kpackage - en to eo translation catalogue (191 entries)

en: Malformed URL: %1
eo: Misformita URLo: %1

en: Querying DEB APT package list:
eo: Traserĉante DEB-APT-pakaĵliston:

en: Location of Debian Packages
eo: Situo de Debian-pakaĵoj

en: Download only
eo: Nur deŝuto

en: No download
eo: Sen deŝuto

en: Ignore missing
eo: Ignoru mankantajn

en: Ignore hold
eo: Ignoru tenatajn

en: Assume yes
eo: Supozu "jes"

en: Test (do not uninstall)
eo: Testu (ne malinstalu)

en: Purge Config Files
eo: Forigu agordodosierojn

en: U&pgrade
eo: &Aktualigo

en: &Fixup
eo: &Korektu

en: Querying DEB APT remote package list: %1
eo: Traserĉante foran DEB-APT-pakaĵoliston: %1

en: Processing DEB APT remote package list: %1
eo: Traktante foran DEB-APT-pakaĵoliston: %1

en: Querying DEB APT available list
eo: Demandante DEB-APT-liston

en: Querying DEB APT available list: %1
eo: Demandante DEB-APT-liston: %1

en: Processing DEB APT available list
eo: Traktante DEB-APT-liston

en: Processing DEB APT available list: %1
eo: Traktante DEB-APT-liston: %1

en: Querying DEB package list:
eo: Traserĉante DEB-pakaĵlisto:

en: Kpackage: Waiting on DPKG
eo: Pakaĵadministrilo: Atendante je DPKG

en: Location of Debian Package Archives
eo: Situo de Debian-pakaĵ-arĥivoj

en: Version
    Architecture
eo: Versio
    Arkitekturo

en: Location of 'Packages' Files for Sections of Debian Distributions
eo: Situo de la 'Packages'-dosieroj por la sekcioj de Debian-distribuoj

en: Allow Downgrade
eo: Permesu malaktualigon

en: Check Conflicts
eo: Kontrolu konfliktojn

en: Check Dependencies
eo: Kontrolu dependecojn

en: Test (do not install)
eo: Testu (ne instalu)

en: Querying package list:
eo: Traserĉante pakaĵliston:

en: Location of BSD Packages and Ports
eo: Situo de BSD-pakajoj kaj -portaĵoj

en: Ports
eo: Portaĵoj

en: Location of Ports Tree (e.g. /usr/ports or /usr/opt)
eo: Situo de portaĵ-arbo (ekz. /usr/ports aŭ /usr/opt)

en: Packages
eo: Pakaĵoj

en: Ignore Scripts
eo: Ignoru skriptojn

en: Getting package info
eo: Ricevante pakaĵinformon

en: none
eo: neniu

en: binary package and source port
eo: duuma pakaĵo kaj fontportaĵo

en: binary package
eo: duuma pakaĵo

en: source port
eo: fontportaĵo

en: Getting file list
eo: Ricevante la dosierliston

en: Can't find package name!
eo: Ne troviĝis pakaĵnomo!

en: Querying BSD packages database for installed packages
eo: Traserĉante datumbazon de BSD-pakaĵoj pri instalitaj pakaĵoj

en: Unexpected output from pkg_info (looking for package name): %1
eo: Neatendita eligo de pkg_info (serĉante pakaĵnomon): %1

en: Find File
eo: Trovu dosieron

en: &Find
eo: &Trovu

en: Find Package
eo: Trovu pakaĵon

en: Find:
eo: Trovu:

en: Installed
eo: Instalita

en: Type
eo: Tipo

en: Package
eo: Pakaĵo

en: File Name
eo: Dosiernomo

en: --Nothing found--
eo: --Nenio trovita--

en: Incorrect URL type
eo: Malĝusta URL-tipo

en: Location of KISS Packages
eo: Situo de KISS-pakaĵoj

en: Querying KISS package list:
eo: Traserĉante KISS-pakaĵ-liston:

en: Find &Package...
eo: Trovu &pakaĵon...

en: Find &File...
eo: Trovu &dosieron...

en: &Expand Tree
eo: &Etendu arbon

en: &Collapse Tree
eo: &Maletendu arbon

en: Clear &Marked
eo: Forigu &markitajn

en: Mark &All
eo: Marku ĉ&iujn

en: &Install
eo: &Instalu

en: &Uninstall
eo: &Malinstalu

en: &Install Marked
eo: &Instalu markitajn

en: &Uninstall Marked
eo: &Malinstalu markitajn

en: Clear &Package Cache
eo: Malplenigu &pakaĵ-tenejon

en: Management Mode
eo: Administra moduso

en: Select Package
eo: Elektu pakaĵon

en: Unknown package type: %1
eo: Nekonta pakaĵtipo: %1

en: File not found: %1
eo: Dosiero ne troviĝis: %1

en: Open location:
eo: Malfermu situon:

en: Mark
eo: Marko

en: Size
eo: Grandeco

en: Version
eo: Versio

en: Old Version
eo: Malnova versio

en: KDE Package installer
eo: KDE-pakaĵinstalilo

en: Remote host for Debian APT, via SSH
eo: Fora komputilo por Debian APT, per SSH

en: Package to install
eo: Pakaĵo instalenda

en: KPackage
eo: Pakaĵadministrilo

en: Updated
eo: Aktualigita

en: New
eo: Nova

en: All
eo: Ĉiuj

en: Uninstall Marked
eo: Malinstalu markitajn

en: Install Marked
eo: Instalu markitajn

en: Uninstall
eo: Malinstalo

en: Install
eo: Instalu

en: Fetch
eo: Elprenu

en: Building package tree
eo: Konstruante pakaĵarbon

en: &Types
eo: &Tipoj

en: Handle Package Type
eo: Traktu pakaĵtipon

en: Remote Host
eo: Fora komputilo

en: Use remote host (Debian APT only):
eo: Uzu foran komputilon (nur por Debian APT)

en: Enable
eo: Ŝaltu

en: Cac&he
eo: Tene&jo

en: Always
eo: Ĉiam

en: During a session
eo: Dum seanco

en: Never
eo: Neniam

en: Cache Remote Package Files
eo: Forajn pakaĵdosierojn tenu loke

en: &Misc
eo: &Diverse

en: Verify file list
eo: Kontrolu dosierliston

en: Read information from all local package files
eo: Legu informojn de ĉiuj lokaj pakaĵdosieroj

en: File List
eo: Dosierlisto

en: Change Log
eo: Ŝanĝprotokolo

en:  - No change log -
eo:  - Neniu ŝanĝprotokolo -

en: Updating File List
eo: Aktualigante dosierliston

en:  Files
eo:  dosieroj

en: OTHER
eo: ALIAJ

en: name
eo: nomo

en: summary
eo: resumo

en: version
eo: versio

en: old-version
eo: malnova versio

en: status
eo: stato

en: group
eo: grupo

en: size
eo: grandeco

en: file-size
eo: dosiergrandeco

en: description
eo: priskribo

en: architecture
eo: arkitekturo

en: unsatisfied dependencies
eo: neplenumitaj dependecoj

en: pre-depends
eo: antaŭdependas

en: dependencies
eo: dependecoj

en: depends
eo: dpendas

en: conflicts
eo: konfliktoj

en: provides
eo: povizas

en: recommends
eo: rekomendas

en: replaces
eo: anstataŭigas

en: suggests
eo: sugestas

en: priority
eo: prioritato

en: essential
eo: esenca

en: install time
eo: instaltempo

en: config-version
eo: agordversio

en: distribution
eo: distribuo

en: vendor
eo: produktinto

en: maintainer
eo: adminstranto

en: packager
eo: pakinto

en: source
eo: fonto

en: build-time
eo: kompiltempo

en: build-host
eo: kompilkomputilo

en: base
eo: bazo

en: filename
eo: dosiernomo

en: serial
eo: seria

en: also in
eo: ankaŭ en

en: run depends
eo: lanĉo dependas

en: build depends
eo: kompilado dependas

en: available as
eo: disponebla kiel

en: 'Delete this window to continue'
eo: Forigu tiun fenestron por daŭrigi

en: Starting Kio
eo: Lanĉante KIO

en: Kio finished
eo: KIO finita

en: Kio failed
eo: KIO malsukcesis

en: Verifying
eo: Kontrolante

en: Keep this window
eo: Tenu ĉi tiun fenestron

en: PACKAGES
eo: PAKAĴOJ

en: Done
eo: Preta

en: Kprocess Failure
eo: KProcess - eraro

en: Timeout: %1
eo: Tempolimo: %1

en: Kprocess error:%1
eo: KProcess - eraro: %1

note: i18n: file kpackageui.rc line 13
en: &Packages
eo: &Pakaĵoj

note: i18n: file kpackageui.rc line 30
en: &Cache
eo: &Tenejo

note: i18n: file kpackageui.rc line 36
en: Spe&cial
eo: &Speciale

en: Location of RPM Package Archives
eo: Situo de RPM-pakaĵ-arĥivoj

en: Upgrade
eo: Aktualigo

en: Replace Files
eo: Anstataŭigu dosierojn

en: Replace Packages
eo: Anstataŭigu pakaĵojn

en: Use Scripts
eo: Uzu skriptojn

en: Querying RPM package list:
eo: Traserĉante RPM-pakaĵliston:

en: Querying RPM package list
eo: Traserĉante RPM-pakaĵliston

en: Processing RPM package list
eo: Tralaborante RPM-pakaĵliston

en: Sub string
eo: Tekstero

en: Wrap search
eo: Rompu serĉaĵon

en: Note
eo: Noto

en: %1 was not found.
eo: %1 ne troviĝis

en: Querying SLACK package list:
eo: Traserĉante SLACK-pakaĵliston:

en: Location of Slackware Package Archives
eo: Situo de Slackware-pakaĵ-arĥivo

en: Location of a 'PACKAGES.TXT' File for Extended Information
eo: Situo de dosiero 'PACKAGES.TXT' kun etenditaj informoj

en: Location of 'PACKAGES.TXT' File for Slackware Distribution
eo: Situo de dosiero 'PACKAGES.TXT' por la Slackware-distribuo

en: Base System
eo: Bazsistemo

en: Linux Applications
eo: Linuks-aplikaĵoj

en: Program Development
eo: Programevoluigado

en: GNU EMacs
eo: GNU-Emakso

en: FAQs
eo: ODoj

en: Kernel Source
eo: Kernofontoj

en: Networking
eo: Reto

en: TeX Distribution
eo: TeX-distribuo

en: TCL Script Language
eo: Tcl-Interpretilo

en: X Window System
eo: X-Fenestrosistemo

en: X Applications
eo: X-Aplikaĵoj

en: X Development Tools
eo: X-Programiloj

en: XView and OpenLook
eo: XView kaj OpenLook

en: Games
eo: Ludoj

en: Use
eo: Uzo

en: Package File
eo: Pakaĵdosiero

en: Package Archive
eo: Pakaĵarĥivo

en: File truncated...
eo: Dosiero stompigita...
