konqueror - en to eo translation catalogue (453 entries)

note: i18n: file konq-simplebrowser.rc line 6
en: &Location
eo: &Situo

note: i18n: file konq-simplebrowser.rc line 76
en: Extra Toolbar
eo: Kroma illistelo

note: i18n: file konq-simplebrowser.rc line 79
en: Location Toolbar
eo: Situolistelo

note: i18n: file konq-simplebrowser.rc line 94
en: Bookmark Toolbar
eo: Legosigno-listelo

note: i18n: file konqueror.rc line 49
en: &Go
eo: &Iru

note: i18n: file konqueror.rc line 94
en: &Window
eo: &Fenestro

note: i18n: file iconview/konq_iconview.rc line 5
en: Selection
eo: Elekto

note: i18n: file iconview/konq_iconview.rc line 15
en: &Icon Size
eo: P&iktogramgrandeco

note: i18n: file iconview/konq_iconview.rc line 25
en: S&ort
eo: &Ordigu

note: i18n: file iconview/konq_iconview.rc line 43
en: Iconview Toolbar
eo: Illistelo por la piktogramrigardo

note: i18n: file iconview/konq_iconview.rc line 48
en: Iconview Extra Toolbar
eo: Illistelo por la piktogramrigardo

note: i18n: file iconview/konq_multicolumnview.rc line 15
en: Icon Size
eo: Piktogramgrandeco

note: i18n: file iconview/konq_multicolumnview.rc line 25
en: Sort
eo: Ordigu

note: i18n: file iconview/konq_multicolumnview.rc line 42
en: Multicolumn View Toolbar
eo: Illistelo por la plurkolumna rigardo

note: i18n: file keditbookmarks/keditbookmarks-genui.rc line 32
en: &Folder
eo: &Dosierujo

note: i18n: file keditbookmarks/keditbookmarks-genui.rc line 40
en: &Bookmark
eo: &Legosigno

note: i18n: file keditbookmarks/keditbookmarksui.rc line 12
en: &Import
eo: &Importu

note: i18n: file keditbookmarks/keditbookmarksui.rc line 22
en: &Export
eo: &Eksportu

note: i18n: file listview/konq_detailedlistview.rc line 29
en: Show Details
eo: Montru detalojn

note: i18n: file listview/konq_detailedlistview.rc line 47
en: Detailed Listview Toolbar
eo: Illistelo por la detala listrigardo

note: i18n: file listview/konq_infolistview.rc line 34
en: Info Listview Toolbar
eo: Illistelo por informa listrigardo

note: i18n: file listview/konq_treeview.rc line 47
en: Treeview Toolbar
eo: Illistelo por la arborigardo

note: i18n: file sidebar/trees/history_module/history_dlg.ui line 27
en: Limits
eo: Limoj

note: i18n: file sidebar/trees/history_module/history_dlg.ui line 55
en: URLs e&xpire after
eo: URLoj &malvalidiĝas post

note: i18n: file sidebar/trees/history_module/history_dlg.ui line 68
en: Maximum &number of URLs:
eo: Maksimuma &nombro da URLoj:

note: i18n: file sidebar/trees/history_module/history_dlg.ui line 86
en: Custom Fonts For
eo: Propraj tiparoj por

note: i18n: file sidebar/trees/history_module/history_dlg.ui line 112
en: URLs newer than
eo: URLoj pli novaj ol

note: i18n: file sidebar/trees/history_module/history_dlg.ui line 125
en: Choose Font...
eo: Elektu tiparon...

note: i18n: file sidebar/trees/history_module/history_dlg.ui line 133
en: URLs older than
eo: URLoj pli malnovaj ol

note: i18n: file sidebar/trees/history_module/history_dlg.ui line 151
en: Details
eo: Detaloj

note: i18n: file sidebar/trees/history_module/history_dlg.ui line 162
en: Detailed tooltips
eo: Detalaj helpindikoj

note: i18n: file sidebar/trees/history_module/history_dlg.ui line 165
en: Shows the number of times visited and the dates of the first and last visits, in addition to the URL
eo: Montras la nombron da vizitoj kaj la datojn de unua kaj lasta vizito aldone al la URLo

note: i18n: file sidebar/trees/history_module/history_dlg.ui line 183
en: Clear History
eo: Malplenigu historion

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
eo: Okazis eraro dum ŝargado de la modulo %1.
    Diagnozo:
    %2

en: Konqueror
eo: Konkeranto

en: Web browser, file manager, ...
eo: TTT-legilo, dosieradministrilo, ...

en: developer (framework, parts, JavaScript, I/O lib) and maintainer
eo: programisto (kadraĵo, partoj, Javaskript, En/el-biblioteko) kaj administranto

en: developer (framework, parts)
eo: programisto (kadraĵo, partoj)

en: developer (framework)
eo: programisto (kadraĵo)

en: developer
eo: programisto

en: developer (List views)
eo: programisto (listrigardo)

en: developer (List views, I/O lib)
eo: programisto (listrigardoj, enel-funkciaro)

en: developer (HTML rendering engine)
eo: programisto (HTML-prezenta maŝino)

en: developer (HTML rendering engine, I/O lib)
eo: programisto /HTML-maŝino, en/el-bibl.)

en: developer (HTML rendering engine, I/O lib, regression test framework)
eo: programisto (HTML-maŝino, en/el-bibl., testa kadraĵo)

en: developer (HTML rendering engine, JavaScript)
eo: programisto (HTML-prezenta maŝino, Javaskripto)

en: developer (JavaScript)
eo: programisto (Javoskripto)

en: developer (Java applets and other embedded objects)
eo: programisto (Javo-aplikaĵetoj kaj aliaj enigitaj objektoj)

en: developer (I/O lib)
eo: programisto (en/el-bibl.)

en: developer (Java applet support)
eo: programisto (Javo-aplikaĵeto-subteno)

en: developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
eo: programisto (Javo 2 sekurecadministrila subteno,
    kaj aliaj gravaj plibonigoj al subteno de aplikaĵetoj)

en: developer (Netscape plugin support)
eo: programisto (subteno por Netskapaj kromaĵoj)

en: developer (SSL, Netscape plugins)
eo: programisto (SSL, Netskapaj kromaĵoj)

en: developer (I/O lib, Authentication support)
eo: programisto (En/El-biblioteko, aŭtentigo-subteno)

en: graphics/icons
eo: grafikoj/piktogramoj

en: kfm author
eo: Kfm-aŭtoro

en: developer (navigation panel framework)
eo: programisto (navigilo-kadraĵo)

en: Checking this box on at least two views sets those views as 'linked'. Then, when you change directories in one view, the other views linked with it will automatically update to show the current directory. This is especially useful with different types of views, such as a directory tree with an icon view or detailed view, and possibly a terminal emulator window.
eo: Se vi ŝaltas tion en almenaŭ du rigardoj, tiuj rigardoj estos ligitaj. Se vi ekzemple en unu tia rigardo ŝanĝas dosierujon, la alia ligita aŭtomate aktualiĝas montrante la aktualan dosierujon. Tio estas aparte utila por diversaj rigardtipoj, ekz. dosieruja arbo ligita kun piktograma aŭ detala rigardokaj eble terminalfenestro.

en: Close View
eo: Fermu rigardon

en: Stalled
eo: Interrompita

en: Preview in %1
eo: Antaŭrigardo en %1

en: Preview In
eo: Antaŭrigardu en

en: Show %1
eo: Montru %1n

en: Start without a default window
eo: Lanĉu sen implicita fenestro

en: Preload for later use
eo: Antaŭŝarĝu por posta uzo

en: Profile to open
eo: Profilo malfermenda

en: List available profiles
eo: Listu uzeblajn profilojn

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
eo: MIME-tipo uzota por tiu URLo, (ekz. text/html aŭ inode/directory)

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
eo: Por URLoj, kiuj montras al dosieroj, malfermas la dosierujon kaj elektas la dosieron anstataŭ malfermas la nunan dosieron

en: Location to open
eo: Situo prezentenda

en: Malformed URL
    %1
eo: Misformita URL
    %1

en: Protocol not supported
    %1
eo: Protokolo ne subtenata
    %1

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
eo: Ŝajne tie estas misagordo. Vi alordigis Konkeranton kun %1, sed ĝi ne povas trakti dosierojn de tiu tipo.

en: Open Location
eo: Malfermu situon

en: Cannot create the find part, check your installation.
eo: Ne eblas krei la trovo-parton, kontrolu vian konfiguron.

en: Canceled.
eo: Ĉesigita.

en: Discard Changes?
eo: Forĵetu ŝanĝojn?

en: &Discard Changes
eo: &Forĵetu ŝanĝojn

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
eo: Ĉi tiu tabo havas ŝanĝojn, kiuj ne estas senditaj.
    La dependo de la tabo forĵetos ĉi tiujn ŝanĝojn.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
eo: Ĉi tiu rigardo havas ŝanĝojn, kiuj ne estas senditaj.
    La fermo de la rigardo forĵetos ĉi tiujn ŝanĝojn.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
eo: Ĉi tiu tabo havas ŝanĝojn, kiuj ne estas senditaj.
    La fermo de la tabo forĵetos ĉi tiujn ŝanĝojn.

en: Do you really want to close all other tabs?
eo: Ĉu vi vere volas fermi ĉiujn tabojn?

en: Close Other Tabs Confirmation
eo: Fermu la konfirmon pri aliaj taboj

en: Close &Other Tabs
eo: Fermu &aliajn tabojn

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
eo: Ĉi tiu tabo havas ŝanĝojn, kiuj ne estas senditaj.
    La fermo de aliaj taboj forĵetos ĉi tiujn ŝanĝojn.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
eo: Ĉi tiu tabo havas ŝanĝojn, kiuj ne estas senditaj.
    La reŝarĝo de ĉiuj taboj forĵetos ĉi tiujn ŝanĝojn.

en: No permissions to write to %1
eo: Ne permesita skribi al %1

en: Enter Target
eo: Donu celon

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
eo: <qt><b>%1</b> ne estas valida</qt>

en: &Edit File Type...
eo: &Redaktu dosiertipon...

en: New &Window
eo: Nova &fenestro

en: &Duplicate Window
eo: &Duobligu fenestron

en: Send &Link Address...
eo: Sendu &ligon...

en: S&end File...
eo: S&endu dosieron...

en: Open &Terminal
eo: Malfermu &terminalon

en: &Open Location...
eo: &Malfermu situon...

en: &Find File...
eo: &Trovu dosieron...

en: &Use index.html
eo: &Uzu index.html

en: Lock to Current Location
eo: Fiksu ĉe aktuala loko

en: Lin&k View
eo: &Ligita rigardo

en: &Up
eo: &Supren

en: History
eo: Historio

en: App&lications
eo: al Aplikaĵoj

en: Sett&ings
eo: &Agordo

en: Trash
eo: al Rubujo

en: Autostart
eo: al Aŭtolanĉo

en: Most Often Visited
eo: Plej ofte vizititaj

en: &Save View Profile...
eo: &Konservu rigardoagordon...

en: Remove Folder Properties
eo: Forigu dosierujecojn

en: Configure Spell Checking...
eo: Agordu literrevizion...

en: Split View &Left/Right
eo: Dividu rigardon &vertikale

en: Split View &Top/Bottom
eo: Dividu rigardon &horizontale

en: &New Tab
eo: &Nova folio

en: &Duplicate Current Tab
eo: &Duobligu nunan folion

en: Detach Current Tab
eo: Dependu nunan tabon

en: &Close Active View
eo: &Fermu aktivan rigardon

en: Close Current Tab
eo: Fermu nunan tabon

en: Activate Next Tab
eo: Aktivigu sekvan tabon

en: Activate Previous Tab
eo: Aktivigu antaŭan tabon

en: Activate Tab %1
eo: Aktivigu tabon %1

en: Move Tab Left
eo: Movu tabon maldekstren

en: Move Tab Right
eo: Movu tabon dekstren

en: Dump Debug Info
eo: Ŝutu erarserĉajn informojn

en: C&onfigure View Profiles...
eo: &Redaktu rigardoagordojn...

en: Load &View Profile
eo: Legu &rigardoagordon

en: &Reload All Tabs
eo: &Reŝarĝu aliajn tabojn

en: &Rename
eo: &Alinomu

en: &Move to Trash
eo: En la &rubujon

en: Animated Logo
eo: Animita emblemo

en: L&ocation:
eo: &Situo:

en: Location Bar
eo: Situolistelo

en: Location Bar<p>Enter a web address or search term.
eo: Loklistelo<p>Entipu ttt-adreson aŭ serĉtekston.

en: Clear Location Bar
eo: Malplenigu situolistelon

en: Clear Location bar<p>Clears the content of the location bar.
eo: Forviŝu loklistelon<p>Forviŝas la loklistelan enhavon.

en: Bookmark This Location
eo: Legosignu ĉi tiun lokon

en: Kon&queror Introduction
eo: Enkonduko al &Konkeranto

en: Go
eo: Iru

en: Go<p>Goes to the page that has been entered into the location bar.
eo: Navigu<p>Navigas al la paĝo, kiu estas entipita en la loklistelo.

en: Enter the parent folder<p>For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.
eo: Entipu la supran dosierujon <p>Por ekzemplo: Se la nuna loko estas file:/home/%1, kliko al tiu butono ŝanĝigas vin al file:/home.

en: Enter the parent folder
eo: Entipu la supran dosierujon

en: Move backwards one step in the browsing history<p>
eo: Retropaŝu unufoje en la vidighistorio<p>

en: Move backwards one step in the browsing history
eo: Retropaŝu unufoje en la vidighistorio

en: Move forward one step in the browsing history<p>
eo: Antaŭpaŝu unufoje en la vidighistorio<p>

en: Move forward one step in the browsing history
eo: Antaŭpaŝu unufoje en la vidighistorio

en: Reload the currently displayed document<p>This may, for example, be needed to refresh webpages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.
eo: Reŝarĝu la nune vidigatan dokumenton <p>Tiu estas necesata por refreŝigi la paĝojn, kiuj estas ŝanĝitaj, ekde ili estis ŝarĝataj. Do vi vidigas la ŝanĝojn.

en: Reload the currently displayed document
eo: Relegu la nune montratan dokumenton

en: Reload all currently displayed documents in tabs<p>This may, for example, be needed to refresh webpages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.
eo: Reŝarĝu ĉiujn nune vidigatajn dokumentojn en taboj <p>Oni necesas ĝin por aktualigi ttt-paĝojn, kiuj estas ŝanĝitaj ekde la ŝarĝo, pro vidigo de la ŝanĝoj.

en: Reload all currently displayed document in tabs
eo: Relegu la nune montratan dokumenton en taboj

en: Stop loading the document<p>All network transfers will be stopped and Konqueror will display the content that has been received so far.
eo: Haltigu la ŝarĝon de la dokumento <p>La tuta retkomunikado haltiĝos kaj Konkerantovidigos la enhavon haviĝitan ĝis nun.

en: Stop loading the document
eo: Haltigu la legadon de la dokumento

en: Cut the currently selected text or item(s) and move it to the system clipboard<p> This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.
eo: Premu tiun butonon por eltranĉi la elektitan tekston aŭ eron kaj lasi ĝin en la poŝo.<p>Tio ebligas in al la <b>Enmetu</b> menuero en Konkeranto kaj aliaj KDEaj aplkaĵoj.

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
eo: Eltranĉu la elektaĵon kaj metu ĝin en la poŝon

en: Copy the currently selected text or item(s) to the system clipboard<p>This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.
eo: Premu tiun butonon por kopii la elektitan tekston aŭ eron kaj lasi ĝin en la poŝo.<p>Tio ebligas in al la <b>Enmetu</b> menuero en Konkeranto kaj aliaj KDEaj aplkaĵoj.

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
eo: Kopiu la elektaĵon al la poŝo

en: Paste the previously cut or copied clipboard contents<p>This also works for text copied or cut from other KDE applications.
eo: Premu por enmeti la poŝenhavon<p>Tio ankaŭ laboras kun teksto de aliaj KDEaj aplikaĵoj.

en: Paste the clipboard contents
eo: Enmetu la enhavon de la poŝo

en: Print the currently displayed document<p>You will be presented with a dialog where you can set various options, such as the number of copies to print and which printer to use.<p>This dialog also provides access to special KDE printing services such as creating a PDF file from the current document.
eo: Presu la nun vidigatan dokumenton <p>Dialogo vidiĝos, kiu havas diversajn opcoijn, ekzemple la nombro de la kopioj por preso kaj elekto de la presilo. <p>Tiu dialogo ankaŭ ebligas la uzon de specialaj servoj, ekzemple krei PDF-dosieron el la nuna dokumento.

en: Print the current document
eo: Presu la aktualan dokumenton

en: If present, open index.html when entering a folder.
eo: Malfermu index.html ĉe eniro de dosierujo, se tiu dosiero ekzistas.

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
eo: Ŝlosita rigardo ne povas ŝanĝi la dosierujon. Uzu kunligon per 'Ligu rigardon' por esplori multajn dosierojn de unu dosierujo.

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
eo: Difinas la rigardon kiel 'ligita'. Ligita rigardo sekvas dosierujoŝanĝojn faritajn en aliaj ligitaj rigardoj

en: Open Folder in Tabs
eo: Malfermu dosierujon en folioj

en: Open in New Window
eo: Malfermu en nova fenestro

en: Open in New Tab
eo: Malfermu en nova folio

en: Copy &Files...
eo: Ko&piu dosierojn...

en: M&ove Files...
eo: Mo&vu dosierojn...

en: Create Folder...
eo: Kreu ujon...

en: &Save View Profile "%1"...
eo: &Konservu rigardoagordon "%1"...

en: Open in New &Window
eo: Malfermu en nova &fenestro

en: Open the document in a new window
eo: Malfermu la dokumenton en nova fenestro

en: Open in &New Tab
eo: Malfermu en &nova tabo

en: Open the document in a new tab
eo: Malfermu la dokumenton en nova tabo

en: Open with %1
eo: Malfermu per %1

en: &View Mode
eo: Rigardo&moduso

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
eo: Vi havas kelkajn tabojn malfermitaj en tiu fenestro. Ĉu vi certas pri fino?

en: Confirmation
eo: Konfirmo

en: C&lose Current Tab
eo: Ma&lfermu nunan tabon

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
eo: Ĉi tiu tabo havas ŝanĝojn, kiuj ne estas senditaj.
    La fermo de la fenestro forĵetos ĉi tiujn ŝanĝojn.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
eo: Ĉi tiu paĝo havas ŝanĝojn, kiuj ne estas senditaj.
    La fermo de la fenestro forĵetos ĉi tiujn ŝanĝojn.

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
eo: Via flanklistelo ne funkcias aŭ ne estas uzebla. Nova ero ne povas aldonota.

en: Web Sidebar
eo: TTT-flanklistelo

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
eo: Ĉu vi volas aldoni novan etendaĵon "%1" al vi flanklistelo?

en: Profile Management
eo: Agordoadministrado

en: &Rename Profile
eo: &Alinomigu profilon

en: &Delete Profile
eo: &Forĵetu agordon

en: &Profile name:
eo: &Profilnomo:

en: Save &URLs in profile
eo: Konservu &URLojn en agordodosiero

en: Save &window size in profile
eo: Konservu &fenestrograndecon en agordodosiero

en: &Duplicate Tab
eo: &Duobligu tabon

en: D&etach Tab
eo: D&ependu tabon

en: &Close Tab
eo: &Fermu tabon

en: Open a new tab
eo: Malfermu novan folion

en: Close the current tab
eo: Fermu la nunan folion

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
eo: Tiu paĝo provas vidigi la rezulton de senditaj formulasdatumoj. Se vi resendos la datumojn, ia laboro de la formularo (ekzemple serĉon aŭ retaĉeton estos relaborata.

en: Resend
eo: Resendu

en: You have multiple tabs open in this window.
    Loading a view profile will close them.
eo: Vi havas kelkajn tabojn malfermitaj en tiu fenestro.
    Ŝarĝo de rigardprofilon fermos ilin

en: Load View Profile
eo: Legu rigardoagordon

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Loading a profile will discard these changes.
eo: Ĉi tiu tabo havas ŝanĝojn, kiuj ne estas senditaj.
    La ŝarĝo de profilo forĵetos ĉi tiujn ŝanĝojn.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Loading a profile will discard these changes.
eo: Ĉi tiu paĝo havas ŝanĝojn, kiuj ne estas senditaj.
    La ŝarĝo de profilo forĵetos ĉi tiujn ŝanĝojn.

en: Show &Hidden Files
eo: Montru &kaŝitajn dosierojn

en: Toggle displaying of hidden dot files
eo: Komutu montradon de kaŝitaj punkto-dosieroj

en: &Folder Icons Reflect Contents
eo: &Dosierujopiktogramoj montras enhavon

en: &Preview
eo: &Antaŭrigardo

en: Enable Previews
eo: Ebligu antaŭrigardojn

en: Disable Previews
eo: Neebligu antaŭrigardojn

en: Sound Files
eo: Sondosieroj

en: By Name (Case Sensitive)
eo: Laŭ nomo (atentu usklecon)

en: By Name (Case Insensitive)
eo: Laŭ nomo (ne atentu usklecon)

en: By Size
eo: Laŭ grandeco

en: By Type
eo: Laŭ tipo

en: By Date
eo: Laŭ &dato

en: Folders First
eo: Dosierujoj unue

en: Descending
eo: inverse

en: Se&lect...
eo: &Elektu...

en: Unselect...
eo: &Malelektu...

en: Unselect All
eo: Malelektu ĉiujn

en: &Invert Selection
eo: &Inversigu elekton

en: Allows selecting of file or folder items based on a given mask
eo: Permesas elekti dosierojn aŭ dosierujojn per donita ŝablono

en: Allows unselecting of file or folder items based on a given mask
eo: Permesas malelekti dosierojn aŭ dosierujojn per donita ŝablono

en: Selects all items
eo: Elektas ĉiujn erojn

en: Unselects all selected items
eo: Malelektas ĉiujn elektitajn erojn

en: Inverts the current selection of items
eo: Inversigas la nunan elekton

en: Select files:
eo: Elektu dosierojn:

en: Unselect files:
eo: Malelektu dosierojn:

en: MimeType
eo: MIME-tipo

en: Size
eo: Grandeco

en: Modified
eo: Ŝanĝita

en: Accessed
eo: Alirtempo

en: Created
eo: Kreita

en: Permissions
eo: Permesoj

en: Owner
eo: Posedanto

en: Group
eo: Grupo

en: Link
eo: Ligo

en: URL
eo: URLo

en: File Type
eo: Dosierotipo

en: Show &Modification Time
eo: Montru Ŝ&anĝtempon

en: Hide &Modification Time
eo: Kaŝu ŝ&anĝtempon

en: Show &File Type
eo: Montru &dosierotipon

en: Hide &File Type
eo: Kaŝu d&osierotipon

en: Show MimeType
eo: Montru MIME-tipon

en: Hide MimeType
eo: Kaŝu MIME-tipon

en: Show &Access Time
eo: Montru &alirtempon

en: Hide &Access Time
eo: Kaŝu &alirtempon

en: Show &Creation Time
eo: Montru &kreotempon

en: Hide &Creation Time
eo: Kaŝu &kreotempon

en: Show &Link Destination
eo: Montru &ligocelon

en: Hide &Link Destination
eo: Kaŝu &ligocelon

en: Show Filesize
eo: Montru dosierograndecon

en: Hide Filesize
eo: Kaŝu dosierograndecon

en: Show Owner
eo: Montru posedanton

en: Hide Owner
eo: Kaŝu posedanton

en: Show Group
eo: Montru grupon

en: Hide Group
eo: Kaŝu grupon

en: Show Permissions
eo: Montru ratojn

en: Hide Permissions
eo: Kaŝu rajtojn

en: Show URL
eo: Montru URLon

en: Case Insensitive Sort
eo: Ordigo sen atenti usklecon

en: Name
eo: Nomo

en: You must take the file out of the trash before being able to use it.
eo: Vi devas preni la dosieron el la rubujo antaŭ vi povas uzi ĝin.

en: &Show Netscape Bookmarks in Konqueror
eo: &Montru Netskapo-legosignojn en Konkeranto

en: Rename
eo: Alinomu

en: C&hange URL
eo: Ŝanĝu &URLon

en: C&hange Comment
eo: Ŝanĝu &komenton

en: Chan&ge Icon...
eo: Ŝ&anĝu piktogramon

en: Update Favicon
eo: Aktualigu favorpiktogramon

en: Recursive Sort
eo: Rekursia ordigo

en: &Insert Separator
eo: &Enmetu dividilon

en: &Sort Alphabetically
eo: &Ordigu alfabete

en: Set as T&oolbar Folder
eo: Aranĝu kiel &illistela ujo

en: Show in T&oolbar
eo: Montru en illistel&o

en: &Expand All Folders
eo: Malfal&du ĉiujn ujojn

en: Collapse &All Folders
eo: Fa&ldu ĉiujn ujojn

en: &Open in Konqueror
eo: &Malfermu en Konkeranto

en: Check &Status
eo: Kontrolu &staton

en: Check Status: &All
eo: Kontrolu staton: ĉ&ion

en: Update All &Favicons
eo: Aktualigu ĉiujn &favorpiktogramojn

en: Cancel &Checks
eo: Haltigu &kontrolojn

en: Cancel &Favicon Updates
eo: Ĉesu &favorpiktogramajn aktualigojn

en: Import &Netscape Bookmarks...
eo: Importu &Netskapo-legosignojn

en: Import &Opera Bookmarks...
eo: Importu &Opero-legosignojn...

en: Import All &Crash Sessions as Bookmarks...
eo: Importu ĉiujn &kraŝajn seancojn kiel legosignojn...

en: Import &Galeon Bookmarks...
eo: Importu &Galeon-legosignojn...

en: Import &Mozilla Bookmarks...
eo: Importu &Mozilo-legosignojn...

en: Export to &Mozilla Bookmarks...
eo: Eksportu al &Mozilo-legosignoj...

en: *.html|HTML Bookmark Listing
eo: *.html|HTML-legosigna listaĵo

en: Cut Items
eo: Tranĉu erojn

en: Create New Bookmark Folder
eo: Kreu novan legosignujon

en: New folder:
eo: Nova dosierujo

en: Sort Alphabetically
eo: Ordigu alfabete

en: Delete Items
eo: Forigu erojn

en: Icon
eo: Piktogramo

en: Name:
eo: Nomo:

en: Location:
eo: Situo:

en: Comment:
eo: Komento:

en: First viewed:
eo: Unue vidigata:

en: Viewed last:
eo: Laste vidigata:

en: Times visited:
eo: Kiom vizitita:

en: Insert Separator
eo: Enmetu dividilon

en: Create Folder
eo: Kreu ujon

en: Copy %1
eo: Kopiu %1

en: Create Bookmark
eo: Kreu legosignon

en: %1 Change
eo: %1-ŝanĝo

en: Renaming
eo: Alinomado

en: Move %1
eo: Movu %1

en: Set as Bookmark Toolbar
eo: Uzu kiel legosigno-listelo

en: %1 in Bookmark Toolbar
eo: %1 en legosigno-listelo

en: Show
eo: Montru

en: Hide
eo: Kaŝu

en: Copy Items
eo: Kopiu erojn

en: Move Items
eo: Movu erojn

en: No favicon found
eo: Neniu favorpiktogramo trovita

en: Updating favicon...
eo: Aktualigante favorpiktogramon...

en: Local file
eo: Lokala dosiero

en: Import %1 Bookmarks
eo: Importu %1-legosignojn

en: %1 Bookmarks
eo: %1-Legosignoj

en: Import as a new subfolder or replace all the current bookmarks?
eo: Ĉu importi kiel nova subdosierujo aŭ anstaŭigi ĉiujn nunajn legosignojn?

en: %1 Import
eo: %1-Importo

en: As New Folder
eo: Kiel nova ujo

en: Drop Items
eo: Forigu erojn

en: Bookmark
eo: Legosigno

en: Comment
eo: Komento

en: Status
eo: Stato

en: Address
eo: Adreso

en: Folder
eo: Dosierujo

en: Empty Folder
eo: Malplena dosierujo

en: Import bookmarks from a file in Mozilla format
eo: Importu legosignojn de Mozilla-forma dosiero

en: Import bookmarks from a file in Netscape (4.x and earlier) format
eo: Importu legosignojn de Netskapo-forma dosiero. (4.x kaj antaŭaj)

en: Import bookmarks from a file in Internet Explorer's Favorites format
eo: Import legosignojn de dosiero favorforma de MS-Internet-Explorer

en: Import bookmarks from a file in Opera format
eo: Importu legosignojn de Opera-forma dosiero

en: Export bookmarks to a file in Mozilla format
eo: Eksportu legosignojn al Mozilla-forma dosiero

en: Export bookmarks to a file in Netscape (4.x and earlier) format
eo: Eksportu legosignojn al Netskapo-forma dosiero. (4.x kaj antaŭaj)

en: Export bookmarks to a file in a printable HTML format
eo: Eksportu legosignojn al HTML-forma dosiero presebla

en: Export bookmarks to a file in Internet Explorer's Favorites format
eo: Eksportu legosignojn al dosiero favorforma de MS-Internet-Explorer

en: Export bookmarks to a file in Opera format
eo: Eksportu legosignojn al Opera-forma dosieron

en: Open at the given position in the bookmarks file
eo: Malfermu ĉe la difinita loko en la legosigna dosiero

en: Set the user readable caption for example "Konsole"
eo: Agordu la uzantlegebla titolo, ekzemple "Konzolo"

en: Hide all browser related functions
eo: Kaŝu ĉiujn funkciojn ligitajn al ttt-vidigilo.

en: File to edit
eo: Redaktenda dosiero

en: Another instance of %1 is already running, do you really want to open another instance or continue work in the same instance?
    Please note that, unfortunately, duplicate views are read-only.
eo: Alia instanco de %1 jam ruliĝas, ĉu vere vi volas lanĉi alian aŭ ĉu daŭrigi laboron en la unua instanco?
    Atentu, ke dua instanco povas esti nurlega.

en: Run Another
eo: Lanĉu alian

en: Continue in Same
eo: Daŭrigu en la sama

en: Bookmark Editor
eo: Legosigno-redaktilo

en: Konqueror Bookmarks Editor
eo: Legosignoredaktilo de Konkeranto

en: (c) 2000 - 2003, KDE developers
eo: (c) 2000 - 2003, KDE-programistoj

en: Initial author
eo: Unua aŭtoro

en: You may only specify a single --export option.
eo: Vi nur povas difini solan eksportopcion.

en: You may only specify a single --import option.
eo: Vi nur povas difini solan importopcion.

en: Checking...
eo: Kontrolante...

en: Error
eo: Eraro

en: Ok
eo: Bone

en: Reset Quick Search
eo: Forŝargu rapidserĉon

en: Se&arch:
eo: Se&rĉu:

en: Conquer your Desktop!
eo: Konkeru vian tabulon!

en: Introduction
eo: Enkonduko

en: Tips
eo: Konsiloj

en: Specifications
eo: Normaĵoj

en: Konqueror is designed to embrace and support Internet standards. The aim is to fully implement the officially sanctioned standards from organizations such as the W3 and OASIS, while also adding extra support for other common usability features that arise as de facto standards across the Internet. Along with this support, for such functions as favicons, Internet Keywords, and <A HREF="%1">XBEL bookmarks</A>, Konqueror also implements:
eo: Konkeranto estas kreita cele al unueca uzado de Interretaj normoj. La intenco estas plene realigi oficiale agnoskitajn normojn de organizoj kiel W3 kaj OASIS, kaj aldone subteni ankaŭ aliajn vaste uzatajn kvazaŭnormojn de Interreto. Ĉe tio, krom subteno de favorataj piktogramoj, interretaj ŝlosilvortoj kaj <A HREF="%1">XBEL-legosignoj</A>, Konkeranto subtenas ankaŭ:

en: Supported standards
eo: Subtenitaj normoj

en: Additional requirements*
eo: Aldonaj postuloj*

en: <A HREF="%1">DOM</A> (Level 1, partially Level 2) based <A HREF="%2">HTML 4.01</A>
eo: <A HREF="%1">DOM</A> (Nivelo 1, parte nivelo 2) bazita sur <A HREF="%2">HTML 4.01</A>

en: built-in
eo: enkonstruita

en: <A HREF="%1">Cascading Style Sheets</A> (CSS 1, partially CSS 2)
eo: <A HREF="%1">Vicigitaj stildifinoj</A> (CSS 1, parte CSS2)

en: <A HREF="%1">ECMA-262</A> Edition 3 (roughly equals JavaScript 1.5)
eo: <A HREF="%1">ECMA-262</A>Eldono 3 (egalas krude al Javoskripto 1.5)

en: JavaScript disabled (globally). Enable JavaScript <A HREF="%1">here</A>.
eo: Javoskripto neaktiva (malloke). Aktivigu Javoskripton <A HREF="%1">tie ĉi</A>.

en: JavaScript enabled (globally). Configure JavaScript <A HREF=\"%1\">here</A>.
eo: Javoskripto aktiva (malloke). Agordu Javoskripton <a href=\"%1\">tie ĉi</a>.

en: Secure <A HREF="%1">Java</A><SUP>&reg;</SUP> support
eo: Sekura <a href="%1">Javo</a><sup>&reg;</sup>-subteno

en: JDK 1.2.0 (Java 2) compatible VM (<A HREF="%1">Blackdown</A>, <A HREF="%2">IBM</A> or <A HREF="%3">Sun</A>)
eo: JDK 1.2.0 (Javo 2) - kongrua VM (<A HREF="%1">Blackdown</A>, <A HREF="%2">IBM</A> aŭ <A HREF="%3">Sun</A>)

en: Enable Java (globally) <A HREF="%1">here</A>.
eo: Aktivigu Javon (malloke) <A HREF="%1">tie ĉi</A>.

en: Netscape Communicator<SUP>&reg;</SUP> <A HREF="%4">plugins</A> (for viewing <A HREF="%1">Flash<SUP>&reg;</SUP></A>, <A HREF="%2">Real<SUP>&reg;</SUP></A>Audio, <A HREF="%3">Real<SUP>&reg;</SUP></A>Video, etc.)
eo: Netskapokomunikilaj<SUP>&reg;</SUP> <A HREF="%4">kromaĵoj</A> (porrigardi <A HREF="%1">Flash<SUP>&reg;</SUP></A>, <A HREF="%2">Real<SUP>&reg;</SUP></A>Audio, <A HREF="%3">Real<SUP>&reg;</SUP></A>Video, ktp.)

en: Secure Sockets Layer
eo: Sekuraj kontaktiloj (SSL)

en: (TLS/SSL v2/3) for secure communications up to 168bit
eo: (TLS/SSL v2/3) por sekura komunikado kun ŝlosiloj ĝis 168 bitoj

en: Bidirectional 16bit unicode support
eo: Dudirekta 16bita Unikodo-subteno

en: AutoCompletion for forms
eo: Aŭtomata kompletigo por formularoj

en: G E N E R A L
eo: Ĝ E N E R A L E

en: Feature
eo: Funkcio

en: Image formats
eo: Bildoformatoj

en: Transfer protocols
eo: Transigprotokoloj

en: HTTP 1.1 (including gzip/bzip2 compression)
eo: HTTP 1.1 (inklude de gzip/bzip2-kunpremo)

en: and <A HREF="%1">many more...</A>
eo: kaj <a href="%1">multaj plu...</a>

en: URL-Completion
eo: URL-kompletigo

en: Manual
eo: Mana

en: Popup
eo: Ekapero

en: (Short-) Automatic
eo: Aŭtomata

en: To create a link on your desktop pointing to the current page, simply drag the "Location" label that is to the left of the Location toolbar, drop it on to the desktop, and choose "Link".
eo: Por krei ligon al la nuna dokumento sur via tabulo, simple movu la "Situo"-etikedon maldekstre de la situolistelo al la tabulo kal elektu "Ligo"n

en: Installed Plugins
eo: Instalitaj kromaĵoj

en: <td>Plugin</td><td>Description</td><td>File</td><td>Types</td>
eo: <td>Kromaĵo</td><td>Priskribo</td><td>Dosiero</td><td>Tipoj</td>

en: Installed
eo: Instalita

en: <td>Mime Type</td><td>Description</td><td>Suffixes</td><td>Plugin</td>
eo: <td>MIME-Tipo</td><td>Priskriboj</td><td>Postaĵo</td><td>Kromaĵo</td>

en: Do you want to disable showing the introduction in the webbrowsing profile?
eo: Ĉu vi volas malaktivigi montradon de la enkonduko en la TTTumado-agordo?

en: Faster Startup?
eo: Ĉu pli rapida lanĉo?

en: Input Required:
eo: Enigo postulata:

en: &Execute Shell Command...
eo: &Lanĉu komandon...

en: Executing shell commands works only on local directories.
eo: Lanĉo de komando funkcias nur pri lokaj dosierujoj.

en: Execute Shell Command
eo: Lanĉu komandon

en: Execute shell command in current directory:
eo: Lanĉu komandon en la nuna dosierujo:

en: Output from command: "%1"
eo: Eligo de la komando: "%1"

en: Select Type
eo: Elektu tipon

en: Select type:
eo: Elektu tipon:

en: &Remove Entry
eo: &Forigu eron

en: C&lear History
eo: Malp&lenigu historion

en: By &Name
eo: laŭ &nomo

en: By &Date
eo: laŭ &dato

en: Do you really want to clear the entire history?
eo: Ĉu vi vere volas forigi la tutan historion?

en: Clear History?
eo: Malplenigu historion?

en: <qt><center><b>%4</b></center><hr>Last visited: %1<br>First visited: %2<br>Number of times visited: %3</qt>
eo: <qt><center><b>%4</b></center><hr>Lasta vizito: %1<br>Unua vizito: %2<br>Nombro da vizitoj: %3</qt>

en: Minutes
eo: Minutoj

en: Days
eo: Tagoj

en: <h1>History Sidebar</h1> You can configure the history sidebar here.
eo: <h1>Historlistelo</h1>Vi ne povas agordi la historlistelon ĉi tie.

en:  day
eo:  tago

en: _: 'URLs expire after XX days.' Unfortunately the plural handling of KLocale does not work here, as I only need the word 'days' and not the entire sentence here. Sorry.
     days
eo:  tagoj

en: Day
eo: Tago

en: Minute
eo: Minuto

en: Cannot find parent item %1 in the tree. Internal error.
eo: Ne eblas trovi la patran eron %1 en la arbo. Interna eraro.

en: &Create New Folder
eo: &Kreu novan ujon

en: Delete Folder
eo: Forigu ujon

en: Delete Bookmark
eo: Forigu legosignon

en: Copy Link Address
eo: Kopiu ligilon

en: Bookmark Folder Deletion
eo: Legosignuja forigo

en: Bookmark Deletion
eo: Legosigna forigo

en: Bookmark Properties
eo: Forigu dosierujecojn

en: &Create New Folder...
eo: &Kreu novan ujon

en: Delete Link
eo: Forigu ligilon

en: New Folder
eo: Nova ujo

en: Create New Folder
eo: Kreu novan ujon

en: Enter folder name:
eo: Donu dosierujonomon:

en: Rollback to System Default
eo: Refaru al sistemnormo

en: <qt>This removes all your entries from the sidebar and adds the system default ones.<BR><B>This procedure is irreversible</B><BR>Do you want to proceed?</qt>
eo: <qt>Tiu forigos ĉiujn viajn erojn el la flanklistelo kaj redonos la sistenormajn. <br> <b>Tiu ago ne estas inversigebla.</b> <br>Ĉu vi volas daŭrigi?</qt>

en: Add New
eo: Aldonu novan

en: Multiple Views
eo: Pluraj rigardoj

en: Show Tabs Left
eo: Montru tabelilojn maldekstre

en: Show Configuration Button
eo: Montru agordobutonon

en: Close Navigation Panel
eo: Fermu navigilon

en: This entry already exists.
eo: Tiu ero jam ekzistas.

en: Web SideBar Plugin
eo: TTT-flanklistela kromaĵo

en: Enter a URL:
eo: Enigu URLon

en: <qt><b>%1</b> does not exist</qt>
eo: <qt><b>%1</b> ne ekzistas</qt>

en: <qt>Do you really want to remove the <b>%1</b> tab?</qt>
eo: <qt>Ĉu vi vere volas forigi la <b>%1</b>-tabon?</qt>

en: Set Name
eo: Nomigu

en: Enter the name:
eo: Donu nomon:

en: You have hidden the navigation panel configuration button. To make it visible again, click the right mouse button on any of the navigation panel buttons and select "Show Configuration Button".
eo: Vi kaŝis la navigpanelan agordobutonon. Por revidigi ĝin, kliku per dekstra musbutono al iu de la navigpanelo kaj elektu "Montru agordobutonon".

en: Configure Sidebar
eo: Agordu navigilon

en: Set Name...
eo: Donu nomon...

en: Set URL...
eo: Donu URLon...

en: Set Icon...
eo: Donu piktogramon...

en: Configure Navigation Panel
eo: Agordu navigilon

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Set Refresh Timeout (0 disables)
eo: Donu aktualigtempon (nulo neebligas)

en:  minutes
eo:  minutoj

en:  seconds
eo:  sekundoj

en: Extended Sidebar
eo: Etenda navigilon

en: Add Bookmark
eo: Aldonu legosignon

en: &Open Link
eo: Malfermu &ligon

en: Set &Automatic Reload
eo: Ŝaltu &aŭtomatan reŝarĝon
