kofficefilters - en to eo translation catalogue (232 entries)

en: Failed to read data.
eo: Fiasko leginte datumojn.

en: Malformed XML data.
eo: Misformita XML- datumo.

en: Importing...
eo: Importanta

en: Saving...
eo: Savanta...

en: Loading...
eo: Ŝarĝanta

en: All Images
eo: Ĉiuj bildoj

en: The image is using an unsupported color space. Please convert to 16-bit floating point RGB/Alpha before saving in the OpenEXR format.
eo: La bildo uzas neelteneblan kolorspacon. Bv. igi ĝin 16-bita glitpunkta RGB/Alpha antaŭ savi ĝin OpenEXR-formate

en: PDF Import
eo: PDF importo

en: Initializing...
eo: Initanta...

en: First pass: page #%1...
eo: Unua paŝo: paĝo #%1...

en: Second pass: page #%1...
eo: Dua paŝo: paĝo #%1...

en: Body Frameset #%1
eo: Korpa kadraro #%1

en: Header Frameset #%1
eo: Ĉapa kadraro #%1

en: Footer Frameset #%1
eo: Pieda kadraro #%1

en: Text Frameset %1
eo: Teksta kadraro %1

en: Picture %1
eo: Bildo %1

en: KWord's PDF Import Filter
eo: PDF importfiltrilo de KWord

en: Page Selection
eo: Paĝ-elekto

en: All (%1 pages)
eo: Ĉiuj (%1 paĝoj)

en: Range:
eo: Intervalo:

en: Import images
eo: Importu bildojn

en: "Smart" mode
eo: "Smart" moduso

en: Removes returns and hyphens at end of line. Also tries to compute the paragraph alignment. Note that the layout of some pages can get messed up.
eo: Ĝi forigas reenojn kaj streketojn ĉe liniofino. Ĝi ankaŭ klopodas kalkuli niveladon de paragrafoj. Rimarku ke la aranĝo de la paĝoj povas okazigi etan katastrofon.

en: Passwords
eo: Pasvortoj

en: Owner:
eo: Posedanto:

en: User:
eo: Uzanto:

en: The file cannot be loaded, as it cannot be opened.
eo: La dosiero ne povas esti ŝarĝata ĉar ĝi ne povas esti malfermata

en: KWord's RTF Import Filter
eo: RTF-importfiltrillo de KWord

en: The file cannot be loaded, as it seems not to be an RTF document.
eo: La dosiero ne povas esti ŝarĝata ĉar verŝajne ĝi ne estas RTF dokumento

en: The document cannot be loaded, as it seems not to follow the RTF syntax.
eo: La dokumento ne povas esti ŝarĝata ĉar ĝi verŝajen ne sekvas la RTF sintakso

en: The RTF (Rich Text Format) document has an unexpected version number: %1. Continuing might result in an erroneous conversion. Do you want to continue?
eo: La RTF dokumento havas neatenditan versionumeron: %1. Daŭrigo povas doni maltaŭgan konverton kiel rezulton. Ĉu vi volas daŭrigi?

en: The PWD (PocketWord's Rich Text Format) document has an unexpected version number: %1. Continuing might result in an erroneous conversion. Do you want to continue?
eo: La PWD dokumento havas neatenditan versionumeron: %1. Daŭrigo povas doni maltaŭgan konverton kiel rezulton. Ĉu vi volas daŭrigi?

en: The URTF ("Unicode Rich Text Format") document has an unexpected version number: %1. Continuing might result in an erroneous conversion. Do you want to continue?
eo: La URTF dokumento havas neatenditan versionumeron: %1. Daŭrigo povas doni maltaŭgan konverton kiel rezulton. Ĉu vi volas daŭrigi?

en: The RTF document cannot be loaded, as it has an unexpected first keyword: \%1.
eo: La RTF dokumento ne povas esti ŝarĝata ĉar ĝi havas neatenditan unuan ŝlosilvorton: \%1.

en: Untitled Document
eo: Sentitola dokumento

en: KWord's HTML Export Filter
eo: HTML eksportfiltrilo de KWord

en: _: Descriptive encoding name
    Recommended ( %1 )
eo: Rekomendita ( %1 )

en: _: Descriptive encoding name
    Locale ( %1 )
eo: Lokala ( %1 )

en: Cannot find encoding: %1
eo: Mi ne povas trovi enkodigon: %1

en: An error has occurred while parsing the KWord file.
    At line: %1, column %2
    Error message: %3
eo: Okazis eraro dum analizado de la KWord-dosiero.
    ĉe linio: %1, kolumno %2
    Erarmesaĝo: %3

en: KWord Export Filter Library
eo: Biblioteko de eksportfiltriloj por KWord

en: KWord's Plain Text Import Filter
eo: Platateksta inportfiltrilo de KWord

en: _: Descriptive encoding name
    Other ( %1 )
eo: Alia ( %1 )

en: KWord's Plain Text Export Filter
eo: Platateksta eksportfiltrilo de KWord

en: Latex Import Filter Parameters
eo: Parametroj de importfiltrilo de Latex

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 82
en: Document Style
eo: Stilo dokumento

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 116
en: Latex style
eo: Stilo Latex

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 97
en: KWord style
eo: Stilo KWord

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 332
en: Language
eo: Lingvo

en: Unicode
eo: Unikodo

en: latin1
eo: latino1

note: i18n: file ./kword/html/export/ExportDialogUI.ui line 84
en: Document Type
eo: Tipo de dokumento

en: New document
eo: Nova dokumento

en: Embedded document
eo: Enkonstruita dokumento

en: KWord's MS Write Import Filter
eo: MS Write importfiltrilo de KWord

en: _: Frameset name
    Footnote %1
eo: Piednoto %1

en: _: Frameset name
    Picture %1
eo: Bildo %1

en: Table %1
eo: Tabelo %1

en: _: Frameset name
    Table %3, row %1, column %2
eo: Tabelo %3, horizontalo %1, vertikalo %2

en: An error has occurred while parsing the AbiWord file.
    At line: %1, column %2
    Error message: %3
eo: Okazis eraro dum analizado de la AbiWord-dosiero.
    ĉe linio: %1, kolumno %2
    Erarmesaĝo: %3

en: AbiWord Import Filter
eo: Importfiltrilo por AbiWord

en: _: Frameset name
    Main Text Frameset
eo: Ĉefteksta kadraro

en: An error occurred during the load of the AbiWord file: %1
eo: Okazis eraro dum ŝarĝado de la AbiWord-dosiero: %1

en: Unable to save document information.
eo: Neeble savi informon de dokumento.

en: Unable to save main document.
eo: Neeble savi ĉefdokumenton.

en: Endnote %1
eo: Finnoto %1

en: Footnote %1
eo: Piednoto %1

en: _: Table_Name Cell row,column
    %1 Cell %2,%3
eo: %1 Ĉelo %2,%3

en: Even Pages Header
eo: Ĉapo de la paraj paĝpj

en: Odd Pages Header
eo: Ĉapo de la neparaj paĝpj

en: Even Pages Footer
eo: Suba paĝotitolo de la paraj paĝoj

en: Odd Pages Footer
eo: Suba paĝotitolo de la neparaj paĝoj

en: First Page Header
eo: Ĉapo de la unua paĝo

en: First Page Footer
eo: Suba paĝotitolo de la unua paĝo

en: _: Object name
    Table %1
eo: Tabelo %1

en: _: Object name
    Table Frame %1
eo: Tabelkadro %1

en: _: Pseudo-author for annotations
    KWord 1.3
eo: KWord 1.3

en: Header
eo: Ĉapo

en: Footer
eo: Suba paĝotitolo

en: Main Text Frameset
eo: Ĉefteksta kadraro

en: This document was created with OpenOffice.org version '%1'. This filter was written for version 1.0. Reading this file could cause strange behavior, crashes or incorrect display of the data. Do you want to continue converting the document?
eo: Ĉi tiu dokumento estis kreita per OpenOffice.org, versio  '%1'. Ĉi tiu filtrilo estis skribita por versio 1.0. Lego de ĉi tiu dosiero povus okazigi strangan konduton, kraŝojn aŭ nekorektan montradon de la datumoj. Ĉu vi volas daŭrigi la konvertadon?

en: Unsupported document version
eo: Neeltenebla versio de dokumento

en: CSV filter cannot open input file - please report.
eo: CSV-filtrilo ne povis malfermi la enigdosieron - bonvolu eble raporti eraron.

en: Text
eo: Teksto

en: Number
eo: Nombro

en: Currency
eo: Mono

en: Date
eo: Dato

en: Decimal Comma Number
eo: Koma decimalo

en: Decimal Point Number
eo: Punkta decimalo

note: i18n: file ./krita/tiff/kis_wdg_options_tiff.ui line 71
en: None
eo: Neniu

en: Please check the ranges you specified. The start value must be lower than the end value.
eo: Bonvolu kontroli la de vi specifitaj intervaloj. La komenca valoro devas esti pli malgranda ol la fina.

en: Export Sheet to HTML
eo: Eksportu tabelon al HTML

en: Recommended: UTF-8
eo: Rekomendite: UTF-8

en: Locale (%1)
eo: Lokala (%1)

en: QPRO filter cannot open input file - please report.
eo: QPRO-filtrilo ne povas fermi enirdosieron-bonvolu raporti.

en: Unable to open password protected files.
    The password algorithm has not been published
eo: Neeble malfermi dosierojn protektatajn per pasvorto.
    La pasvorta algoritmo ne estis publikigita

en: File format is not supported.
eo: La dosierformato ne estas eltenebla.

en: Could not read from file.
eo: Neeble legi la dosieron.

en: Page
eo: Paĝo

en: The file seems to be corrupt. Skipping a table.
eo: La dosiero ŝajnas esti koruptita. Transsalatnta tabelon.

en: Skipping a table.
eo: Transsaltanta tabelon.

en: EPS Export
eo: EPS Eksporto

en: PostScript level 1
eo: PostScript nivelo 1-a

en: PostScript level 2
eo: PostScript nivelo 2-a

en: PostScript level 3
eo: PostScript nivelo 3-a

en: Failed to write file.
eo: Fiasko skribante sur dosieron.

en: PNG Export Error
eo: PNG eksport-eraro

en: SVG Export Error
eo: SVG eksport - eraro

en: Slide Title
eo: Diapozitiva titolo

note: i18n: file ./kivio/imageexport/kivio_imageexportwidget.ui line 108
en: Height:
eo: Alto:

note: i18n: file ./kivio/imageexport/kivio_imageexportwidget.ui line 119
en: Width:
eo: Larĝo:

note: i18n: file ./krita/jpeg/kis_wdg_options_jpeg.ui line 35
en: Quality:
eo: Kvalito:

note: i18n: file ./kword/html/export/ExportDialogUI.ui line 18
en: HTML Export Dialog
eo: HTML eksport - dialogo

note: i18n: file ./kword/html/export/ExportDialogUI.ui line 43
en: E&ncoding:
eo: E&nkodigo:

note: i18n: file ./kword/html/export/ExportDialogUI.ui line 110
en: HTML 4.01 (For older HTML user agents)
eo: HTML 4.01 (por pli malnovaj HTML uzant - agentoj)

note: i18n: file ./kword/html/export/ExportDialogUI.ui line 134
en: Mode
eo: Moduso

note: i18n: file ./kword/html/export/ExportDialogUI.ui line 157
en: L&ight: Convert to strict (X)HTML
eo: L&eĝera: konverto al strikta (X)HTML

note: i18n: file ./kword/html/export/ExportDialogUI.ui line 160
en: Convert mainly the document structure (Recommended for exporting to browsers with limited capabilities)
eo: Konvertu ĉefe la dokumentan strukturon (rekomendite por eksportai al retumiloj kun limigitaj kapabloj)

note: i18n: file ./kword/html/export/ExportDialogUI.ui line 174
en: &Basic: Convert to transitional (X)HTML
eo: &Baza: konvertu al tradicia (X)HTML

note: i18n: file ./kword/html/export/ExportDialogUI.ui line 180
en: Convert most of the document (Recommended for re-importing in KWord or for exporting to older browsers)
eo: Konvertu plejparte la dokumenton (rekomendite por reimporti en KWord por eksporti al pli malnovaj retumiloj)

note: i18n: file ./kword/html/export/ExportDialogUI.ui line 188
en: &Enhanced: Convert to (X)HTML with CSS
eo: &Antaŭenigita: konvertu al (X)HTML kun CSS

note: i18n: file ./kword/html/export/ExportDialogUI.ui line 194
en: Convert as much as possible of the KWord document (Recommended for exporting to other modern word processors or to modern browsers)
eo: Konvertu kiel eble plejmulton de la KWord dokumento (rekomendite por eksporti al aliaj modernaj vortprilaboriloj aŭ modernaj retumiloj)

note: i18n: file ./kword/html/export/ExportDialogUI.ui line 235
en: Use external CSS sheet:
eo: Uzu eksteran CSS kalkultabelon:

note: i18n: file ./kword/html/export/ExportDialogUI.ui line 246
en: Enter the location of the CSS file in this field
eo: Enmetu la lokigon de la CSS - dosiero en tiun ĉi kampon

note: i18n: file ./kword/ascii/ExportDialogUI.ui line 18
en: Plain Text Export Dialog
eo: Dialogo de eksportado al plata teksto

note: i18n: file ./kword/ascii/ExportDialogUI.ui line 84
en: End of Line
eo: Linio-fino

note: i18n: file ./kword/ascii/ExportDialogUI.ui line 101
en: &UNIX style (recommended; line feed only)
eo: &UNIKSa stilo (nur rekomendita liniosalto)

note: i18n: file ./kword/ascii/ExportDialogUI.ui line 112
en: &Windows style (carriage return and line feed)
eo: &Vindoza stilo (reen-klavo kaj liniosalto)

note: i18n: file ./kword/ascii/ExportDialogUI.ui line 123
en: &MacOS style (carriage return only)
eo: &MacOS-a stilo (nur reenklavo)

note: i18n: file ./kword/ascii/ImportDialogUI.ui line 18
en: Plain Text Import Dialog
eo: Dialogo por importado el plata teksto

note: i18n: file ./kword/ascii/ImportDialogUI.ui line 84
en: End of Paragraph
eo: Fino de paragrafo

note: i18n: file ./kword/ascii/ImportDialogUI.ui line 101
en: &As is: At the end of line
eo: &Tia kia ĝi estas: ĉe liniofino

note: i18n: file ./kword/ascii/ImportDialogUI.ui line 112
en: &Sentence: If the end of line is the end of a sentence
eo: &Sentenco: se liniofino estas fino de sentenco

note: i18n: file ./kword/ascii/ImportDialogUI.ui line 120
en: Old &method: If the line is empty or has less than 40 characters
eo: Malnova &metodo: se la linio estas malplena aŭ havas malpli ol 40 karakterojn

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 18
en: Latex Export Filter Configuration
eo: Agordo de Latex-eksportfiltrilo

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 45
en: Document
eo: Dokumento

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 148
en: Independent document
eo: Sendependa dokumento

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 154
en: The document will be able to be compiled alone.
eo: Eblos kompili la dokumenton sola

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 157
en: The document will be generated as a full latex document since all the include will be generated before the \begin[document} and \end{document} commands.
eo: La dokumento estos generata kiel plene Latex-a dolumento ĉar ĉiuj inkludotaĵoj estos generataj antaŭ la komandoj \begin[document} kaj  \end{document}

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 173
en: Document to include
eo: Inkludota dokumento

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 176
en: Do not generate either the latex header or the document environment.
eo: Generu nek la Latex-ĉapon nek dokumentan medion.

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 179
en: The document will be generated as a latex document which will have to be included in a main latex document. It will allow you to generate several little files for each chapter of your document.
eo: La dokumento estos kreita kiel Latex-dokumento kiu devos eswti inkludata en ĉefa Latex-dokumento. Tio permesos al vi generi multajn etajn dosierojn por ĉiu ĉapitro de via dokumento.

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 196
en: Document class:
eo: Dokument-tipo:

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 228
en: Default font size:
eo: Defaŭlta fontgrando

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 247
en: Final
eo: Fina

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 252
en: Draft
eo: Malneto

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 273
en: Pictures
eo: Bildoj

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 288
en: This directory will contains the eps pictures of your document.
eo: Ĉi tiu dosierujo enhavos la eps-bildojn de via dokumento

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 304
en: Convert the pictures
eo: Konvertu la bildon

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 323
en: Pictures directory:
eo: Bild-dosierujo:

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 347
en: Encoding
eo: Enkodigo

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 464
en: Export informations about author
eo: Eksportu informon pri la aŭtoro

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 486
en: Add a table of content
eo: Aldonu enhavtabelon

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 505
en: Notes
eo: Notoj

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 520
en: Don't export
eo: Ne eksportu

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 536
en: Export notes in comments
eo: Eksportu notojn en komentoj

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 552
en: Export notes in margin notes
eo: Eksportu notojn marĝennotoj

note: i18n: file ./kword/mswrite/ImportDialogUI.ui line 18
en: MS Write Import Dialog
eo: MS Write import-dialogo

note: i18n: file ./kword/mswrite/ImportDialogUI.ui line 43
en: &Encoding
eo: &enkodigo

note: i18n: file ./kword/mswrite/ImportDialogUI.ui line 46
en: Select the encoding of the Write document.<br><br>Try the Default  Encoding (CP 1252), if unsure.
eo: Elektu la enkodigon de la Write-dokumento <br><br>Provu la defaŭltan enkodigon (CP 1252), se necerta.

note: i18n: file ./kword/mswrite/ImportDialogUI.ui line 76
en: &Other encoding:
eo: &Alia enkodigo

note: i18n: file ./kword/mswrite/ImportDialogUI.ui line 107
en: &Default encoding (CP 1252)
eo: &Defaŭlta enkodigo (CP 1252)

note: i18n: file ./kword/mswrite/ImportDialogUI.ui line 116
en: Most Write documents are stored using this encoding (also known as windows-1252).<br><br>Select this if unsure.
eo: Plejmultaj Write-dokumentoj estas savitaj uzante tiun ĉi enkodigon (ankaŭ konatan kiel windows-1252).<br><br>Elektu ĝin se necerta.

note: i18n: file ./kword/mswrite/ImportDialogUI.ui line 143
en: &Advanced
eo: &Antaŭenigita

note: i18n: file ./kword/mswrite/ImportDialogUI.ui line 146
en: These advanced options allow you to fine-tune the importing of formatting information. They compensate for differences between KWord and MS Write by adding extra formatting information (not found in the original document), to try to make the imported document look as close to the original as possible.<br><br>It is safe to use the defaults, if unsure.
eo: Tiuj ĉi antaŭenopcioj permesas al vi precize alĝustigi la importadon de formatinformo. Ili kompensas la diferencojn inter KWord kaj MS Write aldonante pluan formatinformon (ne trovitan en la originala dokumento) por kopodi ke la aspekto de la importita dokumento estu kiel eble plej simila al tiu de la originala. <br><br>Estas sekure uzi la defaŭltajn opciojn se necerte.

note: i18n: file ./kword/mswrite/ImportDialogUI.ui line 171
en: Compensate for &linespacing differences
eo: Kompenso de &interliniaj spacaj diferencoj

note: i18n: file ./kword/mswrite/ImportDialogUI.ui line 177
en: Try to simulate Write's linespacing by adding some spaces before each paragraph.
eo: Provu simuli la interlinian spacadon de Write aldonante kelkajn interspacpjn antaŭ ĉiu paragrafo

note: i18n: file ./kword/mswrite/ImportDialogUI.ui line 202
en: Enable &image positioning
eo: Permesu &bildpoziciigo

note: i18n: file ./kword/mswrite/ImportDialogUI.ui line 208
en: Use paragraph indentation to position images.
eo: Uzu paragrafan indenton por poziciigi bildojn

note: i18n: file ./kspread/csv/exportdialogui.ui line 173
en: Sheets
eo: Kalkultabeloj

note: i18n: file ./kspread/csv/exportdialogui.ui line 188
en: Available Sheets
eo: Disponeblaj tabeloj:

note: i18n: file ./kspread/csv/exportdialogui.ui line 206
en: Select sheets to export:
eo: Elektu eksportotajn tabelojn:

note: i18n: file ./kspread/csv/exportdialogui.ui line 222
en: Delimiter Line
eo: Dividlinio

note: i18n: file ./kspread/csv/exportdialogui.ui line 255
en: <SHEETNAME> gets replaced by the name of the next sheet.
eo: <SHEETNAME> estas anstataŭigata per la nomo de la sekvonta tabelo.

note: i18n: file ./kspread/csv/exportdialogui.ui line 274
en: Print delimiter line above every sheet
eo: Presu dividlinion super ĉiu tabelo

note: i18n: file ./kspread/csv/exportdialogui.ui line 286
en: Cells
eo: Ĉeloj

note: i18n: file ./kspread/csv/exportdialogui.ui line 311
en: Delimiter
eo: Dividsigno

note: i18n: file ./kspread/csv/exportdialogui.ui line 328
en: Comma
eo: Komo

note: i18n: file ./kspread/csv/exportdialogui.ui line 339
en: Semicolon
eo: Punktokomo

note: i18n: file ./kspread/csv/exportdialogui.ui line 347
en: Tabulator
eo: Tabo

note: i18n: file ./kspread/csv/exportdialogui.ui line 355
en: Space
eo: Spaco

note: i18n: file ./kspread/csv/exportdialogui.ui line 363
en: Other:
eo: Alia:

note: i18n: file ./kspread/csv/exportdialogui.ui line 431
en: Quotes:
eo: Citiloj:

note: i18n: file ./kspread/csv/exportdialogui.ui line 498
en: Export selection only
eo: Eksportu nur elektitaĵon

note: i18n: file ./kspread/csv/dialogui.ui line 140
en: Common
eo: Komuna

note: i18n: file ./kspread/csv/dialogui.ui line 211
en: Other
eo: Alia

note: i18n: file ./kspread/csv/dialogui.ui line 240
en: Ignore duplicate delimiters
eo: Ignoru duafojan dividsignojn

note: i18n: file ./kspread/csv/dialogui.ui line 256
en: Text&quote:
eo: Teksto&citilo:

note: i18n: file ./kspread/csv/dialogui.ui line 267
en: &Format:
eo: &Formato:

note: i18n: file ./kspread/csv/dialogui.ui line 347
en: Ranges
eo: Intervaloj

note: i18n: file ./kspread/csv/dialogui.ui line 377
en: to
eo: al

note: i18n: file ./kspread/csv/dialogui.ui line 405
en: Import lines:
eo: Importu horizontalojn:

note: i18n: file ./kspread/csv/dialogui.ui line 462
en: Import columns:
eo: Impòrtu vertikalojn:

note: i18n: file ./kspread/csv/dialogui.ui line 538
en: Update
eo: Ĝisdatigu

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 35
en: En&coding:
eo: En&kodigo:

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 46
en: With this option you can define the encoding of the HTML file. The recommended encoding (UTF8) is selected as default.
eo: Per tiu ĉi opcio vi povas difini la enkodigon de la HTML-dosiero. La rekomendita enkodigo (UTF8) estas defaŭlte elektita.

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 73
en: Sheet Selection
eo: Tabelelekto

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 100
en: Select &All
eo: elektu &ĉion

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 103
en: Click here to select all sheets in the list.
eo: Klaku ĉi tie por elekti ĉiujn listigitajn tabelojn.

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 111
en: Desele&ct All
eo: Malelek&tu ĉion

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 141
en: Use &separate files for each table
eo: Uzu &malsamajn dosierojn por ĉiu tabelo

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 144
en: This option will make the HTML export filter generate a new page for each sheet. If you disable this option, all sheets are written on one page.
eo: Tiu ĉi opcio igos la HTML-eksportfiltrilon generi novasn paĝon por ĉiu tabelo. Se vi malebligas tiun ĉi opcion, ĉiuj tabeloj estos skribitaj en unu paĝo.

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 154
en: Style
eo: Stilo

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 165
en: Use &default style
eo: Uzu &defaŭltan stilon

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 171
en: Select this option to use the default fonts and colors for the HTML page.
eo: Elektu tiun ĉi opcion por uzi la defaŭltajn fontojn kaj kolorojn por la HTML-paĝo.

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 179
en: Use &external stylesheet:
eo: Uzu &eksteran stiltabelon:

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 182
en: Select this option to specify a separate stylesheet for the HTML page. You can select or type on in the field below.
eo: Elektu tiun ĉi opcion por specifi apartan stiltabelon por la HTML-paĝo. Vi povas elekti aŭ tajpi sur la kampo malsupre.

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 193
en: In this field you can enter an URL for your stylesheet. It is possible to point to a stylesheet on disk, or to somewhere on the Internet.
eo: En tiu ĉi kampo vi povas skribi URL-n por via stiltabelo. Eblas alceli al stilfolio ĉe la disko, aŭ al iu ajn en interreto.

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 203
en: Layout
eo: Dispono

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 214
en: Use &borders
eo: Uzu &bordojn

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 220
en: Use this option to enable or disable borders around the cells.
eo: Uzu ĉi tiun opcion por permesi aŭ malpermesi bordojn ĉirkaŭ celoj.

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 236
en: Pi&xels between cells:
eo: Rastr&umeroj inter ĉeloj:

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 242
en: Use this option to define how many pixels there should be between the cells. This effect is better visible if you check <b>Use borders</b> too.
eo: Uzu ĉi tiun opcion por difini kiom da rastrumeroj devus esti inter la ĉeloj. Ĉi tiu efekto estas pli bone videbla se vi kontrolas <b>Use borders</b> too.

note: i18n: file ./xsltfilter/export/xsltdialog.ui line 16
en: Export XSLT Configuration
eo: Eksportu XSLT-konfiguron

note: i18n: file ./xsltfilter/export/xsltdialog.ui line 36
en: Common xslt Files
eo: Komunaj  xslt-dosieroj

note: i18n: file ./xsltfilter/export/xsltdialog.ui line 72
en: Personal xslt Files
eo: Personaj xslt-dosieroj

note: i18n: file ./xsltfilter/export/xsltdialog.ui line 119
en: Choose...
eo: elektu...

en: Keep ratio
eo: Konservu proporciojn

en: Width (%):
eo: Larĝo (%):

en: Height (%):
eo: Alto (%):

en: Open Document
eo: Malfermu dokumenton

en: Import XSLT Configuration
eo: Importu XSLT-konfiguron

en: PNG Export Filter Parameters
eo: Parametroj de PNG - eksportfiltrilo

en: Height (%)
eo: Alto (%)

en: Width (%)
eo: Larĝo (%)

en: LaTeX Export Error
eo: LaTeX-eksporta eraro

en: Unable to open output file.
eo: Neeble malfermi la elirdosieron.

en: MathML Import Error
eo: MathML-impoerta eraro

en: Failed to open input file: %1
eo: Fiaskis malfermo de enirdosiero %1

en: Parsing error in MathML file %4 at line %1, column %2
    Error message: %3
eo: Analiza eraro en MathML-dosiero %4 sur linio %1, kolumno %2
    Erarmesaĝo: %3

en: Failed to write formula.
eo: Fiasko skribante formulon.

en: MathML Export Error
eo: MathML-eksporta eraro
