kmouth - en to eo translation catalogue (199 entries)

en: Local
eo: Loka

en: Latin1
eo: Latina-1a

en: Unicode
eo: Unikodo

en: without name
eo: sen nomo

en: Export Dictionary
eo: Eksportu vortaron

en: The file %1 already exists. Do you want to overwrite it?
eo: La dosiero %1 jam ekzistas. Ĉu anstataŭigi ĝin?

en: File Exists
eo: Dosiero ekzistas

en: &Overwrite
eo: &Anstataŭigu

en: Creating Word List
eo: Kreu vortliston

en: Parsing the KDE documentation...
eo: Sintakso-analizante la KDE-an dokumentaron...

en: Merging dictionaries...
eo: Unuigante vortarojn...

en: Parsing file...
eo: Sintakso-analizante dosieron...

en: Parsing directory...
eo: Sintakso-analizante vortaron...

en: Performing spell check...
eo: Kontrolante literumon...

note: i18n: file wordcompletion/kdedocsourceui.ui line 68
en: With this combo box you select which of the installed languages is used for creating the new dictionary. KMouth will only parse documentation files of this language.
eo: Per tiu ĉi listo oni povas elekti tian el la instalataj lingvoj kiu estos uzata por la nova vortaro. KMouth sintakse analizos nur dosierojn de tia lingvo.

note: i18n: file wordcompletion/creationsourcedetailsui.ui line 144
en: With this combo box you decide which language should be associated with the new dictionary.
eo: Per tiu ĉi listo oni povas decidi pri kia lingvo asociiĝos kun la nova vortaro.

en: Other
eo: Alia

en: Create Custom Language
eo: Kreu laŭmendan lingvon

en: Please enter the code for the custom language:
eo: Bonvolu enmetu la kodon por la laŭmendan lingvon:

en: Source of New Dictionary (1)
eo: Fonto de la nova vortaro (1)

en: Source of New Dictionary (2)
eo: Fonto de la nova vortaro (2)

en: &Directory:
eo: &Dosierujo:

en: With this input field you specify which directory you want to load for creating the new dictionary.
eo: Per tiu enmeta kampo oni indikas kiun dosierujon ŝargi por kreo de la novan vortaron.

en: Merge result
eo: Unuigu rezulton

en: _: In the sense of a blank word list
    Empty list
eo: Malplena listo

en: KDE Documentation
eo: KDE-a Dokumentaro

note: i18n: file wordcompletion/wordcompletionui.ui line 224
en: With this combo box you select the language associated with the selected dictionary.
eo: Per tiu ĉi listo oni povas elekti la lingvon asociatan por la elektata vortaro.

en: General Options
eo: Ĝeneralaj opcioj

en: &Preferences
eo: &Preferaĵoj

en: &Text-to-Speech
eo: &Teksto-al-Diro

en: Word Completion
eo: Vorto kompletigo

en: KTTSD Speech Service
eo: KTTSD Diro Servo

en: KDE Text-to-Speech Daemon Configuration
eo: KDE Teksto-al-Diro Demona Agordo

en: &Open as History...
eo: &Malfermu kiel historion...

en: Opens an existing file as history
eo: Malferma ekzistan dosieron kiel historion

en: Save &History As...
eo: Sekurigu &historion kiel...

en: Saves the actual history as...
eo: Sekurigas la aktualan historion kiel...

en: &Print History...
eo: &Presu historion...

en: Prints out the actual history
eo: Presas la aktualan historion

en: Quits the application
eo: Finas la aplikaĵon

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
eo: Eltondos la elektaĵon kaj enpoŝigos ĝin

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard. If there is some text selected in the edit field it is placed it on the clipboard. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are placed on the clipboard.
eo: Eltondos la elektatan regionon kaj enpoŝigos ĝin. Se elektate estus teksto en redakta kampo, ĝi enpoŝiĝus. Aliaflanke, (ia ajn) elektataj tekstoj en la historiujo enpoŝiĝus.

en: Copies the selected section to the clipboard
eo: Kopios la apartigatan regionon poŝen

en: Copies the selected section to the clipboard. If there is some text selected in the edit field it is copied to the clipboard. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are copied to the clipboard.
eo: Kopios la apartigatan areon al la poŝo. Se estus elektata teksto en la redakta kampo, ĝi kopiiĝus al la poŝo. Alie, (ia ajn) apartigataj tekstoj en la historiujo enpoŝiĝus.

en: Pastes the clipboard contents to actual position
eo: Elpoŝigos la poŝan enhavon al la aktuala pozicio

en: Pastes the clipboard contents at the current cursor position into the edit field.
eo: Elpoŝigos la poŝan enhavon al la nuna kursora pozicio en la redakta kampo.

en: &Speak
eo: &Diru

en: Speaks the currently active sentence(s)
eo: Diras la nunan aktivan tekston

en: Speaks the currently active sentence(s). If there is some text in the edit field it is spoken. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are spoken.
eo: Diras la nunan aktivan tekston. Se estus teksto en la redakta kampo, ĝi diriĝus. Alie, (ia ajn) apartigata teksto diriĝus.

en: &Edit...
eo: &Redaktu...

en: Enables/disables the toolbar
eo: (Mal)ŝaltas la ilobreto

en: Show P&hrasebook Bar
eo: Montru &Frazlibran breton

en: Enables/disables the phrasebook bar
eo: (Mal)ŝaltos la frazlibran breton

en: Enables/disables the statusbar
eo: (Mal)ŝaltos la statbreton

en: &Configure KMouth...
eo: &Agordu KMouth-n...

en: Opens the configuration dialog
eo: Malfermos la agordan dialogon

en: Speaks the currently selected phrases in the history
eo: Diros la nunajn elektatajn frazojn en la historiujo

en: Deletes the currently selected phrases from the history
eo: Forigu la nunajn elektatajn frazojn el la historiujo

en: Cu&t
eo: El&tondu

en: Cuts the currently selected phrases from the history and puts them to the clipboard
eo: Eltondos la nunajn elektatajn frazojn el la historiujo kaj metos ilin poŝen

en: Copies the currently selected phrases from the history to the clipboard
eo: Kopios la nunajn elektatajn frazojn en la historiujo al la poŝo

en: Select &All Entries
eo: &Elektu ĉiujn frazojn

en: Selects all phrases in the history
eo: Elektos ĉiujn frazojn en la historiujo

en: D&eselect All Entries
eo: &Malelektu ĉiujn frazojn

en: Deselects all phrases in the history
eo: Malelektos ĉiujn frazojn en la historiujo

en: Ready.
eo: Preta.

en: Opening file...
eo: Malfermante dosieron...

en: Saving history with a new filename...
eo: Konservante historiujon je nova dosiernomo...

en: Printing...
eo: Presante...

en: Exiting...
eo: Elirante...

en: Toggling menubar...
eo: Inversigante menuzonon...

en: Toggling toolbar...
eo: Inversigante ilobreton...

en: Toggling phrasebook bar...
eo: Inversigante frazlibran ilobreton...

en: Toggle the statusbar...
eo: Inversigante la statobreton...

en: A type-and-say front end for speech synthesizers
eo: Fasado por tajpo-kaj-diro por dirofaraj programoj

en: History file to open
eo: Historia dosiero por malfermo

en: Tips, extended phrase books
eo: Arkanoj, etenditaj frazlibroj

note: i18n: file kmouthui.rc line 14
en: &Phrase Books
eo: &Frazlibroj

note: i18n: file preferencesui.ui line 24
en: Preferences
eo: Preferaĵoj

note: i18n: file preferencesui.ui line 63
en: &Selection of phrases in the phrase book:
eo: &Elekto de frazojn en la frazlibro:

note: i18n: file preferencesui.ui line 69
en: This combo box specifies whether selected phrases of the phrase book are immediately spoken or just inserted into the edit field.
eo: Tiu listo indikas ĉu elektataj frazoj en la frazlibro tuj diriĝos aŭ nur enmetiĝos en la redakta kampo.

note: i18n: file preferencesui.ui line 75
en: Speak Immediately
eo: Tuj diru

note: i18n: file preferencesui.ui line 80
en: Insert Into Edit Field
eo: Enmetu en redakta kampo

note: i18n: file preferencesui.ui line 122
en: Closing the phrase &book edit window:
eo: Fermo de la &frazlibra redaktofenestro:

note: i18n: file preferencesui.ui line 128
en: This combo box specifies whether the phrase book is automatically saved when the edit window is closed.
eo: Tiu listo indikas ĉu la frazlibro tuj konserviĝus kiam la redaktofenestro fermiĝos.

note: i18n: file preferencesui.ui line 134
en: Save Phrase Book
eo: Konservu frazlibron

note: i18n: file preferencesui.ui line 139
en: Discard Changes
eo: Forĵetu ŝanĝojn

note: i18n: file preferencesui.ui line 144
en: Ask Whether to Save
eo: Demandi pri konservo

note: i18n: file texttospeechconfigurationui.ui line 16
en: Text-to-Speech
eo: Teksto-al-diro

note: i18n: file texttospeechconfigurationui.ui line 55
en: C&ommand for speaking texts:
eo: &Komando por diri tekstojn:

note: i18n: file texttospeechconfigurationui.ui line 65
en: This field specifies both the command used for speaking texts and its parameters. KMouth knows the following placeholders:
    %t -- the text that should be spoken
    %f -- the name of a file containing the text
    %l -- the language code
    %% -- a percent sign
eo: Tiu kampo indikas la komandon por diri tekstojn kaj ĝiajn parametrojn. Konas KMouth la sekvajn lokotenantojn:
    %t ─ la teksto kiu devus diriĝi
    %f ─ la nomo de la dosiero enhavanta la tekston
    %l ─ la lingva kodo
    %% ─ elcento signo

note: i18n: file texttospeechconfigurationui.ui line 117
en: Character &encoding:
eo: &Kodoprezento:

note: i18n: file texttospeechconfigurationui.ui line 123
en: This combo box specifies which character encoding is used for passing the text.
eo: Tiu listo indikas la kodoprezenton kiu uziĝos por paso de la tekston.

note: i18n: file texttospeechconfigurationui.ui line 141
en: Send the data as standard &input
eo: Sendu datumojn kiel ĉef&enigujon

note: i18n: file texttospeechconfigurationui.ui line 144
en: This check box specifies whether the text is sent as standard input to the speech synthesizer.
eo: Tiu markobutono indikas ĉu la teksto sendiĝos kiel ĉefenujo al la dirofaraj programoj.

note: i18n: file texttospeechconfigurationui.ui line 152
en: &Use KTTSD speech service if possible
eo: &Uzu KTTSD diroservo se disponebla

note: i18n: file texttospeechconfigurationui.ui line 155
en: This check box specifies KMouth tries to use the KTTSD speech service prior to calling the speech synthesizer directly. The KTTSD speech service is a KDE daemon which gives KDE applications a standardized interface for speech synthesis and is currently developed in CVS.
eo: Tiu markobutono indikas ĉu KMouth provos uzi la KTTSD-an diroservon antaŭ direkta voko de la dirofaran programon. La KTTSD diroservo estas KDE-a demono kiu donas al KDE-aj aplikaĵoj normigatan interfacon por dirofarado. Ĝi estas nune programata en CVS.

note: i18n: file phrasebook/buttonboxui.ui line 16
en: Currently Selected Phrase or Phrase Book
eo: Nuna Elektita Frazo aŭ Frazlibro

note: i18n: file phrasebook/buttonboxui.ui line 33
en: &Currently Selected Phrase or Phrase Book
eo: &Nuna Elektita Frazo aŭ Frazlibro

note: i18n: file phrasebook/buttonboxui.ui line 55
en: With this line edit you define the name of a sub-phrasebook or the contents of a phrase.
eo: Per tiu linio oni difinas la nomon de subfrazlibron aŭ la enhavon de frazo.

note: i18n: file phrasebook/buttonboxui.ui line 63
en: &None
eo: &Nenio

note: i18n: file phrasebook/buttonboxui.ui line 66
en: If you select this option then the selected phrase will not be reachable by a keyboard shortcut.
eo: Se oni elektus tiun opcion, la elektata frazo ne atingeblus per ia klavosigno.

note: i18n: file phrasebook/buttonboxui.ui line 74
en: C&ustom
eo: &Laŭmenda

note: i18n: file phrasebook/buttonboxui.ui line 77
en: If you select this option then the selected phrase will be reachable by a keyboard shortcut. You can change the shortcut with the button next to this option.
eo: Se oni elektus tiun opcion, la elektata frazo atingeblus per klavosigno. Oni eblas ŝanĝi la klavosignon per la butono apud tiu opcio.

note: i18n: file phrasebook/buttonboxui.ui line 85
en: Shortcut for the phrase:
eo: Klavosigno por la frazo:

note: i18n: file phrasebook/buttonboxui.ui line 93
en: Text of the &phrase:
eo: Teksto de la &frazo:

note: i18n: file wordcompletion/creationsourcedetailsui.ui line 24
en: &Compare to OpenOffice.org dictionary:
eo: &Literumu per OpenOffice.org vortaro:

note: i18n: file wordcompletion/creationsourcedetailsui.ui line 30
en: If you select this check box the words are spell-checked before they are inserted into the new dictionary.
eo: Se oni elektus tiun markobutonon, la vortoj estus literumataj kaj enigotaj vortaren.

note: i18n: file wordcompletion/creationsourcedetailsui.ui line 52
en: With this combo box you select the character encoding used to load text files. This combo box is not used for XML files or for dictionary files.
eo: Per tiu listo, oni elektas la signokodon uzitan por ŝargi tekstajn dosierojn. Tiu listo ne estas uzata por XML-dosieroj aŭ por vortaraj dosieroj.

note: i18n: file wordcompletion/creationsourcedetailsui.ui line 68
en: &Filename:
eo: &Dosiernomo:

note: i18n: file wordcompletion/creationsourcedetailsui.ui line 74
en: With this input field you specify which file you want to load for creating the new dictionary.
eo: Per tiu enmetkampo, oni indikas kiun dosieron oni volas ŝargi por kreo de la nova vortaro.

note: i18n: file wordcompletion/creationsourcedetailsui.ui line 125
en: With this input field you select the OpenOffice.org directory that will be used to spellcheck the words of the new dictionary.
eo: Per tiu enmetkampo, oni elektas la OpenOffice.org-vortaron kiu estos uzata por literumi la vortojn de la nova vortaro.

note: i18n: file wordcompletion/creationsourcedetailsui.ui line 141
en: &Language:
eo: &Lingvo:

note: i18n: file wordcompletion/creationsourceui.ui line 24
en: C&reate new dictionary:
eo: &Kreu novan vortaron:

note: i18n: file wordcompletion/creationsourceui.ui line 30
en: If you select this box a new dictionary is created by either loading a dictionary file or by counting the individual words in a text.
eo: Se oni elektas tiun markobutonon, nova vortaro estos kreita per ŝargi vortaran dosieron aŭ per nombri la individuajn vortojn en tekston.

note: i18n: file wordcompletion/creationsourceui.ui line 38
en: &Merge dictionaries
eo: &Unuigu vortarojn

note: i18n: file wordcompletion/creationsourceui.ui line 41
en: If you select this box a new dictionary is created by merging existing dictionaries.
eo: Se oni elektas tiu markobutonon, nova vortaro estos kreita per unuigo de la vortaroj.

note: i18n: file wordcompletion/creationsourceui.ui line 60
en: From &file
eo: De &dosiero

note: i18n: file wordcompletion/creationsourceui.ui line 63
en: If you select this box a new dictionary is created by loading a file. You may either select an XML file, a standard text file or a file containing a word completion dictionary. If you select a standard text file or an XML file the frequentness of the individual words is detected by simply counting the occurrences of each word.
eo: Se oni elektas tiun markobutonon, nova vortaro estos kreita per ŝargi dosieron. Oni eblas elekti XML-dosieron, laŭnorman tekstan dosieron, aŭ dosieron enhavantan vortokompletiga vortaro. Se oni elektas laŭnorman tekstan dosieron aŭ XML-dosieron, la ofteco de la indivuaj vortoj estos kalkulata per simple nombri la okazojn de ĉiu vorto.

note: i18n: file wordcompletion/creationsourceui.ui line 82
en: From &KDE documentation
eo: De &KDE-dokumentaro

note: i18n: file wordcompletion/creationsourceui.ui line 88
en: If you select this box a new dictionary is created by parsing the KDE documentation. The frequentness of the individual words is detect by simply counting the occurrences of each word.
eo: Se oni elektas tiun markobutonon, la nova vortaro estos kreita per sintaksanalizo de la KDE-dokumentaro. La ofteco de la individuaj vortoj estos kalkulata per simple nombri la okazojn de ĉiu vorto.

note: i18n: file wordcompletion/creationsourceui.ui line 107
en: From f&older
eo: De d&osierujo

note: i18n: file wordcompletion/creationsourceui.ui line 110
en: If you select this box a new dictionary is created by loading all files in a folder and its subdirectories.
eo: Se oni elektas tiun markobutonon, nova vortaro estos kreita per ŝargi tut la dosierojn en dosierujo kaj sia subdosierujoj.

note: i18n: file wordcompletion/creationsourceui.ui line 135
en: Create an &empty wordlist
eo: Kreu &malplenan vortliston

note: i18n: file wordcompletion/creationsourceui.ui line 138
en: If you select this box a blank dictionary without any entries is created. As KMouth automatically adds newly typed words to the dictionaries it will learn your vocabulary with the time.
eo: Se oni elektas tiun markobutonon, malplena vortaro sen ero estos kreita. Dum KMouth aŭtomate aldonas nove tajpatajn vortojn al la vortaro, ĝi lernos oniajn vortojn tra tempo.

note: i18n: file wordcompletion/kdedocsourceui.ui line 30
en: If you select this check box the words from the KDE documentation are spell-checked before they are inserted into the new dictionary.
eo: Se oni elektas tiun markobutonon, la vortoj el KDE-dokumentaro literumiĝos ankaŭ ili estos enmetita en la nova vortaro.

note: i18n: file wordcompletion/wordcompletionui.ui line 40
en: Add D&ictionary...
eo: &Aldonu vortaron...

note: i18n: file wordcompletion/wordcompletionui.ui line 43
en: With this button you can add a new dictionary to the list of available dictionaries.
eo: Per tiu butono, oni povas aldoni novan vortaron al la listo de disponeblaj vortaroj.

note: i18n: file wordcompletion/wordcompletionui.ui line 62
en: &Delete Dictionary
eo: &Forigu vortaro

note: i18n: file wordcompletion/wordcompletionui.ui line 65
en: With this button you delete the selected dictionary.
eo: Per tiu butono, oni forĵetas la elektatan vortaron.

note: i18n: file wordcompletion/wordcompletionui.ui line 84
en: Move &Up
eo: Movu s&upren

note: i18n: file wordcompletion/wordcompletionui.ui line 87
en: With this button you move the selected dictionary up.
eo: Per tiu butono, oni movas la elektatan vortaron supren.

note: i18n: file wordcompletion/wordcompletionui.ui line 106
en: &Move Down
eo: Movu &Malsupren

note: i18n: file wordcompletion/wordcompletionui.ui line 109
en: With this button you move the selected dictionary down.
eo: Per tiu butono, oni movas la elektatan vortaron malsupren.

note: i18n: file wordcompletion/wordcompletionui.ui line 128
en: &Export Dictionary...
eo: &Eksportu vortaron...

note: i18n: file wordcompletion/wordcompletionui.ui line 131
en: With this button you export the selected dictionary to a file.
eo: Per tiu butono, oni eksportas la elektatan vortaron al dosiero.

note: i18n: file wordcompletion/wordcompletionui.ui line 164
en: Dictionary
eo: Vortaro

note: i18n: file wordcompletion/wordcompletionui.ui line 175
en: Language
eo: Lingvo

note: i18n: file wordcompletion/wordcompletionui.ui line 191
en: This list contains all available dictionaries for the word completion. KMouth will display a combo box next to the edit field in the main window if this list contains more than one dictionary. You can use this combo box in order to select the dictionary that actually gets used for the word completion.
eo: Tiu listo enhavas tut la disponigeblajn vortarojn por la vortokompletigo. KMouth montros la kombinobutonon apud la redaktokampo en la ĉeffenestro se tiu listo enhavas pli ol unu vortaron. Oni povas uzi tiun kombinobutonon por elekti la vortaron kiu aktuale uziĝos por vortokompletigo.

note: i18n: file wordcompletion/wordcompletionui.ui line 210
en: &Selected Dictionary
eo: &Elektata vortaro

note: i18n: file wordcompletion/wordcompletionui.ui line 232
en: &Name:
eo: &Nomo:

note: i18n: file wordcompletion/wordcompletionui.ui line 238
en: With this input field you specify the name of the selected dictionary.
eo: Per tiu enmetkampo, oni indikas la nomon de la elektata vortaro.

en:  (%1 of %2 books selected)
eo:  (%1 el %2 libroj elektataj)

en: Please decide which phrase books you need:
eo: Bonvolu decidi la frazlibrojn kiujn vi bezonas:

en: Book
eo: Libro

en: By clicking on this button you can select the keyboard shortcut associated with the selected phrase.
eo: Per klako super tiu butono, oni povas elekti la klavosignon kunligita kun la elektata frazo.

en: Phrase Book
eo: Frazlibro

en: Phrase
eo: Frazo

en: Shortcut
eo: Klavosigno

en: This list contains the current phrase book in a tree structure. You can select and modify individual phrases and sub phrase books
eo: Tiu listo enhavas la nunan frazlibron en la arbostrukturo. Oni povas elekti kaj ŝanĝi la individuajn frazojn kaj subfrazlibrojn.

en: &New Phrase
eo: &Nova frazo

en: Adds a new phrase
eo: Aldonas novan frazon

en: New Phrase &Book
eo: Novan &frazlibron

en: Adds a new phrase book into which other books and phrases can be placed
eo: Aldonas novan frazlibron en kiu aliaj libroj kaj frazoj povas lokiĝi

en: Saves the phrase book onto the hard disk
eo: Sekurigas la frazlibron en la fiksita disko

en: &Import...
eo: &Importu...

en: Imports a file and adds its contents to the phrase book
eo: Importas dosieron kaj aldonas ĝian enhavon al la frazlibron

en: I&mport Standard Phrase Book
eo: I&mportu laŭnorman frazlibron

en: Imports a standard phrase book and adds its contents to the phrase book
eo: Importas laŭnorman frazlibron kaj aldonas ĝian enhavon al la frazlibron

en: &Export...
eo: E&ksportu...

en: Exports the currently selected phrase(s) or phrase book(s) into a file
eo: Eksportas la nune elektata(j)n frazo(j)n aŭ frazlibro(j)n en dosiero

en: Prints the currently selected phrase(s) or phrase book(s)
eo: Presas la nune elektata(j)n frazo(j)n aŭ frazlibro(j)n

en: Closes the window
eo: Fermas la fenestron

en: Cuts the currently selected entries from the phrase book and puts it to the clipboard
eo: Eltondas la nune apartigata anojn el la frazlibro kaj enpoŝigas ĝin

en: Copies the currently selected entry from the phrase book to the clipboard
eo: Kopias la nune apartigata ano de la frazlibro al la poŝilo

en: Deletes the selected entries from the phrase book
eo: Forigas la elektatajn anojn el la frazlibro

en: Name of the &phrase book:
eo: Nomo de la &frazlibro:

en: <qt>There are unsaved changes.<br>Do you want to apply the changes before closing the "phrase book" window or discard the changes?</qt>
eo: <qt>Estas nekonservitaj ŝanĝoj. <br> Ĉu apliki la ŝanĝojn antaŭ fermo de la "frazlibro" fenestro aŭ forĵeti la ŝanĝoj?

en: Closing "Phrase Book" Window
eo: Fermante la "Frazlibro" fenestro

en: In order to use the '%1' key as a shortcut, it must be combined with the Win, Alt, Ctrl, and/or Shift keys.
eo: Por uzi la '%1' klavon kiel klavosigno, ĝi devas kombiniĝi kun la Fenestro-, Alt-, Stir-, kaj/aŭ Ŝovklavoj.

en: Invalid Shortcut Key
eo: Nevalida klavosigno

en: (New Phrase Book)
eo: (Novan frazlibron)

en: (New Phrase)
eo: (Nova frazo)

en: *.phrasebook|Phrase Books (*.phrasebook)
    *.txt|Plain Text Files (*.txt)
    *|All Files
eo: *.phrasebook|Frazlibroj (*.phrasebook)
    *.txt|Plataj Tekstaj Dosieroj (*.txt)
    *|Ĉiuj Dosieroj

en: Import Phrasebook
eo: Importu frazlibron

en: There was an error loading file
    %1
eo: Okazis eraro dum ŝargo de dosiero
    %1

en: Export Phrase Book
eo: Eksportu frazlibron

en: There was an error saving file
    %1
eo: Okazis eraro dum konservo de dosiero
    %1

en: *.txt|Plain Text Files (*.txt)
    *.phrasebook|Phrase Books (*.phrasebook)
    *|All Files
eo: *.txt|Plataj Tekstaj Dosieroj (*.txt)
    *.phrasebook|Frazlibroj (*.phrasebook)
    *|Ĉiuj Dosieroj

en: Your chosen filename <i>%1</i> has a different extension than <i>.phrasebook</i>. Do you wish to add <i>.phrasebook</i> to the filename?
eo: Via elektata dosiernomo <i>%1</i> havas malsaman finaĵon ol <i>.phrasebook</i>. Ĉu aldonas <i>.phrasebook</i> al la dosiernomo?

en: File Extension
eo: Finaĵo

en: Do Not Add
eo: Ne aldonu

en: Your chosen filename <i>%1</i> has the extension <i>.phrasebook</i>. Do you wish to save in phrasebook format?
eo: Via elektata dosiernomo <i>%1</i> havas finaĵon <i>.phrasebook</i>. Ĉu vi volas konservi en frazlibra formato?

en: As Phrasebook
eo: Kiel frazlibro

en: As Plain Text
eo: Kiel plata teksto

en: The '%1' key combination has already been allocated to %2.
    Please choose a unique key combination.
eo: La '%1' klavo kombinaĵo jam preniĝis de %2.
    Bonvolu elekti unikan klavosignon.

en: the standard "%1" action
eo: la laŭnorma "%1" ago

en: Conflict with Standard Application Shortcut
eo: konflikto kontraŭ Laŭnorma Aplikaĵa Klavosigno

en: the global "%1" action
eo: la universala "%1" ago

en: Conflict with Global Shortcuts
eo: Konflikto kontraŭ Universalaj Klavosignoj

en: an other phrase
eo: alia frazo

en: Key Conflict
eo: Klava konflikto

en: Initial Configuration - KMouth
eo: Komenca Agordo─ KMouth

en: Text-to-Speech Configuration
eo: Teksto-al-Diro Agordo

en: Initial Phrase Book
eo: Komenca Frazlibro

en: This list contains the history of spoken sentences. You can select sentences and press the speak button for re-speaking.
eo: Tiu listo enhavas la historion de la diritajn frazojn. Oni povas elekti frazojn kaj premi la "Diru" butonon por rediri.

en: Into this edit field you can type a phrase. Click on the speak button in order to speak the entered phrase.
eo: En tiu redaktokampo oni povas tajpi frazon. Klaku super "Diru" butono por diri la enmetitan frazon.

en: *|All Files
    *.phrasebook|Phrase Books (*.phrasebook)
    *.txt|Plain Text Files (*.txt)
eo: *|Ĉiuj Dosieron
    *.phrasebook|Frazlibroj (*.phrasebook)
    *.txt|Plataj Tekstaj Dosieroj (*.txt)

en: Open File as History
eo: Malfermu dosieron kiel historio
