kmail - en to eo translation catalogue (1676 entries)

en: Maintainer
eo: Fleganto

en: Adopter and co-maintainer
eo: Ankaŭfleganto

en: Original author
eo: Origina aŭtoro

en: Former maintainer
eo: Antaŭa fleganto

en: Core developer
eo: Kerna programanto

en: Documentation
eo: Dokumentaro

en: system tray notification
eo: Nova Poŝtsciigo

en: PGP 6 support and further enhancements of the encryption support
eo: PGP-6-subteno kaj pluaj pliboniĝaĵoj de la ĉifrada subteno

en: Original encryption support
    PGP 2 and PGP 5 support
eo: Originala ĉifrada subteno
    Subteno de PGP-2 kaj PGP-5

en: GnuPG support
eo: GnuPG-subteno

en: Anti-virus support
eo: Kontraŭvirusa subteno

en: POP filters
eo: POP3 Filtroreguloj

en: Ägypten and Kroupware project management
eo: Projektadministrado de Egiptio kaj Krupaĵo

en: beta testing of PGP 6 support
eo: Betatesto de PGP-6-subteno

en: timestamp for 'Transmission completed' status messages
eo: Tempopunkto de 'transsendo finita'-statmesaĝoj

en: multiple encryption keys per address
eo: pluraj ĉifroŝlosiloj po adreso

en: KMail
eo: Poŝtilo

en: KDE Email Client
eo: KDE-Poŝtilo

en: Account type is not supported.
eo: Kontotipo ne estas subtenata

en: Configure Account
eo: Agordu konton

en: Account Type: Local Account
eo: Kontotipo: loka konto

en: Choo&se...
eo: &Elektu...

en: Locking Method
eo: Ŝlosometodo

en: Procmail loc&kfile:
eo: Procmail-ŝ&losodosiero

en: &Mutt dotlock
eo: &Mutt-punktoŝloso

en: M&utt dotlock privileged
eo: &Privilegita Mutt-punktŝloso

en: Non&e (use with care)
eo: &Neniu (uzu tre zorge)

en: Account for semiautomatic resource handling
eo: Konto pro duonaŭtomata risorcuzo

en: Delete all allocations for the resource represented by this account.
eo: Forigu ĉiujn asignadojn de la risurco reprezentata de tiu konto.

en: Clear Past
eo: Forigu tekston

en: Delete all outdated allocations for the resource represented by this account.
eo: Forigu ĉiujn ne plu uzatajn asignadojn de la risurco reprezentata de tiu konto.

en: Enable &interval mail checking
eo: Ŝaltu &ripetan kontrolon je nova poŝto

en: Check inter&val:
eo: &Kontrolintervalo (minutoj):

en: &Destination folder:
eo: &Celleterujo:

en: &Pre-command:
eo: &Antaŭkomando:

en: Account Type: Maildir Account
eo: Kontotipo: Poŝtdosieruja konto

en: Account Type: POP Account
eo: Kontotipo: POP-konto

en: &General
eo: Ĝ&enerale

en: &Login:
eo: &Uzantonomo:

en: Your Internet Service Provider gave you a <em>user name</em> which is used to authenticate you with their servers. It usually is the first part of your email address (the part before <em>@</em>).
eo: Via intereta provizisto donis al vi <em>uzantnomon</em>, kun kiu vi povas aŭtentiĝi al la serviloj. Ofte ĝi estas la unua parto de via retpoŝtadreso (la parto antaŭ <em>@</em>).

en: P&assword:
eo: &Pasvorto:

en: Ho&st:
eo: &Servilo:

en: &Port:
eo: &Pordo:

en: Lea&ve fetched messages on the server
eo: &Lasu prenitajn poŝtaĵojn en la servilo

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 350
en:  days
eo:  tago(j)

en: &Filter messages if they are greater than
eo: &Filtru mesaĝojn, se ili estas pli granda ol

en:  byte
eo:  bitoko

en: If you select this option, POP Filters will be used to decide what to do with messages. You can then select to download, delete or keep them on the server.
eo: Se vi elektas tiun opcion, POP-filtriloj estas uzataj por decido pri la ago de mesaĝoj. Tiam vi povas elekti ricevon, forigon aŭ reteno de ili en la servilo.

en: Chec&k interval:
eo: &Kontrolintervalo:

en: Des&tination folder:
eo: &Celleterujo:

en: &Extras
eo: &Kromaĵoj

en: Check &What the Server Supports
eo: Rigardu &kion la servilo subtenas

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 33
en: Encryption
eo: Ĉifrado

en: &None
eo: &Neniu

en: Use &SSL for secure mail download
eo: Uzu &SSL por sekura poŝtpreno

en: Use &TLS for secure mail download
eo: Uzu &TLS por sekura poŝtpreno

en: Authentication Method
eo: Aŭtentigometodo

en: Clear te&xt
eo: Forigu &tekston

en: _: Please translate this authentication method only if you have a good reason
    &LOGIN
eo: &LOGIN

en: _: Please translate this authentication method only if you have a good reason
    &PLAIN
eo: &PLAIN

en: &NTLM
eo: &NTML

en: &Use pipelining for faster mail download
eo: &Uzu duktadon por pli rapida poŝtpreno

en: Account Type: Disconnected IMAP Account
eo: Kontotipo: Nekonektata IMAP-konto

en: Account Type: IMAP Account
eo: Kontotipo: IMAP-konto

en: Automaticall&y compact folders (expunges deleted messages)
eo: &Aŭtomate kunpremu dosierujojn (forĵetu forigitajn mesaĝojn)

en: Sho&w hidden folders
eo: &Montru kaŝitajn leterujojn

en: Show only s&ubscribed folders
eo: Montru nur &subskribitajn leterujojn

en: Load attach&ments on demand
eo: Ŝarĝu &kunsedaĵojn nur per postulo

en: Activate this to load attachments not automatically when you select the email but only when you click on the attachment. This way also big emails are shown instantly.
eo: Aktivigu ĉi tiun por preni mane la kunsendaĵon anstataŭ aŭtomate, kiam vi elektas la retleteron. Ankaŭ grandaj leteroj estas montrataj tiamaniere.

en: List only open folders
eo: Listigu nur malfermajn leterujojn

en: Only folders that are open (expanded) in the folder tree are checked for subfolders. Use this if there are many folders on the server.
eo: Nur leterujoj, kiuj estas malfermataj en la leteruja arbo, estos kontrolataj pri subleterujoj. Uzu tion, se vi havas multajn ujojn en la servilo.

en: &Trash folder:
eo: &Rubujo:

en: S&ecurity
eo: &Sekureco

en: &Anonymous
eo: &Anonimulo

en: &Filtering
eo: &Filtroago

en: <none>
eo: <neniu>

en: inbox
eo: ricevitaj

en: The server does not seem to support unique message numbers, but this is a requirement for leaving messages on the server.
    Since some servers do not correctly announce their capabilities you still have the possibility to turn leaving fetched messages on the server on.
eo: La servilo ne ŝajnas subteni unikan mesaĝnumerojn, sed ĉi tiu estas postulon por lasi mesaĝojn en la servilo.
    Ĉar kelkaj serviloj ne korekte publikigi siajn eblecojn, vi ankoraŭ havas la eblecon ŝalti la "Lasu la prenitajn mesaĝojn en la servilo".

en: The server does not seem to support fetching message headers, but this is a requirement for filtering messages on the server.
    Since some servers do not correctly announce their capabilities you still have the possibility to turn filtering messages on the server on.
eo: La servilo ne ŝajnas subteni prenon de la mesaĝajn kaplinilojn, sed ĉi tiu estas postulon por filtri mesaĝojn en la servilo.
    Ĉar kelkaj serviloj ne korekte publikigi siajn eblecojn, vi ankoraŭ havas la eblecon ŝalti la "Filtru mesaĝojn".

en: Please note that this feature can cause some POP3 servers that do not support pipelining to send corrupted mail;
    this is configurable, though, because some servers support pipelining but do not announce their capabilities. To check whether your POP3 server announces pipelining support use the "Check What the Server Supports" button at the bottom of the dialog;
    if your server does not announce it, but you want more speed, then you should do some testing first by sending yourself a batch of mail and downloading it.
eo: Bonvolu noti, ke tiu funkcio povas kaŭzi difektitajn mesaĝojn ĉe POP3-serviloj ne subtenantaj duktadon.
    Tiu opcio ekzistas, ĉar kelkaj serviloj ja subtenas duktadon, se ne anoncas sian kapablon. Por kontroli, ĉu via POP3-servo anoncas subtenon de duktado, uzu la butonon malsupre en la dialogo.
    Se via servo ne anoncas subtenon, sed vi volas plirapidigi prenadon de la poŝto, vi prefere testu la funkciadon sendante al vi stakon da leteroj kaj prenante ĝin de la servilo.

en: Please specify a server and port on the General tab first.
eo: Bonvolu indiki servilon kaj pordon en la ·ĝenerala tabo antaŭ ĉio.

en: The server does not seem to support pipelining; therefore, this option has been disabled.
    Since some servers do not correctly announce their capabilities you still have the possibility to turn pipelining on. But please note that this feature can cause some POP servers that do not support pipelining to send corrupt messages. So before using this feature with important mail you should first test it by sending yourself a larger number of test messages which you all download in one go from the POP server.
eo: La servilo ne ŝajnas subteni duktadon. Tial la opcio estas neebligita.
    Ĉar kelkaj serviloj ne korekte publikigi ilian kapablon, vi ja povas ŝalti la duktadon. Bonvole notu, ke tio povas kaŭzi la POP-servilojn, kiuj ne subtenas duktadon, ke ili sendas malkorektajn mesaĝojn. Tial vi testu ĝin per sendo de granda nombro da mesaĝoj al vi mem, kiujn ĉiujn vi ŝarĝas per unu prenado, antaŭ vi uzas ĝin por gravaj mesaĝoj.

en: The server does not seem to support unique message numbers, but this is a requirement for leaving messages on the server; therefore, this option has been disabled.
    Since some servers do not correctly announce their capabilities you still have the possibility to turn leaving fetched messages on the server on.
eo: La servilo ne ŝajnas subteni unikan mesaĝnumerojn, sed ĉi tiu estas postulon por lasi mesaĝojn en la servilo. Tial la opcio ne estas ebligita.
    Ĉar kelkaj serviloj ne korekte publikigi sian kapablon, vi ankoraŭ havas la eblecon ŝalti la "Lasu la prenitajn mesaĝojn en la servilo".

en: The server does not seem to support fetching message headers, but this is a requirement for filtering messages on the server; therefore, this option has been disabled.
    Since some servers do not correctly announce their capabilities you still have the possibility to turn filtering messages on the server on.
eo: La servilo ne ŝajnas subteni prenon de la mesaĝajn kaplinilojn, sed ĉi tiu estas postulon por filtri mesaĝojn en la servilo. Tial la opcio ne estas ebligita.
    Ĉar kelkaj serviloj ne korekte publikigi siajn eblecojn, vi ankoraŭ havas la eblecon ŝalti la "Filtru mesaĝojn".

en: Choose Location
eo: Elektu situon

en: Only local files are currently supported.
eo: Nur lokaj dosieroj subtenataj.

en: Account %1
eo: Konto %1

en: Account %1 has no mailbox defined:
    mail checking aborted;
    check your account settings.
eo: Por konto %1 ne estas donita poŝtujo:
    Rigardo je nova poŝto ĉesigita.
    Kontrolu vian kontagordon.

en: Checking account %1 for new mail
eo: Rigardu konton %1 je nova poŝto.

en: Local Account
eo: Loka konto

en: POP Account
eo: POPa konto

en: IMAP Account
eo: IMAP-konto

en: You need to add an account in the network section of the settings in order to receive mail.
eo: Necesas, ke vi aldonu konto en la alineo "Reto" de la agordaĵo por ricevi retpoŝton.

en: Location:
eo: Situo:

en: Account Type
eo: Kontotipo

en: Choose...
eo: Elektu...

en: Sendmail
eo: per Sendmail

en: <b>Evaluating filter rules:</b>
eo: <b>Kalkulu filtroregulojn:</b>

en: <b>Filter rules have matched.</b>
eo: <b>Filtroreguloj konvenis.</b>

en: Anti-Spam Wizard
eo: Kontraŭdisafiŝada helpilo

en: Anti-Virus Wizard
eo: Kontraŭvirusa helpilo

en: Welcome to the KMail Anti-Spam Wizard
eo: Bonveno al la kontraŭdisafiŝada helpilo de Poŝtilo.

en: Welcome to the KMail Anti-Virus Wizard
eo: Bonveno al la kontraŭvirusa helpilo de Poŝtilo.

en: Virus handling
eo: Virusa agmaniero

en: Spam handling
eo: Desafiŝada agmaniero

en: Classify as spam
eo: Klasifiku kiel disafiŝado

en: Classify as NOT spam
eo: Klasifiku kiel nedisafiŝado

en: Scanning for %1...
eo: Trarigardu pri %1...

en: Scanning for anti-spam tools finished.
eo: Trarigardo por kontraŭdisafiŝadiloj finiĝis.

en: Scanning for anti-virus tools finished.
eo: Trarigardo por kontraŭvirusiloj finiĝis.

en: Check messages using the anti-virus tools
eo: Klasifiku mesaĝojn per kontraŭvirusiloj

en: Let the anti-virus tools check your messages. The wizard will create appropriate filters. The messages are usually marked by the tools so that following filters can react on this and, for example, move virus messages to a special folder.
eo: Lasu la kontraŭvirusilojn klasifiki viajn mesaĝojn. La helpilo kreos taŭgajn filtrojn. La mesaĝoj normale estas markitaj de la iloj tiel, ke la sekvantaj filtroj povas reagi al tio kaj ekzemple movi la fimesaĝon al speciala leterujo.

en: Move detected viral messages to the selected folder
eo: Movu ekkonitan virusmesaĝon al la elektita leterujo

en: A filter to detect messages classified as virus-infected and to move those messages into a predefined folder is created. The default folder is the trash folder, but you may change that in the folder view.
eo: Estas kreita filtrilo pro ekkono de mesaĝoj klasifikitaj kiel virusaj kaj por movi tiujn mesaĝojn al difinita leterujo. La norma leterujo estas la rubujo, sed vi povas ŝanĝi tiun en la leteruja rigardo.

en: Additionally, mark detected viral messages as read
eo: Aldone marku ekkonitan fimesaĝon kiel legitan

en: Mark messages which have been classified as virus-infected as read, as well as moving them to the selected folder.
eo: Kaj marku mesaĝojn, kiuj estas klasifikitaj kiel virusaj, legitaj kaj movu ilin al la elektita leterujo.

en: Error while deleting messages on the server:
eo: Eraro dum forigo de mesaĝoj en la servilo:

en: Error while retrieving message on the server:
eo: Eraro dum retrovo de mesaĝoj en la servilo:

en: Error while uploading folder
eo: Eraro dum alŝuto de leterujo

en: Could not make the folder <b>%1</b> on the server.
eo: Ne eblas krei leterujon <b>%1</b> en la servilo.

en: This could be because you do not have permission to do this, or because the folder is already present on the server; the error message from the server communication is here:
eo: Tio estas ebla, ĉar vi ne havas la rajton por fari ĝin, aŭ ĉar la leterujo jam ekzistas en la servilo. La erarmesaĝon de la komunikado estas ĉi tie:

en: Error while deleting folder %1 on the server:
eo: Eraro dum forigo de la leterujo %1 en la servilo:

en: Error while reading folder %1 on the server:
eo: Eraro dum legado de la leterujo %1:

en: Error while trying to rename folder %1
eo: Eraro dum provo de nomŝanĝo de la leterujo %1

en: Select Address
eo: Elektu retpoŝtan adreson

en: For safety reasons, compaction has been disabled for %1
eo: Pro sekurecaj kaŭzoj pakigeco estas malebla dum %1

en: Folder "%1" successfully compacted
eo: Leterujo "%1" sukĉese densigita

en: Error occurred while compacting "%1". Compaction aborted.
eo: Eraro dum densigo de "%1". Densigo ĉesigita.

en: <qt><p>This setting has been fixed by your administrator.</p><p>If you think this is an error, please contact him.</p></qt>
eo: <qt> <p>Tiu agordo estas fiksita de via administristo.</p> <p>Se vi pensas, ke ĉi tiu estas eraro, kontaktu lin.</p></qt>

en: &Load Profile...
eo: Ŝ&arĝu profilon...

en: &Add...
eo: &Aldonu...

en: &Modify...
eo: Ŝ&anĝu...

en: &Rename
eo: &Alinomu

en: Remo&ve
eo: &Forigu

en: Set as &Default
eo: Uzu kiel &apriora

en: <qt>Do you really want to remove the identity named <b>%1</b>?</qt>
eo: <qt>Ĉu vi vere volas forigi la identecon nomitan <b>%1</b>?</qt>

en: Remove Identity
eo: Forigu identecon

en: Add...
eo: Aldonu...

en: Modify...
eo: Ŝanĝu...

en: Set as Default
eo: Uzu kiel apriora

en: &Receiving
eo: &Ricevu

en: &Sending
eo: &Sendado

en: Outgoing accounts (add at least one):
eo: Elirantaj Kontoj (aldonu almenaŭ unu):

en: Name
eo: Nomo

en: Type
eo: Tipo

en: A&dd...
eo: &Aldonu...

en: R&emove
eo: &Forigu

en: Common Options
eo: Ĝeneralaj opcioj

note: i18n: file kmail.kcfg line 278
en: Confirm &before send
eo: &Konfirmu antaŭ sendo

en: Never Automatically
eo: Neniam aŭtomate

en: On Manual Mail Checks
eo: Ĉe manaj retleterkontroladoj

en: On All Mail Checks
eo: Ĉe ĉiuj retleterkontroladoj

en: Send Now
eo: Sendu tuj

en: Send Later
eo: Sendu poste

en: Allow 8-bit
eo: 8bitaj signoj

en: MIME Compliant (Quoted Printable)
eo: MIME-kongrua ("quoted printable")

en: Send &messages in outbox folder:
eo: &Sendu mesaĝojn en elira leterujo:

en: Defa&ult send method:
eo: &Apriora sendmetodo:

en: Message &property:
eo: &Eco de mesaĝo:

en: Defaul&t domain:
eo: Nor&ma domajno:

en: <qt><p>The default domain is used to complete email addresses that only consist of the user's name.</p></qt>
eo: <qt> <p>La apriora domajno estas uzata por kompletigi la retpoŝtadresojn, kiuj nur konsistas de uzantulaj nomoj.</p></qt>

en: _: %1: name; %2: number appended to it to make it unique among a list of names
    %1 %2
eo: %1 %2

en: Add Transport
eo: Aldonu transporton

en: Modify Transport
eo: Ŝanĝu transporton

en: Incoming accounts (add at least one):
eo: Enirantaj Kontoj (aldonu almenaŭ unu):

en: Folder
eo: Leterujo

en: Chec&k mail on startup
eo: &Rigardu je nova poŝto dum lanĉo

en: New Mail Notification
eo: Nova Poŝtsciigo

en: &Beep
eo: &Pepu

en: Deta&iled new mail notification
eo: Detale nova poŝtsc&iigo

en: Show for each folder the number of newly arrived messages
eo: Montru pri ĉiu leterujo la nombro de la novaj mesaĝoj

en: Other Actio&ns
eo: Aliaj &agoj

en: Unknown account type selected
eo: Vi elektis nekonata kontotipon

en: Unable to create account
eo: Ne eblis krei konton

en: Add Account
eo: Aldonu konton

en: Unable to locate account
eo: Ne eblis trovi la kontosituon

en: Modify Account
eo: Ŝanĝu konton

en: <qt>Unable to locate account <b>%1</b>.</qt>
eo: <qt>Ne eblis trovi la konton <b>%1</b>.</qt>

en: Color&s
eo: &Koloroj

en: La&yout
eo: &Aranĝo

en: Message Body
eo: Mesaĝokorpo

en: Message List
eo: Mesaĝolisto

en: Message List - Date Field
eo: Mesaĝolisto - Dato

en: Folder List
eo: Leterujolisto

en: Quoted Text - First Level
eo: Citita teksto - unua nivelo

en: Quoted Text - Second Level
eo: Citita teksto - dua nivelo

en: Quoted Text - Third Level
eo: Citita teksto - tria nivelo

en: Fixed Width Font
eo: Egallarĝa tiparo

en: Composer
eo: Mesaĝredaktilo

en: Printing Output
eo: Elpresaĵo

en: &Use custom fonts
eo: Uzu &proprajn tiparojn

en: Apply &to:
eo: Apliku &al:

en: Composer Background
eo: Redaktilofono

en: Alternative Background Color
eo: Alia fonkoloro

en: Normal Text
eo: Normala teksto

en: Link
eo: Ligo

en: Followed Link
eo: Vizitita URL-ligo

en: Misspelled Words
eo: Malkorekte skribataj vortoj

en: New Message
eo: Nova mesaĝo

en: Unread Message
eo: Nelegita mesaĝo

en: Important Message
eo: Grava mesaĝo

en: OpenPGP Message - Encrypted
eo: PGP-mesaĝo - ŝifrita

en: OpenPGP Message - Valid Signature with Trusted Key
eo: OpenPGP-mesaĝo - valida subskribo per fidata ŝlosilo

en: OpenPGP Message - Valid Signature with Untrusted Key
eo: OpenPGP-mesaĝo - valida subskribo per nefidata ŝlosilo

en: OpenPGP Message - Unchecked Signature
eo: OpenPGP-mesaĝo - nekontrolita subskribo

en: OpenPGP Message - Bad Signature
eo: OpenPGP-mesaĝo - malbona subskribo

en: Border Around Warning Prepending HTML Messages
eo: Marĝena averto ĉirkaŭ HTML-mesaĝo

en: HTML Status Bar Background - No HTML Message
eo: Fonkoloro de statolistelo - No HTML-mesaĝo

en: HTML Status Bar Foreground - No HTML Message
eo: Tekstkoloro de statolistelo - No HTML-mesaĝo

en: HTML Status Bar Background - HTML Message
eo: Fonkoloro de statolistelo - HTML-mesaĝo

en: HTML Status Bar Foreground - HTML Message
eo: Tekstkoloro de statolistelo - HTML-mesaĝo

en: &Use custom colors
eo: Uzu &proprajn kolorojn

en: Recycle colors on deep &quoting
eo: &Recikligu kolorojn ĉe profunda citado

en: Lon&g folder list
eo: Lon&ga leterujolisto

en: Shor&t folder list
eo: Mall&onga leterujolisto

en: Abo&ve the message pane
eo: Supe&r la mesaĝfenestro

en: &Below the message pane
eo: Su&b la mesaĝfenestro

en: Message Structure Viewer Placement
eo: Mesaĝstrukturvidigila loko

en: Show &never
eo: Montru &neniam

en: Show only for non-plaintext &messages
eo: Nurmontro ĉe nenurtektaj &mesaĝoj

en: Show alway&s
eo: Montru ĉi&am

en: Message Structure Viewer
eo: Mesaĝstrukturvidigilo

en: &Do not show a message preview pane
eo: N&e montru mesaĝan antaŭrigardofenestron

en: Show the message preview pane belo&w the message list
eo: Montru mesaĝan antaŭrigardofenestron su&b la mesaĝolisto

en: Show the message preview pane ne&xt to the message list
eo: Montru mesaĝan antaŭrigardofenestron apu&d la mesaĝolisto

en: Message Preview Pane
eo: Mesaĝan antaŭrigardofenestron

en: Sta&ndard format (%1)
eo: &Normala formato (%1)

en: Locali&zed format (%1)
eo: Formato laŭ &lokaĵo (%1)

en: Fancy for&mat (%1)
eo: &Bela formato (%1)

en: General Options
eo: Ĝeneralaj opcioj

en: Display messa&ge sizes
eo: &Montru mesaĝgrandecojn

en: Show crypto &icons
eo: Montru ĉ&ifro-piktogramojn

en: Show attachment icon
eo: Montru kunsendaĵan piktogramon

en: Always &keep threads open
eo: &Fadenoj ĉiam malfermitaj

en: Threads default to o&pen
eo: Fadenoj apriore &malfermitaj

en: Threads default to closed
eo: Fadenoj apriore fermitaj

en: Open threads that contain ne&w, unread or important messages and open watched threads.
eo: M&alfermu fadenojn, kiuj enhavas novajn, nelegitajn aŭ gravajn mesaĝojn kaj malfermu observatajn fadenojn.

en: Date Display
eo: Montro de la dato

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the date:</strong></p><ul><li>d - the day as a number without a leading zero (1-31)</li><li>dd - the day as a number with a leading zero (01-31)</li><li>ddd - the abbreviated day name (Mon - Sun)</li><li>dddd - the long day name (Monday - Sunday)</li><li>M - the month as a number without a leading zero (1-12)</li><li>MM - the month as a number with a leading zero (01-12)</li><li>MMM - the abbreviated month name (Jan - Dec)</li><li>MMMM - the long month name (January - December)</li><li>yy - the year as a two digit number (00-99)</li><li>yyyy - the year as a four digit number (0000-9999)</li></ul><p><strong>These expressions may be used for the time:</string></p> <ul><li>h - the hour without a leading zero (0-23 or 1-12 if AM/PM display)</li><li>hh - the hour with a leading zero (00-23 or 01-12 if AM/PM display)</li><li>m - the minutes without a leading zero (0-59)</li><li>mm - the minutes with a leading zero (00-59)</li><li>s - the seconds without a leading zero (0-59)</li><li>ss - the seconds with a leading zero (00-59)</li><li>z - the milliseconds without leading zeroes (0-999)</li><li>zzz - the milliseconds with leading zeroes (000-999)</li><li>AP - switch to AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</li><li>ap - switch to AM/PM display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</li><li>Z - time zone in numeric form (-0500)</li></ul><p><strong>All other input characters will be ignored.</strong></p></qt>
eo: <qt><p><strong>Tiuj esprimoj estas uzeblaj pro la dato:</strong></p><ul><li>d - la tago kiel numero sen komenca nulo (1-31)</li><li>dd - la tago kiel numero kun komenca nulo (01-31)</li><li>ddd - la mallonga tagnomo (lun - dim)</li><li>dddd - la longa tagnomo (lundo - dimanĉo)</li><li>M - la monato kiel numero sen komenca nulo (1-12)</li><li>MM - la monato kiel numero kun komenca nulo (01-12)</li><li>MMM - la mallonga monatnomo (jan - dec)</li><li>MMMM - la longa monatnomo (januaro - decembro</li><li>yy - la jaro kun du ciferoj (00-99)</li><li>yyyy - la jaro kun kvar ciferoj(0000-9999)</li></ul><p><strong>Tiu esprimoj estas uzeblaj pro la tempo:</string></p> <ul><li>h - la horo sen komenca nulo (0-23 aŭ 1-12 ĉe dekduhora montrilo)</li><li>hh - la horo kun komenca nulo (0-23 aŭ 1-12 ĉe dekduhora montrilo)</li><li>m - la minutoj sen komenca nulo (0-59)</li><li>mm - la minutoj kun komenca nulo (00-59)</li><li>s - la sekundoj sen komenca nulo (0-59)</li><li>ss - la sekundoj kun komenca nulo (00-59)</li><li>z - la milisekundoj sen komencaj nuloj (0-999)</li><li>zzz - la milisekundoj kun komencaj nuloj (000-999)</li><li>AP - ŝanĝo al dekduhora montrilo. "AM" aŭ "PM" anstataŭigas AP.</li><li>ap - ŝanĝo al dekduhora montrilo. "am" aŭ "pm" anstataŭigas ap.</li><li>Z - tempozono kiel numero (-0500)</li></ul><p><strong>Ĉiuj aliaj literoj estas sen signifo.</strong></p></qt>

en: Changing the global threading setting will override all folder specific values.
eo: Ŝanĝo de la malloka agordo pri fadenoj anstataŭigos ĉiujn agordojn faritajn por apartaj dosierujoj.

en: Show HTML stat&us bar
eo: Montr&u HTML-statlistelon

en: Auto
eo: Aŭtomate

note: i18n: file kmail.kcfg line 80
en: Enable system tray icon
eo: Ebligu sistemlistelan piktiogramon

en: System Tray Mode
eo: Sistemlistela maniero

en: Always show KMail in system tray
eo: Ĉi&am vidigu Poŝtilon en sistemlistelo

en: Only show KMail in system tray if there are unread messages
eo: Vidigo Poŝtilon en sistemlistelo, kiam ekzistas nelegitaj mesaĝoj

en: &Phrases
eo: &Frazoj

en: &Subject
eo: &Temo

en: Cha&rset
eo: &Signaro

en: H&eaders
eo: &Kaplinioj

en: _: Config->Composer->Attachments
    A&ttachments
eo: A&ldonoj

en: No autosave
eo: Neniu aŭtomata konservo

en: External Editor
eo: Ekstera redaktilo

en: <b>%f</b> will be replaced with the filename to edit.
eo: <b>%f</b>estos anstataŭigata de la redaktenda dosiernomo.

en: <qt>The following placeholders are supported in the reply phrases:<br><b>%D</b>: date, <b>%S</b>: subject,<br><b>%e</b>: sender's address, <b>%F</b>: sender's name, <b>%f</b>: sender's initials,<br><b>%T</b>: recipient's name, <b>%t</b>: recipient's name and address,<br><b>%C</b>: carbon copy names, <b>%c</b>: carbon copy names and addresses,<br><b>%%</b>: percent sign, <b>%_</b>: space, <b>%L</b>: linebreak</qt>
eo: <qt>La sekvaj variabloj estas subtenataj en la respondofrazoj:<br><b>%D</b>: dato, <b>%S</b>: temo,<br><b>%e</b>: sendintoadreso, <b>%F</b>: sendintonomo, <b>%f</b>: sendintomallongigo,<br><b>%T</b>: ricavanto, <b>%t</b>: ricevantulaj adreso kaj nomo,<br><b>%C</b>: kopiricevanto, <b>%c</b>: kopiricevantulaj adreso kaj nomo,<br><b>%%</b>: procentsigno, <b>%_</b>: spacsigno, <b>%L</b>: linirompo</qt>

en: Lang&uage:
eo: &Lingvo:

en: Re&move
eo: &Forigu

en: Reply to se&nder:
eo: &Respondo al sendinto:

en: Repl&y to all:
eo: Respondo al ĉ&iuj:

en: &Forward:
eo: &Plusendo:

en: &Quote indicator:
eo: &Citado-prefikso:

en: On %D, you wrote:
eo: Je %D, vi skribis:

en: On %D, %F wrote:
eo: Je %D, %F skribis:

en: Forwarded Message
eo: Plusendita mesaĝo

en: Repl&y Subject Prefixes
eo: Temo&prefiksoj por respondo

en: Recognize any sequence of the following prefixes
    (entries are case-insensitive regular expressions):
eo: Rekonu la sekvajn prefiksojn (uskleco ne gravas):

en: Mod&ify...
eo: Ŝa&nĝu...

en: Enter new reply prefix:
eo: Entajpu novan respondoprefikson:

en: For&ward Subject Prefixes
eo: &Temoprefiksoj por plusendo

en: Enter new forward prefix:
eo: Entajpu novan plusendo-prefikson:

en: This list is checked for every outgoing message from the top to the bottom for a charset that contains all required characters.
eo: Tiu listo estas kontrolata ĉe ĉiu sendata retletero de supre malsupren pri signaro, kiuj enhvas ĉiujn necesajn signojn.

en: Enter charset:
eo: Donu aldonendan signaron:

en: &Keep original charset when replying or forwarding (if possible)
eo: &Lasu la originan signaron ĉe respondoj kaj plusendoj (se eblas)

en: This charset is not supported.
eo: Tiu signaro ne estas subtenata.

en: &Use custom message-id suffix
eo: &Uzu propran sufikson por mesaĝ-identigiloj:

en: Custom message-&id suffix:
eo: &Propra sufikso por mesaĝ-identigiloj:

en: Define custom mime header fields:
eo: Difinu proprajn MIME-kapliniojn:

en: Value
eo: Valoro

en: Ne&w
eo: No&va

note: i18n: file folderpropertiesdialog.ui line 52
en: &Name:
eo: &Nomo:

en: &Value:
eo: &Valoro:

note: i18n: file kmail.kcfg line 255
en: Outlook-compatible attachment naming
eo: Nomigu kunsendaĵojn kompreneble por MS-Outlook

en: Turn this option on to make Outlook(tm) understand attachment names containing non-English characters
eo: Marku tiun opcion por certigi, ke MS-Outlook povas kompreni kunsendaĵnomoj kun neanglaj literoj

en: E&nable detection of missing attachments
eo: Ebligu ekkonon de ma&nkaj kunsendaĵoj

en: Recognize any of the following key words as intention to attach a file:
eo: Ekkonu iun de la sekvaj vortoj kiel intenco kunsendi dosieron:

en: Enter new key word:
eo: Entajpu novan vorton:

en: attachment
eo: kunsendaĵo

en: attached
eo: kunsendita

en: You have chosen to encode attachment names containing non-English characters in a way that is understood by Outlook(tm) and other mail clients that do not support standard-compliant encoded attachment names.
    Note that KMail may create non-standard compliant messages, and consequently it is possible that your messages will not be understood by standard-compliant mail clients; so, unless you have no other choice, you should not enable this option.
eo: Vi decidis kodigi kunsendaĵnomojn, kiuj havas neanglajn literojn per maniero, kio estas komprenebla de MS-Outlook kaj aliaj poŝtiloj, kiuj ne subtenas la norman kodigecon de kunsendaĵnomoj.
    Notu, ke Poŝtilo povas krei nenormajn mesaĝojn, kaj sekve estas eble, ke viaj mesaĝoj ne estas kompreneblaj de poŝtiloj, kiuj uzas la normon. Tial vi nur ebligu tiun opcion, se vi havas bonan kaŭzon.

en: &Reading
eo: &Legante

en: Composing
eo: Mesaĝredaktilo

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 435
en: Warnings
eo: Averto

en: S/MIME &Validation
eo: Programk&ontrolo de S/MIME

en: Crypto Backe&nds
eo: Ĉifro&kromaĵoj

en: <qt><p>Messages sometimes come in both formats. This option controls whether you want the HTML part or the plain text part to be displayed.</p><p>Displaying the HTML part makes the message look better, but at the same time increases the risk of security holes being exploited.</p><p>Displaying the plain text part loses much of the message's formatting, but makes it almost <em>impossible</em> to exploit security holes in the HTML renderer (Konqueror).</p><p>The option below guards against one common misuse of HTML messages, but it cannot guard against security issues that were not known at the time this version of KMail was written.</p><p>It is therefore advisable to <em>not</em> prefer HTML to plain text.</p><p><b>Note:</b> You can set this option on a per-folder basis from the <i>Folder</i> menu of KMail's main window.</p></qt>
eo: <qt><p> Retpoŝtoj foje venas en ambaŭ formoj. Tiu opcio difinas, ĉu vi volas vidi la tekstan aŭ la HTMLan formon.</p><p>La HTMLa formo estas pli belaspekta, sed aliflanke pligrandigas la riskon ke iu eluzas sekurecotruon.</p><p>La teksta formo estas malpli bela, sed faras ĝin preskaŭ <em>tute maleble</em>, eluzi sekurectruojn de la HTML-prezentilo (Konkeranto).</p><p>La malsupra opcio gardas kontraŭ ofta misuzo de HTML-leteroj. Sed ĝi ne povas gardi kontraŭ sekurecproblemojn nekonatajn, kiam tiu versio de Retpoŝtilo fariĝis.</p><p>Estas do saĝe <em>malpreferi</em> HTMLon anstataŭ nura teksto.</p> <p><b>Noto:</b> Vi povas ŝanĝi tion por ĉiu leterujo en la <i>Leterujo</i>-menuo de la Retpoŝtilo precipa fenestro.</p></qt>

en: <qt><p>Some mail advertisements are in HTML and contain references to, for example, images that the advertisers employ to find out that you have read their message (&quot;web bugs&quot;).</p><p>There is no valid reason to load images off the Internet like this, since the sender can always attach the required images directly to the message.</p><p>To guard from such a misuse of the HTML displaying feature of KMail, this option is <em>disabled</em> by default.</p><p>However, if you wish to, for example, view images in HTML messages that were not attached to it, you can enable this option, but you should be aware of the possible problem.</p></qt>
eo: <qt><p>Kelkaj retpoŝtaj varbaĵoj estas skribitaj en HTML, enhavantajreferencojn al bildoj, kiujn uzas tiuj varbaĵoj por kontroli, ĉu vi legis ilian mesaĝon (&quot;ttt cimoj&quot;).</p> <p>Estas neniu severa uzo, ĉar la sendinto ĉiam povas aldoni la bildon aparte al la mesaĝo.</p><p>Por protekti vin de tia misuzo de bildoj en HTML, ilia prezentado estas apriore <em>malŝaltita</em> en Retpoŝtilo.</p><p>Se vi tamen deziras vidi bildojn en HTML, vi povas ŝalti tiun funkcion, sed estu avertita pri la implikaĵoj.</p></qt>

en: <qt><h3>Message Disposition Notification Policy</h3><p>MDNs are a generalization of what is commonly called <b>read receipt</b>. The message author requests a disposition notification to be sent and the receiver's mail program generates a reply from which the author can learn what happened to his message. Common disposition types include <b>displayed</b> (i.e. read), <b>deleted</b> and <b>dispatched</b> (e.g. forwarded).</p><p>The following options are available to control KMail's sending of MDNs:</p><ul><li><em>Ignore</em>: Ignores any request for disposition notifications. No MDN will ever be sent automatically (recommended).</li><li><em>Ask</em>: Answers requests only after asking the user for permission. This way, you can send MDNs for selected messages while denying or ignoring them for others.</li><li><em>Deny</em>: Always sends a <b>denied</b> notification. This is only <em>slightly</em> better than always sending MDNs. The author will still know that the messages has been acted upon, he just cannot tell whether it was deleted or read etc.</li><li><em>Always send</em>: Always sends the requested disposition notification. That means that the author of the message gets to know when the message was acted upon and, in addition, what happened to it (displayed, deleted, etc.). This option is strongly discouraged, but since it makes much sense e.g. for customer relationship management, it has been made available.</li></ul></qt>
eo: <qt> <h3>Ricevkonfirmaj reguloj</h3> <p>Ricevkonfirmoj estas ĝeneraligo de <b>legkonfirmoj.</b>. La mesaĝskribanto postulas la sendon de konfirmo kaj la ricevantula poŝtilo kreas respondon, de kiu la skribinto ekkonas, kio okazis al lia mesaĝo. Ĝeneralaj konfirmtipoj estas <b>vidigita</b> (signifas: legita), <b>forĵetita</b> kaj <b>plusendita</b>.</p> <p>La sekvaj eblecoj estas uzeblaj por kontroli la agmanieron de la ricevkonfirma sendo:</p> <ul> <li><em>Ignoru</em>: Ignoras la ricevkonfirmajn postulojn. Nenia ricevkonfirmo estos sendata iam aŭtomate (rekomdendata).</li> <li><em>Demandu</em>: Nur respondas post demando de la uzanto pri permeso. Do vi povas sendi ricevkonfirmojn pro specialaj mesaĝoj kaj samtempe rifuzi aŭ ignori aliajn.</li> <li><em>Rifuzu</em>: Ĉiam sendas rifuzkonfirmon. Tio estas nur <em>iomete</em> pli bona ol sendo de konfirmoj. La skribinto ja scios, ke la mesaĝo estas agita. Li nur ne scios, kio okazis al ĝi.</li> <li><em>Ĉiam sendu</em>: Ĉiam sendas la postulitan ricevkonfirmon. Tio signifas, ke la skribinto scios, kio okazis al la mesaĝo. Nur uzu tion ekzemple por klienta prizorgado.</li> </ul> </qt>

en: HTML Messages
eo: HTML-mesaĝoj

en: Prefer H&TML to plain text
eo: &Preferu HTMLon al plena teksto

en: Allow messages to load e&xternal references from the Internet
eo: Permesu &legi aleksterajn refrencojn el la reto

en: <b>WARNING:</b> Allowing HTML in email may increase the risk that your system will be compromised by present and anticipated security exploits. <a href="whatsthis:%1">More about HTML mails...</a> <a href="whatsthis:%2">More about external references...</a>
eo: <b>Averto:</b> Uzo de HTML en retpoŝto povas altigi la riskon, ke iu trudiĝas en vian sistemon per malica kodo. <a href="whatsthis:%1">Havigu detalojn pri HTML-leteroj...</a> <a href="whatsthis:%2">Havigu detalojn pri eksteraj ligiloj...</a>

en: Message Disposition Notifications
eo: Ricevkonfirmoj

en: Send policy:
eo: Sendu regulojn:

en: &Ignore
eo: &Ignoru

en: As&k
eo: &Demandu

en: &Deny
eo: &Rifuzu

en: Al&ways send
eo: Ĉ&iam sendu

en: Quote original message:
eo: Citu originalan mesaĝon:

en: Nothin&g
eo: N&enio

en: &Full message
eo: &Tuta mesaĝo

en: Onl&y headers
eo: Nu&r kaplinioj

en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
eo: Ne sendu ricevkonfirmon post ricevo de ĉifrita mesaĝo

en: <b>WARNING:</b> Unconditionally returning confirmations undermines your privacy. <a href="whatsthis:%1">More...</a>
eo: <b>Averto:</b> Senkondiĉaj ricevkonfirmoj eble kontraŭas vian privatecon. <a href="whatsthis:%1">Detaloj...</a>

en: Certificate && Key Bundle Attachments
eo: Atestila kaj ŝlosila pakkunsendaĵo

en: Automatically import keys and certificates
eo: Importu aŭtomate testilojn kaj ŝlosilojn

en: Changing the global HTML setting will override all folder specific values.
eo: Ŝanĝo de la malloka agordo pri HTML, anstataŭos ĉiujn agordojn faritajn por apartaj dosierujoj.

en: &Folders
eo: &Leterujoj

en: &Groupware
eo: &Grupa programaro

en: _: Corresponds to Folder->Move All Messages to Trash
    Ask for co&nfirmation before moving all messages to trash
eo: Petas ko&nfirmon antaŭ movas ĉiujn mesaĝojn al rubujo

en: E&xclude important messages from expiry
eo: E&sceptu gravajn mesaĝojn el forigo post la limtago

en: _: to be continued with "do not loop", "loop in current folder", and "loop in all folders".
    When trying to find unread messages:
eo: Provante trovi nelegitajn msaĝojn:

en: _: continuation of "When trying to find unread messages:"
    Do not Loop
eo: Ne relanĉu

en: _: continuation of "When trying to find unread messages:"
    Loop in Current Folder
eo: Relanĉu en la nuna leterujo

en: _: continuation of "When trying to find unread messages:"
    Loop in All Folders
eo: Relanĉu en ĉiuj leterujoj

en: _: to be continued with "jump to first new message", "jump to first unread or new message",and "jump to last selected message".
    When entering a folder:
eo: Enirante leterujon:

en: Mar&k selected message as read after
eo: Mar&ku elektitan mesaĝon kiel legita

en:  sec
eo:  sek

en: Ask for action after &dragging messages to another folder
eo: &Demandu pri ago post la treno de mesaĝoj al alia leterujo

en: _: to be continued with "flat files" and "directories", resp.
    By default, &message folders on disk are:
eo: Apriore, &leterujoj sur la disko estos:

en: _: continuation of "By default, &message folders on disk are"
    Flat Files ("mbox" format)
eo: grandaj dosieroj ("mbox-formato")

en: _: continuation of "By default, &message folders on disk are"
    Directories ("maildir" format)
eo: dosierujoj ("maildir"-formato)

en: Open this folder on startup:
eo: Malfermu ĉi tiun leterujon dum lanĉo:

en: _: what's this help
    <qt><p>This selects which mailbox format will be the default for local folders:</p><p><b>mbox:</b> KMail's mail folders are represented by a single file each. Individual messages are separated from each other by a line starting with "From ". This saves space on disk, but may be less robust, e.g. when moving messages between folders.</p><p><b>maildir:</b> KMail's mail folders are represented by real folders on disk. Individual messages are separate files. This may waste a bit of space on disk, but should be more robust, e.g. when moving messages between folders.</p></qt>
eo: <qt><p>Tio difino, kiun formaton havu la leterujoj apriore:</p><p><b>mbox:</b> Ĉiu leterujo de Poŝtilo estas surdiske unuopa dosiero.La unuopaj retleteroj en la dosiero estas apartigitaj per linio komenciĝanta per la vorto "From ". Tio ŝparas lokon sur la disko, sed povus esti malpli fortika, se ekz. okazos eraro dum movado de leteroj de unu leterujo al alia.</p><p><b>maildir:</b> La leterujoj de Poŝtilo surdiske estas dosierujoj. La unuopaj leteroj troviĝas en apartaj dosieroj. Tio bezonas iom pli da spaco surdiske, sed estas pli fortika.</p></qt>

en: _: what's this help
    <qt><p>When jumping to the next unread message, it may occur that no more unread messages are below the current message.</p><p><b>Do not loop:</b> The search will stop at the last message in the current folder.</p><p><b>Loop in current folder:</b> The search will continue at the top of the message list, but not go to another folder.</p><p><b>Loop in all folders:</b> The search will continue at the top of the message list. If no unread messages are found it will then continue to the next folder.</p><p>Similarly, when searching for the previous unread message, the search will start from the bottom of the message list and continue to the previous folder depending on which option is selected.</p></qt>
eo: <qt><p>Kiam vi saltas al sekva nelegita mesaĝo, okazas, ke ne plu estas nelegita mesaĝo en la leterujo post la nuna.</p><p> <b>Ne relanĉu:</b> La serĉado haltos ĉe la lasta mesaĝo en la leterujo.</p> <p><b>Relanĉu en la nuna leterujo:</b> La serĉado kontinuos ĉe la komenco la mesaĝlisto, sed ne ŝanĝos al alia leterujo.</p> <p><b>Relanĉu en ĉiuj leterujoj:</b> La serĉado kontinuos ĉe la komenco de la mesaĝlisto. Se neniu nelegita mesaĝo troviĝas, tio kontinuos en la sekvanta leterujo.</p><p>Simile, se la opcio estas elektitaj kaj vi serĉas antaŭan nelegitan mesaĝon, la serĉo rekomenciĝos malsupre de la listo se supre neniu plu estas.</p></qt>

en: &IMAP Resource Folder Options
eo: Leterujopcioj de la &IMAP-Risurco

en: &Enable IMAP resource functionality
eo: &Ebligu la funciecon de la IMAP-risurcon

en: This enables the IMAP storage for the Kontact applications
eo: Tio ebligas la IMAP-memoron por la Kontaktaj aplikaĵoj

en: &Format used for the groupware folders:
eo: &Formo uzata por grupprogramaj leterujoj:

en: Choose the format to use to store the contents of the groupware folders.
eo: Elektu la formon por uzo pro konservo de la enhavo de la grupprogramaj leterujoj.

en: Standard (Ical / Vcard)
eo: Norma (Ical / Vcard)

en: Kolab (XML)
eo: Kolabo (XML)

en: &Language of the groupware folders:
eo: &Lingvo de la grupoprogramaraj leterujoj:

en: Set the language of the folder names
eo: Agordu la lingvon de la leterujaj nomoj

en: English
eo: Angla

en: German
eo: Germana

en: French
eo: Franca

en: Dutch
eo: Nederlanda

en: Set the parent of the resource folders
eo: Agordu la superujon de la risurcleterujoj

en: &Hide groupware folders
eo: &Kaŝu grupoprogramarajn leterujojn

en: When this is checked, you will not see the IMAP resource folders in the folder tree.
eo: Kiam tiu estas markita, vi ne vidos la IMAP-risurcajn leterujojn en la leteruja arbo.

en: Groupware Compatibility && Legacy Options
eo: Grupprograma kongrueco kaj heredaj opcioj

en: &Enable groupware functionality
eo: &Ebligu la grupoprogramara funkciecon

en: Mangle From:/To: headers in replies to invitations
eo: Sanĝu De/Al-kaplinioj je respondoj de invitoj

en: Turn this option on in order to make Outlook(tm) understand your answers to invitation replies
eo: Ŝaltu tiun opcion por certigi, ke MS-Outlook komprenas viajn respondojn pri invitoj

en: Send invitations in the mail body
eo: Sendu invitojn en la tekstparto

en: Turn this option on in order to make Outlook(tm) understand your answers to invitations
eo: Ŝaltu tiun opcion por certigi, ke MS-Outlook komprenas viajn respondojn pri invitoj

en: When this is on, the user will not see the mail composer window. Invitation mails are sent automatically
eo: Se tiu estas elektita, la uzanto ne vidos la leterredaktilon. Invitaj leteroj aŭtomate estos sendataj.

en: <qt>Invitations are normally sent as attachments to a mail. This switch changes the invitation mails to be sent in the text of the mail instead; this is necessary to send invitations and replies to Microsoft Outlook.<br>But, when you do this, you no longer get descriptive text that mail programs can read; so, to people who have email programs that do not understand the invitations, the resulting messages look very odd.<br>People that have email programs that do understand invitations will still be able to work with this.</qt>
eo: <qt>Normale invitoj estas sendataj per kundsendaĵoj. Tiu ŝaltilo ŝanĝas la invitajn leterojn tiamaniere, ke tio estas sendata en la teksto. Tio necesas por sendo invitojn kan respondojn al MS-Outlook. <br>Sed farante tion vi ne plu ricevas legeblan tekston. Tial  al homoj, kiuj ne havas poŝtilojn, kiuj ne komprenas ĝin, ĝi montriĝas tre strange. <br>La aliaj homoj povas plulabori kun tio.</qt>

en: <Choose a Folder>
eo: <Kreu leterujon>

en: &Resource folders are in account:
eo: Risurĉleterujoj estas en la konto:

en: New Identity
eo: Nova identeco

en: &New identity:
eo: &Nova identeco:

en: &With empty fields
eo: &Kun malplenaj valoroj

en: &Use Control Center settings
eo: &Uzu valorojn el la Stircentro

en: &Duplicate existing identity
eo: &Kopiu valorojn el alia identeco

en: &Existing identities:
eo: &Ekzistantaj identecoj:

en: New Language
eo: Nova lingvo

en: Choose &language:
eo: Elektu &lingvon:

en: No More Languages Available
eo: Neniu lingvoj uzeblaj

en: Load Profile
eo: Ŝarĝu aspektojn

en: Available Profiles
eo: Uzeblaj aspektoj

en: Description
eo: Priskribo

en: &Select a profile and click 'OK' to load its settings:
eo: &Elektu aspekton kaj premu "Apliku" por transpreni ĝiajn opciojn:

en: _: Missing profile name placeholder
    Unnamed
eo: Nenomita

en: _: Missing profile description placeholder
    Not available
eo: Ne uzebla

en: Name:
eo: Nomo:

en: _n: Removing 1 old message from folder %1...
    Removing %n old messages from folder %1...
eo: Forigante %n malnovan mesaĝon de leterujo %1...
    Forigante %n malnovajn mesaĝojn de leterujo %1...

en: Cannot expire messages from folder %1: destination folder %2 not found
eo: Ne eblas forigi mesaĝojn post la limtago de le lterujo %1: celleterujo %2 ne trovebla

en: _n: Moving 1 old message from folder %1 to folder %2...
    Moving %n old messages from folder %1 to folder %2...
eo: Movante %n malnovan mesaĝon de leterujo %1 al leterujo %2...
    Movante %n malnovajn mesaĝojn de leterujo %1 al leterujo %2...

en: _n: Removed 1 old message from folder %1.
    Removed %n old messages from folder %1.
eo: Foriginte %n malnovan mesaĝon de leterujo %1.
    Foriginte %n malnovajn mesaĝojn de leterujo %1.

en: _n: Moved 1 old message from folder %1 to folder %2.
    Moved %n old messages from folder %1 to folder %2.
eo: Movinte %n malnovan mesaĝon de leterujo %1 al leterujo %2.
    Movinte %n malnovajn mesaĝojn de leterujo %1 al leterujo %2.

en: Removing old messages from folder %1 failed.
eo: Forigo de malnovaj mesaĝoj de leterujo %1 fiaskis.

en: Moving old messages from folder %1 to folder %2 failed.
eo: Movo de malnovaj mesaĝoj de leterujo %1 al leterujo %2 fiaskis.

en: Removing old messages from folder %1 was canceled.
eo: Forigo de malnovaj mesaĝoj de leterujo %1 estis ĉesigata.

en: Moving old messages from folder %1 to folder %2 was canceled.
eo: Movo de malnovaj mesaĝoj de leterujo %1 al leterujo %2 estis ĉesigata.

en: Filter Log Viewer
eo: Filtru protokolvidigilon

en: &Log filter activities
eo: Protoko&lu filtragojn

en: You can turn logging of filter activities on and off here. Of course, log data is collected and shown only when logging is turned on.
eo: Vi povas ebligi aŭ neebligi la filtran protokoladon ĉi tie. Fakto estas, ke ĝi nur kolektas kaj montras datojn, kiam protokolado funkcias.

en: Logging Details
eo: Protokoldetaloj

en: Log pattern description
eo: Priskribo de protokolŝablono

en: Log filter &rule evaluation
eo: Protokolu kalkulon de la filtraj &reguloj

en: You can control the feedback in the log concerning the evaluation of the filter rules of applied filters: having this option checked will give detailed feedback for each single filter rule; alternatively, only feedback about the result of the evaluation of all rules of a single filter will be given.
eo: Vi povas observi en la protokolo la reagon pri la kalkulo de la filtraj reguloj uzataj. Tiu opcio donos detalajn informojn pri ĉiu filtra regulo. Alikaze vi nur ricevos la rezulton de ĉiuj regulojn po filtro.

en: Log filter pattern evaluation
eo: Protokolu kalkulon de la filtraj ŝablonoj

en: Log filter actions
eo: Protokolu filtroagojn

en: Log size limit:
eo: Protokolu grandeclimon:

en: unlimited
eo: nelima

en: Collecting log data uses memory to temporarily store the log data; here you can limit the maximum amount of memory to be used: if the size of the collected log data exceeds this limit then the oldest data will be discarded until the limit is no longer exceeded.
eo: Protokolado necesas memoron; ĉi tie vi povas limigi la kvanton da ĝi. Kiam la kvanto atingas la limon, tiam la plej malnovaj datumoj estas forigitaj ĝis sub la limo.

en: Could not write the file %1:
    "%2" is the detailed error description.
eo: Ne eblas skribi la dosieron %1:
    "%2" estas la detala eraropriskribo.

en: KMail Error
eo: Poŝtilo eraro

en: _: Permissions
    None
eo: Neniaj

en: _: Permissions
    Read
eo: Lega

en: _: Permissions
    Append
eo: Alpenda

en: _: Permissions
    Write
eo: Skriba

en: _: Permissions
    All
eo: Ĉiuj

en: &User identifier:
eo: &Uzantonomo:

en: The User Identifier is the login of the user on the IMAP server. This can be a simple user name or the full email address of the user; the login for your own account on the server will tell you which one it is.
eo: La uzantonomo estas l saluton de la uzanto en la IMAP-servilo. Tio povas esti simpla uzantonomo aŭ la tuta retpoŝtadreso de la uzanto. La saluton de via konto en la servilo informos pri tio.

en: Permissions
eo: Rajtoj

en: Custom Permissions
eo: Propraj rajtoj

en: Custom Permissions (%1)
eo: Propraj rajtoj (%1)

en: User Id
eo: Uzantonomo

en: Remove Entry
eo: Forigu konton

en: Error retrieving user permissions.
eo: Eraro dum preno de la uzantulaj rajtoj.

en: Information not retrieved from server yet, please use "Check Mail".
eo: Informoj ne prenitaj de la servilo, uzu "Rigardu je nova poŝto".

en: Error: no IMAP account defined for this folder
eo: Eraro: neniu IMAP-konto difinita en tiu leterujo

en: Connecting to server %1, please wait...
eo: Konektante al servilo %1, atendu..

en: Error connecting to server %1
eo: Eraro dum konekto al servilo %1

en: This IMAP server does not have support for access control lists (ACL)
eo: Tiu IMAP-servilo ne subtenas atingokontrollistojn (AKL)

en: Error retrieving access control list (ACL) from server
    %1
eo: Eraro dum preno de la atingokontrollisto (AKL) de la servilo
    %1

en: Modify Permissions
eo: Ŝanĝu rajtojn

en: Add Permissions
eo: Aldonu rajtojn

en: Do you really want to remove your own permissions for this folder? You will not be able to access it afterwards.
eo: Ĉu vi vere volas forigi viajn proprajn rajtojn pri tiu leterujo? Poste vi ne povas atingi ĝin.

en: Local Folders
eo: Lokaj mesaĝujoj

en: Unknown
eo: Nekonata

en: No Subject
eo: sen temo

en: Reset Quick Search
eo: Remetu la rapidserĉon

en: Reset Quick Search
    Resets the quick search so that all messages are shown again.
eo: Remetu la rapidserĉon
    Remetas la rapidserĉon, por ke ĉiuj mesaĝoj ree estu vidigotaj.

en: Stat&us:
eo: Stat&o:

en: Any Status
eo: Iu stato

en: [vCard]
eo: [vizikarto]

en: CC:
eo: Kopio:

en: BCC:
eo: Nevidebla kopio:

en: Date:
eo: Dato:

en: From:
eo: De:

en: To:
eo: Al:

en: Reply to:
eo: Respondo al:

en: <qt><b><br>H<br>T<br>M<br>L<br> <br>M<br>e<br>s<br>s<br>a<br>g<br>e</b></qt>
eo: <qt><b><br>H<br>T<br>M<br>L<br>-<br>m<br>e<br>s<br>a<br>ĝ<br>o</b></qt>

en: <qt><br>N<br>o<br> <br>H<br>T<br>M<br>L<br> <br>M<br>e<br>s<br>s<br>a<br>g<br>e</qt>
eo: <qt><br>N<br>e<br>n<br>i<br>u<br> <br>H<br>T<br>M<br>L<br>-<br>m<br>e<br>s<br>a<br>ĝ<br>o</qt>

en: Edit Identity
eo: Redaktu identecon

en: &Your name:
eo: &Nomo:

en: <qt><h3>Your name</h3><p>This field should contain your name as you would like it to appear in the email header that is sent out;</p><p>if you leave this blank your real name will not appear, only the email address.</p></qt>
eo: <qt> <h3>Via nomo</h3> <p> Tiu enigejo montras vian nomon per tia maniero, per kio vi volas montri ĝin en la kaplinio de la sendota letero.</p> <p>Se vi ne uzas tion, via nomo ne estos montrata, sed nur la retpoŝtadreso.</p></qt>

en: Organi&zation:
eo: &Organizaĵo:

en: <qt><h3>Organization</h3><p>This field should have the name of your organization if you'd like it to be shown in the email header that is sent out.</p><p>It is safe (and normal) to leave this blank.</p></qt>
eo: <qt> <h3>Organizaĵo</h3> <p> Tiu enigejo montras la nomon de via organzaĵo per tia maniero, per kio vi volas montri ĝin en la kaplinio de la sendota letero.</p> <p>Estas orde (kaj normale) ne uzi ĝin.</p></qt>

en: &Email address:
eo: &Retpoŝta adreso:

en: <qt><h3>Email address</h3><p>This field should have your full email address.</p><p>If you leave this blank, or get it wrong, people will have trouble replying to you.</p></qt>
eo: <qt> <h3>Organizaĵo</h3> <p> Tiu enigejo havu vian tutan retpoŝtadreson.</p> <p>Ne aŭ malkorete uzi ĝin signifas, ke la homoj havos problemojn resendi al vi.</p></qt>

en: Cryptograph&y
eo: Ĉ&ifreco

en: Chang&e...
eo: A&gordu...

en: Your OpenPGP Signature Key
eo: Via OpenPGP-ŝlosilo

en: Select the OpenPGP key which should be used to digitally sign your messages.
eo: Elektu la OpenPGP-ŝlosilon uzotan por subskribi viajn mesaĝojn.

en: <qt><p>The OpenPGP key you choose here will be used to digitally sign messages. You can also use GnuPG keys.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using OpenPGP; normal mail functions will not be affected.</p><p>You can find out more about keys at <a>http://www.gnupg.org</a></p></qt>
eo: <qt> <p>OpenPGP-ŝlosilon, kiun vi elektos ĉi tie, estos uzata por subskribi mesaĝojn. Vi ankaŭ povas uzi GnuPG-ŝlosilojn.</p> <p>Vi povas lasi tiun malplena, sed tiam Poŝtilo ne povos subskribi leterojn per OpenPGP. Normalaj leteraj funkcioj ne estas afekciataj.</p> <p>Vi trovos pli multa pri ŝlosiloj en <a>http://www.gnupg.org</a></p></qt>

en: OpenPGP signing key:
eo: OpenPGP-subskriba ŝlosilo:

en: Your OpenPGP Encryption Key
eo: Via OpenPGP-ĉifriga ŝlosilo

en: Select the OpenPGP key which should be used when encrypting to yourself and for the "Attach My Public Key" feature in the composer.
eo: Elektu la OpenPGP-ŝlosilon uzotan por ĉifri mesaĝojn, kiujn vi sendas al vi mem, kaj por la eco de kunsendo de la publika ŝlosilo en la redaktilo.

en: <qt><p>The OpenPGP key you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Public Key" feature in the composer. You can also use GnuPG keys.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using OpenPGP; normal mail functions will not be affected.</p><p>You can find out more about keys at <a>http://www.gnupg.org</a></qt>
eo: <qt> <p>LA OpenPGP-ŝlosilon, kiun vi elektos ĉi tie, vi uzos por ĉifrigi mesaĝojn al vi mem kaj por la eco de kunsendo de la publika ŝlosilo en la redaktilo. Vi ankaŭ povas uzi GnuPG-ŝlosilojn.</p> <p> Vi povas lasi ĝin malblanka, sed Poŝtilo ne povos ĉifrigi kopiojn de senditaj mesaĝojn por vi per OpenPGP. Normalaj leteraj funkcioj ne estos afekciataj.</p> <p>Vi povos trovi pli multan pri ŝlosilo en <a>http://www.gnupg.org</a></qt>

en: OpenPGP encryption key:
eo: OpenPGP-ĉifriga ŝlosilo:

en: Your S/MIME Signature Certificate
eo: Via S/MIME-subskriba atestilo

en: Select the S/MIME certificate which should be used to digitally sign your messages.
eo: Elektu la S/MIME-atestilon uzotan por subskribi viajn mesaĝojn kaj por ĉifri mesaĝojn.

en: <qt><p>The S/MIME (X.509) certificate you choose here will be used to digitally sign messages.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
eo: <qt> <p>La S/MIME-X.509-atestilon, kiun vi elektos ĉi tie, vi uzos por subskribi mesaĝojn.</p> <p> Vi povas lasi ĝin malblanka, sed Poŝtilo ne povos ĉifrigi kopiojn de senditaj mesaĝojn por vi per OpenPGP. Normalaj leteraj funkcioj ne estos afekciataj.</p>

en: S/MIME signing certificate:
eo: S/MIME-subskriba atestilo:

en: Your S/MIME Encryption Certificate
eo: Via S/MIME-ĉifra atestilo

en: Select the S/MIME certificate which should be used when encrypting to yourself and for the "Attach My Certificate" feature in the composer.
eo: Elektu la S/MIME-atestilon uzotan por ĉifri mesaĝojn, kiujn vi sendas al vi mem, kaj por la eco de kunsendo de la publika ŝlosilo en la redaktilo.

en: <qt><p>The S/MIME certificate you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Certificate" feature in the composer.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
eo: <qt> <p>LA S/MIME-atestilon, kiun vi elektos ĉi tie, vi uzos por ĉifrigi mesaĝojn al vi mem kaj por la eco de kunsendo de la publika ŝlosilo en la redaktilo.</p> <p> Vi povas lasi ĝin malblanka, sed Poŝtilo ne povos ĉifrigi kopiojn de senditaj mesaĝojn por vi per S/MIME. Normalaj leteraj funkcioj ne estos afekciataj.</p></qt>

en: S/MIME encryption certificate:
eo: S/MIME-ĉifra atestilo:

en: Preferred crypto message format:
eo: Preferata ĉifromesaĝa formo:

en: &Advanced
eo: &Pliaj opcioj

en: &Reply-To address:
eo: &Respondadreso:

en: <qt><h3>Reply-To addresses</h3><p>This sets the <tt>Reply-to:</tt> header to contain a different email address to the normal <tt>From:</tt> address.</p><p>This can be useful when you have a group of people working together in similar roles. For example, you might want any emails sent to have your email in the <tt>From:</tt> field, but any responses to go to a group address.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
eo: <qt> <h3>Respondadresoj</h3> <p>Tio agordas la respondadresan kaplinion, do ĝi havas alian adreson kiel la normala adreso en <tt>De:</tt>. <p>Tio ovas esti avantaĝa, kiam vi laboras grupe. Ekzemple vi havas vian adreson en <tt>De:</tt>, sed la sepondoj adresas la tutan grupon.</p> <p>Se ĝi diras nenion al vi, lasu ĝin malplena.</p> </qt>

en: &BCC addresses:
eo: &Nevideblaj adresoj:

en: <qt><h3>BCC (Blind Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity. They will not be visible to other recipients.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of BCC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
eo: <qt><h3>Nevideblaj adresoj (NVA)</h3> <p>La ĉiu sendota letero ankaŭ estos sendata al la adresoj de ĉi tie. La adresatoj ne estas videblaj al aliuloj.</p> <p>Normale vi uzas ĝin por aŭtomate kopii la sendaĵon al alia adreskonto de vi.</p> <p>Uzu komojn por krei liston de adresatoj.</p><p>Se ĝi diras nenion al vi, lasu ĝin malplena.</p> </qt>

en: D&ictionary:
eo: &Vortaro:

en: Sent-mail &folder:
eo: Sendaĵa &leterujo:

en: &Drafts folder:
eo: &Malnetaĵoj:

en: Special &transport:
eo: Speciala &transporto:

en: &Signature
eo: &Subskribo

en: Invalid Email Address
eo: Nelaŭregula retpoŝtadreso

en: One of the configured OpenPGP signing keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
eo: Unu el la agorditaj OpenPGP-subskribaj ŝlosiloj ne havas iun uzantnomon, kiu konvenas al la retpoŝtadreson por tiu nomo (%1).
    Do ĝi povas kaŭzi avertmesaĝon ĉe la adresato, kiam tie estos provata la konfirmon de ĉi tiu subskribo.

en: One of the configured OpenPGP encryption keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
eo: Unu el la agorditaj OpenPGP-subskribaj ŝlosiloj ne havas iun uzantnomon, kiu konvenas al la retpoŝtadreson por tiu nomo (%1).

en: One of the configured S/MIME signing certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
eo: Unu el la agorditaj S/MIME-subskribaj testiloj ne havas iun uzantnomon, kiu konvenas al la retpoŝtadreson por tiu nomo (%1).
    Do ĝi povas kaŭzi avertmesaĝon ĉe la adresato, kiam tie estos provata la konfirmon de ĉi tiu subskribo.

en: One of the configured S/MIME encryption certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
eo: Unu el la agorditaj S/MIME-subskribaj testiloj ne havas iun uzantnomon, kiu konvenas al la retpoŝtadreson por tiu nomo (%1).

en: Email Address Not Found in Key/Certificates
eo: Retpoŝtadreso ne trovita en ŝlosiloj aŭ testiloj

en: Edit Identity "%1"
eo: Redaktu identecon "%1"

en: The custom sent-mail folder for identity "%1" does not exist (anymore); therefore, the default sent-mail folder will be used.
eo: La senditaj-mesaĝoj-leterujo de la identeco "%1" (jam) ne ekzistas. Pro tio la apriora leterujo por senditaj mesaĝoj estos uzata.

en: The custom drafts folder for identity "%1" does not exist (anymore); therefore, the default drafts folder will be used.
eo: La malnetaĵoj-leterujo de la identeco "%1" (jam) ne ekzistas. Pro tio la apriora leterujo por senditaj mesaĝoj estos uzata.

en: _: %1: identity name. Used in the config dialog, section Identity, to indicate the default identity
    %1 (Default)
eo: %1 (Apriora)

en: Identity Name
eo: Identeco

en: Email Address
eo: Retpoŝta adreso

en: You need to supply a username and a password to access this mailbox.
eo: Vi devas doni salutnomon kaj pasvorton por aliri tiun poŝtkeston.

en: Account:
eo: Konto:

en: Could not start process for %1.
eo: Ne eblis lanĉi procezon por %1.

en: Error while trying to subscribe to %1:
eo: Eraro dum subskribo de %1:

en: <unknown>
eo: <nekonata>

en: Error while uploading message
eo: Eraro dum mesaĝa alŝuto

en: Could not upload the message dated %1 from %2 with subject %3 on the server.
eo: Ne eblas alŝuti la mesaĝon datitan %1 de %2 temitan %3 en la servilon.

en: The destination folder was %1, which has the URL %2.
eo: La celleterujo estis %1, kiu havas la URLon %2.

en: The error message from the server communication is here:
eo: La erarmesaĝo pro la servilkomuniko estas ĉi tie:

en: Error while uploading status of messages to server:
eo: Eraro dum alŝuto de la mesaĝa stato en la servilon:

en: retrieving folders
eo: Reprenu leterujojn

en: Uploading message data
eo: Alŝutante mesaĝdatumojn

en: Server operation
eo: Servilago

en: Downloading message data
eo: Prenante mesaĝdatumojn

en: Message with subject:
eo: Mesaĝo kun temo:

en: Error while retrieving messages from the server.
eo: Eraro dum preno de mesaĝoj de la servilo.

en: Error while retrieving information on the structure of a message.
eo: Eraro dum preno informoj pri la strukturo de mesaĝo.

en: Uploading message data failed.
eo: Fiaskis alŝuti mesaĝdatumojn

en: Uploading message data completed.
eo: Finiĝis alŝuti mesaĝdatumojn

en: Error while copying messages.
eo: Eraro dum kopiado de mesaĝoj.

en: _n: <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center><b>%1</b> (KeyID 0x%2)</p><p>expires in less than a day.</p>
    <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center><b>%1</b> (KeyID 0x%2)</p><p>expires in less than %n days.</p>
eo: <p>Via OpenPGP-subskriba ŝlosilo</p><p align=center><b>%1</b> (ŝlosilnumero 0x%2)</p><p>nevalidiĝos en malpli ol unu tago.</p>
    <p>Via OpenPGP-subskriba ŝlosilo</p><p align=center><b>%1</b> (ŝlosilnumero 0x%2)</p><p>nevalidiĝos en malpli ol %n tago.</p>

en: _n: <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center><b>%1</b> (KeyID 0x%2)</p><p>expires in less than a day.</p>
    <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center><b>%1</b> (KeyID 0x%2)</p><p>expires in less than %n days.</p>
eo: <p>Via OpenPGP-ĉifra ŝlosilo</p><p align=center><b>%1</b> (ŝlosilnumero 0x%2)</p><p>nevalidiĝos en malpli ol unu tago.</p>
    <p>Via OpenPGP-ĉifra ŝlosilo</p><p align=center><b>%1</b> (ŝlosilnumero 0x%2)</p><p>nevalidiĝos en malpli ol %n tago.</p>

en: _n: <p>The OpenPGP key for</p><p align=center><b>%1</b> (KeyID 0x%2)</p><p>expires in less than a day.</p>
    <p>The OpenPGP key for</p><p align=center><b>%1</b> (KeyID 0x%2)</p><p>expires in less than %n days.</p>
eo: <p>Via OpenPGP-ŝlosilo</p><p align=center><b>%1</b> (ŝlosilnumero 0x%2)</p><p>nevalidiĝos en malpli ol unu tago.</p>
    <p>Via OpenPGP-ŝlosilo</p><p align=center><b>%1</b> (ŝlosilnumero 0x%2)</p><p>nevalidiĝos en malpli ol %n tago.</p>

en: _n: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center><b>%1</b> (serial number %2)</p><p>expires in less than a day.</p>
    <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center><b>%1</b> (serial number %2)</p><p>expires in less than %n days.</p>
eo: <p>La radikatestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-subskriba atestilo</p><p align=center><b>%1</b> (ŝlosilnumero 0x%2)</p><p>nevalidiĝos en malpli ol unu tago.</p>
    <p>La radikatestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-subskriba atestilo</p><p align=center><b>%1</b> (ŝlosilnumero 0x%2)</p><p>nevalidiĝos en malpli ol %n tago.</p>

en: _n: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center><b>%1</b> (serial number %2)</p><p>expires in less than a day.</p>
    <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center><b>%1</b> (serial number %2)</p><p>expires in less than %n days.</p>
eo: <p>La radikatestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-ĉifra atestilo</p><p align=center><b>%1</b> (ŝlosilnumero 0x%2)</p><p>nevalidiĝos en malpli ol unu tago.</p>
    <p>La radikatestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-ĉifra atestilo</p><p align=center><b>%1</b> (ŝlosilnumero 0x%2)</p><p>nevalidiĝos en malpli ol %n tago.</p>

en: _n: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center><b>%1</b> (serial number %2)</p><p>expires in less than a day.</p>
    <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center><b>%1</b> (serial number %2)</p><p>expires in less than %n days.</p>
eo: <p>La radikatestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-atestilo</p><p align=center><b>%1</b> (ŝlosilnumero 0x%2)</p><p>nevalidiĝos en malpli ol unu tago.</p>
    <p>La radikatestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-atestilo</p><p align=center><b>%1</b> (ŝlosilnumero 0x%2)</p><p>nevalidiĝos en malpli ol %n tago.</p>

en: _n: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center><b>%1</b> (serial number %2)</p><p>expires in less than a day.</p>
    <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center><b>%1</b> (serial number %2)</p><p>expires in less than %n days.</p>
eo: <p>La interatestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-subskriba atestilo</p><p align=center><b>%1</b> (ŝlosilnumero 0x%2)</p><p>nevalidiĝos en malpli ol unu tago.</p>
    <p>La interatestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-subskriba atestilo</p><p align=center><b>%1</b> (ŝlosilnumero 0x%2)</p><p>nevalidiĝos en malpli ol %n tago.</p>

en: _n: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center><b>%1</b> (serial number %2)</p><p>expires in less than a day.</p>
    <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center><b>%1</b> (serial number %2)</p><p>expires in less than %n days.</p>
eo: <p>La interatestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-ĉifra atestilo</p><p align=center><b>%1</b> (ŝlosilnumero 0x%2)</p><p>nevalidiĝos en malpli ol unu tago.</p>
    <p>La interatestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-ĉifra atestilo</p><p align=center><b>%1</b> (ŝlosilnumero 0x%2)</p><p>nevalidiĝos en malpli ol %n tago.</p>

en: _n: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center><b>%1</b> (serial number %2)</p><p>expires in less than a day.</p>
    <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center><b>%1</b> (serial number %2)</p><p>expires in less than %n days.</p>
eo: <p>La interatestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-atestilo</p><p align=center><b>%1</b> (ŝlosilnumero 0x%2)</p><p>nevalidiĝos en malpli ol unu tago.</p>
    <p>La interatestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-atestilo</p><p align=center><b>%1</b> (ŝlosilnumero 0x%2)</p><p>nevalidiĝos en malpli ol %n tago.</p>

en: _n: <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center><b>%1</b> (serial number %2)</p><p>expires in less than a day.</p>
    <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center><b>%1</b> (serial number %2)</p><p>expires in less than %n days.</p>
eo: <p>Via S/MIME-subskriba atestilo</p><p align=center><b>%1</b> (ŝlosilnumero 0x%2)</p><p>nevalidiĝos en malpli ol unu tago.</p>
    <p>Via S/MIME-subskriba atestilo</p><p align=center><b>%1</b> (ŝlosilnumero 0x%2)</p><p>nevalidiĝos en malpli ol %n tago.</p>

en: _n: <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center><b>%1</b> (serial number %2)</p><p>expires in less than a day.</p>
    <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center><b>%1</b> (serial number %2)</p><p>expires in less than %n days.</p>
eo: <p>Via S/MIME-ĉifra atestilo</p><p align=center><b>%1</b> (ŝlosilnumero 0x%2)</p><p>nevalidiĝos en malpli ol unu tago.</p>
    <p>Via S/MIME-ĉifra atestilo</p><p align=center><b>%1</b> (ŝlosilnumero 0x%2)</p><p>nevalidiĝos en malpli ol %n tago.</p>

en: _n: <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center><b>%1</b> (serial number %2)</p><p>expires in less than a day.</p>
    <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center><b>%1</b> (serial number %2)</p><p>expires in less than %n days.</p>
eo: <p>Via S/MIME-atestilo</p><p align=center><b>%1</b> (ŝlosilnumero 0x%2)</p><p>nevalidiĝos en malpli ol unu tago.</p>
    <p>Via S/MIME-atestilo</p><p align=center><b>%1</b> (ŝlosilnumero 0x%2)</p><p>nevalidiĝos en malpli ol %n tago.</p>

en: OpenPGP Key Expires Soon
eo: OpenPGP-ŝlosilo baldaŭ nevalidiĝas

en: S/MIME Certificate Expires Soon
eo: S/MIME-atestilo baldaŭ nevalidiĝas

en: One or more of your configured OpenPGP encryption keys or S/MIME certificates is not usable for encryption. Please reconfigure your encryption keys and certificates for this identity in the identity configuration dialog.
    If you choose to continue, and the keys are needed later on, you will be prompted to specify the keys to use.
eo: Unu aŭ pli da via ĉifraj ŝlosiloj aŭ testiloj ne estas uzeblaj por ĉifrado. Reagordu viajn ĉifrajn ŝlosilojn kaj atestilojn por tiu nomo en la dialogo.
    Se vi pluigas kaj la ŝlosiloj estos necesaj poste, vi estos postulata pri elekto de la ŝlosiloj.

en: Unusable Encryption Keys
eo: Neuzeblaj ĉifraj ŝlosiloj

en: One or more of your configured OpenPGP signing keys or S/MIME signing certificates is not usable for signing. Please reconfigure your signing keys and certificates for this identity in the identity configuration dialog.
    If you choose to continue, and the keys are needed later on, you will be prompted to specify the keys to use.
eo: Unu aŭ pli da via subskribaj ŝlosiloj aŭ testiloj ne estas uzeblaj por subskribo. Reagordu viajn subskribajn ŝlosilojn kaj atestilojn por tiu nomo en la dialogo.
    Se vi pluigas kaj la ŝlosiloj estos necesaj poste, vi estos postulata pri elekto de la ŝlosiloj.

en: Unusable Signing Keys
eo: Neuzeblaj subskribaj ŝlosiloj

en: Examination of recipient's encryption preferences yielded that the message should be encrypted using OpenPGP, at least for some recipients;
    however, you have not configured valid trusted OpenPGP encryption keys for this identity.
    You may continue without encrypting to yourself, but be aware that you will not be able to read your own messages if you do so.
eo: Ekzameno de la ĉifraj opcioj de adresatoj montris, ke la mesaĝo estu ĉifrata per OpenPGP, minimume por kelkaj adresatoj.
    Sed vi ne agordis validajn fiditajn ŝlosilojn de OpenPGP por tiu identeco.
    Vi povas plufari kun neĉifrigo al vi, sed sciu, ke vi ne eblos legi viajn propajn mesaĝojn pro tio.

en: Examination of recipient's encryption preferences yielded that the message should be encrypted using S/MIME, at least for some recipients;
    however, you have not configured valid S/MIME encryption certificates for this identity.
    You may continue without encrypting to yourself, but be aware that you will not be able to read your own messages if you do so.
eo: Ekzameno de la ĉifraj opcioj de adresatoj montris, ke la mesaĝo estu ĉifrata per S/MIME, minimume por kelkaj adresatoj.
    Sed vi ne agordis validajn fiditajn ŝlosilojn de S/MIME por tiu identeco.
    Vi povas plufari kun neĉifrigo al vi, sed sciu, ke vi ne eblos legi viajn propajn mesaĝojn pro tio.

en: Examination of recipient's signing preferences yielded that the message should be signed using OpenPGP, at least for some recipients;
    however, you have not configured valid OpenPGP signing certificates for this identity.
eo: Ekzameno de la ĉifraj opcioj de adresatoj montris, ke la mesaĝo estu ĉifrata per OpenPGP, minimume por kelkaj adresatoj.
    Sed vi ne agordis validajn fiditajn ŝlosilojn de OpenPGP por tiu identeco.

en: Do Not OpenPGP-Sign
eo: Ne subskribu per OpenPGP

en: Examination of recipient's signing preferences yielded that the message should be signed using S/MIME, at least for some recipients;
    however, you have not configured valid S/MIME signing certificates for this identity.
eo: Ekzameno de la ĉifraj opcioj de adresatoj montris, ke la mesaĝo estu ĉifrata per S/MIME, minimume por kelkaj adresatoj.
    Sed vi ne agordis validajn fiditajn ŝlosilojn de S/MIME por tiu identeco.

en: Do Not S/MIME-Sign
eo: Ne subskribu per S/MIME

en: You did not select an encryption key for yourself (encrypt to self). You will not be able to decrypt your own message if you encrypt it.
eo: Vi ne elektis ĉifroŝlosilon por vi mem (ĉifri por si). Vi ne eblas malĉifri viajn proprajn mesaĝojn, se vi ĉifri ilin.

en: Missing Key Warning
eo: Averto de manka ŝlosilo

en: &Encrypt
eo: Ĉi&frado

en: You did not select an encryption key for the recipient of this message; therefore, the message will not be encrypted.
eo: Vi ne elektis ĉifroŝlosilon por la mesaĝa adresato. Do la mesaĝo ne estos ĉifrigata.

en: You did not select an encryption key for any of the recipients of this message; therefore, the message will not be encrypted.
eo: Vi ne elektis ĉifroŝlosilon por iu el la mesaĝaj adresatoj. Do la mesaĝo ne estos ĉifrigata.

en: Send &Unencrypted
eo: Sendu neĉ&ifrite

en: You did not select an encryption key for one of the recipients: this person will not be able to decrypt the message if you encrypt it.
eo: Vi ne elektis ĉifroŝlosilon por unu el la mesaĝaj adresatoj: Tiu persono ne povos deĉifrigi la mesaĝon, se vi ĉifrigos ĝin.

en: You did not select encryption keys for some of the recipients: these persons will not be able to decrypt the message if you encrypt it.
eo: Vi ne elektis ĉifroŝlosilon por kelkaj el la mesaĝaj adresatoj: Tiuj personoj ne povos deĉifrigi la mesaĝon, se vi ĉifrigos ĝin.

en: Encryption Key Selection
eo: Elekto de ĉifroŝlosilo

en: _: if in your language something like 'key(s)' isn't possible please use the plural in the translation
    There is a problem with the encryption key(s) for "%1".
    
    Please re-select the key(s) which should be used for this recipient.
eo: Ekzistas problemo kun la ĉifroŝlosilo(j) por "%1".
    
    Reelektu la ŝlosilo(j)n, kiu(j)n vi volas uzi por tiun adresaton.

en: _: if in your language something like 'key(s)' isn't possible please use the plural in the translation
    No valid and trusted encryption key was found for "%1".
    
    Select the key(s) which should be used for this recipient.
eo: Nenia valida kaj fifata ŝlosilo estas trovita por "%1".
    
    Elektu la ŝlosilo(j)n, kiu(j)n vi volas uzi por tiun adresaton.

en: _: if in your language something like 'key(s)' isn't possible please use the plural in the translation
    More than one key matches "%1".
    
    Select the key(s) which should be used for this recipient.
eo: Pli ol unu ŝlosilo konformas al "%1".
    
    Elektu la ŝlosilo(j)n, kiu(j)n vi volas uzi por tiun adresaton.

en: Name Selection
eo: Nomelekto

en: Which name shall the contact '%1' have in your addressbook?
eo: Kiun nomon haviĝos la kontakto '%1' en via adreslibro?

en: Executing precommand %1
eo: Lanĉante antaŭkomandon %1

en: Could not execute precommand '%1'.
eo: Ne eblis lanĉi antaŭkomandon: '%1'

en: The precommand exited with code %1:
    %2
eo: La anstaŭkomando finis kun la kodo %1:
    %2

en: Critical error: Unable to collect mail:
eo: Grava eraro: Ne eblas kolekti retpoŝtaĵojn:

en: Failed to add message:
eo: Ne eblis aldoni mesaĝon:

en: Checking account:
eo: Rigardu je nova poŝto:

en:  completed
eo:  finigita

en: Unable to process messages:
eo: Ne eblis trakti mesaĝojn:

en: Transmission failed.
eo: Transsendo fiaskis.

en: Preparing transmission from "%1"...
eo: Preparante transsendon de "%1"...

en: Running precommand failed.
eo: Lanĉi antaŭkomandon fiaskis.

en: Cannot open file:
eo: Ne eblis malfermi la dosieron:

en: Transmission failed: Could not lock %1.
eo: Transsendo malsukcesis: Ne eblis ŝlosi %1.

en: Moving message %3 of %2 from %1.
eo: Prenante mesaĝon %3 de %2 el %1.

en: <qt>Cannot remove mail from mailbox <b>%1</b>:<br>%2</qt>
eo: <qt>Ne eblas forigi mesaĝojn de poŝtujo <b>%1</b>:<br>%2</qt>

en: <qt>Cannot open folder <b>%1</b>.</qt>
eo: <qt>Ne eblis malfermi la leterujon <b>%1</b>.</qt>

en: Transmission aborted.
eo: Transsendo fiaskis.

en: &Local mailbox
eo: &Loka poŝtkesto

en: &Disconnected IMAP
eo: &Nekonekta IMAPo

en: &Maildir mailbox
eo: &Maildir-poŝtkesto

en: Mail
eo: Poŝto

en: Calendar
eo: Kalendaro

en: Contacts
eo: Kontaktoj

en: Notes
eo: Notoj

en: Tasks
eo: Taskoj

en: Journal
eo: Ĵurnalo

en: You do not have read/write permission to your %1 folder.
eo: Vi ne havas legan aŭ skriban permeson por via dosiero %1.

en: Please wait
eo: Atendu

en: Address copied to clipboard.
eo: Adreso kopiita al interdeponejo

en: URL copied to clipboard.
eo: URL kopiita al interdeponejo

en: <qt>File <b>%1</b> exists.<br>Do you want to replace it?</qt>
eo: <qt>La dosiero <b>%1</b> ekzistas. <br>Ĉu vi volas anstataŭigi ĝin?</qt>

en: Save to File
eo: Sekurigu al dosiero

en: &Replace
eo: &Anstataŭigu

en: Message as Plain Text
eo: Mesaĝo kiel plena teksto

en: File %1 exists.
    Do you want to replace it?
eo: La dosiero %1 ekzistas.
    Ĉu vi volas anstataŭigi ĝin?

en: Open Message
eo: Malfermu mesaĝon

en: The file contains multiple messages. Only the first message is shown.
eo: La dosiero enhavas kelkajn mesaĝojn. Nur la unua estas montrata.

en: Forward selected messages as a MIME digest?
eo: Ĉu plusendi la elektitajn mesaĝojn kiel unu kunmetaĵo?

en: 
    This is a MIME digest forward. The content of the message is contained in the attachment(s).
eo: 
    Tio estas kunmetita plusendaĵo. La enhavo de la mesaĝo troviĝas en la kunsendaĵo(j).

en: Not enough free disk space?
eo: Ne sufiĉe da spaco sur disko?

en: Move to This Folder
eo: Ŝovu al tiu leterujo

en: Copy to This Folder
eo: Kopiu al tiu leterujo

en: Moving messages
eo: Movu mesaĝojn

en: Deleting messages
eo: Forigu mesaĝojn

en: Opening URL...
eo: Malfermante URLon...

en: <qt>Do you really want to execute <b>%1</b>?</qt>
eo: <qt>Ĉu vi vere volas lanĉi <b>%1</b>?</qt>

en: Found no attachments to save.
eo: Neniuj kunsendaĵoj trovitaj por konservi.

en: Save Attachments To
eo: Konservu kunsendaĵojn al

en: _: filename for an unnamed attachment
    attachment.1
eo: kunsendaĵo.1

en: _: filename for the %1-th unnamed attachment
    attachment.%1
eo: kunsendaĵo.%1

en: A file named %1 already exists. Do you want to overwrite it?
eo: La dosiero %1 jam ekzistas. Ĉu vi volas anstataŭigi ĝin?

en: File Already Exists
eo: La dosiero jam ekzistas

en: The part %1 of the message is encrypted. Do you want to keep the encryption when saving?
eo: Tiu parto %1 de la mesaĝo estas ĉifrita. Ĉu vi volas lasi ĝin ĉifrita ĉe konservo?

en: KMail Question
eo: Poŝtilo demando

en: The part %1 of the message is signed. Do you want to keep the signature when saving?
eo: Tiu parto %1 de la mesaĝo estas subskribita. Ĉu vi volas lasi ĝin subskribita ĉe konservo?

en: _: %2 is detailed error description
    Could not write the file %1:
    %2
eo: Ne eblis skribi la dosieron %1:
    %2

en: Could not write the file %1.
eo: Ne eblis skribi la dosieron %1.

en: There is no Address Book entry for this email address. Add them to the Address Book and then add instant messaging addresses using your preferred messaging client.
eo: Por tiu retletera adreso ne ekzistas ero. Aldonu ĝin el la libron kaj tiam aldonu tujmesaĝajn adresojn per via preferata programo.

en: More than one Address Book entry uses this email address:
     %1
     it is not possible to determine who to chat with.
eo: Pli ol unu ero adreslibra uzas la retleteran adreson:
     %1
    Ne eblas determini, al kiu vi babilas.

en: Select email address(es)
eo: Elektu retpoŝta(j)n adreso(j)n

en: Sticky
eo: Fiksite

en: Size
eo: Grandeco

en: Encoding
eo: Kodo

en: Encrypt
eo: Ĉifrado

en: Sign
eo: Signado

en: &Identity:
eo: &Identeco:

en: &Dictionary:
eo: &Vortaro:

en: &Reply to:
eo: &Respondo al:

en: Primary Recipients
eo: Ricevantoj

en: <qt>The email addresses you put in this field receive a copy of the email.</qt>
eo: <qt>La retleteraj adresoj, kiujn vi skribas en tiun enigejon, haviĝos kopion de la letero.</qt>

en: &Copy to (CC):
eo: &Kopiu al:

en: Additional Recipients
eo: Pluaj ricevantoj

en: <qt>The email addresses you put in this field receive a copy of the email. Technically it is the same thing as putting all the addresses in the <b>To:</b> field but differs in that it usually symbolises the receiver of the Carbon Copy (CC) is a listener, not the main recipient.</qt>
eo: <qt>La retleteraj adresoj, kiujn vi skribas en tiun enigejon, haviĝos kopion de la letero. Teĥnike tio estas sama kiel skribi ĉiujn en <b>Al:</b>, sed la adresato kiel ricevanto de kopio povas rimarki, ke li nur estas leganto kaj ne la ĉefa ricevanto.</qt>

en: &Blind copy to (BCC):
eo: &Kopiu al:

en: Hidden Recipients
eo: Nevideblaj ricevantoj

en: <qt>Essentially the same thing as the <b>Copy To:</b> field but differs in that all other recipients do not see who receives a blind copy.</qt>
eo: <qt>Fakte ĝi estas la sama kiel <b>Kopio al:</b>, sed la aliaj ricevantoj ne povas vidi, kiuj haviĝis kopion.</qt>

en: S&ubject:
eo: &Temo:

en: Send &Later
eo: Sendu p&oste

en: Save in &Drafts Folder
eo: Konservu en dosierujo &malnetaĵoj

en: &Insert File...
eo: E&nmetu dosieron...

en: &Address Book
eo: &Adresaro

en: &New Composer
eo: Nova &redaktilo

en: New Main &Window
eo: &Nova fenestro

en: Pa&ste as Quotation
eo: En&metu citaĵon

en: Add &Quote Characters
eo: Aldonu &citsignojn

en: Re&move Quote Characters
eo: &Forigu citsignojn...

en: Cl&ean Spaces
eo: &Forigu troajn spacsignojn

note: i18n: file kmail.kcfg line 237
en: Use Fi&xed Font
eo: Uzu e&gallarĝan tiparon

en: &Urgent
eo: &Urĝe

en: &Request Disposition Notification
eo: &Postulu pozician noton

en: Se&t Encoding
eo: Uzu &signokodon

en: &Wordwrap
eo: &Linirompo

en: &Automatic Spellchecking
eo: &Aŭtomate skribkontrolu

en: Auto-Detect
eo: Aŭtomate eltrovu

en: Formatting (HTML)
eo: Formigu HTMLon

en: &All Fields
eo: Ĉ&iuj eroj

en: &Identity
eo: &Identeco

en: &Dictionary
eo: &Vortaro

en: &Mail Transport
eo: &Poŝtotransporto

en: &From
eo: &De

en: &Reply To
eo: &Respondo al

en: &To
eo: &Al

en: &CC
eo: &Kopio

en: &BCC
eo: &Nevidebla kopio

en: Append S&ignature
eo: &Alpendigu subskribon

en: Attach &Public Key...
eo: Aldonu &publikan ŝlosilon...

en: Attach &My Public Key
eo: Aldonu mian &publikan ŝlosilon

en: &Attach File...
eo: &Kunsendu dosieron...

en: &Remove Attachment
eo: &Forigu kunsendaĵon

en: &Save Attachment As...
eo: &Konservu kunsendaĵon kiel...

en: Attachment Pr&operties
eo: &Ecoj de kunsendaĵo

en: &Spellchecker...
eo: &Literumilo...

en: &Encrypt Message
eo: Ĉ&ifru mesaĝon

en: &Sign Message
eo: &Subskribu mesaĝon

en: &Cryptographic Message Format
eo: %Ĉifromesaĝa formo

en: Standard
eo: Normo

en: Bulleted List (Disc)
eo: Neorda listo (plencirkla)

en: Bulleted List (Circle)
eo: Neorda listo (cirkla)

en: Bulleted List (Square)
eo: Neorda listo (kvadrata)

en: Ordered List (Decimal)
eo: Orda listo (nombre)

en: Ordered List (Alpha lower)
eo: Orda listo (minuskle)

en: Ordered List (Alpha upper)
eo: Orda listo (majuskle)

en: Select Style
eo: Elektu stilon

en: Align Left
eo: Aranĝu maldekstre

en: Align Right
eo: Aranĝu dekstre

en: Align Center
eo: Aranĝu meze

en: &Bold
eo: &Dika

en: &Italic
eo: &Oblikva

en: &Underline
eo: &Sublinia

en: Reset Font Settings
eo: Reŝarĝu tipara agordo

en: Text Color...
eo: Tekstkoloro...

en:  Column: %1
eo:  Kolumno: %1

en:  Line: %1
eo:  Linio %1

en: Do you want to save the message for later or discard it?
eo: Ĉu vi volas konservi la mesaĝon aŭ forĵeti ĝin?

en: Close Composer
eo: Fermu la redaktilon

en: &Save as Draft
eo: &Konservu kiel malnetaĵo

en: The message you have composed seems to refer to an attached file but you have not attached anything.
    Do you want to attach a file to your message?
eo: La mesaĝo, kiun vi redaktis, ŝajnas aplikiĝas al kunsendaĵon, sed vi havas neniun kunsendaĵon.
    Ĉu vi volas alpendigi dosieron al via mesaĝo?

en: File Attachment Reminder
eo: Admono de kunsendaĵoj

en: &Send as Is
eo: Sendu &tiel

en: <qt><p>KMail could not recognize the location of the attachment (%1);</p><p>you have to specify the full path if you wish to attach a file.</p></qt>
eo: <qt> <p>Poŝtilo ne povis ekkoni la lokon de la kunsendaĵo (%1).</p> <p>Vi devas indiki la tutan vojon, se vi deziras kunsendi la dosieron.</p></qt>

en: Attach File
eo: Kunsendu dosieron

note: i18n: file kmcomposerui.rc line 63
en: &Attach
eo: &Kunsendu

en: Insert File
eo: Enmetu dosieron

en: <qt><p>An error occurred while trying to export the key from the backend:</p><p><b>%1</b></p></qt>
eo: <qt> <p>Eraro okazis, dum vi provis eksporti la ŝlosilon el la postejo:</p> <p><b>%1</b></p></qt>

en: Key Export Failed
eo: Ŝlosileksporto fiaskis

en: Exporting key...
eo: Eksportante ŝlosilon...

en: OpenPGP key 0x%1
eo: PGP ŝlosilo 0x%1

en: Attach Public OpenPGP Key
eo: Aldonu mian publikan PGP-ŝlosilon

en: Select the public key which should be attached.
eo: Elektu la publikan ŝlosilon kunsendendan.

en: _: to open
    Open
eo: Fermu

en: _: to view
    View
eo: Vidigu

en: Add Attachment...
eo: Kunsendu...

en: Save Attachment As
eo: Konservu kunsendaĵon kiel

en: unnamed
eo: sennoma

en: <qt><p>You have requested that messages be encrypted to yourself, but the currently selected identity does not define an (OpenPGP or S/MIME) encryption key to use for this.</p><p>Please select the key(s) to use in the identity configuration.</p></qt>
eo: <qt> <p>Vi postulis ĉifrigi tiujn mesaĝojn por vi mem, sed la nun elektita identeco ne difinas iajn ĉifroŝlosilojn por tiu uzo.</p> <p>Elektu la uzota(j)n ŝlosilo(j)n per la identeca agorda.</p></qt>

en: Undefined Encryption Key
eo: Nedifinita ĉifro-ŝlosilo

en: <qt><p>In order to be able to sign this message you first have to define the (OpenPGP or S/MIME) signing key to use.</p><p>Please select the key to use in the identity configuration.</p></qt>
eo: <qt> <p>Antaŭ vi povas subskribi la mesaĝon, vi devas difini la uzotan subskriboŝlosilon.</p> <p>Elektu la uzotan ŝlosilon en la identeca agordo.</p></qt>

en: Undefined Signing Key
eo: Nedifinita subskriboŝlosilo

en: You must enter your email address in the From: field. You should also set your email address for all identities, so that you do not have to enter it for each message.
eo: Vi devas enigi vian retpoŝtadreson en De:. Krome estas bone, ke vi ankaŭ agordas vian adreson por ĉiuj identecoj, por ke vi ne enigu ĝin por ĉiu nura mesaĝo.

en: You must specify at least one receiver,either in the To: field or as CC or as BCC.
eo: Vi devas indiki almenaŭ unu ricevonton en Al aŭ Kopio aŭ Krome-al.

en: You did not specify a subject. Send message anyway?
eo: Vi ne donis temon. Ĉu tamen sendi la mesaĝon?

en: No Subject Specified
eo: Temo ne donita

en: S&end as Is
eo: Sendu &tiel

en: &Specify the Subject
eo: Donu la &temon

en: &Keep markup, do not sign/encrypt
eo: &Konservu markaĵon, ne subskribu/ĉifru

en: &Keep markup, do not encrypt
eo: &Konservu markaĵon, ne ĉifru

en: &Keep markup, do not sign
eo: &Konservu markaĵon, ne subskribu

en: Sign/Encrypt (delete markup)
eo: Subskribu/ĉifru mesaĝon (forigu markaĵon)

en: Encrypt (delete markup)
eo: Ĉifru (forigu makaĵon)

en: Sign (delete markup)
eo: Subskribu (forigu markaĵon)

en: <qt><p>Inline signing/encrypting of HTML messages is not possible;</p><p>do you want to delete your markup?</p></qt>
eo: <qt> <p>Enteksta subskribo/ĉifro de HTMLaj mesaĝoj ne eblas.</p> <p>Ĉu vi volas foirigi vian markaĵon?</p></qt>

en: Sign/Encrypt Message?
eo: Subskribu/ĉifru mesaĝon?

en: About to send email...
eo: Sendonta retpoŝton...

en: &Send Now
eo: Sendu &tuj

en:  Spell check canceled.
eo:  Literumado ĉesigita.

en:  Spell check stopped.
eo:  Literumado finita.

en:  Spell check complete.
eo:  Literumado preta.

en: Spellchecker
eo: Literumilo

en: Unable to start external editor.
eo: Ne eblas lanĉi eksteran redaktilon.

en: Suggestions
eo: Proponoj

en: Automatic spellchecking is not possible on text with markup.
eo: Aŭtomata vortkorektigo ne eblaspri teksto kun markaĵo.

en: The external editor is still running.
    Abort the external editor or leave it open?
eo: La eksterna redaktilo ankoraŭ rulas.
    Ĉu vi volas finigi aŭ lasi ĝin?

en: Abort Editor
eo: Finigu redaktilon

en: Leave Editor Open
eo: Lasu redaktilon

en: Spellcheck - KMail
eo: Literumilo - Poŝtilo

en: ISpell/Aspell could not be started. Please make sure you have ISpell or Aspell properly configured and in your PATH.
eo: Eraro dum lanĉo de ISpell/ASpell. Certigu, ke vi ĝuste agordis ISpell aŭ ASpell kaj ke ĝi troviĝas per la variablo PATH.

en: ISpell/Aspell seems to have crashed.
eo: Ŝajne ISpell/ASpell mortis.

en: No misspellings encountered.
eo: Neniu malkorekta vorto trovita.

en: Select Sound File
eo: Elektu sonordosieron

en: <qt>Too many filter actions in filter rule <b>%1</b>.</qt>
eo: <qt>Tro multaj filtrilagoj en filtroregulo <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>Unknown filter action <b>%1</b><br>in filter rule <b>%2</b>.<br>Ignoring it.</qt>
eo: <qt>Nekonata filtrilago <b>%1</b<br>en filtroregulo <b>%2</b> <br>Ignoras ĝin.</qt>

en: Confirm Delivery
eo: Konfirmu &ricevon

en: Set Transport To
eo: Ŝanĝu transportomanieron al

en: Set Reply-To To
eo: Ŝanĝu respondadreson al

en: Set Identity To
eo: Ŝanĝu identecon al

en: Mark As
eo: Marku kiel

en: _: msg status
    Important
eo: Grava

en: _: msg status
    Read
eo: Legita

en: _: msg status
    Unread
eo: Nelegita

en: _: msg status
    Replied
eo: Respondita

en: _: msg status
    Forwarded
eo: Plusendita

en: _: msg status
    Old
eo: Malnova

en: _: msg status
    New
eo: Nova

en: _: msg status
    Watched
eo: Legita

en: _: msg status
    Ignored
eo: Ignorita

en: _: msg status
    Spam
eo: Fimesaĝa

en: _: msg status
    Ham
eo: Fimesaĝa

en: Send Fake MDN
eo: Sendu malveran ricevkonfirmon

en: _: MDN type
    Ignore
eo: Ignoru

en: _: MDN type
    Displayed
eo: Vidigita

en: _: MDN type
    Deleted
eo: Forigita

en: _: MDN type
    Dispatched
eo: Sendita

en: _: MDN type
    Processed
eo: Laborita

en: _: MDN type
    Denied
eo: Rifuzita

en: _: MDN type
    Failed
eo: Fiaskis

en: Remove Header
eo: Forigu kapon

en: Add Header
eo: Aldonu kapon

en: With value:
eo: Kun valoro:

en: Rewrite Header
eo: Reskribu kapon

en: Replace:
eo: &Anstataŭigu:

en: With:
eo: Kun:

en: Forward To
eo: Plusendu al

en: Redirect To
eo: Alidirektu al

en: Execute Command
eo: Lanĉŭ komandon

en: Pipe Through
eo: Duktu tra

en: Play Sound
eo: Ludu sonoron

en: <qt><p>This is the list of defined filters. They are processed top-to-bottom.</p><p>Click on any filter to edit it using the controls in the right-hand half of the dialog.</p></qt>
eo: <qt><p>Jen la listo de la difinitaj filtriloj. Ili estas traktataj de supre malsupren.</p><p>Alklaku iun filtrilon por redakti ĝin uzante la dekstraflankajn elementojn.</p></qt>

en: <qt><p>Click this button to create a new filter.</p><p>The filter will be inserted just before the currently-selected one, but you can always change that later on.</p><p>If you have clicked this button accidentally, you can undo this by clicking on the <em>Delete</em> button.</p></qt>
eo: <qt><p>Premu tiun butonon por krei novan filtrilon.</p><p>Ĝi estos enmetita antaŭ la elektita, sed vi povos poste ankoraŭ ŝanĝi la vicordon. </p><p>Se vi akcidente premis la butonon, vi povas premi la butonon <em>Forigu</em> por malfari.</p></qt>

en: <qt><p>Click this button to copy a filter.</p><p>If you have clicked this button accidentally, you can undo this by clicking on the <em>Delete</em> button.</p></qt>
eo: <qt><p>Premu tiun butonon por krei novan filtrilon.</p><p>Se vi akcidente premis la butonon, vi povas premi la butonon <em>Forigu</em> por malfari.</p></qt>

en: <qt><p>Click this button to <em>delete</em> the currently-selected filter from the list above.</p><p>There is no way to get the filter back once it is deleted, but you can always leave the dialog by clicking <em>Cancel</em> to discard the changes made.</p></qt>
eo: <qt><p>Premu tiun butonon por forigi la elektitan filtrilon el la listo.</p><p>Ne eblas rekrei la filtrilon post forigo. Sed vi povus forlasi la dialogon per la butonon <em>Rezignu</em> por rezigni pri ĉiuj faritaj ŝanĝoj.</p></qt>

en: <qt><p>Click this button to move the currently-selected filter <em>up</em> one in the list above.</p><p>This is useful since the order of the filters in the list determines the order in which they are tried on messages: The topmost filter gets tried first.</p><p>If you have clicked this button accidentally, you can undo this by clicking on the <em>Down</em> button.</p></qt>
eo: <qt><p>Premu tiun butonon por movi la elektitan filtrilon supren en la listo.</p><p>Tio estas utila, ĉar la ordo de la filtriloj en la listo difinas la ordon, laŭ kiu ili estas aplikataj la la mesaĝoj: La unua filtrilo proviĝas unue.</p><p>Se vi akcidente premis la butonon, vi povas malfari tion premante la butonon <em>Malsupren</em></p></qt>

en: <qt><p>Click this button to move the currently-selected filter <em>down</em> one in the list above.</p><p>This is useful since the order of the filters in the list determines the order in which they are tried on messages: The topmost filter gets tried first.</p><p>If you have clicked this button accidentally, you can undo this by clicking on the <em>Up</em> button.</p></qt>
eo: <qt><p>Premu tiun butonon por movi la elektitan filtrilon malsupren en la listo.</p><p>Tio estas utila, ĉar la ordo de la filtriloj en la listo difinas la ordon, laŭ kiu ili estas aplikataj la la mesaĝoj: La unua filtrilo proviĝas unue.</p><p>Se vi akcidente premis la butonon, vi povas malfari tion premante la butonon <em>Supren</em></p></qt>

en: <qt><p>Check this button to force the confirmation dialog to be displayed.</p><p>This is useful if you have defined a ruleset that tags messages to be downloaded later. Without the possibility to force the dialog popup, these messages could never be downloaded if no other large messages were waiting on the server, or if you wanted to change the ruleset to tag the messages differently.</p></qt>
eo: <qt><p>Elektu tion por aperigi konfirmdialogon.</p><p>Tio estas utila, se vi difinis regularon, kiu markas mesaĝojn por posta preno. Sen tiu konfirmdialogo, mesaĝoj ne povus esti prenataj, se neniu alia granda mesaĝo alvenis en la servilo, aŭ se vi volis ŝanĝi la regularon por marki la mesaĝojn alie.</p></qt>

en: POP3 Filter Rules
eo: POP3 Filtroreguloj

en: Filter Rules
eo: Filtroreguloj

en: Available Filters
eo: Uzeblaj filtriloj

en: Filter Criteria
eo: Filtrokriterio

en: Filter Action
eo: Filtroago

en: Global Options
eo: Ĝeneralaj opcioj

en: Always &show matched 'Download Later' messages in confirmation dialog
eo: Ĉiam &montru mesaĝojn markotaj por posta preno en konfirmdialogo

en: Filter Actions
eo: Filtroagoj

en: Advanced Options
eo: Pliaj opcioj

en: If this filter &matches, stop processing here
eo: Se tiu filtrilo &konvenas, haltu la traktadon tie ĉi

en: Add this filter to the Apply Filter menu
eo: Aldonu la filtrilon al la filtrila menuo

en: Additionally add this filter to the toolbar
eo: Ankaŭ aldonu la filtrilon al la illistelo

en: Icon for this filter:
eo: Piktogramo por la filtrilo:

en: Up
eo: Supren

en: Down
eo: Malsupren

en: Rename...
eo: Alinomu...

note: i18n: file kmail_part.rc line 10
en: New
eo: Nova

en: The following filters have not been saved because they were invalid (e.g. containing no actions or no search rules).
eo: La postaj filtrilioj ne estas konservitaj, ĉar ili estas malkorektaj (ekzemple ili ne havas agojn aŭ rulojn).

en: Rename Filter
eo: Alinomu filtrilon

en: Please select an action.
eo: Bonvolu elekti agon.

en: &Download mail
eo: &Ricevu poŝton

en: Download mail la&ter
eo: Ricevu poŝton &poste

en: D&elete mail from server
eo: &Forigu poŝtaĵojn de la servilo

en: <qt>Error while creating file <b>%1</b>:<br>%2</qt>
eo: <qt>Eraro dum kreo de dosiero <b>%1</b>:<br>%2</qt>

en: Failed to create folder
eo: Ne eblis krei dosierujon

en: Troubleshooting IMAP Cache
eo: Korektigu IMAPan kaŝmemoron

en: Refresh &Cache
eo: Refreŝigu &kaŝmemoron

en: Rebuild &Index
eo: Rekreu &indekson

en: You must synchronize with the server before renaming IMAP folders.
eo: Vi devas samigi kun la servilo antaŭ vi alinomas la IMAPajn leterujojn.

en: No account setup for this folder.
    Please try running a sync before this.
eo: Ne konta agordo por la leterujo.
    Provu samigadon antaŭe.

en: Refresh IMAP Cache
eo: Refreŝigu IMAPan kaŝmemoron

en: &Refresh
eo: &Refreŝigu

en: The index of this folder has been recreated.
eo: La leterujo estas reindeksita.

en: Folder %1 is not in initial sync state (state was %2). Do you want to reset it to initial sync state and sync anyway?
eo: Leterujo %1 ne estas en komenca samigecostato (stato estas %2). Ĉu vi volas ŝangi al la komenca stato kaj denove samigi?

en: Synchronization skipped
eo: Samigado forigita

en: Synchronizing
eo: Samigante

en: Connecting to %1
eo: Konektante al %1

en: Checking permissions
eo: Kontrolante permesojn

en: Renaming folder
eo: Alinomante leterujon

en: Retrieving folderlist
eo: Retrovante leterujan liston

en: Error while retrieving the folderlist
eo: Eraro dum retrovo de la leteruja listo

en: Retrieving subfolders
eo: Retrovante subleterujojn

en: Deleting folders from server
eo: &Forigu leterujojn de la servilo

en: Retrieving message list
eo: Serĉante mesaĝan liston

en: No messages to delete...
eo: Neniuj forigotaj mesaĝoj...

en: Expunging deleted messages
eo: Detruante forigitajn mesaĝojn

en: Retrieving new messages
eo: Serĉante novajn mesaĝojn

en: No new messages from server
eo: Neniuj novaj mesaĝoj de la servilo

en: Retrieving annotations
eo: Retrovante notoj

en: Setting annotations
eo: Agordante notojn

en: Setting permissions
eo: Agordante permesojn

en: Retrieving permissions
eo: Retrovante permesojn

en: Updating cache file
eo: Aktualigante kaŝmemoran dosieron

en: Synchronization done
eo: Samigita

en: Uploading messages to server
eo: Alŝutante mesaĝojn al servilo

en: No messages to upload to server
eo: Neniuj alŝutotaj mesaĝoj

en: Uploading status of messages to server
eo: Alŝutstato de mesaĝoj

en: Creating subfolders on server
eo: Kreante leterujon en servilo

en: Deleting removed messages from server
eo: Forigu poŝtaĵojn de la servilo

en: Checking folder validity
eo: Kontrolante leterujan validecon

en: <qt><p>It seems that the folder <b>%1</b> was deleted. Do you want to delete it from the server?</p></qt>
eo: <qt> <p>Ŝajnas, ke la leterujo <b>%1</b> estas forigita. Ĉu vi volas forigi ĝin de la servilo?</p></qt>

en: Aborted
eo: Interrompu

en: Error while setting annotation:
eo: Eraro dum nota agordo:

note: i18n: file folderpropertiesdialog.ui line 30
en: General
eo: Ĝenerale

en: Access Control
eo: Alirkontrolo

note: i18n: file folderpropertiesdialog.ui line 243
en: Use custom &icons
eo: Uzu proprajn p&iktogramojn

en: &Normal:
eo: &Normala:

en: &Unread:
eo: &Nelegita:

en: Keep replies in this folder
eo: Metu respondojn en tiun leterujon

en: Check this option if you want replies you write to mails in this folder to be put in this same folder after sending, instead of in the configured sent-mail folder.
eo: Marku la opcion, se vi volas ĉi tie la respondojn, kiuj vi faris de leterojn en tiu leterujo, anstataŭ en la sendita-leterujo.

note: i18n: file folderpropertiesdialog.ui line 520
en: Sender
eo: Sendinto

note: i18n: file folderpropertiesdialog.ui line 525
en: Receiver
eo: Ricevonto

en: &Folder contents:
eo: &Leteruja enhavo:

en: <qt>Cannot enter folder <b>%1</b>.</qt>
eo: <qt>Ne eblis malfermi la leterujon <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>Folder <b>%1</b> is unreadable.</qt>
eo: <qt>Dosierujo <b>%1</b> estas nelegebla.</qt>

en: Error while removing a folder.
eo: Eraro dum legado de dosiero.

en: Destination folder:
eo: Celleterujo:

en: checking
eo: kontrolante

en: Error while querying the server status.
eo: Eraro dum demandante la servilstaton.

en: Retrieving message status
eo: Demandante la mesaĝan staton

en: Retrieving messages
eo: Prenante mesaĝojn

en: Error while listing the contents of the folder %1.
eo: Eraro dum listkreo de la leteruja (%1) enhavo.

en: Error while retrieving messages.
eo: Eraro dum preno de mesaĝoj.

en: Error while creating a folder.
eo: Eraro dum kreo de leterujo.

en: updating message counts
eo: aktualigante mesaĝan nombron

en: Error while getting folder information.
eo: Eraro dum demando de leteruja informo.

en: The mail index for '%1' is from an unknown version of KMail (%2).
    This index can be regenerated from your mail folder, but some information, including status flags, may be lost. Do you wish to downgrade your index file?
eo: La leterindekso de '%1' estas el nekonata versio de Retpoŝtilo (%2).
    La indekso povus esti rekreata de via leterujo, sed kelkaj informoj, kiel la leterostato perdiĝos. Ĉu vi deziras rekreon de la indeksdosiero?

en: Error opening %1; this folder is missing.
eo: Eraro dum malfermo de %1; la leterujo mankas.

en: Error opening %1; either this is not a valid maildir folder, or you do not have sufficient access permissions.
eo: Eraro dum malfermo de %1; aŭ ĝi estas malkorekta poŝtdosierujo aŭ vi ne havas sufiĉan permeson.

en: Folder `%1' changed; recreating index.
eo: Leterujo '%1' ŝanĝita. Rekreante indekson.

en: Could not sync maildir folder.
eo: Ne eblis samigi poŝtdosierujon.

en: KMFolderMaildir::addMsg: abnormally terminating to prevent data loss.
eo: KMFolderMaildir::addMsg: nenormala finiĝo pro evito de datumperdo

en: Writing index file
eo: Skribante indeksdosieron

en: Your outbox contains messages which were most-likely not created by KMail;
    please remove them from there if you do not want KMail to send them.
eo: Via leterujo "sendotaj" entenas mesagojn, ŝajne ne kreitajn de Retpoŝtilo.
    Bonvolu forigi ilin de tie, por eviti, ke Retpoŝtilo sendos ilin.

en: Cannot open file "%1":
    %2
eo: Ne eblis malfermi la dosieron "%1":
    %2

en: <qt><p>The index of folder '%2' seems to be out of date. To prevent message corruption the index will be regenerated. As a result deleted messages might reappear and status flags might be lost.</p><p>Please read the corresponding entry in the <a href="%1">FAQ section of the manual of KMail</a> for information about how to prevent this problem from happening again.</p></qt>
eo: <qt> <p>La leteruja indekso '%2' sajnas malaktuala. Por eviti mesaĝodetruon la indekso estos rekreata. Tial forigitaj mesaĝoj reaperos kaj statmarkoj povas manki.</p> <p>Legu la apartenan tekston en la<a href="%1">ĉapitro de oftaj demandoj de Poŝtila priskribo</a> pri informoj pro evito de problema reapero.</p></qt>

en: Index Out of Date
eo: Neaktuala indekso

en: Folder `%1' changed. Recreating index.
eo: Leterujo '%1' ŝanĝita. Rekreante indekson.

en: Could not sync index file <b>%1</b>: %2
eo: Ne eblas samigi indeksan dosieron <b>%1</b>: %2

en: Internal error. Please copy down the details and report a bug.
eo: Eraro interna. Kopiu la detalojn kaj raportu la lamperfektaĵon.

en: _n: Creating index file: one message done
    Creating index file: %n messages done
eo: Kreante indeksdosieron: unu mesaĝo traktita
    Kreante indeksdosieron: %n mesaĝoj traktitaj

en: Could not add message to folder:
eo: Ne eblas aldoni mesaĝon al leterujo:

en: Could not add message to folder:
eo: Ne eblas aldoni mesaĝon al leterujo:

en: Could not add message to folder (No space left on device?)
eo: Ne eblas aldoni mesaĝon al leterujo: (Eble mankas spaco sur disko?)

en: Are you sure you want to expire old messages?
eo: Ĉu vi vere volas forigi malnovajn mesaĝojn?

en: Expire Old Messages?
eo: Forigu malnovajn mesaĝojn?

en: Expire
eo: Forigu

en: '%1' does not appear to be a folder.
    Please move the file out of the way.
eo: '%1' ŝajnas ne esti dosierujo.
    Forigu la dosieron.

en: The permissions of the folder '%1' are incorrect;
    please make sure that you can view and modify the content of this folder.
eo: La permesoj ujaj (%1) estas malkorektaj.
    Certigu, ke vi povas legi kaj skribi la ujan enhavon.

en: Cannot create file `%1' in %2.
    KMail cannot start without it.
eo: Ne eblas krei la dosieron '%1' en %2.
    Poŝtilo ne povas lanĉiĝi sen ĝi.

en: &New Subfolder...
eo: Nova &subleterujo...

en: View Columns
eo: Vidigu kolumnojn

en: Unread Column
eo: Nelegita kolumno

en: Total Column
eo: Sumkolumno

en: Searches
eo: Serĉoj

en: <qt>Go to the next unread message in folder <b>%1</b>?</qt>
eo: <qt>Ĉu iri al la sekva nelegita mesaĝo en la leterujo <b>%1</b>?</qt>

en: &New Folder...
eo: &Kreu leterujon

en: Check &Mail
eo: Rigardu je &nova poŝto

en: Subscription...
eo: Subskribaĵo...

en: Refresh Folder List
eo: Refreŝigu leterujan liston

en: &Troubleshoot IMAP Cache...
eo: &Korektigu kaŝmemoron...

en: &Move Here
eo: &Movu ĉi tien

en: &Copy Here
eo: &Kopiu ĉi tien

en: C&ancel
eo: Re&zignu

en: Unread
eo: Nelegita

en: Total
eo: Sume

en: <qt>Cannot move folder <b>%1</b> into a subfolder below itself.</qt>
eo: <qt>Ne eblas ŝovi leterujon <b>%1</b> en propran subleterujon.</qt>

en: Status
eo: Stato

en: Attachment
eo: Kunsendaĵo

en: Spam/Ham
eo: Fimesaĝo

en: Watched/Ignored
eo: Observita/ignorita

en: Signature
eo: Subskribo

en: Subject
eo: Temo

en: Date
eo: Dato

en: Date (Order of Arrival)
eo: Dato (laŭ alventempo)

en:  (Status)
eo:  (stato)

en: _n: 1 unsent
    %n unsent
eo: 1 nesendita
    %n nesenditaj

en: 0 unsent
eo: 0 nesendita

en: _n: 1 unread
    %n unread
eo: 1 nelegita
    %n nelegitaj

en: _n: 1 message, %1.
    %n messages, %1.
eo: 1 mesaĝo, %1.
    %n mesaĝoj, %1.

en: 0 messages
eo: 0 mesaĝo

en: _n: <qt>Do you really want to delete the selected message?<br>Once deleted, it cannot be restored.</qt>
    <qt>Do you really want to delete the %n selected messages?<br>Once deleted, they cannot be restored.</qt>
eo: <qt>Ĉu vi vere volas forigi la elektan mesaĝon? <br>Forigite ĝi ne estas rekrebla.</qt>
    <qt>Ĉu vi vere volas forigi la %n elektajn mesaĝojn? <br>Forigite ili ne estas rekreblaj.</qt>

en: Delete Messages
eo: Forigu mesaĝojn

en: Messages moved successfully
eo: Mesaĝoj sukcese movitaj

en: Moving messages failed.
eo: Movo de mesaĝoj fiaskis.

en: Moving messages canceled.
eo: Movo de mesaĝoj interrompita.

en: &Copy To
eo: &Kopiu al

en: &Move To
eo: &Movu al

en: Failure modifying %1
    (No space left on device?)
eo: Eraro dum ŝanĝo de %1
    (Eble mankas spaco sur disko?)

en: Certificate Signature Request
eo: Peto pri subskribo de atestilo

en: Please create a certificate from attachment and return to sender.
eo: Bonvolu krei atestilon de la kunsendaĵo kaj resendu al la sendinto.

en: You do not have read/write permission to your inbox folder.
eo: Vi ne havas legan aŭ skriban permeson por la ricevitujo.

en: outbox
eo: sendotaj

en: You do not have read/write permission to your outbox folder.
eo: Vi ne havas legan aŭ skriban permeson por la sendotujo.

en: sent-mail
eo: senditaj

en: You do not have read/write permission to your sent-mail folder.
eo: Vi ne havas legan aŭ skriban permeson por la senditujo.

en: trash
eo: rubo

en: You do not have read/write permission to your trash folder.
eo: Vi ne havas legan aŭ skriban permeson por la rubujo.

en: drafts
eo: malnetaĵoj

en: You do not have read/write permission to your drafts folder.
eo: Vi ne havas legan aŭ skriban permeson por la netujo.

en: Last Search
eo: Lasta serĉo

en: KMail encountered a fatal error and will terminate now
eo: Al Poŝtilo okazis grava eraro kaj ĝi do tuj finos

en: KMail encountered a fatal error and will terminate now.
    The error was:
    %1
eo: Al Poŝtilo okazis grava eraro kaj ĝi do tuj finos.
    La eraro estis:
    %1

en: Empty Trash
eo: Malplenigu rubujon

en: Are you sure you want to empty the trash folders of all accounts?
eo: Ĉu vi vere volas malplenigi la rubujon de ĉiuj kontoj?

en: Edit Recent Addresses...
eo: Redaktu lastajn adresojn...

en: S&earch:
eo: &Serĉu:

en: Move Message to Folder
eo: Ŝovu mesaĝon al leterujo

en: Copy Message to Folder
eo: Kopiu mesaĝon al leterujo

en: Remove Duplicate Messages
eo: Forigu kopiajn mesaĝojn

en: Abort Current Operation
eo: Interrompu nunan trakton

en: Focus on Next Folder
eo: Fokusu al sekva leterujo

en: Focus on Previous Folder
eo: Fokusu al antaŭa leterujo

en: Select Folder with Focus
eo: Elektu leterujon per fokuso

en: _n: 1 new message in %1
    %n new messages in %1
eo: 1 nova mesaĝo en %1
    %n novaj mesaĝoj en %1

en: _: %1 is a list of the number of new messages per folder
    <b>New mail arrived</b><br>%1
eo: <b>Nova poŝto</b><br>%1

en: New mail arrived
eo: Nova poŝto

en: Properties of Folder %1
eo: Ecoj de leterujo %1

en: This folder does not have any expiry options set
eo: Tiu leterujo ne havas iujn opciojn pri malvalidiĝo

en: <qt>Are you sure you want to expire the folder <b>%1</b>?</qt>
eo: <qt>Ĉu vi vere volas malvalidigi la leterujon <b>%1</b>?</qt>

en: Expire Folder
eo: Malplenigu leterujon

en: &Expire
eo: &Forigu

en: Move to Trash
eo: &Movu al rubujo

en: Are you sure you want to empty the trash folder?
eo: Ĉu vi vere volas malplenigi la rubujon?

en: <qt>Are you sure you want to move all messages from folder <b>%1</b> to the trash?</qt>
eo: <qt>Ĉu vi vere volas ŝovi ĉiujn mesaĝojn de leterujo <b>%1</b> al la rubujo?</qt>

en: Moved all messages to the trash
eo: Ĉiuj mesaĝoj metitaj en la rubujon

en: Delete Folder
eo: Forigu leterujon

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <b>%1</b>?</qt>
eo: <qt>Ĉu vi vere volas forigi la malplenan leterujon <b>%1</b>?</qt>

en: Are you sure you want to refresh the IMAP cache?
    This will remove all changes that you have done locally to your IMAP folders.
eo: Ĉu vi estas certa, ke vi volas refreŝigi la IMAPan kaŝmemoron?
    Tio forigos ĉiujn ŝanĝojn, kiujn vi faris lokale.

en: Are you sure you want to expire all old messages?
eo: Ĉu vi vere volas forigi ĉiujn malnovajn mesaĝojn?

en: Use of HTML in mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
eo: Uzo de HTML en retpoŝto faras vin pli vundebla de varbmesaĝoj kaj povus altigi la verŝajnecon, ke via sistemo estos damaĝata de malica kodo.

en: Security Warning
eo: Sekurecaverto

en: Use HTML
eo: Uzu HTMLon

en: Filter on Mailing-List...
eo: Filtru per dissendolisto...

en: Filter on Mailing-List %1...
eo: Filtrilo pri dissendolisto %1...

en: KMail's Out of Office Reply functionality relies on server-side filtering. You have not yet configured an IMAP server for this.
    You can do this on the "Filtering" tab of the IMAP account configuration.
eo: La funkcio "ne en oficejo" de Poŝtilo bezonas servilan filtron. Ĝis nun vi ne agordis IMAPan servilon por tio.
    Vi povas fari tion en la "Filtrilo"-tabo de la IMAP-konta agordo.

en: No Server-Side Filtering Configured
eo: Neniu servila filtro agordita

en: Could not start certificate manager; please check your installation.
eo: Ne eblis starti atestilo-manaĝeron. Bonvolu kontroli vian instaladon.

en: Could not start GnuPG LogViewer (kwatchgnupg); please check your installation.
eo: Ne eblis lanĉi GnuPGan protokolvidigilon (kwatchgnupg). Bonvolu kontroli vian instaladon.

en: Save &As...
eo: &Konservu kiel...

en: &Compact All Folders
eo: Kunpremu ĉiujn &leterujojn

en: &Expire All Folders
eo: &Forigu malnovon el ĉiuj leterujoj

en: &Refresh Local IMAP Cache
eo: &Refreŝigu lokalan IMAP-Kaŝmemoron

en: Empty All &Trash Folders
eo: Malplenigu ĉiujn rubujojn

en: Check Mail &In
eo: &Rigardu je nova poŝto en

en: &Send Queued Messages
eo: Sendu &atendantajn mesaĝojn

en: &Address Book...
eo: &Adresaro...

en: Certificate Manager...
eo: Atestilo administrado...

en: GnuPG Log Viewer...
eo: GnuPGa protokolvidigilo...

en: &Import Messages...
eo: &Importu mesaĝojn...

en: Edit "Out of Office" Replies...
eo: Redaktu respondojn pri "ne en oficejo"...

en: Filter &Log Viewer...
eo: Filtru &protokolvidigilo...

en: &Anti-Spam Wizard...
eo: Kontraŭdisafiŝada helpilo...

en: &Anti-Virus Wizard...
eo: Kontraŭvirusa helpilo...

en: &Move to Trash
eo: &Ŝovu al rubujo

en: Move message to trashcan
eo: Ŝovu mesaĝon al rubujo

en: &Find Messages...
eo: &Trovu mesaĝojn...

en: &Find in Message...
eo: &Trovu en mesaĝo...

en: Select &All Messages
eo: &Elektu ĉiujn mesaĝojn

en: &Properties
eo: &Ecoj...

en: Mark All Messages as &Read
eo: &Marku ĉiujn mesaĝojn kiel legitaj

en: Check Mail &in This Folder
eo: &Rigardu je nova poŝto en la leterujo

en: Prefer &HTML to Plain Text
eo: &Preferu HTMLon al plena teksto

en: &Thread Messages
eo: &Fadenigu mesaĝojn

en: Thread Messages also by &Subject
eo: Fadigu mesaĝojn per temo

en: &New Message...
eo: &Nova mesaĝo...

en: New Message t&o Mailing-List...
eo: Nova mesaĝo &al dissendolisto...

en: _: Message->
    &Forward
eo: &Plusendu

en: _: Message->Forward->
    As &Attachment...
eo: &Kunsendu...

en: &Inline...
eo: E&ntekstigu...

en: Send A&gain...
eo: &Resendu...

en: _: Message->
    &Reply
eo: &Respondu

en: &Reply...
eo: R&espondu...

en: Reply to A&uthor...
eo: Respondu al aŭtoro...

en: Reply to &All...
eo: Respondu &al ĉiuj...

en: Reply to Mailing-&List...
eo: Resondu al &dissendolisto...

en: _: Message->Forward->
    &Redirect...
eo: &Alidirektu...

en: Reply Without &Quote...
eo: Respondu &sen citado...

en: &Create Filter
eo: &Kreu filtrilon

en: Filter on &Subject...
eo: Filtru per &temo...

en: Filter on &From...
eo: Filtru per &sendinto...

en: Filter on &To...
eo: Filtru per &ricevanto...

en: Filter on Mailing-&List...
eo: Filtru per &dissendolisto...

en: &Edit Message
eo: &Redaktu mesaĝon

en: Mar&k Message
eo: &Marku mesaĝon

en: Mark Message as &Read
eo: &Marku la mesaĝon kiel legita

en: Mark selected messages as read
eo: Marku nunan mesaĝon kiel legita

en: Mark Message as &New
eo: Marku la mesaĝon kiel &nova

en: Mark selected messages as new
eo: Marku nunan mesaĝon kiel nova

en: Mark Message as &Unread
eo: Marku la mesaĝon kiel n&elegita

en: Mark selected messages as unread
eo: Marku nunan mesaĝon kiel nelegita

en: Mark Message as &Important
eo: Marku la mesaĝon kiel &grava

en: Remove &Important Message Mark
eo: Marku la mesaĝon kiel negrava

en: Mark Message as &Sent
eo: Marku la mesaĝon kiel sendita

en: Mark Message as Not &Sent
eo: Marku la mesaĝon kiel nesendita

en: Mark &Thread
eo: Marku &fadenon

en: Mark Thread as &Read
eo: Marku la fadenon kiel legita

en: Mark all messages in the selected thread as read
eo: &Marku ĉiujn mesaĝojn en la fadenon kiel legitaj

en: Mark Thread as &New
eo: Marku la fadenon kiel &nova

en: Mark all messages in the selected thread as new
eo: &Marku ĉiujn mesaĝojn en la fadenon kiel nova

en: Mark Thread as &Unread
eo: Marku la fadenon kiel nelegita

en: Mark all messages in the selected thread as unread
eo: Marku ĉiujn mesaĝojn en la fadenon kiel nelegitaj

en: Mark Thread as &Important
eo: Marku la fadenon kiel grava

en: Remove &Important Thread Mark
eo: Marku la fadenon kiel negrava

en: &Watch Thread
eo: Observu &fadenon

en: &Ignore Thread
eo: Ignoru &fadenon

en: Save A&ttachments...
eo: &Konservu kunsendaĵon...

note: i18n: file kmail_part.rc line 136
en: A&pply Filter
eo: &Apliku filtrilon

en: _: View->
    &Unread Count
eo: &Nombro de nelegitaj

en: Choose how to display the count of unread messages
eo: Elektu la vidigmanieron de la nombro de la nelegitaj mesaĝoj

en: _: View->Unread Count
    View in &Separate Column
eo: &Vidigu en aparta kolumno

en: _: View->Unread Count
    View After &Folder Name
eo: Vidigu post &leteruja nomo

en: _: View->
    &Total Column
eo: &Sumkolumno

en: Toggle display of column showing the total number of messages in folders.
eo: Ŝaltas la montradon de kolumno por nombro de ĉiuj mesaĝoj en la leterujoj.

en: _: View->
    &Expand Thread
eo: &Malfaldu fadenon

en: Expand the current thread
eo: Malfaldu nunan fadenon

en: _: View->
    &Collapse Thread
eo: &Faldu fadenon

en: Collapse the current thread
eo: Faldu nunan fadenon

en: _: View->
    Ex&pand All Threads
eo: Malfal&du ĉiujn fadenojn

en: Expand all threads in the current folder
eo: Malfaldu ĉiujn fadenojn en la nuna leterujo

en: _: View->
    C&ollapse All Threads
eo: Fald&u ĉiujn fadenojn

en: Collapse all threads in the current folder
eo: Faldu ĉiujn fadenojn en la nuna leterujo

en: &View Source
eo: &Rigardu fontokodon

en: &Display Message
eo: &Montru mesaĝon

en: &Next Message
eo: &Sekva mesaĝo

en: Go to the next message
eo: Iru al la sekva mesaĝo

en: Next &Unread Message
eo: Se&kva nelegita mesaĝo

en: Go to the next unread message
eo: Iru al la sekva nelegita mesaĝo

note: i18n("Go to the next important message") ),
en: &Previous Message
eo: An&taŭa mesaĝo

en: Go to the previous message
eo: Iru al la antaŭa mesaĝo

en: Previous Unread &Message
eo: An&taŭa nelegita mesaĝo

en: Go to the previous unread message
eo: Iru al la antaŭa nelegita mesaĝo

en: Next Unread &Folder
eo: Sekva nelegita &leterujo

en: Go to the next folder with unread messages
eo: Sekva leterujo kun nelegitaj mesaĝoj

en: Previous Unread F&older
eo: An&taŭa nelegita leterujo

en: Go to the previous folder with unread messages
eo: Antaŭa leterujo kun nelegitaj mesaĝoj

en: _: Go->
    Next Unread &Text
eo: Sekva &nelegita teksto

en: Go to the next unread text
eo: Movu al la sekva nelegita teksto

en: Scroll down current message. If at end of current message, go to next unread message.
eo: Ŝovu la mesaĝon malsupren. Se je fino de la mesaĝo, iru al la sekva nelegita mesaĝo.

en: Show Quick Search
eo: Rapid&serĉu

en: Configure &Filters...
eo: Agordu &filtrilojn...

en: Configure &POP Filters...
eo: Agordu &POP-filtrilojn...

en: KMail &Introduction
eo: Poŝtilo &Enkonduko

en: Display KMail's Welcome Page
eo: Montru enkondukan paĝon de Poŝtilo

en: Configure &Notifications...
eo: Agordu &notojn...

en: &Configure KMail...
eo: A&gordu Poŝtilon...

en: E&mpty Trash
eo: &Malplenigu rubujon

en: &Move All Messages to Trash
eo: Ŝovu ĉiujn mesaĝojn al la rubujo

en: &Delete Folder
eo: &Forigu leterujon

en: _n: Removed %n duplicate message.
    Removed %n duplicate messages.
eo: Forigite %n kopimesaĝo.
    Forigite %n kopimesaĝoj.

en: No duplicate messages found.
eo: Neniu kopimesaĝo trovita.

en: Filter %1
eo: Filtrilo %1

en: Subscription
eo: Subskribo

en: New &Window
eo: &Nova fenestro

en:  Initializing...
eo:  Preparante...

en: Message Disposition Notification Request
eo: Mesaĝa agnota postulo

en: Send "&denied"
eo: Sendu "rifu&zita"

en: &Send
eo: &Sendu

en: Header "Disposition-Notification-Options" contained required, but unknown parameter
eo: Kaplinio "Disposition-Notification-Options" enhavas postulata, sed nekonata parametro.

en: Receipt:
eo: Ricevonto:

en: Attachment: %1
eo: Kunsendaĵo: %1

en: Save as &Encoded...
eo: &Konservu ĉifrite kiel...

en: Save All Attachments...
eo: &Konservu kunsendaĵon...

en: Unspecified Binary Data
eo: neekzaktigita duuma datumoj

en: None (7-bit text)
eo: neniu (7-bita teksto)

en: None (8-bit text)
eo: neniu (8-bita teksto)

en: Quoted Printable
eo: maske presebla

en: Base 64
eo: base 64

en: Message Part Properties
eo: Ecoj de mesaĝa parto

en: <qt><p>The <em>MIME type</em> of the file:</p><p>normally, you do not need to touch this setting, since the type of the file is automatically checked; but, sometimes, %1 may not detect the type correctly -- here is where you can fix that.</p></qt>
eo: <qt><p>La <em>MIME-tipo</em> de la dosiero:</p><p>Normale vi ne bezonas ŝanĝi tiun agordon, ĉar la tipo de la dosiero aŭtomate eltroviĝos. Sed kelkfoje %1 ne rekonas la tipon ĝuste. Tie ĉi vi povas korekti tion.</p></qt>

en: <qt><p>The size of the part:</p><p>sometimes, %1 will only give an estimated size here, because calculating the exact size would take too much time; when this is the case, it will be made visible by adding "(est.)" to the size displayed.</p></qt>
eo: <qt><p>La grandeco de la parto:</p><p>Kelkfoje %1 donos nur proksimuman grandecon tie ĉi, ĉar kalkulado de la ekzakta grandeco postulus tro multan tempon. En tiu okazo aperos "(proks.)" malantaŭ la taksita grandeco.</p></qt>

en: <qt><p>The file name of the part:</p><p>although this defaults to the name of the attached file, it does not specify the file to be attached; rather, it suggests a file name to be used by the recipient's mail agent when saving the part to disk.</p></qt>
eo: <qt><p>La dosiernomo de la parto:</p><p>Kvankam apriore tio estas la nomo de la kunsendita dosiero, ĝi ne identigas la sendotan dosieron. Pli ĝuste tio estas sugestas dosiernomon al la poŝtilo de la ricevonto, se tiu volas konservi la dosieron surdiske.</p></qt>

en: &Description:
eo: &Priskribo:

en: <qt><p>A description of the part:</p><p>this is just an informational description of the part, much like the Subject is for the whole message; most mail agents will show this information in their message previews alongside the attachment's icon.</p></qt>
eo: <qt><p>Priskribo de la parto:</p><p>Tio estas informa priskribo de la parto, simile al la temlinio de la tuta mesaĝo. Plej multaj poŝtiloj montras tiun priskribon en la mesaĝo apud la piktogramo de la kunsendaĵo.</p></qt>

en: &Encoding:
eo: &Kodo:

en: <qt><p>The transport encoding of this part:</p><p>normally, you do not need to change this, since %1 will use a decent default encoding, depending on the MIME type; yet, sometimes, you can significantly reduce the size of the resulting message, e.g. if a PostScript file does not contain binary data, but consists of pure text -- in this case, choosing "quoted-printable" over the default "base64" will save up to 25% in resulting message size.</p></qt>
eo: <qt><p>La transportkodo de tiu parto:</p><p>Normale vi ne bezonos ŝanĝi tion, ĉar %1 uzas taŭgan kodon depende de la MIME-tipo de la dosiero. Sed foje vi povas redukti la grandecon de la mesaĝo, ekz. se postskripta dosiero konsistas precipe el askiaj signoj. Vi povus elekti "quoted-printable" anstataŭ la apriora "base64", kio ŝparas eble 25% da da mesaĝgrandeco.</p></qt>

en: Suggest &automatic display
eo: Sugestu &aŭtomatan montradon

en: <qt><p>Check this option if you want to suggest to the recipient the automatic (inline) display of this part in the message preview, instead of the default icon view;</p><p>technically, this is carried out by setting this part's <em>Content-Disposition</em> header field to "inline" instead of the default "attachment".</p></qt>
eo: <qt><p>Elektu, se vi volas sugesti al la poŝtilo de la ricevonto aŭtomatan montradon de la kunsendaĵo, t.e. kadre de la mesaĝo anstataŭ nur piktograman ligon.</p><p>Teknike tio okazos per difino de la kaplinio<em>Content-Disposition</em> kiel "inline" anstataŭ la apriora "attachment".</p></qt>

en: &Sign this part
eo: &Subskribu tiun parton

en: <qt><p>Check this option if you want this message part to be signed;</p><p>the signature will be made with the key that you associated with the currently-selected identity.</p></qt>
eo: <qt><p>Elektu tion, se vi volas subskribi tiun parton.</p><p>La subskribo okazos per la ŝlosilo ligita al la elektita identeco via.</p></qt>

en: Encr&ypt this part
eo: Ĉi&fru la parton

en: <qt><p>Check this option if you want this message part to be encrypted;</p><p>the part will be encrypted for the recipients of this message</p></qt>
eo: <qt><p>Elektu, se vi volas ĉifri la parton.</p><p>La ĉifrado okazos per la ŝlosiloj de la ricevontoj de tiu ĉi mesaĝo.</p></qt>

en: _: %1: a filesize incl. unit (e.g. "1.3 KB")
    %1 (est.)
eo: %1 (proks.)

en: POP Filter
eo: POPa filtrilo

en: Messages to filter found on POP Account: <b>%1</b><p>The messages shown exceed the maximum size limit you defined for this account.<br>You can select what you want to do with them by checking the appropriate button.
eo: Filtrendaj mesaĝoj troviĝantaj en via POP-konto: <b>%1</b><p>La montrataj mesaĝoj estas pli grandaj ol la limo difinita por tiu konto.<br>Vi nun povas elekti, kion fari pri ili.

en: Messages Exceeding Size
eo: Mesaĝoj pli granda ol

en: Ruleset Filtered Messages: none
eo: Mesaĝoj filtritaj per regularo: neniu

en: Show messages matched by a ruleset and tagged 'Download' or 'Delete'
eo: Montru mesaĝojn konvenajn al regularo kaj markitaj prenendaj aŭ forigendaj

en: Show messages matched by a filter ruleset
eo: Montru mesaĝojn konvenajn al regularo

en: Ruleset Filtered Messages: %1
eo: Mesaĝoj filtritaj per regularo: %1

en: no subject
eo: sen temo

en: unknown
eo: nekonata

en: Save Attachments...
eo: &Konservu kunsendaĵon...

en: _: View->
    &Headers
eo: &Kaplinioj

en: Choose display style of message headers
eo: Elektu aplikon de mesaĝkapoj

en: _: View->headers->
    &Fancy Headers
eo: &Fantazie

en: Show the list of headers in a fancy format
eo: Montras la liston de kaplinioj en fantazia formo

en: _: View->headers->
    &Brief Headers
eo: &Koncize

en: Show brief list of message headers
eo: Montras la liston de kaplinioj en konciza formo

en: _: View->headers->
    &Standard Headers
eo: &Normale

en: Show standard list of message headers
eo: Montras la liston de kaplinioj en normala formo

en: _: View->headers->
    &Long Headers
eo: &Amplekse

en: Show long list of message headers
eo: Montras la liston de kaplinioj en ampleksa formo

en: _: View->headers->
    &All Headers
eo: Ĉiu&j

en: Show all message headers
eo: Montras ĉiujn kapliniojn

en: _: View->
    &Attachments
eo: &Aldonaĵoj

en: Choose display style of attachments
eo: Agordu aplikon de aldonaĵoj

en: _: View->attachments->
    &As Icons
eo: kiel &piktogramoj

en: Show all attachments as icons. Click to see them.
eo: Montras ĉiujn aldonaĵojn kiel piktogramoj. Klaku sur ilin por rigardi.

en: _: View->attachments->
    &Smart
eo: &Inteligente

en: Show attachments as suggested by sender.
eo: Montras la aldonaĵon kiel proponite de la sendinto.

en: _: View->attachments->
    &Inline
eo: &Entekste

en: Show all attachments inline (if possible)
eo: Montras ĉiujn aldonaĵojn entekste (se eblas)

en: _: View->attachments->
    &Hide
eo: &Kaŝu

en: Do not show attachments in the message viewer
eo: Ne vidigu kunsendaĵojn en la mesaĝa vidigilo

en: &Set Encoding
eo: Uzu &signokodon

en: New Message To...
eo: &Nova mesaĝo al...

en: Reply To...
eo: Respondu al...

en: Forward To...
eo: Plusendu al...

en: Add to Address Book
eo: Aldonu al adresaro

en: Open in Address Book
eo: Malfermu en adresaro

en: Copy Link Address
eo: Kopiu ligan adreson

en: Open URL
eo: Malfermu URLon

en: Bookmark This Link
eo: Konservu la ligon kiel legosigno

en: Save Link As...
eo: Konservu la ligon kiel...

en: Chat &With...
eo: Klaĉu per...

en: <p>Please take a moment to fill in the KMail configuration panel at Settings-&gt;Configure KMail.
    You need to create at least a default identity and an incoming as well as outgoing mail account.</p>
eo: <p>Bonvolu uzi momenton por plenigi la necesajn informojn por la funkciado de Retpoŝtilo ĉe la menuo Agordo-&gt;Agordo.
    Vi devas krei almenaŭ aprioran identecon kaj enirtan kaj eliran retpoŝtan konton.</p>

en: ( body part )
eo: ( korpa parto )

en: Could not send MDN.
eo: Ne eblas sendi ricevkonfirmon.

en: Open With...
eo: Malfermu per...

en: _: to view something
    View
eo: Rigardu

en: View Attachment: %1
eo: Montru kunsendaĵoj: %1

en: _n: [KMail: Attachment contains binary data. Trying to show first character.]
    [KMail: Attachment contains binary data. Trying to show first %n characters.]
eo: [Poŝtilo: Kunsendaĵo enhavas duumajn datumojn. Provas montri la unuan signon.]
    [Poŝtilo: Kunsendaĵo enhavas duumajn datumojn. Provas montri la unuajn %n signojn.]

en: &Open with '%1'
eo: &Malfermu per '%1'

en: &Open With...
eo: M&alfermu per...

en: Open attachment '%1'?
    Note that opening an attachment may compromise your system's security.
eo: Malfermi kunsendaĵon '%1'?
    Atentu ke malfermado de kunsendaĵo povas esti riska por via sistemo!

en: Open Attachment?
eo: Ĉu malfermi kunsendaĵon?

en: _: name used for a virgin filter
    unknown
eo: nedifinita

en: (match any of the following)
eo: (Konvenas al &iu el la sekvaj)

en: (match all of the following)
eo: (Konvenas &al ĉiuj el la sekvaj)

en: <message>
eo: <mesaĝo>

en: <body>
eo: <korpo>

en: <any header>
eo: <iu kapo>

en: <recipients>
eo: <ricevantoj>

en: <size in bytes>
eo: <grandeco en bitoko>

en: <age in days>
eo: <aĝo en tagoj>

en: <status>
eo: <stato>

en: Search Criteria
eo: Serĉokriterio

en: Match a&ll of the following
eo: Konvenas &al ĉiuj el la sekvaj

en: Match an&y of the following
eo: Konvenas al &iu el la sekvaj

en: Please create an account for sending and try again.
eo: Kreu konton pro sendo kaj reprovu.

en: Cannot add message to outbox folder
eo: Ne eblas aldoni mesaĝon al leterujo "sendota"

en: Critical error: Unable to process sent mail (out of space?)Moving failing message to "sent-mail" folder.
eo: Grava eraro: Ne eblis trakti mesaĝojn (nesufiĉe da spaco?) Movas la malsukcesintan mesaĝon al la leterujo "senditaj".

en: Moving the sent message "%1" from the "outbox" to the "sent-mail" folder failed.
    Possible reasons are lack of disk space or write permission. Please try to fix the problem and move the message manually.
eo: Ŝovo de la sendita mesaĝo "%1" el la sendotujo al la senditujo fiaskis.
    Ebla kaŭzo estas diskospaca manko aŭ srkibpermeso. Provu solvi la problemon kaj mane ŝovu la mesaĝon.

en: It's not possible to send messages without specifying a sender address.
    Please set the email address of identity '%1' in the Identities section of the configuration dialog and then try again.
eo: Ne eblas sendi mesaĝon sen sendatulan adreson.
    Agordu la la retpoŝtan adreson de la identeco '%1' en la identeca parto de agordodialogo kaj reprovu.

en: _n: %n queued message successfully sent.
    %n queued messages successfully sent.
eo: %n vicigita mesaĝo sukcese sendita.
    %n vicigitaj mesaĝoj sukcese senditaj.

en: %1 of %2 queued messages successfully sent.
eo: %1 de %2 vicitaj mesaĝoj sukcese senditaj.

en: Sending messages
eo: Sendante mesaĝojn

en: Initiating sender process...
eo: Initante sendprocedon...

en: Unrecognized transport protocol. Unable to send message.
eo: Nerekonata transportprotokolo. Ne eblis sendi la mesaĝon.

en: _: %3: subject of message
    Sending message %1 of %2: %3
eo: Sendante mesaĝon %1 el %2: %3

en: Failed to send (some) queued messages.
eo: Ne eblis sendi kelkajn atendantajn mesaĝojn.

en: Sending aborted:
    %1
    The message will stay in the 'outbox' folder until you either fix the problem (e.g. a broken address) or remove the message from the 'outbox' folder.
    The following transport protocol was used:
      %2
eo: Sendado interrompita:
    %1
    La mesaĝo restos en la leterujo 'sendotaj' ĝis aŭ vi forigis la problemon (ekz. malĝusta adreso) aŭ forigis la mesaĝon el la leterujo 'sendotaj'.
    La sekva transportprotokolo estis uzata:
      %2

en: Sending aborted.
eo: Sendado interrompita.

en: <p>Sending failed:</p><p>%1</p><p>The message will stay in the 'outbox' folder until you either fix the problem (e.g. a broken address) or remove the message from the 'outbox' folder.</p><p>The following transport protocol was used:  %2</p><p>Do you want me to continue sending the remaining messages?</p>
eo: <p>Sendado malsukesis:</p><p>%1</p><p>La mesaĝo restos en la leterujo 'sendotaj' ĝis aŭ vi forigis la problemon (ekz. malĝusta adreso) aŭ forigis la mesaĝon el la dosierujo 'sendotaj'.</p><p>La sekva transportprotokolo estis uzata:</p>  %2 <p>Ĉu vi volas pluigi la sendadon de la restaj mesaĝoj?</p>

en: Continue Sending
eo: Pluigu sendadon

en: &Continue Sending
eo: &Pluigu sendadon

en: &Abort Sending
eo: &Interrompu sendadon

en: Sending failed:
    %1
    The message will stay in the 'outbox' folder until you either fix the problem (e.g. a broken address) or remove the message from the 'outbox' folder.
    The following transport protocol was used:
     %2
eo: Sendado malsukesis:
    %1
    La mesaĝo restos en la leterujo 'sendotaj' ĝis aŭ vi forigis la problemon (ekz. malĝusta adreso) aŭ forigis la mesaĝon el la dosierujo 'sendotaj'.
    La sekva transportprotokolo estis uzata:
     %2

en: Please specify a mailer program in the settings.
eo: bonvolu indiki send-programon en la agordaĵo.

en: Sending failed:
    %1
    The message will stay in the 'outbox' folder and will be resent.
    Please remove it from there if you do not want the message to be resent.
    The following transport protocol was used:
      %2
eo: Sendado malsukesis:
    %1
    La mesaĝo restos en la leterujo 'sendotaj'.
    Bonvolu forigi ĝin de tie se vi ne volas, ke la mesaĝo estu resendota.
    La sekva transportprotokolo estis uzata:
      %2

en: Failed to execute mailer program %1
eo: Malsukcesis lanĉi la send-programon %1

en: Sendmail exited abnormally.
eo: La programo "sendmail" nenormale finis.

en: You need to supply a username and a password to use this SMTP server.
eo: Vi devas doni salutnomon kaj pasvorton por aliri tiun SMTP-poŝtservilon.

en: %1 already seems to be running on another display on this machine. Running %2 more than once can cause the loss of mail. You should not start %1 unless you are sure that it is not already running.
eo: %1 ŝajnas ankoraŭ ruli en alia vidigejo en tiu maŝino. Lanĉi %2 pli multe ol unu foje povas kaŭzi poŝtperdon. Vi ne lanĉu %1, se vi ne estas certa, ke ĝi ne jam rulas.

en: %1 seems to be running on another display on this machine. Running %1 and %2 at the same time can cause the loss of mail. You should not start %2 unless you are sure that %1 is not running.
eo: %1 ŝajnas jam ruli en alia vidigejo en tiu maŝino. Ruli %1 kaj %2 samtempepovas kaŭzi poŝtperdon. Vi ne lanĉu %2, se vi ne estas certa, ke %1 ne jam rulas.

en: %1 seems to be running on %3. Running %1 and %2 at the same time can cause the loss of mail. You should not start %2 on this computer unless you are sure that %1 is not running on %3.
eo: %1 ŝajnas ruli en %3. Ruli %1 kaj %2 samtempe povas kaŭzi poŝtperdon. Vi ne lanĉu %2 en tiu komputilo, se vi ne estas certa, ke %1 ne rulas en %3.

en: Start %1
eo: Lanĉu %1

en: Exit
eo: Eliru

en: New Messages In
eo: Novaj mesaĝoj en

en: _n: There is 1 unread message.
    There are %n unread messages.
eo: Estas 1 neleguta mesaĝo.
    Estas %n nelegitaj mesaĝoj.

en: Unnamed
eo: Sennoma

en: Transport
eo: Poŝtotransporto

en: SM&TP
eo: per S&MTP

en: &Sendmail
eo: per &Sendmail

en: Transport: Sendmail
eo: Transporto: Sendmail

en: &Location:
eo: &Situo:

en: Choos&e...
eo: &Elektu...

en: Transport: SMTP
eo: Transporto: SMTP

en: The name that KMail will use when referring to this server.
eo: La nomo, kiun Poŝtilo uzos por rilato al tiu servilo.

en: &Host:
eo: &Servilo:

en: The domain name or numerical address of the SMTP server.
eo: Servilonomo aux numera adreso de la SMTP-servilo.

en: The port number that the SMTP server is listening on. The default port is 25.
eo: La pordonumero, ĉe kiu la SMTP-servilo aŭskultas. La norma pordo estas 25.

en: Preco&mmand:
eo: &Antaŭkomando:

en: A command to run locally, prior to sending email. This can be used to set up ssh tunnels, for example. Leave it empty if no command should be run.
eo: Komando por lanĉi lokale antau retpoŝta sendo. Tio estas utila ekzemple por krei ssh-tunelon. Se ĝi estas malplena, neniu komando lanĉos.

en: Server &requires authentication
eo: La servilo &postulas aŭtorigadon

en: Check this option if your SMTP server requires authentication before accepting mail. This is known as 'Authenticated SMTP' or simply ASMTP.
eo: Marku la opcion, se via SMTP-servilo postulas aŭtentigecon antaŭ akcepto de retpoŝto. Tio estas kona kiel 'Aŭtenta SMTPo' aŭ simple ASMTP.

en: The user name to send to the server for authorization
eo: La uzantula nomo, kiu estos sendata pro aŭtentigeco

en: The password to send to the server for authorization
eo: La pasvorto sendota al la servilo pro aŭtentigeco

en: Sen&d custom hostname to server
eo: Sendu propran komputilnomon al la servilo

en: Check this option to have KMail use a custom hostname when identifying itself to the mail server.<p>This is useful when your system's hostname may not be set correctly or to mask your system's true hostname.
eo: <p>Marku la opcion, por ke Poŝtilo uzu propran nomon, kiam ĝi identifigas al la retpoŝta servilo.</p><p>Tio estas utila, kiam la sistema nomo ne estas korekta aŭ vi ne volas konigi la nomon.</p>

en: Hos&tname:
eo: Komputiln&omo:

en: Enter the hostname KMail should use when identifying itself to the server.
eo: Enigu la komputilnomon, kiun Poŝtilo uzu, kiam ĝi identigas mem al la servilo.

en: Choose sendmail Location
eo: Elektu Sendmail-situon

en: Only local files allowed.
eo: Nur lokaj dosieroj permesitaj.

en: Error while listing folder %1:
eo: Eraro dum listado de dosierujo %1:

en: Associated Mailing List
eo: Alordigita dissendolisto

en: &Folder holds a mailing list
eo: &Leterujo entenas dissendoliston

en: Detect Automatically
eo: Ekkonu aŭtomate

en: Browser
eo: Foliumilo

en: &Address type:
eo: &Adrestipo:

en: Invoke Handler
eo: Lanĉotraktilo

en: Post to List
eo: Sendu al dissendolisto

en: Subscribe to List
eo: Restrigu al dissendolisto

en: Unsubscribe from List
eo: Malrestrigu al dissendolisto

en: List Archives
eo: Listarĥivoj

en: List Help
eo: Listhelpo

en: Not available
eo: Ne haviĝebla

en: KMail was unable to detect a mailing list in this folder. Please fill the addresses by hand.
eo: Poŝtilo ne eblas ekkoni dissendliston en la leterujo. Enigu mane la adreson.

en: Not available.
eo: Ne havebla.

en: <qt><p>Structuring information returned by the Crypto plug-in could not be processed correctly; the plug-in might be damaged.</p><p>Please contact your system administrator.</p></qt>
eo: <qt> <p>Strukturinformoj returnitaj de la ĉifrokormaĵo ne povas prilaborataj; la kromaĵo povus esti damaĝa.</p> <p>Kontaktu vian sisteman administriston.</p> </qt>

en: <p>No active Crypto Plug-In was found and the built-in OpenPGP code did not run successfully.</p><p>You can do two things to change this:</p><ul><li><em>either</em> activate a Plug-In using the Settings->Configure KMail->Plug-In dialog.</li><li><em>or</em> specify traditional OpenPGP settings on the same dialog's Identity->Advanced tab.</li></ul>
eo: <p>Neniu aktiva ĉifrokromaĵo estas trovita kaj la ena OpenPGP-kodo ne sukcesis.</p> <p>Vi povas fari du agojn por ŝangi:</p> <ul> <li><em>aŭ</em>aktivigu kromaĵon per la Poŝtila agordodialogo,<li> <li><em>aŭ</em>elektu la malnova OpenPGP-agordo en la sama dialogo.</li> </ul>

en: No suitable encoding could be found for your message.
    Please set an encoding using the 'Options' menu.
eo: Ne troviĝis taŭga signokodo por via mesaĝo.
    Bonvolu mane elekti kodon en la menuo 'Opcioj'.

en: The inline OpenPGP crypto message format does not support encryption or signing of attachments.
    Really use deprecated inline OpenPGP?
eo: La kadra formo de la OpenPGPa mesaĝformo ne subtenas ĉifro aŭ subskribo de kunsendaĵoj.
    Ĉu vi vere volas ĉesotan kadran OpenPGPon?

en: Insecure Message Format
eo: Nesukura mesaĝformo

en: Examination of the recipient's signing preferences yielded that you be asked whether or not to sign this message.
    Sign this message?
eo: Ekzameno de la adresatulaj subskribopreferoj aperigis, ke vi estu demandata prisubskribo de la mesaĝo.
    Ĉu subskribi tiun mesaĝon?

en: Sign Message?
eo: Subskribu mesaĝon?

en: _: to sign
    &Sign
eo: &Subskribu

en: Do &Not Sign
eo: &Ne subskribu

en: There are conflicting signing preferences for these recipients.
    Sign this message?
eo: Estas interkonfliktigaj preferoj de subskribo por tiuj adresatoj.
    Ĉu subskribu tiun mesaĝon?

en: Send Unsigned?
eo: Ĉu sendi nesubskribita?

en: Send &Unsigned
eo: Sendu nesubskribita

en: Some parts of this message will not be signed.
    Sending only partially signed messages might violate site policy.
    Sign all parts instead?
eo: Kelkaj partoj de la mesaĝo ne estos subskribata.
    Sendo de parte subskribata mesaĝo povas ofendi servilan direktivon.
    Ĉu anstataŭe subskribi ĉiujn partojn?

en: This message will not be signed.
    Sending unsigned message might violate site policy.
    Sign message instead?
eo: La mesaĝo ne estos subskribata.
    Sendo de nesubskribata mesaĝo povas ofendi servilan direktivon.
    Ĉu anstataŭe subskribi la mesaĝon?

en: &Sign All Parts
eo: &Subskribu ĉiujn partojn

en: &Sign
eo: &Subskribu

en: Unsigned-Message Warning
eo: Subskribo averto

en: Send &As Is
eo: Sendu &tiel

en: Valid trusted encryption keys were found for all recipients.
    Encrypt this message?
eo: Validaj fidataj ĉifroŝlosiloj estas trovitaj por ĉiuj adresatoj.
    Ĉu ĉifri la mesaĝojn?

en: Examination of the recipient's encryption preferences yielded that you be asked whether or not to encrypt this message.
    Encrypt this message?
eo: Ekzameno de la adresatulaj ĉifropreferoj aperigis, ke vi estu demandata pri ĉifro de la mesaĝo.
    Ĉu ĉifri la mesaĝon?

en: Encrypt Message?
eo: Ĉifru mesaĝon?

en: Sign && &Encrypt
eo: Subskribu kaj ĉi&fru

en: &Sign Only
eo: Nur &subskribo

en: &Send As-Is
eo: Sendu &tiel

en: There are conflicting encryption preferences for these recipients.
    Encrypt this message?
eo: Estas interkonfliktigaj preferoj de ĉifro por tiuj adresatoj.
    Ĉu ĉifri tiun mesaĝon?

en: Do &Not Encrypt
eo: &Ne ĉifru

en: You have requested to encrypt this message, and to encrypt a copy to yourself, but no valid trusted encryption keys have been configured for this identity.
eo: Vi postulis ĉifri la mesaĝon kaj ĉifri kopion por vi mem, sed neniu valida fidata ŝlosilo ekzistas por la identeco.

en: Send Unencrypted?
eo: Sendu neĉifre?

en: Some parts of this message will not be encrypted.
    Sending only partially encrypted messages might violate site policy and/or leak sensitive information.
    Encrypt all parts instead?
eo: Kelkaj partoj de la mesaĝo ne estos ĉifrataj.
    Sendo de nur parte ĉifrataj mesaĝoj povas ofendi servilan direktivon aŭ tralasi sekretajn informojn.
    Ĉu anstataŭe ĉifri ĉiujn partojn?

en: This message will not be encrypted.
    Sending unencrypted messages might violate site policy and/or leak sensitive information.
    Encrypt messages instead?
eo: La mesaĝo ne estos ĉifrata.
    Sendo de neĉifrataj mesaĝoj povas ofendi servilan direktivon aŭ tralasi sekretajn informojn.
    Ĉu anstataŭe ĉifri la mesaĝon?

en: &Encrypt All Parts
eo: Ĉifru ĉiu&jn mesaĝopartojn

en: Unencrypted Message Warning
eo: Ĉifroaverto

en: <qt><p>Error: The backend did not return any encoded data.</p><p>Please report this bug:<br>%2</p></qt>
eo: <qt> <p>Eraro: La ĉifrejo ne redonis ĉifrajn datumojn.</p> <p>Raportu la malkoretaĵon: <br>%2</p></qt>

en: <qt>Not all characters fit into the chosen encoding.<br><br>Send the message anyway?</qt>
eo: <qt>Ne ĉiuj signoj estas prezenteblaj per la elektita kodo. <br><br>Ĉu tamen sendi la mesaĝon?</qt>

en: Lose Characters
eo: Perdu signojn

en: Change Encoding
eo: Ŝanĝu &signokodon

en: This message could not be signed, since the chosen backend does not seem to support signing; this should actually never happen, please report this bug.
eo: Ne eblas subskribi la mesaĝon, ĉar la elektita subskribejo ŝajnas ne subteni subskribon. Tio ĉi neniam okazu, tial raportu la malkorektaĵon.

en: The signing operation failed for an unknown reason.
eo: La subskribado fiaskis pro nekonata kaŭzo.

en: This message could not be encrypted, since the chosen backend does not seem to support encryption; this should actually never happen, please report this bug.
eo: Ne eblas ĉifri la mesaĝon, ĉar la elektita ĉifrejo ŝajnas ne subteni ĉifron. Tio ĉi neniam okazu, tial raportu la malkorektaĵon.

en: This message could not be signed and encrypted, since the chosen backend does not seem to support combined signing and encryption; this should actually never happen, please report this bug.
eo: Ne eblas subskribi kaj ĉifri la mesaĝon, ĉar la elektita subskribejo ŝajnas ne subteni ambaŭfarajn subskribon kaj ĉifron. Tio ĉi neniam okazu, tial raportu la malkorektaĵon.

en: <qt>Failed to create folder <b>%1</b>, folder already exists.</qt>
eo: <qt>Ne eblas krei leterujon <b>%1</b>, ĝi jam ekzistas.</qt>

en: Wrong Crypto Plug-In.
eo: Malkorekta ĉifro&kromaĵo.

en: The crypto engine returned no cleartext data.
eo: La ĉifrilo ne redonis legeblan tekston.

en: Status:
eo: Stato:

en: (unknown)
eo: (nekonata)

en: Crypto plug-in "%1" is not initialized.
eo: Ĉifrokromaĵo "%1" ne estas pravalorizita.

en: Crypto plug-in "%1" cannot verify signatures.
eo: Ĉifrokromaĵo "%1" ne povas kontroli subskribojn.

en: No appropriate crypto plug-in was found.
eo: Neniu taŭga kromaĵo estas trovita.

en: _: %1 is either 'OpenPGP' or 'S/MIME'
    No %1 plug-in was found.
eo: Kromaĵo por %1 ne estas trovita.

en: The message is signed, but the validity of the signature cannot be verified.<br />Reason: %1
eo: La mesaĝo estas subskribita, sed la valideco de la subskribo ne estis kontrolebla. <br />Kaŭzo: %1

en: Encrypted data not shown.
eo: Ĉifritaj datumoj ne vidigitaj.

en: Crypto plug-in "%1" could not decrypt the data.
eo: Ĉifrokromaĵo %1 ne povis deĉifri la datumojn.

en: Error: %1
eo: Eraro: %1

en: Crypto plug-in "%1" cannot decrypt messages.
eo: Ĉifrokromaĵo "%1" ne povas deĉifri mesaĝojn.

en: <b>Note:</b> This is an HTML message. For security reasons, only the raw HTML code is shown. If you trust the sender of this message then you can activate formatted HTML display for this message <a href="kmail:showHTML">by clicking here</a>.
eo: <b>Noto:</b> Ĉi tio estas HTML-mesaĝo. Pro sekureco estas nur montrata la plena HTML kodo. Se vi fidas la sendinton de la mesaĝo, vi povas aktivigu la formatitan HTML-rigardon per premo de la <a href="kmail.showHTML">HTML</a>-butono.

en: Sorry, certificate could not be imported.<br>Reason: %1
eo: Pardonu, ne eblas importi la atestilon.<br>Kaŭzo: %1

en: Sorry, no certificates were found in this message.
eo: Pardonu, ne eblas trovi iun atestilon en la mesaĝo.

en: Certificate import status:
eo: Atestila importstato:

en: _n: 1 new certificate was imported.
    %n new certificates were imported.
eo: 1 nova atestilo estas importita.
    %n novaj atestiloj estas importitaj.

en: _n: 1 certificate was unchanged.
    %n certificates were unchanged.
eo: 1 atestilo estas neŝanĝita.
    %n atestiloj estas neŝanĝitaj.

en: _n: 1 new secret key was imported.
    %n new secret keys were imported.
eo: 1 nova sekretŝlosilo estas importita.
    %n novaj sekretŝlosiloj estas importitaj.

en: _n: 1 secret key was unchanged.
    %n secret keys were unchanged.
eo: 1 sekretŝlosilo estas neŝanĝita.
    %n sekretŝlosiloj estas neŝanĝitaj.

en: Sorry, no details on certificate import available.
eo: Pardonu, detaloj pri atestila importo ne estas haveblaj.

en: Certificate import details:
eo: Atestilo importdetaloj:

en: Failed: %1 (%2)
eo: Fiaskis: %1 (%2)

en: New or changed: %1 (secret key available)
eo: Nova aŭ ŝanĝita: %1 (sekretŝlosilo estas havebla)

en: New or changed: %1
eo: Nova aŭ ŝanĝita: %1

en: Error: Signature not verified
eo: Eraro: subskribo ne kontrolata

en: Good signature
eo: Korekta subskribo

en: <b>Bad</b> signature
eo: <b>Ne</b>korekta subskribo

en: No public key to verify the signature
eo: Neniu publikŝlosilo por kontroli la subskribon

en: No signature found
eo: Subskribo ne trovita.

en: Error verifying the signature
eo: Eraro dum kontrolo de subskribo

en: Different results for signatures
eo: Diversaj rezultoj por subskriboj

en: No status information available.
eo: Neniu stato haviĝebla

en: Good signature.
eo: Korekta subskribo.

en: One key has expired.
eo: Ŝlosilo malvalidiĝis.

en: The signature has expired.
eo: La subskribo malvalidiĝis.

en: Unable to verify: key missing.
eo: Ne eblas kontroli: Ŝlosilo mankas.

en: CRL not available.
eo: ANVLo ne uzebla.

en: Available CRL is too old.
eo: Uzebla ANVLo estas tro malnova.

en: A policy was not met.
eo: Ĝi ne akordas kun iu direktivo.

en: A system error occurred.
eo: Sistemeraro okazis.

en: Internal system error #%1 occurred.
eo: Ena sistemeraro #%1 okazis.

en: One key has been revoked.
eo: Ŝlosilo estas reprenita.

en: <b>Bad</b> signature.
eo: <b>Ne</b>korekta subskribo.

en: Encapsulated message
eo: Enujigita mesaĝo

en: Encrypted message
eo: Ĉifrita mesaĝo

en: Encrypted message (decryption not possible)
eo: Enujigita mesaĝo (deĉifro ne eblas)

en: Reason: %1
eo: kaŭzo: %1

en: [Details]
eo: [Detaloj]

en: Warning:
eo: Averto:

en: Sender's mail address is not stored in the %1 used for signing.
eo: Retpoŝta adreso de la sendinto ne estas konservita en %1 por subskribi.

en: sender:
eo: sendinto:

en: stored:
eo: konservita:

en: No mail address is stored in the %1 used for signing, so we cannot compare it to the sender's address %2.
eo: Neniu retpoŝtadreso estas konservita en  la %1 por subskribi. Tial ni ne povos kompari ĝin kun la sendintula adreso %2.

en: Not enough information to check signature. %1
eo: La informoj ne sufiĉas por kontroli la subskribon. %1

en: Message was signed with unknown key.
eo: Mesaĝo estis subskribita kun nekonata ŝlosilo.

en: Message was signed by %1.
eo: Mesaĝo subskribita de %1.

en: Message was signed with key %1.
eo: Mesaĝo estis subskribita kun ŝlosilo %1.

en: Message was signed on %1 with key %2.
eo: Mesaĝo estis subskribita en %1 kun ŝlosilo %2.

en: Message was signed by %3 on %1 with key %2
eo: Mesaĝo estis subskribita de %3 en %1 kun ŝlosilo %2.

en: Message was signed by %2 with key %1.
eo: Mesaĝo estis subskribita de %2 kun ŝlosilo %1.

en: Message was signed on %1 with unknown key %2.
eo: Mesaĝo estis subskribita en %1 kun nekonata ŝlosilo %2.

en: The validity of the signature cannot be verified.
eo: La valideco de la subskribo ne estis kontrolebla.

en: Message was signed by %2 (Key ID: %1).
eo: Mesaĝo estis subskribita de %2 (Ŝlosilo: %1).

en: The signature is valid, but the key's validity is unknown.
eo: La subskribo estas valida, sed la valideco de la ŝlosilo ne estas konata.

en: The signature is valid and the key is marginally trusted.
eo: La subskribo estas valida, sed la ŝlosilo estas nur iom fidata.

en: The signature is valid and the key is fully trusted.
eo: La subskribo estas valida kaj la ŝlosilo estas tute fidinda.

en: The signature is valid and the key is ultimately trusted.
eo: La subskribo estas valida kaj la ŝlosilo estas ĉiukaze fidinda.

en: The signature is valid, but the key is untrusted.
eo: La subskribo estas valida, sed la ŝlosilo estas ne fidinda.

en: Warning: The signature is bad.
eo: Averto: Malbona subskribo.

en: End of signed message
eo: Fino de la PGP-mesaĝo

en: End of encrypted message
eo: Fino de la ĉifrita mesaĝo

en: End of encapsulated message
eo: Fino de la enujigita mesaĝo

en: internal part
eo: ena parto

en: body part
eo: korpa parto

en: Could not execute precommand: %1
eo: Ne eblis lanĉi antaŭkomandon: %1

en: KMail Error Message
eo: Poŝtilo - Erarmesaĝo

en: Source URL is malformed
eo: Font-URL estas misformita

en: Kioslave Error Message
eo: Erarmesago de en-el-sklavo

en: Your POP3 server does not support the UIDL command: this command is required to determine, in a reliable way, which of the mails on the server KMail has already seen before;
    the feature to leave the mails on the server will therefore not work properly.
eo: La POP3-servilo uzita de vi ne subtenas la komandon UIDL. Tiu komando estas necesa por eltrovi fidinde, kiujn el la mesaĝoj en la servilo Poŝtilo jam vidis antaŭe.
    La funkcio, kiu lasas la retleterojn sur la servilo, do ne ĝuste funkcios.

en: _n: Fetched 1 message from %1. Deleting messages from server...
    Fetched %n messages from %1. Deleting messages from server...
eo: Unu mesaĝo estas prenita de %1. Forigante mesaĝojn de la servilo...
    %n mesaĝoj estas prenitaj de %1. Forigante mesaĝojn de la servilo......

en: _n: Fetched 1 message from %1. Terminating transmission...
    Fetched %n messages from %1. Terminating transmission...
eo: Unu mesaĝo estas prenita de %1. Finiĝante...
    %n mesaĝoj estas prenitaj de %1. Finiĝante...

en: Unable to complete LIST operation.
eo: Ne eblas kompletigi la LIST-operacion.

en: Invalid Response From Server
eo: Nevalida respondo de la servilo

en: Your server does not support the TOP command. Therefore it is not possible to fetch the headers of large emails first, before downloading them.
eo: Pardonu, la servilo ne subtenas la komandon TOP. Do ne eblas preni nur la kapojn de grandaj retpoŝtoj antaŭ preni ilin tute.

note: i18n: file kmail_part.rc line 70
en: &Go
eo: &Iru

note: i18n: file kmail_part.rc line 82
en: F&older
eo: &Leterujo

note: i18n: file kmail_part.rc line 105
en: &Message
eo: &Mesaĝo

note: i18n: file kmail_part.rc line 117
en: &Forward
eo: &Plusendu

note: i18n: file kmcomposerui.rc line 97
en: HTML Toolbar
eo: HTMLa illistelo

note: i18n: file composercryptoconfiguration.ui line 24
en: Signing
eo: Signado

note: i18n: file composercryptoconfiguration.ui line 35
en: &Automatically sign messages
eo: &Aŭtomate subskribu mesaĝojn

note: i18n: file composercryptoconfiguration.ui line 38
en: When this option is enabled, all messages you send will be signed by default; of course, it is still possible to disable signing for each message individually.
eo: Kiam la opcio estas markita, ĉiuj mesaĝoj, kiujn vi sendas, norme estos subskribataj. Sed eblas ankaŭ neebligi subskribon por ĉiu aparta mesaĝo.

note: i18n: file composercryptoconfiguration.ui line 48
en: Encrypting
eo: Ĉifrado

note: i18n: file composercryptoconfiguration.ui line 59
en: Always encr&ypt to self
eo: Ĉi&fru ĉiam por vi mem

note: i18n: file composercryptoconfiguration.ui line 62
en: When this option is enabled, the message/file will not only be encrypted with the receiver's public key, but also with your key. This will enable you to decrypt the message/file at a later time. This is generally a good idea.
eo: Kiam la opcio estas markita, la mesaĝo aŭ dosiero ne nur estos ĉifrata per la publikŝlosilon de la adresaton, sed ankaŭ per via ŝlosilo. Tio ebligas vin poste deĉifri la mesaĝon aŭ dosieron. Ĝenerale tio estas bona ideo.

note: i18n: file composercryptoconfiguration.ui line 70
en: Show s&igned/encrypted text after composing
eo: Montru subskibitan aŭ ĉifritan tekston post redakto

note: i18n: file composercryptoconfiguration.ui line 73
en: When this option is enabled, the signed/encrypted text will be shown in a separate window, enabling you to know how it will look before it is sent. This is a good idea when you are verifying that your encryption system works.
eo: Kiam la opcio estas markita, la subskribita aŭ ĉifrita teksto estos montrata en aparta fenestro, por ke vi povas vidi la eksteraĵon antaŭ la sendo. Tio estas bona ideo, kiam vi kontrolas la funkcion de la ĉifrosistemo.

note: i18n: file composercryptoconfiguration.ui line 81
en: Store sent messages encry&pted
eo: Konservu senditajn mesaĝojn ĉ&ifrite

note: i18n: file composercryptoconfiguration.ui line 87
en: Check to store messages encrypted
eo: Marku por konservi la mesaĝojn ĉifrite

note: i18n: file composercryptoconfiguration.ui line 95
en: <qt>
    <h1>Store Messages Encrypted</h1>
    When this box is checked, sent messages are stored encrypted like they were sent. This is not recommended, as you will not be able to read the messages any longer if a necessary certificate expires.
    <p>
    However, there may be local rules that require you to turn this option on. When in doubt, check with your local administrator.
    </qt>
eo: <qt>
    <h1>Konservu mesaĝojn ĉifrite</h1> 
    Kiam tio estas markita, senditaj mesaĝoj estas konservataj ĉifrite kiel senditaj. Tio ne estas rekomendata, ĉar vi ne eblos legi plue la mesaĝojn, se la necesa atestilo malvalidiĝas.
    <p>
    Sed ekzistus reguloj, kiuj postulas uzi la opcion. Se vi dubas, demandu vian administriston.
    </qt>

note: i18n: file composercryptoconfiguration.ui line 103
en: Always show the encryption keys &for approval
eo: Ĉiam vidigu la ĉi&froŝlosilojn pro aprobo

note: i18n: file composercryptoconfiguration.ui line 106
en: When this option is enabled, the application will always show you a list of public keys from which you can choose the one it will use for encryption. If it is off, the application will only show the dialog if it cannot find the right key or if there are several which could be used.
eo: Kiam la opcio estas markita, la aplikaĵo ĉiam montros al vi publikŝlosilan liston, de kiu vi povas elekti la uzotan. Alikaze la aplikaĵo nur montros la dialogon, se ĝi ne trovas la ĝustan aŭ estas kelkaj, kiuj estas uzeblaj.

note: i18n: file composercryptoconfiguration.ui line 114
en: Automatically encrypt &messages whenever possible
eo: Aŭtomate &ĉifru mesaĝojn kiam eble

note: i18n: file composercryptoconfiguration.ui line 117
en: When this option is enabled, every message you send will be encrypted whenever encryption is possible and desired; of course, it is still possible to disable the automatic encryption for each message individually.
eo: Kiam la opcio estas markita, ĉiu mesaĝo, kiun vi sendos, estos ĉifrata, se tio estas ebla kaj dezirata. Tamen eblas neebligi la aŭtomatan ĉifron por ĉiu mesaĝo.

note: i18n: file composercryptoconfiguration.ui line 125
en: Never sign/encrypt when sa&ving as draft
eo: Neniam subskribu aŭ ĉifri malnetaĵon

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 16
en: Encryption Configuration
eo: Agordo de ĉifrado

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 50
en: Encryption &algorithm:
eo: Ĉifro&metodo:

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 61
en: Store sent messages &encrypted
eo: Konservu senditajn mesaĝojn ĉ&ifrite

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 83
en: Encr&ypt all message parts
eo: Ĉifru ĉiu&jn mesaĝopartojn

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 89
en: Check to have all message parts encrypted by default
eo: Marku por norme ĉifri ĉiujn mesaĝpartojn.

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 97
en: <qt>
    <h1>Encrypt All Message Parts By Default</h1>
    If this option is selected, all parts of a message (i.e. the main message body and all attachments) are encrypted by default.
    <p>
    This is a default setting, you can still override it for each individual message.
    </qt>
eo: <qt>
    <h1>Norme ĉifru ĉiujn mesaĝiajn partojn.</h1>
    Se la opcio estas markita, ĉiujn partojn de mesaĝo (tio estas la ĉefa parto kaj ciuj kunsendaĵoj) estas ĉifrataj norme.
    <p>
    Vi povas, se necesas, elekti nuran agmanieron por mesaĝo.
    </qt>

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 105
en: Ask &before encrypting each part
eo: &Demandu antaŭ ĉifri ĉiun parton

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 108
en: Check to be asked for each part whether to encrypt
eo: Marku pro demando, ĉŭ ĉiuj partoj estos ĉifrataj

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 114
en: <qt>
    <h1>Ask Before Encrypting Each Part</h1>
    When this option is selected, you will be asked for each part of the message (i.e. the main message body as well as all attachments) individually whether you want the part to be encrypted.
    </qt>
eo: <qt>
    <h1>Demandu antaŭ ĉifro de ĉiuj partoj.</h1>
    Kiam la opcio estas elektita, vi estos demandata je ciu parto de la mesaĝo (tio estas la ĉefa parto kaj ĉiuj kunsendaĵoj) sole, ĉu vi volas ĉifri la parton.
    </qt>

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 122
en: &Do not encrypt messages
eo: &Ne ĉifru mesaĝojn

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 125
en: Check for not encrypting a message by default
eo: Marku pro norma neĉifro de mesaĝo

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 133
en: <qt>
    <h1>Do Not Encrypt Messages</h1>
    If this option is selected, messages are not encrypted by default.
    <p>
    This is a default setting, you can still override it for each individual setting.
    </qt>
eo: <qt>
    <h1>Ne ĉifru mesaĝojn</h1>
    Kiam la opcio estas elektita, la mesaĝoj norme ne estas ĉifrataj.
    <p>
    Vi povas, se necesas, elekti nuran agmanieron por mesaĝo.
    </qt>

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 146
en: Selects the encryption algorithm
eo: Elektas la ĉifrometodon

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 156
en: <qt>
    <h1>Encryption Algorithm</h1>
    An algorithm is a description for the computer on how it should perform a certain task. The encryption algorithm describes how the computer applies your recipient's key to your message so that only the intended receiver can read the message.
    <p>
    The selection of a certain encryption algorithm determines how easy or how difficult it is to intercept and read a message. However, all algorithms provided in the SPHINX environment are considered to be very safe. Generally, the default will work just fine here.
    <p>
    This setting is a default, you can override it for each individual message.
    </qt>
eo: <qt>
    <h1>Ĉifra algoritmo</h1>
    Algoritmo estas priskribo por la komputilo, kiamaniere ĝi faros taskon. La ĉifra algoritmo priskribas, kiel la komputilo laboras la adresatulan ŝlosilon al via mesaĝo, por ne nur la adresato povas legi la mesaĝon.
    <p>
    La difino de ĉifra algoritmo fiksas la facilecon aŭ malfacilecon, kun kiu la mesaĝo estas kaptebla kaj legebla. Ĉiuj algortimoj, kiuj estas en la Sfinksaro, normale estas tre sekuraj. Ĝenerale la norma laboros tre bone.
    <p>
    Vi povas, se necesas, elekti alian algoritmon por mesaĝo.
    </qt>

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 183
en: Certificates
eo: Atestiloj

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 228
en: Check can end with locally sa&ved certificate
eo: Kontrolo povos finiĝi kun loke konservata atestilo

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 231
en: Check to end with locally saved certificate.
eo: Marku por finiĝi kun loke konservata atestilo.

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 239
en: <qt>
    <h1>Certificate Check Can End With Locally Saved Certificate</h1>
    If this option is checked, the check of the certificate chain can end with a locally saved certificate.
    <p>
    Locally saved certificates are your own certificates as well as the certificates of communication partners and certification authorities (CAs).
    </h1>
eo: <qt>
    <h1>Atestila kontrolo povas fini kun loke konservita atestilo</h1>
    Se la opcio estas markita, la kontrolo de la atestila ĉeno povas fini lun loke konservita atestilo.
    <p>
    Loke konservitaj atestiloj estas viaj propraj atestiloj, atestiloj de komunikantoj kaj de atestilejoj.
    </h1>

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 247
en: Always c&heck to root certificate
eo: Ĉiam &kontrolu je radikatestilo

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 253
en: Check here to check up to the root certificate
eo: Marku ĉi tie por kontroli je radikatestilo

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 259
en: <qt>
    <h1>Always Check Certificate Path To Root Certificate</h1>
    If this option is turned on, the certificate path belonging to the receiver's certificate will always be checked all the way to the root certificate.
    </qt>
eo: <qt>
    <h1>Ĉiam kontrolu la atestilan vojon je la radikatestilo</h1>
    Se la opcio estas markita, la atestila vojo, kiu apartenas al la atestilo de la adresato, ĉiam estos kontrolata tutvoje al la radikatestilo.
    </qt>

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 267
en: Check certificate &path
eo: Kontrolu atestilan &vojon

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 273
en: Check here to have the whole certificate path checked
eo: Marku ĉi tie, por ke la tuta atestila vojo estu markata

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 281
en: <qt>
    <h1>Check Certificate Path</h1>
    If this option is turned on, the whole path of the receiver's certificate up to the root will be checked.
    <p>
    Note that it is not possible to turn off checking the receiver's certificate itself.
    </qt>
eo: <qt>
    <h1>Kontrolu la atestilan vojon</h1>
    Se la opcio estas markita, la tuta vojo de la adresatula atestilo al la radika atestilo estos kontrolata.
    <p>
    Notu, ke ne eblas, ke la adresatula atestilo mem ne estos kontrolata.
    </qt>

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 308
en: &Use certificate revocation lists (CRLs)
eo: &Uzu atestilajn nevalidiglistojn (ANVL)

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 314
en: Check to use CRLs
eo: Marku por uzi ANVLojn

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 322
en: <qt>
    <h1>Use Certificate Revocation Lists (CRLs)</h1>
    A certificate revocation list contains certificates that have been withdrawn and should not be used for encryption purposes any longer. A user may wish to have his or her certificate revoked because he or she suspects that the certificate's integrity has been compromised (e.g. somebody has guessed the PIN).
    <p>
    It is recommended to use CRLs for maximum security. In the configuration dialog for certificate and CRL management, you can select where to retrieve the CRLs from.
    </qt>
eo: <qt>
    <h1>Uzu atestilajn nevalidiglistojn (ANVL)</h1>
    Atestila listo enhavas atestilojn, kiuj estas nevalidigitaj kaj ne plu estu uzataj por ĉifraj aferoj. Uzantoj povas deziri la nevalidigecon, ĉar li kredas, ke la atestila nefalseco estas ofendata.
    <p>
    Vi uzu ANVLojn pro plej bona sekureco. En la agorda dialogo pri atestilaj kaj ANVLa administro vi povas elekti, de kie vi prenas la ANVLojn.
    </qt>

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 336
en: Check to be warned if a CRL expires in the near future
eo: Marku pro averto, kiam la ANVLo nevalidiĝos dum malproksima estonteco

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 342
en: <qt>
    <h1>Warn If CRL Expires In The Near Future</h1>
    If this box is checked, you will be warned if one of the CRLs you are using is about to expire in the near future.
    </qt>
eo: <qt>
    <h1>Avertu, kiam la ANVLo nevalidiĝos dum la proksima estonteco</h1>
    Se la opcio estas markita, vi estos averta, ke iu ANVLo uzataj de vi nevalidiĝos dum la proksima estonteco.
    </qt>

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 359
en: Number of days before warning
eo: Nombro de tagoj antaŭ la averto

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 367
en: <qt>
    <h1>Warn If CRL Expires In The Near Future</h1>
    In this field you can specify how soon before a CRL expires you are warned about this expiry.
    <p>
    The recommended setting for the SPHINX environment is 7 days.
    </qt>
eo: <qt>
    <h1>Avertu, kiam la ANVLo nevalidiĝos dum la proksima estonteco</h1>
    En la enigejo vi povas fiksi la tempan kvanton, kiu estos uzata pri la antaŭaverto pro la nevalidiĝo.
    <p>
    La rekomenda valoro por Sfinksaro estas 7 tagoj.
    </qt>

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 411
en: Always encrypt &to self
eo: Ĉiam ĉifru al vi &mem

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 417
en: Check to have encrypted messages also encrypted using your own key.
eo: Marku por haviĝi ĉifrajn mesaĝojn ankaŭ ĉifrajn per via propra ŝlosilo.

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 425
en: <qt>
    <h1>Always encrypt to self</h1>
    If this box is checked, encrypted messages sent by you will also be encrypted using your own key.
    <p>
    It is recommended to leave this option turned on to enable you to read the messages you have sent.
    </qt>
eo: <qt>
    <h1>Ĉiam memĉifru</h1>
    Se la opcio estas markita, ĉifraj mesaĝoj senditaj de vi ankaŭ estos ĉifrataj per via propran ŝlosilon.
    <p>
    Estas rekomendata lasi la opcion aktivan, por ke vi povu legi la senditajn mesaĝojn.
    </qt>

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 452
en: &Warn when trying to send unencrypted messages
eo: &Avertu kiam sendi ne-ĉifritajn mesaĝojn

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 458
en: Check to be warned when sending unencrypted messages.
eo: Marku pro averto pri sendo de neĉifraj mesaĝoj.

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 466
en: <qt>
    <h1>Warn When Trying To Send Unencrypted Messages</h1>
    If this box is checked, you will be warned when you try to send parts of or the whole message unencrypted.
    <p>
    It is recommended to leave this option turned on for maximum integrity.
    </qt>
eo: <qt>
    <h1>Avertu dum sendprovo de neĉifraj mesaĝoj</h1>
    Se la opcio estas markita, vi estos avertata, kiam vi provas sendi tute aŭ parte neĉifre la mesaĝon.
    <p>
    Estas rekomendata lasi la opcion aktiva pro sendefekta maksimumeco
    </qt>

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 483
en: Select the number of days here
eo: Elektu ĉi tie la tagnombron

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 491
en: <qt>
    <h1>Warn If A Certificate In The Chain Expires</h1>
    Select the minimum number of days all certificates in the chain should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </qt>
eo: <qt>
    <h1>Avertu pri nevalidiĝo de iu ĉena atestilo</h1>
    Elektu la minimuman tagnombron de ĉiuj ĉenaj atestiloj estas validaj sen iu averto.
    <p>
    La rekomendata Sfinksa valoro estas 14 tagoj.
    </qt>

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 505
en: Check to be warned if the certificate expires soon
eo: Marku pro averto, se la atestilo baldaŭ nevalidiĝos

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 513
en: <qt>
    <h1>Warn If Certificate Expires</h1>
    If this option is checked, then you will be warned when trying to use a certificate for encrypting that expires within the specified amount of days.
    <p>
    It is recommended to keep this option turned on to avoid using certificates that expire in the near future.
    </qt>
eo: <qt>
    <h1>Avertu, se atestilo nevalidiĝas</h1>
    Se la opcio estas markita, tiam vi estos avertata, kiam vi provas uzi pro ĉifro atestilon, kiu nevalidiĝos post difinita tagnombro.
    <p>
    Estas rekomendata lasi la opcion aktivan por eviti, ke vi uzos atestilojn, kiuj baldaŭ nevalidiĝos.
    </qt>

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 538
en: <qt>
    <h1>Warn If Encryption Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the encryption certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </qt>
eo: <qt>
    <h1>Avertu, se ĉifra atestilo nevalidiĝas</h1>
    Elektu la minimuman tagnombron, kiujn ĉifraj atestiloj estu validaj sen eldono de averto.
    <p>
    La rekomendata Sfinksa valoro estas 14 tagoj.
    </qt>

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 585
en: Warn if receiver's email address is &not in certificate
eo: Avertu, se la ricevantula retadreso &ne estas en la atestilo

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 591
en: Check to be warned if the address is not in the certificate
eo: Marku pro averto, se la adreso ne estas en la atestilo

note: i18n: file encryptionconfigurationdialog.ui line 599
en: <qt>
    <h1>Warn If Receiver's Email Address Is Not In Certificate</h1>
    If this option is checked, a warning is issued if the email address of the receiver is not contained in the certificate used for encrypting.
    <p>
    It is recommended to leave this option turned on for maximum security.
    </qt>
eo: <qt>
    <h1>Avertu, se la ricevantula retadreso ne estas en la atestilo</h1>
    Se la opcio estas markita, averto estas eldonata, se la ricevantula retadreso ne estas en la atestilo uzataj por ĉifri.
    <p>
    Estas rekomendita lasi la opcion aktivan pro maksimuma sekureco.
    </qt>

note: i18n: file folderpropertiesdialog.ui line 16
en: Folder Properties
eo: Leterujecoj

note: i18n: file folderpropertiesdialog.ui line 63
en: Folder holds a &mailing list
eo: &Leterujo entenas dissendoliston

note: i18n: file folderpropertiesdialog.ui line 91
en: List &address:
eo: List&adreso:

note: i18n: file folderpropertiesdialog.ui line 122
en: N&ormal:
eo: N&ormala:

note: i18n: file folderpropertiesdialog.ui line 215
en: Unr&ead:
eo: N&elegita:

note: i18n: file folderpropertiesdialog.ui line 269
en: Message Expiring
eo: Malnoviĝo de mesaĝo

note: i18n: file folderpropertiesdialog.ui line 283
en: E&xpire after:
eo: Malnovigu post:

note: i18n: file folderpropertiesdialog.ui line 311
en: Expire &read messages
eo: Malnovigu &legitajn mesaĝojn

note: i18n: file folderpropertiesdialog.ui line 339
en: Expire a&fter:
eo: Malnovigu &post:

note: i18n: file folderpropertiesdialog.ui line 350
en: Expire &unread messages
eo: Malnovigu &nelegitajn mesaĝojn

note: i18n: file folderpropertiesdialog.ui line 384
en: Day(s)
eo: Tago(j)

note: i18n: file folderpropertiesdialog.ui line 389
en: Week(s)
eo: Semajno(j)

note: i18n: file folderpropertiesdialog.ui line 394
en: Month(s)
eo: Monato(j)

note: i18n: file folderpropertiesdialog.ui line 451
en: Advanced
eo: Pliaj opcioj

note: i18n: file folderpropertiesdialog.ui line 462
en: Sender identit&y:
eo: Sendantula &identeco

note: i18n: file folderpropertiesdialog.ui line 483
en: &Storage format:
eo: Kon&servoformo:

note: i18n: file folderpropertiesdialog.ui line 494
en: &List displays:
eo: &Listo vidigas:

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 16
en: Signature Configuration
eo: Agordo de subskribo

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 27
en: Sending Certificates
eo: Sendante atestilon

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 47
en: &Do not send certificates
eo: &Ne sendu atestilon

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 50
en: Selects which certificates to send
eo: Elektu sendotan atestilon

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 53
en: <qt> <h1>Sending Certificates</h1> Without your certificate, the receiver will not be able to determine whether it was really you who sent the message or whether the message was altered by a third party. <p> The receiver can obtain your certificate from a central server, but you can also opt to enclose your certificate with your message. You can select whether you do not want to include a certificate at all, only your own certificate or the whole chain of certificates that certify your own certificate, including or excluding the root certificate. <p> It is recommended to always include at least your own certificate with the message. <p> This setting is a default, you can override it for each individual message. </qt>
eo: <qt> <h1>Sendi de atestiloj</h1> Sen via atestilo, la ricevanto ne eblos determini, ĉu reale estas vi, kiu sendis la mesaĝon aŭ ĉu la mesaĝo estas aliigita de tria grupo. <p>La ricevanto povas haviĝi vian atestilon de centra servilo, sed vi ankaŭ povas decidi, ke vi enhavigas vian atestilon en via mesaĝo. Vi povas elekti, ĉu vi ne volas enhavigi atestilon, nur vian propran atestilon aŭ la tutan atestilĉenon, kiu atestas vian propran atestilon, kun aŭ sen la radika atestilo. <p>Estas rekomendata enhavigi ĉiam minimume vian propran atestilon en la mesaĝø. <p>Tio estas norma, vi povas superigi ĝin por ĉiu mesaĝo.</qt>

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 61
en: Send &your own certificate
eo: Sendu &vian propran atestilon

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 78
en: Send certificate chain &without root
eo: Sendu la atestilan ĉenon sen radiko

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 92
en: Send certificate c&hain with root
eo: Sendu la atestilan ĉenon kun radiko

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 125
en: Signatures
eo: Subskriboj

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 159
en: Sign all message &parts
eo: Subskribu ĉiujn mesaĝo&partojn

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 165
en: Check to have all message parts signed by default
eo: Marku por norme subskribi ĉiujn partojn

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 173
en: <qt>
    <h1>Sign All Message Parts By Default</h1>
    If this option is selected, all parts of a message (i.e. the main message body and all attachments) are signed by default.
    <p>
    This is a default setting, you can still override it for each individual message.
    </qt>
eo: <qt>
    <h1>Subskribu norme ĉiuj mesaĝpartojn</h1>
    Se la opcio estas elektita, ĉiuj partoj de mesaĝo (k.e. la ĉefa mesaĝteksto kaj ĉiuj kunsendaĵoj) norme estas subskribataj.
    <p>
    Tio estas la norma agordo; tamen vi povas superigi ĝin por ĉiu sola mesaĝo.
    </qt>

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 181
en: Ask &before signing each part
eo: &Demandu antaŭ ĉifri ĉiun parton

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 184
en: Check to be asked for each part whether to sign
eo: Marku por esti demandata pri ĉiu subskribota parto

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 190
en: <qt>
    <h1>Ask Before Signing Each Part</h1>
    When this option is selected, you will be asked for each part of the message (i.e. the main message body as well as all attachments) individually whether you want the part to be signed.
    </qt>
eo: <qt>
    <h1>Demandu antaŭ subskribo de ĉiu parto</h1>
    Se la opcio estas elektita, vi estos demandata pri ĉiu mesaĝa parto (k.e. la ĉefa mesaĝteksto kaj la kunsendaĵoj), ĉu vi volas subskribi la parton.
    </qt>

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 198
en: Do no&t sign messages
eo: Ne subs&kribu mesaĝojn

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 201
en: Check for not signing a message by default
eo: Marku por ne norme subskribi mesaĝon

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 209
en: <qt>
    <h1>Do Not Sign Messages</h1>
    If this option is selected, messages are not signed by default.
    <p>
    This is a default setting, you can still override it for each individual setting.
    </qt>
eo: <qt>
    <h1>Ne subskribu mesaĝojn</h1>
    Se la opcio estas elektita, norme mesaĝoj ne estas subskribataj.
    <p>
    Tio estas la norma agordo; vi povas superigi ĝin por ĉiu sola mesaĝo.
    </qt>

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 217
en: The signature certificate is configured on the <em>Certificates</em> page.
eo: La subskriba atestilo estas agordata per la paĝo de <em>Atestiloj</em>.

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 233
en: Selects the signature algorithm
eo: Elektas la subskribometodon

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 243
en: <qt>
    <h1>Signature Algorithm</h1>
    An algorithm is a description for the computer on how it should perform a certain task. The signature algorithm describes how the computer applies your signature key to your message so that the receiver can determine whether the message really is from you.
    <p>
    The selection of a certain signature algorithm determines how easy or how difficult it is to forge a message. However, all algorithms provided in the SPHINX environment are considered to be very safe. Generally, the default will work just fine here.
    <p>
    This setting is a default, you can override it for each individual message.
    </qt>
eo: <qt>
    <h1>Subskriba algoritmo</h1>
    Algoritmo estas priskribo por la komputilo, kiel ĝi faru taskon. La subskriba algoritmo priskribas, kiel la komputilo uzas vian subskriban ŝlosilon je via mesaĝo, por ke la ricevanto povas sciiĝi, ĉu la mesaĝo fakte estas de vi.
    <p>
    La elekto de sekura subskriba algoritmo difinas la facilecon aŭ malfacilecon de mesaĝa falso. Ĉiuj alogoritmoj tenitaj pretas en la Sfinksaro estas tre sekuraj. Ĝenerale la normo funkcios tre bone.
    <p>
    La agordo estas normo; vi popas superigi ĝin por ĉiu sola mesaĝo.
    </qt>

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 251
en: Signature &algorithm:
eo: Subskribo&metodo:

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 265
en: &Store messages with signatures
eo: Kon&servu mesaĝojn kun subskriboj

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 271
en: Check to store messages with their signatures
eo: Marku por konservi mesaĝojn kun iliaj subskriboj

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 277
en: <qt>
    <h1>Store Messages With Signatures</h1>
    When this box is checked, sent messages are stored together with the signatures applied to them. This is recommended, because it enables you to check later whether you signed a message or a certain part of it.
    </qt>
eo: <qt>
    <h1>Konservu mesaĝojn kun subskribo</h1>
    Se la opcio estas markita, senditaj mesaĝoj estas konservitaj kun la siaj subskriboj. Tio estas rekomendita, ĉar eblas por vi, ke vi povos kontroli poste, ĉu vi subskribis mesaĝon aŭ difinan parton de ĝi.
    </qt>

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 303
en: Compound mode:
eo: Redakta agmaniero:

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 319
en: Standa&rd MIME
eo: Norma MIME

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 322
en: A Multipart/Signed holding Signature and signed data.
eo: Multopartsubskribito enhavas sunskribon kaj subskribitajn datumojn.

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 328
en: <qt>
    <h1>Multipart detached signature</h1>
    When this option is selected, the signature and the signed data will be separate parts of a Multipart/Signed message part. Signed message data will be readable even by Mail User Agents not supporting the signaturing algorithm and not supporting ASN.1 decoding.
    </qt>
eo: <qt>
    <h1>Disparta subskribo</h1>
    Se la opcio estas elektita, la subskribo kaj la subskribotaj datumoj estos disaj partoj de multopartsubskribita mesagparto. Subskribitaj mesaĝdatumoj anakŭ estos legeblajper poŝtiloj, kiuj ne subtenas la subskriban algoritmon kaj la ASN.1-deĉifro.
    </qt>

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 344
en: Opa&que (only recommended for SPHINX)
eo: Opaka (nur rekomendata por Sfinkso)

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 347
en: Signature and signed data encoded in one ASN.1 block.
eo: Subskribo kaj subskribitaj datumoj en unu ASN.1-bloko.

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 353
en: <qt>
    <h1>Opaque signed messages</h1>
    When this option is selected, both the signature and the signed data will be encoded into one ASN.1 block. Messages will be readable only by Mail User Agents supporting ASN.1 decoding.
    </qt>
eo: <qt>
    <h1>Opake subskribitaj mesaĝoj</h1>
    Se la opcio estas elektita, la ambaŭ aĵoj, subskriboj kaj sunskribitaj datumoj, estos ĉifrataj en unu ASN.1-bloko. Mesaĝoj estos legeblaj nur de poŝtiloj, kiuj subtenas tion.
    </qt>

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 404
en: Entering PIN is required:
eo: Necesas PINon:

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 412
en: When adding certificates
eo: Dum aldono de atestiloj

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 415
en: Select how often the PIN must be entered
eo: Fiksu la nombron de la PIN-enigoj

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 429
en: Once per session
eo: Unufoje po seanco

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 443
en: Always when signing
eo: Ĉiam dum subskribo

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 457
en: Always
eo: Ĉiam

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 491
en: After
eo: Post

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 557
en: Warn when trying to send &unsigned messages
eo: Avert&u pro sendoprovo de neĉifritaj mesaĝoj

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 563
en: Check to be warned when sending unsigned messages.
eo: Marko pro averto pri sendo de neĉifritaj mesaĝoj.

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 571
en: <qt>
    <h1>Warn When Trying To Send Unsigned Messages</h1>
    If this box is checked, you will be warned when you try to send parts of or the whole message unsigned.
    <p>
    It is recommended to leave this option turned on for maximum integrity.
    </qt>
eo: <qt>
    <h1>Avertu pri senda provo de nesubskribitaj mesaĝoj</h1>
    Se la opcio estas markita, vi estos avertata, kiam vi provas sendi nesubskribitemesaĝon tute aŭ parte.
    <p>
    Estas rekomendata, ke vi lasas la opcion pro maksimuma nelaseco.
    </qt>

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 593
en: <qt>
    <h1>Warn If Certificate Expires</h1>
    If this option is checked, then you will be warned when trying to use a certificate for signing that expires within the specified amount of days.
    <p>
    It is recommended to keep this option turned on to avoid using certificates that expire in the near future.
    </qt>
eo: <qt>
    <h1>Avertu, se la atestilo nevalidiĝas</h1>
    Se la opcio estas markita, tima vi estos avertata, kiam vi provas uzi pro subskribo atestilon, kio nevalidiĝos post difina tagnombroj.
    <p>
    Estas rekomendata ne ŝanĝi la opcion por eviti, ke atestilo estas uzata, kio baldaŭ nevalidiĝos.
    </qt>

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 618
en: <qt>
    <h1>Warn If Signature Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the signature certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </qt>
eo: <qt>
    <h1>Avertu, se la subskriba atestilo nevalidiĝas</h1>
    Elektu la minimuman tagnombron, antaŭ kio poŝtilo ne eldonas averton pri la nevalidiĝeco.
    <p>
    La rekomendata Sfinksa agordo estas 14 tagoj.
    </qt>

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 687
en: <qt>
    <h1>Warn If CA Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the CA certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </qt>
eo: <qt>
    <h1>Avertu, se la atestileja atestilo nevalidiĝas</h1>
    Elektu la minimuman tagnombron, antaŭ kio poŝtilo ne eldonas averton pri la nevalidiĝeco de la atestileja atestilo.
    <p>
    La rekomendata Sfinksa agordo estas 14 tagoj.
    </qt>

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 712
en: <qt>
    <h1>Warn If Root Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the root certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </qt>
eo: <qt>
    <h1>Avertu, se la radika atestilo nevalidiĝas</h1>
    Elektu la minimuman tagnombron, antaŭ kio poŝtilo ne eldonas averton pri la nevalidiĝeco de la radika atestilo.
    <p>
    La rekomendata Sfinksa agordo estas 14 tagoj.
    </qt>

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 720
en: Warn if signer's email address is &not in certificate
eo: Avertu, se la subskribantula retadreso ne estas en la atestilo

note: i18n: file signatureconfigurationdialog.ui line 734
en: <qt>
    <h1>Warn If Signer's Email Address Is Not In Certificate</h1>
    If this option is checked, a warning is issued if the email address of the signer is not contained in the certificate used for signing.
    <p>
    It is recommended to leave this option turned on for maximum integrity.
    </qt>
eo: <qt>
    <h1>Avertu, se la subskribantula retadreso ne estas en la atestilo</h1>
    Se la opcio ne estas markita, averto estas eldonata, se la retadreso de la subskribanto ne estas en la uzata atestilo.
    <p>
    Estas rekomendata ne ŝanĝi la opcion pro la maksimuma nefalseco.
    </qt>

note: i18n: file smimeconfiguration.ui line 24
en: Validate certificates using CRLs
eo: Validigu atestilojn per ANVLoj

note: i18n: file smimeconfiguration.ui line 30
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated using Certificate Revocation Lists (CRLs).
eo: Se la opcio estas elektita, S/MIME-atestiloj estas validigataj per ANVLoj.

note: i18n: file smimeconfiguration.ui line 38
en: Validate certificates online (OCSP)
eo: Kontrolu rete atestilojn

note: i18n: file smimeconfiguration.ui line 41
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
eo: Se la opcio estas elektita, S/MIME-atestiloj estas validigataj per Reta Atestila StatProtokolo (RASP). Enigu malsupre la URLon de la RASPa respondilo.

note: i18n: file smimeconfiguration.ui line 49
en: Online Certificate Validation
eo: Reta atestilkontrolo

note: i18n: file smimeconfiguration.ui line 68
en: OCSP responder URL:
eo: RASPa respondila URLo:

note: i18n: file smimeconfiguration.ui line 76
en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
eo: Enigu la serviladreso por reta kontrolo de atestiloj (RASPa respondilo). La URLo normale komencas kun http://.

note: i18n: file smimeconfiguration.ui line 94
en: OCSP responder signature:
eo: RASPa resondilsubskribo:

note: i18n: file smimeconfiguration.ui line 136
en: Do not check certificate policies
eo: Ne kontrolu atestilajn direktivojn

note: i18n: file smimeconfiguration.ui line 139
en: By default GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
eo: Norme GnuPGo uzas la dosieron ~/.gnupg/policies.txt por kontroli, ĉu atestila direktivo estas permesata. Se la opcio estas elektita, direktivoj ne estas kontrolataj-

note: i18n: file smimeconfiguration.ui line 147
en: Never consult a CRL
eo: Neniam konsideru ANVLon

note: i18n: file smimeconfiguration.ui line 150
en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
eo: Se la opcio estas markita, atestilaj nevalidiglistoj neniam estas uzataj por kontroli S/MIME-atestilojn.

note: i18n: file smimeconfiguration.ui line 158
en: Fetch missing issuer certificates
eo: Prenu mankajn donatulajn atestilojn

note: i18n: file smimeconfiguration.ui line 161
en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP)
eo: Se la opcio estas markita, mankaj donatulaj atestiloj estas prenataj, kiam necesas (Tio funkcias kun ambaŭ kontrolmanieroj, ANVLo kaj RASPo.)

note: i18n: file warningconfiguration.ui line 90
en: Warn if certificates/keys expire soon (configure thresholds below)
eo: Avertu, kiam la atestiloj aŭ ŝlosiloj baldaŭ nevalidĝis (fiksu malsupre la limon)

note: i18n: file warningconfiguration.ui line 104
en: For signing
eo: Por subskribi

note: i18n: file warningconfiguration.ui line 115
en: For encryption
eo: Por ĉifri

note: i18n: file warningconfiguration.ui line 294
en: For root certificates:
eo: Por radikaj atestiloj:

note: i18n: file warningconfiguration.ui line 305
en: For intermediate CA certificates:
eo: Por interaj atestilaj atestiloj:

note: i18n: file warningconfiguration.ui line 316
en: For end-user certificates/keys:
eo: Por uzantulaj atestiloj aŭ ŝlosiloj:

note: i18n: file kmail.kcfg line 59
en: Send queued mail on mail check
eo: Sendu atendantajn leterojn al la leterkontrolo

note: i18n: file kmail.kcfg line 60
en: <qt><p>Select whether you want KMail to send all messages in the outbox on manual or all mail checks, or whether you do not want messages to be sent automatically at all. </p></qt>
eo: <qt> <p>Elektu, ĉu vi volas, ke Poŝtilo mane sendas ĉiujn mesaĝojn en la sendotujo aŭ ĉiujn leterkontrolojn, aŭ ĉu vi ne volas, ke la mesaĝoj aŭtomate estas sendataj. </p> </qt>

note: i18n: file kmail.kcfg line 73
en: The most recently selected folder in the folder selection dialog.
eo: La laste elektita dosierujo en la dosieruja elektdialogo.

note: i18n: file kmail.kcfg line 84
en: Policy for showing the system tray icon
eo: Direktivo por vidigi la sistemlistelan piktogramon

note: i18n: file kmail.kcfg line 92
en: Verbose new mail notification
eo: Babilemigu la novpoŝtan noton

note: i18n: file kmail.kcfg line 93
en: If this option is enabled then for each folder the number of newly arrived messages is shown in the new mail notification; otherwise, you will only get a simple 'New mail arrived' message.
eo: Se la opcio estas ebligita, tiam por ĉiu leterujo la nombro de novajn mesaĝojn estas montrata per la novpoŝta noto. Alikaze vi nur ricevos simplan "Nova poŝto" mesaĝon.

note: i18n: file kmail.kcfg line 97
en: Specify e&ditor:
eo: &Donu redaktilon:

note: i18n: file kmail.kcfg line 101
en: Use e&xternal editor instead of composer
eo: &Uzu alian redaktilon

note: i18n: file kmail.kcfg line 122
en: Enable groupware functionality
eo: Ebligu grupprogramajn funkciojn

note: i18n: file kmail.kcfg line 128
en: Mangle From:/To: headers in replies to replies
eo: Sanĝu De/Al-kaplinioj je respondoj de invitoj

note: i18n: file kmail.kcfg line 129
en: Microsoft Outlook has a number of shortcomings in its implementation of the iCalendar standard; this option works around one of them. If you have problems with Outlook users not being able to get your replies, try setting this option.
eo: MS-Outlook havas kelkajn nesufiĉaĵojn en sie realigaĵo de la iKalendra normo. la opcio provizore laboras pri unu de ili. Se vi havas problemojn kun uzantoj de MS-Outlook, provu uzi la opcion.

note: i18n: file kmail.kcfg line 134
en: Send groupware invitations in the mail body
eo: Sendu grupprogramarajn invitojn en la leterteksto

note: i18n: file kmail.kcfg line 135
en: Microsoft Outlook has a number of shortcomings  in its implementation of the iCalendar standard; this option works around one of them. If you have problems with Outlook users not being able to get your invitations, try setting this option.
eo: MS-Outlook havas kelkajn nesufiĉaĵojn en sie realigaĵo de la iKalendra normo. la opcio provizore laboras pri unu de ili. Se vi havas problemojn kun uzantoj de MS-Outlook, provu uzi la opcion.

note: i18n: file kmail.kcfg line 148
en: <p>Enabling this makes it possible to store the entries from the Kontact applications (KOrganizer, KAddressBook, and KNotes.)</p><p>If you want to set this option you must also set the applications to use the IMAP resource; this is done in the KDE Control Center.</p>
eo: <p>Ebligo de tio ebligas konservi la enaĵojn de la Kontaktaj aplikaĵoj.</p> <p>Se vi volas marki la opcion, vi ankaŭ devas agordi la aplikaĵon por uzi la IMAPajn risurcojn. Tio estas farata per la KDEa Stircentro.</p>

note: i18n: file kmail.kcfg line 153
en: <p>Usually you will not have any reason to see the folders that hold the IMAP resources. But if you need to see them, you can set that here.</p>
eo: <p>Normale vi havas nenian kaŭzon vidi la ujojn, kiuj havas la IMAPajn risurcojn. Sed se vi necesas ĝin, vi povas agordi ĝin ĉi tie.</p>

note: i18n: file kmail.kcfg line 158
en: <p>Choose the storage format of the groupware folders. <ul><li>The default format is to use the ical (for calendar folders) and vcard (for addressbook folders) standards. This format makes all Kontact features available.</li><li>The Kolab XML format uses a custom model that matches more closely the one used in Outlook. This format gives better Outlook compatibility, when using a Kolab server or a compatible solution.</li></ul></p>
eo: <p>Elektu la konservformo de la grupprogramaraj ujoj. <ul> <li>La norma formo estas uzi la iKalan kaj vkartan normojn. Tiu formo ebligas ĉiujn eblecojn.</li> <li>La Kolaba XML-formo uzas datummodelon, kiu konvenas pli bone al tiu uzata en MS-Outlook. La formo pli bone kongruas la MS-Outlook, kiam vi uzas Kolaban servilon aŭ kongruan.</li></ul></p>

note: i18n: file kmail.kcfg line 167
en: <p>This chooses the parent of the IMAP resource folders.</p><p>By default, the Kolab server sets the IMAP inbox to be the parent.</p>
eo: <p>Tio elektas la superujon de la IMAPaj risurcujoj.</p> <p>Norme la Kolaba servilo agordas la IMAPan ricevataĵujon por tio.</p>

note: i18n: file kmail.kcfg line 172
en: <p>This is the ID of the account holding the IMAP resource folders.</p>
eo: <p>Tio estas la identigilo de la konto, kiu havas la IMAPajn risurcujojn.</p>

note: i18n: file kmail.kcfg line 177
en: <p>If you want to set the folder names of the IMAP storage to your local language, you can choose between these available languages.</p><p> Please note, that the only reason to do so is for compatibility with Microsoft Outlook. It is considered a bad idea to set this, since it makes changing languages impossible. </p><p>So do not set this unless you have to.</p>
eo: <p>Se vi volas sanĝi la leterujajn nomojn de la IMAPa konservejo je via loka lingvo, vi povas elekti inter la uzeblaj lingvoj.</p> <p>Notu, ke la nura kaŭzo por tio estas la kongrueco al MS-Outlook. Estas malbona ideo, ĉar tio melebligas lingvan ŝanĝon.</p> <p>Sekve nur ŝanĝu la nomojn, se vi devas.</p>

note: i18n: file kmail.kcfg line 187
en: This value is used to decide whether the KMail Introduction should be displayed.
eo: La valoro estas uzata por decidi, ĉu la Poŝtila enkonduko estos vidigita.

note: i18n: file kmail.kcfg line 194
en: Maximal number of connections per host
eo: Miaksimua nombro de konektoj po servilo

note: i18n: file kmail.kcfg line 195
en: This can be used to restrict the number of connections per host while checking for new mail. By default the number of connections is unlimited (0).
eo: Oni povas uzi tion por limigi la konektan nombron po servilo dum rigardo je nova retpoŝto. Norme la limo ne ekzistas (0).

note: i18n: file kmail.kcfg line 203
en: Show quick search line edit
eo: Montru rapidserĉan liniredaktilon

note: i18n: file kmail.kcfg line 216
en: A&utomatically append signature
eo: &Aŭtomate aldonu subskribon

note: i18n: file kmail.kcfg line 225
en: Remember this folder for sent items, so that it will be used in future composer windows as well.
eo: Tenu la mesaĝujon por sendi mesaĝojn, por ke ĝi estos uzata en redaktilaj fenestroj.

note: i18n: file kmail.kcfg line 229
en: Remember this mail transport, so that it will be used in future composer windows as well.
eo: Tenu la poŝtottransporton, por ke ĝi estos uzata en redaktilaj fenestroj.

note: i18n: file kmail.kcfg line 233
en: Word &wrap at column:
eo: &Linirompo ĉe kolumno:

note: i18n: file kmail.kcfg line 282
en: Automatically request &message disposition notifications
eo: Aŭto&mate postulu riveckonfirmojn

note: i18n: file kmail.kcfg line 309
en: Autosave interval:
eo: Aŭtomate konservu ĉiun:

note: i18n: file kmail.kcfg line 310
en: A backup copy of the text in the composer window can be created regularly. The interval used to create the backups is set here. You can disable autosaving by setting it to the value 0.
eo: Kopio de la teksto, kiu estas en la skribifenestro, regule estas kredebla. La uzata intervalo estas agordebla ĉi tie. Vi povas neebligi ĝin per nulo.

note: i18n: file kmail.kcfg line 317
en: Replace recognized prefi&x with "Re:"
eo: Anstataŭigu &rekonitan prefikson per "Re:"

note: i18n: file kmail.kcfg line 324
en: Replace recognized prefix with "&Fwd:"
eo: &Anstataŭigu rekonitan prefikson per "Fwd:"

note: i18n: file kmail.kcfg line 328
en: Use smart &quoting
eo: &Uzu inteligentan citadon

en: Use the Address-Selection Dialog
eo: Uzu la adreselektan dialogon

en: This button opens a separate dialog where you can select recipients out of all available addresses.
eo: La butono malfermas apartan dialogon, kie vi povas elekti adresatojn el ĉiuj uzeblaj adresoj.

en: You cannot redirect the message without an address.
eo: Vi ne povas alidirekti la mesaĝon sen adreso.

en: Empty Redirection Address
eo: Malplenigu la alidirektan adreson

en: Edit...
eo: Redaktu...

en: Error while renaming a folder.
eo: Eraro dum alinomu de dosiero.

en: contains
eo: enhavas

en: does not contain
eo: ne enhavas

en: equals
eo: egalas

en: does not equal
eo: ne egalas

en: matches regular expr.
eo: konvenas al regulesprimo

en: does not match reg. expr.
eo: ne konvenas al regulesprimo

en: is in address book
eo: estas en la adresaro

en: is not in address book
eo: ne estas en la adresaro

en: is in category
eo: estas en la kategorio

en: is not in category
eo: ne estas en la kategorio

en: has an attachment
eo: havas kunsendaĵon

en: has no attachment
eo: ne havas kunsendaĵon

en: is
eo: estas

en: is not
eo: ne estas

en: is equal to
eo: egalas

en: is not equal to
eo: ne egalas

en: is greater than
eo: estas pli granda ol

en: is less than or equal to
eo: estas malpligranda aŭ egalgranda al

en: is less than
eo: estas malpli granda ol

en: is greater than or equal to
eo: estas pli granda aŭ egalgranda al

en:  bytes
eo:  bitokoj

en: &Search
eo: &Serĉu

en: Error while searching.
eo: Eraro dum serĉo.

en: Find Messages
eo: Trovu mesaĝojn

en: Search in &all local folders
eo: Traserĉu ĉiu&jn lokajn leterujojn

en: Search &only in:
eo: Serĉu &nur en:

en: I&nclude sub-folders
eo: Enmetu &sub-leterujojn

en: Sender/Receiver
eo: Sendinto/Ricevonto

en: Search folder &name:
eo: Serĉu leterujnomon:

en: Op&en
eo: &Malfermu

en: AMiddleLengthText...
eo: Mezlonga teksto...

en: Ready.
eo: Preta.

en: Clear Selection
eo: Forigu la elekton

en: Done
eo: Farite

en: _n: %n match (%1)
    %n matches (%1)
eo: %n trovo (%1)
    %n trovoj (%1)

en: _n: %n message processed
    %n messages processed
eo: %n mesaĝo traktita
    %n mesaĝoj traktitaj

en: Search canceled
eo: Serĉo haltigita

en: _n: %n match so far (%1)
    %n matches so far (%1)
eo: %n trovo ĝis nun (%1)
    %n trovoj ĝis nun (%1)

en: _n: %n match
    %n matches
eo: %n trovo
    %n trovoj

en: Searching in %1 (message %2)
eo: Serĉante en %1 (mesaĝo %2)

en: &Server supports Sieve
eo: La &servilo subtenas Sievon

en: &Reuse host and login configuration
eo: &Reuzu la servilan kaj salutan agordon

en: Managesieve &port:
eo: Administru la Sievan pordon:

en: &Alternate URL:
eo: &Alia URLo:

en: Sieve script installed successfully on the server.
    Out of Office reply is now active.
eo: La Sieva skriptinstalo sukcesis en la servilo.
    La eksteroficeja respondado nun estas aktiva.

en: Sieve script installed successfully on the server.
    Out of Office reply has been deactivated.
eo: La Sieva skriptinstalo sukcesis en la servilo.
    La eksteroficeja respondado nun estas neaktiva.

en: &Enable signature
eo: &Enŝaltu subskribon

en: Check this box if you want KMail to append a signature to mails written with this identity.
eo: Marku la opcion, se vi volas, ke Poŝtilo aldonas subskribon la leteroj skribitaj de tiu identeco.

en: Click on the widgets below to obtain help on the input methods.
eo: Kliku malsupre la fenestron por haviĝi la helpon pri enigmanieroj.

en: _: continuation of "obtain signature text from"
    Input Field Below
eo: malsupra enigejo

en: _: continuation of "obtain signature text from"
    File
eo: dosiero

en: _: continuation of "obtain signature text from"
    Output of Command
eo: rezulto de komando

en: Obtain signature &text from:
eo: Haviĝu la subskriban &tekston de:

en: Use this field to enter an arbitrary static signature.
eo: Uzu la enigejon por enigi arbitran neŝanĝeman subskribon.

en: Use this requester to specify a text file that contains your signature. It will be read every time you create a new mail or append a new signature.
eo: Uzu la postulilon por elekti tekstan dosieron, kiu enhavas vian subskribon. Ĝi estos legata ĉiam, kiam vi kreas novan leteron aŭ subskribi.

en: S&pecify file:
eo: &Donu dosieron:

en: Edit &File
eo: &Redaktu dosieron

en: Opens the specified file in a text editor.
eo: Malfermu la elektitan dosieron en tekstan redaktilon,

en: You can add an arbitrary command here, either with or without path depending on whether or not the command is in your Path. For every new mail, KMail will execute the command and use what it outputs (to standard output) as a signature. Usual commands for use with this mechanism are "fortune" or "ksig -random".
eo: Vi povas aldoni ĉi tie arbitran komandon aŭ kun aŭ sen vojo, kio dependas de tio, ke vi la komando estas en via vojo. Por ĉiu nova letero, Poŝtilo lanĉos la komandon kaj uzos ĝian eldonaĵon kiel subskribo. Kutimaj komandoj uzatajn estas "fortune" aŭ "ksig-random".

en: S&pecify command:
eo: Donu &komandon:

en: New entry:
eo: Nova ero:

en: New Value
eo: Nova valoro

en: Change Value
eo: Ŝanĝu la valoron

en: <p>...that you can go to the next and previous message by using the
    right and left arrow keys respectively?</p>
eo: <p>...ke vi povas iri al la postan aŭ antaŭan mesaĝon per uzo de la 
    dekstra kaj maldekstra klavoj?</p>

en: <p>...that you can get rid of the &quot;[mailing list name]&quot;
    added to the subject of some mailing lists by using the <em>rewrite
    header</em> filter action? Just use
    <pre>rewrite header &quot;Subject&quot;
       replace &quot;\s*\[mailing list name\]\s*&quot;
       with &quot;&quot;</pre>
    </p>
eo: <p>...ke vi povas estiĝi libera de la &quot;[dissendlistnomo]&quot;,
    aldonita al la temo de kelkaj dissendlistoj, per la reskribmaniero? Nur uzu
    <pre>Reskribu kaplinion &quot;Temo&quot;
       anstataŭigu &quot;\s*\[dissendlistnomo\]\s*&quot;
       kun &quot;&quot;</pre>
    </p>

en: <p>...that you can assign custom icons to each folder individually?
    See <em>Folder-&gt;Properties</em></p>
eo: <p>...ke vi povas ligi proprajn piktogramojn al ĉiu leterujo?
    Vidu al <em>Leterujo-&gt;Ecoj</em></p>

en: <p>...that KMail can show a color bar indicating the type of message
    (Plain text/HTML/OpenPGP) currently displayed?</p>
    <p>This thwarts attempts to fake successful signature verification by
    sending HTML mails mimicking KMail's signature status frames.</p>
eo: <p>...ke Poŝtilo povas montri kolortrabon, kiu vidigas la nuna mesaĝtipon
    (Simpla teksto/HTML/OpenPGP)?</p>
    <p>Tio malhelpas provojn imiti sukcesan subskribokontrolon per HTMLaj retleteroj. Per tio ne eblas imiti la subskribostatan montrilon.</p>

en: <p>...that you can filter on any header by simply entering its name
    in the first edit field of a search rule?</p>
eo: <p>...ke vi povas filtri pri ĉiu kaplinio per simpla nomenigo
    en la unua enigejo de serĉregulo?</p>

en: <p>...that you can filter out HTML only messages with the rule
    <pre>&quot;Content-type&quot; contains &quot;text/html&quot;?</pre>
    </p>
eo: <p>...ke vi povas elfiltri nur-HTMLajn mesaĝojn kun la regulo
    <pre>&quot;Content-type&quot; enhavas &quot;text/html&quot;?</pre>
    </p>

en: <p>...that when replying, only the selected part of the message is quoted?</p>
    <p>If nothing is selected, the full message is quoted.</p>
    <p>This even works with text of attachments when
    <em>View-&gt;Attachments-&gt;Inline</em> is selected.</p>
    <p>This feature is available with all reply commands except
    <em>Message-&gt;Reply Without Quote</em>.</p>
    <p align="right"><em>contributed by David F. Newman</em></p>
eo: <p>...ke dum respondigo nur la elektita parto de la mesaĝo estas citata?</p>
    <p>Se nenio estas elektita, la tuta mesaĝo estas citita.</p>
    <p>Tio ankaŭ laboras al tekstoj den kunsedaĵoj, kiam
    <em>Rigardo-&gt;Aldonaĵoj-&gt;Entekste</em> estas elektita.</p>
    <p>La eco estas uzebla kun ĉiuj respondaj komandoj krom
    <em>Mesaĝo-&gt;Respondu sen citado</em>.</p>

en: There is nothing to undo.
eo: Estas nenio malfarebla.

en: Turn on HTML rendering for this message.
eo: Aktivigu HTML-rigardon por tiu ĉi mesaĝon.

en: Could not start certificate manager. Please check your installation.
eo: Ne eblis lanĉi la atestiladministrilon. Bonvolu kontroli vian instaladon!

en: Show certificate 0x%1
eo: Vidigu atestilon 0x%1

en: Attachment #%1 (unnamed)
eo: Kunsendaĵo n-ro %1 (nenoma)

en: I am out of office till %1.
    
    In urgent cases, please contact Mrs. <vacation replacement>
    
    email: <email address of vacation replacement>
    phone: +49 711 1111 11
    fax.:  +49 711 1111 12
    
    Yours sincerely,
    -- <enter your name and email address here>
eo: Mi ne estas en la oficejo ĝis %1.
    
    Pro gravaj aferoj bonvolu kontakti S-ro <anstataŭulo>
    
    retletere: <retadreso de la anstataŭulo>
    telefone: +49-711-1111-11
    fakse: +49 711-1111-12
    
    Kun bonaj salutoj,
    -- <enigu vian nomon kaj retleteran adreson>

en: Your server did not list "vacation" in its list of supported Sieve extensions;
    without it, KMail cannot install out-of-office replies for you.
    Please contact you system administrator.
eo: Via servilo ne listigas "vacation" en sia listo de subtenataj Sievaj pliampleksigoj.
    Sen ĝi, Poŝtilo ne povas agordi eksteroficejajn respondojn por vi.
    Kontaktu vian sistemadministriston.

en: Configure "Out of Office" Replies
eo: Agrodu eksteroficejajn respondojn

en: Someone (probably you) changed the vacation script on the server.
    KMail is no longer able to determine the parameters for the autoreplies.
    Default values will be used.
eo: Iu (verŝajne vi) ŝanĝis la libertempan srikptaĵon en la servilo.
    Poŝtilo ne plu eblas fiksi la valorojn por la aŭtomataj respondoj.
    Normaj valoroj estos uzataj.

en: Configure vacation notifications to be sent:
eo: Agordu la eksteroficejajn notojn sendotajn:

en: &Activate vacation notifications
eo: &Aktivigu eksteroficejajn notojn

en: &Resend notification only after:
eo: &Resendu notojn nur post:

en: &Send responses for these addresses:
eo: &Sendu respondojn por tiuj adresoj:

en: VCard Viewer
eo: Vizitkarta montrilo

en: &Import
eo: &Importu

en: &Next Card
eo: Se&kva karto

en: &Previous Card
eo: An&taŭa karto

en: Failed to parse vCard.
eo: Fiaskis legi la vkarton.

en: Set subject of message
eo: Difinu temon de la mesaĝo

en: Send CC: to 'address'
eo: Sendu Kopion al 'adreso'

en: Send BCC: to 'address'
eo: Sendu kaŝitan kopion al 'adreso'

en: Add 'header' to message
eo: Sendu 'kaplinion' al mesaĝo

en: Read message body from 'file'
eo: Legu mesaĝtekston de 'dosiero'

en: Set body of message
eo: Difinu tekston de la mesaĝo

en: Add an attachment to the mail. This can be repeated
eo: Aldonu kunsendaĵon al la mesaĝo. Tio eblas multfoje

en: Only check for new mail
eo: Nur rigardu je nova poŝto

en: Only open composer window
eo: Nur malfermu la mesaĝredaktilon

en: View the given message file
eo: Movu la mesaĝan dosieron

en: Send message to 'address' resp. attach the file the 'URL' points to
eo: Sendu mesaĝon al 'adreso' respektive kunsendu la dosieron, al kiu la 'URLo' montras

en: Read
eo: Legu

en: Old
eo: Malnova

en: Queued
eo: Atendvicigita

en: To Do
eo: Faronta
