khotkeys - en to eo translation catalogue (132 entries)

note: i18n: file kcontrol/ui/action_group_tab_ui.ui line 30
en: Action group &name:
eo: Agogrupa &nomo:

note: i18n: file kcontrol/ui/action_group_tab_ui.ui line 63
en: &Disable
eo: &Neebligu

note: i18n: file kcontrol/ui/action_group_tab_ui.ui line 88
en: &Comment:
eo: &Noto:

note: i18n: file kcontrol/ui/action_list_widget_ui.ui line 30
en: Comment:
eo: Noto:

note: i18n: file kcontrol/ui/action_list_widget_ui.ui line 73
en: &New
eo: &Nova

note: i18n: file kcontrol/ui/action_list_widget_ui.ui line 81
en: &Modify...
eo: Ŝ&anĝu...

note: i18n: file kcontrol/ui/actions_listview_widget_ui.ui line 30
en: Actions
eo: Agoj

note: i18n: file kcontrol/ui/command_url_widget_ui.ui line 38
en: Command/URL to execute:
eo: Komando aŭ URLo realigota:

note: i18n: file kcontrol/ui/dcop_widget_ui.ui line 30
en: Remote &application:
eo: Fora &aplikaĵo:

note: i18n: file kcontrol/ui/dcop_widget_ui.ui line 63
en: Remote &object:
eo: Fora &objekto:

note: i18n: file kcontrol/ui/dcop_widget_ui.ui line 96
en: Called &function:
eo: Lanĉata &funkcio:

note: i18n: file kcontrol/ui/dcop_widget_ui.ui line 129
en: Arguments:
eo: Argumentoj:

note: i18n: file kcontrol/ui/dcop_widget_ui.ui line 193
en: &Try
eo: &Provu

note: i18n: file kcontrol/ui/dcop_widget_ui.ui line 218
en: Run &KDCOP
eo: Lanĉu &KDCOP

note: i18n: file kcontrol/ui/general_settings_tab_ui.ui line 24
en: Disable KHotKeys daemon
eo: Neebligu Rapidklavan demonon

note: i18n: file kcontrol/ui/general_settings_tab_ui.ui line 57
en: Import New Actions...
eo: Importu novajn agojn...

note: i18n: file kcontrol/ui/general_tab_ui.ui line 30
en: Action &name:
eo: Ago&nomo:

note: i18n: file kcontrol/ui/general_tab_ui.ui line 60
en: Action &type:
eo: Ago&tipo:

note: i18n: file kcontrol/ui/gesture_triggers_tab_ui.ui line 36
en: Gestures:
eo: Gestoj:

note: i18n: file kcontrol/ui/gesture_triggers_tab_ui.ui line 153
en: Edit...
eo: Redaktu...

note: i18n: file kcontrol/ui/gestures_settings_tab_ui.ui line 24
en: Disable mouse gestures globally
eo: Neebligu musgestojn tutmonde

note: i18n: file kcontrol/ui/gestures_settings_tab_ui.ui line 40
en: Mouse button:
eo: Musbutono:

note: i18n: file kcontrol/ui/gestures_settings_tab_ui.ui line 66
en: Gesture timeout (ms):
eo: Gesta templimo (ms):

note: i18n: file kcontrol/ui/gestures_settings_tab_ui.ui line 90
en: Windows to Exclude
eo: Neuzotaj fenestroj

note: i18n: file kcontrol/ui/info_tab_ui.ui line 34
en: <p>This module allows configuring input actions, like mouse gestures, keyboard shortcuts for performing commands, launching applications or DCOP calls, and similar.</p>
    <p><b>NOTE: </b>If you are not an experienced user, you should be careful with modifying the actions, and should limit your changes mainly to enabling/disabling actions, and changing triggers.</p>
eo: <p>Tiu modulo ebligas agordi enigajn agojn kiel musgestojn, klavkombinojn por komandi, lanĉi aplikaĵojn aŭ DCOP-uzojn, kaj samajn aferojn.</p>
    <p><b>Notu: </b>Se vi ne estas sperta uzanto, estas pli bone ne esti riskema pri agaj ŝanĝoj kaj limi la ŝanĝojn pri ebligo aŭ neebligo de agoj aŭ pri lanĉo.</p>

note: i18n: file kcontrol/ui/keyboard_input_widget_ui.ui line 33
en: Keyboard input:
eo: Klavenigo

note: i18n: file kcontrol/ui/keyboard_input_widget_ui.ui line 66
en: Modify...
eo: Ŝanĝu...

note: i18n: file kcontrol/ui/keyboard_input_widget_ui.ui line 76
en: Send Input To
eo: Sendu enigagon al

note: i18n: file kcontrol/ui/keyboard_input_widget_ui.ui line 83
en: Specify the window where the keyboard input should be sent to:<ul>
    <li><em>Action window:</em> The window where the triggering action happened; this is usually the currently active window, except for mouse gesture triggers - where it is the window under mouse - and window triggers -where it is the window triggering the action.</li>
    <li><em>Active window:</em> The currently active window.</li>
    <li><em>Specific window:</em> Any window matching the given criteria.</li>
    </ul>
eo: Difinu la fenestron, al kiu la klavenigo estos sendata:<ul>
    <li><em>Agfenestro:</em> La fenestro, kie la lanĉo okazis, normale estas la nuna fenestro, krome por musgestaj lanĉoj - kaj fenestraj lanĉoj - kie la fenestro lanĉas la agon.</li>
    <li><em>Nuna fenestro:</em> La nuna fenestro.</li>
    <li><em>Difinita fenestro:</em>Iu fenestro, kiu konvenas al la kriterioj.</li>
    </ul>

note: i18n: file kcontrol/ui/keyboard_input_widget_ui.ui line 94
en: Action window
eo: Agfenestro

note: i18n: file kcontrol/ui/keyboard_input_widget_ui.ui line 105
en: Active window
eo: Nuna fenestro

note: i18n: file kcontrol/ui/keyboard_input_widget_ui.ui line 113
en: Specific window
eo: Speciala fenestro

note: i18n: file kcontrol/ui/keyboard_input_widget_ui.ui line 123
en: Window
eo: Fenestro

note: i18n: file kcontrol/ui/main_buttons_widget_ui.ui line 38
en: &New Action
eo: &Nova ago

note: i18n: file kcontrol/ui/main_buttons_widget_ui.ui line 46
en: New &Group
eo: Nova &grupo

note: i18n: file kcontrol/ui/main_buttons_widget_ui.ui line 54
en: Delete Action
eo: Forigu agon

note: i18n: file kcontrol/ui/main_buttons_widget_ui.ui line 76
en: Global &Settings
eo: &Tutmonda agordo

note: i18n: file kcontrol/ui/menuentry_widget_ui.ui line 30
en: Menu entry to execute:
eo: Menuero lanĉota:

note: i18n: file kcontrol/ui/menuentry_widget_ui.ui line 60
en: &Browse...
eo: &Rigardu...

note: i18n: file kcontrol/ui/window_trigger_widget_ui.ui line 30
en: Trigger When
eo: Lanĉu kiam

note: i18n: file kcontrol/ui/window_trigger_widget_ui.ui line 47
en: Window appears
eo: Fenestro aperas

note: i18n: file kcontrol/ui/window_trigger_widget_ui.ui line 55
en: Window disappears
eo: Fenestro malaperas

note: i18n: file kcontrol/ui/window_trigger_widget_ui.ui line 63
en: Window activates
eo: Fenestro aktivigas

note: i18n: file kcontrol/ui/window_trigger_widget_ui.ui line 71
en: Window deactivates
eo: Fenestro neaktivigas

note: i18n: file kcontrol/ui/windowdef_simple_widget_ui.ui line 77
en: Window &title:
eo: Fenestra &titolo:

note: i18n: file kcontrol/ui/windowdef_simple_widget_ui.ui line 86
en: Is Not Important
eo: Ne gravas

note: i18n: file kcontrol/ui/windowdef_simple_widget_ui.ui line 91
en: Contains
eo: Havas

note: i18n: file kcontrol/ui/windowdef_simple_widget_ui.ui line 96
en: Is
eo: Estas

note: i18n: file kcontrol/ui/windowdef_simple_widget_ui.ui line 101
en: Matches Regular Expression
eo: Konvenas al regulesprimo

note: i18n: file kcontrol/ui/windowdef_simple_widget_ui.ui line 106
en: Does Not Contain
eo: Ne havas

note: i18n: file kcontrol/ui/windowdef_simple_widget_ui.ui line 111
en: Is Not
eo: Ne estas

note: i18n: file kcontrol/ui/windowdef_simple_widget_ui.ui line 116
en: Does Not Match Regular Expression
eo: Ne konvenas al regulesprimo

note: i18n: file kcontrol/ui/windowdef_simple_widget_ui.ui line 166
en: Window c&lass:
eo: Fenestra k&laso:

note: i18n: file kcontrol/ui/windowdef_simple_widget_ui.ui line 255
en: Window &role:
eo: Fenestra &rolo:

note: i18n: file kcontrol/ui/windowdef_simple_widget_ui.ui line 361
en: &Autodetect
eo: &Aŭtomata ekkono

note: i18n: file kcontrol/ui/windowdef_simple_widget_ui.ui line 405
en: Window Types
eo: Fenestraj tipoj

note: i18n: file kcontrol/ui/windowdef_simple_widget_ui.ui line 422
en: Normal
eo: Normala

note: i18n: file kcontrol/ui/windowdef_simple_widget_ui.ui line 430
en: Dialog
eo: Dialogo

note: i18n: file kcontrol/ui/windowdef_simple_widget_ui.ui line 438
en: Desktop
eo: Tabulo

note: i18n: file kcontrol/ui/windowdef_simple_widget_ui.ui line 446
en: Dock
eo: Fiksu

en: KHotKeys
eo: Rapidklavo

en: KHotKeys daemon
eo: Rapidklava demono

en: Command/URL :
eo: Komando aŭ URLo :

en: Menuentry :
eo: Menuero :

en: Keyboard input :
eo: Klavkombino

en: Activate window :
eo: Aktivigu fenestron :

en: Active window:
eo: Nuna fenestro :

en: Existing window:
eo: Ekzista fenestro :

en: _: Not_condition
    Not
eo: Ne

en: _: And_condition
    And
eo: Kaj

en: _: Or_condition
    Or
eo: Aŭ

en: This "actions" file has already been imported before. Are you sure you want to import it again?
eo: Tio "aga" dosiero ja estas importita antaŭe. Ĉu vi certas pri reimporto?

en: This "actions" file has no ImportId field and therefore it cannot be determined whether or not it has been imported already. Are you sure you want to import it?
eo: Tiu "aga" dosiero en havas importnumeron kaj tial ne estas ekkonebla, ĉu ĝi jam estas importita aŭ ne. Ĉu vi certas pri importo?

en: These entries were created using Menu Editor.
eo: Tiuj eroj estis kreataj per menuredaktilo.

en: Shortcut trigger:
eo: Klavkombina lanĉo:

en: Window trigger:
eo: Fenestra lanĉo:

en: Gesture trigger:
eo: Gesta lanĉo:

en: Window simple:
eo: Simpla fenestro:

en: Menu Editor entries
eo: Menuredaktilaj eroj

en: &Disable (group is disabled)
eo: &Nebligu (grupo estas neebligita)

en: Command/URL...
eo: Komando aŭ URLo...

en: K-Menu Entry...
eo: K-Menuero...

en: DCOP Call...
eo: DCOP-lanĉo...

en: Keyboard Input...
eo: Klavenigoj...

en: Activate Window...
eo: Aktivigu fenestron...

en: Active Window...
eo: Nuna fenestro...

en: Existing Window...
eo: Ekzista fenestro...

en: A group is selected.
    Add the new condition in this selected group?
eo: Grupo estas elektita.
    Ĉu aldonas la novan kondiĉon al tiu grupo?

en: Window Details
eo: Fenestraj detaloj

en: _: to try
    &Try
eo: &Provu

en: Failed to run KDCOP
eo: Fiaskis lanĉi KDCOPon

en: Generic
eo: Ĝenerala

en: Keyboard Shortcut -> Command/URL (simple)
eo: Klavkombino -> Komando aŭ URLo (simpla)

en: K-Menu Entry (simple)
eo: K-Menuero (simpla)

en: Keyboard Shortcut -> DCOP Call (simple)
eo: Klavkombino -> DCOP-lanĉo (simpla)

en: Keyboard Shortcut -> Keyboard Input (simple)
eo: Klavkombino -> Klavenigo (simpla)

en: Gesture -> Keyboard Input (simple)
eo: Gesto -> Klavenigi (simpla)

en: Keyboard Shortcut -> Activate Window (simple)
eo: Klavkombino -> Aktivigas fenestron (simplan)

en: Draw the gesture you would like to record below. Press and hold the left mouse button while drawing, and release when you have finished.
    
    You will be required to draw the gesture 3 times. After each drawing, if they match, the indicators below will change to represent which step you are on.
    
    If at any point they do not match, you will be required to restart. If you want to force a restart, use the reset button below.
    
    Draw here:
eo: Desegnu la geston, kiun vi volas registri. Premu kaj plupremu la maldekstran butonon dum desegno kaj malpremu, kiam vi finiĝas.
    
    Vi estos postulata desegni la geston trifoje. Post ĉiu desegno, se vi interkonvenas, la malsupra montrilo ŝanĝiĝos, por ke vi vidu la staton.
    
    Se iam ili ne interkonvenas, vi estos postulata relanĉi. Se vi volas devigi relanĉon, uzu la malsupran reŝarĝbutonon.
    
    Desegnu ĉi tie:

en: &Reset
eo: &Reŝarĝu

en: Your gestures did not match.
eo: Viaj gestoj ne konvenis.

en: You have already completed the three required drawings. Either press 'Ok' to save or 'Reset' to try again.
eo: Vi finis la tri postulitajn desegnojn. Aŭ premu "Konfirmu" pro konservi aŭ "Reŝarĝu" por reprovi.

en: Button 2 (middle)
eo: Butono 2 (meza)

en: Button 3 (secondary)
eo: Butono 3 (dua)

en: Button 4 (often wheel up)
eo: Butono 4 (ofte la rado supren)

en: Button 5 (often wheel down)
eo: Butono 5 (ofte la rado malsupren)

en: Button 6 (if available)
eo: Butono 6 (se ĝi ekzistas)

en: Button 7 (if available)
eo: Butono 7 (se ĝi ekzistas)

en: Button 8 (if available)
eo: Butono 8 (se ĝi ekzistas)

en: Button 9 (if available)
eo: Butono 9 (se ĝi ekzistas)

en: New Action
eo: Nova ago

en: New Action Group
eo: Nova agogrupo

en: Select File with Actions to Be Imported
eo: Elektu dosieron kun agoj importotaj

en: Import of the specified file failed. Most probably the file is not a valid file with actions.
eo: Importo de la difinita dosiero fiaskis. Plej verŝajne ĝi ne estas laŭregula dosiero kun agoj.

en: K Menu -
eo: K-Menuo -

en: Info
eo: Informo

en: General Settings
eo: Ĝeneral agordo

en: Gestures Settings
eo: Gesta agordo

en: General
eo: Ĝenerala

en: Triggers
eo: Lanĉiloj

en: Keyboard Shortcut
eo: Klavkombino

en: Gestures
eo: Gestoj

en: Command/URL Settings
eo: Komanda aŭ URLa agordo

en: Menu Entry Settings
eo: Menuera agordo

en: DCOP Call Settings
eo: DCOP-lanĉa agordo

en: Keyboard Input Settings
eo: Klaveniga agordo

en: Conditions
eo: Kondiĉoj

en: Shortcut Trigger...
eo: Klavkombina lanĉo

en: Gesture Trigger...
eo: Gesta lanĉo

en: Window Trigger...
eo: Fenestra lanĉo

en: Select keyboard shortcut:
eo: Elektu klavkombinon:

en: Simple Window...
eo: Simpla fenestro...
