kdelibs - en to eo translation catalogue (1800 entries)

note: i18n: file ./interfaces/ktexteditor/editorchooser_ui.ui line 16
en: Editor Chooser
eo: Elektilo por redaktilo

note: i18n: file ./interfaces/ktexteditor/editorchooser_ui.ui line 41
en: Please choose the default text editing component that you wish to use in this application. If you choose <B>System Default</B>, the application will honor your changes in the Control Center. All other choices will override that setting.
eo: Bonvole elektu la norman programon, per kiu vi volas redakti tekstojn, en tiu aplikaĵo. Se vi elektas <b>Sistemnormo</b>, la aplikaĵo konsideros viajn ŝanĝojn en la Stircentro. Ĉiuj aliaj superstiros la agordon.

note: i18n: file ./kcert/kcertpart.rc line 4
en: &Certificate
eo: &Atestilo

note: i18n: file ./kdeui/kshortcutdialog_advanced.ui line 58
en: Alternate shortcut:
eo: Alternativa klavkombino:

note: i18n: file ./kdeui/kshortcutdialog_advanced.ui line 69
en: Primary shortcut:
eo: Unua klavkombino:

note: i18n: file ./kdeui/kshortcutdialog_advanced.ui line 155
en: The currently set shortcut or the shortcut you are entering will show up here.
eo: La nuna klavkombinado aŭ la enigonta kombinado estos montrata ĉi tie.

note: i18n: file ./kdeui/kshortcutdialog_advanced.ui line 188
en: Clear shortcut
eo: Forigu klavokombinon

note: i18n: file ./kdeui/kshortcutdialog_advanced.ui line 213
en: Multi-key mode
eo: Mult-klava moduso

note: i18n: file ./kdeui/kshortcutdialog_advanced.ui line 216
en: Enable the entry of multi-key shortcuts
eo: Ebligu la enigo de mult-klavaj kombinadoj

note: i18n: file ./kdeui/kshortcutdialog_advanced.ui line 219
en: Select this checkbox to enable the entry of multi-key shortcuts.  A multi-key shortcut consists of a sequence of up to 4 keys.  For example, you could assign "Ctrl+F,B" to Font-Bold and "Ctrl+F,U" to Font-Underline.
eo: Elektu tiun markejon por ebligi la enigon de mult-klavaj kombinadoj. Mult-klava kombinado konsistas el serio da klavoj, kiuj estas maksimumaj kvar. Ekzemple vi povas ligi "Ktrl+T,G" al Tiparo Grasa kaj "Ktrl+T,S" al Tiparo Substrekita.

note: i18n: file ./kdeui/ui_standards.rc line 4
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: file ./kdeui/ui_standards.rc line 33
en: &Game
eo: &Ludo

note: i18n: file ./kdeui/ui_standards.rc line 57
en: &Edit
eo: &Redakto

note: i18n: file ./kdeui/ui_standards.rc line 97
en: &View
eo: Ri&gardo

note: i18n: file ./kdeui/ui_standards.rc line 112
en: &Go
eo: &Navigo

note: i18n: file ./kdeui/ui_standards.rc line 133
en: &Bookmarks
eo: L&egosignoj

note: i18n: file ./kdeui/ui_standards.rc line 139
en: &Tools
eo: I&loj

note: i18n: file ./kdeui/ui_standards.rc line 143
en: &Settings
eo: &Agordo

note: i18n: file ./kdeui/ui_standards.rc line 184
en: Main Toolbar
eo: Precipa illistelo

note: i18n: file ./kdeui/kshortcutdialog_simple.ui line 27
en: Shortcut:
eo: Klavkombino:

note: i18n: file ./kdeui/kspellui.ui line 38
en: Unknown word:
eo: Nekonata vorto:

note: i18n: file ./kdeui/kspellui.ui line 44
en: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you don't want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
eo: <qt> <p>Ĉi tiu vorto ŝajne estas "nekonata vorto", ĉar ĝi ne konvenas iun eneron en la nuna vortaro. Ankaŭ ĝi estus fremdlinga vorto.</p>
    <p>Se la vorto estas skribata korekte, vi povas aldoni ĝin al la vortaro per kliko <b>Aldonu al la vortaro</b>. Se vi ne volas aldoni la nekonatan vorton al la vortaro, sed vi volas lasi ĝin, kliku <b>Ignoru</b> aŭ <b>Ignoru ĉie</b>.</p>
    <p>Se la vorto estas skribata malkorekte, vi povas provi, ke vi trovos la korektan anstataŭaĵo en la malsupra listo. Se vi ne povas trovi anstataŭaĵon tie, vi povas entipi ĝin en la malsupra tekstenigejo kaj kliki <b>Anstataŭigu</b> aŭ <b>Anstataŭigu ĉie</b>.</p>
    </qt>

note: i18n: file ./kdeui/kspellui.ui line 52
en: <b>misspelled</b>
eo: <b>Skribata malkorekte</b>

note: i18n: file ./kdeui/kspellui.ui line 55
en: Unknown word
eo: Nekonata vorto

note: i18n: file ./kdeui/kspellui.ui line 69
en: &Language:
eo: &Lingvo:

note: i18n: file ./kdeui/kspellui.ui line 77
en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
eo: <qt>
    <p>Elektu la lingvon de la dokumento, kiun vi revizias.</p>
    </qt>

note: i18n: file ./kdeui/kspellui.ui line 88
en: ... the <b>misspelled</b> word shown in context ...
eo: ... la <b>malkorekte skribata</> vorto montrata kuntekste ...

note: i18n: file ./kdeui/kspellui.ui line 94
en: Text excerpt showing the unknown word in its context.
eo: La tekstfragmento, kiu montras la nekonatan vorton kuntekste.

note: i18n: file ./kdeui/kspellui.ui line 99
en: <qt>
    <p>Here you can see a text excerpt showing the unknown word in its context. If this information is not sufficient to choose the best replacement for the unknown word, you can click on the document you are proofing, read a larger part of the text and then return here to continue proofing.</p>
    </qt>
eo: <qt>
    <p>Ĉi tie vi povas vidi tekstfragmenton, kiu montras la nekonatan vorton kuntekste. Se tiu informo ne sufiĉas por elekti la plej bonan anstataŭaĵon de la nekonata vorto, vi povas kliki la dokumenton, kiun vi revizias, legi pli longan tekstfragmenton kaj tiam reveni ĉi tien por pluiĝi la revizion.</p>
    </qt>

note: i18n: file ./kdeui/kspellui.ui line 107
en: << Add to Dictionary
eo: << Aldonu al vortaro:

note: i18n: file ./kdeui/kspellui.ui line 113
en: <qt>
    <p>The unknown word was detected and considered unknown because it is not included in the dictionary.<br>
    Click here if you consider that the unknown word is not misspelled and you want to avoid wrongly detecting it again in the future. If you want to let it remain as is, but not add it to the dictionary, then click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b> instead.</p>
    </qt>
eo: <qt>
    <p>La nekonata vorto estas rigardita kaj ŝajnas nekonate, ĉar ĝi ne estas en la vortaro.<br>
    Kliku ĉie tie, se vi pensas, ke la nekonata vorto ne estas skribata malkorekte, kaj vi volas eviti estontan rigardon. Se vi volas lasi ĝin, sed ankaŭ ne aldoni al la vortaro, tiam anstataŭe kliku <b>Ignoru</b> aŭ <b>Ignoru ĉie</b>.
    </qt>

note: i18n: file ./kdeui/kspellui.ui line 138
en: R&eplace All
eo: A&nstataŭigu ĉie

note: i18n: file ./kdeui/kspellui.ui line 143
en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
eo: <qt>
    <p>Kliku ĉi tie por anstataŭigi ĉie la nekonatan tekston per la teksto en la supra, maldekstra redaktilejo.</p>
    </qt>

note: i18n: file ./kdeui/kspellui.ui line 149
en: Suggested Words
eo: Proponoj

note: i18n: file ./kdeui/kspellui.ui line 165
en: Suggestion List
eo: Proponlisto

note: i18n: file ./kdeui/kspellui.ui line 171
en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should check if the correction for it is available and if it is, click on it. If none of the words in this list is a good replacement you may type the correct word in the edit box above.</p>
    <p>To correct this word click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
eo: <qt> 
    <p> Se la nekonata vorto estas skribata malkorekte, tiam vi kontrolu, ĉu la korektigaĵo ekzistas kaj tiukaze kliku ĝin. Se neniu el la vortoj en la listo estas bona anstataŭaĵo, vi povas entipi la korektan vorton en la supra redaktiliejo.</p>
    <p>Por korekti la vorton, kliku <b>Anstataŭigu</b> por korektigi nur ĉi tie aŭ <b>Anstataŭigu ĉie</b> por korektigi ĉie.</p>
    </qt>

note: i18n: file ./kdeui/kspellui.ui line 179
en: &Replace
eo: &Anstataŭigu

note: i18n: file ./kdeui/kspellui.ui line 184
en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
eo: <qt>
    <p>Kliku ĉi tie por anstataŭigi ĉi tiun nekonatan tekston per la teksto de la supra, maldekstra redaktilejo.</p>
    </qt>

note: i18n: file ./kdeui/kspellui.ui line 192
en: Replace &with:
eo: &Anstataŭigu per:

note: i18n: file ./kdeui/kspellui.ui line 201
en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
eo: <qt>
    <p>Se la nekonata vorto estas skribata malkorekte, vi entipos la korektigon ĉit tie aŭ elektos ĝin el la malsupra listo.</p>
    <p>Post tio vi povas kliki <b>Anstataŭigu</b>, se vi volas korektigi nur ĉi tie, aŭ <b>Anstataŭigu ĉie</b>, se vi volas korektigi ĉie.</p>
    </qt>

note: i18n: file ./kdeui/kspellui.ui line 209
en: &Ignore
eo: &Ignoru

note: i18n: file ./kdeui/kspellui.ui line 215
en: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
eo: <qt>
    <p>Kliku ĉie tie por lasi netuŝita la ĉi tiun nekonatan vorton.</p>
    <p> Tiu ago estas utila, kiam la vorto estas nomo, akronimo, fremdlingva vorto aŭ ia alia nekonata vorto, kiun vi volas uzi sen aldono al la vortaro.</p>
    </qt>

note: i18n: file ./kdeui/kspellui.ui line 223
en: I&gnore All
eo: I&gnoru ĉie

note: i18n: file ./kdeui/kspellui.ui line 229
en: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
eo: <qt>
    <p>Kliku ĉi tie por lasi netuŝita ĉie la nekonatan vorton.</p>
    <p> Tiu ago estas utila, kiam la vorto estas nomo, akronimo, fremdlingva vorto aŭ ia alia nekonata vorto, kiun vi volas uzi sen aldono al la vortaro.</p>
    </qt>

note: i18n: file ./kdeui/kspellui.ui line 248
en: S&uggest
eo: &Proponoj

note: i18n: file ./kdeui/kspellui.ui line 254
en: English
eo: Angla

note: i18n: file ./kdeui/kspellui.ui line 261
en: Language Selection
eo: Elektu lingvon

note: i18n: file ./khtml/khtml_popupmenu.rc line 11
en: Frame
eo: Kadro

note: i18n: file ./khtml/kjserrordlg.ui line 17
en: JavaScript Errors
eo: Javaskripteraroj

note: i18n: file ./khtml/kjserrordlg.ui line 20
en: This dialog provides you with notification and details of scripting errors that occur on web pages.  In many cases it is due to an error in the web site as designed by its author.  In other cases it is the result of a programming error in Konqueror.  If you suspect the former, please contact the webmaster of the site in question.  Conversely if you suspect an error in Konqueror, please file a bug report at http://bugs.kde.org/.  A test case which illustrates the problem will be appreciated.
eo: Tiu dialogo havigas vin kun noto kaj detaloj pri skripteraroj, kiuj okazas en la TTTa paĝoj. Ĉe multaj kazoj ili estas kaŭzata de eraro en la paĝo verkita de la kreinto. ĉe aliaj kazoj ili estas la rezulto de programa eraro en Konkeranto. Se vi kredas la unuan, bonvole informu la teksestron. Kontraŭe vi kredas eraron en Konkeranto, bonvole raportu ĝin al http://bugs.kde.org/. Ni ŝate ricevas testkazon, kiu montras la problemon.

note: i18n: file ./khtml/kjserrordlg.ui line 39
en: C&lear
eo: For&viŝu

note: i18n: file ./khtml/htmlpageinfo.ui line 26
en: Document Information
eo: Montru dokumentinformon

note: i18n: file ./khtml/htmlpageinfo.ui line 37
en: General
eo: Ĝenerale

note: i18n: file ./khtml/htmlpageinfo.ui line 122
en: Title:
eo: Titolo:

note: i18n: file ./khtml/htmlpageinfo.ui line 141
en: Last modified:
eo: Laste ŝanĝita:

note: i18n: file ./khtml/htmlpageinfo.ui line 160
en: Document encoding:
eo: Montru dokumentinformon:

note: i18n: file ./khtml/htmlpageinfo.ui line 188
en: HTTP Headers
eo: HTTP kaplinioj

note: i18n: file ./khtml/htmlpageinfo.ui line 197
en: Property
eo: Eco

note: i18n: file ./khtml/htmlpageinfo.ui line 208
en: Value
eo: Valoro

note: i18n: file ./kspell2/ui/configui.ui line 26
en: This is the default language that the spell checker will use. The drop down box will list all of the dictionaries of your existing languages.
eo: Tio estas la defaŭlta lingvo kion la spell korektilo uzos. La listformularero listigos ĉiujn vortarojn de via ekzistantaj lingvoj.

note: i18n: file ./kspell2/ui/configui.ui line 34
en: Options
eo: Opcioj

note: i18n: file ./kspell2/ui/configui.ui line 80
en: Default language:
eo: Norma lingvo:

note: i18n: file ./kspell2/ui/configui.ui line 91
en: Ignore These Words
eo: Ignoru tiujn vortojn

note: i18n: file ./kspell2/ui/kspell2ui.ui line 282
en: Autocorrect
eo: Aŭtomate korektigu

en: Configure
eo: Agordu

en: &Configure
eo: &Agordu

en: Configuration
eo: Agordo

en: Modify
eo: Ŝanĝu

en: &Modify
eo: &Ŝanĝu

en: Align
eo: Alĝustigo

en: Page
eo: Paĝo

en: Border
eo: Limo

en: Orientation
eo: Rotacio

en: Width
eo: Larĝeco

en: &Width
eo: &Larĝeco

en: Height
eo: Alteco

en: &Height
eo: &Alteco

en: Spacing
eo: Distancoj

en: Horizontal
eo: Horizontale

en: Vertical
eo: Vertikale

en: Right
eo: Dekstre

en: Left
eo: Maldekstre

en: Center
eo: Centre

en: Top
eo: Supre

en: Bottom
eo: Malsupre

en: &Bottom
eo: &Malsupren

en: Move
eo: Movu

en: Delete All
eo: Forigu ĉion

en: Clear All
eo: Forviŝu ĉion

en: Export
eo: Eksportu

en: Import
eo: Importu

en: Zoom
eo: Pligrandigu

en: &Zoom
eo: &Grandigo

en: Error
eo: Eraro

en: Malformed URL
eo: Misformita URL

en: Charset:
eo: Signaro:

en: Warning
eo: Averto

en: Save a file
eo: Konservas dosieron

en: Contents
eo: Enhavo

en: About
eo: Pri

en: &About
eo: &Pri

en: A&bout
eo: &Pri

en: Untitled
eo: Sentitola

en: &OK
eo: &Konfirmu

en: On
eo: Ŝaltita

en: Off
eo: Malŝaltita

en: &Apply
eo: &Apliku

en: File
eo: Dosiero

en: &Discard
eo: &Forĵetu

en: Discard
eo: Forĵetu

en: Edit
eo: Redakto

en: &Options
eo: &Opcioj

en: View
eo: Rigardo

en: E&xit
eo: &Finu

en: Quit
eo: Finu

en: &Quit
eo: &Finu

en: Reload
eo: Relegu

en: Back
eo: Malantaŭen

en: &New Window...
eo: &Nova fenestro...

en: New &Window...
eo: &Nova fenestro...

en: &New Window
eo: &Nova fenestro

en: New Game
eo: Nova ludo

en: &New Game
eo: &Nova ludo

en: Open
eo: Malfermu

en: Open a File
eo: Malfermas dosieron

en: Open...
eo: Malfermu...

en: &Open...
eo: &Malfermu

en: &Cut
eo: El&tondu

en: C&ut
eo: El&tondu

en: Font
eo: Tiparo

en: &Foreground Color
eo: &Teksta koloro

en: &Background Color
eo: &Fonkoloro

en: Save
eo: Konservu

en: &Save
eo: &Konservu

en: Save As
eo: Konservu kiel

en: Save As...
eo: Konservu kiel...

en: S&ave As...
eo: &Konservu kiel...

en: &Print...
eo: &Presu...

en: Sorry
eo: Pardonu

en: Remove
eo: Forigu

en: Add
eo: Aldonu

en: Change
eo: Ŝanĝu

en: &Delete
eo: &Forĵetu

en: Italic
eo: Kursiva

en: Roman
eo: Romana

en: Information
eo: Informo

en: Portrait
eo: Vertikale

en: Landscape
eo: Horizontale

en: locally connected
eo: loka kontakto

en: Browse...
eo: Rigardu...

en: Stop
eo: Stop!

en: &Remove
eo: &Forigu

en: &Properties...
eo: &Ecoj...

en: Properties
eo: Ecoj

en: &Start
eo: &Ek!

en: St&op
eo: &Stop!

en: Miscellaneous
eo: Diversaj

en: Font Size
eo: Tipargrandeco

en: Fonts
eo: Tiparoj

en: &Fonts
eo: &Tiparoj

en: &Reload
eo: &Relegu

en: Files
eo: Dosieroj

en: Continue
eo: Daŭrigu

en: Restore
eo: Restarigu

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Print
eo: Preso

en: Monday
eo: Lundo

en: Tuesday
eo: Mardo

en: Wednesday
eo: Merkredo

en: Thursday
eo: Ĵaŭdo

en: Friday
eo: Vendredo

en: Saturday
eo: Sabato

en: Sunday
eo: Dimanĉo

en: &Update
eo: &Renovigu

en: Highscore
eo: Rekordlisto

en: &New View
eo: &Nova rigardo

en: &Insert
eo: E&nmetu

en: &Previous
eo: &Antaŭa

en: Replace
eo: Anstataŭigu

en: &Replace...
eo: &Anstataŭigu...

en: Default
eo: Apriora

en: &Defaults
eo: &Aprioraĵoj

en: &Contents
eo: &Enhavo

en: Open Recent
eo: Malfermu lastajn

en: Open &Recent
eo: Malfermu &lastajn

en: &Find...
eo: &Trovu...

en: Find &Next
eo: Trovu &sekvan

en: Bookmarks
eo: Legosignoj

en: &Add Bookmark
eo: &Aldonu al legosignoj

en: &Edit Bookmarks...
eo: &Redaktu legosignojn...

en: &Spelling...
eo: &Literumo...

en: Show &Menubar
eo: Montru &menulistelon

en: Show &Toolbar
eo: Montru &illistelon

en: Show &Statusbar
eo: Montru &statolistelon

en: Configure &Key Bindings...
eo: Agordu &klavkombinojn...

en: &Preferences...
eo: &Agordo...

en: Do not show this message again
eo: Ne remontru tiun mesaĝon

en: _: QAccel
    Prior
eo: Antaŭa

en: _: QAccel
    Next
eo: Malantaŭa

en: _: QAccel
    Shift
eo: Majuskloklavo

en: _: QAccel
    Control
eo: Stirklavo

en: _: QAccel
    Meta
eo: Meta-klavo

en: _: QAccel
    Alt
eo: Alt-klavo

en: _: QAccel
    ParenLeft
eo: Maldekstra krampo

en: _: QAccel
    ParenRight
eo: Dekstra krampo

en: _: QAccel
    Asterisk
eo: Steleto

en: _: QAccel
    Plus
eo: Pluso

en: _: QAccel
    Comma
eo: Komo

en: _: QAccel
    Minus
eo: Minuso

en: _: QAccel
    Period
eo: Punkto

en: _: QAccel
    Slash
eo: Oblikvo

en: _: QAccel
    Colon
eo: Dupunkto

en: _: QAccel
    Semicolon
eo: Punktokomo

en: _: QAccel
    Less
eo: Plimalgrandsigno

en: _: QAccel
    Equal
eo: Egalsigno

en: _: QAccel
    Greater
eo: Pligrandsigno

en: _: QAccel
    Question
eo: Demandosigno

en: _: QAccel
    BracketLeft
eo: Maldekstra angula krampo

en: _: QAccel
    Backslash
eo: Retroklino

en: _: QAccel
    BracketRight
eo: Dekstra angula krampo

en: _: QAccel
    AsciiCircum
eo: Aski-cirkumflekso

en: _: QAccel
    Underscore
eo: Substreko

en: _: QAccel
    QuoteLeft
eo: Maldekstra citilo

en: _: QAccel
    BraceLeft
eo: Maldekstra kurba krampo

en: _: QAccel
    BraceRight
eo: Dekstra kurba krampo

en: _: QAccel
    AsciiTilde
eo: Aski-tildo

en: _: QAccel
    Apostrophe
eo: Apostrofo

en: _: QAccel
    Ampersand
eo: Kaj-signo

en: _: QAccel
    Exclam
eo: Krisigno

en: _: QAccel
    Dollar
eo: Dolarsigno

en: _: QAccel
    Percent
eo: Procentsigno

en: _: QAccel
    NumberSign
eo: Nombrosigno

en: _: font style
    Demi-bold
eo: Duongrasa

en: _: font style
    Light
eo: Facila

en: _: font style
    Light Italic
eo: Facilkursiva

en: _: font style
    Demi-bold Italic
eo: Duongraskursiva

en: _: font style
    Oblique
eo: Oblikva

en: _: font style
    Book
eo: Libra

en: _: font style
    Book Oblique
eo: Libraoblikva

en: _: window operation
    Sticky
eo: Fiksa

en: _: window operation
    Un-Sticky
eo: Nefiksa

en: No default value
eo: Neniu apriora valoro

en: Evaluation error
eo: Interpreta eraro

en: Range error
eo: Varieja eraro

en: Reference error
eo: Referenceraro

en: Syntax error
eo: Sintakseraro

en: Type error
eo: Tiperaro

en: URI error
eo: URI-eraro

en: Undefined value
eo: Nedifinita valoro

en: Null value
eo: Nula valoro

en: Invalid reference base
eo: Nevalida referencbazo

en: Can't find variable:
eo: Ne eblis trovi variablon:

en: Base is not an object
eo: Bazo ne estas objekto

en: Syntax error in parameter list
eo: Sintakseraro en parametrolisto

en: System Default (%1)
eo: Sistema apriora valoro (%1)

en: KScript Error
eo: KScript-eraro

en: Unable find script "%1".
eo: Ne eblas trovi la skripton "%1".

en: KDE Scripts
eo: KDE-programetoj

en: Video Toolbar
eo: Video-illistelo

en: Fullscreen &Mode
eo: Tutekrana &maniero

en: &Half Size
eo: &Duona grandeco

en: &Normal Size
eo: &Normala grandeco

en: &Double Size
eo: &Duobla grandeco

en: Unable to load resource '%1'
eo: Ne eblas legi rimedon '%1'

en: Custom
eo: Propra

en: Unknown type
eo: Nekonata tipo

en: Unknown Field
eo: Nekonata ero

en: All
eo: Ĉiuj

en: Frequent
eo: Ofte

en: Address
eo: Adreso

en: Email
eo: Retpoŝto

en: Personal
eo: Persona

en: Organization
eo: Organizaĵo

en: Undefined
eo: Nedifinita

en: Disable automatic startup on login
eo: Malŝaltu aŭtomatan lanĉon ĉe la salutado

en: Override existing entries
eo: Anstataŭigu ekzistantajn erojn.

en: Address book file <b>%1</b> not found! Make sure the old address book is located there and you have read permission for this file.
eo: Adreslibra dosiero <b>%1</b> ne estas trovita! Faru, ke la malnova adreslibro estas tie kaj vi havas legpermeson pri tiu dosiero.

en: Kab to Kabc Converter
eo: Konvertilo por adreslibro

en: Loading resource '%1' failed!
eo: Ŝarĝiĝo de la risurco '%1' fiaskis!

en: Saving resource '%1' failed!
eo: Konservo de la risurco '%1' fiaksis!

en: Resource Selection
eo: Risurcelekto

en: Resources
eo: Risurcoj

en: Public
eo: Publika

en: Private
eo: Hejmo

en: Confidential
eo: Konfidenca

en: Error in libkabc
eo: Eraro en libkabc

en: List of Emails
eo: Listo de e-leteroj

en: LockNull: All locks succeed but no actual locking is done.
eo: Ŝlosnulo: Ĉiuj ŝlosoj sukcesis, sed neniu nuna ŝloso estas farita.

en: LockNull: All locks fail.
eo: Ŝlosnulo: Ĉiuj ŝlosoj fiaskis.

en: _: Preferred phone
    Preferred
eo: Preferata

en: _: Home phone
    Home
eo: Privata

en: _: Work phone
    Work
eo: Laboreja

en: Messenger
eo: Mesaĝilo

en: Preferred Number
eo: Preferata nombro

en: Voice
eo: Voĉo

en: Fax
eo: Fakso

en: _: Mobile Phone
    Mobile
eo: Poŝtelefono

en: Mailbox
eo: Poŝtkesto

en: Modem
eo: Modemo

en: _: Car Phone
    Car
eo: Aŭtotelefono

en: Pager
eo: Paĝilo

en: Home Fax
eo: Hejma faksilo

en: Work Fax
eo: Laboreja faksilo

en: Other
eo: Alia

en: Configure Distribution Lists
eo: Agordu dissendolistojn

en: Select Email Address
eo: Elektu retadreson

en: Email Addresses
eo: Retpoŝtaj adresoj

en: New List...
eo: Nova listo...

en: Rename List...
eo: Alinomu liston...

en: Remove List
eo: Forigu liston

en: Available addresses:
eo: Uzeblaj adresoj:

en: Name
eo: Nomo

en: Preferred Email
eo: Preferata retpoŝtadreso

en: Add Entry
eo: Aldonu eron

en: Use Preferred
eo: Uzu preferitan

en: Change Email...
eo: Ŝanĝu retpoŝton...

en: Remove Entry
eo: Forigu eron

en: New Distribution List
eo: Nova dissendolisto

en: Please enter &name:
eo: Bonvolu enigi &nomon:

en: Distribution List
eo: Dissendolisto

en: Please change &name:
eo: Bonvolu ŝanĝi &nomon:

en: Delete distribution list '%1'?
eo: Ĉu vi volas forigi dissendliston '%1'?

en: Selected addressees:
eo: Elektitaj ricevontoj:

en: Selected addresses in '%1':
eo: Elektitaj ricevontoj en '%1':

en: Miss
eo: Sinjorino

en: Mr.
eo: S-ro

en: Mrs.
eo: S-ino

en: Ms.
eo: F-ino

en: Jr.
eo: Jn.

en: Sr.
eo: Mjn.

en: User:
eo: Uzantoj:

en: Bind DN:
eo: Ligu HN:

en: Realm:
eo: Sfero:

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Host:
eo: Servilo:

en: Port:
eo: Pordo:

en: LDAP version:
eo: LDAP-Versio:

en: Size limit:
eo: Grandeclimo:

en: Time limit:
eo: Templimo:

en:  sec
eo:  s

en: _: Distinguished Name
    DN:
eo: HN:

en: Query Server
eo: Demandoservilo

en: Filter:
eo: Filtro:

en: Security
eo: Sekureco

en: Authentication
eo: Aŭtentikeco

en: Anonymous
eo: Anonima

en: Simple
eo: Simpla

en: SASL mechanism:
eo: SASL mekanismo:

en: LDAP Query
eo: LDAPa demando

en: Post Office Box
eo: Poŝtfako

en: Extended Address Information
eo: Ĝeneralaj adresoinformoj

en: Street
eo: Strato

en: Locality
eo: Situo

en: Region
eo: Regiono

en: Postal Code
eo: Urbokodo

en: Country
eo: Lando

en: Delivery Label
eo: Liverado-etikedo

en: _: Preferred address
    Preferred
eo: Preferata

en: Domestic
eo: Hejma

en: International
eo: Internacia

en: Postal
eo: Poŝta

en: Parcel
eo: Pakaĵadreso

en: _: Home Address
    Home
eo: Hejmo

en: _: Work Address
    Work
eo: Laborejo

en: Preferred Address
eo: Preferata adreso

en: Unable to open lock file.
eo: Neeblas malfermi la ŝlosdosieron.

en: The resource '%1' is locked by application '%2'.
eo: La risurco '%1' estas ŝlosata de aplkaĵo '%2'.

en: Unlock failed. Lock file is owned by other process: %1 (%2)
eo: Malŝlosiĝo fiaskis. Ŝlosdosiero apartenas al alia proceso: %1 (%2)

en: Unable to save to resource '%1'. It is locked.
eo: Ne eblas konservi al rimedo %1. Ĝi estas ŝlosita.

en: Select Addressee
eo: Elektu ricevonton

en: Selected
eo: Elektita

en: Unselect
eo: Malelektu

en: New List
eo: Nova listo

en: Change Email
eo: Ŝanĝu retpoŝton

en: Please enter name:
eo: Bonvolu doni nomon:

en: vCard
eo: Vizikarto

en: vCard Format
eo: Vizitkarta formato

en: No description available.
eo: Neniu priskribo.

en: Unique Identifier
eo: Produktidentigilo

en: Formatted Name
eo: Plena nomo

en: Family Name
eo: Familia nomo

en: Given Name
eo: Antaŭnomo

en: Additional Names
eo: Pluaj nomoj

en: Honorific Prefixes
eo: Honoraj antaŭaĵoj

en: Honorific Suffixes
eo: Honoraj postaĵoj

en: Nick Name
eo: Elektnomo

en: Birthday
eo: Naskiĝdato

en: Home Address Street
eo: Hejmadresa strato

en: Home Address City
eo: Hejmadresa urbo

en: Home Address State
eo: Hejmadresa provinco

en: Home Address Zip Code
eo: Hejmadresa poŝtkodo

en: Home Address Country
eo: Hejmadresa ŝtato

en: Home Address Label
eo: Hejma adresetikedo

en: Business Address Street
eo: Laboradresa strato

en: Business Address City
eo: Laboradresa urbo

en: Business Address State
eo: Laboradresa provinco

en: Business Address Zip Code
eo: Laboradresa poŝtkodo

en: Business Address Country
eo: Laboradresa ŝtato

en: Business Address Label
eo: Labora adresetikedo

en: Home Phone
eo: Hejmtelefono

en: Business Phone
eo: Labortelefono

en: Mobile Phone
eo: Movebla telefono

en: Business Fax
eo: Laborfakso

en: Car Phone
eo: Aŭtotelefono

en: Email Address
eo: Retpoŝta adreso

en: Mail Client
eo: Retpoŝtilo

en: Time Zone
eo: Tempzono

en: Geographic Position
eo: Geografia posicio

en: Title
eo: Titolo

en: Role
eo: Grado

en: Note
eo: Noto

en: Product Identifier
eo: Produktidentigilo

en: Revision Date
eo: Revizidato

en: Sort String
eo: Ordigĉeno

en: Homepage
eo: TTT-hejmpaĝo

en: Security Class
eo: Sekurecklaso

en: Logo
eo: Fabrikmarko

en: Photo
eo: Foto

en: Sound
eo: Sono

en: Agent
eo: Agento

en: TestWritevCard
eo: Skribtesto de vizitkarto

en: vCard 2.1
eo: Vizitkarto

en: Input file
eo: Enigdosiero

en: Output data in UTF-8 instead of local encoding
eo: Eldonu datumoj per UTF-8 anstataŭ lokale kodata.

en: Print menu-id of the menu that contains
    the application
eo: Presu menuidentigilon de la menuo, kiu enhavas la aplikaĵon

en: Print menu name (caption) of the menu that
    contains the application
eo: Presu menunomon de la menuo, kiu enhavas la aplikaĵon

en: Highlight the entry in the menu
eo: Akcentu la eron en la menuo

en: Do not check if sycoca database is up to date
eo: Ne kontrolu, se sikoka databazo estas ĝisdatigita.

en: The id of the menu entry to locate
eo: Por loki la identigilon de la menuero

en: Menu item '%1' could not be highlighted.
eo: Ne eblis akcenti la menueron '%1'.

en: KDE Menu query tool.
    This tool can be used to find in which menu a specific application is shown.
    The --highlight option can be used to visually indicate to the user where
    in the KDE menu a specific application is located.
eo: KDEa menudemandilo.
    Tiu ilo estas utila por sciiĝi, en kiu menuo difinita aplikaĵo estas vidigata.
    La akcentopcio ("--highlight") povas esti uzata por montri al la uzanto, kie en la KDEa menuo difinita aplikaĵo troviĝas.

en: kde-menu
eo: kde-menuo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: You must specify an application-id such as 'kde-konsole.desktop'
eo: Vi devas nomi aplikaĵidentigilon kiel 'kde-konsole.desktop'

en: You must specify at least one of --print-menu-id, --print-menu-name or --highlight
eo: Vi devas nomi minimume unu el "--print-menu-id", "--print-menu-name" aŭ "--highlight".

en: No menu item '%1'.
eo: Neniu menuero '%1'.

en: Menu item '%1' not found in menu.
eo: Menuero '%1' ne estas trovita en la menuo.

en: Old hostname
eo: Malnova komputilonomo

en: New hostname
eo: Nova komputilonomo

en: Error: HOME environment variable not set.
eo: Eraro: Mediovariablo HOME ne estas difinita.

en: Error: DISPLAY environment variable not set.
eo: Eraro: Mediovariablo DISPLAY ne estas difinita.

en: KDontChangeTheHostName
eo: Ne-ŝanĝu-la-komputilnomon

en: Informs KDE about a change in hostname
eo: Informas KDEon pri ŝanĝo de komputilnomo

en: Check Sycoca database only once
eo: Kontrolu sikokan-datumbazon nur unufoje

en: KDE Daemon
eo: KDE-demono

en: KDE Daemon - triggers Sycoca database updates when needed
eo: KDE-demono - lanĉas aktualigojn de la Agordo-datumbazo se necese

en: Error creating database '%1'.
    Check that the permissions are correct on the directory and the disk is not full.
eo: Eraro dum kreo de datumbazo '%1'.
    Kontrolu, ke la dosierumaj permesoj estas korektaj kaj la disko ne estas plena.

en: KBuildSycoca
eo: Agordarokreilo

en: Error writing database '%1'.
    Check that the permissions are correct on the directory and the disk is not full.
eo: Eraro dum skribo de datumbazo '%1'.
    Kontrolu, ke la dosierumaj permesoj estas korektaj kaj la disko ne estas plena.

en: Do not signal applications to update
eo: Ne informu aplikaĵojn pri aktualigo

en: Disable incremental update, re-read everything
eo: Neebligu paŝan ĝisdatigon, relegu ĉion

en: Check file timestamps
eo: Kontrolu dosierajn tempindikojn

en: Disable checking files (dangerous)
eo: Neebligu dosierkontrolon (riska)

en: Create global database
eo: Kreu mondan databazon

en: Perform menu generation test run only
eo: Faru neŝanĝeble menukrean teston

en: Track menu id for debug purposes
eo: Sekvu menuidentigilon pro erarserĉo

en: Silent - work without windows and stderr
eo: Malbabelema - laboru sen fenestroj kaj normala erareligo

en: Show progress information (even if 'silent' mode is on)
eo: Vidigu progresajn informojn (ankaŭ dum malbabeleco)

en: Rebuilds the system configuration cache.
eo: Rekreas la tenejon de la sistemagordo.

en: Reloading KDE configuration, please wait...
eo: Reŝarĝante KDEan agordon, atendu...

en: KDE Configuration Manager
eo: Agordmodulo de KDE

en: Do you want to reload KDE configuration?
eo: Ĉu vi volas relegi la agordodosieron?

en: Do Not Reload
eo: &Ne reŝarĝu

en: Configuration information reloaded successfully.
eo: Agordodosiero relegita sukcese.

en: Tool &Views
eo: I&loj kaj Rigardoj

en: MDI Mode
eo: MDa agmaniero

en: &Toplevel Mode
eo: &Plejaltnivela maniero

en: C&hildframe Mode
eo: &Kadrida maniero

en: Ta&b Page Mode
eo: Ta&bpaĝa maniero

en: I&DEAl Mode
eo: I&DEAI maniero

en: Tool &Docks
eo: I&loj kaj fiksaĵoj

en: Switch Top Dock
eo: Interŝanĝu supran fiksaĵon

en: Switch Left Dock
eo: Interŝanĝu maldekstran fiksaĵon

en: Switch Right Dock
eo: Interŝanĝu dekstran fiksaĵon

en: Switch Bottom Dock
eo: Interŝanĝu malsupran fiksaĵon

en: Previous Tool View
eo: Pasinta ilrigardo

en: Next Tool View
eo: Venonta ilrigardo

en: Show %1
eo: Montru %1

en: Hide %1
eo: Kaŝu %1

en: Window
eo: Fenestro

en: Undock
eo: Malfiksu

en: Dock
eo: Fiksu

en: Operations
eo: Agoj

en: Close &All
eo: Forigu &ĉion

en: &Minimize All
eo: &Minimumigu ĉion

en: &MDI Mode
eo: &MDa agmaniero

en: &Tile
eo: &Kahelo

en: Ca&scade Windows
eo: &Vicigu fenestrojn

en: Cascade &Maximized
eo: Vicigu kaj &maksimumigu

en: Expand &Vertically
eo: Grandiĝu &vertikale

en: Expand &Horizontally
eo: Grandiĝu &horizontale

en: Tile Overla&pped
eo: Su&permetitaj kaheloj

en: Tile V&ertically
eo: Kaheligu v&ertikale

en: &Dock/Undock
eo: (Mal)&Fiksu

en: Unnamed
eo: Nenomita

en: R&esize
eo: R&egrandigu

en: M&inimize
eo: M&inimumigu

en: M&aximize
eo: M&aksimumigu

en: &Maximize
eo: &Maksimumigu

en: &Minimize
eo: &Minimumigu

en: M&ove
eo: M&ovu

en: &Resize
eo: &Regrandigu

en: &Undock
eo: &Malfiksu

en: _: Switch between overlap and side by side mode
    Overlap
eo: Supermetu

en: The library %1 does not offer an %2 function.
eo: La biblioteko %1 ne provizas la funkcion %2.

en: The library %1 does not offer a KDE compatible factory.
eo: La biblioteko %1 ne provizas kde-kongruan fabrikon.

en: Library files for "%1" not found in paths.
eo: Bibliotekdosieroj por "%1" ne estas trovita en la vojetoj.

en: _: Dear Translator! Translate this string to the string 'LTR' in left-to-right languages (as english) or to 'RTL' in right-to-left languages (such as Hebrew and Arabic) to get proper widget layout.
eo: LTR

en: There was an error setting up inter-process communications for KDE. The message returned by the system was:
eo: Okazis eraro dum preparo de la komunikado inter
    la KDE-procezoj. La mesaĝo redonita de la
    operaciumo estas:

en: 
    
    Please check that the "dcopserver" program is running!
eo: 
    
    Kontrolu, ĉu la programo "dcopserver" estas lanĉita!

en: DCOP communications error (%1)
eo: DCOP-komunikado-eraro (%1)

en: Use the X-server display 'displayname'
eo: Uzu la X-servilan ekranon 'ekranonomo'

en: Use the QWS display 'displayname'
eo: Uzu la QWS-ekranon 'ekranonomo'

en: Restore the application for the given 'sessionId'
eo: Restarigu la aplikaĵon por la donita 'seanconumero'

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
eo: Faras, ke la aplikaĵo instalas propran koloraron
    ĉe 8-bita ekrano

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
eo: Limigas la nombron de koloroj rezervitaj
    en la kolorkubo ĉe 8-bita ekrano,
    se la aplikaĵo uzas QApplication::ManyColor

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
eo: diras al Qt, ke ĝi neniam transprenu la muson aŭ la klavaron

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
eo: ruliĝante sub sencimigilo tio povas kaŭzi
    transdonon de implicita argumento -nograb,
    uzu -dograb por ŝanĝi tion

en: switches to synchronous mode for debugging
eo: ŝaltiloj por sinkrona agmaniero ĉe erarserĉo

en: defines the application font
eo: difinas la tiparon de la aplikaĵo

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
eo: difinas la aprioran fonkoloron kaj paletron por la aplikaĵo
    (helaĵoj kaj malhelaĵoj estas kalkulitaj surbaze de la koloro)

en: sets the default foreground color
eo: difinas la aprioran tekstkoloron

en: sets the default button color
eo: difinas la aprioran koloron de butonoj

en: sets the application name
eo: donas la nomon de la aplikaĵo

en: sets the application title (caption)
eo: donas la titolon de la aplikaĵo

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
eo: Faras, ke la aplikaĵo uzas fenestraĵon 'TrueColor visual'
    ĉe 8-bita ekrano

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
eo: Difinas la enigstilon de XIM (X-enIg-Metodo). Eblaj
    valoroj estas  "onthespot", "overthespot", "offthespot"
    kaj "root"

en: set XIM server
eo: difinu XIM-servilon

en: disable XIM
eo: malŝaltu XIM

en: forces the application to run as QWS Server
eo: faras, ke la aplikaĵo lanĉos QWS-servilon

en: mirrors the whole layout of widgets
eo: spegulas la tutan aspekton de la fenestraĵoj

en: Use 'caption' as name in the titlebar
eo: Uzu 'titolo' kiel nomon en la titollistelo

en: Use 'icon' as the application icon
eo: Uzu 'piktogramon' kiel aplikaĵa piktogramo

en: Use 'icon' as the icon in the titlebar
eo: Uzu 'piktogramo' kiel piktogramon en la titollistelo

en: Use alternative configuration file
eo: Uzu alternativan agordodosieron

en: Use the DCOP Server specified by 'server'
eo: Uzu la DCOP-servilon donitan de 'servilo'

en: Disable crash handler, to get core dumps
eo: Malŝaltu kraŝtraktilon por ricevi konvenciajn erardosierojn (Core dump)

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
eo: Atendas WM_NET-kongruan fenestroadministrilon

en: sets the application GUI style
eo: difinas la grafikstilon de la aplikaĵo

en: The style %1 was not found
eo: La stilo %1 ne troviĝis

en: modified
eo: ŝanĝita

en: Could not Launch Help Center
eo: Ne eblis lanĉi la Helpocentron

en: Could not launch the KDE Help Center:
    
    %1
eo: Ne eblis lanĉi la KDEan Helpocentron:
    
    %1

en: Could not Launch Mail Client
eo: Ne eblis lanĉi retpoŝtilon

en: Could not launch the mail client:
    
    %1
eo: Ne eblis lanĉi retpoŝtilon:
    
    %1

en: Could not Launch Browser
eo: Ne eblis lanĉi legilon

en: Could not launch the browser:
    
    %1
eo: Ne eblis lanĉi legilon:
    
    %1

en: Could not register with DCOP.
eo: Ne eblis registriĝi ĉe DCOP.

en: KLauncher could not be reached via DCOP.
eo: Ne eblis atingi Lanĉilon per DCOP.

en: Desktop %1
eo: Tabulo %1

en: Will not save configuration.
eo: Ne konservu la agordaron.

en: Configuration file "%1" not writable.
eo: Agordodosiero "%1" ne estas skribebla.

en: Please contact your system administrator.
eo: Bonvole kontaktu vian sisteman administriston.

en: Unknown option '%1'.
eo: Nekonata opcio '%1'.

en: '%1' missing.
eo: '%1' mankas.

en: _: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line
    %1 was written by
    %2
eo: %1 estas skribita de
    %2

en: Please report bugs to %1.
eo: Bonvole uzu %1 por la raporto de eraroj

en: Unexpected argument '%1'.
eo: Neatendita argumento '%1'.

en: Use --help to get a list of available command line options.
eo: Uzu '--help' por ricevi liston de uzeblaj komandliniaj argumentoj.

en: [options]
eo: [opcioj]

en: [%1-options]
eo: [%1-opcioj]

en: Usage: %1 %2
eo: uzo: %1 %2

en: Generic options
eo: Ĝeneralaj opcioj

en: Show help about options
eo: Montru helpon pri la opcioj

en: Show %1 specific options
eo: Montru %1 apartajn opciojn

en: Show all options
eo: Montru ĉiujn opciojn

en: Show author information
eo: Montru aŭtorinformon

en: Show version information
eo: Montru versioinformon

en: Show license information
eo: Montru licenco-informon

en: End of options
eo: Fino de opcioj

en: %1 options
eo: %1 opcioj

en: 
    Options:
eo: 
    Opcioj:

en: 
    Arguments:
eo: 
    Argumentoj:

en: <unknown socket>
eo: <nekonata kontaktilo>

en: <empty>
eo: <malplena>

en: _: 1: hostname, 2: port number
    %1 port %2
eo: %1, pordo %2

en: <empty UNIX socket>
eo: <malplena Unikskontaktilo>

en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
eo: Akcelila diagnoso de D-ro Klaŝo

en: &Disable automatic checking
eo: &Neebligu aŭtokontrolon

en: <h2>Accelerators changed</h2>
eo: <h2>Akceliloj ŝanĝitaj</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
eo: <h2>Akceliloj forigitaj</h2>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
eo: <h2>Akceliloj aldonitaj (nur por informo)</h2>

en: New
eo: Nova

en: Paste Selection
eo: Enmetu la elektaĵon

en: Deselect
eo: Malelektu

en: Delete Word Backwards
eo: Forigu antaŭan vorton

en: Delete Word Forward
eo: Forigu sekvan vorton

en: Find
eo: Trovu

en: Find Next
eo: Trovu sekvan

en: Find Prev
eo: Trovu antaŭan

en: Navigation
eo: Navigado

en: End
eo: Finen

en: Beginning of Line
eo: Linea komenco

en: End of Line
eo: Linea fino

en: Prior
eo: Eraro

en: Go to Line
eo: Iru al linio

en: Add Bookmark
eo: Aldonu al legosignoj

en: Zoom In
eo: Pligrandigu

en: Zoom Out
eo: Malpligrandigu

en: Up
eo: Supren

en: Forward
eo: Antaŭen

en: Popup Menu Context
eo: kunteksto de loka menuo

en: Show Menu Bar
eo: Montru menulistelon

en: Backward Word
eo: Iru posten per vorto

en: Forward Word
eo: Iru antaŭen per vorto

en: Activate Next Tab
eo: Aktivigu sekvan folion

en: Activate Previous Tab
eo: Aktivigu antaŭam folion

en: Full Screen Mode
eo: Tutekrana maniero

en: What's This
eo: Kio estas tio

en: Text Completion
eo: Tekstkompletigo

en: Previous Completion Match
eo: Antaŭa kompletigaĵo

en: Next Completion Match
eo: Sekva kompletigaĵo

en: Substring Completion
eo: Vortkompletigo

en: Previous Item in List
eo: Antaŭa listero

en: Next Item in List
eo: Sekva listero

en: of Muharram
eo: de Muharram

en: of Safar
eo: de Safar

en: of R. Awal
eo: de R. Awal

en: of R. Thaani
eo: de R. Thaani

en: of J. Awal
eo: de J. Awal

en: of J. Thaani
eo: de J. Thaani

en: of Rajab
eo: de Rajab

en: of Sha`ban
eo: de Sha`ban

en: of Ramadan
eo: de Ramadan

en: of Shawwal
eo: de Shawwal

en: of Qi`dah
eo: de Qi`dah

en: of Hijjah
eo: de Hijjah

en: of Rabi` al-Awal
eo: de Rabi` al-Awal

en: of Rabi` al-Thaani
eo: de Rabi` al-Thaani

en: of Jumaada al-Awal
eo: de Jumaada al-Awal

en: of Jumaada al-Thaani
eo: de Jumaada al-Thaani

en: of Thu al-Qi`dah
eo: de Thu al-Qi`dah

en: of Thu al-Hijjah
eo: de Thu al-Hijjah

en: _: Dear translator, please do not translate this string in any form, but pick the _right_ value out of NoPlural/TwoForms/French... If not sure what to do mail thd@kde.org and coolo@kde.org, they will tell you. Better leave that out if unsure, the programs will crash!!
    Definition of PluralForm - to be set by the translator of kdelibs.po
eo: TwoForms

en: _: January
    Jan
eo: Jan

en: _: February
    Feb
eo: Feb

en: _: March
    Mar
eo: Mar

en: _: April
    Apr
eo: Apr

en: _: May short
    May
eo: Maj

en: _: June
    Jun
eo: Jun

en: _: July
    Jul
eo: Jul

en: _: August
    Aug
eo: Aŭg

en: _: September
    Sep
eo: Sep

en: _: October
    Oct
eo: Okt

en: _: November
    Nov
eo: Nov

en: _: December
    Dec
eo: Dec

en: January
eo: Januaro

en: February
eo: Februaro

en: March
eo: Marto

en: April
eo: Aprilo

en: _: May long
    May
eo: Majo

en: June
eo: Junio

en: July
eo: Julio

en: August
eo: Aŭgusto

en: September
eo: Septembro

en: October
eo: Oktobro

en: November
eo: Novembro

en: December
eo: Decembro

en: _: of January
    of Jan
eo: de Jan

en: _: of February
    of Feb
eo: de Feb

en: _: of March
    of Mar
eo: de Mar

en: _: of April
    of Apr
eo: de Apr

en: _: of May short
    of May
eo: de Maj

en: _: of June
    of Jun
eo: de Jun

en: _: of July
    of Jul
eo: de Jul

en: _: of August
    of Aug
eo: de Aŭg

en: _: of September
    of Sep
eo: de Sep

en: _: of October
    of Oct
eo: de Okt

en: _: of November
    of Nov
eo: de Nov

en: _: of December
    of Dec
eo: de Dec

en: of January
eo: de Januaro

en: of February
eo: de Februaro

en: of March
eo: de Marto

en: of April
eo: de Aprilo

en: _: of May long
    of May
eo: de Majo

en: of June
eo: de Junio

en: of July
eo: de Julio

en: of August
eo: de Aŭgusto

en: of September
eo: de Septembro

en: of October
eo: de Oktobro

en: of November
eo: de Novembro

en: of December
eo: de Decembro

en: _: concatenation of dates and time
    %1 %2
eo: %1 %2

en: &Next
eo: &Sekva

en: no error
eo: neniu eraro

en: address family for nodename not supported
eo: Adresfamilio por nodnomo ne subtenita

en: temporary failure in name resolution
eo: momenta problemo ĉe nomeltrovado

en: invalid value for 'ai_flags'
eo: nevalida valoro por 'ai_flags'

en: non-recoverable failure in name resolution
eo: neregebla problemo en nomeltrovado

en: 'ai_family' not supported
eo: 'ai_familio' ne subtenata

en: memory allocation failure
eo: eraro ĉe memoroakiro

en: no address associated with nodename
eo: neni adreso ligita kun la nodonomo

en: name or service not known
eo: nomo aŭ servo ne estas konata

en: servname not supported for ai_socktype
eo: servonomo ne subtenata por ai_socktype

en: 'ai_socktype' not supported
eo: 'ai_socktype' ne subtenata

en: system error
eo: Sistemeraro

en: Backspace
eo: Retroklavo

en: SysReq
eo: Sistempeta klavo

en: CapsLock
eo: Majusklecfiksa klavo

en: NumLock
eo: Ciferfiksa klavo

en: ScrollLock
eo: Rulfiksa klavo

en: PageUp
eo: Paĝo supren

en: PageDown
eo: Paĝo malsupren

en: Again
eo: Ree

en: Front
eo: Malfono

en: Arabic
eo: Araba

en: Baltic
eo: Balta

en: Central European
eo: Mezeŭropa

en: Chinese Simplified
eo: Simpligita ĉina

en: Chinese Traditional
eo: Tradicia ĉina

en: Cyrillic
eo: Cirila

en: Greek
eo: Greka

en: Hebrew
eo: Hebrea

en: Japanese
eo: Japana

en: Korean
eo: Korea

en: Thai
eo: Taja

en: Turkish
eo: Turka

en: Western European
eo: Okcidenteŭropa

en: Tamil
eo: Tamila

en: Unicode
eo: Unikodo

en: Northern Saami
eo: Nordsaamo

en: Vietnamese
eo: vjetamia

en: South-Eastern Europe
eo: Sudorienta eŭropo

en: _: Descriptive Encoding Name
    %1 ( %2 )
eo: %1 ( %2 )

en: Trash
eo: Rubujo

en: You reached the end of the list
    of matching items.
eo: Jen fino de la listo de konvenaj eroj.

en: The completion is ambiguous, more than one
    match is available.
eo: La kompletigo ne estas unika, pli ol unu konvenaĵo estus
    uzebla.

en: There is no matching item available.
eo: Ne ekzistas konvena ero.

en: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
eo: Ne estas donitaj licencinformoj por tiu programo.
    Bonvolu trarigardi la dokumentaron aŭ la fonttekstojn
    de la programo pri licenco.

en: This program is distributed under the terms of the %1.
eo: Tiu programo estas distribuata laŭ la %1.

en: _: Monday
    Mon
eo: Lun

en: _: Tuesday
    Tue
eo: Mar

en: _: Wednesday
    Wed
eo: Mer

en: _: Thursday
    Thu
eo: Ĵaŭ

en: _: Friday
    Fri
eo: Ven

en: _: Saturday
    Sat
eo: Sab

en: _: Sunday
    Sun
eo: Dim

en: NEC SOCKS client
eo: kliento por NEC SOCKS

en: Dante SOCKS client
eo: kliento por Dante SOCKS

en: Directory to generate files in
eo: Dosierujo por krei dosierojn

en: Input kcfg XML file
eo: Eniga, XMLa dosiero

en: Code generation options file
eo: Kodfariga opcidosiero

en: KDE .kcfg compiler
eo: KDEa agordkompililo

en: KConfig Compiler
eo: KDEa agordkompililo

en: requested family not supported for this host name
eo: servonomo ne subtenata por postulita familio

en: invalid flags
eo: nevalida valoro por 'flags'

en: requested family not supported
eo: postulita familio ne subtenata

en: requested service not supported for this socket type
eo: postulita servo ne subtenata por tiu kontaktoskatoltipo

en: requested socket type not supported
eo: postulita kontaktoskatoltipo ne subtenata

en: unknown error
eo: nekonata eraro

en: _: 1: the i18n'ed system error code, from errno
    system error: %1
eo: sistemeraro: %1

en: request was canceled
eo: Postulo estas forigita

en: _: Socket error code NoError
    no error
eo: neniu eraro

en: _: Socket error code LookupFailure
    name lookup has failed
eo: Namserĉo fiaskis

en: _: Socket error code AddressInUse
    address already in use
eo: la adreso jam estas uzata

en: _: Socket error code AlreadyBound
    socket is already bound
eo: la kontaktoskato jam estas ligita

en: _: Socket error code AlreadyCreated
    socket is already created
eo: la kontaktoskato jam estas kreita

en: _: Socket error code NotBound
    socket is not bound
eo: la kontaktoskato ne estas ligita

en: _: Socket error code NotCreated
    socket has not been created
eo: la kontaktoskato ne estas kreita

en: _: Socket error code WouldBlock
    operation would block
eo: operacio malhelpos

en: _: Socket error code ConnectionRefused
    connection actively refused
eo: konekto estas rifuzata aktive

en: _: Socket error code ConnectionTimedOut
    connection timed out
eo: konekto transtemplimiĝis

en: _: Socket error code InProgress
    operation is already in progress
eo: poeracio jam progresas

en: _: Socket error code NetFailure
    network failure occurred
eo: retmalkorektaĵo okazis

en: _: Socket error code NotSupported
    operation is not supported
eo: operacio ne estas subtenata

en: _: Socket error code Timeout
    timed operation timed out
eo: templimita operacio transtemplimiĝis

en: _: Socket error code UnknownError
    an unknown/unexpected error has happened
eo: nekonata aŭ neatendita eraro okazis

en: _: Socket error code RemotelyDisconnected
    remote host closed connection
eo: fora komputilo fermis la konekton

en: Share Hot New Stuff
eo: Ĝeneraligu tre novajn aĵojn

en: Name:
eo: Nomo:

en: Author:
eo: Aŭtoro:

en: Version:
eo: Versio:

en: Release:
eo: Eldono:

en: License:
eo: Licenco:

en: Language:
eo: Lingvo:

en: Preview URL:
eo: Antaŭrigarda URLo:

en: Summary:
eo: Resumo:

en: Please put in a name.
eo: Bonvolu doni nomon.

en: Old upload information found, fill out fields?
eo: Malnova alŝutinformo trovita, plenumi enigejojn?

en: Fill Out
eo: Plenigu

en: Do Not Fill Out
eo: Ne plenigu

en: The file '%1' already exists. Do you want to overwrite it?
eo: Dosiero nomita "%1" jam ekzistas. Ĉu vi certas, ke vi volas anstataŭigi ĝin?

en: Overwrite
eo: Anstataŭigu

en: Error parsing providers list.
eo: Eraro dum analizo de provizistlisto.

en: Get Hot New Stuff
eo: Prenu tre novajn aĵojn

en: Welcome
eo: Bonvenu

en: Highest Rated
eo: Plej alte taksita

en: Most Downloads
eo: Plej multaj elŝutoj

en: Latest
eo: Plej malfrue

en: Version
eo: Versio

en: Rating
eo: Takso

en: Downloads
eo: Elŝutoj

en: Release Date
eo: Eldondato

en: Install
eo: Instalu

en: Details
eo: Detaloj

en: Name: %1
    Author: %2
    License: %3
    Version: %4
    Release: %5
    Rating: %6
    Downloads: %7
    Release date: %8
    Summary: %9
eo: Nomo: %1
    Aŭtoro: %2
    Licenco: %3
    Versio: %4
    Eldono: %5
    Takso: %6
    Elŝutoj: %7
    Eldondato: %8
    Resumo: %9

en: Preview: %1
    Payload: %2
eo: Antaŭrigardo: %1
    Eluzo: %2

en: Installation successful.
eo: Instalo sukcesis.

en: Installation
eo: Instalo

en: Installation failed.
eo: Instalo fiaskis

en: Successfully installed hot new stuff.
eo: Sukcesis instali novaĵojn.

en: Failed to install hot new stuff.
eo: Fiaskis instali novaĵojn.

en: Unable to create file to upload.
eo: Ne eblas krei la dosieron por alŝuto.

en: The files to be uploaded have been created at:
eo: La alŝutindaj dosieroj estas kreitaj ĉe:

en: Data file: %1
eo: Datumdosiero: %1

en: Preview image: %1
eo: Antaŭmontru bildon: %1

en: Content information: %1
eo: Enhavinformo: %1

en: Those files can now be uploaded.
eo: Tiuj dosieroj nun estas alŝuteblaj.

en: Beware that any people might have access to them at any time.
eo: Observu, ke iu povas uzi ilin ĉiutempe.

en: Upload Files
eo: Alŝutu dosierojn

en: Please upload the files manually.
eo: Alŝutu la dosierojn mane.

en: Upload Info
eo: Alŝutu informon

en: &Upload
eo: Alŝ&utu

en: Successfully uploaded new stuff.
eo: Sukcese alŝutitaj novaĵoj

en: No keys were found.
eo: Neniu ŝlosilo trovita.

en: The validation failed for unknown reason.
eo: La validado fuŝis pro nekonata kialo.

en: The signature is unknown.
eo: La subskribo ne estas konata.

en: Key used for signing:
eo: Ŝlosilo uzata por subskribi:

en: Get hot new stuff:
eo: Alportu novaĵojn:

en: Display only media of this type
eo: Nur vidigu mediojn de tiu tipo

en: Hot New Stuff Providers
eo: Novaĵaj provizistoj

en: Please select one of the providers listed below:
eo: Elektu unu el la malsupre listataj provizistoj:

en: No provider selected.
eo: Neniu provizisto elektita.

en: Clear Search
eo: Forviŝu serĉon

en: &Search:
eo: &Serĉu:

en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
eo: Serĉu interage mallongajn nomojn (ekz. Kopiu) aŭ klavkombinojn (ekz. KTRL+C) per entipigo ĉi tie.

en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
eo: Jen listo de klavkombinoj, t.e. kombinoj per kiuj vi lanĉas iun agon.
    Ekz. Ktrl+C (dekstra kolumno) por 'Kopiu' (maldekstra kolumno)

en: Action
eo: Ago

en: Shortcut
eo: Klavkombino

en: Alternate
eo: Alternativa

en: Shortcut for Selected Action
eo: Klavkombino por la elektita ago

en: _: no key
    &None
eo: &Neniu

en: The selected action will not be associated with any key.
eo: La elektita ago ne estos ligita al klavkombino.

en: _: default key
    De&fault
eo: &Apriora

en: This will bind the default key to the selected action. Usually a reasonable choice.
eo: Tio ligos la originan klavkombinon al la elektita ago. Normale tio estas taŭga elekto.

en: C&ustom
eo: &Propra

en: If this option is selected you can create a customized key binding for the selected action using the buttons below.
eo: Se elektita, vi povas krei proprajn klavkombinojn por la elektita ago uzante la malsuprajn butonojn.

en: Use this button to choose a new shortcut key. Once you click it, you can press the key-combination which you would like to be assigned to the currently selected action.
eo: Uzu tiun butonon por elekti novan klavkombinon. Post kiam vi premis ĝin, vi povas premi la klavkombinon, kiun vi volas ligi al la elektita ago.

en: Shortcuts
eo: Klavkombinoj

en: Default key:
eo: Apriora klavo:

en: None
eo: neniu

en: In order to use the '%1' key as a shortcut, it must be combined with the Win, Alt, Ctrl, and/or Shift keys.
eo: Por uzi la klavon '%1' en klavokombino, vi devas kombini ĝin kun iu(j) el la sekvaj: fenestroklavo, Alt-klavo,stirklavo, majuskliga klavo.

en: Invalid Shortcut Key
eo: Nevalida klavo

en: The '%1' key combination has already been allocated to the "%2" action.
    Please choose a unique key combination.
eo: La klavkombino '%1' jam estas ligita al la KDE-vasta ago "%2".
    Bonvolu elekti unikan klavkombinon.

en: Conflict with Standard Application Shortcut
eo: Konflikto kun apriora aplikaĵa klavokombino

en: The '%1' key combination has already been allocated to the standard action "%2".
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
eo: La klavkombino '%1' jam estas ligita al la KDE-vasta ago "%2".
    Ĉu vi pliŝatas religi ĝin al la nuna ago?

en: Conflict with Global Shortcut
eo: Konflikto kun mallokaj klavokombino

en: The '%1' key combination has already been allocated to the global action "%2".
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
eo: La klavkombino '%1' jam estas ligita al la KDE-vasta ago "%2".
    Ĉu vi pliŝatas religi ĝin al la nuna ago?

en: Key Conflict
eo: Klavokonflikto

en: The '%1' key combination has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
eo: La klavkombino '%1' jam estas ligita al la KDE-vasta ago "%2".
    Ĉu vi pliŝatas religi ĝin al la nuna ago?

en: Configure Shortcuts
eo: Agordu klavokombinojn

en: Close this tab
eo: Fermu tiun tabpaĝon

en: Select Region of Image
eo: Elektu parton de la bildo

en: Create &root/affix combinations not in dictionary
eo: Kreu &radiko/afikso-kombinojn, kiuj ne estas en la vortaro

en: Consider run-together &words as spelling errors
eo: Konsideru kungluitajn &vortojn kiel ortografiajn erarojn

en: &Dictionary:
eo: &Vortaro:

en: &Encoding:
eo: &Kodo:

en: International Ispell
eo: Internacia Ispell

en: &Client:
eo: &Kliento:

en: Spanish
eo: Hispana

en: Danish
eo: Dana

en: German
eo: Germana

en: German (new spelling)
eo: Germana (nova literumo)

en: Brazilian Portuguese
eo: Brazile portugala

en: Portuguese
eo: Portugala

en: Norwegian
eo: Norvega

en: Polish
eo: Pola

en: Russian
eo: Rusa

en: Slovenian
eo: Slovenia

en: Slovak
eo: Slovaka

en: Czech
eo: Ĉeĥa

en: Swedish
eo: Sveda

en: Swiss German
eo: Svisgermana

en: Ukrainian
eo: Ukrajna

en: Lithuanian
eo: Litova

en: French
eo: Franca

en: Belarusian
eo: Belorusa

en: Hungarian
eo: Hungara

en: _: Unknown ispell dictionary
    Unknown
eo: Nekonata

en: ISpell Default
eo: ISpell-Apriora

en: _: default spelling dictionary
    Default - %1 [%2]
eo: Apriora - %1 [%2]

en: ASpell Default
eo: ASpell-Apriora

en: _: default spelling dictionary
    Default - %1
eo: Apriora - %1

en: Choose...
eo: Elektu...

en: Click to select a font
eo: Kliku por elekti tiparon

en: Preview of the selected font
eo: Antaŭrigardo de la elektita tiparo

en: This is a preview of the selected font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
eo: Tio estas antaŭrigardo de la elektita tiparo. Vi povas ŝanĝi ĝin per kliko al la "Elektu..."-Butonon.

en: Preview of the "%1" font
eo: Antaŭrigardo de la tiparo "%1"

en: This is a preview of the "%1" font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
eo: Tio estas antaŭrigardo de la "%1"-tiparo. Vi povas ŝanĝi ĝin per kliko al la "Elektu..."-Butonon.

en: No information available.
    The supplied KAboutData object does not exist.
eo: Pardonu, neniu informo havebla.
    La donita objekto "KAboutData" ne ekzistas.

en: A&uthor
eo: &Aŭtoro

en: A&uthors
eo: &Aŭtoroj

en: &Thanks To
eo: &Dankon al

en: T&ranslation
eo: &Traduko

en: &License Agreement
eo: &Licenckontrakto

en: Here you can choose the font to be used.
eo: Tie ĉi vi povas elekti la uzotan tiparon.

en: Requested Font
eo: Postulita tiparo

en: Change font family?
eo: Ĉu ŝanĝi la tiparofamilion?

en: Enable this checkbox to change the font family settings.
eo: Elektu tion por ŝanĝi la agordon de la tiparfamilio.

en: Font:
eo: Tiparo:

en: Font style
eo: Tiparstilo

en: Change font style?
eo: Ĉu ŝanĝi la tiparostilon?

en: Enable this checkbox to change the font style settings.
eo: Elektu tion por ŝanĝi la agordon de la tiparstilo.

en: Font style:
eo: Tiparstilo:

en: Size
eo: Grandeco

en: Change font size?
eo: Ĉu ŝanĝi la tiparograndecon?

en: Enable this checkbox to change the font size settings.
eo: Elektu tion por ŝanĝi la agordon de la tipargrandeco.

en: Size:
eo: Grandeco:

en: Here you can choose the font family to be used.
eo: Tie ĉi vi povas elekti la uzotan tiparfamilion.

en: Here you can choose the font style to be used.
eo: Tie ĉi vi povas elekti la uzotan tiparstilon.

en: Regular
eo: Normala

en: Bold
eo: Grasa

en: Bold Italic
eo: Grasa kursiva

en: Relative
eo: Relativa

en: Font size<br><i>fixed</i> or <i>relative</i><br>to environment
eo: Tipargrandeco<br><i>Fiksa</i> aŭ <i>relativa</i><br>al medio

en: Here you can switch between fixed font size and font size to be calculated dynamically and adjusted to changing environment (e.g. widget dimensions, paper size).
eo: Tie ĉi vi povas alterni inter fiksa kaj relativa tipargrandeco. En la dua okazo ĝi adaptiĝas al la medio (ekz. grandeco de la fenestraĵo, papergrandeco).

en: Here you can choose the font size to be used.
eo: Tie ĉi vi povas elekti la uzotan tipargrandecon.

en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
eo: ABCĈDEFGĜHĤIJĴKLMNOPRSŜTUŬVZ abcĉdefgĝhĥijĵklmnoprsŝtuŭvz

en: This sample text illustrates the current settings. You may edit it to test special characters.
eo: Tiu ekzemploteksto ilustras la nunan agordon. Vi povas redakti ĝin por elprovi specialajn signojn.

en: Actual Font
eo: Fakta tiparo

en: &Available:
eo: &Uzeblaj agoj:

en: &Selected:
eo: &Elektita:

en: Table:
eo: Tabelo:

en: Question
eo: Demando

en: Do not ask again
eo: Ne demandu refoje

en: About %1
eo: Pri %1

en: Manual
eo: Mane

en: Automatic
eo: Aŭtomate

en: Dropdown List
eo: Falanta listo

en: Short Automatic
eo: Mallongigo-aŭtomateco

en: Dropdown List && Automatic
eo: Falanta listo

en: Software can always be improved, and the KDE Team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.<br><br>The K Desktop Environment has a bug tracking system. Visit <A HREF="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org</A> or use the "Report Bug..." dialog from the "Help" menu to report bugs.<br><br>If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".
eo: Programaro estas ĉiam plibonigebla, kaj la KDE-teamo estas preta fari tion. Sed vi - la uzanto - devas komuniki al ni, kie io ne funkcias kiel atendite aŭ povus esti plibonigata.<br><br>La K-Tabula Medio havas eraroraportan sistemon. Vizitu <A HREF="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org/</A> aŭ uzu la eraroraporto-dialogon el la Helpo-menuo por raporti pri eraro.<br><br>Se vi havas proponon por plibonigo, vi same povas uzi la eraroraportan funkcion, sed certigu, ke la graveco estu "deziro" en tiu kazo.

en: K Desktop Environment. Release %1
eo: K-Tabula Medio. Eldono %1

en: _: About KDE
    &About
eo: Pri &KDE

en: &Report Bugs or Wishes
eo: &Raporti erarojn aŭ dezirojn

en: &Join the KDE Team
eo: &Aliĝu al la KDE-teamon

en: &Support KDE
eo: &Subteno de KDE

en: &Yes
eo: &Jes

en: &No
eo: &Ne

en: Discard changes
eo: Forĵetu ŝanĝojn

en: Pressing this button will discard all recent changes made in this dialog
eo: SE vi premas tiun butonon, ĉiuj ŝanĝoj faritaj en tiu dialogo forgesiĝas

en: Save data
eo: Konservu datumojn

en: &Do Not Save
eo: &Ne konservu

en: Don't save data
eo: Ne konservu datumojn

en: Save &As...
eo: Konservu &kiel...

en: Save file with another name
eo: Ĉu konservi la dosieron sub alia nomo?

en: Apply changes
eo: Apliku ŝanĝojn

en: When clicking <b>Apply</b>, the settings will be handed over to the program, but the dialog will not be closed.
    Use this to try different settings.
eo: Se vi premas <b>Apliku<b>, ĉiuj ŝanĝoj estos transdonataj al la programo sen fermi la dialogfenestron.
    Uzu tiun butonon por elprovi la faritajn ŝanĝojn.

en: Administrator &Mode...
eo: Administra ag&maniero...

en: Enter Administrator Mode
eo: Lanĉu administran agmanieron

en: When clicking <b>Administrator Mode</b> you will be prompted for the administrator (root) password in order to make changes which require root privileges.
eo: Kiam vi klikas <b>Administra agmaniero</b>, vi estos demandata pri la administra pasvorto por permesi ŝanĝojn, kiuj necesas administrajn rajtojn.

en: Clear input
eo: Purigu enhavon

en: Clear the input in the edit field
eo: Purigu la redakto-kampon

en: _: show help
    &Help
eo: &Helpo

en: Show help
eo: Montru helpon

en: Close the current window or document
eo: Fermu la nunan fenestron aŭ dokumenton

en: Reset all items to their default values
eo: Redonu al ĉiuj eroj sian aprioran valoron

en: _: go back
    &Back
eo: &Reen

en: Go back one step
eo: Iru reen je unu paŝo

en: _: go forward
    &Forward
eo: &Antaŭen

en: Go forward one step
eo: Iru antaŭen je unu paŝo

en: Opens the print dialog to print the current document
eo: Malfermas la presdialogon por presi la nunan dokumenton

en: C&ontinue
eo: &Daŭrigu

en: Continue operation
eo: Daŭrigu agon

en: Delete item(s)
eo: Forĵetu aĵo(j)n

en: Open file
eo: Malfermu dosieron

en: Quit application
eo: Finu aplikaĵon

en: &Reset
eo: &Restarigu

en: Reset configuration
eo: Restara agordo

en: Confi&gure...
eo: A&gordu...

en: &Find
eo: &Trovu

en: Test
eo: Testu

en: As-you-type spell checking enabled.
eo: Dumtipa literumrevizio ebligita.

en: As-you-type spell checking disabled.
eo: Dumtipa literumrevizio neebligita.

en: Incremental Spellcheck
eo: Alkrementa literumilo

en: Too many misspelled words. As-you-type spell checking disabled.
eo: Tro multaj vortoj estas malkorektaj. Dumtipa literumrevizio neebligita.

en: No text!
eo: Mankas teksto!

en: Editing disabled
eo: Redaktado malŝaltita

en: Editing enabled
eo: Redaktado ŝaltita

en: Show Toolbar
eo: Montru illistelon

en: Hide Toolbar
eo: Kaŝu illistelon

en: Toolbars
eo: Illisteloj

en: Week %1
eo: Semajno %1

en: Next year
eo: Sekva jaro

en: Previous year
eo: Antaŭa jaro

en: Next month
eo: Sekva monato

en: Previous month
eo: Antaŭa monato

en: Select a week
eo: Elektu semajnon

en: Select a month
eo: Elektu monaton

en: Select a year
eo: Elektu jaron

en: Select the current day
eo: Elektu la nunan tagon

en: Configure Shortcut
eo: Agordu klavokombinon

en: Advanced
eo: Plidetale

en: Configure Toolbars
eo: Agordu illistelojn

en: Reset
eo: Restarigu

en: &Toolbar:
eo: &Illistelo:

en: A&vailable actions:
eo: &Uzeblaj agoj:

en: Curr&ent actions:
eo: &Nunaj agoj:

en: Change &Icon...
eo: Ŝanĝu p&iktogramon...

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
eo: Tiu elemento estos anstataŭigata per ĉiuj elementoj de enplektita komponanto.

en: <Merge>
eo: <Kunfandu>

en: <Merge %1>
eo: <Kunfandu %1>

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you won't be able to re-add it.
eo: Tio estas dinamika listo de agoj. Vi povas movi ĝin, se se vi forigas ĝin, ne eblas realdoni ĝin.

en: ActionList: %1
eo: Agolisto: %1

en: Named Colors
eo: Nomitaj koloroj

en: Unable to read X11 RGB color strings. The following file location(s) were examined:
eo: Ne eblas legi X11-RVB-kolornomojn. La sekva(j) loko(j) estis esplorataj:

en: Select Color
eo: Elektu koloron

en: &Add to Custom Colors
eo: &Aldonu al la propraj koloroj

en: Default color
eo: Apriora koloro

en: -default-
eo: -apriora-

en: -unnamed-
eo: -nenomita-

en: _: beginning (of line)
    &Home
eo: &Komenco

en: Show Menubar<p>Shows the menubar again after it has been hidden
eo: Montru menulistelon<p>Remontras la menulistelon post ĝi estis kaŝatan

en: Hide &Menubar
eo: Kaŝu &menulistelon

en: Hide Menubar<p>Hide the menubar. You can usually get it back using the right mouse button inside the window itself.
eo: Kaŝu menulistelon <p>Kaŝu la menulistelon. Normale vi povas rehaviĝi ĝin, kiam vi uzas la dekstran musbutonon en la fenestro.

en: Show St&atusbar
eo: Montru &statolistelon

en: Show Statusbar<p>Shows the statusbar, which is the bar at the bottom of the window used for status information.
eo: Montru statolistelon <p>Montras la statolistelon, kiu estas la listelo uzata pro statinformoj supra en la fenestro.

en: Hide St&atusbar
eo: Kaŝu &statolistelon

en: Hide Statusbar<p>Hides the statusbar, which is the bar at the bottom of the window used for status information.
eo: Kaŝru statolistelon <p>Kaŝas la statolistelon, kiu estas la listelo uzata pro statinformoj supra en la fenestro.

en: &Password:
eo: &Pasvorto:

en: &Keep password
eo: &Tenu pasvorton

en: &Verify:
eo: &Retajpu:

en: Passwords do not match
eo: Pasvortoj ne akordas

en: You entered two different passwords. Please try again.
eo: Vi donis du diversajn pasvortojn. Bonvolu reprovi.

en: Passwords match
eo: Pasvortoj kongruas

en: Check Spelling
eo: Kontrolu literumon

en: &Finished
eo: &Finita

en: Clear &History
eo: Forigu historion

en: No further item in the history.
eo: Neniu plia ero en la historio

en: &Browse...
eo: &Rigardu...

en: &Try
eo: &Provu

en: If you press the <b>OK</b> button, all changes
    you made will be used to proceed.
eo: Se vi premas "Konfirmu", ĉiuj ŝanĝoj
    faritaj de vi estos ekuzataj.

en: Accept settings
eo: Akceptas ŝanĝojn

en: When clicking <b>Apply</b>, the settings will be
    handed over to the program, but the dialog
    will not be closed. Use this to try different settings.
eo: Se vi premas <b>Apliku<b>, ĉiuj ŝanĝoj estos transdonataj
    al la programo sen fermi la dialogfenestron,
    Uzu tiun butonon por elprovi la faritajn ŝanĝojn.

en: Apply settings
eo: Aplikas ŝanĝojn

en: &Details
eo: &Detaloj

en: Get help...
eo: Ricevu helpon...

en: &Add
eo: &Aldonu

en: Move &Up
eo: Movu &supren

en: Move &Down
eo: Movu &malsupren

en: Submit Bug Report
eo: Sendu eraroraporton

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
eo: Via retpoŝtadreso. Se ĝi ne estas ĝusta, ŝanĝu ĝin per la butono "Agordu retpoŝton".

en: From:
eo: De:

en: Configure Email...
eo: Agordu retpoŝton...

en: The email address this bug report is sent to.
eo: La retpoŝta adreso, al kiu tiu erarraporto estas sendota.

en: To:
eo: Al:

en: &Send
eo: &Sendu

en: Send bug report.
eo: Sendu eraroraporton.

en: Send this bug report to %1.
eo: Sendu tiun eraroraporton al %1.

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
eo: La aplikaĵo, por kiu vi volas sendi eraroraporton - se ne ĝusta, bonvolu uzi la menueron "Raportu eraron" en la gusta aplikaĵo.

en: Application:
eo: Aplikaĵo:

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
eo: La versio de tiu ĉi aplikaĵo - antaŭ sendo de eraroraporto bonvolu certigi, ke ne haveblas pli nova versio.

en: no version set (programmer error!)
eo: neniu versio difinita (eraro de programisto!)

en: Compiler:
eo: Kompililo:

en: Se&verity
eo: &Graveco

en: Critical
eo: Gravega

en: Grave
eo: Grava

en: _: normal severity
    Normal
eo: Normala

en: Wishlist
eo: Deziro

en: Translation
eo: Traduko

en: S&ubject:
eo: &Temo:

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
eo: Entajpu detalan priskribon de la eraro (laŭeble en la angla).
    Post premo de "Sendu", mesaĝo estos sendata al la administranto de tiu ĉi programo.

en: &Launch Bug Report Wizard
eo: &Lanĉu la eraroraportan helpilon

en: _: unknown program name
    unknown
eo: nekonata

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
eo: Vi devas indiki kaj temlinion kaj priskribon, aliokaze la raporto ne povas esti sendata.

en: <p>You chose the severity <b>Critical</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that</p><ul><li>break unrelated software on the system (or the whole system)</li><li>cause serious data loss</li><li>introduce a security hole on the system where the affected package is installed</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you!</p>
eo: <p>Vi elektis la gravecon<b>Grava</b>. Atentu, ke tiu graveconivelo estas nur por eraroj, kiuj</p><ul><li>stumbligas aliajn programojn aŭ la tutan sistemon</li><li>kaŭzas gravan perdon de datumoj</li><li>enkondukas sekurecriskon en la sistemo kun la instalita pakaĵo</li></ul>
    <p>Ĉu la raportota eraro kaŭzas iun el la supraj damaĝoj? Se ne, bonvolu elekti pli malaltan graveconivelon. Dankon!</p>

en: <p>You chose the severity <b>Grave</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that</p><ul><li>make the package in question unusable or mostly so</li><li>cause data loss</li><li>introduce a security hole allowing access to the accounts of users who use the affected package</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you!</p>
eo: <p>Vi elektis la gravecon<b>Grava</b>. Atentu, ke tiu graveconivelo estas nur por eraroj, kiuj</p><ul><li>faras la koncernan pakaĵon plejparte neuzebla</li><li>kaŭzas gravan perdon de datumoj</li><li>enkondukas sekurecriskon permesantan aliron al la konto de la uzantoj de tiu pakaĵo</li></ul>
    <p>Ĉu la raportota eraro kaŭzas iun el la supraj damaĝoj? Se ne, bonvolu elekti pli malaltan graveconivelon. Dankon!</p>

en: Unable to send the bug report.
    Please submit a bug report manually...
    See http://bugs.kde.org/ for instructions.
eo: Ho ve, ne eblis sendi la eraroraporton.
    Bonvolu pardoni kaj raporti la eraron per normala retpoŝto...
    Vidu ĉe http://bugs.kde.org/ por instrukcioj.

en: Bug report sent, thank you for your input.
eo: La eraroraporto estas sendita, dankon por via enigo.

en: Close and discard
    edited message?
eo: Fermi kaj forĵeti la
    redaktitan mesaĝon?

en: Close Message
eo: Fermu mesaĝon

en: Custom...
eo: Adaptu...

en: Image Operations
eo: Bildoperacioj

en: &Rotate Clockwise
eo: &Turnu laŭhorloĝe

en: Rotate &Counterclockwise
eo: &Turnu kontraŭhorloĝe

en: _: Freeze the window geometry
    Freeze
eo: Neŝanĝebligu

en: _: Dock this window
    Dock
eo: Fiksu

en: Detach
eo: Dependu

en: &Back
eo: &Malantaŭen

en: %1 &Handbook
eo: &Manlibro de %1

en: What's &This
eo: Kio estas &tio?

en: &Report Bug...
eo: &Raportu eraron...

en: &About %1
eo: &Pri %1

en: About &KDE
eo: Pri &KDE

en: Exit F&ull Screen Mode
eo: &Forlasu tutekranan manieron

en: F&ull Screen Mode
eo: T&utekrana maniero

en: Search Columns
eo: Serĉu kolumne

en: All Visible Columns
eo: Ĉiuj videblaj kolumnoj

en: S&earch:
eo: S&erĉu:

en: Tip of the Day
eo: Konsileto de la tago

en: Did you know...?
eo: Ĉu vi sciis...?

en: &Show tips on startup
eo: &Montru helpindikojn ĉe lanĉo

en: Toolbar Menu
eo: Illistela menuo

en: _: toolbar position string
    Top
eo: Supre

en: _: toolbar position string
    Left
eo: Maldekstre

en: _: toolbar position string
    Right
eo: Dekstre

en: _: toolbar position string
    Bottom
eo: Malsupre

en: _: toolbar position string
    Floating
eo: Fluante

en: _: min toolbar
    Flat
eo: Plata

en: Icons Only
eo: Nur piktogramoj

en: Text Only
eo: Nur teksto

en: Text Alongside Icons
eo: Teksto apud piktogramoj

en: Text Under Icons
eo: Teksto sub piktogramoj

en: Small (%1x%2)
eo: Malgranda (%1x%2)

en: Medium (%1x%2)
eo: Mezgranda (%1x%2)

en: Large (%1x%2)
eo: Granda (%1x%2)

en: Huge (%1x%2)
eo: Granda (%1x%2)

en: Text Position
eo: Tekstopozicio

en: Icon Size
eo: Piktogramgrandeco

en: Task
eo: Tasko

en: %1 %2 (Using KDE %3)
eo: %1 %2 (uzante KDE %3)

en: Other Contributors:
eo: Aliaj kontribuantoj:

en: (No logo available)
eo: (Neniu insigno havebla)

en: Image missing
eo: Bildo mankas

en: Comment
eo: Komento

en: End of document reached.
    Continue from the beginning?
eo: Fino de la dokumento atingita.
    Ĉu daŭrigi de la komenco?

en: Beginning of document reached.
    Continue from the end?
eo: Komenco de la dokumento atingita.
    Ĉu daŭrigi de la fino?

en: Find:
eo: Trovu:

en: Case &sensitive
eo: Dist. &usklecon

en: Find &backwards
eo: Trovu &retroire

en: Replace &All
eo: A&nstataŭigu ĉie

en: Replace with:
eo: Anstataŭigu per:

en: Go to line:
eo: Iru al linio:

en: Unclutter Windows
eo: Malkonfuzu fenestrojn

en: Cascade Windows
eo: Vicigu fenestrojn

en: On All Desktops
eo: Sur ĉiuj tabuloj

en: Check Spelling...
eo: Kontrolu literumon...

en: Auto Spell Check
eo: Ortografia kontrolilo

en: Spell Checking
eo: Literumkontrolo

en: You have to restart the dialog for changes to take effect
eo: Vi devas relanĉi la dialogon por efekigi la ŝanĝojn

en: Spell Checker
eo: Ortografia kontrolilo

en: &Undo: %1
eo: &Malfaru: %1

en: &Redo: %1
eo: &Refaru: %1

en: Undo: %1
eo: Malfaru: %1

en: Redo: %1
eo: Refaru: %1

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
eo: %1 (%2 - %3x%4 punktoj)

en: %1 - %2x%3 Pixels
eo: %1 - %2x%3 punktoj

en: %1 (%2x%3 Pixels)
eo: %1 (%2x%3 punktoj)

en: Image - %1x%2 Pixels
eo: Bildo - %1x%2 punktoj

en: Done.
eo: Farite.

en: &Copy Text
eo: &Kopiu tekston

en: Search '%1' at %2
eo: Serĉu '%1' ĉe '%2'

en: Open '%1'
eo: Malfermu '%1'

en: Stop Animations
eo: Haltigu movbildojn

en: Copy Email Address
eo: Kopiu retpoŝtan adreson

en: &Save Link As...
eo: &Konservu ligitaĵon kiel...

en: Copy &Link Address
eo: Kopiu &ligilan adreson

en: Open in New &Window
eo: Malfermu en &Nova fenestro

en: Open in &This Window
eo: Malfermu en ĉi &tiu fenestro

en: Open in &New Tab
eo: Malfermu en &nova tabpaĝo

en: Reload Frame
eo: Relegu subdokumenton

en: View Frame Source
eo: Montru fonton de la subdokumento

en: View Frame Information
eo: Rigardu kadroinformojn

en: Print Frame...
eo: Presu kadron...

en: Save &Frame As...
eo: Konservu &subdokumenton kiel...

en: Save Image As...
eo: Konservu bildon kiel...

en: Copy Image
eo: Kopiu bildon

en: Copy Image Location
eo: Kopiu bildosituon

en: View Image (%1)
eo: Montru bildon (%1)

en: Save Link As
eo: Konservu ligitaĵon kiel

en: Save Image As
eo: Konservu bildon kiel

en: Add URL to Filter
eo: Aldonu URL-on al la filtrilo

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
eo: Dosiero nomita "%1" jam ekzistas. Ĉu vi certas, ke vi volas anstataŭigi ĝin?

en: Overwrite File?
eo: Anstataŭigu dosieron?

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
eo: La programo %1 ne troviĝis en via padaro (mediovariablo PATH).

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled!
eo: Provu reinstali ĝin  
    
    La enligeco en Konkeranto neebliĝos!

en: Default Font Size (100%)
eo: Apriora tipargrandeco (100%)

en: HTML Settings
eo: HTML-Agordo

en: Printer friendly mode (black text, no background)
eo: Presiltaŭga aspekto (nigra teksto, neniu fono)

en: Print images
eo: Presu bildojn

en: Print header
eo: Presu kapon

en: View Do&cument Source
eo: Montru do&kumentofonton

en: View Document Information
eo: Montru dokumentinformon

en: Save &Background Image As...
eo: Konservu &fonbildon kiel...

en: Security...
eo: Sekureco...

en: Security Settings<p>Shows the certificate of the displayed page. Only pages that have been transmitted using a secure, encrypted connection have a certificate.<p> Hint: If the image shows a closed lock, the page has been transmitted over a secure connection.
eo: Sekureca agrodo <p>Montras la atestaĵon de la vidigata paĝo.Nur paĝoj, kiuj estas sekure, ĉifre senditaj, havas atestaĵon. <p>Konsilo: Se la bildo montras fermitan ŝloson, la paĝo estas sendita per sekura komuniko.

en: Print Rendering Tree to STDOUT
eo: Presu bildigan arbon al norma eligejo

en: Print DOM Tree to STDOUT
eo: Presu DOMan arbon al norma eligejo

en: Stop Animated Images
eo: Haltigu moviĝantajn bildojn

en: Set &Encoding
eo: Difinu &kodon...

en: Semi-Automatic
eo: Duonaŭtomate

en: Automatic Detection
eo: Aŭtomata identigeco

en: _: short for Manual Detection
    Manual
eo: Neaŭtomate

en: Use S&tylesheet
eo: &Uzu stildifinon

en: Find text<p>Shows a dialog that allows you to find text on the displayed page.
eo: Trovu tekston <p>Montras dialogon, kiu ebligas trovi tekston en la vidigita paĝo.

en: Find next<p>Find the next occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function
eo: Trovu sekvontan <p>Trovu la sekvontan tekstejon.

en: Print Frame<p>Some pages have several frames. To print only a single frame, click on it and then use this function.
eo: Presu kadron <p> Kelkaj paĝoj havas plurajn kradojn. Por presu nur unu el tiuj kliku en tiu kaj uzu tiun funkcion.

en: Toggle Caret Mode
eo: Inversigu specialvidmanieron

en: This web page contains coding errors.
eo: Tiu ttt-paĝo havas erarojn.

en: &Hide Errors
eo: &Kaŝu erarojn

en: &Disable Error Reporting
eo: &Neebligu eraroraporton.

en: <b>Error</b>: %1: %2
eo: <b>Eraro</b>: %1: %2

en: <b>Error</b>: node %1: %2
eo: <b>Eraro</b>: ejaĵo %1: %2

en: Display Images on Page
eo: Montru bildojn surpaĝe

en: Session is secured with %1 bit %2.
eo: Seanco sekurigita kun %1-bita %2.

en: Session is not secured.
eo: Seanco ne estas sekurigita.

en: Error while loading %1
eo: Eraro dum lego de %1

en: An error occurred while loading <B>%1</B>:
eo: Okazis eraro ŝargante loading <B>%1</B>:

en: Error:
eo: Eraro:

en: The requested operation could not be completed
eo: Ne eblis fini la deziratan operacion

en: Technical Reason:
eo: Teknika kaŭzo:

en: Details of the Request:
eo: Detaloj de la deziro:

en: Date and Time: %1
eo: Dato kaj Tempo: %1

en: Additional Information: %1
eo: Aldonaj informoj: %1

en: Description:
eo: Priskribo:

en: Possible Causes:
eo: Eblaj kaŭzoj:

en: Possible Solutions:
eo: Eblaj solvoj:

en: Page loaded.
eo: Paĝo estas ŝargita.

en: _n: %n Image of %1 loaded.
    %n Images of %1 loaded.
eo: %n bildo el %1 legita.
    %n bildoj el %1 legitaj.

en:  (In new window)
eo:  (en nova fenestro)

en: Symbolic Link
eo: Simbola ligo

en: %1 (Link)
eo: %1 (ligo)

en: %2 (%1 bytes)
eo: %2 (%1 bitokoj)

en:  (In other frame)
eo:  (en alia kadro)

en: Email to:
eo: Retpoŝto al:

en:  - Subject:
eo:  - Temo:

en:  - CC:
eo:  - Kopio:

en:  - BCC:
eo:  - nevidebla kopio:

en: <qt>This untrusted page links to<BR><B>%1</B>.<BR>Do you want to follow the link?
eo: <qt>Tiu nefidata paĝo enhavas ligon al <BR><B>%1</B>.<BR>Ĉu vi volas uzi la ligon?

en: Follow
eo: Sekvu

en: Frame Information
eo: Kadroinformo

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
eo:    <a href="%1">[Ecoj]</a>

en: Save Background Image As
eo: Konservu fonbildon kiel

en: Save Frame As
eo: Konservu subdokumenton kiel

en: &Find in Frame...
eo: &Trovu en kadro...

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
eo: Averto: Tio estas sekura formularo, sed ĝi estas sendonta viajn datumojn neĉifritaj.
    Iu alia povus subaŭskulti la transsendatajn datumojn.
    Ĉu vi vere volas daŭrigi?

en: Network Transmission
eo: Reta transsendado

en: &Send Unencrypted
eo: &Sendu neĉifrita

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
eo: Averto: Via datumoj estos transsendataj neĉifritaj tra reto.
    Ĉu vere vi volas daŭrigi?

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
eo: Tiu retejo provas elsendi datumojn per retpoŝto.
    Ĉu vi volas permesi tion?

en: &Send Email
eo: &Sendu e-leteron

en: <qt>The form will be submitted to <BR><B>%1</B><BR>on your local filesystem.<BR>Do you want to submit the form?
eo: <qt>La formularo estos sendata al <BR><B>%1</B><BR> en via loka dosieraro.<BR>Ĉu vi volas sendi la formularon?

en: Submit
eo: Sendu

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
eo: Tiu retejo provas aldoni dosieron de vi komputilo al la elsendotajn formulardatumojn. La aldonaĵo estas forigita pro vi sekureco.

en: Security Warning
eo: Sekurecaverto

en: <qt>Access by untrusted page to<BR><B>%1</B><BR> denied.
eo: <qt>Preno de nefidata paĝo al <br><b>%1</b></br> rifuzita.

en: Security Alert
eo: Sekurecaverto

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
eo: La sekretejo '%1' estas malferma kaj uzata por formulardatumoj kaj pasvortoj.

en: &Close Wallet
eo: F&ermu sekretejon

en: JavaScript &Debugger
eo: Javaskripto-&sencimigilo

en: Find stopped.
eo: Trovo haltita.

en: Starting -- find links as you type
eo: Lanĉu -- trovu ligilojn kiel entipanta

en: Starting -- find text as you type
eo: Lanĉu -- trovu tekston kiel entipanta

en: Link found: "%1".
eo: Ligilo trovita: "%1".

en: Link not found: "%1".
eo: Ligilo ne trovita: "%1".

en: Text found: "%1".
eo: Teksto trovita: "%1".

en: Text not found: "%1".
eo: Teksto ne trovita: "%1".

en: Access Keys activated
eo: Rapidklavero estas ŝaltita

en: Print %1
eo: Presu %1

en: Embeddable HTML component
eo: HTML-komponento

en: the document is not in the correct file format
eo: la dokumento havas malĝustan dosierformon

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
eo: grava analizeraro: %1 en linio %2, kolumno %3

en: XML parsing error
eo: XML-analizo-eraro

en: Basic Page Style
eo: Baza paĝstilo

en: JavaScript Error
eo: Ĝavaskripteraro

en: &Do not show this message again
eo: &Ne remontru tiun mesaĝon

en: JavaScript Debugger
eo: Javaskripto-sencimigilo

en: JavaScript console
eo: Javaskriptkonsolo

en: &Step
eo: &Paŝu

en: &Continue
eo: &Daŭrigu

en: &Break at Next Statement
eo: &Haltigu ĉe sekvonta deklaro

en: Step
eo: Paŝu

en: Parse error at %1 line %2
eo: Analizeraron en linio %2 ĉe %1

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1
eo: Okazis eraro dum provo lanĉu skripton en tiu paĝo.
    
    %1

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
eo: Okazis eraro dum provo lanĉu skripton en tiu paĝo.
    
    %1 linio %2:
    %3

en: Confirmation: JavaScript Popup
eo: Konfirmo: Nova fenestro per Javoskripto

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
eo: Tiu retejo provas malfermi novan TTT-fenestron per Javoskript-komando.
    Ĉu vi volas permesi tion?

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
eo: Tiu retejo provas malfermi <p>%1</p> en nova TTT-fenestro per Javoskript-komando.<br />Ĉu vi volas permesi tion?</qt>

en: Close window?
eo: Ĉu fermi la fenestron?

en: Confirmation Required
eo: Konfirmo necesas

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
eo: Ĉu vi volas aldoni legosignon, kiu montras al "%1", al via kolekto?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
eo: Ĉu vi volas aldoni legosignon, kiu montras al "%1" kun la titolo "%2", al via kolekto?

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
eo: Javaskripto provis aldoni legosignon

en: Disallow
eo: Malpermesu

en: A script on this page is causing KHTML to freeze. If it continues to run, other applications may become less responsive.
    Do you want to abort the script?
eo: Skripto en tiu paĝo kaŭzis KHTMLon haltiĝi. Se vi pluigas ruli, aliaj povos malpli uzeblaj.
    Ĉi vi volas ĉesigi la skripton?

en: JavaScript
eo: Ĝavaskripto

en: &Abort
eo: H&altigu

en: This site is submitting a form which will open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow the form to be submitted?
eo: Tiu retejo provas malfermi novan TTT-fenestron per Javoskript-komando.
    Ĉu vi volas permesi tion?

en: <qt>This site is submitting a form which will open <p>%1</p> in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow the form to be submitted?</qt>
eo: <qt>Tiu retejo provas malfermi <p>%1</p> en nova TTT-fenestro per Javoskript-komando.
    Ĉu vi volas permesi tion?

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
eo: Tio estas traserĉebla indekso. Donu serĉvortojn:

en: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
eo: La sekvontaj dosieroj de estos alŝutataj, ĉar ili ne estas troveblaj.
    Ĉu vi pluigas?

en: Submit Confirmation
eo: Sendu konfirmon

en: You're about to transfer the following files from your local computer to the Internet.
    Do you really want to continue?
eo: Vi estas transigonta la sekvajn dosierojn el via loka komputilo al Interreto.
    Ĉu vi vere volas daŭrigi?

en: Send Confirmation
eo: Sendu konfirmon

en: &Send Files
eo: &Sendu dosierojn

en: Save Login Information
eo: Konservu la salutinformon

en: Ne&ver for This Site
eo: N&eniam por ĉi tiu retejo

en: Applet Parameters
eo: Aplikaĵparametroj

en: Parameter
eo: Parametroj

en: Class
eo: Klaso

en: Base URL
eo: Baza URLo

en: Archives
eo: Arĥivoj

en: KDE Java Applet Plugin
eo: KDEa Javaplikaĵkromaĵo

en: Initializing Applet "%1"...
eo: Lanĉebligante aplikaĵon "%1"...

en: Starting Applet "%1"...
eo: Lanĉante aplikaĵon "%1"...

en: Applet "%1" started
eo: Aplikaĵeto "%1" estas lanĉita

en: Applet "%1" stopped
eo: Aplikaĵeto "%1" estas haltigita

en: Loading Applet
eo: Prenanta aplikaĵeton

en: Error: java executable not found
eo: Eraro: programo "java" ne troviĝis

en: Signed by (validation:
eo: Subskribita de:

en: Certificate (validation:
eo: Atestilo

en: Ok
eo: Bone

en: Expired
eo: Finiĝita

en: SelfSigned
eo: Memsubskribita

en: Revoked
eo: Revokita

en: Untrusted
eo: Nefidata

en: SignatureFailed
eo: Subskribo fiaskis

en: Rejected
eo: Malakceptita

en: InvalidHost
eo: Nevalida servilo

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Do you grant Java applet with certificate(s):
eo: Ĉu vi permesas Javaplikaĵo kun atestilo(j):

en: the following permission
eo: la sekva rajto

en: &Reject All
eo: &Malakceptu ĉiujn

en: &Grant All
eo: &Permesu ĉiujn

en: No handler found for %1!
eo: Ne trovis traktilon por %1!

en: Embeddable component for multipart/mixed
eo: Enigebla parto por multparta/miksa

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
eo: Ne troviĝis kromaĵo por '%1'.
    Ĉu vi volas preni ĝin de %2?

en: Missing Plugin
eo: Mankas kromaĵo

en: Could not find '%1' executable.
eo: Ne eblis trovi la programon '%1'.

en: Could not open library '%1'.
    %2
eo: Ne eblis dinamike ŝargi la bibliotekon '%1'.
    %2

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: Could not find 'kdemain' in '%1'.
    %2
eo: Ne eblis trovi la funkcion 'kdemain' en '%1'.
    %2

en: klauncher: This program is not supposed to be started manually.
    klauncher: It is started automatically by kdeinit.
eo: klanĉilo: Ĉi tiu programa ne lanĉu mane.
    klanĉilo: Ĝi estas lanĉata aŭtomate de kdeinit.

en: KDEInit could not launch '%1'.
eo: KDE-Preparilo ne povis lanĉi '%1'.

en: Could not find service '%1'.
eo: Ne eblis trovi la servon '%1'.

en: Service '%1' is malformatted.
eo: Servo '%1' estas malbonforma.

en: Launching %1
eo: Lanĉante %1

en: Unknown protocol '%1'.
eo: Nekonata protokolo '%1'.

en: Error loading '%1'.
eo: Eraro dum lego de '%1'.

en: Check whether config file itself requires updating
eo: Kontrolu, ĉu la agardodosiero necesas aktualigon

en: File to read update instructions from
eo: Dosiero, el kiu legiĝu la aktualigoinformoj

en: Only local files are supported.
eo: Nur lokaj dosieroj estas subtenataj.

en: KConf Update
eo: Agord-aktualigo

en: KDE Tool for updating user configuration files
eo: Aktualigilo por la uzanto-agordodosieroj

en: KSpell2 Configuration
eo: Agordo de KSpell2

en: Builds Qt widget plugins from an ini style description file.
eo: Konstruu Qta fenestraĵojn el stilpriskriba dosiero.

en: Output file
eo: Eligdosiero

en: Name of the plugin class to generate
eo: Nomo de la kreota kromaĵklaso

en: Default widget group name to display in designer
eo: Norma fenestraĵgrupnomo vidigota en la formilo

en: Embed pixmaps from a source directory
eo: Enigu rastrumarojn el fontdosierujo

en: Web style plugin
eo: TTT-stila kromaĵo

en: KDE LegacyStyle plugin
eo: KDE-kromaĵo por konvencia stilo

en: KDE Tool to build a cache list of all pixmap themes installed
eo: KDE-programo kreanta bufritan liston de ĉiuj instalitaj bildetosoj

en: <qt>Do you want to search the Internet for <b>%1</b>?
eo: <qt>Ĉu vi volas serĉi interrete je <b>%1</b>?</qt>

en: Internet Search
eo: Interreta serĉo

en: &Search
eo: &Serĉu

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
eo: La dokumento "%1" estas ŝanĝita.
    Ĉu vi volas konservi aŭforĵeti ĝin?

en: Close Document
eo: Fermu dokumenton

en: Do you really want to execute '%1'?
eo: Ĉu vi vere volas lanĉi '%1'?

en: Execute File?
eo: Lanĉu dosieron?

en: Execute
eo: Lanĉu

en: Open '%2'?
    Type: %1
eo: Ĉu malfermu '%2'?
    Tipo: %1

en: Open '%3'?
    Name: %2
    Type: %1
eo: Ĉu malfermu '%3'?
    Nomo: %2
    Tipo: %1

en: &Open with '%1'
eo: &Malfermu per '%1'

en: &Open With...
eo: &Malfermu per...

en: &Open
eo: &Malfermu

en: Find Text
eo: Trovu tekston

en: Replace Text
eo: Anstataŭigu tekston

en: &Text to find:
eo: &Trovu tekston:

en: Regular e&xpression
eo: &Regula esprimo

en: &Edit...
eo: &Redaktu...

en: Replace With
eo: Anstataŭigu per

en: Replace&ment text:
eo: &Anstataŭiga teksto:

en: Use p&laceholders
eo: &Uzu ŝtopaĵojn

en: Insert Place&holder
eo: &Enigu ŝtopaĵon

en: C&ase sensitive
eo: Distingu &usklecon

en: &Whole words only
eo: &Nur tutvorte

en: From c&ursor
eo: &De kursilo

en: &Selected text
eo: Elektita tek&sto

en: &Prompt on replace
eo: &Montru al anstataŭigo

en: Start replace
eo: Anstataŭigu

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
eo: <qt>Se vi premas la butonon <b>Anstataŭigi</b>, la teskto, kiun vi entipis supre, estos traserĉata endokumente kaj ĉie anstataŭata per la anstataŭteksto.</qt>

en: Start searching
eo: Serĉu

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
eo: <qt>Se vi premas la butonon <b>Trovu</b>, la teksto, kiun vi entipis supre, estos serĉata endokumente.</qt>

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
eo: Kliku ĉi tie por redakti vian regulesprimon per grafika redaktilo.

en: Only search within the current selection.
eo: Nur serĉu en la nuna elekto.

en: Search backwards.
eo: Trovu retroire.

en: Any Character
eo: Ĉia signo

en: Start of Line
eo: Linia komenco

en: Set of Characters
eo: Signaro

en: Repeats, Zero or More Times
eo: Refojiĝas, nula aŭ pluraj fojoj

en: Repeats, One or More Times
eo: Refojiĝas, unu aŭ pluraj fojoj

en: Optional
eo: Opcia

en: Escape
eo: Eskapu

en: TAB
eo: Tabo

en: Newline
eo: Linifinilo

en: Carriage Return
eo: Ĉaretreveno

en: White Space
eo: Blanka spaco

en: Digit
eo: Cifero

en: Captured Text (%1)
eo: Kaptita teksto (%1)

en: You must enter some text to search for.
eo: Vi devas doni serĉtekston!

en: Invalid regular expression.
eo: Nevalida regula esprimo

en: There was an error loading the module.
eo: Eraro okazis dum ŝarĝo de la modulo.

en: <qt><p>The diagnostics is:<br>%1<p>Possible reasons:</p><ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module<li>You have old third party modules lying around.</ul><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
eo: <qt> <p>La ekzamena resulto estas:<br>%1</p><p>Eblaj Kaŭzoj:</p> <ul> <li>Eraro okazis dum pasinta KDE-aktualigo, kiu lasis solan stirmodulon. <li>Vi havas tie malnovajn modulojn de fremduloj. </ul> <p>Kontrolu ekzakte tiujn aferojn kaj provu forigi la mesaĝe nomitajn modulojn. Se tio fiaskos, vo povus kontakti vian distribuanton aŭ pakanton.</p></qt>

en: &All
eo: Ĉ&iuj

en: &Skip
eo: La&su

en: Replace '%1' with '%2'?
eo: Ĉu anstataŭigi '%1' per '%2'?

en: No text was replaced.
eo: Teksto ne estas anstataŭigita.

en: _n: 1 replacement done.
    %n replacements done.
eo: 1 anstataŭigita.
    %n anstataŭigitaj.

en: Beginning of document reached.
eo: Komenco de la dokumento atingita.

en: End of document reached.
eo: Fino de la dokumento atingita.

en: Do you want to restart search from the end?
eo: Ĉu vi volas daŭrigi de la fino?

en: Do you want to restart search at the beginning?
eo: Ĉu vi volas daŭrigi de la komenco?

en: <qt><table><tr><td><b>Description:</b></td><td>%1</td></tr><tr><td><b>Author:</b></td><td>%2</td></tr><tr><td><b>Version:</b></td><td>%3</td></tr><tr><td><b>License:</b></td><td>%4</td></tr></table></qt>
eo: <qt><table><tr><td><b>Priskribo:</b></td><td>%1</td></tr><tr><td><b>Aŭtoro:</b></td><td>%2</td></tr><tr><td><b>Versio:</b></td><td>%3</td></tr> <tr> <td><b>Licenco:</b></td> <td>%4</td></tr> </table></qt>

en: (This plugin is not configurable)
eo: (Ne eblas agordi tiun kromaĵon)

en: 
    Please correct.
eo: 
    Bonvolu korekti

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
eo: <qt>Trovu venontan lokon de '<b>%1</b>'?</qt>

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
eo: <qt>Neniu loko trovita pri '<b>%1</b>'.</qt>

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
eo: Neniu loko trovita pri '<b>%1</b>'.

en: <big>Loading...</big>
eo: <big>Legante...</big>

en: Select Components
eo: Elektu partojn

en: There is no resource available!
eo: Neniu risurco ekzistas!

en: KDE Resources configuration module
eo: Agordmodulo de KDEaj risurcoj

en: (c) 2003 Tobias Koenig
eo: © 2003 Tobias Koenig

en: Resource Configuration
eo: Risurcagordo

en: General Settings
eo: Ĝenerala agordo

en: Read-only
eo: Nurlege

en: %1 Resource Settings
eo: Risurcagordo de %1

en: Type
eo: Tipo

en: Standard
eo: Normo

en: &Add...
eo: &Aldonu...

en: &Use as Standard
eo: &Uzu kiel normo

en: There is no standard resource! Please select one.
eo: Norma risurco ne ekzistas! Elektu unu.

en: Please select type of the new resource:
eo: Elektu tipon de la nova risurco:

en: Unable to create resource of type '%1'.
eo: Ne eblas krei la risurcon de la tipo '%1'.

en: You cannot remove your standard resource! Please select a new standard resource first.
eo: Vi ne povas forigi vian norman risurcon! Antaŭe elektu novan norman risurcon.

en: You cannot use a read-only resource as standard!
eo: Vi ne povas uzi nurlegeblan risurcon kiel norman!

en: You cannot use an inactive resource as standard!
eo: Vi ne povas uzi neaktivan risurcon kiel norman!

en: You cannot deactivate the standard resource. Choose another standard resource first.
eo: Vi ne povas malaktivigi la norman risurcon. Anataŭe elektu alian norman risurcon.

en: There is no valid standard resource! Please select one which is neither read-only nor inactive.
eo: Valida norma rsisurco ne ekzistas! Elektu unu risurcon, kiu estas nek nurlegebla nek neaktiva.

en: Headline
eo: Kaplinio

en: Position
eo: Posteno

en: Department
eo: Distrikto

en: Sub-Department
eo: Subdistrikto

en: Zipcode
eo: Urbokodo

en: City
eo: Urbo

en: _: As in addresses
    State
eo: Ŝtato

en: Rank
eo: Rango

en: Name Prefix
eo: Nomprefikso

en: First Name
eo: Antaŭnomo

en: Middle Name
eo: Meza nomo

en: Last Name
eo: Familia nomo

en: Talk Addresses
eo: Babil-adresoj

en: Keywords
eo: Ŝlosilvortoj

en: Telephone Number
eo: Telefonnumero

en: URLs
eo: URLoj

en: User Field 1
eo: Uzantonoto 1

en: User Field 2
eo: Uzantonoto 2

en: User Field 3
eo: Uzantonoto 3

en: User Field 4
eo: Uzantonoto 4

en: Categories
eo: Kategorioj

en: Cannot initialize local variables.
eo: Ne eblis pravalorigi la lokajn variablojn.

en: Out of Memory
eo: Memoro ne sufiĉas

en: Your local kab configuration file "%1" could not be created. kab will probably not work correctly without it.
    Make sure you have not removed write permission from your local KDE directory (usually ~/.kde).
eo: Via loka adreslibra agordodosiero "%1" ne povis kreiĝi. Adresaro verŝajne ne laboros ĝuste sen ĝi.
    Certigu, ke vi ne forigis la skribopermesojn de via loka KDE-dosierujo (ordinare ~/.kde).

en: Your standard kab database file "%1" could not be created. kab will probably not work correctly without it.
    Make sure you have not removed write permission from your local KDE directory (usually ~/.kde).
eo: Via normala adreslibra datumbazodosiero "%1" ne povis kreiĝi. Adresaro verŝajne ne laboros ĝuste sen ĝi.
    Certigu, ke vi ne forigis la skribopermesojn de via loka KDE-dosierujo (ordinare ~/.kde).

en: kab has created your standard addressbook in
    "%1"
eo: Adresaro kreis vian normalan adreslibron en
    "%1"

en: Cannot create backup file (permission denied).
eo: Ne eblis krei sekurdosieron (permeso mankas)

en: File Error
eo: Dosiereraro

en: Cannot open backup file for writing (permission denied).
eo: Ne eblis malfermi sekurdosieron por skribado (mankas permeso).

en: Critical error:
    Permissions changed in local directory!
eo: Grava eraro:
    Permesoj estas ŝanĝitaj en la loka dosierujo!

en: File reloaded.
eo: Dosiero relegita

en: The currently loaded file "%1" cannot be reloaded. kab may close or save it.
    Save it if you accidentally deleted your data file.
    Close it if you intended to do so.
    Your file will be closed by default.
eo: La nun legata dosiero "%1" ne povis esti relegita. Adresaro povus fermi aŭ konservi ĝin.
    Konservu ĝin, se vi akcidente forĵetis vian datumdosieron.
    Fermu ĝin, se vi intencis tion fari.
    Se vi ne indikas alie, la dosiero estos fermita.

en: (Safety copy on file error)
eo: (Sekurkopio pro dosiereraro)

en: Cannot save the file; will close it now.
eo: Ne eblis konservi la dosieron, ĝi fermiĝos nun.

en: File opened.
eo: Dosiero malfermita.

en: Could not load the file.
eo: Ne eblis legi la dosieron.

en: No such file.
eo: Ne ekzistas tia dosiero.

en: The file "%1" cannot be found. Create a new one?
eo: La dosiero "%1" ne estas trovebla. Ĉu krei novan?

en: No Such File
eo: Ne ekzistas tia dosiero

en: New file.
eo: Nova dosiero.

en: Canceled.
eo: Rompita

en: (Internal error in kab)
eo: (Interna eraro en Adresaro)

en: (empty entry)
eo: (malplena ero)

en: Cannot reload configuration file!
eo: Ne eblas relegi la agordodosieron!

en: Configuration file reloaded.
eo: Agordodosiero relegita.

en: File saved.
eo: Dosiero konservita.

en: Permission denied.
eo: Ne permesita.

en: File closed.
eo: Dosiero fermita.

en: The file you wanted to change could not be locked.
    It is probably in use by another application or read-only.
eo: La dosiero, kiun vi volis ŝanĝi, ne estas ŝlosebla.
    Verŝajne ĝi estas uzata de alia aplikaĵo aŭ nurlega.

en: Cannot find kab's template file.
    You cannot create new files.
eo: Ne eblis trovi la ŝablondosieron de Adresaro.
    Vi ne povas krei novajn dosierojn.

en: Cannot read kab's template file.
    You cannot create new files.
eo: Ne eblis legi la ŝablondosieron de Adresaro.
    Vi ne povas krei novajn dosierojn.

en: Format Error
eo: Formeraro

en: Cannot create the file
    "
eo: Ne eblas krei la dosieron
    "

en: Could not create the new file.
eo: Ne eblis krei la novan dosieron.

en: Cannot save the file
    "
eo: Ne eblis konservi la dosieron
    "

en: Cannot find kab's configuration template file.
    kab cannot be configured.
eo: Ne eblis trovi la ŝablondosieron por la agordo de Adresaro.
    Adresaro ne estas agordebla do.

en: Cannot read kab's configuration template file.
    kab cannot be configured.
eo: Ne eblas legi la ŝablondosieron por la agordo de Adresaro.
    Adresaro do ne estas agordebla.

en: Could not create the new configuration file.
eo: Ne eblis krei la novan agordodosieron.

en: Cannot load kab's local configuration file.
    There may be a formatting error.
    kab cannot be configured.
eo: Ne eblis legi la lokan agordodosieron de Adresaro,
    eble temas pri formo-eraro.
    Adresaro ne estas agordebla.

en: Cannot find kab's local configuration file.
    kab cannot be configured.
eo: Ne eblis trovi la lokan agordodosieron de Adresaro.
    Adresaro ne estas agordebla.

en: fixed
eo: fiksa

en: mobile
eo: portebla

en: fax
eo: fakso

en: modem
eo: modemo

en: general
eo: ĝenerale

en: Business
eo: Laborejo

en: Dates
eo: Datoj

en: Your new entry could not be added.
eo: Ne eblis aldoni vian novan eron.

en: URL to open
eo: Malfermenda URL

en: KIOTest
eo: Enel-provo

en: 0.1
eo: 0,1

en: KConvertTest
eo: Konvertu

en: Display error message (default)
eo: Montru eraromesaĝon (apriora)

en: Display warning message
eo: Montru avertmesaĝon

en: Display informational message
eo: Montru informan mesaĝon

en: Message string to be displayed
eo: Mesaĝo prezentenda

en: artsmessage
eo: Arts-mesaĝo

en: Informational
eo: Informa

en: Invalid certificate!
eo: Nevalida atestilo!

en: Certificates
eo: Atestiloj

en: Signers
eo: Subskribintoj

en: Client
eo: Kliento

en: Import &All
eo: Importu ĉ&iujn

en: KDE Secure Certificate Import
eo: KDEa importo de sekurecatestilo

en: Chain:
eo: Ĉeno:

en: Subject:
eo: Temo:

en: Issued by:
eo: Eldoninto:

en: File:
eo: Dosiero:

en: File format:
eo: Dosierformato:

en: State:
eo: Ŝato:

en: Valid from:
eo: Valida de:

en: Valid until:
eo: Valida ĝis:

en: Serial number:
eo: Seria numero:

en: State
eo: Stato

en: MD5 digest:
eo: MD5-ĉifro:

en: Signature:
eo: Subskribo:

en: Signature
eo: Subskribo

en: Public key:
eo: Publika ŝlosilo

en: Public Key
eo: Publika ŝlosilo

en: &Crypto Manager...
eo: Ĉifro&administrilo...

en: &Import
eo: &Importu

en: &Save...
eo: &Konservu...

en: &Done
eo: &Farite

en: Save failed.
eo: Konservado malsukcesis.

en: Certificate Import
eo: Atestilimporto

en: Certificate Password
eo: Pasvorto de la atestilo

en: The certificate file could not be loaded. Try a different password?
eo: Ne eblis legi la atestilo-dosieron. Ĉu provi alian pasvorton?

en: Try Different
eo: Provu malsaman

en: This file cannot be opened.
eo: Ne eblis malfermi tiun dosieron.

en: 0 - Site Certificate
eo: 0 - Retejo-atestilo

en: A certificate with that name already exists. Are you sure that you wish to replace it?
eo: Atestilo kun tiu nomo jam ekzistas. Ĉu vi certas, ke vi volas anstataŭigi ĝin?

en: Certificate has been successfully imported into KDE.
    You can manage your certificate settings from the KDE Control Center.
eo: La atestilo sukcese importiĝis.
    Vi povas administri la atestilojn en la KDE-Stircentro.

en: Certificates have been successfully imported into KDE.
    You can manage your certificate settings from the KDE Control Center.
eo: La atestiloj sukcese importiĝis.
    Vi povas administri la atestilojn en la KDE-Stircentro.

en: KDE Certificate Part
eo: KDEa parto por atestiloj

en: Accept
eo: Akceptu

en: Reject
eo: Malakceptu

en: Already open.
eo: Dosiero jam malfermita.

en: Error opening file.
eo: Eraro dum malfermo de la dosiero.

en: Not a wallet file.
eo: Ĝi ne estas sekreteja dosiero.

en: Unsupported file format revision.
eo: Nesubtenata versio de dosierformo.

en: Unknown encryption scheme.
eo: Nekonata ĉirfoskemo.

en: Corrupt file?
eo: Ĉu difekta dosiero?

en: Read error - possibly incorrect password.
eo: Legeraro - eble nekorekta pasvorto.

en: Decryption error.
eo: Deĉifrigeraro.

en: &New
eo: &Nova

en: Re&vert
eo: Ankoraŭ &tuŝu

en: Print Previe&w...
eo: Presu antaŭri&gardon...

en: &Mail...
eo: &Retpoŝtu...

en: Re&do
eo: Re&faru

en: Select &All
eo: Elektu &ĉion

en: Dese&lect
eo: Male&lektu

en: Find Pre&vious
eo: Tro&vu antaŭan

en: &Actual Size
eo: &Nuna grandeco

en: &Fit to Page
eo: A&daptu al paĝo

en: Fit to Page &Width
eo: Adaptu al paĝ&larĝeco

en: Fit to Page &Height
eo: Adaptu al paĝ&alteco

en: Zoom &In
eo: &Pligrandigu

en: Zoom &Out
eo: &Malpligrandigu

en: &Zoom...
eo: &Grandigu...

en: &Redisplay
eo: &Revidigu

en: &Up
eo: &Supren

en: &Previous Page
eo: &Pasintan paĝon

en: &Next Page
eo: Ve&nontan paĝon

en: &Go To...
eo: &Iru al...

en: &Go to Page...
eo: &Iru al paĝon...

en: &Go to Line...
eo: &Iru al linio...

en: &First Page
eo: &Unua paĝo

en: &Last Page
eo: &Lasta paĝo

en: &Edit Bookmarks
eo: &Redaktu legosignojn

en: &Save Settings
eo: &Sekurigu agordon

en: Configure S&hortcuts...
eo: Agordu &klavokombinojn...

en: &Configure %1...
eo: &Agordu %1...

en: Configure Tool&bars...
eo: Agordu i&llistelojn

en: Configure &Notifications...
eo: Agordu &mesaĝon

en: What's &This?
eo: Kio estas &tio?

en: Tip of the &Day
eo: Konsileto de la ta&go

en: A little program to output installation paths
eo: Programeto por montri la instaladajn vojojn.

en: Libraries
eo: Bibliotekoj

en: Undo
eo: Malfaru

en: Redo
eo: Refaru

en: Cut
eo: Eltondu

en: Copy
eo: Kopiu

en: Paste
eo: Enmetu

en: Paste special...
eo: Enmetu specialan...

en: Clear
eo: Forviŝu

en: Select All
eo: Elektu ĉion

en: Help
eo: Helpo

en: What's This?
eo: Kio estas tio?

en: &Font
eo: &Tiparo

en: Font st&yle
eo: Tipar&stilo

en: &Size
eo: &Grandeco

en: Effects
eo: Efektoj

en: Stri&keout
eo: &Trastrekita

en: &Underline
eo: &Substrekita

en: Sample
eo: Ekzemplo

en: Scr&ipt
eo: &Programeto

en: OK
eo: Konfirmu

en: Apply
eo: Apliku

en: Cancel
eo: Rezignu

en: Close
eo: Fermu

en: Select Font
eo: Elektu tiparon

en: _: QMessageBox
    OK
eo: Konfirmu

en: _: QMessageBox
    Cancel
eo: Rezignu

en: _: QMessageBox
    &Yes
eo: &Jes

en: _: QMessageBox
    &No
eo: &Ne

en: _: QMessageBox
    &Abort
eo: &Haltu

en: _: QMessageBox
    &Retry
eo: &Reprovu

en: _: QMessageBox
    &Ignore
eo: &Ignoru

en: <h3>About Qt</h3><p>This program uses Qt version %1.</p><p>Qt is a C++ toolkit for multiplatform GUI &amp; application development.</p><p>Qt provides single-source portability across MS&nbsp;Windows, Mac&nbsp;OS&nbsp;X, Linux, and all major commercial Unix variants.<br>Qt is also available for embedded devices.</p><p>Qt is a Trolltech product. See <tt>http://www.trolltech.com/qt/</tt> for more information.</p>
eo: <h3>Pri Qt</h3><p>Tiu programo uzas Qtan version %1.</p><p>Qt estas pluroperaciuma C++-a funkciaro por kreado de programoj kun grafika uzantointerfaco.</p><p>Qt provizas unufontan porteblecon inter Vindozo 95/98/ME/NT4/2000, Makintoŝ-X, Linukso, Solariso, HP-UX kaj pluraj aliaj Uniksversioj kun X11.</p><p>Qt estas ankaŭ havebla por poŝkomputiletoj</p><p>Qt estas produkto de la firmao Trolltech. Vidu <tt>http://www.trolltech.com/qt/</tt> pri aldonaj informoj.</p>

en: Defaults
eo: Aprioraĵoj

en: &Cancel
eo: &Rezignu

en: < &Back
eo: < &Antaŭa

en: &Next >
eo: &Sekva >

en: &Finish
eo: &Finu

en: &Help
eo: &Helpo

en: %1, %2 not defined
eo: %1, %2 ne difinita

en: _: QT_LAYOUT_DIRECTION
    Translate this string to the string 'LTR' in left-to-right languages or to 'RTL' in right-to-left languages (such as Hebrew and Arabic) to get proper widget layout.
eo: LTR

en: _: QFont
    Latin
eo: Latina

en: _: QFont
    Greek
eo: Greka

en: _: QFont
    Cyrillic
eo: Cirila

en: _: QFont
    Armenian
eo: Armena

en: _: QFont
    Georgian
eo: Georga

en: _: QFont
    Runic
eo: Runa

en: _: QFont
    Ogham
eo: Ogama

en: _: QFont
    Hebrew
eo: Hebrea

en: _: QFont
    Arabic
eo: Araba

en: _: QFont
    Syriac
eo: Siria

en: _: QFont
    Thaana
eo: Taana

en: _: QFont
    Devanagari
eo: Devanagara

en: _: QFont
    Bengali
eo: Bengala

en: _: QFont
    Gurmukhi
eo: Gurmuka

en: _: QFont
    Gujarati
eo: Gujarata

en: _: QFont
    Oriya
eo: Orija

en: _: QFont
    Tamil
eo: Tamila

en: _: QFont
    Telugu
eo: Teluga

en: _: QFont
    Kannada
eo: Kananada

en: _: QFont
    Malayalam
eo: Malayalama

en: _: QFont
    Sinhala
eo: Sinhala

en: _: QFont
    Thai
eo: Taja

en: _: QFont
    Lao
eo: Laoa

en: _: QFont
    Tibetan
eo: Tibeta

en: _: QFont
    Myanmar
eo: Myanmara

en: _: QFont
    Khmer
eo: Kmera

en: _: QFont
    Han
eo: Hana

en: _: QFont
    Hiragana
eo: Hiragana

en: _: QFont
    Katakana
eo: Katakana

en: _: QFont
    Hangul
eo: Hangula

en: _: QFont
    Bopomofo
eo: Bopomofa

en: _: QFont
    Yi
eo: Jia

en: _: QFont
    Ethiopic
eo: Etiopa

en: _: QFont
    Cherokee
eo: Ĉerokea

en: _: QFont
    Canadian Aboriginal
eo: Kanada aborigena

en: _: QFont
    Mongolian
eo: Mongola

en: _: QFont
    Currency Symbols
eo: Monsimboloj

en: _: QFont
    Letterlike Symbols
eo: Literecaj simboloj

en: _: QFont
    Number Forms
eo: Nombroformoj

en: _: QFont
    Mathematical Operators
eo: Matematikaj operaciiloj

en: _: QFont
    Technical Symbols
eo: Teknikaj simboloj

en: _: QFont
    Geometric Symbols
eo: Geometriaj simboloj

en: _: QFont
    Miscellaneous Symbols
eo: Diversaj simboloj

en: _: QFont
    Enclosed and Square
eo: Enfermitaj kaj kvadratoj

en: _: QFont
    Braille
eo: Brajlo

en: _: QFont
    Unicode
eo: Unikodo

en: _: QFont
    Han (Traditional Chinese)
eo: _QFont
    Han (tradicia ĉina)

en: _: QAccel
    Space
eo: Spac

en: _: QAccel
    Esc
eo: Eskap

en: _: QAccel
    Tab
eo: Tab

en: _: QAccel
    Backtab
eo: Retrotab

en: _: QAccel
    Backspace
eo: Retro

en: _: QAccel
    Return
eo: Konfirm

en: _: QAccel
    Enter
eo: Alir

en: _: QAccel
    Ins
eo: Enmet

en: _: QAccel
    Del
eo: For

en: _: QAccel
    Pause
eo: Paŭzo

en: _: QAccel
    Print
eo: Preso

en: _: QAccel
    SysReq
eo: Sistem

en: _: QAccel
    Home
eo: Hejm

en: _: QAccel
    End
eo: Fino

en: _: QAccel
    Left
eo: Maldekstren

en: _: QAccel
    Up
eo: Supren

en: _: QAccel
    Right
eo: Dekstren

en: _: QAccel
    Down
eo: Malsupren

en: _: QAccel
    PgUp
eo: Paĝo supren

en: _: QAccel
    PgDown
eo: Paĝo malsupren

en: _: QAccel
    CapsLock
eo: Majusklecfiksa klavo

en: _: QAccel
    NumLock
eo: Ciferfiksa klavo

en: _: QAccel
    ScrollLock
eo: Rulfiksa klavo

en: _: QAccel
    Menu
eo: Menuo

en: _: QAccel
    Help
eo: Helpo

en: _: QAccel
    Back
eo: Malantaŭen

en: _: QAccel
    Forward
eo: Antaŭen

en: _: QAccel
    Stop
eo: Haltu

en: _: QAccel
    Refresh
eo: Redesegnu

en: _: QAccel
    Volume Down
eo: Malpliigu sonintenson

en: _: QAccel
    Volume Mute
eo: Nuligu sonintenson

en: _: QAccel
    Volume Up
eo: Pliigu sonintenson

en: _: QAccel
    Bass Boost
eo: Faru basegon

en: _: QAccel
    Bass Up
eo: Pliigu bason

en: _: QAccel
    Bass Down
eo: Malpliigu bason

en: _: QAccel
    Treble Up
eo: Pliigu trifojon

en: _: QAccel
    Treble Down
eo: Malpliigu trifojon

en: _: QAccel
    Media Play
eo: Lanĉu medion

en: _: QAccel
    Media Stop
eo: Haltigu medion

en: _: QAccel
    Media Previous
eo: Pasinta medio

en: _: QAccel
    Media Next
eo: Sekvonta medio

en: _: QAccel
    Media Record
eo: Kaptu al medio

en: _: QAccel
    Favorites
eo: Favoratoj

en: _: QAccel
    Search
eo: Serĉu

en: _: QAccel
    Standby
eo: Preteco

en: _: QAccel
    Open URL
eo: Malfermu URLon

en: _: QAccel
    Launch Mail
eo: Lanĉu Retpoŝtilon

en: _: QAccel
    Launch Media
eo: Lanĉu medion

en: _: QAccel
    Launch (0)
eo: Lanĉu (0)

en: _: QAccel
    Launch (1)
eo: Lanĉu (1)

en: _: QAccel
    Launch (2)
eo: Lanĉu (2)

en: _: QAccel
    Launch (3)
eo: Lanĉu (3)

en: _: QAccel
    Launch (4)
eo: Lanĉu (4)

en: _: QAccel
    Launch (5)
eo: Lanĉu (5)

en: _: QAccel
    Launch (6)
eo: Lanĉu (6)

en: _: QAccel
    Launch (7)
eo: Lanĉu (7)

en: _: QAccel
    Launch (8)
eo: Lanĉu (8)

en: _: QAccel
    Launch (9)
eo: Lanĉu (9)

en: _: QAccel
    Launch (A)
eo: Lanĉu (A)

en: _: QAccel
    Launch (B)
eo: Lanĉu (B)

en: _: QAccel
    Launch (C)
eo: Lanĉu (C)

en: _: QAccel
    Launch (D)
eo: Lanĉu (D)

en: _: QAccel
    Launch (E)
eo: Lanĉu (E)

en: _: QAccel
    Launch (F)
eo: Lanĉu (F)

en: _: QAccel
    Insert
eo: Enmetklavo

en: _: QAccel
    Delete
eo: Forigklavo

en: _: QAccel
    Escape
eo: Eskapklavo

en: Ctrl
eo: Ktrl

en: Shift
eo: Majuskl

en: Operation stopped by the user
eo: Operacio haltigita de la uzanto

en: True
eo: Vera

en: False
eo: Malĝusta

en: Insert
eo: Enmetu

en: Update
eo: Aktualigu

en: Delete
eo: Forĵetu

en: &Undo
eo: &Malfaru

en: &Redo
eo: &Refaru

en: Cu&t
eo: El&tondu

en: &Copy
eo: &Kopiu

en: &Paste
eo: E&nmetu

en: Line up
eo: Linio supren

en: Customize...
eo: Agordu...

en: System Menu
eo: Sistemmenuo

en: Shade
eo: Ombrigu

en: Unshade
eo: Malombrigu

en: Normalize
eo: Normaligu

en: Minimize
eo: Minimumigu

en: Maximize
eo: Maksimumigu

en: More...
eo: Pli...

en: What's this?
eo: Kio estas tio?

en: OK to All
eo: Konsentu ĉion

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Abort
eo: Haltigu

en: &Restore
eo: &Restarigu

en: &Move
eo: &Ŝovu

en: Mi&nimize
eo: Mi&nimumigu

en: Ma&ximize
eo: Ma&ksimumigu

en: &Close
eo: F&ermu

en: Stay on &Top
eo: Restu &antaŭe

en: Sh&ade
eo: &Ombrigu

en: Restore Down
eo: Restarigu malsupren

en: &Unshade
eo: &Malombrigu

en: _: QXml
    no error occurred
eo: Neniu eraro okazis

en: _: QXml
    error triggered by consumer
eo: eraro lanĉita de uzanto

en: _: QXml
    unexpected end of file
eo: neatendita fino de dosiero

en: _: QXml
    more than one document type definition
eo: Pli ol unu deklaro de dokumenttipo

en: _: QXml
    error occurred while parsing element
eo: Okazis eraro dum sintaksa analizo de la elemento

en: _: QXml
    tag mismatch
eo: marka nekonveno

en: _: QXml
    error occurred while parsing content
eo: Okazis eraro dum sintaksa analizo de la enhavo

en: _: QXml
    unexpected character
eo: Neatendita signo

en: _: QXml
    invalid name for processing instruction
eo: nevalida nomo por prilabori instrukcion

en: _: QXml
    version expected while reading the XML declaration
eo: Ekspektis version dum legado de la XML deklaro

en: _: QXml
    wrong value for standalone declaration
eo: nekorekta valoro por sola deklaro

en: _: QXml
    encoding declaration or standalone declaration expected while reading the XML declaration
eo: kodiĝa aŭ sola deklaro atendita dum lego de XMLa deklaro

en: _: QXml
    standalone declaration expected while reading the XML declaration
eo: sola deklaro atendita dum lego de XMLa deklaro

en: _: QXml
    error occurred while parsing document type definition
eo: Okazis eraro dum sintaksa analizo de la tipdeklaro

en: _: QXml
    letter is expected
eo: Ekspektis literon

en: _: QXml
    error occurred while parsing comment
eo: Okazis eraro dum sintaksa analizo de la komento

en: _: QXml
    error occurred while parsing reference
eo: eraro okazis dum analizo de referenco

en: _: QXml
    internal general entity reference not allowed in DTD
eo: ena ĝenerala ekzistaĵa referenco ne estas permesita en DTD

en: _: QXml
    external parsed general entity reference not allowed in attribute value
eo: malena analizita ĝenerala ekzistaĵa referenco ne estas permesita en eca valoro

en: _: QXml
    external parsed general entity reference not allowed in DTD
eo: malena analizita ĝenerala ekzistaĵa referenco ne estas permesita en DTD

en: _: QXml
    unparsed entity reference in wrong context
eo: ne analizita ekzistaĵa referenco en malkorekta kunteksto

en: _: QXml
    recursive entities
eo: rekursia ekzistaĵo

en: _: QXml
    error in the text declaration of an external entity
eo: eraro en la teksta deklaro de malena ekzistaĵo
