filetypes - en to eo translation catalogue (59 entries)

en: Left Click Action
eo: Ago ĉe alklako

en: Show file in embedded viewer
eo: Montru dosieron en interna rigardilo

en: Show file in separate viewer
eo: Montru dosieron en aparta rigardilo

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file belonging to this group. Konqueror can display the file in an embedded viewer or start up a separate application. You can change this setting for a specific file type in the 'Embedding' tab of the file type configuration.
eo: Jen vi povas difini, kion la dosieradministrilo Konkeranto faru, kiam vi klakas sur dosiero apartenanta al tiu grupo. Konkeranto povas prezenti la dosieron en interna rigardilo aŭ lanĉi eksteran aplikaĵon. Vi povas difini la konduton por aparta dosiertipo en la paĝo "Prezentmaniero" de la dosiertipagordo.

en: This button displays the icon associated with the selected file type. Click on it to choose a different icon.
eo: Tiu ĉi butono montras la piktogramon ligitan al la elektita dosiertipo.Klaku sur ĝin por elekti alian piktogramon.

en: Filename Patterns
eo: Dosiernomaj ŝablonoj

en: This box contains a list of patterns that can be used to identify files of the selected type. For example, the pattern *.txt is associated with the file type 'text/plain'; all files ending in '.txt' are recognized as plain text files.
eo: Tiu ĉi kesto enhavas liston de ŝablonoj, per kiuj oni povas identigi la elektitan tipon. Ekz. se vi uzas la ŝablonon *.txt por la dosiertipo 'text/plain', ĉiuj dosieroj finiĝantaj je '.txt' estos traktitaj kiel plentekstaj dosieroj.

en: Add...
eo: Aldonu...

en: Add a new pattern for the selected file type.
eo: Aldonu novan ŝablonon por la elektita dosiertipo.

en: Remove the selected filename pattern.
eo: Forigu la elektitan dosiernoman ŝablonon.

en: Description
eo: Priskribo

en: You can enter a short description for files of the selected file type (e.g. 'HTML Page'). This description will be used by applications like Konqueror to display directory content.
eo: Tie ĉi vi povas doni mallongan priskribon por dosieroj de la elektita dosiertipo (ekz. 'HTML-paĝo'). Tiu priskribo estas uzata de aplikaĵoj kiel ekz. Konkeranto por montri enhavon de dosierujo.

en: Use settings for '%1' group
eo: Uzu agordon por la grupo '%1'

en: Ask whether to save to disk instead
eo: Demandu pri anstataŭa konservo al disko

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file of this type. Konqueror can display the file in an embedded viewer or start up a separate application. If set to 'Use settings for G group', Konqueror will behave according to the settings of the group G this type belongs to, for instance 'image' if the current file type is image/png.
eo: Jen vi povas difini, kion la dosieradministrilo Konkeranto faru, kiam vi klakas sur dosiero de tiu tipo. Konkeranto povas prezenti la dosieron en interna rigardilo aŭ lanĉi apartan aplikaĵon. Se vi elektas 'Uzu agordon por grupo G', Konkeranto kondutas laŭ la agordo por la grupo G, al kiu apartenas tiu dosiertipo, ekz. 'image', se la dosiertipo estas 'image/png'.

en: &General
eo: &Ĝenerale

en: &Embedding
eo: &Prezentmaniero

en: Add New Extension
eo: Aldonu novan finaĵon

en: Extension:
eo: Finaĵo:

en: <h1>File Associations</h1> This module allows you to choose which applications are associated with a given type of file. File types are also referred to MIME types (MIME is an acronym which stands for "Multipurpose Internet Mail Extensions".)<p> A file association consists of the following: <ul><li>Rules for determining the MIME-type of a file, for example the filename pattern *.kwd, which means 'all files with names that end in .kwd', is associated with the MIME type "x-kword";</li> <li>A short description of the MIME-type, for example the description of the MIME type "x-kword" is simply 'KWord document';</li> <li>An icon to be used for displaying files of the given MIME-type, so that you can easily identify the type of file in, say, a Konqueror view (at least for the types you use often);</li> <li>A list of the applications which can be used to open files of the given MIME-type -- if more than one application can be used then the list is ordered by priority.</li></ul> You may be surprised to find that some MIME types have no associated filename patterns; in these cases, Konqueror is able to determine the MIME-type by directly examining the contents of the file.
eo: <h1>Dosiertipregistro</h1> Tiu ĉi modulo permesas al vi registri aplikaĵojn por dosiertipoj. Dosiertipoj ankaŭ estas ligitaj al MIME-tipoj (MIME signifas "Multipurpose Internet Mail Extensions".)<p> Registrero konsistas el la sekva: <ul><li>Reguloj por eltrovi la tipon de dosiero. Ekzemple la ŝablono *.kwd, kiu signifas 'ĉiuj dosieroj, kies nomo finiĝas je .kwd', apartenas al la tipo "x-kword".</li> <li>Mallonga priskribo de la tipo. (Ekzemple 'KVorto-dokumento' por la tipo "x-kword")</li> <li>Piktogramo uzata por prezenti dosierojn de tiu tipo.Tiel vi facile povas vidi la tipon de dosiero ekz. en dosierujorigardo de Konkeranto (minimume por la tipoj, kiuj vi uzas ofte).</li> <li>Listo de aplikaĵoj per kiu vi povas malfermi dosieron de tiu tipo. Se oni povas uzi pli multajn ol unu, la listo estas ordigata prioritate.</li> </ul> Ne miru, ke kelkaj tipoj ne havas ŝablonon. Tiukaze Konkeranto povas eltrovi la tipon per ekzameno de la dosierenhavo.

en: F&ind filename pattern:
eo: &Trovu dosiernoman ŝablonon:

en: Enter a part of a filename pattern. Only file types with a matching file pattern will appear in the list.
eo: Entajpu parton de dosiernoman ŝablono. Nur dosiertipoj kun konvena dosierŝablono aperos en la listo.

en: Known Types
eo: Konataj tipoj

en: Here you can see a hierarchical list of the file types which are known on your system. Click on the '+' sign to expand a category, or the '-' sign to collapse it. Select a file type (e.g. text/html for HTML files) to view/edit the information for that file type using the controls on the right.
eo: Jen vi povas rigardi hierarĥian liston de dosiertipoj instalitaj en via sistemo. Klaku sur '+' por malfaldi kategorion aŭ sur '-' por faldi ĝin. Elektu dosiertipon (ekz. text/html por HTML-dosieroj) por rigardi aŭ redakti ĝin per la ŝaltiloj dekstraflankaj.

en: Click here to add a new file type.
eo: Tie ĉi klaku por aldoni novan dosiertipon.

en: Click here to remove the selected file type.
eo: Klaku tie ĉi por forigi la elektitan dosiertipon.

en: Select a file type by name or by extension
eo: Elektu dosiertipon per la nomo aŭ finaĵo

en: Makes the dialog transient for the window specified by winid
eo: Travidebligu la dialogon por la fenestroj, kiuj estas nomitaj de la identigilo

en: File type to edit (e.g. text/html)
eo: Redaktenda dosiertipo (ekz. text/html)

en: KEditFileType
eo: KDosiertipredaktilo

en: KDE file type editor - simplified version for editing a single file type
eo: KDEa dosiertip-redaktilo - simpligita versio por redakti solan dosiertipon

en: (c) 2000, KDE developers
eo: (c) 2000, KDE-programistoj

en: Edit File Type %1
eo: Redaktu dosiertipon %1

en: Application Preference Order
eo: Preferata ordo de aplikaĵoj

en: Services Preference Order
eo: Preferata ordo de servoj

en: This is a list of applications associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select "Open With...". If more than one application is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
eo: Tio estas listo de aplikaĵoj registritaj por dosieroj de la elektita tipo. Tiu listo estas montrata en la ĉelokaj menuoj de Konkeranto se vi elektas "Malfermu per...". Se pli ol unu aplikaĵo estas registrita por tiu tipo, la listo estas ordigita laŭ prioritato kun la plej supra ero kiel plej grava.

en: This is a list of services associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select a "Preview with..." option. If more than one application is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
eo: Jen listo de aplikaĵoj registritaj por dosieroj de la elektita tipo. Tiu listo estas montrata en la ĉelokaj menuoj de Konkeranto se vi elektas "Antaŭrigardu per...". Se pli ol unu aplikaĵo estas registrita por tiu tipo, la listo estas ordigita laŭ prioritato kun la plej supra ero kiel plej grava.

en: Move &Up
eo: Movu &supren

en: Assigns a higher priority to the selected
    application, moving it up in the list. Note:  This
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
eo: Donas pli altan prioritaton al la elektita aplikaĵo, ŝovante ĝin supren en la listo. Tio koncernas nur la elektitan dosiertipon.

en: Assigns a higher priority to the selected
    service, moving it up in the list.
eo: Donas pli grandan prioritaton al la elektita
    servo, movante ĝin supren en la listo.

en: Move &Down
eo: Movu &malsupren

en: Assigns a lower priority to the selected
    application, moving it down in the list. Note: This 
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
eo: Donas pli malaltan prioritaton al la elektita aplikaĵo,
    movante ĝin malsupren en la listo. Tio koncernas
    nur la elektitan dosiertipon.

en: Assigns a lower priority to the selected
    service, moving it down in the list.
eo: Donas pli malaltan prioritaton al la elektita servo,
    movante ĝin malsupren en la listo.

en: Add a new application for this file type.
eo: Aldonu novan aplikaĵon por tiu ĉi dosiertipo.

en: Edit...
eo: Redaktu...

en: Edit command line of the selected application.
eo: Redakti la komandlinion de la elektita aplikaĵo.

en: Remove the selected application from the list.
eo: Forigu la elektitan aplikaĵon el la listo.

en: None
eo: Neniu

en: The service <b>%1</b> can not be removed.
eo: La servo <b>%1</b> ne estas forigebla.

en: The service is listed here because it has been associated with the <b>%1</b> (%2) file type and files of type <b>%3</b> (%4) are per definition also of type <b>%5</b>.
eo: La servo estas videbla ĉi tie, ĉar ĝi estas registrita por la dosiertipo <b>%1</b> (%2) kaj dosieroj de la tipo <b>%3</b> (%4) ankaŭ estas definita kiel tipo <b>%5</b>.

en: Either select the <b>%1</b> file type to remove the service from there or move the service down to deprecate it.
eo: Aŭ apartigu la dosiertipon <b>%1</b> por forigi la servon de ĉi tie aŭ forŝovu la servon malsupren, por ke ĝi estu nedezirata.

en: Do you want to remove the service from the <b>%1</b> file type or from the <b>%2</b> file type?
eo: Ĉu vi volas forigi la servon de la dosiertipoj <b>%1</b>  aŭ  <b>%2</b>?

en: You are not authorized to remove this service.
eo: Vi ne estas permesita pro forigi la servon.

en: Add Service
eo: Aldonu servon

en: Select service:
eo: Apartigu servon

en: Create New File Type
eo: Kreu novan dokumentotipon

en: Group:
eo: Grupo:

en: Select the category under which the new file type should be added.
eo: Elektu la kategorion sub kiu la nova dosiertipo estus aldonata.

en: Type name:
eo: Tipnomo:
