xfwm4 4.2.4 - en to eo translation catalogue (150 entries)

en: Workspace Margins
eo: Marĝenoj de la Laborspaco

en: Margins are areas on the edges of the screen where no window will be placed
eo: La marĝenoj estas la regionoj ĉe la bordoj de la ekrano kie nenia fenestro estos metita

en: Left :
eo: Maldekstra :

en: Right :
eo: Dekstra :

en: Top :
eo: Supra :

en: Bottom :
eo: Malsupra :

en: Workspaces and Margins
eo: Laborspacoj kaj marĝenoj

note: Number of workspaces
en: Workspaces
eo: Laborspacoj

en: Margins
eo: Marĝenoj

en: Change name
eo: Modifiu la nomon

en: Workspace %d
eo: Laborspaco %d

en: Name:
eo: Nomo:

en: Click on a workspace name to edit it
eo: Alklaku la nomon de laborspaco por ĝin modifii

en: Number of workspaces:
eo: Nombro de laborspacoj:

note: Workspace names
en: Workspace names
eo: Nomoj de la laborspacoj

en: Menu
eo: Menuo

en: Stick
eo: Algluu

en: Shade
eo: Volvu

en: Hide
eo: Kaŝu

en: Maximize
eo: Maksimumigu

en: Close
eo: Fermu

en: Shade window
eo: Volvu la fenestron

en: Hide window
eo: Kaŝu la fenestron

en: Maximize window
eo: Maksimumigu la fenestron

en: Nothing
eo: Nenian

en: Left
eo: Maldekstra

en: Center
eo: Centra

en: Right
eo: Dekstra

en: Click and drag buttons to change the layout
eo: Alklaku kaj trenu la butonojn por modifii la arenĝon

en: Active
eo: Aktivaj

en: Title
eo: Titolo

en: The window title, it cannot be removed
eo: La titolo de la fenestro ne povas esti forigita

en: Hidden
eo: Kaŝitaj elementoj

en: Font Selection Dialog
eo: Dialogujo por Elekti Tiparon

en: Window Manager
eo: Administradilo de Fenestroj

en: Window Manager Preferences
eo: Parametroj de la Administradilo de Fenestroj

en: Title font
eo: Tiparo de la titolo

en: Title Alignment
eo: Aranĝo de la titolo

note: XXX
en: Text alignment inside title bar :
eo: Aranĝo de la teksto sur la titolostrio :

en: Button layout
eo: Aranĝo de la butonoj

en: Style
eo: Stilo

en: Window shortcuts
eo: Fenestraj rapidligiloj

en: Command
eo: Komando

en: Shortcut
eo: Rapidligilo

en: Command shortcuts
eo: Komandaj rapidligiloj

en: Keyboard
eo: Klavaro

en: Focus model
eo: Fokusa maniero

en: Click to focus
eo: Alklaku por fokusi

en: Focus follows mouse
eo: La fokuso sekvas la muson

en: New window focus
eo: Nova fenestro prenas la fokuson

en: Automatically give focus to newly created windows
eo: Aŭtomate aldonu la fokuson al novaj fenestroj

en: Raise on focus
eo: Altigu je la fokusigo

en: Automatically raise windows when they receive focus
eo: Aŭtomate altigu novan fenestron kiam ĝi ricevas la fokuson

en: Delay before raising focused window :
eo: Daŭro ĝis la altigo de fokusigita fenestro

en: Slow
eo: Malrapida

en: Fast
eo: Rapida

en: Raise on click
eo: Altigu je alklakigo

en: Raise window when clicking inside application window
eo: Altigu la fenestron kiam ĝi estas alklakigita

en: Focus
eo: Fokuso

en: Windows snapping
eo: Magnetigu la fenestrojn

en: Snap windows to screen border
eo: Magnete algluu la fenestrojn al la ekranbordoj

en: Snap windows to other windows
eo: Magnete algluu la fenestrojn unu al la alia

en: Distance :
eo: Distanco :

en: Small
eo: Eta

en: Wide
eo: Granda

en: Wrap workspaces
eo: Interligitaj laborspacoj

en: Wrap workspaces when the pointer reaches a screen edge
eo: Aperigu la sekvantan laborspacon kiam la muskursoro transiras la bordon de la ekrano

en: Wrap workspaces when dragging a window off the screen
eo: Aperigu la sekvantan laborspacon kiam fenestro estas trenita trans la bordo de la ekrano

en: Edge Resistance :
eo: Rezisto ĉe la bordoj :

en: Opaque move and resize
eo: Maldiafanaj movo kaj dimensiŝanĝo

en: Display content of windows when resizing
eo: Montru la enhavon kiam oni estas ŝanĝanta la dimensiojn de fenestro

en: Display content of windows when moving
eo: Montru la enhavon kiam oni estas movanta fenestron

en: Double click action
eo: Efekto de duobla klako

en: Action to perform when double clicking on title bar :
eo: Ago je duobla klako sur la titolostrio :

en: Advanced
eo: Evoluaĵoj

en: Do you really want to remove this keybinding theme ?
eo: Ĉu vi vere volas forigi tiun klavoasocian etoson ?

en: Add keybinding theme
eo: Aldonu klavoasocian etoson

en: Enter a name for the theme:
eo: Enskribu nomon por via etoso:

en: A keybinding theme with the same name already exists
eo: Jam ekzistas klavoasocia etoso kun la sama nomo

en: You have to provide a name for the keybinding theme
eo: Necesas ke vi donas nomon al la klavoasocia etoso

en: Close window
eo: Fermu la fenestron

en: Maximize window vertically
eo: Vertikale maksimumigu la fenestron

en: Maximize window horizontally
eo: Horizontale maksimumigu la fenestron

en: Stick window
eo: Algluu la fenestron

en: Cycle windows
eo: Cikleligu la fenestrojn

en: Move window up
eo: Movu la fenestron supren

en: Move window down
eo: Movu la fenestron malsupren

en: Move window left
eo: Movu la fenestron maldekstren

en: Move window right
eo: Movu la fenestron dekstren

en: Resize window up
eo: Ŝanĝu la dimensiojn de la fenestro supren

en: Resize window down
eo: Ŝanĝu la dimensiojn de la fenestro malsupren

en: Resize window left
eo: Ŝanĝu la dimensiojn de la fenestro maldekstren

en: Resize window right
eo: Ŝanĝu la dimensiojn de la fenestro dekstren

en: Raise window
eo: Altigu la fenestron

en: Lower window
eo: Malaltigu la fenestron

en: Toggle fullscreen
eo: Baskulu tutekranen

en: Upper workspace
eo: Supra laborspaco

en: Bottom workspace
eo: Malsupra laborspaco

en: Left workspace
eo: Maldekstra laborspaco

en: Right workspace
eo: Dekstra laborspaco

en: Next workspace
eo: Sekvanta laborspaco

en: Previous workspace
eo: Antaŭa laborspaco

en: Add workspace
eo: Aldonu laborspacon

en: Delete workspace
eo: Forigu laborspacon

en: Move window to next workspace
eo: Transloku la fenestron al la sekvanta laborspaco

en: Move window to previous workspace
eo: Transloku la fenestron al la antaŭa laborspaco

en: Move window to upper workspace
eo: Transloku la fenestron al la supra laborspaco

en: Move window to bottom workspace
eo: Transloku la fenestron al la malalta laborspaco

en: Move window to left workspace
eo: Transloku la fenestron al la maldekstra laborspaco

en: Move window to right workspace
eo: Transloku la fenestron al la dekstra laborspaco

en: Show desktop
eo: Montru la labortablon

en: Move window to workspace %d
eo: Transloku la fenestron al laborspaco %d

en: Cannot open the theme directory !
eo: Malsukcesis malfermi la etosan dosierujon !

en: Cannot open %s : 
    %s
eo: Malsukcesis malfermi %s : 
    %s

en: Cannot write in %s : 
    %s
eo: Malsukcesis skribi en %s : 
    %s

en: Select command
eo: Elektu komandon

en: Shortcut already in use !
    Are you sure you want to use it ?
eo: Jam uzita rapidligilo !
    Ĉu vi vere volas uzi ĝin ?

en: Compose shortcut for :
eo: Komponu rapidligilon por :

note: Create dialog
en: Compose shortcut
eo: Komponu rapidligilon

en: No shortcut
eo: Nenia rapidligilo

note: Create dialog
en: Choose command
eo: Elektu komandon

en: Command :
eo: Komando :

en: The command doesn't exist or the file is not executable !
eo: La komando ne ekzistas aŭ la dosiero ne estas plenumebla !

en: Compose shortcut for command :
eo: Komponu rapidligilon por komando :

en: %s: Segmentation fault
eo: %s: Eraro de segmentaĵo

en: Ma_ximize
eo: Ma_ksimumigu

en: Un_maximize
eo: De_maksimumigu

en: _Hide
eo: _Kaŝu

en: Hide _all others
eo: Kaŝu _ĉiujn aliajn

en: S_how
eo: M_ontru

en: _Shade
eo: _Volvu

en: Un_shade
eo: De_volvu

en: S_tick
eo: A_lgluu

en: Uns_tick
eo: De_gluu

en: Context _help
eo: Konteksta _helpo

en: Always on top
eo: Ĉiam supre

en: Send to...
eo: Sendu al...

en: _Close
eo: _Fermu

en: Destroy
eo: Detruu

en: _Quit
eo: _Adiaŭu

en: Restart
eo: Restartigu

en: Workspace %i (%s)
eo: Laborspaco %i (%s)

en: Workspace %i
eo: Laborspaco %i

en: %s: GtkMenu failed to grab the pointer
eo: %s: GtkMenu malsukcesis kapti la muskursoron

en: %s: Cannot allocate active color %s
eo: %s: Malsukcesis disponigi aktivan koloron %s

en: %s: Cannot parse active color %s
eo: %s: Malsukcesis legi aktivan koloron %s

en: %s: Cannot allocate inactive color %s
eo: %s: Malsukcesis disponigi neaktivan koloron %s

en: %s: Cannot parse inactive color %s
eo: %s: Malsukcesis legi neaktivan koloron %s

en: Switch to ...
eo: Baskulu al ...

en: Unknown application!
eo: Nekonata aplikaĵo!
