xfdesktop 4.2.4 - en to eo translation catalogue (151 entries)

en: A menu editor for Xfce4
eo: Menua redaktilo por Xfce4

note: Credits
en: Core developer
eo: Ĉefa programisto

en: Contributor
eo: Partoprenanto

en: Icon designer
eo: Piktograma redaktilo

en: Add menu entry
eo: Aldonu menuan elementon

note: Type
en: Type:
eo: Specon:

en: Launcher
eo: Lanĉilo

en: Submenu
eo: Submenuo

en: Separator
eo: Disigilo

en: Title
eo: Titolo

en: Quit
eo: Adiaŭu

note: Name
en: Name:
eo: Nomon:

en: Command:
eo: Komandon:

en: Icon:
eo: Piktogramon:

note: Start Notify check button
en: Use startup _notification
eo: Uzu lanĉan _informigon

note: Run in terminal check button
en: Run in _terminal
eo: Lanĉu en _terminalo

en: The command doesn't exist !
eo: La komando ne ekzistas !

en: All fields must be filled to add an item.
eo: Aldoni elementon necesas ke ĉiuj kampoj estu enskribitaj.

en: The 'Name' field is required.
eo: La kampo 'Nomon' estas necesa.

en: --- separator ---
eo: --- disigilo ---

en: quit
eo: adiaŭu

en: Add an external menu
eo: Aldonu eksteran menuon

en: File
eo: Dosiero

en: System
eo: Sistemo

en: Source:
eo: Fonton:

note: Style
en: Style:
eo: Stilon:

en: Simple
eo: Simpla

en: Multilevel
eo: Plurnivela

note: Unique
en: _Unique entries only
eo: _Nur unikaj elementoj

en: The 'Source' field is required.
eo: La kampo 'Fonton' estas necesa.

en: --- include ---
eo: --- inkluzivu ---

en: system
eo: sistemo

note: Create dialog for editing
en: Edit menu entry
eo: Modifiu menuan elementon

en: Separators cannot be edited
eo: Disigilojn oni ne povas modifii

note: Name
en: Title:
eo: Titolon:

en: Select command
eo: Elektu komandon

en: Select icon
eo: Elektu piktogramon

en: All Files
eo: Ĉiujn dosierojn

en: Image Files
eo: Bildajn dosierojn

en: Do you want to save before closing the menu ?
eo: Ĉu konservu antaŭ fermi la menuon ?

en: You have modified the menu, do you want to save it before quitting ?
eo: La menuo estis modifita de vi, ĉu konservu ĝin antaŭ adiaŭi ?

en: Forget modifications
eo: Forgesu la ŝanĝojn

en: Question
eo: Demando

en: Do you want to save before opening the default menu ?
eo: Ĉu konservu antaŭ malfermi la implican menuon ?

en: Ignore modifications
eo: Ignoru la ŝanĝojn

en: Do you want to save before opening an other menu ?
eo: Ĉu konservu antaŭ malfermi alian menuon ?

en: Open menu file
eo: Malfermu menuan dosieron

en: Cannot write in %s : 
    %s
eo: Malsukcesas skribi en %s : 
    %s

en: Save as...
eo: Konservu kiel...

en: Edit
eo: Modifiu

note: File menu
en: _File
eo: _Dosiero

en: Open default menu
eo: Malfermu la implican menuon

note: Edit menu
en: _Edit
eo: _Modifiu

en: Add an external menu...
eo: Aldonu eksteran menuon...

note: Help menu
en: _Help
eo: _Helpu

en: _About...
eo: _Pri...

en: Create a new Xfce4 menu file
eo: Kreu Xfce4-an menuan dosieron

en: Open an Xfce4 menu file
eo: Malfermu Xfce4-an menuan dosieron

en: Save current menu
eo: Konservu la kurantan menuon

en: Close current menu
eo: Fermu la kurantan menuon

en: Add an entry to the menu
eo: Aldonu elementon al la menuo

en: Delete the current entry
eo: Forigu la kurantan elementon

en: Move the current entry up
eo: Suprenmovu la kurantan elementon

en: Move the current entry down
eo: Malsuprenmovu la kurantan elementon

en: Collapse the tree
eo: Fermu la arbon

en: Expand the tree
eo: Disvastigu la arbon

en: Name
eo: Nomo

en: Command
eo: Komando

en: Hidden
eo: Kaŝita

en: Pointer
eo: Kursoro

en: Corrupted file or incorrect file format !
eo: Difekta dosiero aŭ malkorekta dosiera formato !

en: No root element in file !
eo: Nenia radika elemento en la dosiero !

en: Bad datafile format !
eo: Malkorekta datendosiera formato !

en: File %s doesn't exist !
eo: La dosiero %s ne ekzistas !

en: Do you want to move the item into the parent menu?
eo: Ĉu movu la elementon en la patran menuon ?

en: Do you want to move the item into the submenu?
eo: Ĉu movu la elementon en la submenuon ?

en: Are you sure you want to close the current menu?
eo: Ĉu vi vere volas fermi la kurantan menuon?

en: Do you want to save before closing the file?
eo: Ĉu konservu antaŭ fermi la dosieron?

note: get the filename and name for the new menu
en: New menu
eo: Novan menuon

note: Filename
en: Filename:
eo: Dosiernomon:

en: All fields are required.
eo: Ĉiuj kampoj estas necesaj.

en: /Other
eo: /Alia

en: Xfce Menu
eo: Xfce-a Menuo

en: Select Icon
eo: Elektu Piktogramon

en: Select Menu File
eo: Elektu Menuan Dosieron

en: Menu Files
eo: Menuaj Dosieroj

en: Unable to launch xfce4-menueditor: %s
eo: Malsukcesas lanĉi 'xfce4-menueditor': %s

en: Button _title:
eo: Butonan _titolon:

en: Menu File
eo: Menua Dosiero

en: Use default _desktop menu file
eo: Uzu la implican _labortablan menuan dosieron

en: Use _custom menu file:
eo: Uzu _personan menuan dosieron:

en: _Edit Menu
eo: _Modifiu Menuon

en: Icons
eo: Piktogramoj

en: _Button icon:
eo: _Butonan piktogramon:

en: Show _icons in menu
eo: Montru la _piktogramojn ĉe la menuo

en: Could not save file %s: %s
    
    Please choose another location or press cancel in the dialog to discard your changes
eo: Malsukcesis konservi la dosieron %s: %s
    
    Bonvolu elekti alian lokon aŭ premi la butonon por forigi viajn ŝanĝojn

en: Select backdrop image file
eo: Elektu fonbildan dosieron

en: Choose backdrop list filename
eo: Elektu dosiernomon de fonbilda listo

en: List Files
eo: Listaj Dosieroj

en: Backdrop List
eo: Fonbilda Listo

en: Image files
eo: Bildaj dosieroj

en: List file
eo: Lista dosiero

en: Create backdrop list
eo: Kreu fonbildan liston

en: Edit backdrop list
eo: Modifiu fonbildan liston

note: the dialog
en: Desktop
eo: Labortablo

en: Select backdrop image or list file
eo: Elektu fonbildon aŭ listan dosieron

en: List Files (*.list)
eo: Listaj dosieroj (*.list)

en: _Edit list...
eo: _Modifiu liston...

en: _New list...
eo: _Novan liston...

en: S_tyle:
eo: S_tilon:

en: Tiled
eo: Kaheligita

en: Centered
eo: Centrigita

en: Scaled
eo: Laŭskaligita

en: Stretched
eo: Elstreĉita

en: Auto
eo: Aŭtomate

en: Adjust _Brightness:
eo: Agordu la _Luminancon:

note: header
en: Desktop Settings
eo: Labortablaj Parametroj

en: _Backdrops
eo: _Fonbildoj

note: color settings frame
en: Color
eo: Koloro

en: _Color Style:
eo: _Koloran Stilon:

en: Solid Color
eo: Solida Koloro

en: Horizontal Gradient
eo: Horizontala Gradiento

en: Vertical Gradient
eo: Vertikala Gradiento

en: Fi_rst Color:
eo: Un_uan Koloron:

en: _Second Color:
eo: _Duan Koloron:

note: set color only checkbox
en: Set color _only
eo: Nur agordu _koloron

en: Image
eo: Bildo

en: Show _Image
eo: Montru _Bildon

en: _File:
eo: _Dosieron:

note: don't set backdrop checkbox
en: _Don't set backdrop
eo: _Ne agordu la fonbildon

note: add the single backdrop settings page to the main notebook
en: _Backdrop
eo: _Fonbidlo

en: Screen %d
eo: Ekrano %d

note: and if we have multiple screens, each with multiple monitors
en: Screen %d, Monitor %d
eo: Ekrano %d, Monitoro %d

en: _Menu
eo: _Menuo

en: Window List
eo: Fenestra Listo

en: Show window _list
eo: Montru la fenestran _liston

en: Show _window icons
eo: Montru la _fenestrajn piktogramojn

en: Desktop Menu
eo: Labortabla Menuo

en: Show desktop _menu
eo: Montru la labortablan _menuon

en: Show _application icons
eo: Montru la _aplikaĵajn piktogramojn

en: _Edit desktop menu
eo: _Modifiu la labortablan menuon

en: %s: Unknown option: %s
eo: %s: Nekonata opcio: %s

en: Options are:
eo: La opcioj estas:

en:     -reload      Reload all settings, refresh image list
eo:     -reload      Reŝargu ĉiujn parametrojn, refreŝigu la bildan liston

en:     -menu        Pop up the menu (at the current mouse position)
eo:     -menu        Ŝprucigu la menuon (ĉe la kuranta muspozicio)

en:     -windowlist  Pop up the window list (at the current mouse position)
eo:     -windowlist  Ŝprucigu la liston de fenestroj (ĉe la kuranta muspozicio)

en: <b>Workspace %d</b>
eo: <b>Laborspaco %d</b>

en: <i>Workspace %d</i>
eo: <i>Laborspaco %d</i>

en: _Add Workspace
eo: _Aldonu Laborspacon

en: _Remove Workspace %d
eo: _Forigu Laborspacon %d

en: _Remove Workspace '%s'
eo: _Forigu Laborspacon '%s'
