xfce4-session 4.2.4 - en to eo translation catalogue (96 entries)

en: No description given
eo: Nenia priskribo

en: Choose theme file to install...
eo: Elekti etosan dosieron kiun instali...

en: Unable to install splash theme from file %s, please check that the file is a valid splash theme archive.
eo: Malsukcesis instali ekaperantetoson el dosiero %s. Bonvolu kontroli 
    ke tiu dosiero estas valida arkivo de ekaperantetoso.

en: Unable to remove splash theme "%s" from directory %s.
eo: Malsukcesis forigi ekaperantetoson "%s" el dosierujo %s.

en: Choose theme filename...
eo: Elekti dosiernomon de etoso...

en: _Install new theme
eo: _Instali novan etoson

en: _Remove theme
eo: _Forigi etoson

en: _Export theme
eo: _Alŝuti etoson

en: Balou theme
eo: Balou'a etoso

en: Configure Balou...
eo: Agordi Balou'on...

en: Choose image...
eo: Elekti bildon...

en: Configure Simple...
eo: Agordi Simple'on...

en: Font
eo: Tiparo

en: Colors
eo: Koloroj

en: Background color:
eo: Fona koloro:

en: Text color:
eo: Teksta koloro:

en: Image
eo: Bildo

en: Use custom image
eo: Uzi laŭmendan bildon

en: Session chooser
eo: Elektilo de Seanco

en: Display chooser on login
eo: Montri la elektilon dum la ensaluto

en: If set, the session manager will ask you to choose a session every time you log in to Xfce.
eo: Se aktivigita, la seancadministrilo demandos al vi elekti seancon ĉiufoje 
    kiam vi ensalutas en Xfce.

en: Logout settings
eo: Elsalutaj parametroj

en: Automatically save session on logout
eo: Aŭtomate konservi la seancon ĉe elsaluto

en: This option instructs the session manager to save the current session automatically when you log out. If you don't select this option you'll be prompted whether you want to save the current session on each logout.
eo: Ĉi tiu opcio signifas ke la seancadministrilo konservas la kurantan seancon 
    aŭtomate kiam vi elsalutas. Se vi ne elektas tiun opcion, vi estos demandita 
    ĉu vi volas konservi la kurantan seancon ĉe ĉiu elsaluto.

en: Prompt on logout
eo: Demandi ĉe la elsaluto

en: This option disables the logout confirmation dialog. Whether the session will be saved or not depends on whether you enabled the automatic saving of sessions on logout or not.
eo: Ĉi tiu opcio malaktivigas la elsalutan konfirmdialogon. La seanco estos 
    konservita kondiĉe ke vi antaŭe aktivigis la aŭtomatan konservigon de seanco 
    ĉe la elsaluto.

en: Compatibility
eo: Kongrueco

en: Launch Gnome services on startup
eo: Lanĉi Gnome'ajn servojn dum la komenco

en: Enable this if you plan to use Gnome applications. This will instruct the session manager to start some vital Gnome services for you. You should also enable this if you want to use the Assistive Technologies that ship with Gnome.
eo: Elektu ĉi tion se vi intencas uzi Gnome'ajn programojn. Tio faros ke la administrilo
    de seanco lanĉos gravegajn Gnome'ajn servojn por vi. Vi devus ankaŭ elekti tion 
    se vi volas uzi la Asistantajn Teknologiojn ("Assistive Technologies") kiuj 
    kunestas Gnome'on

en: Launch KDE services on startup
eo: Lanĉi KDE'ajn servojn dum la komenco

en: Enable this option if you plan to run KDE applications as part of your Xfce Desktop session. This will notably increase the startup time, but on the other hand, KDE applications will startup faster. Some KDE applications may not work at all if you don't enable this option.
eo: Elektu tiun opcion se vi intencas uzi KDE'ajn programojn kiel partoj de via Xfce'a 
    seanco. Ĉi tio rimarkinde plilongigos la komencdaŭron de la seanco, sed aliflanke 
    KDE'aj programoj komenciĝos pli rapide. Kelkaj KDE'aj programoj eble eĉ ne funkcios 
    se vi ne elektas ĉi tiun opcion.

en: Security
eo: Sekurigo

en: Manage remote applications
eo: Administri forajn aplikaĵojn

en: Allow the session manager to manage applications running on remote hosts. Do not enable this option unless you know what you are doing.
eo: Permesas ke la seancadministrilo administras aplikaĵojn ĉe foraj gastigaj 
    komputiloj. Se vi elektas ĉi tiun opcion, ne faru tion hazarde.

en: Sessions and Startup
eo: Seancoj kaj Komenco

en: General
eo: Ĝeneralaj

en: Advanced
eo: Evoluaj

en: None
eo: Nenia

en: Splash Screen Settings
eo: Ekaperantekranaj Parametroj

en: Configure
eo: Konfiguri

en: Opens the configuration panel for the selected splash screen.
eo: Malfermas la konfigurilan panelon pri la elektita ekaperantekrano

en: Test
eo: Testi

en: Demonstrates the selected splash screen.
eo: Demonstras la elektitan ekaperantekranon

en: Information
eo: Informigo

en: <b>Description:</b>
eo: <b>Priskribo:</b>

en: <b>Version:</b>
eo: <b>Eldono:</b>

en: <b>Author:</b>
eo: <b>Aŭtoro:</b>

en: <b>Homepage:</b>
eo: <b>Hejmpaĝo:</b>

en: Splash Screen
eo: Ekaperantekrano

en: Loading desktop settings
eo: Ŝargante labortablajn parametrojn

note: verify that the DNS settings are ok
en: Verifying DNS settings
eo: Kontrolante DNS'ajn parametrojn

en: Loading session data
eo: Ŝargante seancajn datumojn

en: What do you want to do next?
eo: Kion vi volas fari nun?

en: Quit current session
eo: Forlasi ĉi tiun seancon

en: Reboot the computer
eo: Restartigi la komputilon

en: Turn off the computer
eo: Malŝalti la komputilon

en: _Save session for future logins
eo: _Konservi tiun seancon por estontaj ensalutoj

en: Please enter your password:
eo: Bonvolu enskribi vian pasvorton:

en: <b>An error occured</b>
eo: <b>Eraro okazis</b>

en: Either the password you entered is invalid, or the system administrator disallows shutting down this computer with your user account.
eo: Aŭ la enskribita pasvorto ne taŭgas, aŭ la sistemestro 
    malpermesas malŝalti ĉi tiun komputilon per via uzantokonto.

en: Choose the session you want to restore. You can simply double-click the session name to restore it.
eo: Elektu la seancon kiun vi volas reaktivigi. Sufiĉas duoble alklaki la 
    nomon de seanco por ĝin reaktivigi.

note: "Logout" button
en: Logout
eo: Adiaŭi

en: Cancel the login attempt and return to the login screen.
eo: Rezigni la ensalutan provon kaj reiri al la ensalutpaĝo.

note: "New" button
en: New session
eo: Novan seancon

en: Create a new session.
eo: Krei novan seancon.

en: (Unknown)
eo: (Nekonata)

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent Xfce from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts on your system.
eo: Malsukcesis serĉi la retadreson por %s.
    Tio malpermesos ke Xfce funkcias korekte.
    Eble vi povas forigi la problemon aldonante
    %s al la dosiero /etc/hosts en via sistemo.

en: Continue anyway
eo: Daŭrigi tamen

en: Try again
eo: Provi denove

en: Starting The Gnome Keyring Daemon
eo: Lanĉante la Gnome'an Ŝlosilaran Demonon ("The Gnome Keyring Daemon")

en: Starting Gnome Assistive Technologies
eo: Lanĉante la Gnome'ajn Asistantajn Teknologiojn ("Gnome Assistive Technologies")

en: Starting KDE services
eo: Lanĉante KDE'ajn servojn

en: Choose session
eo: Elekti seancon

en: Choose session name
eo: Elekti seancnomon

en: Choose a name for the new session:
eo: Elekti nomon por la nova seanco

en: Starting the Volume Controller
eo: Lanĉante la Kontrolilon de Sono

en: Starting the Panel
eo: Lanĉante la Panelon

en: Starting the Desktop Manager
eo: Lanĉante la Administrilon de Labortablo

en: Starting the Taskbar
eo: Lanĉante la Taskostrion

en: Starting the Window Manager
eo: Lanĉante la Fenestradministrilon

en: Starting the Gnome Terminal Emulator
eo: Lanĉante la Gnome'an Imitilon de Terminalo ("Gnome Terminal Emulator")

en: Starting the KDE Advanced Text Editor
eo: Lanĉante la KDE'an Evoluan Redaktilon de Teksto ("KDE Advanced Text Editor")

en: Starting the KDE Clipboard Manager
eo: Lanĉante la KDE'an Administrilon de Poŝo ("KDE Clipboard Manager")

en: Starting the KDE Mail Reader
eo: Lanĉante la KDE'an Retpoŝtolegilon ("KDE Mail Reader")

en: Starting the KDE News Reader
eo: Lanĉante la KDE'an Novaĵlegilon ("KDE News Reader")

en: Starting the Konqueror
eo: Lanĉante la Konkerilon ("Konqueror")

en: Starting the KDE Terminal Emulator
eo: Lanĉante la KDE'an Imitilon de Terminalo ("KDE Terminal Emulator")

en: Starting the Beep Media Player
eo: Lanĉante la Bip'an Legilon de Mediumo ("Beep Media Player")

en: Starting The Gimp
eo: Lanĉante la Gimp'on ("The Gimp")

en: Starting the VI Improved Editor
eo: Lanĉante la VI'an Plibonigitan Redaktilon ("VI Improved Editor")

en: Starting the Session Management Proxy
eo: Lanĉante la Seancadministrilan Prokuron ("Session Management Proxy")

en: Starting the X-Chat IRC Client
eo: Lanĉante la X-Chat'an IRC Klienton ("X-Chat IRC Client")

en: Starting the X Multimedia System
eo: Lanĉante la Ksan Plurmediuman Sistemon ("X Multimedia System")

en: Starting the X Terminal Emulator
eo: Lanĉante la Ksan Imitilon de Terminalo ("X Terminal Emulator")

en: Starting %s
eo: Lanĉante %s

en: Performing Autostart...
eo: Plenumante Aŭtolanĉo...
