gajim 0.10.1 - en to eo translation catalogue (1298 entries)

en: A GTK+ Jabber client
eo: GTK+bazita jabber-kliento

en: Gajim Instant Messenger
eo: Gajim tujmesaĝilo

en: Jabber IM Client
eo: Jabber-tujmesaĝilo

en: Send Single _Message...
eo: Sendi unuopan _mesaĝon...

en: _Add Contact...
eo: _Aldoni kontakton...

en: _Discover Services...
eo: _Serĉi servojn...

en: _Execute Command...
eo: _Plenumi komandon...

en: _Group Chat
eo: _Babilejo

en: _Modify Account...
eo: _Korekti konton...

en: _Open Gmail Inbox
eo: _Malfermi poŝtkeston de Gmail

en: _Status
eo: _Stato

en: <b>Account is being created</b>
    
    Please wait...
eo: <b>Konto estas kreata</b>
    
    Bonvolu atendi...

en: <b>Please choose one of the options below:</b>
eo: <b>Bonvolu elekti unu el sekvaj opcioj:</b>

en: <b>Please fill in the data for your new account</b>
eo: <b>Bonvolu plenigi datumon por via nova konto</b>

en: Click to see features (like MSN, ICQ transports) of jabber servers
eo: Klaku por vidi trajtojn (kiel MSN, ICQ transportiloj) de jabber-serviloj

en: Connect when I press Finish
eo: Konekti kiam vi premos Finigi

en: Gajim: Account Creation Wizard
eo: Gajim: Kontkreilo

en: I already have an account I want to use
eo: Mi jam havas konton, mi volas uzi ĝin

en: I want to _register for a new account
eo: Mi volas registri novan konton

en: If checked, Gajim will remember the password for this account
eo: Se markitas, Gajim memoros la pasvorton por tiu ĉi konto

en: Pass_word:
eo: Pas_vorto:

en: Save pass_word
eo: Konservi pasvorton

en: Servers Features
eo: Servilaj trajtoj

en: Set my profile when I connect
eo: Korekti vian personan informon kiam vi konektitos

en: You need to have an account in order to connect
    to the Jabber network.
eo: Vi bezonas havi konton por ke konekti
    al la jaber-reto.

en: Your JID:
eo: Via JID:

en: _Advanced
eo: _Krome

en: _Finish
eo: _Finigi

en: _Host:
eo: _Retnodo:

en: _Password:
eo: _Pasvorto:

en: _Port:
eo: _Pordo:

en: _Retype Password:
eo: _Ripetu pasvorton:

en: _Server:
eo: _Servilo:

en: _Use proxy
eo: _Uzi prokuran servilon

en: _Username:
eo: _Salutnomo:

en: <b>Miscellaneous</b>
eo: <b>Cetero</b>

en: <b>Personal Information</b>
eo: <b>Persona informo</b>

en: Account
eo: Konto

en: Account Modification
eo: Konta korektado

en: Autoreconnect when connection is lost
eo: Aŭtomate konekti denove kiam konekto rompiĝas

en: C_onnect on Gajim startup
eo: K_onekti dum lanĉo de Gajim

en: Chan_ge Password
eo: Ŝanĝi _pasvorton

en: Check this so Gajim will connect in port 5223 where legacy servers are expected to have SSL capabilities. Note that Gajim uses TLS encryption by default if broadcasted by the server, and with this option enabled TLS will be disabled
eo: Marku tion por ke Gajim konektos al pordo 5223 kie malnovaj serviloj atendas SSL-kapablajn konektojn. Rimarku ke Gajim defaŭlte uzas TLS-ĉifradon se la servilo subtenas ĝin, kaj tiu opcio malŝaltas TLS

en: Choose _Key...
eo: Elekti _ŝlosilon...

en: Click to change account's password
eo: Klaku por ŝanĝi konta pasvorton

en: Connection
eo: Konekto

en: Edit Personal Information...
eo: Korekti personan informon...

note: Contact is not in a group, so count it in General group
en: General
eo: Ĝenerala

en: Hostname:
eo: Servilnomo:

en: If checked, Gajim will also broadcast some more IPs except from just your IP, so file transfer has higher chances of working.
eo: Se markitas, Gajim anoncos krom vian IP ankoraŭ kelkajn IP, do dosiertransmeto havos pli ŝancojn funkcii.

en: If checked, Gajim will send keep-alive packets so it prevents connection timeout which results in disconnection
eo: Se markitas, Gajim sendados vivkontrolajn (keep-alive) pakaĵojn, tio preventas diskonekton pro longa neaktiva tempo.

en: If checked, Gajim will store the password in ~/.gajim/config with 'read' permission only for you
eo: Se markitas, Gajim konservos pasvorto en ~/.gajim/config kun legpermeso nur por vi.

en: If checked, Gajim, when launched, will automatically connect to jabber using this account
eo: Se markitas, Gajim aŭtomate konektos per tiu konto dum lanĉo

en: If checked, any change to the global status (handled by the combobox at the bottom of the roster window) will change the status of this account accordingly
eo: Se markitas, ĉiu ŝanĝo de komuna stato (manipulata per listbutono maldekstre en la kontaktlista fenestro) samtempe ŝanĝos la staton de tiu ĉi konto.

en: Information about you, as stored in the server
eo: Informo pri vi, kiel estas en la servilo

en: Manage...
eo: Administri...

en: No key selected
eo: Neniu ŝlosilo elektita

note: None means no proxy profile selected
en: None
eo: Neniu

en: Personal Information
eo: Persona informo

en: Port:
eo: Pordo:

en: Priori_ty:
eo: Priori_tato:

en: Priority is used in Jabber to determine who gets the events from the jabber server when two or more clients are connected using the same account; The client with the highest priority gets the events
eo: Prioritato uzatas en Jabber por determini, kiu ricevos eventojn de jabber-servilo, kiam kelkaj klientoj estas konekta per sama konto. La kliento kun la plej granda prioritato ricevas eventojn

en: Priority will change automatically according to your status.
eo: Prioritato ŝanĝiĝos aŭtomate laŭ via stato.

en: Proxy:
eo: Prokura servilo:

en: Resour_ce:
eo: Risur_cnomo:

en: Resource is sent to the Jabber server in order to separate the same JID in two or more parts depending on the number of the clients connected in the same server with the same account. So you might be connected in the same account with resource 'Home' and 'Work' at the same time. The resource which has the highest priority will get the events. (see below)
eo: Risurcnomo estas sendata al jabber-servilo por ke distingi klientojn kun samaj JID. Do vi povas samtempe konekti per la sama konto kun risurcnomoj "Hejmo" kaj "Laborejo". La kliento, kiu havas la plej altan prioritaton, ricevos la eventojn.

en: Save _passphrase (insecure)
eo: Konservi pas_frazon (malsekure)

en: Save conversation _logs for all contacts
eo: Konservi komunikadajn _protokolojn por ĉiuj kontaktoj

en: Send keep-alive packets
eo: Sendi vivkontrolajn pakaĵojn

en: Synch_ronize account status with global status
eo: Sink_ronigi kontan staton kun komuna stato

en: Use _SSL (legacy)
eo: Uzi _SSL (malnovan)

en: Use custom hostname/port
eo: Uzi propran servilnomon/pordon

en: Use file transfer proxies
eo: Uzi dosiertransmetan prokuran servilon

en: _Adjust to status
eo: _Alĝustigi laŭ stato

en: _Jabber ID:
eo: _Jabber-ID:

en: _Name:
eo: _Nomo:

en: Accounts
eo: Kontoj

en: If checked, all local contacts that use a Bonjour compatible chat client (like iChat, Trillian or Gaim) will be shown in roster. You don't need to be connected to a jabber server for it to work.
    This is only available if python-avahi is installed and avahi-daemon is running.
eo: Se markita, ĉiuj lokaj kontaktoj kiuj uzas Bonjour-kapablajn tujmesaĝilojn (kiel iChat, Trillian aŭ Gaim) estos montrata en kontaktlisto. Vi ne bezonas konekton al jabber-servilo por ke tio funkciu.
    Ĉi tio eblas nur se estas instalita python-avahi kaj avahi-demono estas lanĉita.

en: If you have 2 or more accounts and it is checked, Gajim will list all contacts as if you had one account
eo: Se vi havas 2 aŭ plie kontojn kaj tio estas markita, Gajim montras ĉiujn kontaktojn, kvazaŭ vi havas unu konton

en: Mer_ge accounts
eo: _Unuigi kontojn

en: _Enable link-local messaging
eo: Ebligi _lig-lokan komunikadon

en: _Modify
eo: _Korekti

en: _Remove
eo: _Forigi

en: A_ccount:
eo: K_onto:

en: A_llow this contact to view my status
eo: _Permesi al tiu kontakto vidi mian staton

en: Add New Contact
eo: Aldoni novan kontakton

en: I would like to add you to my contact list.
eo: Mi petas vin permesi aldoni vin en mian kontaktliston.

en: You have to register to this transport
    to be able to add a contact from this
    protocol. Click on register button to
    proceed.
eo: Vi devas registriĝi ĉe tiu transportilo por
    ebligi aldonon de kontakto per tiu protokolo.
    Klaku la butonon "Registri" por fari tion.

en: You must be connected to the transport to be able
    to add a contact from this protocol.
eo: Vi devas konekti al la transportilo por ebligi aldonon
    de kontakto per tiu protokolo.

en: _Group:
eo: _Grupo:

en: _Nickname:
eo: Kaŝ_nomo:

en: _Protocol:
eo: _Protokolo:

en: _Register
eo: Re_gistri

en: _User ID:
eo: _Uzula ID:

en: <b>Description</b>
eo: <b>Priskribo</b>

en: <b>NOTE:</b> You should restart gajim for some setting to take effect
eo: <b>RIMARKU:</b>Vi devas relanĉi gajim por efektigi kelkajn parametrojn

en: Advanced Configuration Editor
eo: Detala agorda administrilo

en: Filter:
eo: Filtrilo:

en: Delete MOTD
eo: Forigi tagmesaĝon

en: Deletes Message of the Day
eo: Forigas mesaĝon de la tago

en: Sends a message to currently connected users to this server
eo: Sendas mesaĝon al nuntempe konektitajn uzuloj de tiu ĉi servilo

en: Set MOTD
eo: Enigi tagmesaĝon

en: Sets Message of the Day
eo: Instalas mesaĝon de la tago

en: Show _XML Console
eo: Montri _XML-konzolon

en: Update MOTD
eo: Renovigi tagmesaĝon

en: Updates Message of the Day
eo: Renovigas mesaĝon de la tago

en: _Administrator
eo: _Administristo

en: _Privacy Lists
eo: _Privataj listoj

en: _Send Server Message
eo: _Sendi servilan mesaĝon

en: _Send Single Message
eo: _Sendi unuopan mesaĝon

en:  a window/tab opened with that contact
eo:  iun fenestron/slipon malfermitan kun tiu kontakto

en: <b>Actions</b>
eo: <b>Agoj</b>

en: <b>Conditions</b>
eo: <b>Kondiĉoj</b>

en: <b>Sounds</b>
eo: <b>Sonoj</b>

en: Advanced Actions
eo: Kromaj agoj

en: Advanced Notifications Control
eo: Kroma agordo de avizado

en: All statuses
eo: ia ajn stato

en: Away
eo: Fora

en: Busy
eo: Okupata

en: Don't have
eo: Ne havas

en: Have
eo: Havas

en: Invisible
eo: Nevidebla

en: Launch a command
eo: Lanĉi komandon

en: Not Available
eo: Nedisponebla

en: One or more special statuses...
eo: kelka(j) speciala(j) stato(j)...

en: Online / Free For Chat
eo: Enrete / Babilema

en: Play a sound
eo: Ludi sonon

en: Receive a Message
    Contact Connected
    Contact Disconnected
    Contact Change Status
    Group Chat Message Highlight
    Group Chat Message Received
    File Transfert Resquest
    File Transfert Started
    File Transfert Finished
eo: Mesaĝo venas
    Kontakto konektas
    Kontakto senkonektas
    Kontakto ŝanĝas staton
    Emfazita babileja mesaĝo
    Babileja mesaĝo venas
    Dosiertransmeta peto
    Dosiertransmeto komencis
    Dosiertransmeto finis

en: When
eo: Kiam

en: _Activate window manager's UrgencyHint to make chat window in taskbar flash
eo: _Aktivigi fenestragordilan urgkonsileton "UrgencyHint" por briligi interparolan fenestron en taskostrio

en: _Disable auto opening chat window
eo: _Malŝaltas aŭtomatan malfermadon de interparola fenestro

en: _Disable existing popup window
eo: _Malŝalti ekzistan ŝprucfenestron

en: _Disable existing sound for this event
eo: _Malŝalti ekzistan sonon por tiu ĉi evento

en: _Disable showing event in roster
eo: _Malŝalti eventmontron en kontaktlisto

en: _Disable showing event in systray
eo: _Malŝalti montron de evento en taskopleto

en: _Inform me with a popup window
eo: _Informi min per ŝprucfenestro

en: _Open chat window with user
eo: Malfermi interparolan _fenestron por uzulo

en: _Show event in roster
eo: Montri eventon en _kontaktlisto

en: _Show event in systray
eo: Montri eventon en _taskopleto

en: and I
eo: kaj mi

en: contact(s)
    group(s)
    everybody
eo: kontakto(j)
    grupo(j)
    ĉiuj

en: for
eo: por

en: when I'm in
eo: dum mi estas je

en: Change Password
eo: Ŝanĝi pasvorton

en: Enter it again for confirmation:
eo: Enigi ĝin denove por konfirmi:

en: Enter new password:
eo: Enigu novan pasvorton:

en: <b>Type your new status message</b>
eo: <b>Tajpu vian novan statmesaĝon</b>

en: Preset messages:
eo: Antaŭpreparitaj mesaĝoj:

en: Save as Preset...
eo: Konservi kiel antaŭpreparitaj...

en: Join _Group Chat
eo: Eniri en babilejon

en: _Add to Roster
eo: _Aldoni al kontaktlisto

en: _Copy JID/Email Address
eo: _Kopii JID/retpoŝtan adreson

en: _Copy Link Location
eo: _Kopii ligilan lokon

en: _Open Email Composer
eo: _Malfermi retpoŝtredaktilon

en: _Open Link in Browser
eo: _Malfermi ligilon per retrigardilo

en: _Start Chat
eo: _Ekparoli

en: Click to see past conversations with this contact
eo: Klaku por vidi pasintajn interparolojn kun tiu ĉi kontakto

en: Send _File
eo: Sendi _dosieron

en: Toggle Open_PGP Encryption
eo: Baskuli Open_PGP-ĉifradon

en: _Compact View    Alt+C
eo: _Kompakta vido    Alt+C

en: _History
eo: _Historio

en: Fill in the form.
eo: Plenigu la formon.

en: Room Configuration
eo: Agordo de babilejo

en: Edit Groups
eo: Aranĝi grupojn

en: A list of active, completed and stopped file transfers
eo: Listo de aktivaj, plenumitaj kaj haltitaj dosiertransmetoj

en: Cancel file transfer
eo: Nuligi dosiertransmeton

en: Cancels the selected file transfer
eo: Nuligas la indikitan dosiertransmeton

en: Cancels the selected file transfer and removes incomplete file
eo: Nuligas la indikitan dosiertransmeton kaj forigas neplenan dosieron

en: Clean _up
eo: Malplenigi

en: File Transfers
eo: Dosieraj transmetoj

en: Hides the window
eo: Kaŝas la fenestron

en: Remove file transfer from the list.
eo: Forigi dosiertransmeton el la listo.

en: Removes completed, canceled and failed file transfers from the list
eo: Forigas plenumitajn, nuligitajn kaj malsukcesajn dosiertransmetojn el la listo

en: Shows a list of file transfers between you and other
eo: Montras liston de dosiertransmetojn inter vi kaj alia

en: This action removes single file transfer from the list. If the transfer is active, it is first stopped and then removed
eo: Tiu ĉi ago forigas unu dosiertransmeton de la listo. Se la transmeto estas aktiva, ĝin unue haltitas kaj poste forigitos.

en: When a file transfer is complete show a popup notification
eo: Kiam dosiertransmeto estos plenumita montri ŝprucfenestron kun avizo

en: _Continue
eo: _Daŭrigi

en: _Notify me when a file transfer is complete
eo: _Avizi min kiam dosiero estas transdonita

en: _Open Containing Folder
eo: _Malfermi enhavantan dosierujon

en: _Pause
eo: _Paŭzi

en: file transfers list
eo: dosiertransdonada listo

en: <b>Chatstate Tab Colors</b>
eo: <b>Koloroj de babilstataj langetoj</b>

en: Account row
    Group row
    Contact row
    Chat Banner
eo: Konta linio
    Grupa linio
    Kontakta linio
    Rubando

en: Bold
eo: Dika

en: Composing
eo: Tajpas mesaĝon

en: Font style:
eo: Tipara fasono:

en: Gajim Themes Customization
eo: Etosa administrado de Gajim

en: Gone
eo: Foriris

en: Inactive
eo: Neaktiva

en: Italic
eo: Kursiva

en: MUC
    Messages
eo: Babilejaj
    Mesaĝoj

en: MUC Directed
    Messages
eo: Babilejaj
    mesaĝoj al vi

en: Paused
eo: Paŭzas

en: Text _color:
eo: Teksta _koloro:

en: Text _font:
eo: Teksta _tiparo:

en: _Background:
eo: _Fono:

en: Change _Nickname
eo: Ŝanĝi kaŝ_nomon

en: Change _Subject
eo: Ŝanĝi _temon

en: Click to see past conversation in this room
eo: Klaku por vidi pasintan interparolon en tiu ĉi babilejo

en: Configure _Room
eo: Administri _babilejon

en: _Bookmark This Room
eo: Starigi legosignon por tiu babilejo

en: Mo_derator
eo: Mo_derigisto

en: _Admin
eo: _Estro

en: _Ban
eo: _Malpermesi

en: _Kick
eo: _Elpeli

en: _Member
eo: _Membro

en: _Occupant Actions
eo: _Agoj por babilanto

en: _Owner
eo: _Mastro

en: _Send Private Message
eo: _Sendi privatan mesaĝon

en: _Voice
eo: _Voĉo

en: <big><b>Welcome to Gajim History Logs Manager</b></big>
    
    You can select logs from the left and/or search database from below.
    
    <b>WARNING:</b>
    If you plan to do massive deletions, please make sure Gajim is not running. Generally avoid deletions with contacts you currently chat with.
eo: <big><b>Bonvenon al protokoladministrilo de Gajim </b></big>
    
    Vi povas elekti protokolojn maldekstre kaj/aŭ serĉi datumbaze malsupre.
    
    <b>AVERTO:</b>
    Se vi planas fari multajn forigojn, bonvolu certiĝi ke Gajim ne aktivas. Ĝenerale evitu forigojn rilatajn al kontaktoj kun kiu vi interparolas nuntempe.

en: Delete
eo: Forigi

en: Export
eo: Eksportado

en: Gajim History Logs Manager
eo: Gajim administrilo de protokoloj

en: _Search Database
eo: _Serĉi datumbaze

en: Build custom query
eo: Konstrui propran informmendon

en: Conversation History
eo: Historio de interparoloj

en: Query Builder...
eo: Konstruilo de petoj...

en: Search
eo: Serĉi

en: _Search
eo: _Serĉi

en: Accept
eo: Akcepti

en: Deny
eo: Rifuzi

en: Invitation Received
eo: Invito estas ricevita

en: Join Group Chat
eo: Eniri babilejen

en: Nickname:
eo: Kaŝnomo:

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Recently:
eo: Antaŭ nelonge:

en: Room:
eo: Babilejo:

en: _Join
eo: _Aliĝi

en: Manage Accounts
eo: Administri kontojn

en: Auto join
eo: Aŭtomate aliĝi

en: If checked, Gajim will join this group chat on startup
eo: Se markitas, Gajim aliĝos al tiu ĉi babilejo dum lanĉo

en: Manage Bookmarks
eo: Aranĝi legosignojn

en: Print status:
eo: Eligi staton:

en: Server:
eo: Servilo:

en: Title:
eo: Titolo:

en: <b>Properties</b>
eo: <b>Agordo</b>

en: <b>Settings</b>
eo: <b>Agordo</b>

en: HTTP Connect
eo: HTTP-konekto

en: Manage Proxy Profiles
eo: Administri prokurservilajn agordojn

en: Name:
eo: Nomo:

en: Type:
eo: Tipo:

en: Use authentication
eo: Uzi aŭtentokontrolon

en: Click to insert an emoticon (Alt+M)
eo: Klaku por enigi mienon (Alt+M)

en: OpenPGP Encryption
eo: Ĉifrado per OpenPGP

note: Make sure the character after "_" is not M/m (conflicts with Alt+M that is supposed to show the Emoticon Selector)
en: _Actions
eo: _Agoj

note: Make sure the character after "_" is not M/m (conflicts with Alt+M that is supposed to show the Emoticon Selector)
en: _Send
eo: _Sendi

en: Passphrase
eo: Pasfrazo

en: <b>Advanced Configuration Editor</b>
eo: <b>Detala agorda administrilo</b>

en: <b>Applications</b>
eo: <b>Programoj</b>

note: a header for custom browser/client/file manager. so translate sth like: Custom Settings
en: <b>Custom</b>
eo: <b>Propraj</b>

en: <b>Format of a line</b>
eo: <b>Aranĝo de lineo</b>

en: <b>GMail Options</b>
eo: <b>Agordo por GMail</b>

en: <b>Interface Customization</b>
eo: <b>Agordo de fasado</b>

en: <b>Preset Status Messages</b>
eo: <b>Antaŭpreparitaj statmesaĝoj</b>

en: <b>Visual Notifications</b>
eo: <b>Bildavizoj</b>

en: A_fter nickname:
eo: Post kaŝnomo:

en: Advanced
eo: Krome

en: All chat states
    Composing only
    Disabled
eo: pri ĉiuj babilstatoj
    nur pri tajpado
    neniam

en: Allow _OS information to be sent
eo: Ebligi sendi informon pri _OS

en: Allow popup/notifications when I'm _away/na/busy/invisible
eo: Ebligi avizadon dum stato fora/nedisponebla/okupata/nevidebla

en: Also known as iChat style
eo: Konata ankaŭ kiel stilo de iChat

en: An example: If you have enabled status message for away, Gajim won't ask you anymore for a status message when you change your status to away; it will use the default one set here
eo: Ekzemplo: se vi havas ebligitan statmesaĝon por fora, Gajim ne demandos vin por statmesaĝo kiam vi ŝanĝas vian staton al fora; ĝi uzos defaŭlton kiu estas specifita ĉi tie

en: Ask status message when I:
eo: Demandi statmesaĝon kiam mi:

en: Auto _away after:
eo: Aŭtomate _fora post:

en: Auto _not available after:
eo: Aŭtomate nedisponebla post:

en: Autodetect on every Gajim startup
    Always use GNOME default applications
    Always use KDE default applications
    Always use XFCE4 default applications
    Custom
eo: Aŭtodetekti dum ĉiu Gajim lanĉo
    Ĉiam uzi defaŭlton de GNOME
    Ĉiam uzi defaŭlton de KDE
    Ĉiam uzi defaŭlton de XFCE
    Propraj

en: B_efore nickname:
eo: Antaŭ kaŝnomo:

en: Chat
eo: Babilejo

en: Check this option, only if someone you don't have in the roster spams/annoys you. Use with caution, cause it blocks all messages from any contact that is not in the roster
eo: Marku tiun opcion, nur se iu ne el via kontaktlisto spamas/ĉagrenas al vi. Uzi singarde, ĉar tio blokas ĉiujn mesaĝojn de ĉiuj kontaktoj kiuj mankas en via kontaktlisto

en: Configure color and font of the interface
eo: Agordo de koloro kaj tiparo de la fasado

en: Default Status Messages
eo: Defaŭlta statmesaĝo

en: Default status _iconset:
eo: Defaŭlta stata p_iktogramaro:

en: Display _extra email details
eo: Montri _kromajn detalojn pri retleteroj

en: Display a_vatars of contacts in roster
eo: Montri kaŝ_bildetojn de kontaktojn en kontaktlisto

en: Display status _messages of contacts in roster
eo: Montri stat_mesaĝojn de kontaktoj en kontaktlisto

en: Displayed Chat state noti_fications:
eo: Montrataj babilstataj _avizoj:

en: E_very 5 minutes
eo: Ĉiujn 5 _minutojn

en: Emoticons:
eo: Mienoj:

en: Events
eo: Eventoj

en: Gajim can send and receive meta-information related to a conversation you may have with a contact. Here you can specify which chatstates you want to display in chat windows.
eo: Gajim povas sendi kaj ricevi meta-informon rilatan al konversacio, kiun vi povas havi kun kontakto. Tie ĉi vi povas specifi kiujn babilstatojn vi volas montri en interparolaj fenestroj.

en: Gajim can send and receive meta-information related to a conversation you may have with a contact. Here you can specify which chatstates you want to send to the other party.
eo: Gajim povas sendi kaj ricevi informon rilatan al interparolado kun kontakto. Tie ĉi vi povas specifi pri kiuj babilstatoj vi volas mesaĝi al interparolanto.

en: Gajim will automatically show new events by poping up the relative window
eo: Gajim aŭtomate montros novajn eventojn antaŭigante la adekvatan fenestron

en: Gajim will notify you for new events via a popup in the bottom right of the screen
eo: Gajim avizos vin pri novaj eventoj per ŝprucfenestro en la malsupra dekstra angulo de la ekrano

en: Gajim will notify you via a popup window in the bottom right of the screen about contacts that just signed in
eo: Gajim avizos vin per ŝprucfenestro en la malsupra dekstra angulo de la ekrano pri kontaktoj kiu ĵus ensalutis

en: Gajim will notify you via a popup window in the bottom right of the screen about contacts that just signed out
eo: Gajim avizos vin per ŝprucfenestro en la malsupra dekstra angulo de la ekrano pri kontaktoj kiu ĵus elsalutis

en: Gajim will only change the icon of the contact that triggered the new event
eo: Gajim nur ŝanĝos la piktogramon de la kontakto, kiu okazigis novan eventon

en: If checked, Gajim will also include information about the sender of the new emails
eo: Se markita, Gajim informos ankaŭ pri sendanto de la novaj retleteroj

en: If checked, Gajim will display avatars of contacts in roster window and in group chats
eo: Se markitas, Gajim montros kaŝbildetojn de kontaktoj en kontaktlista fenestro kaj en babilejoj

en: If checked, Gajim will display status messages of contacts under the contact name in roster window and in group chats
eo: Se markitas, Gajim montros statmesaĝojn de kontaktoj sub la kontaktnomo en la kontaktlisto kaj en babilejoj

en: If checked, Gajim will remember the roster and chat window positions in the screen and the sizes of them next time you run it
eo: Se markitas, Gajim memoros la kontaktlistan kaj interparolajn fenestrajn lokojn sur la ekrano kaj iliajn dimensiojn je sekva lanĉo.

en: If checked, Gajim will use protocol-specific status icons. (eg. A contact from MSN will have the equivalent msn icon for status online, away, busy, etc...)
eo: Se markitas, Gajim uzos protokolo-specifajn statpiktogramojn. (ekzemple kontakto el MSN havos ekvivalentajn piktogramojn de MSN por statoj konekta, fora, okupata ktp...)

en: If not disabled, Gajim will replace ascii smilies like ':)' with equivalent animated or static graphical emoticons
eo: Se ne malŝaltita, Gajim anstataŭigas ASCII mienojn, kiel ":)", per ekvivalentaj animaciataj aŭ statikaj grafikaj mienoj

en: Ignore rich content in incoming messages
eo: Ignori formatadon en aliraj mesaĝoj

en: Ma_nage...
eo: Admi_nistri...

en: Never
    Always
    Per account
    Per type
eo: Neniam
    Ĉiam
    Perkonte
    Perspece

en: Notify me about contacts that:
eo: Avizi min pri kontaktoj kiuj:

en: Notify on new _GMail email
eo: Avizi pri novaj _Gmail-leteroj

en: On every _message
eo: En ĉ_iu mesaĝo

en: One message _window:
eo: _Unu mesaĝfenestro:

en: Outgoing Chat state noti_fications:
eo: Eliraj babilstataj _avizoj:

en: Play _sounds
eo: Ludi _sonojn

en: Preferences
eo: Agordo

en: Print time:
eo: Eligi tempon:

en: Save _position and size for roster and chat windows
eo: Konservi _lokon kaj grandecon de kontaktlista kaj interparola fenestroj

en: Set status message to reflect currently playing _music track
eo: Starigi statmesaĝon por reflekti kurantan ludantan _muzikaĵon

en: Show only in _roster
eo: Montri nur en _kontaktlisto

en: Sign _in
eo: E_nsalutas

en: Sign _out
eo: E_lsalutas

en: Some messages may include rich content (formatting, colors etc). If checked, Gajim will just display the raw message text.
eo: Iuj mesaĝoj povas enteni tekstatributojn (aranĝo, koloro k.t.p.). Se markitas, Gajim simple montros krudan mesaĝan tekston.

en: Status
eo: Stato

en: T_heme:
eo: _Etoso:

en: The auto away status message
eo: La aŭtomate fora statmesaĝo

en: The auto not available status message
eo: La aŭtomate nedisponebla statmesaĝo

en: Use _transports iconsets
eo: Uzi _transportilajn piktogramarojn

en: Use system _default
eo: Uzi sisteman defaŭlton

en: Use t_rayicon (aka. notification area icon)
eo: Uzi pletpiktogramon

en: When a new event (message, file transfer request etc..) is received, the following methods may be used to inform you about it. Please note that events about new messages only occur if it is a new message from a contact you are not already chatting with
eo: Kiam nova evento (mesaĝo, peto pri dosiertransmeto ktp) estas ricevita, la sekvaj metodoj eblos uzata por informi vin pri ĝi. Bonvolu rimarki ke eventoj pri novaj mesaĝoj okazas nur se ĝi estas mesaĝo de kontakto kun kiu vi ankoraŭ ne parolas

en: When new event is received
eo: Kiam ricevas novan eventon

en: Works for Rhythmbox and Muine players. For more players, please visit http://trac.gajim.org/wiki/GajimAndMusicPlayer
eo: Funkcias por la ludiloj Rhythmbox kaj Muine. Por aliaj ludiloj, bonvolu viziti http://trac.gajim.org/wiki/GajimAndMusicPlayer

en: _Advanced Notifications Control...
eo: _Kroma agordo de avizado...

en: _After time:
eo: _Post tempo:

en: _Before time:
eo: _Antaŭ tempo:

en: _Browser:
eo: _Rigardilo:

en: _File manager:
eo: _Dosieradministrilo:

en: _Font:
eo: _Tiparo:

en: _Highlight misspelled words
eo: _Emfazi misskribajn vortojn

en: _Ignore events from contacts not in the roster
eo: _Ignori eventojn de kontaktoj kiuj mankas en kontaktlisto

en: _Incoming message:
eo: E_nira mesaĝo:

en: _Log status changes of contacts
eo: _Protokoli statŝanĝojn de kontaktoj

en: _Mail client:
eo: Ret_poŝtkliento:

en: _Never
eo: _Neniam

en: _Notify me about it
eo: _Avizi min pri tio

en: _Open...
eo: _Malfermi...

en: _Outgoing message:
eo: E_lira mesaĝo:

en: _Player:
eo: _Ludilo:

en: _Pop it up
eo: _Antaŭigi la fenestron

en: _Reset to Default Colors
eo: _Reŝargi kolorojn per defaŭlto

en: _Sort contacts by status
eo: _Ordigi kontaktojn per stato

en: _Status message:
eo: _Statmesaĝo:

en: minutes
eo: minutoj

en: Privacy Lists:
eo: Privataj listoj:

en: <b>Add / Edit a rule</b>
eo: <b>Aldoni / Redakti regulon</b>

en: <b>List of rules</b>
eo: <b>Listo de reguloj</b>

en: <i>Privacy List</i>
eo: <i>Privataj listoj</i>

en: Active for this session
eo: Aktiva dum la kuranta seanco

en: Active on each startup
eo: Aktiva dum ĉiu lanĉo

en: All
eo: Ĉiuj

en: Allow
eo: Permesi

en: JabberID
eo: Jabber-ID

en: Order:
eo: Ordnumero:

en: Privacy List
eo: Privata listo

en: all by subscription
eo: ĉiuj laŭ abonado

en: all in the group
eo: ĉiuj en la grupo

en: none
    both
    from
    to
eo: neniu
    ambaŭ
    de
    al

en: to send me messages
eo: sendi mesaĝojn al mi

en: to send me queries
eo: sendi informmendojn al mi

en: to send me status
eo: sendi staton al mi

en: to view my status
eo: vidi mian staton

note: "About" is the text of a tab of vcard window
en: About
eo: Pri si

en: Address
eo: Adreso

en: Avatar:
eo: Kaŝbildeto:

en: Birthday:
eo: Naskiĝtago:

en: City:
eo: Urbo:

en: Company:
eo: Kompanio:

en: Country:
eo: Lando:

en: Department:
eo: Fako:

en: E-Mail:
eo: Retpoŝtadreso:

en: Extra Address:
eo: Kroma adreso:

note: Family Name
en: Family:
eo: Familia nomo:

note: Do NOT change sequence. Just translate YYYY and MM and DD (from Year, Month, Day accordingly)
en: Format: YYYY-MM-DD
eo: Formato: JJJJ-MM-TT

note: Given Name
en: Given:
eo: Nomo:

en: Homepage:
eo: Hejmpaĝo:

note: Middle Name
en: Middle:
eo: Meznomo:

en: More
eo: Plu

en: Personal Info
eo: Persona informo

en: Phone No.:
eo: Telefono:

en: Position:
eo: Ofico:

en: Postal Code:
eo: Poŝtkodo:

note: Prefix in Name
en: Prefix:
eo: Prefikso:

en: Role:
eo: Rolo:

en: State:
eo: Ŝtato:

en: Street:
eo: Strato:

note: Suffix in Name
en: Suffix:
eo: Sufikso:

en: Work
eo: Laboro

en: _Publish
eo: _Publici

en: _Retrieve
eo: _Reobteni

en: <b>What do you want to do?</b>
eo: <b>Kion vi volas fari?</b>

en: Remove account _only from Gajim
eo: Forigi konton _nur el Gajim

en: Remove account from Gajim and from _server
eo: Forigi konton el Gajim kaj el _servilo

en: A_sk to see his/her status
eo: Peti por vidi lian/ŝian staton

en: Add Special _Notification
eo: Aligi specialan _avizon

en: Assign Open_PGP Key
eo: Enigi Open_PGP-ŝlosilon

en: Edit _Groups
eo: Aranĝi _Grupojn

en: Execute Command...
eo: Plenumi komandon...

en: In_vite to
eo: In_viti al

en: Send Single _Message
eo: Sendi unuopan _mesaĝon

en: Start _Chat
eo: Ekparoli

en: _Allow him/her to see my status
eo: _Permesi al li/ŝi vidi vian staton

en: _Forbid him/her to see my status
eo: _Malpermesi al li/ŝi vidi vian staton

note: Remove group
en: _Remove from Roster
eo: _Forigi el kontaktlisto

en: _Rename
eo: _Renomigi

en: _Subscription
eo: _Abono

en: A_ccounts
eo: K_ontoj

en: Add _Contact
eo: Aldoni _kontakton

en: File _Transfers
eo: Dosieraj _transmetoj

en: Frequently Asked Questions (online)
eo: Oftaj demando (enrete)

en: Help online
eo: Helpo reta

en: Profile, A_vatar
eo: _Vizitkarto

en: Show Trans_ports
eo: Montri Trans_portilojn

en: Show _Offline Contacts
eo: Montri _senkonektajn kontaktojn

en: _Contents
eo: _Enhavo

en: _Discover Services
eo: _Serĉi servojn

en: _Edit
eo: A_dministri

en: _FAQ
eo: _Respondaro

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Preferences
eo: _Agordo

en: _Quit
eo: _Eliri

en: _View
eo: _Vido

en: G_o
eo: Ek

en: _Address:
eo: _Adreso:

en: _Filter:
eo: _Filtrilo:

en: Register to
eo: Registri ĉe

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _OK
eo: _O kej

en: From:
eo: De:

en: Reply to this message
eo: Respondi al tiu mesaĝo

en: Sen_d
eo: Sen_di

en: Send message
eo: Sendi mesaĝon

en: Send message and close window
eo: Sendi mesaĝon kaj fermi fenestron

en: Subject:
eo: Temo:

en: To:
eo: Al:

en: _Reply
eo: _Respondi

en: _Send & Close
eo: _Sendi kaj fermi

en: Au_thorize
eo: _Permesi

en: Authorize contact so he can know when you're connected
eo: Permesi al kontakto koni kiam vi konektas

en: Deny authorization from contact so he cannot know when you're connected
eo: Rifuzi abonon de kontakto, do li aŭ ŝi ne povos scii kiam vi estas konektita

en: Subscription Request
eo: Mendo de abono

en: _Deny
eo: _Rifuzi

en: Mute Sounds
eo: Silentigi sonojn

en: Show All Pending _Events
eo: Montri ĉiujn nelegitajn _eventojn

en: Show _Roster
eo: Montri _kontaktliston

en: Sta_tus
eo: Sta_to

note: Given Name
en: Ask:
eo: Demandas:

en: Client:
eo: Kliento:

en: Comments
eo: Komentoj

en: Contact
eo: Kontakto

en: Jabber ID:
eo: Jabber-ID:

en: Resource:
eo: Risurco:

en: Status:
eo: Stato:

note: Family Name
en: Subscription:
eo: Abono:

en: _Log conversation history
eo: _Protokoli komunikadan historion

en: <b>Jabber Traffic</b>
eo: <b>Jabber-trafiko</b>

en: <b>XML Input</b>
eo: <b>XML enigo</b>

note: XML Console enable checkbutton
en: Enable
eo: Ebligi

note: Info/Query make the "IQ" initials. So translate like this 'YourLang/YourLang (Info/Query)'. Thanks (it's a tooltip so width is not a problem)
en: Info/Query
eo: Informo/Peto (Info/Query)

en: _Message
eo: _Mesaĝo

en: _Presence
eo: _Ĉeesto

en: First Name:
eo: Nomo:

en: Last Name:
eo: Familia nomo:

en: Local jid:
eo: Loka JID:

en: Personal
eo: Persona

en: If the default port that is used for incoming messages is unfitting for your setup you can select another one here.
    You might consider to change possible firewall settings.
eo: Se la defaŭlta pordo, kiu uzatas por venantaj mesaĝoj, ne taŭgas por via agordo, vi povas elekti alian ĉi tie.
    Vi povas pripensi ŝanĝon de permeseblaj parametroj de retŝirmilo.

en: Modify Account
eo: Korekti konton

en: Use custom port:
eo: Uzi propran pordon:

en: Preference Name
eo: Parametra nomo

en: Value
eo: Valoro

en: Type
eo: Datumtipo

note: we talk about option description in advanced configuration editor
en: (None)
eo: (Mankas)

note: we talk about password
en: Hidden
eo: Kaŝita

note: the next script, executed in the "po" directory, generates the following list. #!/bin/sh LANG=$(for i in *.po; do  j=${i/.po/}; echo -n "_('"$j"')":" '"$j"', " ; done) echo "{_('en'):'en'",$LANG"}"
en: English
eo: Angla

en: Bulgarian
eo: Bulgara

en: Briton
eo: Brita

en: Czech
eo: Ĉeĥa

en: German
eo: Germana

en: Greek
eo: Greka

en: Spanish
eo: Hispana

en: Basc
eo: Eŭska

en: French
eo: Franca

en: Croatian
eo: Kroata

en: Italian
eo: Itala

en: Norvegian b
eo: Norvega b

en: Dutch
eo: Nederlanda

en: Norvegian
eo: Norvega

en: Polish
eo: Pola

en: Portuguese
eo: Portugala

en: Brazilian Portuguese
eo: Brazila Portugala

en: Russian
eo: Rusa

en: Slovak
eo: Slovaka

en: Swedish
eo: Sveda

en: Chinese (Ch)
eo: Ĉina (Ch)

en: If that is not your language for which you want to highlight misspelled words, then please set your $LANG as appropriate. Eg. for French do export LANG=fr_FR or export LANG=fr_FR.UTF-8 in ~/.bash_profile or to make it global in /etc/profile.
    
    Highlighting misspelled words feature will not be used
eo: Se tiu lingvo ne estas por kiu vi volas emfazi mistajpojn, do bonvolu plenigi variablon $LANG per bezona valoro. Ekzemple por Esperanto: LANG=eo_EO aŭ export LANG=eo_EO.UTF-8 en ~/.bash_profile aŭ se, vi volas fari tion malloke, en /etc/profile.
    
    Emfazado de mistajpoj ne funkcios

en: Spelling language
eo: Lingvo de literumado

note: we are not connected
en: A connection is not available
eo: Konekto mankas

en: Your message can not be sent until you are connected.
eo: Via mesaĝo ne povas esti sendita dum vi senkonektas.

en: Chats
eo: Babilejoj

en: %(nickname)s from group chat %(room_name)s
eo: %(nickname)s de babilejo %(room_name)s

note: we talk about a contact here
en: %s has not broadcast an OpenPGP key, nor has one been assigned
eo: Nek %s publicis OpenPGP-ŝlosilon, nek vi enigis ĝin

en: Encryption enabled
eo: Ĉifrado ebligata

en: Encryption disabled
eo: Ĉifrado malebligata

note: add_to_roster_menuitem
en: Not in Roster
eo: Mankas en kontaktlisto

note: %s is being replaced in the code with JID
en: You just received a new message from "%s"
eo: Vi ĵus ricevis novan mesaĝon de "%s"

en: If you close this tab and you have history disabled, this message will be lost.
eo: Se vi fermos tiun ĉi slipon kaj la historio estas malŝalta, tiu ĉi mesaĝo perdiĝos.

en: Disabled
eo: malŝaltitaj

en: Every %s _minutes
eo: Ĉiujn %s _minutojn

en: Active
eo: Aktiva

en: Event
eo: Evento

en: Dictionary for lang %s not available
eo: Vortaro mankas por %s lingvo

en: You have to install %s dictionary to use spellchecking, or choose another language by setting the speller_language option.
eo: Vi bezonas Instali la vortaron %s por uzi literumadon, aŭ elekti alian lingvon ĉe la agordero "speller_language".

en: status message title
eo: statmesaĝa titolo

en: status message text
eo: statmesaĝa teksto

en: First Message Received
eo: Unua mesaĝo ricevita

en: Next Message Received
eo: Sekva mesaĝo ricevita

en: Contact Connected
eo: Kontakto konektita

en: Contact Disconnected
eo: Kontakto malkonektita

en: Message Sent
eo: Mesaĝo sendita

en: Group Chat Message Highlight
eo: Emfazado de mesaĝoj en babilejo

en: Group Chat Message Received
eo: Ricevitas mesaĝo en babilejo

en: GMail Email Received
eo: GMail-retletero venis

en: OpenPGP is not usable in this computer
eo: OpenPGP estas neuzebla ĉe tiu ĉi komputilo

en: You are currently connected to the server
eo: Nun vi estas konektita al la servilo

en: To change the account name, you must be disconnected.
eo: Por ke ŝanĝi kontnomon, vi devas esti senkonekta.

en: Unread events
eo: Nelegitaj eventoj

en: To change the account name, you must read all pending events.
eo: Por ŝanĝi la nomon de konto, vi devas legi atendantajn eventojn.

en: Account Name Already Used
eo: Kontnomo jam estas uzata

en: This name is already used by another of your accounts. Please choose another name.
eo: Tiu nomo jam estas uzata de alia el viaj kontoj. Bonvolu elekti alian nomon.

en: Invalid account name
eo: Malkorekta kontnomo

en: Account name cannot be empty.
eo: Kontnomo ne povas esti malplena.

en: Account name cannot contain spaces.
eo: Kontnomo ne povas enteni spacetojn.

en: Invalid Jabber ID
eo: Malkorekta jabber-ID

en: A Jabber ID must be in the form "user@servername".
eo: Jabber-ID devas esti en la formo "uzulo@servilnomo".

en: Invalid entry
eo: Malkorekta rikordo

en: Custom port must be a port number.
eo: La pordo devas esti nombro.

en: Be right back.
eo: Revenos baldaŭ.

en: Relogin now?
eo: Ĉu rekonektu nun?

en: If you want all the changes to apply instantly, you must relogin.
eo: Se vi volas ekuzi la ĉiujn ŝanĝojn, vi devas rekonekti.

en: No such account available
eo: Tia konto nedisponebla

en: You must create your account before editing your personal information.
eo: Vi devas krei konton antaŭ korekti vian personan informon.

en: You are not connected to the server
eo: Vi nekonektitas al la servilo

en: Without a connection, you can not edit your personal information.
eo: Senkonekte vi ne povas ŝanĝi vian personan informon.

en: Your server doesn't support Vcard
eo: Via servilo ne subtenas Vizitkarton

en: Your server can't save your personal information.
eo: Via servilo ne povas konservi vian personan informon.

en: Failed to get secret keys
eo: Ricevado de sekreta ĉifroŝlosilo malsukcesis

en: There was a problem retrieving your OpenPGP secret keys.
eo: Estas problemo ricevi vian sekretan OpenPGP-ĉifrŝlosilon.

en: OpenPGP Key Selection
eo: Elekto de OpenPGP-ĉifrŝlosilo

en: Choose your OpenPGP key
eo: Elektu vian OpenPGP-ĉifrŝlosilon

note: Name column
en: Name
eo: Nomo

en: Server
eo: Servilo

en: Read all pending events before removing this account.
eo: Legu ĉiujn atendantajn eventojn antaŭ forigi tiun konton.

en: You have opened chat in account %s
eo: Vi havas aktivan konversacion ĉe konto %s

en: All chat and groupchat windows will be closed. Do you want to continue?
eo: Ĉiuj konversaciajn fenestrojn fermitos. Ĉu daŭrigu?

en: Account Local already exists.
eo: Loka konto jam ekzistas.

en: Please rename or remove it before enabling link-local messaging.
eo: Bonvolu renomigi aŭ forigi ĝin antaŭ ebligi lig-lokan komunikadon.

en: Edit %s
eo: Administri %s

en: Register to %s
eo: Registri ĉe %s

note: list at the begining
en: Ban List
eo: Listo de malpermesoj

en: Member List
eo: Membra listo

en: Owner List
eo: Listo de mastroj

en: Administrator List
eo: Estra listo

en: Reason
eo: Kialo

en: Nick
eo: Kaŝnomo

en: Role
eo: Rolo

en: Banning...
eo: Malpermesas...

note: You can move '\n' before user@domain if that line is TOO BIG
en: <b>Whom do you want to ban?</b>
eo: <b>Por kiu vi volas malpermesi aliĝon?</b>

en: Adding Member...
eo: Aligas membron...

en: <b>Whom do you want to make a member?</b>
eo: <b>Kiun vi volas fari membro?</b>

en: Adding Owner...
eo: Aligas mastron...

en: <b>Whom do you want to make a owner?</b>
eo: <b>Kiun vi volas fari mastro?</b>

en: Adding Administrator...
eo: Aligas administriston...

en: <b>Whom do you want to make an administrator?</b>
eo: <b>Kiun vi volas fari administristo?</b>

en: Can be one of the following:
    1. user@domain/resource (only that resource matches).
    2. user@domain (any resource matches).
    3. domain/resource (only that resource matches).
    4. domain (the domain itself matches, as does any user@domain,
    domain/resource, or address containing a subdomain.
eo: Devas esti en unu el sekvaj formoj:
    1. uzulo@domajno/risurco (nur tiu risurco).
    2. uzulo@domajno (iu ajn risurco).
    3. domajno/risurco (nur tiu risurco).
    4. domajno (iu kombinaĵo de risurco kaj uzulo
    kun tiu domajno aŭ subdomajno).

en: Removing %s account
eo: Forigado de konto %s

en: Password Required
eo: Pasvorto necesas

en: Enter your password for account %s
eo: Enigi vian pasvorton por konto %s

en: Save password
eo: Konservi pasvorton

en: Account "%s" is connected to the server
eo: Konto "%s" estas konektita al la servilo

en: If you remove it, the connection will be lost.
eo: Se vi forigos ĝin, la konekto disiĝos.

en: Default
eo: Defaŭlte

en: ?print_status:All
eo: Ĉiuj

en: Enter and leave only
eo: Nur en/el-irado

en: New Group Chat
eo: Nova babilejo

en: This bookmark has invalid data
eo: Tiu ĉi legosigno havas malkorektan datumon

en: Please be sure to fill out server and room fields or remove this bookmark.
eo: Bonvolu konvinkiĝi, ke kampoj Servilo kaj Babilejo estas plenitaj aŭ forigi tiun ĉi legosignon.

en: Invalid username
eo: Malkorekta salutnomo

en: You must provide a username to configure this account.
eo: Vi devas enigi salutnomon por administri tiun ĉi konton.

en: Invalid password
eo: Malkorekta pasvorto

en: You must enter a password for the new account.
eo: Vi devas enigi pasvorton por la nova konto.

en: Passwords do not match
eo: Pasvortoj diversas

en: The passwords typed in both fields must be identical.
eo: En ambaŭ kampoj la pasvortoj devas esti identaj.

en: Duplicate Jabber ID
eo: Ripeta Jabber-ID

en: This account is already configured in Gajim.
eo: Tiu ĉi konto jam ĉeestas en kontlisto de Gajim.

en: Account has been added successfully
eo: Konto estas sukcese aldonita

en: You can set advanced account options by pressing Advanced button, or later by clicking in Accounts menuitem under Edit menu from the main window.
eo: Vi povas agordi kromajn kontajn parametrojn alklakinte butonon Krome aŭ pli poste menueron Kontoj en menuo Administri de la ĉefa fenestro.

en: Your new account has been created successfully
eo: Via nova konto estas sukcese kreita

en: An error occured during account creation
eo: Eraro okazis dum kreado de konto

en: Account name is in use
eo: Kontnomo estas uzata

en: You already have an account using this name.
eo: Vi jam havas konto kun tiu nomo.

en: Text below this line is what has been said since the last time you paid attention to this group chat
eo: Teksto sub tiu ĉi lineo estas, kio estas dirita post kiam vi lastfoje atentis al tiu ĉi babilejo

en: _Actions for "%s"
eo: _Agoj por "%s"

en: Read _Wikipedia Article
eo: Legi _vikipedian artikolon

en: Look it up in _Dictionary
eo: Serĉi tion en _vortaro

note: we must have %s in the url if not WIKTIONARY
en: Dictionary URL is missing an "%s" and it is not WIKTIONARY
eo: Vortara URL ne enhavas "%s" kaj ĝi ne estas WIKTIONARY

note: we must have %s in the url
en: Web Search URL is missing an "%s"
eo: Retserĉila URL ne enhavas "%s"

en: Web _Search for it
eo: Retserĉi tion

en: Open as _Link
eo: Malfermi  kiel _ligilon

en: Yesterday
eo: Hieraŭ

note: the number is >= 2 %i is day in year (1-365), %d (1-31) we want %i
en: %i days ago
eo: Antaŭ %i tagoj

note: if we have subject, show it too!
en: Subject: %s
eo: Temo: %s

en: Contact name: <i>%s</i>
eo: Kontaktnomo: <i>%s</i>

en: Jabber ID: <i>%s</i>
eo: Jabber-ID: <i>%s</i>

en: Group
eo: Grupo

en: In the group
eo: En la grupo

en: KeyID
eo: Ŝlosil-ID

en: Contact name
eo: Kontaktnomo

en: %s Status Message
eo: Mesaĝo por la stato "%s"

en: Status Message
eo: Statmesaĝo

en: Save as Preset Status Message
eo: Konservi kiel antaŭpreparita statmesaĝo

en: Please type a name for this status message
eo: Bonvolu tajpi nomon de tiu statmesaĝo

en: AIM Address:
eo: AIM-adreso:

en: GG Number:
eo: GG numero:

en: ICQ Number:
eo: ICQ numero:

en: MSN Address:
eo: MSN-adreso:

en: Yahoo! Address:
eo: Yahoo-adreso:

en: Please fill in the data of the contact you want to add in account %s
eo: Bonvolu pleni la datumon pri kontakto, kiun vi volas aldoni ĉe konto %s

en: Please fill in the data of the contact you want to add
eo: Bonvolu pleni la datumon pri kontakto, kiun vi volas aldoni

en: Transports
eo: Transportiloj

en: Invalid User ID
eo: Malkorekta uzula ID

en: The user ID must not contain a resource.
eo: La uzula ID devas ne enteni risurcon.

en: Contact already in roster
eo: Kontakto jam estas en kontaktlisto

en: This contact is already listed in your roster.
eo: Tiu kontakto jam ĉeestas en via kontaktlisto.

en: User ID:
eo: Uzula ID:

en: A GTK+ jabber client
eo: GTK+ jabber-kliento

en: GTK+ Version:
eo: Versio de GTK+:

en: PyGTK Version:
eo: Versio de PyGTK:

en: Current Developers:
eo: Nunaj programistoj:

en: Past Developers:
eo: Ĝisnunaj programistoj:

en: THANKS:
eo: DANKON AL:

note: remove one english sentence and add it manually as translatable
en: Last but not least, we would like to thank all the package maintainers.
eo: Fine ne malpli ol aliajn ni dankas ĉiujn pakaĵvartistojn.

en: Unable to bind to port %s.
eo: Neeblas aliĝi al pordo %s.

en: Maybe you have another running instance of Gajim. File Transfer will be canceled.
eo: Eble vi havas alian ekzempleron kiu estas plenumata nun. Dosiertransmeto estos nuligita.

en: Subscription request for account %s from %s
eo: Demando pri abono por konto %s de %s

en: Subscription request from %s
eo: Demando pri abono de %s

en: You are already in group chat %s
eo: Vi jam estas en babilejo %s

en: You can not join a group chat unless you are connected.
eo: Vi ne povas aliĝi al babilejo dum vi estas senkonekta.

en: Join Group Chat with account %s
eo: Eniri en babilejon per konto %s

en: Invalid group chat Jabber ID
eo: Malkorekta babileja jabber-ID

en: The group chat Jabber ID has not allowed characters.
eo: La babileja jabber-ID enhavas nepermesajn signojn.

en: This is not a group chat
eo: Tio ne estas babilejo

en: %s is not the name of a group chat.
eo: %s ne estas la nomo de babilejo.

en: Start Chat with account %s
eo: Babili per konto %s

en: Start Chat
eo: Babili

en: Fill in the nickname or the Jabber ID of the contact you would like
    to send a chat message to:
eo: Plenigu la kaŝnomon aŭ la Jabber-ID de la kontakto,
    al kiu vi volas sendi mesaĝon:

note: if offline or connecting
en: Connection not available
eo: Konekto mankas

en: Please make sure you are connected with "%s".
eo: Bonvolu konvinkiĝi, ke vi estas konektita kun "%s".

en: Invalid JID
eo: Malkorekta jabber-ID

en: Unable to parse "%s".
eo: Neeblas analizi "%s".

en: Without a connection, you can not change your password.
eo: Senkonekta vi ne povas ŝanĝi vian pasvorton.

en: You must enter a password.
eo: Vi devas enigi pasvorton.

note: img to display default value
en: Contact Signed In
eo: Kontakto ensalutis

en: Contact Signed Out
eo: Kontakto elsalutis

note: chat message
en: New Message
eo: Nova mesaĝo

note: single message
en: New Single Message
eo: Nova unuobla mesaĝo

note: private message
en: New Private Message
eo: Nova privata mesaĝo

en: New E-mail
eo: Nova retletero

en: File Transfer Request
eo: Mendo de dosiera transmeto

en: File Transfer Error
eo: Dosiertransmeta eraro

en: File Transfer Completed
eo: Dosiera transmeto plenumis

en: File Transfer Stopped
eo: Dosiera transmeto haltitas

en: Groupchat Invitation
eo: Babileja invitilo

en: Contact Changed Status
eo: Kontakto ŝanĝis sian staton

en: Single Message using account %s
eo: Unuopa mesaĝo per konto %s

en: Single Message in account %s
eo: Unuopa mesaĝo ĉe konto %s

en: Single Message
eo: Unuopa mesaĝo

note: prepare UI for Sending
en: Send %s
eo: Sendi %s

note: prepare UI for Receiving
en: Received %s
eo: Ricevitas %s

en: %s wrote:
eo: %s skribis:

en: XML Console for %s
eo: XML-konzolo por %s

en: XML Console
eo: XML-konzolo

en: Privacy List <b><i>%s</i></b>
eo: Privata listo <b><i>%s</i></b>

en: Privacy List for %s
eo: Privata listo por %s

en: Order: %s, action: %s, type: %s, value: %s
eo: Ordnumero: %s, ago: %s, tipo: %s, valoro: %s

en: Order: %s, action: %s
eo: Ordnumero: %s, ago: %s

en: <b>Edit a rule</b>
eo: <b>Redakti regulon</b>

en: <b>Add a rule</b>
eo: <b>Aldoni regulon</b>

en: Privacy Lists for %s
eo: Privataj listoj por %s

en: Privacy Lists
eo: Privataj listoj

en: Invalid List Name
eo: Malkorekta listnomo

en: You must enter a name to create a privacy list.
eo: Vi devas enigi nomon por krei privatan liston.

note: FIXME: use nickname instead of contact_jid
en: %(contact_jid)s has invited you to group chat %(room_jid)s
eo: %(contact_jid)s invitas vin al la babilejo %(room_jid)s

note: only if not None and not ''
en: Comment: %s
eo: Komento: %s

en: Choose Sound
eo: Elektu sonon

en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Wav Sounds
eo: Wav-sonoj

en: Choose Image
eo: Elektu bildon

en: Images
eo: Bildoj

en: When %s becomes:
eo: Kiam %s venas:

en: Adding Special Notification for %s
eo: Aligado de speciala avizo por %s

note: # means number
en: #
eo: n°

en: Condition
eo: Kondiĉo

en: when I am
eo: dum mi estas

en: Others
eo: Aliaj

note: conference is a category for listing mostly groupchats in service discovery
en: Conference
eo: Babilejoj

en: Without a connection, you can not browse available services
eo: Senkonekta vi ne povas rigardi disponeblajn servojn

en: Service Discovery using account %s
eo: Serĉado de servoj per konto %s

en: Service Discovery
eo: Serĉado de servoj

en: The service could not be found
eo: Neniu servo estas trovita

en: There is no service at the address you entered, or it is not responding. Check the address and try again.
eo: Servo mankas ĉe la adreso, kiun vi enigis, aŭ ĝi ne respondas. Kontrolu la adreson kaj provu denove.

en: The service is not browsable
eo: Tiu ĉi servo ne rigardeblas

en: This type of service does not contain any items to browse.
eo: Tiu tipo de servo ne enhavas erojn por rigardi.

en: Browsing %s using account %s
eo: Rigardado %s per konto %s

en: _Browse
eo: _Rigardi

en: This service does not contain any items to browse.
eo: Tiu ĉi servo ne havas erojn por rigardi.

en: Re_gister
eo: Re_gistri

en: Scanning %d / %d..
eo: Skanas %d / %d..

note: Users column
en: Users
eo: Uzuloj

note: Description column
en: Description
eo: Priskribo

en: Subscribed
eo: Abonita

en: New post
eo: Nova mesaĝo

en: _Subscribe
eo: _Aboni

en: _Unsubscribe
eo: _Malaboni

en: File
eo: Dosiero

en: Time
eo: Tempo

en: Progress
eo: Progreso

en: Filename: %s
eo: Dosiernomo: %s

en: Size: %s
eo: Longo: %s

note: You is a reply of who sent a file You is a reply of who received a file
en: You
eo: Vi

en: Sender: %s
eo: Sendanto: %s

en: Recipient:
eo: Ricevanto:

en: Saved in: %s
eo: Konservita kiel: %s

en: File transfer completed
eo: Dosiertransmeto plenumitas

en: File transfer canceled
eo: Dosiera transmeto nuligitas

en: Connection with peer cannot be established.
eo: Konekto kun punkto neestableblas.

en: Recipient: %s
eo: Ricevanto: %s

en: Error message: %s
eo: Erara mesaĝo: %s

en: File transfer stopped by the contact of the other side
eo: Dosiertransmeto estas hatlita de aliflanka kontakto

en: Choose File to Send...
eo: Elektu dosieron por sendi...

en: Gajim cannot access this file
eo: Gajim ne povas atingi tiun dosieron

en: This file is being used by another process.
eo: Tiu ĉi dosiero estas uzata de alia procezo.

en: File: %s
eo: Dosiero: %s

en: Type: %s
eo: Tipo: %s

en: Description: %s
eo: Priskribo: %s

en: %s wants to send you a file:
eo: %s volas sendi al vi dosieron:

en: Cannot overwrite existing file "%s"
eo: Ne povas reskribi ekzistan dosieron "%s"

en: A file with this name already exists and you do not have permission to overwrite it.
eo: Dosiero kun tiu nomo jam ekzistas kaj vi ne havas permeson reskribi ĝin.

en: This file already exists
eo: Tiu dosiero jam ekzistas

en: What do you want to do?
eo: Kion vi volas fari?

en: Directory "%s" is not writable
eo: Dosierujo "%s" ne skribeblas

en: You do not have permission to create files in this directory.
eo: Vi ne havas permeson krei dosierojn en ĉi tiu dosierujo.

en: Save File as...
eo: Konservi dosieron kiel...

en: Invalid File
eo: Malkorekta dosiero

en: File:
eo: Dosiero:

en: It is not possible to send empty files
eo: Neeblas sendi senenhavajn dosierojn

en: Name:
eo: Nomo:

en: Sender:
eo: Sendanto:

en: Pause
eo: Paŭzo

en: Gajim needs Xserver to run. Quiting...
eo: Gajim bezonas X-servilon. Eliras...

en: Gajim needs PyGTK 2.6 or above
eo: Gajim bezonas PyGTK 2.6 aŭ pli novan

en: Gajim needs PyGTK 2.6 or above to run. Quiting...
eo: Gajim bezonas PyGTK 2.6 aŭ pli novan por funkcii. Finas...

en: Gajim needs GTK 2.6 or above
eo: Gajim bezonas GTK 2.6 aŭ pli novan

en: Gajim needs GTK 2.6 or above to run. Quiting...
eo: Gajim bezonas GTK 2.6 aŭ pli novan por funkcii. Finas...

en: GTK+ runtime is missing libglade support
eo: Mankas subteno de libglade en GTK+

en: Please remove your current GTK+ runtime and install the latest stable version from %s
eo: Bonvolu forigi vian nuntempan GTK+ bibliotekon kaj instali la plej lastan stabilan version de %s

en: Please make sure that GTK+ and PyGTK have libglade support in your system.
eo: Bonvolu kontroli ke GTK+ kaj PyGTK en via sistemo subtenas la bibliotekon libglade.

en: Gajim needs PySQLite2 to run
eo: Gajim bezonas PySqlITE2 por funkcii

en: Gajim needs pywin32 to run
eo: Gajim bezonas pywin32 por funkcii

en: Please make sure that Pywin32 is installed on your system. You can get it at %s
eo: Bonvolu certiĝi ke Pywin32 estas instalita en via operaciuma sistemo. Vi povas preni ĝin ĉe %s

note: set the icon to all newly opened wind
en: Gajim is already running
eo: Gajim jam estas lanĉita

en: Another instance of Gajim seems to be running
    Run anyway?
eo: Alia ekzemplero de Gajim ŝajne estas lanĉita
    Ĉu lanĉu malgraŭ tio?

en: HTTP (%s) Authorization for %s (id: %s)
eo: HTTP (%s) Aŭtentokontrolo por %s (id: %s)

en: Do you accept this request?
eo: Ĉu vi akceptas tiun peton?

en: Connection Failed
eo: Konektado malsukcesis

en: Subject: %s
eo: Temo: %s

en: error while sending %s ( %s )
eo: eraro dum sendado %s ( %s )

en: Authorization accepted
eo: Permespeto akceptitas

en: The contact "%s" has authorized you to see his or her status.
eo: La kontakto "%s" permesas al vi vidi lian aŭ ŝian staton.

en: Contact "%s" removed subscription from you
eo: Kontakto "%s" nuligis abonon de vi

en: You will always see him or her as offline.
eo: Vi ĉiam vidos ŝin aŭ lin senkonekta.

en: Contact with "%s" cannot be established
eo: Kontakto kun "%s" neestableblas

en: Check your connection or try again later.
eo: Kontrolu vian konekton aŭ provu denove poste.

en: %s is now %s (%s)
eo: %s nun estas %s (%s)

en: Your passphrase is incorrect
eo: Via pasfrazo estas malvalida

en: You are currently connected without your OpenPGP key.
eo: Nun vi estas konekta sen uzado de via OpenPGP-ŝlosilo.

en: New mail on %(gmail_mail_address)s
eo: Nova retletero ĉe %(gmail_mail_address)s

en: You have %d new mail conversation | You have %d new mail conversations
eo[0]: Vi havas %d novan retleteron
eo[1]: Vi havas %d novajn retleterojn

note: FIXME: emulate Gtalk client popups. find out what they parse and how they decide what to show each message has a 'From', 'Subject' and 'Snippet' field
en: 
    From: %(from_address)s
eo: 
    De: %(from_adress)s

en: %s wants to send you a file.
eo: %s volas sendi dosieron al vi.

en: You successfully received %(filename)s from %(name)s.
eo: La dosiero %(filename)s de %(name)s estas sukcese ricevita.

note: ft stopped
en: File transfer of %(filename)s from %(name)s stopped.
eo: Transmeto de dosiero %(filename)s de %(name)s haltitas.

en: You successfully sent %(filename)s to %(name)s.
eo: Vi sukcese sendis %(filename)s al %(name)s.

note: ft stopped
en: File transfer of %(filename)s to %(name)s stopped.
eo: Transmeto de dosiero %(filename)s al %(name)s haltitas.

en: Username Conflict
eo: Konflikto de salutnomoj

en: Please type a new username for your local account
eo: Bonvolu enigi novan salutnomon por via loka konto

note: it is good to notify the user in case he or she cannot see the output of the console
en: Could not save your settings and preferences
eo: Ne povis konservi vian agordon

en: Network Manager support not available
eo: Subteno de retadministrilo mankas

en: Session Management support not available (missing gnome.ui module)
eo: Subteno de seancagordo nedisponeblas (mankas modulo gnome.ui)

en: Shows a help on specific command
eo: Montri helpon pri specifita komando

note: User gets help for the command, specified by this parameter
en: command
eo: komando

en: show help on command
eo: montri helpon pri komando

en: Shows or hides the roster window
eo: Montras aŭ kaŝas la kontaktlistan fenestron

en: Popups a window with the next pending event
eo: Antaŭigas fenestron kun la sekva atendanta evento

en: Prints a list of all contacts in the roster. Each contact appear on a separate line
eo: Eligas liston de ĉiuj kontaktoj de kontaktlisto. Ĉiu kontakto aperas en separata lineo

en: account
eo: konto

en: show only contacts of the given account
eo: Montri kontaktojn nur de specifita konto

en: Prints a list of registered accounts
eo: Eligas liston de registritaj kontoj

en: Changes the status of account or accounts
eo: Ŝanĝas staton de konto aŭ kontoj

note: offline, online, chat, away, xa, dnd, invisible should not be translated
en: status
eo: stato

en: one of: offline, online, chat, away, xa, dnd, invisible
eo: unu el: senkonekta, enrete, babilas, fora, nedisponebla, okupata, nevidebla

en: message
eo: mesaĝo

en: status message
eo: statmesaĝo

en: change status of account "account". If not specified, try to change status of all accounts that have "sync with global status" option set
eo: ŝanĝas staton de konto "account". Se ne estas specifita, provas ŝanĝi statojn de ĉiuj kontoj, kiuj havas ŝaltitan parametron "sinkronigi kun komuna stato"

en: Shows the chat dialog so that you can send messages to a contact
eo: Montras interparolan fenestron do vi povas sendi mesaĝon al kontakto

en: JID of the contact that you want to chat with
eo: JID de kontakto, kun kiu vi volas interparoli

en: if specified, contact is taken from the contact list of this account
eo: Se specifita, kontakto estos prenata el kontaktlisto de tiu ĉi konto

en: Sends new chat message to a contact in the roster. Both OpenPGP key and account are optional. If you want to set only 'account', without 'OpenPGP key', just set 'OpenPGP key' to ''.
eo: Sendas novan mesaĝon al kontakto el la kontaktlisto. Ambaŭ OpenPGP-ŝlosilo kaj konto estas fakultativaj. Se vi volas specifi nur konton sen OpenPGP-ŝlosilo, do specifu "OpenPGP-ŝlosilo" kiel "".

en: JID of the contact that will receive the message
eo: JID de kontakto, kiu ricevos la mesaĝon

en: message contents
eo: mesaĝenhavo

en: pgp key
eo: PGP-ŝlosilo

en: if specified, the message will be encrypted using this public key
eo: Se specifita, la mesaĝo estos ĉifrita per tiu ĉi publika ŝlosilo

en: if specified, the message will be sent using this account
eo: Se specifita, la mesaĝo estos sendita per tiu ĉi konto

en: Sends new single message to a contact in the roster. Both OpenPGP key and account are optional. If you want to set only 'account', without 'OpenPGP key', just set 'OpenPGP key' to ''.
eo: Sendas novan unuopan mesaĝon al kontakto el la kontaktlisto. Ambaŭ OpenPGP-ŝlosilo kaj konto estas fakultativaj. Se vi volas specifi nur konton sen OpenPGP-ŝlosilo, do specifu "OpenPGP-ŝlosilo" kiel "".

en: subject
eo: temo

en: message subject
eo: temo de mesaĝo

en: Gets detailed info on a contact
eo: Ricevas detalan informon pri kontakto

en: JID of the contact
eo: JID de la kontakto

en: Gets detailed info on a account
eo: Ricevas detalan informon pri konto

en: Name of the account
eo: Nomo de la konto

en: Sends file to a contact
eo: Sendi dosieron al kontakto

en: file
eo: dosiero

en: File path
eo: Dosierindiko

en: if specified, file will be sent using this account
eo: Se specifita, dosiero estos sendita per tiu ĉi konto

en: Lists all preferences and their values
eo: Listo de ĉiuj parametroj kaj ilia valoroj

en: Sets value of 'key' to 'value'.
eo: Valorigi "ŝlosilo" per "valoro".

en: key=value
eo: ŝlosilo=valoro

en: 'key' is the name of the preference, 'value' is the value to set it to
eo: "ŝlosilo" estas nomo de parametro, "valoro" estas ĝia stato

en: Deletes a preference item
eo: Forigas parametron

en: key
eo: ŝlosilo

en: name of the preference to be deleted
eo: nomo de forigota parametro

en: Writes the current state of Gajim preferences to the .config file
eo: Skribas la aktualan agordon de Gajim en la dosieron ".config"

en: Removes contact from roster
eo: Forigas kontakton el kontaktlisto

en: Adds contact to roster
eo: Aligas kontakton en kontaktliston

en: jid
eo: JID

en: Adds new contact to this account
eo: Aldonas novan kontakton en tiun konton

en: Returns current status (the global one unless account is specified)
eo: Donas nuntempan staton (la komuna se konto estas nespecifita)

en: Returns current status message(the global one unless account is specified)
eo: Donas nuntempan statmesaĝon (la komuna se konto estas nespecifita)

en: Returns number of unreaded messages
eo: Donas kvanton de nelegitaj mesaĝoj

en: Opens 'Start Chat' dialog
eo: Malfermi "Ekparoli" dialogfenestron

en: Starts chat, using this account
eo: Babili per tiu ĉi konto

en: Sends custom XML
eo: Sendi propran XML

en: XML to send
eo: XML por sendi

en: Account in which the xml will be sent; if not specified, xml will be sent to all accounts
eo: Konto kien la XML sendotas; se konto nespecifitas, XML sendotas al ĉiuj kontoj

en: Missing argument "contact_jid"
eo: Mankas argumento "kontakt-jid"

en: '%s' is not in your roster.
    Please specify account for sending the message.
eo: %s mankas en via kontaktlisto
    Bonvolu specifi konton por sendi la mesaĝon.

en: You have no active account
eo: Vi ne havas aktivan konton

en: Usage: %s %s %s 
    	 %s
eo: Uzado: %s %s %s 
    	 %s

en: Arguments:
eo: Argumentoj:

en: %s not found
eo: %s ne trovitas

en: Usage: %s command [arguments]
    Command is one of:
eo: Uzado: %s komando [argumentoj]
    Komando estas unu el:

en: Argument "%s" is not specified. 
    Type "%s help %s" for more info
eo: Argumento "%s" ne estas specifita. 
    Enigi "%s help %s" por plia informo

en: Theme
eo: Etoso

note: don't confuse translators
en: theme name
eo: Etosa nomo

en: You cannot delete your current theme
eo: Vi ne povas forigi aktivan etoson

en: Please first choose another for your current theme.
eo: Bonvolu komence aktivigi alian etoson.

en: Private Chat
eo: Privata interparolo

en: Private Chats
eo: Privataj interparoloj

en: Sending private message failed
eo: Sendado de privata mesaĝo malsukcesis

note: in second %s code replaces with nickname
en: You are no longer in group chat "%s" or "%s" has left.
eo: Vi ne plu ĉeestas en babilejo "%s" aŭ "%s" foriris.

en: Group Chat
eo: Babilejo

en: Group Chats
eo: Babilejoj

en: Insert Nickname
eo: Enmeti kaŝnomon

note: do not print 'kicked by None'
en: %(nick)s has been kicked: %(reason)s
eo: %(nick)s estas elpelita: %(reason)s

en: %(nick)s has been kicked by %(who)s: %(reason)s
eo: %(nick)s estas elpelita de %(who)s: %(reason)s

note: do not print 'banned by None'
en: %(nick)s has been banned: %(reason)s
eo: Aliĝo de %(nick)s nun estas malpermesa: %(reason)s

en: %(nick)s has been banned by %(who)s: %(reason)s
eo: Aliĝo de %(nick)s estas malpermesita de %(who)s: %(reason)s

en: You are now known as %s
eo: Vi nomiĝas %s

en: %s is now known as %s
eo: %s nomiĝas %s

en: %s has left
eo: %s foriris

en: %s has joined the group chat
eo: %s aliĝis al la babilejo

note: No status message
en: %s is now %s
eo: %s nun estas %s

en: Nickname not found: %s
eo: Kaŝnomo ne trovitas: %s

en: This group chat has no subject
eo: Tiu ĉi babilejo ne havas temon

en: Invited %(contact_jid)s to %(room_jid)s.
eo: %(contact_jid)s invititas al %(room_jid)s.

note: %s is something the user wrote but it is not a jid so we inform
en: %s does not appear to be a valid JID
eo: Tio ne estas valida JID: %s

en: No such command: /%s (if you want to send this, prefix it with /say)
eo: Ne estas tiu komando: /%s (se vi volas sendi tion, metu /say antaŭen)

en: Commands: %s
eo: Komandoj: %s

en: Usage: /%s <nickname|JID> [reason], bans the JID from the group chat. The nickname of an occupant may be substituted, but not if it contains "@". If the JID is currently in the group chat, he/she/it will also be kicked. Does NOT support spaces in nickname.
eo: Uzado: /%s <kaŝnomo|JID> [kialo], malpermesas, ke la JID aliĝi al la babilejo. Eblas uzi la kaŝnomon de uzulo, sed ne se ĝi entenas "@" aŭ spaceton. Se la JID ĉeestas en la babilejo, tiu estos ankaŭ elpelita.

en: Usage: /%s <nickname>, opens a private chat window to the specified occupant.
eo: Uzado: /%s <kaŝnomo>, - malfermas privatan interparolan fenestron por specifita persono.

en: Usage: /%s, clears the text window.
eo: Uzado: /%s, - malplenigas la tekstan fenestron.

en: Usage: /%s [reason], closes the current window or tab, displaying reason if specified.
eo: Uzado: /%s [kialo], - fermas la nuntempan fenestron aŭ slipon, informe pri kialo se specifita.

en: Usage: /%s, hide the chat buttons.
eo: Uzado: /%s, - kaŝas la babiladajn butonojn.

en: Usage: /%s <JID> [reason], invites JID to the current group chat, optionally providing a reason.
eo: Uzado: /%s <JID> [kialo], - invitas JID al la nuntempa babilejo, fakultative informante pri kialo.

en: Usage: /%s <room>@<server>[/nickname], offers to join room@server optionally using specified nickname.
eo: Uzado: /%s <babilejo>@<servilo>[/kaŝnomo], - aliĝas al room@server fakultative uze specifitan kaŝnomon.

en: Usage: /%s <nickname> [reason], removes the occupant specified by nickname from the group chat and optionally displays a reason. Does NOT support spaces in nickname.
eo: Uzado: /%s <kaŝnomo> [kialo], - forigas la uzulon specifitan per kaŝnomo el la babilejo kaj fakultative montras kialon. NE SUBTENAS spacetojn en kaŝnomo.

en: Usage: /%s <action>, sends action to the current group chat. Use third person. (e.g. /%s explodes.)
eo: Uzado: /%s <ago>, sendas agon en aktualan babilejon (ekzemple /%s eksplodas).

en: Usage: /%s <nickname> [message], opens a private message windowand sends message to the occupant specified by nickname.
eo: Uzado: /%s <kaŝnomo> [mesaĝo], malfermas privatan mesaĝan fenestron kaj sendas mesaĝon al la uzulo specifita per kaŝnomo.

en: Usage: /%s <nickname>, changes your nickname in current group chat.
eo: Uzado: /%s <kaŝnomo>, ŝanĝas vian kaŝnomon en nuntempa babilejo.

en: Usage: /%s , display the names of group chat occupants.
eo: Uzado: /%s , - eligas la nomoj de babilejaj ĉeestantoj.

en: Usage: /%s [topic], displays or updates the current group chat topic.
eo: Uzado: /%s [temo], - eligas aŭ novigas la nuntempan babilejan temon.

en: Usage: /%s <message>, sends a message without looking for other commands.
eo: Uzado: /%s <mesaĝo>, - sendas mesaĝon preter rekonado de aliaj komandoj.

en: No help info for /%s
eo: helpinformo mankas por /%s

en: Are you sure you want to leave group chat "%s"?
eo: Ĉu vi certe volas foriri el babilejo "%s"?

en: If you close this window, you will be disconnected from this group chat.
eo: Se vi fermos tiun fenestron, vi senkonektiĝos de tiu ĉi babilejo.

en: Do _not ask me again
eo: _Ne plu demandi

en: Changing Subject
eo: Korektas temon

en: Please specify the new subject:
eo: Bonvolu enigi novan temon:

en: Changing Nickname
eo: Ŝanĝas kaŝnomon

en: Please specify the new nickname you want to use:
eo: Bonvolu enigi la novan kaŝnomon, kiun vi volas uzi:

en: Bookmark already set
eo: Legosigno jam estas metita

en: Group Chat "%s" is already in your bookmarks.
eo: Babilejo "%s" jam estas en viajn legosignojn.

en: Bookmark has been added successfully
eo: Legosigno sukcese aldonitas

en: You can manage your bookmarks via Actions menu in your roster.
eo: Vi povas aranĝi viajn legosignojn per menuero "Agoj" en la kontaktlisto.

note: ask for reason
en: Kicking %s
eo: Elpelatas %s

en: You may specify a reason below:
eo: Vi povas specifi kialon sube:

note: ask for reason
en: Banning %s
eo: Malpermesas %s

en: A programming error has been detected
eo: Programa eraro estas detektita

en: It probably is not fatal, but should be reported to the developers nonetheless.
eo: Tio eble ne estas fatala, sed malgraŭ raportinda al la programistoj.

en: _Report Bug
eo: _Raporti pri eraro

en: Details
eo: Detalaĵoj

note: we talk about file
en: Error: cannot open %s for reading
eo: Eraro: ne povas malfermi %s por legi

en: Error reading file:
eo: Eraro dum legado de dosiero:

en: Error parsing file:
eo: Eraro dum dosieranalizo:

note: do not traceback (could be a permission problem) we talk about a file here
en: Could not write to %s. Session Management support will not work
eo: Ne povas skribi en %s. Subteno de seancagordo ne funkcios

en: Extension not supported
eo: Kromaĵo ne subtenatas

en: Image cannot be saved in %(type)s format. Save as %(new_filename)s?
eo: Bildo nekonserveblas en %(type)s formato. Ĉu konservu kiel %(new_filename)s?

en: Save Image as...
eo: Konservi bildon kiel...

en: Cannot find history logs database
eo: Ne povas trovi datumbazon de protokoloj

note: holds jid
en: Contacts
eo: Kontaktoj

note: holds time
en: Date
eo: Dato

note: holds nickname
en: Nickname
eo: Kaŝnomo

note: holds message
en: Message
eo: Mesaĝo

note: holds subject
en: Subject
eo: Temo

en: Do you want to clean up the database? (STRONGLY NOT RECOMMENDED IF GAJIM IS RUNNING)
eo: Ĉu vi volas malplenigi la datumbazon? (EGE MALREKOMENDITA SE GAJIM AKTIVAS)

en: Normally allocated database size will not be freed, it will just become reusable. If you really want to reduce database filesize, click YES, else click NO.
    
    In case you click YES, please wait...
eo: Kutime dosierspaco de datumbazo ne liberigatas, ĝi nur iĝas reuzebla. Se vi vere volas malgrandigi datumbazan dosierspacon, alklaku JES, alie alklaku NE.
    
    Se vi alklakos JES, bonvolu atendi...

en: Exporting History Logs...
eo: Eksportas protokolojn...

en: %(who)s on %(time)s said: %(message)s
eo: %(who)s je %(time)s diris: %(message)s

en: Do you really want to delete logs of the selected contact? | Do you really want to delete logs of the selected contacts?
eo[0]: Ĉu vi vere volas forigi protokolojn de la elektita kontakto?
eo[1]: Ĉu vi vere volas forigi protokolojn de la elektitaj kontaktoj?

en: This is an irreversible operation.
eo: Tio ĉi estas neinversigebla ago.

en: Do you really want to delete the selected message? | Do you really want to delete the selected messages?
eo[0]: Ĉu vi efektive volas forigi la elektitan mesaĝon?
eo[1]: Ĉu vi efektive volas forigi la elektitajn mesaĝojn?

en: Conversation History with %s
eo: Historio de interparolo kun %s

en: %(nick)s is now %(status)s: %(status_msg)s
eo: %(nick)s nun estas %(status)s: %(status_msg)s

en: %(nick)s is now %(status)s
eo: %(nick)s nun estas %(status)s

en: Status is now: %(status)s: %(status_msg)s
eo: Stato nun estas: %(status)s: %(status_msg)s

en: Status is now: %(status)s
eo: Stato nun estas: %(status)s

en: Messages
eo: Mesaĝoj

en: %(nick)s Changed Status
eo: %(nick)s ŝanĝis staton

en: %(nickname)s Signed In
eo: %(nickname)s ensalutis

en: %(nickname)s Signed Out
eo: %(nickname)s elsalutis

en: New Single Message from %(nickname)s
eo: Nova unuopa mesaĝo de %(nickname)s

en: New Private Message from group chat %s
eo: Nova privata mesaĝo de babilejo %s

en: New Message from %(nickname)s
eo: Nova mesaĝo de %(nickname)s

en: Retrieving profile...
eo: Obtenas vizitkarton...

en: Click to set your avatar
eo: Klaku por starigi vian kaŝbildon

note: keep identation
en: Could not load image
eo: Ne povas alŝuti bildon

en: Information received
eo: Informo estas ricevita

en: Without a connection you can not publish your contact information.
eo: Senkonekte vi ne povas publikigi vian kontaktan informon.

en: Sending profile...
eo: Publicas vizitkarton...

en: Information published
eo: Informo publicitas

en: Information NOT published
eo: Informo NE publicitis

en: vCard publication failed
eo: Publicado de vizitkarto malsukcesis

en: There was an error while publishing your personal information, try again later.
eo: Estis eraro dum publicado de persona informo, provu denove pli poste.

en: Without a connection, you can not get your contact information.
eo: Senkonekte vi ne povas ricevi vian kontaktan informon.

en: Merged accounts
eo: Unuigaj kontoj

en: Observers
eo: Rigardiloj

en: You cannot join a group chat while you are invisible
eo: Vi ne povas aliĝi al babilejo dum vi estas nevidebla

note: new chat for chat_with for single message
en: using account %s
eo: per konto %s

note: the 'manage gc bookmarks' item is shown below to avoid duplicate code add
en: to %s account
eo: al konto %s

note: disco
en: using %s account
eo: per konto %s

note: profile, avatar
en: of account %s
eo: de konto %s

en: _Manage Bookmarks...
eo: Aranĝi _legosignojn...

en: for account %s
eo: por konto %s

note: History manager
en: History Manager
eo: Historia administrilo

en: _Join New Group Chat
eo: _Eniri babilejen

en: You have unread messages
eo: Vi havas nelegitajn mesaĝojn

en: You must read them before removing this transport.
eo: Legu ilin antaŭ forigi tiun transportilon.

en: Transport "%s" will be removed
eo: Transportilo "%s" estos forigita

en: You will no longer be able to send and receive messages to contacts from this transport.
eo: Vi ne plu eblos sendi kaj ricevi mesaĝojn kun kontaktoj el tiu ĉi transportilo.

en: Transports will be removed
eo: Transportiloj estos forigita

en: You will no longer be able to send and receive messages to contacts from these transports:%s
eo: Vi ne plu eblos sendi kaj ricevi mesaĝojn kun kontaktoj el tiuj ĉi transportiloj:%s

note: it's jid
en: Rename Contact
eo: Renomigado de kontakto

en: Enter a new nickname for contact %s
eo: Enigu novan kaŝnomon por kontakto %s

en: Rename Group
eo: Renomigi grupon

en: Enter a new name for group %s
eo: Enigu novan nomon por la grupo %s

en: Remove Group
eo: Forigi grupon

en: Do you want to remove group %s from the roster?
eo: Ĉu vi volas forigi la grupon %s de la kontaktlisto?

en: Remove also all contacts in this group from your roster
eo: Forigi ankaŭ ĉiujn kontaktojn de la grupo el via kontaktlisto

en: Assign OpenPGP Key
eo: Atribui OpenPGP-ŝlosilon

en: Select a key to apply to the contact
eo: Elektu ŝlosilon por atribui al la kontakto

en: _New group chat
eo: _Nova babilejo

en: I would like to add you to my roster
eo: Mi volus aldoni vin en mian kontaktliston

en: Send Group M_essage
eo: Sendi _grupan mesaĝon

en: Re_name
eo: Re_nomigi

en: To all users
eo: Al ĉiuj uzantoj

en: To all online users
eo: Al ĉiuj konektitaj uzantoj

en: _Log on
eo: E_nsaluti

en: Log _off
eo: E_lsaluti

en: _Change Status Message
eo: Ŝanĝi _statmesaĝon

en: Authorization has been sent
eo: Permeso estas sendita

en: Now "%s" will know your status.
eo: Ekde nun "%s" konos vian staton.

en: Subscription request has been sent
eo: Demando pri abono estas sendita

en: If "%s" accepts this request you will know his or her status.
eo: Se "%s" akceptas tiun peton vi povos koni lian aŭ ŝian staton.

en: Authorization has been removed
eo: Permeso estas forigita

en: Now "%s" will always see you as offline.
eo: Ekde nun "%s" ĉiam vidos vin kiel senkonekta.

en: Contact "%s" will be removed from your roster
eo: Kontakto "%s" estos forigita el via kontaktlisto

en: By removing this contact you also remove authorization resulting in him or her always seeing you as offline.
eo: Forigante tiun kontakton vi forigas ankaŭ permeson, rezulte ŝi aŭ li ĉiam vidos vin kiel senkonekta.

en: By removing this contact you also by default remove authorization resulting in him or her always seeing you as offline.
eo: Forigante tiu ĉi konton vi defaŭlte ankaŭ forigas permeson pro kio li aŭ ŝi ĉiam vidos vin senkonekta.

en: I want this contact to know my status after removal
eo: Permesi al tiu ĉi konto koni mian staton post forigado

note: several contact to remove at the same time
en: Contacts will be removed from your roster
eo: Kontaktoj estos forigita el via kontaktlisto

en: By removing these contacts:%s
    you also remove authorization resulting in them always seeing you as offline.
eo: Forigante tiujn kontaktojn: %s
    vi forigas ankaŭ permesojn, rezulte ili ĉiam vidos vin kiel senkonekta.

en: Passphrase Required
eo: Pasfrazo necesas

en: Enter GPG key passphrase for account %s.
eo: Enigi GPG-ŝlosilan pasfrazon por konto %s.

en: Save passphrase
eo: Konservi pasfrazon

en: Wrong Passphrase
eo: Malprava pasfrazo

en: Please retype your GPG passphrase or press Cancel.
eo: Bonvolu ripeti vian GPG-pasvorton aŭ klaku Nuligi.

en: You are participating in one or more group chats
eo: Vi partoprenas en unu aŭ kelkaj babilejoj

en: Changing your status to invisible will result in disconnection from those group chats. Are you sure you want to go invisible?
eo: Ŝanĝo de via stato per nevidebla okazigos diskonektadon de tiuj babilejoj. Ĉu vi certas ke vi volas iĝi nevidebla?

en: No account available
eo: Neniu konto disponeblas

en: You must create an account before you can chat with other contacts.
eo: Vi devas krei konton antaŭ vi povos paroli kun aliaj kontaktoj.

en: ♪ "%(title)s" by %(artist)s ♪
eo: ♪ "%(title)s" de %(artist)s ♪

en: Messages will only be available for reading them later if you have history enabled.
eo: Mesaĝoj disponeblos por legi ĝin poste nur se vi ŝaltis historion.

en: Metacontacts storage not supported by your server
eo: Metakontakta tenejo ne estas subtenata de via servilo

en: Your server does not support storing metacontacts information. So those information will not be save on next reconnection.
eo: Via servilo ne subtenas konservadon de metakontakta informo. Do tia informo ne estas konservota dum sekva rekonekto.

en: You are about to create a metacontact. Are you sure you want to continue?
eo: Pri kreado de metakontakto. Ĉu vi certas ke vi volas daŭrigi?

en: Metacontacts are a way to regroup several contacts in one line. Generaly it is used when the same person has several Jabber accounts or transport accounts.
eo: Metakontaktoj estas rimedo regrupigi kelkajn kontaktojn en unu linion. Ĝenerale ĝi estas uzata kiam unu persono havas kelkajn jabber-kontojn aŭ transportajn kontojn.

en: Drop %s in group %s
eo: Movi %s en la grupon %s

en: Make %s and %s metacontacts
eo: Igi %s kaj %s metakontaktoj

en: Change Status Message...
eo: Ŝanĝi statmesaĝon...

en: _Change Status Message...
eo: Ŝanĝi _statmesaĝon...

en: Hide this menu
eo: Kaŝi tiun ĉi menuon

en: Jabber ID:
eo: Jabber-ID:

en: Resource:
eo: Risurco:

en: %(owner_or_admin_or_member)s of this group chat
eo: %(owner_or_admin_or_member)s de tiu ĉi babilejo

en: Status:
eo: Stato:

en: Last status: %s
eo: Lasta stato: %s

en:  since %s
eo:  ekde %s

note: ('both' is the normal sub so we don't show it)
en: Subscription:
eo: Abono:

en: Download
eo: Elŝuti

en: Upload
eo: Alŝuti

en: Type:
eo: Tipo:

en: Transferred:
eo: Transmetitas:

en: Not started
eo: Ne lanĉitas

en: Stopped
eo: Haltis

en: Completed
eo: Plenumita

en: ?transfer status:Paused
eo: Paŭzas

note: stalled is not paused. it is like 'frozen' it stopped alone
en: Stalled
eo: Malrapidas

en: Transferring
eo: Transdonas

en: This service has not yet responded with detailed information
eo: Tiu ĉi servo ankoraŭ ne respondis kun detala informo

en: This service could not respond with detailed information.
    It is most likely legacy or broken
eo: Tiu ĉi servo ne povis respondi per detala informo.
    Ĝi verŝajne estas malnova aŭ rompita

en: ?Client:Unknown
eo: Nekonata

en: ?OS:Unknown
eo: Nekonata

en: since %s
eo: ekde %s

en: Affiliation:
eo: Aparteneco:

en: This contact is interested in your presence information, but you are not interested in his/her presence
eo: Tiu ĉi kontakto interesiĝas pri via ĉeesta informo, sed vi ne interesiĝas pri ŝia/lia ĉeesto

en: You are interested in the contact's presence information, but he/she is not interested in yours
eo: Vi interesiĝas pri kontakta ĉeesta informo, sed li/ŝi ne interesiĝas pri via

en: You and the contact are interested in each other's presence information
eo: Vi kaj la kontakto interesiĝas unu pri alia ĉeesta informo

note: None
en: You are not interested in the contact's presence, and neither he/she is interested in yours
eo: Nek vi nek kontakto ne interesiĝas unu pri ĉeesto de alia

en: You are waiting contact's answer about your subscription request
eo: Vi atendas respondon de kontakto pri via abona mendo

en:  resource with priority
eo:  risurco kun prioritato

en: creating logs database
eo: kreadas protokolan datumbazon

en: %s is file but it should be a directory
eo: %s estas dosiero sed devas esti dosierujo

en: Gajim will now exit
eo: Gajim fermos tuj

en: %s is directory but should be file
eo: %s estas dosierujo sed devas esti dosiero

en: creating %s directory
eo: kreas dosierujon %s

en: Use D-Bus and Notification-Daemon to show notifications
eo: Uzi D-Bus kaj avizadan demonon por montri avizojn

en: Time in minutes, after which your status changes to away.
eo: Tempo en minutoj, post kiu via stato ŝanĝos al fora.

en: Away as a result of being idle
eo: Aŭtomate fora

en: Time in minutes, after which your status changes to not available.
eo: Tempo en minutoj, post kiu via stato ŝanĝos al nedisponebla.

en: Not available as a result of being idle
eo: Nedisponebla pro longa senfarado

en: List (space separated) of rows (accounts and groups) that are collapsed.
eo: Listo (spacetseparita) de lineoj (kontoj kaj grupoj) kiuj rulitas.

en: Enable link-local/zeroconf messaging
eo: Ebligi lig-lokan/zerokonf komunikadon

en: Language used by speller
eo: Lingvo uzata de literumilo

en: 'always' - print time for every message.
    'sometimes' - print time every print_ichat_every_foo_minutes minute.
    'never' - never print time.
eo: 'always' - eligi tempon por ĉiuj mesaĝo.
    'sometimes' - eligi tempon ĉiun print_ichat_every_foo_minutes minuton.
    'never' - neniam eligi tempon.

en: Print time in chats using Fuzzy Clock. Value of fuzziness from 1 to 4, or 0 to disable fuzzyclock. 1 is the most precise clock, 4 the less precise one. This is used only if print_time is 'sometimes'.
eo: Eligi tempon en konversacioj per malpreciza horloĝo. Nivelo de malprecizeco de 1 ĝis 4 aŭ 0 por malŝalti malprecizan horloĝon. 1 estas por la plej preciza, 4 por la malplej preciza.

en: Treat * / _ pairs as possible formatting characters.
eo: Trakti parojn * / _ kiel stiligajn signojn.

en: If True, do not remove */_ . So *abc* will be bold but with * * not removed.
eo: Se "True", ne forigos */_ . Do *abc* estos dika sed restos kun neforigitaj * *.

en: Uses ReStructured text markup for HTML, plus ascii formatting if selected. (If you want to use this, install docutils)
eo: Uzas restrukturitan tekstan markadon por HTML, kaj ASCII-formatadon, se elektitas. (Se vi volas uzi tion, instalu docutils)

en: Character to add after nickname when using nick completion (tab) in group chat.
eo: Signo kiu aligatos post kaŝnomo dum uzado de plenumigoklavo (Tab) en babilejo.

en: Character to propose to add after desired nickname when desired nickname is used by someone else in group chat.
eo: Signo por aligi post dezirata kaŝnomo kiam iu alia en babilejo jam okupis tiun kaŝnomon.

en: Add * and [n] in roster title?
eo: Ĉu aligi * kaj [n] al kontaktlisto titolo?

en: How many lines to remember from previous conversation when a chat tab/window is reopened.
eo: Kiom da lineoj memori de antaŭa komunikado kiam interparola slipo/fenestro malfermas denove.

en: How many minutes should last lines from previous conversation last.
eo: Kiom da minutoj devas resti lastaj lineoj de antaŭa komunikado.

en: Send message on Ctrl+Enter and with Enter make new line (Mirabilis ICQ Client default behaviour).
eo: Sendi mesaĝon per Ctrl+Enter kaj Enter faras novan lineon (defaŭlta kondutmaniero de Mirabilis ICQ Kliento).

en: How many lines to store for Ctrl+KeyUP.
eo: Kiom lineojn memori por Ctrl+Supren.

en: Either custom url with %s in it where %s is the word/phrase or 'WIKTIONARY' which means use wiktionary.
eo: Enigi propran URL kun %s en ĝi, kie %s estos la vorto/frazo, aŭ "WIKTIONARY" kio signifas uzi wiktionary.

en: If checked, Gajim can be controlled remotely using gajim-remote.
eo: Se markitas, oni eblas komandi al Gajim malproksime per gajim-remote.

en: If True, listen to D-Bus signals from NetworkManager and change the status of accounts (provided they do not have listen_to_network_manager set to False and they sync with global status) based upon the status of the network connection.
eo: Se "True", aŭskulti D-Bus-signalojn de Retadministrilo(NetworkManager) kaj ŝanĝi la statojn de kontoj (kiuj havas parametrojn listen_to_network_manager=False kaj sync_with_global_status=True) surbaze de la stato de la retkonekto.

en: Sent chat state notifications. Can be one of all, composing_only, disabled.
eo: Sendataj babilstataj avizoj en interparolaj fenestroj. Povas esti unu el "all", "composing_only", aŭ "disabled".

en: Displayed chat state notifications in chat windows. Can be one of all, composing_only, disabled.
eo: Montrataj babilstataj avizoj en interparolaj fenestroj. Povas esti unu el "all", "composing_only", aŭ "disabled".

en: When not printing time for every message (print_time==sometimes), print it every x minutes.
eo: Kiam ne eligas tempon por ĉiu mesaĝo (print_time==sometimes), eligi ĝin ĉiujn x minutojn.

en: Ask before closing a group chat tab/window.
eo: Demandi antaŭ fermi babilejan fenestron/slipon.

en: Always ask before closing group chat tab/window in this space separated list of group chat jids.
eo: Ĉiam demandi antaŭ fermi slipon/fenestron de babilejo el tiu cpacetdisigita listo de babilejaj JID.

en: Never ask before closing group chat tab/window in this space separated list of group chat jids.
eo: Neniam demandi antaŭ fermi babilejan slipon/fenestron el tiu ĉi listo de babilejaj JID separataj per spacetoj.

en: Overrides the host we send for File Transfer in case of address translation/port forwarding.
eo: Redifinas la retadreson, kiun ni sendas por dosiertransmeto okaze de adrestradukado.

en: IEC standard says KiB = 1024 bytes, KB = 1000 bytes.
eo: IEC normo diras: KiB = 1024 bajtoj, KB = 1000 bajtoj.

en: Notify of events in the system trayicon.
eo: Avizi eventojn en la sistema taskopleta bildeto.

en: Show tab when only one conversation?
eo: Ĉu montri langeton kiam estas nur unu konversacio?

en: Show tabbed notebook border in chat windows?
eo: Ĉu montri langetan framon en interparolajn fenestrojn?

en: Show close button in tab?
eo: Ĉu montri fermontan butonon en sliplangeto?

en: A semicolon-separated list of words that will be highlighted in group chats.
eo: Listo de punktokome separataj vortoj, kiuj estos emfazataj en babilejo.

en: If True, quits Gajim when X button of Window Manager is clicked. This setting is taken into account only if trayicon is used.
eo: Se "True", finas Gajim kiam oni alklakas fenestran sisteman butonon X. Tiun ĉi parametron mi konsideras nur se pleta piktogramo uzatas.

en: If True, Gajim registers for xmpp:// on each startup.
eo: Se "True", Gajim registros por xmpp:// dum ĉiu lanĉo.

en: If True, Gajim will display an icon on each tab containing unread messages. Depending on the theme, this icon may be animated.
eo: Se "True", Gajim montros piktogramon sur ĉiuj langeton, kies slipo enhavas nelegitajn mesaĝojn. Depende de etoso tiu piktogramo povas esti animaciata.

en: If True, Gajim will display the status message, if not empty, for every contact under the contact name in roster window.
eo: Se estas "True", Gajim montros statmesaĝojn, se ĝi ne estas malplena, por ĉiu kontakto sub la kontaktnomo en la kontaktlisto.

en: If True, Gajim will ask for avatar each contact that did not have an avatar last time or has one cached that is too old.
eo: Se "True", Gajim demandos pri kaŝbildeto ĉiun kontakton, kiu ne havis ĝin lastatempe aŭ kies kaŝbildeto estis konservita tro antaŭlonge.

en: If False, Gajim will no longer print status line in chats when a contact changes his or her status and/or his or her status message.
eo: Se "False", Gajim ne plu eligos statlineon en interparolaj fenestroj kiam kontakto ŝanĝas lian aŭ ŝian staton kaj/aŭ statmesaĝon.

en: can be "none", "all" or "in_and_out". If "none", Gajim will no longer print status line in groupchats when a member changes his or her status and/or his or her status message. If "all" Gajim will print all status messages. If "in_and_out", gajim will only print FOO enters/leaves group chat.
eo: povas esti "none", "all" aŭ "in_and_out". Se "none", Gajim ne plu eligos statlineon en babilejoj kiam membro ŝanĝas sian staton aŭ statmesaĝon. Se "all", Gajim eligos ĉiuj statmesaĝoj. Se "in_and_out", Gajim eligos nur pri eniroj/eliroj.

en: Background color of contacts when they just signed in.
eo: Fona koloro de kontaktoj kiam ili jus ensalutis.

en: Background color of contacts when they just signed out.
eo: Fona koloro de kontaktoj kiam ili jus elsalutis.

en: If True, restored messages will use a smaller font than the default one.
eo: Se "True", rememoritaj mesaĝoj uzos pli malgrandan tiparon ol defaŭltaj.

en: Don't show avatar for the transport itself.
eo: Ne montri kaŝbildeton por transportilo mem.

en: Don't show roster in the system taskbar.
eo: Ne montri kontaktliston en la sistema taskostrio.

en: If True and installed GTK+ and PyGTK versions are at least 2.8, make the window flash (the default behaviour in most Window Managers) when holding pending events.
eo: Se "True" kaj instalitas GTK+ kaj PyGTK versioj almenaŭ 2.8, fari la fenestran briladon (la defaŭlta konduto de plimulto da fenestragordiloj) kiam estas atendantaj eventoj.

en: Jabberd1.4 does not like sha info when one join a password protected group chat. Turn this option to False to stop sending sha info in group chat presences.
eo: Jabberd1.4 ne ŝatas SHA informon kiam iu konektas al pasvortprotekta babilejo. Valorigu tiun opcion per "False" por halti sendadon de SHA informon en babilejo.

note: always, never, peracct, pertype should not be translated
en: Controls the window where new messages are placed.
    'always' - All messages are sent to a single window.
    'never' - All messages get their own window.
    'peracct' - Messages for each account are sent to a specific window.
    'pertype' - Each message type (e.g., chats vs. groupchats) are sent to a specific window. Note, changing this option requires restarting Gajim before the changes will take effect.
eo: Administras fenestron kien novaj mesaĝoj metitas:
    'always' - ĉiuj mesaĝoj en unu fenestron;
    'never' - ĉiu mesaĝo en lian propran fenestron;
    'peracct' - mesaĝoj de ĉiu konto en apartan fenestron;
    'pertype' - ĉiu mesaĝtipo (ekzemple babileja aŭ dupersoninterparola) en apartan fenestron. Rimarku, ŝanĝo de tiu opcio bezonas relanĉon de Gajim antaŭ la ŝanĝo efikos.

en: If False, you will no longer see the avatar in the chat window.
eo: Se "False", vi ne plu vidos la kaŝbildetojn en la babileja fenestro.

en: If True, pressing the escape key closes a tab/window.
eo: Se "True", premo de la klavo "Escape" fermas slipon/fenestron.

en: Hides the buttons in group chat window.
eo: Kaŝas la butonojn en babileja fenestro.

en: Hides the buttons in two persons chat window.
eo: Kaŝas la butonojn en dupersona interparola fenestro.

en: Hides the banner in a group chat window
eo: Kaŝas rubandon en babileja fenestro

en: Hides the banner in two persons chat window
eo: Kaŝas rubandon en dupersona interparola fenestro

en: Hides the group chat occupants list in group chat window.
eo: Kaŝas la liston de partoprenantoj en la babileja fenestro.

en: In a chat, show the nickname at the beginning of a line only when it's not the same person talking than in previous message.
eo: En konversacio, montri la kaŝnomon komence de linio nur kiam tiu ne estas la sama persono dirinta ĉi-antaŭan mesaĝon.

en: Indentation when using merge consecutive nickame.
eo: Alineo kiam uzatas unuigo de ripetaj kaŝnomoj.

en: List of colors that will be used to color nicknames in group chats.
eo: Listo de koloroj kiuj estos uzata por kolorigi kaŝnomojn en babilejoj.

en: Ctrl-Tab go to next composing tab when none is unread.
eo: Ctrl-Tab iras al sekva konversacian langeton se ĉiuj legitas.

en: Should we show the confirm metacontacts creation dialog or not? Empty string means we never show the dialog.
eo: Ĉu ni montru la certigan dialogujon pri kreado de metakontaktoj aŭ ne? Malplena linio signifas ke ni neniam monru la dialogujon.

en: If True, you will be able to set a negative priority to your account in account modification window. BE CAREFULL, when you are logged in with a negative priority, you will NOT receive any message from your server.
eo: Se "True", vi povos valorigi prioritaton de via konto per negativaj nombroj en la konta korekdada fenestro. GARDU VIN, se vi ensalutis kun negativa prioritato, vi ricevos neniujn mesaĝojn de via servilo.

en: Priority will change automatically according to your status. Priorities are defined in autopriority_* options.
eo: Prioritato ŝanĝiĝos aŭtomate laŭ via stato. Prioritatoj specifatas en la agorderoj "autopriority_*".

note: yes, no, ask
en: Jabberd2 workaround
eo: Jabberd2 ĉirkaŭiro

en: If checked, Gajim will use your IP and proxies defined in file_transfer_proxies option for file transfer.
eo: Se markitas, Gajim uzos vian IP kaj prokurservilojn difinitajn en la opcio file_transfer_proxies por dosiertransmeto.

en: Is OpenPGP enabled for this contact?
eo: Ĉu OpenPGP estas ŝaltita por tiu ĉi kontakto?

en: Language for which we want to check misspelled words
eo: Lingvo por kiu ni volas kontroli mistajpajn vortojn

en: all or space separated status
eo: 'all' aŭ spacetseparitaj statoj

en: 'yes', 'no', or 'both'
eo: 'yes', 'no', aŭ 'both'

en: 'yes', 'no' or ''
eo: 'yes', 'no' aŭ ''

en: Sleeping
eo: Dormas

en: Back soon
eo: Revenos baldaŭ

en: Back in some minutes.
eo: Revenos post kelkaj minutoj.

en: Eating
eo: Manĝas

en: I'm eating, so leave me a message.
eo: Mi manĝas, do restigu mesaĝon por mi.

en: Movie
eo: Kino

en: I'm watching a movie.
eo: Mi spektas filmon.

en: Working
eo: Laboras

en: I'm working.
eo: Mi laboras.

en: Phone
eo: Telefonado

en: I'm on the phone.
eo: Mi telefonas.

en: Out
eo: Eliris

en: I'm out enjoying life.
eo: Mi eliris por amuziĝi.

en: I'm available.
eo: Mi disponeblas.

en: I'm free for chat.
eo: Mi babilemas.

en: I'm not available.
eo: Mi ne disponeblas.

en: Do not disturb.
eo: Ne malhelpu.

en: Bye!
eo: Ĝis!

en: Sound to play when a group chat message contains one of the words in muc_highlight_words, or when a group chat message contains your nickname.
eo: Sono por ludi kiam babileja mesaĝo enhavas vorton, listitan en muc_highlight_words, aŭ vian kaŝnomon.

en: Sound to play when any MUC message arrives.
eo: Sono ludota kiam ĉiu babileja mesaĝo venas.

en: green
eo: verda

en: grocery
eo: manĝbutiko

en: human
eo: homa

en: marine
eo: mara

en: Unable to load idle module
eo: Neeblas ŝargi senfaran modulon

en: Wrong host
eo: Malprava servilnomo

en: The host you configured as the ft_override_host_to_send advanced option is not valid, so ignored.
eo: La servilnomo, specifita de vi en la agordero "ft_override_host_to_send" de la detala agordo, ne ekzistas aŭ malkorektas, tial estas ignorata.

en: Registration information for transport %s has not arrived in time
eo: Registrada informo por transportilo %s ne venis ĝustatempe

en: Nickname not allowed: %s
eo: Kaŝnomo malpermesita: %s

note: password required to join we are banned group chat does not exist
en: Unable to join group chat
eo: Neeblas aliĝi al babilejo

en: A password is required to join this group chat.
eo: Necesas pasvorto por aliĝi al la babilejo.

en: You are banned from this group chat.
eo: Al vi oni malpermesis esti en la babilejo.

en: Such group chat does not exist.
eo: Tiu babilejo ne ekzistas.

en: Group chat creation is restricted.
eo: Babileja kreado limigitas.

en: Your registered nickname must be used.
eo: Vi devas uzi vian registritan kaŝnomon.

en: You are not in the members list.
eo: Vi ne ĉeestas en membrolisto.

en: Your desired nickname is in use or registered by another occupant.
    Please specify another nickname below:
eo: Via dezirata kaŝnomo estas uzata aŭ registrita per alia uzulo.
    Bonvolu specifi alian kaŝnomon jene:

en: I would like to add you to my roster.
eo: Mi volus aldoni vin al mia kontaktlisto.

note: BE CAREFUL: no con.updateRosterItem() in a callback
en: we are now subscribed to %s
eo: nun ni abonas %s

en: unsubscribe request from %s
eo: ordono pri abona fino de %s

en: we are now unsubscribed from %s
eo: ni nun ne abonas pri %s

en: JID %s is not RFC compliant. It will not be added to your roster. Use roster management tools such as http://jru.jabberstudio.org/ to remove it
eo: JID %s ne estas norma laŭ la RFC. Ĝi ne aldonitos al via kontaktlisto. Uzu kontaktlistan agordan ilon kiel http://jru.jabberstudio.org/ por forigi ĝin

en: Connection with account "%s" has been lost
eo: Konekto kun konto "%s" rompiĝis

en: Reconnect manually.
eo: Rekonektu mane.

en: Transport %s answered wrongly to register request: %s
eo: Transportilo %s respondis malprave al registra peto: $s

note: wrong answer
en: Invalid answer
eo: Nekorekta respondo

en: Could not connect to "%s"
eo: Ne povas konekti al "%s"

en: Connected to server %s:%s with %s
eo: Konektis al servilo %s:%s per %s

en: Check your connection or try again later
eo: Kontrolu vian konekton aŭ provu denove poste

en: Authentication failed with "%s"
eo: Aŭtentokontrolo malsukcesis ĉe "%s"

en: Please check your login and password for correctness.
eo: Bonvolu kontroli korektecon de viaj salutnomo kaj pasvorto.

note: We didn't set a passphrase
en: OpenPGP passphrase was not given
eo: OpenPGP-pasfrazo ne estis donita

note: %s is the account name here
en: You will be connected to %s without OpenPGP.
eo: Vi estos konektita al %s sen OpenPGP.

note: do not show I'm invisible!
en: invisible
eo: nevidebla

en: offline
eo: senkonekta

en: I'm %s
eo: Mi estas %s

note: we're not english one  in locale and one en
en: [This message is *encrypted* (See :JEP:`27`]
eo: [Tiu ĉi mesaĝo estas *ĉifrita* (Vidu :JEP:`27`]

en: Subject: %s
    %s
eo: Temo: %s
    %s

en: Not fetched because of invisible status
eo: Ne obtenita pro nevidebla stato

note: only say that to non Windows users
en: D-Bus python bindings are missing in this computer
eo: Pitona bindmodulo por D-BUS mankas cxe tiu cxi komputilo

en: D-Bus capabilities of Gajim cannot be used
eo: D-BUS kunigeblo de Gajim ne uzeblas

en: pysqlite2 (aka python-pysqlite2) dependency is missing. Exiting...
eo: pysqlite2 (ankaŭ konata kiel python-pysqlite2) mankas. Finas...

en: Service not available: Gajim is not running, or remote_control is False
eo: Servo nedisponeblas: Gajim ne aktivas, aŭ opcio remote_control estas False

en: D-Bus is not present on this machine or python module is missing
eo: D-BUS aŭ konforma pitona modulo mankas ĉe tiu ĉi komputilo.

en: Session bus is not available.
    Try reading http://trac.gajim.org/wiki/GajimDBus
eo: Seancbuso nedisponeblas.
    Provu legi http://trac.gajim.org/wiki/GajimDBus

en: one
eo: unu

en: two
eo: du

en: three
eo: tri

en: four
eo: kvar

en: five
eo: kvin

en: six
eo: ses

en: seven
eo: sep

en: eight
eo: ok

en: nine
eo: naŭ

en: ten
eo: dek

en: eleven
eo: dekunu

en: twelve
eo: dekdu

note: Strings to use for the output. %0 will be replaced with the preceding hour (e.g. "x PAST %0"), %1 with the coming hour (e.g. "x TO %1). ''' A "singular-form". It is used when talking about hour 0
en: %0 o'clock
eo: la %0a horo

en: five past %0
eo: kvin minutoj post la %0a

en: ten past %0
eo: dek minutoj post la %0a

en: quarter past %0
eo: kvarono post la %0a

en: twenty past %0
eo: dudek minutoj post la %0a

en: twenty five past %0
eo: dudek kvin minutoj post la %0a

en: half past %0
eo: la %0a kaj duono

en: twenty five to %1
eo: dudek kvin minutoj antaŭ la %1a

en: twenty to %1
eo: dudek minutoj antaŭ la %1a

en: quarter to %1
eo: kvarono antaŭ la %1a

en: ten to %1
eo: dek minutoj antaŭ la %1a

en: five to %1
eo: kvin minutoj antaŭ la %1a

en: %1 o'clock
eo: la %1a horo

en: Night
eo: Nokto

en: Early morning
eo: Frua mateno

en: Morning
eo: Mateno

en: Almost noon
eo: Preskaŭ tagmezo

en: Noon
eo: Tagmezo

en: Afternoon
eo: Posttagmezo

en: Evening
eo: Vespero

en: Late evening
eo: Malfrua vespero

en: Start of week
eo: Komenco de semajno

en: Middle of week
eo: Mezo de semajno

en: End of week
eo: Fino de semajno

en: Weekend!
eo: Semajnofino!

en: Invalid character in username.
eo: Malkorekta signo en salutnomo.

en: Server address required.
eo: Necesas adreso de servilo.

en: Invalid character in hostname.
eo: Malkorekta signo en servilnomo.

en: Invalid character in resource.
eo: Malkorekta signo en risurcnomo.

en: _Busy
eo: _Okupata

en: Busy
eo: Okupata

en: _Not Available
eo: _Nedisponebla

en: _Free for Chat
eo: _Babilema

en: Free for Chat
eo: Babilema

en: _Available
eo: _Enrete

en: Available
eo: Enrete

en: Connecting
eo: Konektas

en: A_way
eo: _Fora

en: _Offline
eo: _Senkonekta

en: Offline
eo: Senkonekta

en: _Invisible
eo: Ne_videbla

en: ?contact has status:Unknown
eo: Nekonata

en: ?contact has status:Has errors
eo: Eraroj

en: ?Subscription we already have:None
eo: Neniu

en: To
eo: Al

en: From
eo: De

en: Both
eo: Ambaŭ

en: ?Ask (for Subscription):None
eo: Nenion

en: Subscribe
eo: Aboni

en: ?Group Chat Contact Role:None
eo: Neniu

en: Moderators
eo: Moderigantoj

en: Moderator
eo: Moderiganto

en: Participants
eo: Partoprenantoj

en: Participant
eo: Partoprenanto

en: Visitors
eo: Vizitantoj

en: Visitor
eo: Vizitanto

en: ?Group Chat Contact Affiliation:None
eo: Neniu

en: Owner
eo: Mastro

en: Administrator
eo: Administristo

en: Member
eo: Membro

en: is paying attention to the conversation
eo: atentas al la komunikado

en: is doing something else
eo: faras ion alian

en: is composing a message...
eo: tajpas mesaĝon...

note: paused means he or she was compoing but has stopped for a while
en: paused composing a message
eo: paŭzas tajpi mesaĝon

en: has closed the chat window or tab
eo: fermis la interparolan fenestron aŭ slipon

en:  %d unread message |  %d unread messages
eo[0]:  %d nelegita mesaĝo
eo[1]:  %d nelegitaj mesaĝoj

en:  %d unread single message |  %d unread single messages
eo[0]:  %d nelegita unuopa mesaĝo
eo[1]:  %d nelegitaj unuopaj mesaĝoj

en:  %d unread group chat message |  %d unread group chat messages
eo[0]:  %d nelegita babileja mesaĝo
eo[1]:  %d nelegitaj babilejaj mesaĝoj

en:  %d unread private message |  %d unread private messages
eo[0]:  %d nelegita privata mesaĝo
eo[1]: %d nelegitaj privataj mesaĝoj

note: we talk about a file
en: error: cannot open %s for reading
eo: eraro: %s nedisponeblas por legi

en: cyan
eo: blua

en: migrating logs database to indeces
eo: indeksigas protokolan datumbazon

en: Gajim account %s
eo: Gajim-konto %s

en: Connection to host could not be established: Incorrect answer from server.
eo: Konekto kun retnodo masukcesis: Nekorekta respondo de servilo.

en: Connection to host could not be established
eo: Konekto kun retnodo neestableblas.

en: Connection to host could not be established: Timeout while sending data.
eo: Konekto kun retnodo malsukcesis: Templimo atingitis dum datumsendado.

en: Contact is offline. Your message could not be sent.
eo: Kontakto estas senkonekta. Via mesaĝo ne estas sendita.

en: To continue sending and receiving messages, you will need to reconnect.
eo: Por plu sendi kaj ricevi mesaĝojn, vi bezonas rekonekti.

en: Avahi error
eo: Eraro de Avahi

en: %s
    Link-local messaging might not work properly.
eo: %s
    Lig-loka komunikado ne povas funkcii korekte.

en: Please check if Avahi is installed.
eo: Bonvolu certiĝi ke Avahi estas instalita.

en: Could not start local service
eo: Ne povas lanĉi lokan servon

en: Unable to bind to port %d.
eo: Neeblas aliĝi al pordo %s.

en: Please check if avahi-daemon is running.
eo: Bonvolu certiĝi ke avahi-demono estas aktiva.

en: Could not change status of account "%s"
eo: Ne povas ŝanĝi staton de konto "%s"

en: You are not connected or not visible to others. Your message could not be sent.
eo: Vi estas senkonekta aŭ nevidebla por aliaj. Via mesaĝo ne estis sendita.

note: we're not english
en: [This message is encrypted]
eo: [Tiu ĉi mesaĝo estas ĉifrita]

en: Error while adding service. %s
eo: eraro dum aldonado de servo %s
