desktop_kdelibs - en to eo translation catalogue (591 entries)

en: Comment=KDE MCOP-DCOP Bridge
eo: Comment=KDE-ponto inter MCOP-DCOP

en: Name=KNotify
eo: Name=Atentigilo

en: Comment=KDE Notification Daemon
eo: Comment=KDE-Sistematentigo-demono

en: Comment=Instant Messenger with a DCOP interface
eo: Comment=Tujmesaĝilo kun DCOP-interfaco

en: Name=Instant Messenger
eo: Name=Tujmesaĝilo

en: Comment=The instant messenger allows two-way chat between individuals and groups.
eo: Comment=La tujmesaĝilo ebligas ambaŭdirekta parolado inter homoj kaj grupoj

en: Name=Bash Shell Script Runner
eo: Name=Baŝoskriptlanĉilo

en: Comment=Runs bash shell scripts from inside the application.
eo: Comment=Enaplikaĵe lanĉas ŝelskriptojn.

en: Comment=This is a generic test script engine for testing the script interface.
eo: Comment=Tio estas testprogram-maŝino por testi la programinterfaco.

en: Name=Embedded Text Editor
eo: Name=Interna tekstredaktilo

en: Comment=The text editor service provides applications with a text viewer and editor. KDE applications that provide text editing facilities should use this service.
eo: Comment=La tekstredaktila servo donas vin aplikaĵojn kun tekstrigardilo kaj redaktilo. KDE aplikaĵoj kiuj volas uzi tekstredakton uzu tiun ĉi servon.

en: Comment=Embeddable Text Editor Component (with Doc/View Separation)
eo: Comment=Interna redaktilo (kun apartigo de dokumento kaj rigardo)

en: Comment=Embeddable Text Editor Component (without Doc/View Separation)
eo: Comment=Interna redaktilo (sen apartigo de dokumento kaj rigardo)

en: Comment=KTextEditor Plugin
eo: Comment=Tekstredaktilo kromaĵo

en: Name=Binary
eo: Name=Bitkodo

en: Name=kab2kabc
eo: Name=Konvertilo de "kab" al "kabc"

en: Comment=libkab to libkabc conversion tool.
eo: Comment=Konvertilo de "libkab" al "libkabc"

en: Name=Directory
eo: Name=Dosierujo

en: Name=Evolution
eo: Name=Evoluo

en: Name=File
eo: Name=Dosiero

en: Name=Network
eo: Name=Reto

en: Name=Embedded Advanced Text Editor
eo: Name=Interna tekstredaktilo

en: Name=KTextEditor Autobookmarker
eo: Name=KTextEditor Aŭtomata legosignigilo

en: Comment=Set bookmarks on lines matching a pattern when documents are loaded
eo: Comment=Igas legosignojn en linioj, kiuj konvenas ŝablonon, kiam dokumentoj estas ŝarĝataj

en: Name=KTextEditor Insert File Plugin
eo: Name=KTextEditor Enmetu-Dosieron-kromaĵo

en: Comment=Insert any readable file at cursor position
eo: Comment=Enmetu iun legeblan dosieron je ĉi tiu posicio

en: Name=KTextEditor Incremental Search Plugin
eo: Name=KTextEditor Iom-post-Ioma-Serĉo-kromaĵo

en: Comment=Also known as "As you type search"
eo: Comment=Ankaŭ konata kiel "Kiel vi entipas"

en: Name=KTextEditor KDataTool Plugin
eo: Name=KTextEditor KDataTool Kromaĵo

en: Comment=Enable data tools like thesaurus and spell check (if installed)
eo: Comment=Enŝaltu datumiloj kiel "thesaurus" kaj literumado (se instalita)

en: Name=KTextEditor Word Completion Plugin
eo: Name=KTextEditor Vortotutiga kromaĵo

en: Comment=Directional or popup-based completion from words in the document
eo: Comment=Regula aŭ ekfenestra tutigo de vortoj en la dokumento

en: Comment=Embeddable Personal Certificate Manager
eo: Comment=Enplantebla administrilo por personaj atestoj

en: Name=KCertPart
eo: Name=Atestilo-parto

en: Name=Afar
eo: Name=Afara

en: Name=Abkhazian
eo: Name=Abĥaza

en: Name=Avestan
eo: Name=Avesta

en: Name=Afrikaans
eo: Name=Afrikansa

en: Name=Amharic
eo: Name=Amhara

en: Name=Arabic
eo: Name=Araba

en: Name=Assamese
eo: Name=Asama

en: Name=Aymara
eo: Name=Ajmara

en: Name=Azerbaijani
eo: Name=Azerbajĝana

en: Name=Bashkir
eo: Name=Baŝkira

en: Name=Belarusian
eo: Name=Bjelorusa

en: Name=Bulgarian
eo: Name=Bulgara

en: Name=Bengali
eo: Name=Bengala

en: Name=Tibetan
eo: Name=Tibeta

en: Name=Breton
eo: Name=Bretona

en: Name=Bosnian
eo: Name=Bosnia

en: Name=Catalan
eo: Name=Kataluna

en: Name=Chechen
eo: Name=Ĉeĉena

en: Name=Chamorro
eo: Name=Ĉamora

en: Name=Corsican
eo: Name=Korsika

en: Name=Czech
eo: Name=Ĉeĥa

en: Name=Church Slavic
eo: Name=Eklezia Slava

en: Name=Chuvash
eo: Name=Ĉuvaŝa

en: Name=Welsh
eo: Name=Valisa

en: Name=Danish
eo: Name=Dana

en: Name=German
eo: Name=Germana

en: Name=Greek
eo: Name=Greka

en: Name=English
eo: Name=Angla

en: Name=Spanish
eo: Name=Hispana

en: Name=Estonian
eo: Name=Estlanda

en: Name=Basque
eo: Name=Vaska

en: Name=Farsi (Persian)
eo: Name=Frisa (Persa)

en: Name=Finnish
eo: Name=Fina

en: Name=Fijian
eo: Name=Fiĝia

en: Name=Faroese
eo: Name=Feroa

en: Name=French
eo: Name=Franca

en: Name=Frisian
eo: Name=Frisa

en: Name=Gaelic
eo: Name=Gaela

en: Name=Guarani
eo: Name=Gvarania

en: Name=Gujarati
eo: Name= Guĝarata

en: Name=Manx
eo: Name=Manksa

en: Name=Hausa
eo: Name=Haŭsa

en: Name=Hebrew
eo: Name=Hebrea

en: Name=Hindi
eo: Name=Hinda

en: Name=Hiri Motu
eo: Name=Hiri-Motuo

en: Name=Croatian
eo: Name=Kroata

en: Name=Hungarian
eo: Name=Hungara

en: Name=Armenian
eo: Name=Armena

en: Name=Herero
eo: Name=Herera

en: Name=Interlingua
eo: Name=Interlingvao

en: Name=Indonesian
eo: Name=Indonezia

en: Name=Interlingue
eo: Name=Interlingveo

en: Name=Inupiaq
eo: Name=Inuita

en: Name=Icelandic
eo: Name=Islanda

en: Name=Italian
eo: Name=Itala

en: Name=Japanese
eo: Name=Japana

en: Name=Javanese
eo: Name=Java

en: Name=Georgian
eo: Name=Kartvela

en: Name=Kazakh
eo: Name=Kazaĥa

en: Name=Khmer
eo: Name=Kmera

en: Name=Korean
eo: Name=Korea

en: Name=Kashmiri
eo: Name=Kaŝmira

en: Name=Kurdish
eo: Name=Kurda

en: Name=Komi
eo: Name=Komia

en: Name=Cornish
eo: Name=Kornvala

en: Name=Kirghiz
eo: Name=Kirgiza

en: Name=Latin
eo: Name=Latino

en: Name=Luxembourgish
eo: Name=Luksemburga

en: Name=Limburgan
eo: Name=Limburga

en: Name=Lao
eo: Name=Laŭa

en: Name=Lithuanian
eo: Name=Litova

en: Name=Latvian
eo: Name=Latvia

en: Name=Malagasy
eo: Name=Malagasa

en: Name=Marshallese
eo: Name=Marŝala

en: Name=Maori
eo: Name=Maoria

en: Name=Macedonian
eo: Name=Macedonia

en: Name=Malayalam
eo: Name=Malajalama

en: Name=Mongolian
eo: Name=Mongola

en: Name=Moldavian
eo: Name=Moldava

en: Name=Marathi
eo: Name=Marata

en: Name=Malay
eo: Name=Malaja

en: Name=Maltese
eo: Name=Malta

en: Name=Burmese
eo: Name=Birma

en: Name=Nauru
eo: Name=Naura

en: Name=Norwegian Bokmål
eo: Name=Norvega (Bokmal)

en: Name=Ndebele, North
eo: Name=Norda Ndebele

en: Name=Nepali
eo: Name=Nepala

en: Name=Dutch
eo: Name=Nederlanda

en: Name=Norwegian Nynorsk
eo: Name=Norvega (Nynorsk)

en: Name=Ndebele, South
eo: Name=Suda Ndebele

en: Name=Northern Sotho
eo: Name=Norda Sotoa

en: Name=Navajo
eo: Name=Navaha

en: Name=Chichewa
eo: Name=Ĉiĉeva

en: Name=Occitan
eo: Name=Okcitana

en: Name=Oromo
eo: Name=Oroma

en: Name=Oriya
eo: Name=Orijo

en: Name=Ossetian
eo: Name=Oseta

en: Name=Panjabi
eo: Name=Panĝaba

en: Name=Pali
eo: Name=Palio

en: Name=Polish
eo: Name=Pola

en: Name=Pushto
eo: Name=Paŝtua

en: Name=Portuguese
eo: Name=Portugala

en: Name=Brazilian Portuguese
eo: Name=Portugala (Brazilo)

en: Name=Quechua
eo: Name=Keĉua

en: Name=Rundi
eo: Name=Ruanda

en: Name=Romanian
eo: Name=Rumana

en: Name=Russian
eo: Name=Rusa

en: Name=Sanskrit
eo: Name=Sanskrito

en: Name=Sardinian
eo: Name=Sarda

en: Name=Sindhi
eo: Name=Sinda

en: Name=Northern Sami
eo: Name=Norda Samea

en: Name=Sango
eo: Name=Sangoa

en: Name=Sinhalese
eo: Name=Sinhala

en: Name=Slovak
eo: Name=Slovaka

en: Name=Slovenian
eo: Name=Slovena

en: Name=Samoan
eo: Name=Samoa

en: Name=Shona
eo: Name=Ŝona

en: Name=Somali
eo: Name=Somala

en: Name=Albanian
eo: Name=Albana

en: Name=Serbian
eo: Name=Serba

en: Name=Sotho, Southern
eo: Name=Suda Sota

en: Name=Sundanese
eo: Name=Sunda

en: Name=Swedish
eo: Name=Sveda

en: Name=Swahili
eo: Name=Svahila

en: Name=Tamil
eo: Name=Tamila

en: Name=Telugu
eo: Name=Telugua

en: Name=Tajik
eo: Name=Taĝika

en: Name=Thai
eo: Name=Taja

en: Name=Tigrinya
eo: Name=Tigraja

en: Name=Turkmen
eo: Name=Turkmena

en: Name=Tswana
eo: Name=Cvana

en: Name=Turkish
eo: Name=Turka

en: Name=Tsonga
eo: Name=Conga

en: Name=Tatar
eo: Name=Tatara

en: Name=Tahitian
eo: Name=Tahitia

en: Name=Uighur
eo: Name=Ujgura

en: Name=Ukrainian
eo: Name=Ukraina

en: Name=Urdu
eo: Name=Urduo

en: Name=Uzbek
eo: Name=Uzbeka

en: Name=Vietnamese
eo: Name=Vjetnama

en: Name=Volapük
eo: Name=Volapuko

en: Name=Walloon
eo: Name=Valona

en: Name=Wolof
eo: Name=Volofa

en: Name=Xhosa
eo: Name=Ĥosa

en: Name=Yiddish
eo: Name=Jida

en: Name=Yoruba
eo: Name=Joruba

en: Name=Chinese
eo: Name=Ĉina

en: Name=Zulu
eo: Name=Zulua

en: Comment=KDE System Notifications
eo: Comment=KDE-Sistematentigoj

en: Name=Textcompletion: rotation
eo: Name=KKompletigo: rotacio

en: Name=Textcompletion: no match
eo: Name=KKompletigo: neniu trovaĵo

en: Name=Textcompletion: partial match
eo: Name=KKompletigo: parta trovaĵo

en: Name=Cannot Open File
eo: Name=Ne eblas malfermi dosieron

en: Comment=The selected file cannot be opened for reading or writing
eo: Comment=La elektita dosiero ne estas malfermebla por legado aŭ skribado

en: Name=Fatal Error
eo: Name=Grava Eraro

en: Name=Notification
eo: Name=Atentigo

en: Name=Warning
eo: Name=Averto

en: Name=Catastrophe
eo: Name=Katastrofo

en: Comment=A very serious error occurred, at least causing the program to exit
eo: Comment=Okazis tre grava eraro, kiu ĉesigis la programon

en: Name=Login
eo: Name=Saluto

en: Name=Logout
eo: Name=Adiaŭo

en: Name=Print error
eo: Name=Preseraro

en: Comment=A print error has occurred
eo: Comment=Okazis preseraro

en: Name=Information message
eo: Name=Informa mesaĝo

en: Comment=An information message is being shown
eo: Comment=Informa mesaĝo estas montrata

en: Name=Warning message
eo: Name=Averta mesaĝo

en: Comment=A warning message is being shown
eo: Comment=Averta mesaĝo estas montrata

en: Name=Critical message
eo: Name=Averta mesaĝo

en: Comment=A critical message is being shown
eo: Comment=Gravega mesaĝo estas montrata

en: Name=Question
eo: Name=Demando

en: Comment=A question is being asked
eo: Comment=Demando estas demandata

en: Comment=KDED Module
eo: Comment=KDED-Modulo

en: Name=KDED Test Module
eo: Name=KDED-testmodulo

en: Comment=A Test Module for KDED
eo: Comment=Testmodulo por KDED

en: Comment=CUPS (Common UNIX Print System)
eo: Comment=CUPS (Kapabla Uniks-pressistemo)

en: Comment=Print Through an External Program (generic)
eo: Comment=Presi per ekstera programo (ĝenerala)

en: Name=enscript
eo: Name=Enskripto

en: Comment=Enscript Text Filter
eo: Comment=Tekstfiltrilo por Enskripto

en: Name=imagetops
eo: Name=Bildsuproj

en: Comment=Generic Image to PS Filter
eo: Comment=Ĝenerala filtrilo de bildo al PS

en: Name=pdfwrite
eo: Name=PDF-skribilo

en: Comment=PDF Writer (needs Ghostscript)
eo: Comment=PDF-skribilo (bezonas la programon GhostScript)

en: Comment=Poster Printing
eo: Comment=Plakato presado

en: Description=Utility to print large posters on multiple small paper sheets. To use this command, the <b>poster</b> executable must be accessible in your <tt>PATH</tt>. Source code for this utility can be on the <a href="http://printing.kde.org/downloads">KDEPrint web site</a>. <p><b><u>WARNING:</u></b> The package found on the KDEPrint web site is a modified version of the original one that can be found on any CTAN archive mirror, but the original package will <b>not</b> work with KDE. You <b>must</b> use the package found on the <a href="http://printing.kde.org/downloads">KDEPrint web site</a>.
eo: Description=Ilo por presi grandajn plakatojn al multaj malgrandaj paperfolioj. Vi bezonas la programon <b>poster</b>. La kodon por tiu programo troveblas ĉe: <a href="http://printing.kde.org/downloads">KDEPresado ttt-paĝo</a>. <p><b><u>AVERTO:</u></b> la programo trovebla sur la KDEPresado ttt-paĝo estas ŝanĝita versio de tiu sur la CTAN-ttt-paĝo. La origina pakaĵo de CTAN ne laborus sub la KDE sistemo. Vi <b>devas</b> uzi la pakaĵon trovebla ĉe <a href="http://printing.kde.org/downloads">KDEPresado ttt-paĝo</a>.

en: Comment=PostScript to PDF Converter
eo: Comment=Konvertilo de la dokumenttipo PS al PDF

en: Name=psbook
eo: Name=PS-libro

en: Comment=Pamphlet Printing (use with small side duplex printing)
eo: Comment=Pamflet-presado (uzu kun duflanka laŭlarĝa presado)

en: Name=psbook1
eo: Name=PS-libro 1

en: Comment=Pamphlet Printing - Even Pages (step 1)
eo: Comment=Pamflet-presado - paraj paĝoj (paŝo 1)

en: Name=psbook2
eo: Name=PS-libro 2

en: Comment=Pamphlet Printing - Odd Pages (step 2)
eo: Comment=Pamflet-presado - malparaj paĝoj (paŝo 2)

en: Comment=Multiple Pages per Sheet Filter
eo: Comment=Filtrilo por aranĝi plurajn paĝojn sur folio

en: Name=psresize
eo: Name=PS-grandecŝanĝilo

en: Comment=Scale Print Content to Fit on Another Paper Size
eo: Comment=Etendas presaĵon konvene al alia paperformato

en: Name=psselect
eo: Name=PS-elektilo

en: Comment=Page Selection/Ordering Filter
eo: Comment=Paĝelektilo/paĝordigilo

en: Comment=Foomatic (CUPS, LPRng, PDQ)
eo: Comment=Presprogramo "Foomatic" (CUPS, LPRng, PDQ)

en: Name=KDE Print Daemon
eo: Name=Preso-demono

en: Comment=LPR (Standard BSD print system)
eo: Comment=LPR (Normala BSD-pressistemo)

en: Comment=Generic UNIX LPD Print System (default)
eo: Comment=Ĝenerala Uniksa LPD-pressistemo (apriora)

en: Comment=LPR/LPRng Print System
eo: Comment=LPR/LPRng-presosistemo

en: Comment=RLPR Environment (Remote LPD servers)
eo: Comment=RLPR-medio (Foraj LPD-servoj)

en: Name=Print to File (PostScript)
eo: Name=Presu al dosiero (Postskripto)

en: Description=Write PostScript file
eo: Description=Skribas Postskripto-dosieron

en: Comment=Local file
eo: Comment=Loka dosiero

en: Name=Print to File (PDF)
eo: Name=Presu al dosiero (PDF)

en: Description=Write PDF/Acrobat file
eo: Description=Skribas PDF/Akrobato-dosieron

en: Name=Send to Fax
eo: Name=Sendu al fakso

en: Description=Send to external fax system
eo: Description=Sendas al ekstera faksosistemo

en: Comment=External
eo: Comment=Ekstera

en: Comment=Attachment for KMail Composer
eo: Comment=Kunsendaĵo por retpoŝta mesaĝredaktilo

en: Description=Creates PDF/Acrobat file as attachment for KMail
eo: Description=Kreas PDF/Akrobato-dosieron kiel kunsendaĵo de Poŝtilo

en: Name=Mail PDF File
eo: Name=Sendu PDF-dosieron

en: Comment=KSendFax
eo: Comment=SendFaksilo

en: Description=Use ksendfax to fax the current document
eo: Description=Uzu ksendfax por faksi la nunan dokumenton

en: Name=Advanced Faxing Tool (ksendfax)
eo: Name=Pliluksa Faksilo (ksendfax)

en: Name=EPSON InkJet
eo: Name=Epson-Inkĵet-ilo

en: Name=KDE Tray Proxy Module
eo: Name=KDE-sistelistela prokurmodulo

en: Comment=Proxy enabling KDE systray applications to work without KWin
eo: Comment=Prokuro ebligas KDEajn aplikaĵojn labori sen KWin

en: Name=Embedded Java Applet Viewer
eo: Name=Enkonstruita javaplikaĵrigardilo

en: Comment=Embeddable HTML viewing component
eo: Comment=HTML-rigardo-komponento

en: Comment=Embeddable Image Viewing Component
eo: Comment=Enkonstruebla bildrigardilo

en: Name=Embeddable Image Viewer
eo: Name=Enkonstruita bildrigardilo

en: Name=Embeddable Component for multipart/mixed
eo: Name=Enplantebla komponanto por plurparto/mikso

en: Name=BMP Image
eo: Name=BMP bildo

en: Name=Direct Draw Surface
eo: Name=Rekta desegnosurfaco

en: Name=Encapsulated PostScript Image
eo: Name=EPS-bildo

en: Name=ILM EXR Image Kimgio
eo: Name=ILM-EXR-bildo

en: Name=CCITT G3 Fax
eo: Name=CCITT-G3-fakso

en: Name=GIF Image
eo: Name=GIF bildo

en: Name=Windows Icon
eo: Name=Vindoza piktogramo

en: Name=JPEG 2000 Image
eo: Name=JPEG-2000 bildo

en: Name=JPEG Image
eo: Name=JPEG-bildo

en: Name=Portable Bitmap Image
eo: Name=Portebla punktbildo

en: Name=PCX Image
eo: Name=PCX bildo

en: Name=Portable Graymap Image
eo: Name=Portebla griza grafiko

en: Name=PNG Image
eo: Name=PNG bildo

en: Name=Portable Pixmap Image
eo: Name=Portebla grafiko (PPM)

en: Name=SGI Image (RGB)
eo: Name=SGIa bildo (rvb)

en: Name=Truevision Targa Image
eo: Name=TARGA-bildo

en: Name=TIFF Image
eo: Name=TIFF bildo

en: Name=X BitMap Image
eo: Name=Xa grafiko

en: Name=X PixMap Image
eo: Name=Xa grafiko

en: Name=XView Image
eo: Name=XView bildo

en: Name=Application
eo: Name=Aplikaĵo

en: Name=KDE Control Module
eo: Name=KDE Agordmodulo

en: Name=KDE Compression Filter
eo: Name=KDE-kunpremo-filtrilo

en: Comment=KDE Data Tool
eo: Comment=Datumilo

en: Comment=Plugin for the Properties Dialog
eo: Comment=Internaĵo por la Eco-dialogo

en: Name=KFile Meta Data Plugin
eo: Name=Dosierinterdatuma kromaĵo

en: Name=KDED Password Module
eo: Name=KDED-pasvortmodulo

en: Name=KScan
eo: Name=Bildciferecigo

en: Name=Enhanced Browsing Plugin
eo: Name=progresinta TTTum-kromaĵo

en: Comment=KDE's Progress Info UI server
eo: Comment=Progresinforma servo

en: Comment=Automatic Proxy Configuration
eo: Comment=Aŭtomata Prokuragordo

en: Name=Invalid proxy script
eo: Name=Nevalida prokurila skripto

en: Comment=The downloaded proxy configuration script is invalid
eo: Comment=La ŝarĝita prokuragordoskript estas nevalida

en: Name=Script download error
eo: Name=Skripta ŝarĝeraro

en: Comment=The proxy configuration script could not be downloaded
eo: Comment=Ne eblas ŝarĝi la prokuragordoskripton

en: Name=Script evaluation error
eo: Name=Skripta ruleraro

en: Comment=There was an error executing the proxy configuration script
eo: Comment=Okazis eraro dum rulo de la prokuragordoskripto

en: Name=Proxy Scout
eo: Name=Prokurilo

en: Name=KSSL Daemon Module
eo: Name=SSL-demono-modulo

en: Name=KWallet Daemon Module
eo: Name=Sekreteja demono-modulo

en: Comment=Plugin for the Rename Dialog
eo: Comment=Kromaĵo por la alinoma dialogo

en: Name=Dummy Meta
eo: Name=Stulta Meto

en: Name=BZip2 Filter
eo: Name=Bzip2-filtrilo

en: Name=GZip Filter
eo: Name=GZip-filtrilo

en: Name=HTTP Cache Cleaner
eo: Name=HTTP-Tenejpurigilo

en: Comment=Cleans up old entries from the HTTP cache
eo: Comment=Forigas malnovajn erojn el HTTP-tenejo

en: Name=KDED Cookie Jar Module
eo: Name=KDED-kuketotraktila modulo

en: Name=Browser View
eo: Name=Rigardo de TTTilo

en: Comment=KDE Component
eo: Comment=PDF-komponento

en: Name=Notepad (example)
eo: Name=Notlibro (ekzemplo)

en: Comment=Configure KDE Resources
eo: Comment=Agordu KDEajn risurcojn

en: Keywords=resources,konnector resource,contact resource,calendar resource,notes resource,imap
eo: Keywords=risurcoj,kontakrisurco,kalendarrisurco,notrisuroco

en: Comment=KResource Framework Plugin
eo: Comment=Risurckadraĵa kromaĵo

en: Comment=KSpell Client
eo: Comment=KSpell-Kliento

en: Name=RISC OS
eo: Name=Risc-OS

en: Comment=RISC OS-like theme
eo: Comment=Risc OS - simila stilo

en: Comment=B3/Modification of B2
eo: Comment=B3/Varianto bazinĝanta sur B2

en: Comment=Unthemed BeOS-like style
eo: Comment=BeOS-simila stilo neetosa

en: Name=KDE Classic
eo: Name=Klasika KDE

en: Comment=Classic KDE style
eo: Comment=Origina KDE-stilo

en: Name=HighColor Classic
eo: Name=Klasika multkolora

en: Comment=Highcolor version of the classic style
eo: Comment=Multkolora varianto de la klasika stilo

en: Name=Keramik
eo: Name=Ceramiko

en: Name=KDE Step
eo: Name=KDE-Step

en: Comment=Unthemed Next-like style
eo: Comment=Next-simila stilo neetosa

en: Name=Light Style, 2nd revision
eo: Name=Lumstilo, 2a eldono

en: Comment=Second revision of the simple and elegant 'Light' widget style.
eo: Comment=Dua eldono de la simpla kaj eleganta fenestrostilo 'Lumo'.

en: Name=Light Style, 3rd revision
eo: Name=Lumo-stilo, 3a eldono

en: Comment=Third revision of the simple and elegant 'Light' widget style.
eo: Comment=Tria eldono de la simpla kaj eleganta fenstrostilo 'Lumo'.

en: Name=MegaGradient highcolor style
eo: Name=Multkolorega stilo kun kolortransiroj

en: Comment=Built-in unthemed CDE style
eo: Comment=Originala CDE-stilo neetosa

en: Comment=Built-in unthemed Motif style
eo: Comment=Originala Motif-stilo neetosa

en: Comment=Built-in enhanced Motif style
eo: Comment=Enkonstruita etendita Motif-stilo

en: Name=Platinum
eo: Name=Plateno

en: Comment=Built-in unthemed Platinum style
eo: Comment=Originala Platena stilo neetosa

en: Comment=Built-in SGI style
eo: Comment=Enkonstruita SGI-stilo

en: Name=MS Windows 9x
eo: Name=Vindozo 9x

en: Comment=Built-in unthemed Windows 9x style
eo: Comment=Senetosa Vindozo-9x-stilo

en: Name=Web style
eo: Name=TTT-stilo

en: Comment=Web widget style
eo: Comment=TTT-speca stilo

en: Name=KDE Plugin Information
eo: Name=KDEa kromaĵinformo

en: Comment=All Files and Folders
eo: Comment=Ĉiuj dosieroj kaj dosierujoj

en: Comment=All Files
eo: Comment=Ĉiuj dosieroj

en: Comment=Adobe Illustrator Document
eo: Comment=Adobe-Ilustrilo-dokumento

en: Comment=Java Class
eo: Comment=Javo-klaso

en: Comment=MathML Document
eo: Comment=MathML-dokumento

en: Comment=Microsoft Excel Spreadsheet
eo: Comment=Mikrosoft-Excel-dokumento

en: Comment=Microsoft PowerPoint Presentation
eo: Comment=Mikrosoft-PowerPoint-dokumento

en: Comment=Microsoft Word Document
eo: Comment=Mikrosoft-Word-dokumento

en: Comment=Unknown
eo: Comment=Nekonata

en: Comment=Ogg Multimedia
eo: Comment=Ogg Plurmedioj

en: Comment=PDF Document
eo: Comment=PDF-dokumento

en: Comment=PGP/MIME Encrypted Message Header
eo: Comment=PGP/MIME-ĉifrita mesaĝokapo

en: Comment=OpenPGP Key Bundle
eo: Comment=OpenPGP-ŝlosilaro

en: Comment=Detached OpenPGP Signature
eo: Comment=Deligita OpenPGP-subskribo

en: Comment=PGP Encrypted or Signed Message
eo: Comment=PGP-ĉifrita aŭ subskribita mesaĝo

en: Comment=S/MIME Certification Request
eo: Comment=S/MIME-atestilo-peto

en: Comment=PKCS#7 (S/MIME) Formatted Data
eo: Comment=PKCS#7 (S/MIME) formatitaj datoj

en: Comment=Detached S/MIME Signature
eo: Comment=Deligita S/MIME-subskribo

en: Comment=PostScript Document
eo: Comment=Postskript-dokumento

en: Comment=SIEVE Mail Filter Script
eo: Comment=SIEVE-retpoŝtfiltrilo

en: Comment=Synchronized Multimedia Integration Language
eo: Comment=SMIL

en: Comment=ASF Media
eo: Comment=ASF-sondosiero

en: Comment=Palm Document
eo: Comment=Palm-dokumento

en: Comment=RealMedia File
eo: Comment=RealMedia dosiero

en: Comment=StarOffice Calc Spreadsheet
eo: Comment=Steloficeja tabelkalkulilo

en: Comment=StarOffice Chart
eo: Comment=Steloficeja diagramo

en: Comment=StarOffice Drawing
eo: Comment=Steloficeja desegno

en: Comment=StarOffice Impress Presentation
eo: Comment=Steloficeja prezentilo

en: Comment=StarOffice Math Document
eo: Comment=Steloficeja matematika dokumento

en: Comment=StarOffice Writer Master Document
eo: Comment=Steloficeja skribila ĉefdokumento

en: Comment=StarOffice Writer Document
eo: Comment=Steloficeja skribila dokumento

en: Comment=OpenOffice.org Spreadsheet
eo: Comment=Malfermoficeja tabelkalkulilo

en: Comment=OpenOffice.org Spreadsheet Template
eo: Comment=Malfermoficeja tabelkalkulilŝablono

en: Comment=OpenOffice.org Drawing
eo: Comment=Malfermoficeja desegnilo

en: Comment=OpenOffice.org Drawing Template
eo: Comment=Malfermoficeja desegnilŝablono

en: Comment=OpenOffice.org Presentation
eo: Comment=Malfermoficeja prezentilo

en: Comment=OpenOffice.org Presentation Template
eo: Comment=Malfermoficeja prezentilŝablono

en: Comment=OpenOffice.org Text Document
eo: Comment=Malfermoficeja tekstodokumento

en: Comment=OpenOffice.org Master Text Document
eo: Comment=Malfermoficeja ĉeftekstodokumento

en: Comment=OpenOffice.org Text Document Template
eo: Comment=Malfermoficeja tekstodokumentŝablono

en: Comment=WordPerfect Document
eo: Comment=WordPerfect-dokumento

en: Comment=AbiWord Document
eo: Comment=AbiWord-dokumento

en: Comment=ACE Archive
eo: Comment=ACE-arĥivo

en: Comment=PostScript Font Metrics
eo: Comment=Postskripto-1-Tiparo

en: Comment=Lotus AmiPro Document
eo: Comment=Lotus-AmiPro-dokumento

en: Comment=Applix Graphics Document
eo: Comment=Apliks-grafiko

en: Comment=Applix Spreadsheets Document
eo: Comment=Apliks-kalkultabelo

en: Comment=Applix Words Document
eo: Comment=Apliks-teksto

en: Comment=ARC Archive
eo: Comment=ARC-arĥivo

en: Comment=Ar Archive
eo: Comment=Ar-arĥivo

en: Comment=ARJ Archive
eo: Comment=ARJ-arĥivo

en: Comment=AWK Script
eo: Comment=AWK-skripto

en: Comment=BitTorrent Download
eo: Comment=BitTorrent-ŝarĝo

en: Comment=Bzip File
eo: Comment=Bzip-dosiero

en: Comment=Bzip2 File
eo: Comment=Bzip2-dosiero

en: Comment=CD Audio
eo: Comment=KD-sono

en: Comment=UNIX Compressed File
eo: Comment=UNIX-compress - dosiero

en: Comment=Program Crash Data
eo: Comment=Protokolo de mortanta programo

en: Comment=CPIO Archive
eo: Comment=CPIO-arĥivo

en: Comment=dBASE Document
eo: Comment=dBASE-dokumento

en: Comment=Debian Package
eo: Comment=Debian-pakaĵo

en: Comment=Qt Designer File
eo: Comment=Qt-desegnilo-dosiero

en: Comment=Desktop Config File
eo: Comment=Tabula agordo-dosiero

en: Comment=TeX Device Independent File
eo: Comment=TeX-DVI-dosiero

en: Comment=Egon Animator
eo: Comment=Egon-vivigilo

en: Comment=Executable File
eo: Comment=Programo

en: Comment=BDF Bitmap Font
eo: Comment=BDF-bitmapa tiparo

en: Comment=Ghostscript Font
eo: Comment=Postskripta tiparo

en: Comment=OpenType Font
eo: Comment=OpenType-Tiparo

en: Comment=PCF Bitmap Font
eo: Comment=PCF-bitmapa tiparo

en: Comment=SNF Bitmap Font
eo: Comment=SNF-bitmapa tiparo

en: Comment=Speedo Font
eo: Comment=Speedo-Tiparo

en: Comment=TrueType Font Collection
eo: Comment=TrueType-Tiparkolekto

en: Comment=TrueType Font
eo: Comment=TrueType-Tiparo

en: Comment=PostScript Type1 Font
eo: Comment=Postskripto-1-Tiparo

en: Comment=GNU Gettext Message Catalog
eo: Comment=Mesaĝkatalogo (Gettext)

en: Comment=GNUmeric Spreadsheet
eo: Comment=GNUmeric-kalkultabelo

en: Comment=Graphite Scientific Graph
eo: Comment=Grafito - Sciencaj grafikoj

en: Comment=Gzip File
eo: Comment=Gzip-dosiero

en: Comment=Gzipped PostScript File
eo: Comment=Gzip-kunpremita postskripta dosiero

en: Comment=HancomWord Document
eo: Comment=Hancom-Word-dokumento

en: Comment=Citrix ICA Client Configuration
eo: Comment=Agordo de Citriks-ICA-Kliento

en: Comment=Java Archive
eo: Comment=Javo-arĥivo

en: Comment=Java Applet
eo: Comment=Javaplikaĵo

en: Comment=JavaScript File
eo: Comment=Javskripta dosiero

en: Comment=Karbon14 Document
eo: Comment=Karbon14-dokumento

en: Comment=KChart Document
eo: Comment=KKarto-dokumento

en: Comment=KDE Color Theme
eo: Comment=KDE-Etoso

en: Comment=KDE Wallet File
eo: Comment=KDEa sekretejodosiero

en: Comment=KFormula Document
eo: Comment=KFormulo-dokumento

en: Comment=Kivio Document
eo: Comment=Kivio-dokumento

en: Comment=Kontour Document
eo: Comment=Kontour-Vektorgrafiko

en: Comment=KPovModeler File
eo: Comment=Dosiero de Povray-modelilo

en: Comment=KPresenter Document
eo: Comment=Prezentilo-dokumento

en: Comment=Krita Document
eo: Comment=Krito-dokumento

en: Comment=KSpread Document
eo: Comment=Tabelkalkulilo-dokumento

en: Comment=Kugar Report Template
eo: Comment=Raportila ŝablono

en: Comment=Kugar Data File
eo: Comment=Dosiero de Raportilo

en: Comment=KWord Document
eo: Comment=Verkilo-dokumento

en: Comment=Lha Archive
eo: Comment=Lha-arĥivo

en: Comment=Qt Translation Source File
eo: Comment=Qta tradukfontdosiero

en: Comment=LyX Document
eo: Comment=LyX-dokumento

en: Comment=Lzopped File
eo: Comment=Lzop-dosiero

en: Comment=MagicPoint Presentation
eo: Comment=MagicPoint-Prezento

en: Comment=Microsoft Access Database
eo: Comment=MS-Oficeja datumbazo

en: Comment=Windows Executable
eo: Comment=Vindoza rulaĵo

en: Comment=Microsoft Write Document
eo: Comment=Mikrosoft-Write-dokumento

en: Comment=Object Code
eo: Comment=Objektkodo

en: Comment=PHP Script
eo: Comment=PHP-skripto

en: Comment=PKCS#12 Certificate Bundle
eo: Comment=PKCS#12-Atestilaro

en: Comment=Pathetic Writer Document
eo: Comment=Patosa Skribildokumento

en: Comment=Python Bytecode
eo: Comment=Piton-kompilaĵo

en: Comment=Python Program
eo: Comment=Piton-programo

en: Comment=Quattro Pro Document
eo: Comment=Quattro Pro - dokumento

en: Comment=Rar Archive
eo: Comment=Rar-arĥivo

en: Comment=RPM Package File
eo: Comment=RPM-pakaĵo

en: Comment=Ruby Program
eo: Comment=Rubiprogramo

en: Comment=Shared Library
eo: Comment=Komuna funkcibiblioteko

en: Comment=Shell Script
eo: Comment=Komandoskripto

en: Comment=Siag Spreadsheet
eo: Comment=Siag-Tabelkalkulilo

en: Comment=Tar Archive
eo: Comment=Tar-arĥivo

en: Comment=Compressed Tar Archive
eo: Comment=Kunpremita Tar-arĥivo

en: Comment=Generic Font
eo: Comment=Genera tipardosiero

en: Comment=Packed Font
eo: Comment=Pakita tipardosiero

en: Comment=TGIF Document
eo: Comment=TGif-dokumento

en: Comment=Gzipped Tar Archive
eo: Comment=Gzip-Tar-arĥivo

en: Comment=Backup File
eo: Comment=Sekurkopia-dosiero

en: Comment=Troff Document with Manpage Macros
eo: Comment=Troff-dokumento kun "man"-makrooj

en: Comment=Troff Document
eo: Comment=Troff-dokumento

en: Comment=Lzopped Tar Archive
eo: Comment=Lzop-Tar-arĥivo

en: Comment=Kexi Project File
eo: Comment=Projektdosiero de Kexi

en: Comment=KPlato Project Management Document
eo: Comment=Projektadministrada dokumento de KPlato

en: Comment=Kugar Archive File
eo: Comment=Kugar-arĥivo

en: Comment=DER, PEM, or Netscape Encoded X.509 Certificate
eo: Comment=DERe, PEMe aŭ Netskape ĉifrita X.509-atestilo

en: Comment=Empty Document
eo: Comment=Malplena dokumento

en: Comment=Zip Archive
eo: Comment=Zip-arĥivo

en: Comment=Zoo Archive
eo: Comment=Zoo-arĥivo

en: Comment=XHTML Family Document
eo: Comment=Dokumento de XHTML-familio

en: Comment=XML Document
eo: Comment=XML-dokumento

en: Comment=AAC Sound
eo: Comment=AAC-sono

en: Comment=Dolby AC3 Sound
eo: Comment=Dolby-AC3-sono

en: Comment=ULAW (Sun) Audio
eo: Comment=ULAW (Sun) sondosiero

en: Comment=MPEG-4 Audio
eo: Comment=MPEG4-sondosiero

en: Comment=MPEG Audio
eo: Comment=MPEG-sondosiero

en: Comment=Streaming MPEG Layer 3 Audio
eo: Comment=elsendata MPEG-3-sondosiero

en: Comment=C64 SID Music
eo: Comment=C64-SID-sono

en: Comment=RealAudio File
eo: Comment=RealAŭdio-dosiero

en: Comment=Ogg Vorbis Audio
eo: Comment=Ogg-Vorbis-sonoro

en: Comment=PCM Audio
eo: Comment=PCM-sondosiero

en: Comment=AIFF/Amiga Audio
eo: Comment=AIFF/Amiga-sondosiero

en: Comment=FLAC Audio
eo: Comment=FLAC-sono

en: Comment=Matroska Audio
eo: Comment=Matroska-sono

en: Comment=MIDI Audio
eo: Comment=MIDI-sondosiero

en: Comment=Amiga Soundtracker Audio
eo: Comment=Amiga soundtracker - sondosiero

en: Comment=MPEG Layer 2 Audio
eo: Comment=MPEG-2-sondosiero

en: Comment=MPEG Layer 3 Audio
eo: Comment=MPEG-3-sondosiero

en: Comment=Windows Media Audio
eo: Comment=Vindoza Meta-sondosiero

en: Comment=Musepack Audio
eo: Comment=Musepack-sondosiero

en: Comment=Ogg FLAC Audio
eo: Comment=OGG-FLAC-sono

en: Comment=MP3 ShoutCast Playlist
eo: Comment=MP3 - ludlisto

en: Comment=Speex Audio
eo: Comment=Speex-sono

en: Comment=WAV Audio
eo: Comment=WAV-sondosiero

en: Comment=Computer Graphics Metafile
eo: Comment=CGM-grafiko

en: Comment=CCITT G3 Fax
eo: Comment=CCITT-g3-faksdosiero

en: Comment=GIF Image
eo: Comment=GIF-grafiko

en: Comment=JPEG 2000 Image
eo: Comment=JPEG-2000-grafiko

en: Comment=JPEG Image
eo: Comment=JPEG-grafiko

en: Comment=PNG Image
eo: Comment=PNG-grafiko

en: Comment=Scalable Vector Graphics
eo: Comment=Pligrandigeblaj vektorgrafikoj

en: Comment=TIFF Image
eo: Comment=TIFF-grafiko

en: Comment=BMP Image
eo: Comment=BMP-grafiko

en: Comment=DirectDraw Surface
eo: Comment=Rekta desegnosurfaco

en: Comment=Encapsulated PostScript Image
eo: Comment=EPS-bildo

en: Comment=ILM EXR Image
eo: Comment=ILM-EXR-grafiko

en: Comment=Windows Icon
eo: Comment=Vindoza piktogramo

en: Comment=JNG Image
eo: Comment=JNG-grafiko

en: Comment=Microsoft Office Drawing
eo: Comment=MS-Oficeja desegno

en: Comment=PCX Image
eo: Comment=PCX-grafiko

en: Comment=PhotoCD Image
eo: Comment=Fotodisko-grafiko

en: Comment=Portable Bitmap Image
eo: Comment=Portebla grafiko (PBM)

en: Comment=Portable Graymap Image
eo: Comment=Portebla griza grafiko (PGM)

en: Comment=Portable Pixmap Image
eo: Comment=Portebla grafiko (PPM)

en: Comment=SGI Image (RGB)
eo: Comment=SGI-grafiko (rvb)

en: Comment=Truevision Targa Image
eo: Comment=TARGA-grafiko

en: Comment=Adobe Photoshop Image
eo: Comment=Adobe-Fotoŝopo-grafiko

en: Comment=QPicture Metafile
eo: Comment=Qt Meta-bildodosiero

en: Comment=Windows MetaFile
eo: Comment=Vindoza Meta-grafiko-dosiero

en: Comment=X BitMap Image
eo: Comment=XBitmap-grafiko

en: Comment=GIMP Native Image Format
eo: Comment=GIMP-grafiko

en: Comment=X11 Mouse Cursor
eo: Comment=X11-muskursoro

en: Comment=XFig File
eo: Comment=XFig-dosiero

en: Comment=X PixMap Image
eo: Comment=XPixmap-grafiko

en: Comment=Block Device
eo: Comment=blokaparato

en: Comment=Character Device
eo: Comment=signoaparato

en: Comment=Locked Folder
eo: Comment=Ŝlosita dosierujo

en: Comment=Folder
eo: Comment=Dosierujo

en: Comment=Pipe
eo: Comment=Dukto

en: Comment=Socket
eo: Comment=Kontaktilo

en: Comment=Usenet News Message
eo: Comment=Diskutgrupa mesaĝo

en: Comment=Email Message
eo: Comment=Retpoŝta mesaĝo

en: Comment=VRML Model
eo: Comment=VRML-Modelo

en: Comment=Compound Document
eo: Comment=Kombinita-dokumento

en: Comment=Stream of Data (Server Push)
eo: Comment=Datumfluo (servosendata)

en: Comment=iCalendar File
eo: Comment=iKalendara dosiero

en: Comment=Cascading Style Sheet
eo: Comment=CSS - Stildifino

en: Comment=DocBook Document
eo: Comment=DocBook-dokumento

en: Comment=Lightly Enriched Text Document
eo: Comment=Iomete riĉigita tekstdokumento

en: Comment=HTML Document
eo: Comment=HTML-dokumento

en: Comment=Plain Text Document
eo: Comment=Plena teksto

en: Comment=Resource Description Framework File
eo: Comment=Risurcopriskriba kradodosiero (RTF)

en: Comment=RDF Site Summary
eo: Comment=Resumo pri la RTF-retejo

en: Comment=RTF Document
eo: Comment=RTF-dokumento

en: Comment=SGML Document
eo: Comment=SGML-dokumento

en: Comment=WML Document
eo: Comment=WML-dokumento

en: Comment=Ada Source File
eo: Comment=Ada-fontoj

en: Comment=Bibliographic Data (Bibtex)
eo: Comment=Bibliografia datumo (bibtex)

en: Comment=C++ Header File
eo: Comment=C++-difindosiero

en: Comment=C++ Source File
eo: Comment=C++-fontkodo

en: Comment=C Header File
eo: Comment=C-difinoj

en: Comment=C Source File
eo: Comment=C-fontoj

en: Comment=Text File with Comma Separated Values
eo: Comment=Tekstdosiero (Komo-apartigitaj valoroj)

en: Comment=Differences Between Files
eo: Comment=Diferencoj inter dosieroj

en: Comment=Intel® Hexadecimal Object File Format
eo: Comment=Deksessuma objektdosierformo de Intel®

en: Comment=Java Source File
eo: Comment=Java-fontoj

en: Comment=File List (for the Kate File List Loader Plugin)
eo: Comment=Dosierlisto (por la "Kate"-dosierlista-kromaĵo)

en: Comment=LaTeX Document
eo: Comment=LaTeX-dokumento

en: Comment=LDAP Addressbook
eo: Comment=LDAPa adresaro

en: Comment=Application Log File
eo: Comment=Aplikaĵa protokoldosiero

en: Comment=Makefile
eo: Comment=Muntdosiero

en: Comment=Qt Meta Object File
eo: Comment=Qt Meta-objekt-dosiero

en: Comment=Internet Shortcut
eo: Comment=Interreta ligo

en: Comment=Objective-C Source File
eo: Comment=Objekt-C-fontoj

en: Comment=Pascal Source File
eo: Comment=Paskal-fontoj

en: Comment=Tcl File
eo: Comment=Tcl-dosiero

en: Comment=TeX File
eo: Comment=TeX-dosiero

en: Comment=vCalendar Interchange File
eo: Comment=Interŝanĝdosiero por vKalendaro

en: Comment=Electronic Business Card
eo: Comment=Elektronika Vizitkarto

en: Comment=XSL Formating Object File
eo: Comment=XSL-dosiero kun formatobjektoj

en: Comment=XSLT Stylesheet File
eo: Comment=XSLT-dosiero

en: Comment=Microsoft AVI Video
eo: Comment=Mikrosoft-AVI-video

en: Comment=MPEG-4 Video
eo: Comment=MPEG-4-video

en: Comment=MPEG Video
eo: Comment=MPEG-video

en: Comment=Quicktime Video
eo: Comment=Quicktime-video

en: Comment=RealVideo File
eo: Comment=RealVideo-dosiero

en: Comment=Autodesk's FLIC File
eo: Comment=Autodesk-FLIC-dosiero

en: Comment=Matroska Video
eo: Comment=Matroska-video

en: Comment=MNG Image
eo: Comment=MNG-grafiko

en: Comment=Windows Media Video
eo: Comment=Vindoza medidosiero

en: Comment=Ogg/Ogm Video
eo: Comment=Ogg/Ogm-video

en: Comment=Theora Video
eo: Comment=Theora-video

en: Comment=Icon Theme by Everaldo.com Design Studio
eo: Comment=Piktogrametoso de Everaldo.com Design Studio

en: Name=KDE-HiColor
eo: Name=KDE-multkolora
