desktop_kdebase - en to eo translation catalogue (1434 entries)

en: Name=Laptop
eo: Name=Portkomputilo

en: Name=Email
eo: Name=Retpoŝto

en: Comment=Configure your identity, email addresses, mail servers, etc.
eo: Comment=Via identeco, retpoŝtadreso, retpoŝtserviloj ktp.

en: Keywords=EMail,Mail,E-Mail,Address,Email server,IMAP,POP3,Local mailbox,mailbox,User Information,Reply Address,Server information,User Name,Passwords,Host,Current Profile,Profile,Organization,Incoming Host,Outgoing Host,Email Client
eo: Keywords=retpoŝto,poŝto,adreso,servilo,IMAP,POP,poŝtkesto,uzanto, respondadreso,servilo,pasvorto,agordo,organizaĵo,ricevo,sendo

en: Name=File Manager
eo: Name=Dosieradministrilo

en: Name=XML RPC Daemon
eo: Name=XML-RPC-demono

en: Name=Konqueror Browser
eo: Name=Konkeranto

en: Name=Passwords
eo: Name=Pasvortoj

en: Comment=Configure password settings
eo: Comment=Agordo de pasvortoj

en: Keywords=Passwords,kdesu,Echo characters,Remember passwords,Timeout
eo: Keywords=pasvorto,kdesu,eĥosigno,memoru pasvorton,tempolimo

en: Name=User Account
eo: Name=Uzantkonto

en: Comment=Change your account information
eo: Comment=Ŝanĝu viajn kontajn informojn

en: Keywords=Passwords,Password,Change Password,Icon,face,kdm,User Name,Name,Account
eo: Keywords=Pasvortoj,Pasvorto,Ŝanĝu la pasvorton,Piktogramo,vizaĝo,kdm,Uzantnomo,Nomo,Konto

en: Name=Virtual Desktops
eo: Name=Virtualaj Tabuloj

en: Name=Development
eo: Name=Programado

en: Name=Editors
eo: Name=Redaktiloj

en: Name=Edutainment
eo: Name=Amuzedukado

en: Name=Arcade
eo: Name=Arkado

en: Name=Board Games
eo: Name=Tabuloludoj

en: Name=Card Games
eo: Name=Kartludoj

en: Name=Games for Kids
eo: Name=Ludoj por infanoj

en: Name=Rogue-like Games
eo: Name=Filudoj

en: Name=Tactics & Strategy
eo: Name=Taktikoj & Strategioj

en: Name=Games
eo: Name=Ludoj

en: Name=Graphics
eo: Name=Grafiko

en: Name=Information
eo: Name=Informoj

en: Name=Terminal Applications
eo: Name=Terminal-Aplikaĵoj

en: Name=Internet
eo: Name=Interreto

en: Name=KDE Menu
eo: Name=KDEa Menuo

en: Name=More Applications
eo: Name=Pluaj aplikaĵoj

en: Name=Multimedia
eo: Name=Plurmedio

en: Name=Office
eo: Name=Laborejo

en: Name=Science & Math
eo: Name=Scienco kaj Matematiko

en: Name=Regional & Accessibility
eo: Name=Regiono & Alirebleco

en: Name=KDE Components
eo: Name=KDEaj komponentoj

en: Name=Desktop
eo: Name=Tabulo

en: Name=Appearance & Themes
eo: Name=Aspekto & Etosoj

en: Name=Internet & Network
eo: Name=Reto & Interreto

en: Name=Peripherals
eo: Name=Periferaĵoj

en: Name=Power Control
eo: Name=Elektrostirilo

en: Name=Security & Privacy
eo: Name=Sekureco & Privateco

en: Name=Sound & Multimedia
eo: Name=Sonoro & Plurmedio

en: Name=System Administration
eo: Name=Sistemadministrado

en: Name=Web Browser
eo: Name=TTT-legilo

en: Name=Settings-Modules
eo: Name=Agordomoduloj

en: Name=Settings
eo: Name=Agordo

en: Name=Screen Savers
eo: Name=Ekrankurtenoj

en: Comment=Screen saver demos
eo: Comment=Demonstro de la ekrankurtenoj

en: Name=System
eo: Name=Sistemo

en: Name=Toys
eo: Name=Amuzaĵoj

en: Name=Lost & Found
eo: Name=Perdita kaj trovita

en: Name=Accessibility
eo: Name=Alirebleco

en: Name=X-Utilities
eo: Name=X-Utilaĵoj

en: Comment=X Window Utilities
eo: Comment=Utilaĵoj por la X-Fenestrosistemo

en: Name=Utilities
eo: Name=Utilaĵoj

en: Comment=Utilities
eo: Comment=Utilaĵoj

en: Name=GNU Debugger
eo: Name=GNUa Erarserĉilo

en: Comment=Text based debugger from GNU in a konsole
eo: Comment=Tekstbazita GNU-erarserĉilo en konzolo

en: Name=Developer
eo: Name=Programisto

en: Comment=Settings preferred for developers
eo: Comment=Agordo destinita por programistoj

en: Name=The application %progname (%appname), pid %pid, crashed and caused the signal %signum (%signame).
eo: Name=La aplikaĵo %progname (%appname), procezo-n-ro %pid, mortis kaj kaŭzis la signalon %signum (%signame).

en: Name=You might want to fix your program. Take a look at the backtrace tab.
eo: Name=Eble vi volas korekti vian programon. Rigardu sur la paĝon Reŝpurado.

en: Comment=Illegal instruction.
eo: Comment=Nevalida instrukcio.

en: Comment=Aborted.
eo: Comment=Rompita.

en: Comment=Floating point exception.
eo: Comment=Escepto ĉe kalkulado kun realaj nombroj.

en: Comment=Invalid memory reference.
eo: Comment=Nevalida memoro-referenco.

en: Name=Unknown
eo: Name=Nekonata

en: Comment=This signal is unknown.
eo: Comment=Ne konata signalo.

en: Name=End user
eo: Name=Uzanto

en: Comment=Settings preferred for end users
eo: Comment=Agordo destinita por uzantoj

en: Name=The application %progname (%appname) crashed and caused the signal %signum (%signame).
eo: Name=La aplikaĵo %progname (%appname) mortis kaj kaŭzis la signalon %signum (%signame).

en: Name=You might want to send a bug report for this application. Check if it is listed on http://bugs.kde.org, otherwise mail the author. Please include as much information as possible, maybe the original documents. If you have a way to reproduce the error, include this also.
eo: Name=Vi povus sendi eraroraporton pri ĉi tiu aplikaĵo. Kontrolu ĉu la listo ĉe http://bugs.kde.org jam enhavas ĝin, alie sendu retpoŝton al la aŭtoro. Bonvolu kunsendi tiom da informoj, kiom eblas, laŭeble la originalajn dokumentojn. Se vi trovis manieron reprodukti la eraron, bonvolu krome aldoni ĝin.

en: Comment=An application mostly receives the SIGILL signal due to a bug in the application. The application was asked to save its documents.
eo: Comment=Aplikaĵo normale ricevas la signalon SIGILL pro eraro en ĝi. La aplikaĵo provu sekurigi siajn dokumentojn.

en: Comment=An application terminates with a SIGABRT signal when it detects an internal inconsistency caused by a bug in the program.
eo: Comment=Aplikaĵo finiĝas per la signalo SIGABRT, kiam ĝi konstatas internan konfuzaĵon kaŭzitan de programeraro.

en: Comment=An application mostly receives the SIGFPE signal due to a bug in the application. The application was asked to save its documents.
eo: Comment=Aplikaĵo normale ricevas la signalon SIGFPE pro eraro en ĝi. La aplikaĵo provu sekurigi siajn dokumentojn.

en: Comment=An application mostly receives the SIGSEGV signal due to a bug in the application. The application was asked to save its documents.
eo: Comment=Aplikaĵo normale ricevas la signalon SIGSEGV pro eraro en ĝi. La aplikaĵo provu sekurigi ĝiajn dokumentojn.

en: Comment=Sorry, I do not know this signal.
eo: Comment=Pardonu, mi ne konas tiun signalon.

en: GenericName=Java IDE
eo: GenericName=Javo-programadomedio

en: Name=Forte
eo: Name=Forto

en: Name=Qt Assistant
eo: Name=Qt-Asistilo

en: GenericName=Document Browser
eo: GenericName=Dokumentorigardilo

en: GenericName=Data Display Debugger
eo: GenericName=Datummontra sencimigilo

en: Name=Qt Designer
eo: Name=Qt-Desegnilo

en: GenericName=Interface Designer
eo: GenericName=Interfacdesegnilo

en: Name=Qt DlgEdit
eo: Name=Qt-Dialogredaktilo

en: GenericName=Dialog Editor
eo: GenericName=Dialogredaktilo por Qt-programoj

en: Name=Eclipse
eo: Name=Eklipso

en: GenericName=Eclipse IDE
eo: GenericName=Programada Medio 'Eklipso'

en: Name=FormDesigner
eo: Name=Formulardesegnilo

en: GenericName=J2ME Toolkit
eo: GenericName=J2ME-ilaro

en: Name=Qt Linguist
eo: Name=Qt-Lingvisto

en: GenericName=Translation Tool
eo: GenericName=Tradukilo por Qt-programoj

en: GenericName=Palm/Wireless Emulator
eo: GenericName=Palmo/sendrata emulilo

en: Name=Pose
eo: Name=Pozo

en: Name=Sced
eo: Name=Scenodesegnilo

en: GenericName=Scene Modeler
eo: GenericName=Desegnilo por tridimensiaj scenoj

en: Name=ClanBomber
eo: Name=Klanbombanto

en: GenericName=Arcade Game
eo: GenericName=Arkadoludo

en: GenericName=Tetris-Like Game
eo: GenericName=Kahela ludo

en: Name=Frozen Bubble
eo: Name=Neŝanĝebla bobelo

en: Name=Gnibbles
eo: Name=Rodoj

en: GenericName=GNOME Nibbles Game
eo: GenericName=Gnoma Rodludo

en: Name=Gnobots II
eo: Name=Gnobotoj II

en: Name=Mures
eo: Name=Katenoj

en: Name=Super Methane Brothers
eo: Name=Supermetanaj fratoj

en: Name=Trophy
eo: Name=Trofeo

en: GenericName=Racing Game
eo: GenericName=Skikonkura ludo kun pingvino

en: Name=TuxRacer
eo: Name=Tuĉjoglitado

en: Name=XKobo
eo: Name=Kobo

en: Name=XSoldier
eo: Name=Soldato

en: Name=Alephone
eo: Name=Alefono

en: Comment=An open source version of Marathon Infinity for SDL
eo: Comment=Libera versio de "Marathon Infinity for SDL"

en: Name=Alephone - No OpenGL
eo: Name=Alefono - Nenia OpenGL

en: Comment=An open source version of Marathon Infinity for SDL that has Open GL disabled
eo: Comment=Libera versio de "Marathon Infinity for SDL", kiu ne uzas OpenGL

en: Name=Batallion
eo: Name=Bataliono

en: Name=Battleball
eo: Name=Batalpilko

en: GenericName=Ball Game
eo: GenericName=Pilkoludo

en: Name=cxhextris
eo: Name=Sestriso

en: Name=Rocks n Diamonds
eo: Name=Rokoj kaj diamantoj

en: GenericName=Tactical Game
eo: GenericName=Taktika ludo

en: Name=Scavenger
eo: Name=Stratbalaisto

en: Name=Gataxx
eo: Name=Gatakso

en: Name=GNOME Chess
eo: Name=Gnomŝako

en: Name=Glines
eo: Name=Glinioj

en: Name=GNOME Mahjongg
eo: Name=Gnom-Mahjongo

en: GenericName=Tile Game
eo: GenericName=Kahela ludo

en: Name=GNOME Mines
eo: Name=Gnoma minserĉanto

en: GenericName=Logic Game
eo: GenericName=Logikludo

en: Name=Gnotravex
eo: Name=Gnotravekso

en: Name=Gnotski
eo: Name=Gnotskio

en: GenericName=GNOME Klotski Game
eo: GenericName=Gnoma Klotski-ludo

en: Name=GNOME Stones
eo: Name=Gnomaj ŝtonoj

en: GenericName=Board Game
eo: GenericName=Tabuloludo

en: Name=Same GNOME
eo: Name=Gnoma samludo

en: Name=Xgammon
eo: Name=X-gamono

en: GenericName=Chess Game
eo: GenericName=Ŝakludo

en: Name=Xboard
eo: Name=X-Breto

en: Name=AisleRiot
eo: Name=Simpla

en: GenericName=Card Game
eo: GenericName=Kartludo

en: Name=FreeCell
eo: Name=Libera Ĉelo

en: Name=PySol
eo: Name=Soliterego

en: Name=XPat 2
eo: Name=X-Solitero 2

en: Name=Clanbomber
eo: Name=Bombanto

en: Name=ChessMail
eo: Name=Ŝakpoŝto

en: GenericName=Email for Chess
eo: GenericName=Retpoŝto por ŝako

en: GenericName=Arcade Emulator
eo: GenericName=Arkado-emulilo

en: Name=Qmamecat
eo: Name=QMamecat

en: Name=GTali
eo: Name=Gtalio

en: GenericName=Dice Game
eo: GenericName=Kuboludo

en: Name=Angband
eo: Name=Angbando

en: Comment=Dive into Angband and defeat Morgoth
eo: Comment=Eniru Angbandon kaj defiu Morgoton

en: Name=Moria
eo: Name=Morio

en: Comment=Dive into Moria and defeat the Balrog
eo: Comment=Eniru Morion kaj defiu la Balrogon

en: Name=NetHack
eo: Name=Rethako

en: GenericName=Quest Game
eo: GenericName=Serĉludo

en: Name=Rogue
eo: Name=Fripono

en: GenericName=The Original
eo: GenericName=La originalo

en: Name=ZAngband
eo: Name=Zangbando

en: GenericName=Defeat the Serpent of Chaos
eo: GenericName=Defiu la serpenton de la ĥaoso

en: Name=Freeciv
eo: Name=Libera Civilizludo

en: GenericName=Strategy Game
eo: GenericName=Strategiludo

en: Name=FreeCiv Server
eo: Name=Libera Civilizludo

en: Comment=A server for Free Civ
eo: Comment=servilo por FreeCiv

en: Name=XScorch
eo: Name=XSkorĉo

en: Comment=A free Scorched Earth clone for UNIX and X
eo: Comment=Libera klono de Bruligita Tero por unikso kaj X

en: Name=X Eyes
eo: Name=XOkuloj

en: Name=Tux
eo: Name=Tuĉjo

en: GenericName=Linux Mascot
eo: GenericName=La linuksa simbolbesto

en: Name=Defendguin
eo: Name=Pingvindefendo

en: GenericName=Game
eo: GenericName=Ludo

en: Name=Penguin Command
eo: Name=Pingvinkomando

en: Name=XShipWars
eo: Name=XŜipbatalo

en: Name=Electric Eyes
eo: Name=Elektraj okuloj

en: GenericName=Image Viewer
eo: GenericName=Bildorigardilo

en: Name=GPhoto
eo: Name=G-Foto

en: GenericName=Digital Camera Program
eo: GenericName=Ilo por ciferecaj fotiloj

en: Name=GNOME Color Selector
eo: Name=Gnoma kolorelektilo

en: Name=GNOME Icon Editor
eo: Name=Gnoma piktogramredaktilo

en: Name=Gqview
eo: Name=Gnoma bildrigardilo

en: GenericName=Image Browser
eo: GenericName=Bildrigardilo

en: Name=Sketch
eo: Name=Skeĉo

en: GenericName=Vector-based Drawing Program
eo: GenericName=Vektor-desegnilo

en: Name=Xpcd
eo: Name=X-Fotodisko

en: GenericName=PhotoCD Tools
eo: GenericName=Iloj por fotodiskoj

en: Name=Xwpick
eo: Name=X-Ekranfotilo

en: GenericName=Screen Capture Program
eo: GenericName=Ekranfota programo

en: Name=X Bitmap
eo: Name=X-Grafiko

en: GenericName=Bitmap Creator
eo: GenericName=Bildopentrilo

en: GenericName=3D Modeler/Renderer
eo: GenericName=Desegnilo/bildigilo por tridimensiaj scenoj

en: Name=GhostView
eo: Name=Postskriptrigardilo

en: GenericName=PostScript Viewer
eo: GenericName=Rigardilo por Postskripto

en: Name=Gimp
eo: Name=Gimpo

en: GenericName=Image Manipulation Program
eo: GenericName=Bildmanipulilo

en: GenericName=Postscript Viewer
eo: GenericName=Rigardilo por Postskripto

en: GenericName=Vector Drawing
eo: GenericName=Desegnaĵoj

en: GenericName=Drawing Program
eo: GenericName=Desegnilo

en: Name=X DVI
eo: Name=XDVI

en: GenericName=DVI Viewer
eo: GenericName=DVI-rigardilo

en: Name=Xfig
eo: Name=XDesegno

en: Name=X Paint
eo: Name=XPentro

en: GenericName=Paint Program
eo: GenericName=Pentrilo

en: GenericName=Picture Viewer
eo: GenericName=Bildorigardilo

en: Name=BlueFish
eo: Name=Blufiŝo

en: GenericName=HTML Editor
eo: GenericName=HTML-redaktilo

en: Name=Dpsftp
eo: Name=DPS-FTP

en: Name=DrakSync
eo: Name=Dosierujosinkronigilo

en: Name=Evolution
eo: Name=Evoluo

en: GenericName=Mail Client
eo: GenericName=Legi kaj sendi retpoŝton

en: Name=Faces
eo: Name=Facoj

en: GenericName=Mail Alert
eo: GenericName=Retpoŝtavertilo

en: Name=Fetchmailconf
eo: Name=Poŝtprenilo

en: GenericName=Fetchmail Configuration
eo: GenericName=Agordilo por la poŝtprenilo "fetchmail"

en: Name=Gabber
eo: Name=Gabero

en: GenericName=Instant Messenger
eo: GenericName=Rapidmesaĝilo

en: Name=Galeon
eo: Name=Galeono

en: GenericName=Web Browser
eo: GenericName=TTT-legilo

en: Name=GNOMEICU
eo: Name=Gnomikuo

en: Name=Netscape Messenger
eo: Name=Netskapomesaĝilo

en: Name=Nmapfe
eo: Name=Pordesplorilo

en: GenericName=Port Scanner
eo: GenericName=Programo por eltrovi malfermitajn pordojn de komputilo

en: Name=Pan
eo: Name=Forumilo

en: GenericName=Usenet News Reader
eo: GenericName=Programo por legi kaj afiŝi en diskurforumoj

en: Name=Sylpheed
eo: Name=Silfedo

en: Name=Links
eo: Name=Ligoj

en: Name=Lynx
eo: Name=Linko

en: GenericName=FTP Client
eo: GenericName=FTP-kliento

en: Name=Lftp
eo: Name=L-FTP

en: Name=Mutt
eo: Name=Retpoŝtilo Mutt

en: Name=NcFTP
eo: Name=NcFtp

en: Name=Pine
eo: Name=Pino

en: GenericName=SILC Client
eo: GenericName=SILC-kliento

en: Name=Slrn
eo: Name=Slrn-novaĵprezentilo

en: GenericName=News Reader
eo: GenericName=Legilo por diskutrondoj

en: GenericName=Direct Connect Clone
eo: GenericName=Klono de Direct Connect

en: Name=eDonkey2000 GTK+ Core Controller
eo: Name=eDonkey2000 GTK+ Kernadaptilo

en: Name=Epiphany
eo: Name=Epifano

en: GenericName=Network Analyzer
eo: GenericName=Retanalizilo

en: Name=gFTP
eo: Name=G-Ftp

en: Name=Gaim
eo: Name=Gamo

en: GenericName=Video Conferencing
eo: GenericName=Videokonferencoj

en: Name=GNOME Talk
eo: Name=Gnoma babililo

en: Name=GNOME Telnet
eo: Name=Gnoma telneto

en: Name=KNews
eo: Name=Novaĵoj

en: Name=Licq
eo: Name=LICQ

en: Name=MLDonkey GTK+ Core Controller
eo: Name=MLDonkey GTK+ Kernadaptilo

en: Name=Firefox
eo: Name=Mozilo Fajrovulpo

en: Name=Thunderbird
eo: Name=Mozilo Tondrobirdo

en: Name=Mozilla
eo: Name=Mozilo

en: Name=Netscape
eo: Name=Netskapo

en: Name=Netscape6
eo: Name=Netskapo 6

en: Name=Opera
eo: Name=Opero

en: Name=X Biff
eo: Name=XBifo

en: Name=XChat
eo: Name=XKlaĉilo

en: Name=XFMail
eo: Name=XfPoŝto

en: Name=X FTP
eo: Name=XFtp

en: Name=Aumix
eo: Name=Sonmiksilo

en: GenericName=Audio Mixer
eo: GenericName=Miksilo por sonoroj

en: Name=Grip
eo: Name=Gripo

en: GenericName=CD Player/Ripper
eo: GenericName=Ludilo kaj ellegilo por muzikaj lumdiskoj

en: Name=MP3 Info
eo: Name=MP3-informo

en: Name=XMovie
eo: Name=X-Filmludilo

en: GenericName=Video Player
eo: GenericName=Ludilo por videofilmoj

en: GenericName=VideoText Viewer
eo: GenericName=Videotekstrigardilo

en: Name=AlsaMixerGui
eo: Name=GUI de sonora miksilo

en: GenericName=Alsa Mixer Frontend
eo: GenericName=Miksilo por sonoroj

en: Name=Audacity
eo: Name=Aŭdaco

en: GenericName=Audio Editor
eo: GenericName=Sonora redaktilo

en: GenericName=AVI Video Player
eo: GenericName=Ludilo por AVI-videofilmoj

en: Name=Aviplay
eo: Name=AVI-ludilo

en: Name=Broadcast 2000
eo: Name=Dissendo 2000

en: GenericName=Audio and Video IDE
eo: GenericName=Redaktilo por sonoro kaj filmo

en: Name=EnjoyMPEG
eo: Name=MPEG-Ludilo

en: GenericName=MPEG Player
eo: GenericName=Ludilo por MPEG-dosieroj

en: Name=Jazz
eo: Name=Ĵazo

en: GenericName=Sound Processor
eo: GenericName=Sonorprocezilo

en: Name=MPlayer
eo: Name=M-Ludilo

en: Name=MpegTV
eo: Name=MPEG-TV-ludilo

en: GenericName=DVD Player
eo: GenericName=Ludilo por muzikaj lumdiskoj

en: GenericName=MOV Video Player
eo: GenericName=Ludilo por MOV-videofilmoj

en: Name=OQTPlayer
eo: Name=OQT-Ludilo

en: Name=RealPlayer
eo: Name=Son-/Filmfluludilo

en: Name=reZound
eo: Name=Sonoro

en: Name=Slab
eo: Name=Sonlaborejo

en: GenericName=Audio Recorder
eo: GenericName=Sonorregistrilo

en: Name=Sweep
eo: Name=Balau

en: GenericName=Watch TV!
eo: GenericName=Televidprogramo

en: Name=XCam
eo: Name=X-Fotilo

en: GenericName=Camera Program
eo: GenericName=Fotilo-programo

en: GenericName=Playlist Tool
eo: GenericName=Ludlisto-programo

en: Name=Enqueue in XMMS
eo: Name=Enqueue en XMMS

en: GenericName=Multimedia Player
eo: GenericName=Plurmedia ludilo

en: Name=Applix
eo: Name=Aplikso

en: GenericName=Office Suite
eo: GenericName=Oficejoprogramaro

en: Name=Dia
eo: Name=Diagramilo

en: GenericName=Program for Diagrams
eo: GenericName=Programo por fari diagramojn

en: Name=GNOME-Cal
eo: Name=Gnoma kalendaro

en: GenericName=Personal Calendar
eo: GenericName=Persona kalendaro

en: Name=GNOME-Card
eo: Name=Gnoma kontaktilo

en: GenericName=Contact Manager
eo: GenericName=Kontaktadministrilo

en: Name=GNOME Time Tracker
eo: Name=Gnoma labortempomezurilo

en: Name=Gnumeric
eo: Name=Gnumeriko

en: GenericName=Spread Sheet
eo: GenericName=Tabelkalkulilo

en: Name=Guppi
eo: Name=Gupio

en: Name=Ical
eo: Name=I-Kalendaro

en: GenericName=Calendar Program
eo: GenericName=Kalendara programo

en: GenericName=Word Processor
eo: GenericName=Verkilo

en: GenericName=Personal Accounting Tool
eo: GenericName=Persona kontilo

en: Name=AbiWord
eo: Name=Abi-Verkilo

en: Name=Acrobat Reader
eo: Name="Acrobat"-Legilo

en: GenericName=PDF Viewer
eo: GenericName=PDF-rigardilo

en: GenericName=Finance Manager
eo: GenericName=Financadministrilo

en: GenericName=Project Manager
eo: GenericName=Projektadministrilo

en: Name=Netscape Addressbook
eo: Name=Netskapa adresaro

en: GenericName=Calendar Manager
eo: GenericName=Kalendara programo

en: GenericName=Bibliographic Database
eo: GenericName=Bibliografia datumbazo

en: Name=Pybliographic
eo: Name=Bibliografiilo

en: GenericName=Desktop Publishing
eo: GenericName=DTP-programo

en: Name=X PDF
eo: Name=XPDF

en: Name=Terminal
eo: Name=Terminalo

en: GenericName=Terminal Program
eo: GenericName=Terminalimitaĵo

en: Name=Procinfo
eo: Name=Procezoinformo

en: GenericName=System Process Information
eo: GenericName=Informo pri procezoj

en: GenericName=ouR eXtended Virtual Terminal
eo: GenericName=Nia pli ampleksigita virtuala terminalo (rxvt)

en: Name=Vmstat
eo: Name=Memorostatistiko

en: GenericName=Virtual Memory Statistics
eo: GenericName=Statistiko pri la uzo de virtuala memoro

en: Name=Citrix ICA Client
eo: Name=Citrix ICA kliento

en: GenericName=WTS Client
eo: GenericName=WTS-kliento

en: Name=EditXRes
eo: Name=Aspektoredaktilo

en: GenericName=X Resource Editor
eo: GenericName=X-rimedoj, t.e. stiloj de fenestroj ktp.

en: Name=SAM System-Administration
eo: Name=SAM Sistemadministrilo

en: GenericName=Run Windows Programs
eo: GenericName=Lanĉu Vindozaj Programoj

en: Name=X osview
eo: Name=XOperaciumrigardo

en: GenericName=System Monitor
eo: GenericName=Sistemstato-programo

en: Name=Emacs
eo: Name=Emakso

en: GenericName=Text Editor
eo: GenericName=Tekstredaktilo

en: Name=Vi IMproved
eo: Name=VIM

en: Name=Lucid Emacs
eo: Name=L-Emakso

en: Name=Pico
eo: Name=Piko

en: Name=X Editor
eo: Name=XRedaktilo

en: Name=X Emacs
eo: Name=XEmakso

en: GenericName=GNU Krell Monitors
eo: GenericName=GNU ekranoj

en: Name=GNOME Who
eo: Name=Gnoma Kiu

en: GenericName=System Info Tool
eo: GenericName=Sistemstato-programo

en: Name=System Info
eo: Name=Sisteminformo

en: Name=System Log Viewer
eo: Name=Sistemprotokol-rigardilo

en: Name=Calctool
eo: Name=Kalkulilo

en: GenericName=Calculator
eo: GenericName=Kalkulilo

en: Name=E-Notes
eo: Name=E-Notoj

en: GenericName=Personal Notes
eo: GenericName=Personaj notoj

en: Name=OClock
eo: Name=Horloĝo

en: GenericName=Clock
eo: GenericName=Iu horloĝo

en: Name=X-Gnokii
eo: Name=X-Gnotskio

en: GenericName=Mobile Phone Management Tool
eo: GenericName=Ilo por administrado de poŝtelefonoj

en: Name=X Kill
eo: Name=X-Mortigo

en: GenericName=Window Termination Tool
eo: GenericName=Ilo por mortigi programfenestrojn

en: Name=X Refresh
eo: Name=X-Refreŝigo

en: GenericName=Refresh Screen
eo: GenericName=Ekranrefreŝigo

en: GenericName=Network Tool
eo: GenericName=Retanalizilo

en: Name=X Calc
eo: Name=XKalkulilo

en: Name=X Clipboard
eo: Name=XPoŝo

en: GenericName=Clipboard Viewer
eo: GenericName=Rigardilo por la X-poŝenhavo

en: Name=X Clock
eo: Name=XHorloĝo

en: Name=X Console
eo: Name=XKonzolo

en: GenericName=Console Message Viewer
eo: GenericName=Rigardilo por Konzolo-mesaĝoj

en: Name=X Load
eo: Name=XŜarĝo

en: GenericName=Monitors System Load
eo: GenericName=Montras la sistemŝarĝon

en: Name=X Magnifier
eo: Name=X-Pligrandigilo

en: GenericName=Desktop Magnifier
eo: GenericName=Tabula pligrandigilo

en: Name=X Terminal
eo: Name=XTerminalo

en: Name=Menu Updating Tool
eo: Name=Aktualigi la K-Menuaron

en: GenericName=Advanced Text Editor
eo: GenericName=Pli bona Tekstredaktilo

en: Name=Kate
eo: Name=Kodredaktilo

en: Comment=Kate Plugin
eo: Comment=Kodredaktila kromaĵo

en: Name=KWrite
eo: Name=Malnova simpla kodredaktilo

en: Name=KDE Accessibility Tool
eo: Name=KDE-ilo por Alirebleco

en: Comment=Improve accessibility for disabled persons
eo: Comment=Plibonigita alirebleco por handikapitoj

en: Keywords=access,accessibility,deaf,impaired,bell,audible bell,visible bell,Keyboard,keys,sticky keys,bounce keys,slow keys,mouse navigation,num pad
eo: Keywords=aliro,handikapito,malhelpito,pepo,videbla pepo,klavaro,klavoj,klavfikso, musnavigado,nombroklavaro

en: Name=Sound System
eo: Name=Sonoro Sistemo

en: Comment=Sound System Configuration
eo: Comment=Agordo de la sonorservo

en: Keywords=aRts,Sound Server,artsd,Audio,Sound,startup,network transparency,transparency,priority,duplex,full duplex,response time,Mixer,Volume,KMix,Mix,login,MIDI,synthesizer,music
eo: Keywords=aRts,sonorservo,sonoj,artsd,lanĉo,reto,prioritato,dudirekta,reagtempo,Miksilo,KMix,Mix,MIDI,muziko

en: Name=Background
eo: Name=Fono

en: Comment=Change the background settings
eo: Comment=Ŝanĝu la agordon de la fono

en: Keywords=background,desktops,colors,colours,images,wallpapers,blending,balance,cache,multiple wallpapers,pixmap
eo: Keywords=fono,tabuloj,koloroj,bildoj,tapetoj,kolorŝanĝo,tenejo,rastrobildo

en: Name=System Bell
eo: Name=Sistempepo

en: Comment=System Bell Configuration
eo: Comment=Agordo de la sistempepo

en: Keywords=Bell,Audio,Sound,Volume,Pitch,Duration
eo: Keywords=pepo,sonoro,sono,aŭdio,alteco,daŭro

en: Name=Date & Time
eo: Name=Dato kaj Tempo

en: Comment=Date and time settings
eo: Comment=Agordo de dato kaj tempo

en: Keywords=clock,date,time,time zone
eo: Keywords=horloĝo,dato,tempo,tempozono

en: Name=Colors
eo: Name=Koloroj

en: Comment=Color settings
eo: Comment=Agordo de la koloroj

en: Keywords=colors,colours,scheme,contrast,Widget colors,Color Scheme
eo: Keywords=koloroj,skemo,kontrasto,fenestraĵo-koloroj,koloraro

en: Name=A nice name you have chosen for your interface
eo: Name=Plaĉa nomo, kiun vi elektis por via interfaco

en: Comment=A helpful description of the interface for the top right info box
eo: Comment=helpema priskribo de le interfaco de la supre-dekstra infolistelo

en: Name=Component Chooser
eo: Name=Component Elektilo

en: Comment=Choose the default components for various services
eo: Comment=Elektu la normajn partojn por malsamaj servoj

en: Keywords=components,component chooser,resources, email client, terminal emulator
eo: Keywords=partoj,partelektilo,risurco,uzanta retpoŝtilo,terminalo,imitilo

en: Comment=Here you can configure your default web browser. All KDE applications in which you can select hyperlinks should honor this setting.
eo: Comment=Tiu servo ebligas, ke vi elektas vian norman vidigilon. Ĉiuj KDEa aplikaĵoj, kiuj necesas vidigilon, uzos tiun agordon.

en: Name=Email Client
eo: Name=Retpoŝtkliento

en: Comment=This service allows you to configure your default email client. All KDE applications which need access to an email client application should honor this setting.
eo: Comment=Tiu servo ebligas, ke vi elektas vian norman retpoŝtilon. Ĉiuj KDEa aplikoj, kiuj necesas retpoŝtilon, uzos tiun agordon.

en: Name=Terminal Emulator
eo: Name=Terminalimitaĵo

en: Comment=This service allows you to configure your default terminal emulator. All KDE applications which invoke a terminal emulator application should honor this setting.
eo: Comment=Tiu servo ebligas, ke vi elektas vian norman terminalon. Ĉiuj KDEa aplikoj, kiuj necesas retpoŝtilon, uzos tiun agordon.

en: Name=Crypto
eo: Name=Ĉifrado

en: Comment=Configure SSL, manage certificates, and other cryptography settings
eo: Comment=Agordo de SSL, administrado de atestiloj ktp.

en: Keywords=Crypto,Krypto,Cryptography,encryption,SSL,https,certificates,ciphers,TLS,secure,security
eo: Keywords=ĉifrado,SSL,HTTPS,atestoj,ĉifroj,TLS,sekureco

en: Name=Stylesheets
eo: Name=Stildifinoj

en: Comment=Configure the stylesheets used to render web pages
eo: Comment=Agordo de la stildifinoj por HTML-prezento

en: Keywords=CSS,HTML,style,stylesheet,accessibility
eo: Keywords=CSS,HTML,stilo,stildifino,alirebleco

en: Name=Display
eo: Name=Vidigilo

en: Comment=Display Settings
eo: Comment=Vidigila Agordo

en: Name=Web Shortcuts
eo: Name=TTT Klavokombinoj

en: Comment=Configure enhanced browsing
eo: Comment=Agordo de rapidserĉo, ŝlosilvortoj ktp.

en: Keywords=Enhanced Browsing,Browsing,WWW,Internet,Internet Keywords,Internet Filters,Network,Search Engines,Shortcuts
eo: Keywords=progresintoj,TTT,krozado,WWW,Interreto,filtrilo,reto,serĉiloj,mallongigoj

en: Name=InternetKeywordsFilter
eo: Name=Filtrilo por interretaj ŝlosilvortoj

en: Name=SearchKeywordsFilter
eo: Name=Filtrilo por serĉaj ŝlosilvortoj

en: Comment=Search Engine
eo: Comment=Serĉilo

en: Name=Acronym Database
eo: Name=Mallongigo-datumbazo

en: Name=Alexa
eo: Name=Aleksa

en: Name=Alexa URL
eo: Name=Aleksa ligo

en: Name=AllTheWeb fast
eo: Name=La tuta teksaĵo rapide

en: Name=AltaVista
eo: Name=Altavisto

en: Name=All Music Guide
eo: Name=Konciza gvidlibro

en: Name=KDE App Search
eo: Name=KDE app-serĉo

en: Name=AustroNaut
eo: Name=Aŭstronaŭto

en: Name=Debian Backports Search
eo: Name=Retradukaĵa serĉo de Debiano

en: Name=KDE Bug Database Fulltext Search
eo: Name=Plenteksta serĉo en la KDEa Erarodatumbazo

en: Name=KDE Bug Database Bug Number Search
eo: Name=Serĉo laŭ numero en la KDEa Erarodatumbazo

en: Name=QRZ.com Callsign Database
eo: Name=Voksigno-datumbazo ĉe QRZ.com

en: Name=CiteSeer: Scientific Literature Digital Library
eo: Name=CiteSeer: Sciencoliteratura biblioteko cifereca

en: Name=CPAN - Comprehensive Perl Archive Network
eo: Name=CPAN - Ampleksa Perl-arĥiv-reto

en: Name=CTAN - Comprehensive TeX Archive Network
eo: Name=CTAN - Ampleksa TeX-arĥiv-reto

en: Name=CTAN Catalog
eo: Name=CTAN-Katalogo

en: Name=Debian BTS Bug Search
eo: Name=Eraroserĉo de Debiano

en: Name=Debian Package Search
eo: Name=Pakaĵa serĉo de Debiano

en: Name=Open Directory
eo: Name=Malfermu dosierujon

en: Name=DocBook - The Definitive Guide
eo: Name=DocBook - La definitiva manlibro

en: Name=Digital Object Identifier
eo: Name=Cifereca objektnomo

en: Name=WordReference.com Translation: English to Spanish
eo: Name=WordReference.com Traduko: angla al hispana

en: Name=WordReference.com Translation: English to French
eo: Name=WordReference.com Traduko: angla al franca

en: Name=WordReference.com Translation: English to Italian
eo: Name=WordReference.com Traduko: angla al itala

en: Name=WordReference.com Translation: Spanish to English
eo: Name=WordReference.com Traduko: hispana al angla

en: Name=Excite
eo: Name=Ekscito

en: Name=Free On-Line Dictionary of Computing
eo: Name=Libera reta vortaro de komputado

en: Name=WordReference.com Translation: French to English
eo: Name=WordReference.com Traduko: franca al angla

en: Name=FreeDB
eo: Name=Libera Civilizludo

en: Name=Google Advanced Search
eo: Name=Detala serĉo ĉe "Google"

en: Name=Google Groups
eo: Name=Forumserĉo ĉe "Google"

en: Name=Google Image Search
eo: Name=Bildoserĉo ce "Google"

en: Name=Google (I'm Feeling Lucky)
eo: Name=Google (je bonŝanco)

en: Name=Google News
eo: Name=Google Novaĵoj

en: Name=Gracenote
eo: Name=Ornamaĵo

en: Name=HyperDictionary.com Thesaurus
eo: Name=HyperDictionary.com-tezaŭro

en: Name=Internet Movie Database
eo: Name=Reta Filmdatumbazo

en: Name=WordReference.com Translation: Italian to English
eo: Name=WordReference.com Traduko: itala al angla

en: Name=Ask Jeeves
eo: Name=Demandu Jeeves

en: Name=KataTudo
eo: Name=Katatudo

en: Name=KDE API Documentation
eo: Name=KDE API Dokumentaro

en: Name=LEO-Translate
eo: Name=LEO-Tradukilo

en: Name=Mamma - Mother of all Search Engines
eo: Name=Mamma - Patrino de ĉiuj retserĉiloj

en: Name=Microsoft Developer Network Search
eo: Name=Serĉo en la Mikrosofta-programisto-reto

en: Name=Telephonebook Search Provider
eo: Name=Telefonlibro-serĉprovizanto

en: Name=Teletekst Search Provider
eo: Name=Teletekst-serĉprovizanto

en: Name=OpenPGP Key Search
eo: Name=OpenPGP-serĉo

en: Name=PHP Search
eo: Name=PHP-serĉo

en: Name=Python Reference Manual
eo: Name=Pitono-manlibro

en: Name=Latest Qt Online Documentation
eo: Name=La plej aktuala reta QT Dokumentaro

en: Name=Dictionary of the Spanish Academy (RAE)
eo: Name=Vortaro de la Reĝa Akademio Hispana

en: Name=IETF Requests for Comments
eo: Name=IETF-Komentodokumento (RFC)

en: Name=RPM-Find
eo: Name=RPM-trovilo

en: Name=Ruby Application Archive
eo: Name=Aplikaĵoaĥivo por "Ruby"

en: Name=GO.com
eo: Name=Go.com

en: Name=SourceForge
eo: Name=Programforĝejo

en: Name=Merriam-Webster Thesaurus
eo: Name=Merriam - Webster-tezaŭro

en: Name=Merriam-Webster Dictionary
eo: Name=Merriam - Webster-vortaro

en: Name=Whatis Query
eo: Name=Kio-estas-demando

en: Name=Wikipedia - The Free Encyclopedia
eo: Name=Vikipedio - la libera enciklopedio

en: Name=WordReference.com English Dictionary
eo: Name=WordReference.com angla vortaro

en: Name=LocalDomainFilter
eo: Name=LokaRetejo-filtrilo

en: Name=ShortURIFilter
eo: Name=Mallonga URI-filtrilo

en: Comment=Settings for display power management
eo: Comment=Agordo por de la elektrouzado de via ekrano

en: Keywords=energy,saver,apm,acpi,dpms,timeout,blanking,stand by,suspend,power
eo: Keywords=energio,sekurigo,APM,ACPI,tempolimo,ekrano,kurteno,nigrigo, dormigo,malŝalto

en: Name=File Associations
eo: Name=Dosiertipoj

en: Comment=Configure file associations
eo: Comment=Agordu de ligo de programoj al dosiertipoj

en: Keywords=Filetypes,File Associations,Mime Types,File Patterns,Files,Pattern
eo: Keywords=dosiertipoj,asocioj,MIME,dosieroj,ŝablonoj,dosieroj,MIME-tipoj

en: Name=Fonts
eo: Name=Tiparoj

en: Comment=Font settings
eo: Comment=Tiparagordo

en: Keywords=fonts,font size,styles,charsets,character sets,panel,kicker,control panel,desktops,FileManager,Toolbars,Menu,Window Title,Title
eo: Keywords=tiparo,grandeco,stilo,signaro,panelo,lanĉilo,stirpanelo,tabuloj,dosieradministrilo,illistelo,menuo,fenestrotitolo,titolo

en: Name=Icons
eo: Name=Piktogramoj

en: Comment=Customize KDE Icons
eo: Comment=Agordo de KDE-piktogramoj

en: Keywords=icons,effects,size,hicolor,locolor
eo: Keywords=piktogramoj,efektoj,grandeco,koloro

en: Name=Devices
eo: Name=Aparatoj

en: Comment=Attached devices information
eo: Comment=Informo pri alligitaj aparatoj

en: Keywords=dev,Devices,System Information,Information
eo: Keywords=aparato,dev,sistemo,operaciumo,informo

en: Name=DMA-Channels
eo: Name=DMA-kanaloj

en: Comment=DMA information
eo: Comment=DMA-informo

en: Keywords=dma,DMA-Channels,System Information
eo: Keywords=DMA,kanaloj,sistemo,operaciumo,informo

en: Name=Interrupts
eo: Name=Interrompoj

en: Comment=Interrupt information
eo: Comment=Informo pri interrompoj

en: Keywords=Interrupts,IRQ,System Information
eo: Keywords=Interrompoj,IRQ,sistemo,informo,operaciumo

en: Name=IO-Ports
eo: Name=En/el-pordoj

en: Comment=IO-port information
eo: Comment=Informo pri En/el-pordoj

en: Keywords=IO,I/O,IO-Ports,I/O-Ports,Ports,IO-Range,I/O-Range,System Information
eo: Keywords=IO,I/O,en,el,eneligo,pordoj,sistemo,operaciumo,informo

en: Name=Memory
eo: Name=Memoro

en: Comment=Memory information
eo: Comment=Informo pri memoro

en: Keywords=Memory,RAM,Virtual memory,Physical memory,Shared memory,Swap,System Information
eo: Keywords=memoro,RAM,virtuala,fizika,komunuza,sistemo,operaciumo,informo

en: Comment=OpenGL information
eo: Comment=OpenGLa informo

en: Keywords=OpenGL,DRI,GLX,3D,VideoCard,Hardware Acceleration,Graphics,X,X11,Xserver,X-Server,XFree86,Display
eo: Keywords=OpenGL,DRI,GLX,3D,VideoCard,Hardware akcelo,grafikoj,X,X11,Xserver,X-Server,XFree86,ekrano

en: Name=Partitions
eo: Name=Subdiskoj

en: Comment=Partition information
eo: Comment=Informo pri subdiskoj

en: Keywords=Partitions,Harddrive,HD,System Information
eo: Keywords=subdisko,disko,sistemo,operaciumo,informo

en: Comment=PCI information
eo: Comment=Informo pri PCI

en: Keywords=PCI,PCI-Devices,PCI-Bus,System Information
eo: Keywords=PCI,aparato,buso,sistemo,operaciumo,informo

en: Name=Processor
eo: Name=Procezilo

en: Comment=Processor information
eo: Comment=Informo pri procezilo

en: Keywords=Processor,CPU,FPU,MHz,System Information
eo: Keywords=procezilo,CPU,FPU,MHz,frekvenco,sistemo,operaciumo,informo

en: Comment=SCSI information
eo: Comment=Informo pri SCSI

en: Keywords=SCSI,SCSI-Bus,System Information
eo: Keywords=SCSI,buso,sistemo,operaciumo,informo

en: Name=Sound
eo: Name=Sonoro

en: Comment=Sound information
eo: Comment=Informo pri Sonoro

en: Keywords=Sound,Audio,Soundcard,MIDI,OSS,System Information
eo: Keywords=Sonoro,Sono,Aŭdio,Sonorkarto,MIDI,OSS,sistemo,informo,operaciumo

en: Name=X-Server
eo: Name=X-servilo

en: Comment=X-Server information
eo: Comment=Informo pri X-servilo

en: Name=Mouse
eo: Name=Muso

en: Comment=Mouse settings
eo: Comment=Agordo de la muso

en: Keywords=Mouse,Mouse acceleration,Mouse threshold,Mouse buttons,Selection,Cursor Shape,Input Devices,Button Mapping,Click,icons,feedback,Pointers,Drag,DoubleClick,mapping,right handed,left handed
eo: Keywords=muso,akcelado,butonoj,elekto,montrilo,kursoro,enigo,aparatoj,butonsignifo,klako,piktogramoj,reago,montriloj,ŝovado,trenado,duklako,dekstrmanulo,maldekstramanulo

en: Comment=Information about the available protocols
eo: Comment=Informo pri la uzeblaj protokoloj

en: Keywords=Protocol,IO slaves,Slaves,Network,Information,Timeout
eo: Keywords=Protokolo,Enel-sklavoj,sklavoj,reto,informo,tempolimo

en: Name=Protocols
eo: Name=Protokoloj

en: Comment=joystick - a kcontrol module to test joysticks
eo: Comment=stirstango - kontrola modulo por testi stirstangojn

en: Keywords=joystick,gamepad
eo: Keywords=stirstango,stirstangoj,ludotabuleto

en: Name=Joystick
eo: Name=Stirstango

en: Name=Control Center
eo: Name=Stircentro

en: Name=Service Manager
eo: Name=Servo-Administrilo

en: Comment=System Services Configuration
eo: Comment=Agordo de la sistemservoj

en: Keywords=KDED,Daemon,Services
eo: Keywords=KDED,demono,servoj

en: Name=Login Manager
eo: Name=Salutilo

en: Comment=Configure the login manager (KDM)
eo: Comment=Agordu la salutadminstrilon (KDM)

en: Keywords=kdm,display manager,xdm,users,login,greeting,Logo,styles,language,country,fonts,background,wallpapers,sessions,shutdown,restart
eo: Keywords=kdm,ekrano,,xdm,uzantoj,saluto,emblemo,stilo,lingvo,lando,tiparo,fono,tapeto,seanco,adaiaŭo,relanĉo

en: Name=KDE Default for 3 Modifier Keys
eo: Name=KDE-apriora por 3 ŝaltklavoj

en: Name=KDE Default for 4 Modifier Keys
eo: Name=KDE-apriora por 4 ŝaltklavoj

en: Name=Keyboard Shortcuts
eo: Name=Klavkombinoj

en: Comment=Configuration of keybindings
eo: Comment=Agordo de klavsignifoj, klavkombinoj

en: Keywords=Keys,Global key bindings,Key scheme,Key bindings,shortcuts,application shortcuts
eo: Keywords=klavoj,malloka,signifoj,asocioj,kombinoj,klavkombinoj

en: Name=Mac Scheme
eo: Name=Makintoŝa aranĝo

en: Name=UNIX Scheme
eo: Name=Uniksa aranĝo

en: Name=Windows Scheme (Without Win Key)
eo: Name=Vindoza aranĝo (sen Vindozoklavo)

en: Name=Windows Scheme (With Win Key)
eo: Name=Vindoza aranĝo (kun Vindozoklavo)

en: Name=Install
eo: Name=Instalu

en: Name=Font Installer
eo: Name=Tiparinstalilo

en: Comment=Install & preview fonts
eo: Comment=Instalas kaj prezentas tiparojn

en: Keywords=font,fonts,installer,truetype,type1,speedo,bitmap
eo: Keywords=tiparo,tiparoj,instalilo,ŝangebla,neŝangebla

en: Name=Font Information
eo: Name=Tiparinformo

en: Comment=Fonts Folder
eo: Comment=Tipardosierujo

en: Comment=System Fonts Folder
eo: Comment=Sistema tipardosierujo

en: Name=Font Files
eo: Name=Tipardosierojn

en: Name=KFontView
eo: Name=Tiparorigardilo

en: GenericName=Font Viewer
eo: GenericName=Tipara rigardilo

en: Name=Font Viewer
eo: Name=Tiparorigardilo

en: Name=Layout
eo: Name=Aranĝo

en: Comment=You can configure the arrangement of the panel here
eo: Comment=Ĉi tie vi povas agordi la aranĝon de la panelo

en: Keywords=kicker,panel,kpanel,taskbar,startbar,launchbar,location,size,auto hide,hide,buttons,animation,background,themes,menu cache,cache,hidden,K-Menu,bookmarks,recent documents,quickbrowser,browser menu,menu,icons,tiles,applets,startup,highlight,handles,zooming icons
eo: Keywords=lanĉilo,panelo,tasklistelo,situo,grandeco,aŭtokaŝo,kaŝo,butono,fono,etoso,menubufro,K-Menuo,legosigno,lasta dokumento,rapidrigardilo,rigardmenuo,piktogramo,kahelo,aplikaĵo,lanĉo,emfazo,teniloj,pligrandigo,fidindaj aplikaĵetoj,sekurecnivelo

en: Name=Appearance
eo: Name=Aspekto

en: Comment=You can configure the appearance of the panel here
eo: Comment=Agordo de la panelo

en: Name=Panels
eo: Name=Paneloj

en: Comment=Configure the arrangement of the panel
eo: Comment=Agordu la aranĝon de la panelo

en: Name=Cache
eo: Name=Tenejo

en: Comment=Configure web cache settings
eo: Comment=Agordo de tenejo

en: Keywords=Cache,History,Browsing History,Ports,Size
eo: Keywords=Tenejo,Historio,TTT-umado,Pordoj,Grandeco

en: Name=Cookies
eo: Name=Kuketoj

en: Comment=Configure the way cookies work
eo: Comment=Agordo de kuketoj

en: Keywords=Cookies,Browsing,Internet,WWW,Network,Policy,Domains
eo: Keywords=kuketoj,TTT,Interreto,WWW,reto,konduto,retregionoj

en: Name=Local Network Browsing
eo: Name=Traserĉado de la loka reto

en: Comment=Setup lisa, reslisa and the ioslaves
eo: Comment=Agordo de Lisa, Reslisa kaj la Enel-sklavoj

en: Keywords=samba,smb,windows,network
eo: Keywords=samba,smb,fenestro,windows,reto

en: Comment=Configure generic network preferences, like timeout values
eo: Comment=Ĝeneralaj retopcioj, kiel  tempolimoj ktp.

en: Name=Proxy
eo: Name=Prokuriloj

en: Comment=Configure the proxy servers used
eo: Comment=Agordo de prokurilo

en: Keywords=Proxy,Proxy server,Firewall,Squid,proxy
eo: Keywords=Prokurilo,Prokuro-servo,Fajroŝirmilo,Squid

en: Name=Windows Shares
eo: Name=Vindozaj retdosierujoj

en: Comment=Use to configure which windows (SMB) filesystems you can browse
eo: Comment=Retdosierujoj alireblaj per SMB

en: Keywords=SMB,SAMBA,SMB client,Windows network,LAN,Network,neighborhood,Server,Broadcast,WINS,Share,Login,Passwords
eo: Keywords=SMB,Sambo,kliento,Vindozo,reto,LAN,najbaraĵo,servilo,dissendo,WINS,retdosierujo,saluto,pasvorto

en: Comment=UserAgent Strings
eo: Comment=Uzantoagento-frazoj

en: Name=UADescription (Googlebot/2.1)
eo: Name=UA-Priskribo (Googlebot/2.1)

en: Name=UADescription (IE 4.01 on Win 2000)
eo: Name=UA-Priskribo (IE 4.01 sur Vindozo 2000)

en: Name=UADescription (IE 4.5 on Win 2000)
eo: Name=UA-Priskribo (IE 4.5 sub Vindozo 2000)

en: Name=UADescription (IE 5.01 on Win 2000)
eo: Name=UA-Priskribo (IE 5.01 sub Vindozo 2000)

en: Name=UADescription (IE 5.0 on Mac PPC)
eo: Name=UA-Priskribo (IE 5.0 sub Mac-PPC)

en: Name=UADescription (IE 5.5 on Win 98)
eo: Name=UA-Priskribo (IE 5.5 sub Vindozo 98)

en: Name=UADescription (IE 5.5 on Win 2000)
eo: Name=UA-Priskribo (IE 5.5 sub Vindozo 2000)

en: Name=UADescription (IE 6.0 on Win XP)
eo: Name=UA-Priskribo (IE 6.0 sub Vindozo XP)

en: Name=UADescription (Lynx 2.8.3)
eo: Name=UA-Priskribo (Lynx 2.8.3)

en: Name=UADescription (Mozilla 1.2.1 on current)
eo: Name=UA-Priskribo (Mozilo 1.2.1 sub nuna)

en: Name=UADescription (Mozilla 1.6 on current)
eo: Name=UA-Priskribo (Mozilo 1.6 sub nuna)

en: Name=UADescription (NN 3.01 on current)
eo: Name=UA-Priskribo (NN 3.01 sub nuna)

en: Name=UADescription (NN 4.76 on current)
eo: Name=UA-Priskribo (NN 4.76 sub nuna)

en: Name=UADescription (NN 4.7 on Windows 95)
eo: Name=UA-Priskribo (NN 4.7 sub Vindozo 95)

en: Name=UADescription (NN on Mac PPC)
eo: Name=UA-Priskribo (NN sub Mac-PPC)

en: Name=UADescription (Netscape 7.1 on current)
eo: Name=UA-Priskribo (Netskapo 7.1 sub nuna)

en: Name=UADescription (Netscape 7.1 on XP)
eo: Name=UA-Priskribo (Netskapo 7.1 sub Vindozo XP)

en: Name=UADescription (Opera 4.03 on NT)
eo: Name=UA-Priskribo (Opera 4.03 sub NT)

en: Name=UADescription (w3m 0.1.9)
eo: Name=UA-Priskribo (w3m 0.1.9)

en: Name=UADescription (Wget 1.5.3)
eo: Name=UA-Priskribo (Wget 1.5.3)

en: Name=Browser Identification
eo: Name=TTT-legila identeco

en: Comment=Configure the way Konqueror reports itself
eo: Comment=Agordo de Konkeranto-"user agent"

en: Keywords=User Agent,Browser,Internet,WWW,Network,agent,bindings,server,login
eo: Keywords=uzanto,agento,TTT,Interreto,WWW,reto,asocioj,servilo,saluto

en: Name=System Notifications
eo: Name=Sistematentigoj

en: Comment=System Notification Configuration
eo: Comment=Agordo de sistematentigoj

en: Keywords=System sounds,Audio,Sound,Notify,Alerts,Notification
eo: Keywords=sistemo,sonoroj,aŭdio,sono,atentigo,alarmo,operaciumo

en: Name=Multiple Desktops
eo: Name=Pluraj tabuloj

en: Comment=You can configure how many virtual desktops there are.
eo: Comment=Ĉi tie vi povas agordi kiom da virtualaj tabuloj jen estas.

en: Keywords=desktop,desktops,number,virtual desktop
eo: Keywords=tabulo,tabuloj,nombro,virtuala tabulo

en: Name=Behavior
eo: Name=Konduto

en: Comment=You can configure how the desktop behaves here
eo: Comment=Vi povas agordi kiel la tabulo kondutas.

en: Keywords=konqueror,filemanager,kfm,tips,file tips,separate window,spawn windows,behavior,behaviour,memory usage,Home URL,
eo: Keywords=dosieradministrilo,separata fenestro,uzata memoro

en: Name=Paths
eo: Name=Padoj

en: Comment=Change the location important files are stored
eo: Comment=Ŝanĝu la lokon, kie oni konservas gravajn dosierojn

en: Comment=You can configure how Konqueror looks as a file manager here
eo: Comment=Ĉi tie vi povas agordi kiel konkeranto aspektas kiel dosieradministrilo

en: Keywords=konqueror,filemanager,word wrap,wrap,underline,display,filesize,bytes,font,color,colour
eo: Keywords=konkeranto,dosieradministrilo,vidigi,vidigo,dosiera grandeco,bajto,bitoko,okbitaro,tiparo,koloro

en: Comment=You can configure how Konqueror behaves as a file manager here
eo: Comment=Ĉi tie vi povas agordi kiel konkeranto kondutas kiel dosieradministrilo

en: Comment=You can configure Konqueror's file manager mode here
eo: Comment=Ĉi tie vi povas agordi la aranĝon de la panelo

en: Name=Previews & Meta-Data
eo: Name=Antaŭrigardoj kaj metadatumoj

en: Comment=You can configure how Konqueror Previews & Meta-data work here
eo: Comment=Ĉie tie vi povas agordi kiel konkeranto antaŭrigardoj kaj metadatumoj kondutas.

en: Keywords=konqueror,filemanager,previews,file previews,maximum size
eo: Keywords=konkeranto,dieradministrilo,antaŭrigardoj

en: Name=Web Behavior
eo: Name=TTT-Konduto

en: Comment=Configure the browser behavior
eo: Comment=Agordas la konduton de la TTT-legilo

en: Keywords=konqueror,kfm,browser,html,web,www,fonts,colours,colors,java,javascript,cursor,links,images,charsets,character sets,encoding
eo: Keywords=Konkeranto,Kfm,TTT,HTML,WWW,tiparo,koloro,Javo,Javoskripto,kursoro,kursilo,ligo,referenco,bildo,signaro,kodo

en: Comment=Configure the fonts used on web pages
eo: Comment=Agordas la tiparoj kiuj estas uzata sur TTT-paĝoj

en: Keywords=konqueror,kfm,browser,html,web,www,fonts,charsets,character sets,encoding
eo: Keywords=Konkeranto,Kfm,TTT,HTML,WWW,tiparo,koloro,Javo,Javoskripto,kursoro,kursilo,ligo,referenco,bildo,signaro,kodo

en: Name=Java & JavaScript
eo: Name=Javo kaj Javoskripto

en: Comment=Configure the behavior of Java and JavaScript
eo: Comment=Agordo la konduton de Javo kaj Javoskripto

en: Keywords=konqueror,kfm,browser,html,web,www,java,javascript
eo: Keywords=Konkeranto,Kfm,TTT,HTML,WWW,tiparo,koloro,Javo,Javoskripto,kursoro,kursilo,ligo,referenco,bildo,signaro,kodo

en: Name=Konsole
eo: Name=Konzolo

en: Comment=Konsole configuration module
eo: Comment=Agordo de Konzolo

en: Keywords=konsole,schema,konsole background,colors,background,terminal application,terminal
eo: Keywords=Konzolo,koloraro,fono,koloro,konzolofono,terminaaplikaĵo,terminalo

en: Name=Atlas Green
eo: Name=Atlasa verdo

en: Name=Blue Slate
eo: Name=Blua ardezo

en: Name=Dark Blue
eo: Name=Malhela bluo

en: Name=Desert Red
eo: Name=Dezerta ruĝo

en: Name=Digital CDE
eo: Name=Digital-CDE

en: Name=Keramik
eo: Name=Ceramiko

en: Name=Keramik Emerald
eo: Name=Ceramika Bluo

en: Name=Keramik White
eo: Name=Ceramika blanko

en: Name=Media Peach
eo: Name=Persiko

en: Name=Next
eo: Name=Neksto

en: Name=Pale Gray
eo: Name=Pala grizo

en: Name=Plastik
eo: Name=Plastiko

en: Name=Point Reyes Green
eo: Name=Verdaj tonoj

en: Name=Pumpkin
eo: Name=Kukurbo

en: Name=Solaris
eo: Name=Solariso

en: Name=Storm
eo: Name=Ŝtormo

en: Name=Redmond 2000
eo: Name=Redmondo 2000

en: Name=Redmond 95
eo: Name=Redmondo 95

en: Name=Redmond XP
eo: Name=Redmondo XP

en: Name=Install KDE Theme
eo: Name=Instalu KDEan etoson

en: Comment=Manage global KDE visual themes
eo: Comment=Administras mondan KDEan etosoj

en: Keywords=themes,look and feel
eo: Keywords=etoso,etosoj,videbleco,uzebleco

en: Name=Theme Manager
eo: Name=Etosadministrilo

en: Comment=KDE Theme
eo: Comment=KDEa etoso

en: Name=Launch Feedback
eo: Name=Lanĉosignilo

en: Comment=Choose application-launch feedback style
eo: Comment=Signado de lanĉiĝantaj aplikaĵoj

en: Keywords=application,start,launch,busy,cursor,feedback,mouse,pointer,rotating,spinning,disk,startup,program,report
eo: Keywords=aplikaĵo,lanĉo,komenco,okupita,kursilo,reago,muso,montrilo,rotacio,turniĝo,disketo,programo,raporto

en: Name=US English
eo: Name=Angla usona

en: Name=Country/Region & Language
eo: Name=Lando/Regiono & Lingvo

en: Comment=Language, numeric, and time settings for your particular region
eo: Comment=Agordo de lingvoj, nombroj, tempindikoj

en: Keywords=language,translation,number format,currency,time,date,formats,locale,Country,charsets,character sets,Decimal symbol,Thousands separator,symbol,separator,sign,positive,negative,fractional digits,week,week start
eo: Keywords=lingvo,traduko,nombro,mono,tempo,formato,lokaĵo,lando,komo,punkto,onpunkto,decimalsigno,milosigno,signo,pozitiva,negativa,frakcio,semajno,semajnkomenco

en: Name=Network Interfaces
eo: Name=Retinterfacoj

en: Comment=Network interface information
eo: Comment=Informo pri retinterfaco

en: Name=Performance
eo: Name=Potenco

en: Comment=Configure settings that can improve Konqueror performance
eo: Comment=Agordo de Konkeranto por plibonigi la potencon

en: Keywords=konqueror,reuse,preloading
eo: Keywords=konkeranto,antaŭŝarĝi

en: Name=KDE Performance
eo: Name=KDEa potenco

en: Comment=Configure settings that can improve KDE performance
eo: Comment=Agordo de plibonigo de la KDEa potenco

en: Keywords=performance,speed,memory,improve
eo: Keywords=potenco,rapideco,memoro,plibonigo,plibonigi

en: Comment=Privacy - a kcontrol module to clean unwanted traces the user leaves on the system
eo: Comment=Privataj aferoj - modulo de la KDEa administrilo, kiu forigas uzantajn spurojn

en: Keywords=Privacy,privacy
eo: Keywords=privataj aferoj,privataj aferoj

en: Name=Privacy
eo: Name=Privataj aferoj

en: Name=Size & Orientation
eo: Name=Grandeco kaj direkto

en: Comment=Resize and Rotate your display
eo: Comment=Grandigu kaj turnu viajn ekranblokon

en: Keywords=resize,rotate,display,color,depth,size,horizontal,vertical
eo: Keywords=grandigi,turni,direkto,ekrano,ekranbloko,grandeco,koloro,horizontala,vertikala

en: Name=Samba Status
eo: Name=Sambo-stato

en: Comment=Samba status monitor
eo: Comment=Rigardilo por la stato de Sambo

en: Keywords=SMB,SAMBA,Windows network,LAN,System Information
eo: Keywords=SMB,Sambo,Vindozo,reto,LAN,sistemo,operaciumo,informo

en: Name=Screen Saver
eo: Name=Ekrankurteno

en: Comment=Screen Saver Settings
eo: Comment=Agordo de la ekrankurteno

en: Keywords=screensavers,Priority
eo: Keywords=ekrano,kurteno,prioritato

en: Name=Smartcards
eo: Name=Memorkartoj

en: Comment=Configure smartcard support
eo: Comment=Agordu subtenon por memorkartoj

en: Keywords=Smartcard,PKCS,SSL,reader,smart,card
eo: Keywords=Memorkarto,PKCS,SSL,legilo,memoro,karto

en: Name=Session Manager
eo: Name=Seancokonservilo

en: Comment=Configure the session manager and logout settings
eo: Comment=Agordo de la seancokonservilo kaj la adiaŭa maniero

en: Keywords=ksmserver,session,logout,confirmation,save,restore
eo: Keywords=seancokonservilo,seanco,adaiŭo,konfirmo,sekurigo,restarigo

en: Name=Spell Checker
eo: Name=Literumilo

en: Comment=Configure the spell checker
eo: Comment=Agordo de la literumilo

en: Keywords=Spell
eo: Keywords=Literumo

en: Name=Style
eo: Name=Stilo

en: Comment=Allows the manipulation of widget behavior and changing the Style for KDE
eo: Comment=Aspekto kaj konduto de la fenestroelementoj

en: Keywords=style,styles,look,widget,icons,toolbars,text,highlight,apps,KDE applications
eo: Keywords=stilo,aspekto,fenestraĵo,piktogramo,illistelo,aplikaĵoj

en: Name=Taskbar
eo: Name=Tasklistelo

en: Comment=Configure the panel taskbar
eo: Comment=Agordo de la panela tasklistelo

en: Keywords=kicker,panel,kpanel,taskbar,startbar,launchbar,windows
eo: Keywords=lanĉilo,panelo,tasklistelo,lanĉlistelo,fenestro

en: Name=USB Devices
eo: Name=USB-aparatoj

en: Comment=View the USB devices attached to this computer
eo: Comment=Montras la USB-aparatojn ĉe via komputilo

en: Keywords=USB,devices,viewer,control
eo: Keywords=USB,aparatoj,rigardilo,stirado

en: Name=IEEE 1394 Devices
eo: Name=IEEE 1394 Aparatoj

en: Comment=View the IEEE 1394 devices attached to this computer
eo: Comment=Montras la IEEE 1394 aparatojn ĉe via komputilo

en: Keywords=1394,Firewire,devices,viewer,control
eo: Keywords=1394,aparatoj,rigardilo,stirado

en: Name=Multiple Monitors
eo: Name=Oblaj ekranoj

en: Comment=Configure KDE for multiple monitors
eo: Comment=Agordu KDE por oblaj ekranoj

en: Keywords=Xinerama,dual head,multihead,monitor
eo: Keywords=duobla,duoblaj,oblaj,ekrano,ekranoj

en: Name=Password & User Account
eo: Name=Pasvorto kaj uzanta konto

en: Comment=User information such as password, name and email
eo: Comment=Uzantaj informoj kiel pasvorto, nomo kaj retpoŝto

en: Name=Change Password
eo: Name=Ŝanĝu pasvorton

en: Name=Print Management Tool
eo: Name=Presadministrilo

en: Name=KdeprintFax
eo: Name=Presfakso

en: GenericName=Fax Utility
eo: GenericName=Faxutilaĵo

en: Name=KPrinter
eo: Name=Presadilo

en: GenericName=Printing Tool
eo: GenericName=Ilo por presado

en: Name=Printers
eo: Name=Presiloj

en: Comment=Printing system configuration (printers, jobs, classes, ...)
eo: Comment=Agordo de presiloj, taskoj, klasoj,...

en: Keywords=print,printer,printing management
eo: Keywords=presado,presilo,presadminsitrado

en: Name=Printing Manager
eo: Name=Presadministrilo

en: Comment=Class of Printers
eo: Comment=Presiloklaso

en: Comment=Printer Driver
eo: Comment=Presila aparato

en: Comment=Print Jobs
eo: Comment=Prestaskoj

en: Comment=Print Management Tool
eo: Comment=Administrilo por presado

en: Comment=Printer
eo: Comment=Presilo

en: Comment=Printer Model
eo: Comment=Presila modelo

en: Name=Home
eo: Name=Hejmo

en: GenericName=Personal Files
eo: GenericName=Personaj dosieroj

en: GenericName=System Locations
eo: GenericName=Sistemaj lokoj

en: Name=Eject
eo: Name=Eligo

en: Name=Folder...
eo: Name=Dosierujo

en: Comment=Enter folder name:
eo: Comment=Enigu novan dosierujonomon:

en: Name=Format
eo: Name=Formato

en: Name=HTML File...
eo: Name=HTML-dosiero...

en: Comment=Enter HTML filename:
eo: Comment=Enigu HTML-dosiernomon:

en: Name=Text File...
eo: Name=Tekstdosiero...

en: Comment=Enter text filename:
eo: Comment=Enigu la tekstodosieran nomon:

en: Name=Camera Device...
eo: Name=kamero-aparato...

en: Comment=New camera
eo: Comment=Nova kamero

en: Name=CD-ROM Device...
eo: Name=Lumdiskingo...

en: Comment=New CD-ROM Device
eo: Comment=Nova lumdiskingo...

en: Name=CDWRITER Device...
eo: Name=Lumdiska skribilo...

en: Comment=New CDWRITER Device
eo: Comment=Nova lumdisk-skribilo

en: Name=DVD-ROM Device...
eo: Name=Lumdiskingo...

en: Comment=New DVD-ROM Device
eo: Comment=Nova lumdiskingo...

en: Name=Floppy Device...
eo: Name=Disketingo...

en: Comment=New Floppy Device
eo: Comment=Nova magnetdiskingo

en: Name=Hard Disc Device...
eo: Name=Fiksdiskingo...

en: Comment=New Hard Disc
eo: Comment=Nova fiksdisko

en: Name=MO Device...
eo: Name=Magnetdiskingo...

en: Comment=New MO Device
eo: Comment=Nova magnetdiskingo

en: Comment=New NFS Link
eo: Comment=Nova NFS-ligo

en: Name=Link to Application...
eo: Name=Ligo al aplikaĵo...

en: Comment=New Link to Application
eo: Comment=Nova ligo al aplikaĵo

en: Name=Link to Location (URL)...
eo: Name=Ligo al situo (URL)...

en: Comment=Enter link to location (URL):
eo: Comment=Enigu ligon al situo (URL):

en: Name=ZIP Device...
eo: Name=ZIP-ingo...

en: Comment=New ZIP Device
eo: Comment=Nova ZIP-ingo

en: Name=Autostart
eo: Name=Memlanĉo

en: Name=Templates
eo: Name=Ŝablonoj

en: Name=Trash
eo: Name=Rubujo

en: Comment=Contains removed files
eo: Comment=Enhavas forigitajn dosierojn

en: Name=KDE Desktop
eo: Name=Tabulo

en: Name=Centered
eo: Name=Meza

en: Name=Tiled
eo: Name=kahela

en: Comment=KDE Web Desktop
eo: Comment=KDEa TTT-tabulo

en: Comment=Fish Net
eo: Comment=Fiŝreto

en: Comment=Flowers
eo: Comment=Floroj

en: Comment=Night Rock by Tigert
eo: Comment=Nokta roko

en: Comment=Pavement
eo: Comment=Pavimo

en: Comment=Rattan
eo: Comment=Plektaĵo

en: Comment=Stonewall 2 by Tigert
eo: Comment=Ŝtonmuro 2

en: Comment=Triangles
eo: Comment=Trianguloj

en: Comment=XEarth by Kirk Johnson
eo: Comment=XTero

en: Comment=XGlobe by Thorsten Scheuermann
eo: Comment=XGlobo

en: Comment=XPlanet by Hari Nair
eo: Comment=XPlanedo de Hari Nair

en: Name=9WM
eo: Name=9FA

en: Comment=An emulation of the Plan 9 window manager 8-1/2
eo: Comment=KDE-fenestroadministrilo de plano 9

en: Name=AEWM++
eo: Name=MFA++

en: Comment=A minimal window manager based on AEWM, enhanced by virtual desktops and partial GNOME support
eo: Comment=Minimuma fenestroadministrilo el MFA, plibonigita per virtualaj labortabloj kaj parta helpo por Gnomikuo

en: Name=AEWM
eo: Name=MFA

en: Comment=A minimalist window manager
eo: Comment=Minimumema fenestroadministrilo

en: Name=AfterStep
eo: Name=Postpaŝo

en: Comment=A window manager with the NeXTStep look and feel, based on FVWM
eo: Comment=Fenestroadministrilo, kiu aperas kiel Venontpaŝo, farita de FVWM

en: Comment=A GTK+ based window manager with a window grouping feature
eo: Comment=Fenestroadministrilo kun grupigebleco, kiu uzas GTK+

en: Name=AmiWM
eo: Name=AmiFA

en: Comment=The Amiga look-alike window manager
eo: Comment=Fenestroadministrilo kiel tiu de Amiga

en: Name=ASClassic
eo: Name=KlasikaPP

en: Comment=AfterStep Classic, a window manager based on AfterStep v1.1
eo: Comment=Klasika Postpaŝo, fenestroadministrilo kiel Postpaŝo v1.1

en: Name=Blackbox
eo: Name=Negrujo

en: Comment=A fast & light window manager
eo: Comment=Rapida kaj malpeza fenestroadministrilo

en: Comment=The Common Desktop Environment, a proprietary industry standard desktop environment
eo: Comment=La Komuna Labortablo Ĉirkaŭaĵo

en: Name=CTWM
eo: Name=TFAC

en: Comment=Claude's Tab Window Manager, TWM enhanced by virtual screens, etc.
eo: Comment=Taba Fenestroadministrilo de Claude, TWM, bonigita per virtualaj ekranoj ktp

en: Name=CWWM
eo: Name=CWFA

en: Comment=The ChezWam Window Manager, a minimalist window manager based on EvilWM
eo: Comment=La ChezWam Fenestroadministrilo, devenigita de MalbonaFA

en: Name=Enlightenment
eo: Name=Lumaĵo

en: Comment=An extremely themable very feature-rich window manager
eo: Comment=Fenestroadministrilo kun tre multaj eblecoj

en: Name=EvilWM
eo: Name=MalbonaFA

en: Comment=A minimalist window manager based on AEWM
eo: Comment=Minimumema fenestroadministrilo

en: Name=Fluxbox
eo: Name=Fluujo

en: Comment=A highly configurable and low resource window manager based on Blackbox
eo: Comment=Fenestroadministrilo devenigita de Negrujo

en: Name=FLWM
eo: Name=RMFA

en: Comment=The Fast Light Window Manager, based primarily on WM2
eo: Comment=Rapida malpeza fenestroadministrilo

en: Comment=A powerful ICCCM-compliant multiple virtual desktop window manager
eo: Comment=Fenestroadministrilo

en: Comment=A Windows 95 look-alike derivative of FVWM
eo: Comment=Fenestroadministrilo kiel tiu de Vindozo 95

en: Name=GNOME
eo: Name=Gnomikuo

en: Comment=The GNU Network Object Model Environment. A complete, free and easy-to-use desktop environment
eo: Comment=Plena labortabla ĉirkaŭaĵo

en: Name=Golem
eo: Name=Golemo

en: Comment=A lightweight window manager
eo: Comment=Malpeza fenestroadministrilo

en: Name=IceWM
eo: Name=GlaciFA

en: Comment=A Windows 95-OS/2-Motif-like window manager
eo: Comment=Fenestroadministrilo kiel Vindozo 95, OS/2 kaj Motifo

en: Name=Ion
eo: Name=Iono

en: Comment=A keyboard-friendly window manager with tiled windows, based on PWM
eo: Comment=Fenestroadministrilo por la uzo klaviara

en: Name=LarsWM
eo: Name=Lazero

en: Comment=The Lars Window Manager, based on 9WM, supports tiled windows
eo: Comment=La Laza Fenestroadministrilo, devenigita de 9FA

en: Name=LWM
eo: Name=MFA

en: Comment=The Lightweight Window Manager. A non-configurable, bare window manager
eo: Comment=Malpeza Fenestroadministrilo

en: Name=Matchbox
eo: Name=Alumetujo

en: Comment=A window manager for handheld devices
eo: Comment=Fenestroadministrilo por manaj aparatoj

en: Name=Metacity
eo: Name=Metaurbo

en: Comment=A lightweight GTK2 based window manager
eo: Comment=Malpeza fenestroadministrilo

en: Name=MWM
eo: Name=MFA

en: Comment=The Motif Window Manager
eo: Comment=Motifa fenestroadministrilo

en: Name=OLVWM
eo: Name=OLVFA

en: Comment=The OpenLook Virtual Window Manager. OLWM enhanced for handling of virtual desktops
eo: Comment=Fenestroadministrilo por virtualaj labortabloj

en: Name=OLWM
eo: Name=OLFA

en: Comment=The traditional Open Look Window Manager
eo: Comment=La klasika OL-fenestroadministrilo

en: Name=Openbox
eo: Name=Malfermujo

en: Comment=A lightweight window manager based on Blackbox
eo: Comment=Fenestroadministrilo devenigita de Negrujo

en: Name=Oroborus
eo: Name=Koloroj

en: Comment=A lightweight themeable window manager
eo: Comment=Fenestroadministrilo

en: Name=Phluid
eo: Name=Plena

en: Comment=An Imlib2 based window manager
eo: Comment=Fenestroadministrilo

en: Name=PWM
eo: Name=UnuFA

en: Comment=A lightweight window manager able to attach multiple windows to one frame
eo: Comment=Fenestroadministrilo, kiu faras unun fenestron el kelkaj

en: Name=QVWM
eo: Name=QVFA

en: Comment=A Windows 95 like window manager
eo: Comment=Fenestroadministrilo kiel Vindozo 95

en: Name=Ratpoison
eo: Name=Raticido

en: Comment=A simple keyboard-only window manager modeled after Screen
eo: Comment=Fenestroadministrilo por klaviaro

en: Name=Sapphire
eo: Name=Safiro

en: Comment=A minimal but configurable window manager
eo: Comment=Fenestroadministrilo

en: Name=Sawfish
eo: Name=Segfiŝo

en: Comment=An extensible window manager scriptable with an Emacs Lisp-like language
eo: Comment=Fenestroadministrilo, kiu uzas Lispon por esti programata

en: Name=TWM
eo: Name=TFA

en: Comment=The Tab Window Manager
eo: Comment=Taba fenestroadministrilo

en: Name=UDE
eo: Name=ULĈ

en: Comment=The UNIX Desktop Environment
eo: Comment=La Uniksa Labortablo Ĉirkauaĵo

en: Name=VTWM
eo: Name=VTFA

en: Comment=The Virtual Tab Window Manager. TWM enhanced by virtual screens, etc.
eo: Comment=La Virtuala Taba Fenestroadministrilo, TFA plibonigita per virtualaj ekranoj

en: Name=W9WM
eo: Name=F9FA

en: Comment=A window manager based on 9WM, enhanced by virtual screens and keyboard bindings
eo: Comment=Fenestroadministrilo devenigita de 9FA, plibonigita per virtualaj ekranoj kaj klaviara uzo

en: Name=Waimea
eo: Name=Vaimeo

en: Comment=A highly customizable window manager based on Blackbox
eo: Comment=Tre agordebla fenestroadministrilo, devenigita de Negrujo

en: Name=WM2
eo: Name=Fa2

en: Comment=A small, non-configurable window manager
eo: Comment=Malgranda, ne agordebla fenestroadministrilo

en: Name=WindowMaker
eo: Name=Fenestroadministrilo

en: Comment=A simple window manager that resembles the NeXTStep look very closely
eo: Comment=Simpla fenestroadministrilo

en: Name=XFce
eo: Name=Facoj

en: Comment=The Cholesterol Free Desktop Environment. A desktop environment reminiscent of CDE
eo: Comment=La libera labortablo ĉirkaŭajo

en: Name=XFce 4
eo: Name=Facoj 4

en: Comment=The Cholesterol Free Desktop Environment, version 4. A desktop environment reminiscent of CDE
eo: Comment=La libera labortablo ĉirkaŭajo 4

en: Name=Circles
eo: Name=cirkloj

en: Description=Theme with blue circles
eo: Description=Etoso kun bluaj cirkloj

en: Name=Find Part
eo: Name=Trovokomponento

en: Name=Help
eo: Name=Helpo

en: Name=Index
eo: Name=Indekso

en: Comment=Index generation
eo: Comment=Indekskreado

en: Keywords=Help,HTML,Search,Index,htdig,htsearch,htmerge,Scope,Language
eo: Keywords=helpo,HTML,serĉo,indekso,htdig,htsearch,htmerge,areo,lingvo

en: Name=Help Index
eo: Name=Helpindekso

en: Comment=Help center search index configuration and generation
eo: Comment=Agordo kaj fabriko de KHelpcentra serĉindekso

en: Keywords=khelpcenter,help,index,search
eo: Keywords=KHelpcentro,helpo,indekso,serĉo,serĉi

en: Name=KHelpCenter
eo: Name=KHelpCentro

en: Comment=The KDE Help Center
eo: Comment=La KDE-helpocentro

en: Name=(1) User Commands
eo: Name=(1) Uzantokomandoj

en: Name=(2) System Calls
eo: Name=(2) Sistemvokoj

en: Name=(3) Subroutines
eo: Name=(3) Subfunkcioj

en: Name=(4) Devices
eo: Name=(4) Aparatoj

en: Name=(5) File Formats
eo: Name=(5) Dosierformatoj

en: Name=(6) Games
eo: Name=(6) Ludoj

en: Name=(7) Miscellaneous
eo: Name=(7) Diversaj

en: Name=(8) Sys. Administration
eo: Name=(8) Sistemadministrado

en: Name=(9) Kernel
eo: Name=(9) Kerno

en: Name=(n) New
eo: Name=(n) Nova

en: Name=Quickstart Guide
eo: Name=Konciza gvidlibro

en: Comment=KDE quickstart guide.
eo: Comment=konciza gvidlibro por KDE

en: Name=A Visual Guide to KDE
eo: Name=Gvidilo pri KDE

en: Comment=Guide to KDE widgets
eo: Comment=Gvidilo pri KDE-fenestraĵoj

en: Name=Applet Manuals
eo: Name=Manlibroj de Aplikaĵoj

en: Name=Contact Information
eo: Name=Kontaktinformoj

en: Name=The KDE FAQ
eo: Name=La KDE-Oftaj Demandoj

en: Name=Browse Info Pages
eo: Name=Rigardu info-paĝojn

en: Name=Control Center Modules
eo: Name=Stircentraj Moduloj

en: Name=KInfoCenter Modules
eo: Name=Infocentraj moduloj

en: Name=Kioslaves
eo: Name=Kenelservoj

en: Name=Konqueror Plugins
eo: Name=Konkeranta kromaĵo

en: Name=KDE on the Web
eo: Name=KDE en TTT

en: Name=Supporting KDE
eo: Name=Subteni KDEon

en: Name=KDE Users' Manual
eo: Name=KDE-uzantula manlibro

en: Name=Welcome to KDE
eo: Name=Bonvenon ĉe KDE

en: Name=KHotKeys
eo: Name=Klavkombinoj

en: Comment=Configure Hotkey settings
eo: Comment=Agordo de klavkomando

en: Keywords=Keys,Global key bindings,Key bindings,Gestures,Mouse gestures
eo: Keywords=klavoj,malloka,signifoj,asocioj,kombinoj,klavkombinoj,muzo

en: Name=Clock
eo: Name=Horloĝo

en: Name=Quick Launcher
eo: Name=Rapidlanĉilo

en: Name=Storage Media
eo: Name=Konservejo

en: Name=Menu
eo: Name=Menuo

en: Comment=Applet embedding standalone menubars
eo: Comment=Aplikaĵeniganta solfunkcia menuzono

en: Name=Runaway Process Catcher
eo: Name=Kaptilo por eskapitaj procezoj

en: Name=Swallow Applet
eo: Name=Sistemaplikaĵetejo

en: Comment=The swallow panel applet
eo: Comment=La panelaplikaĵeto enhavanta la dokitajn programojn

en: Name=System Tray
eo: Name=Sistempleto

en: Comment=The system tray panel applet
eo: Comment=La sistempleta panelaplikaĵeto

en: Name=Dock Application Bar
eo: Name=Aplikaĵolistelo

en: Comment=Dock application bar extension.
eo: Comment=Apliakĵolistela aldono

en: Name=KasBar
eo: Name=Kasbaro

en: Comment=An alternative taskbar panel applet.
eo: Comment=Alternativa tasklistela panelaplikaĵeto

en: Name=Universal Sidebar
eo: Name=Ĝenerala flankzono

en: Comment=Wrapper around Konqueror's navigation panel
eo: Comment=Indo ĉirkaŭ la Konkeranta stirpanelo

en: Name=External Taskbar
eo: Name=Eksterna tasklistelo

en: Name=Panel
eo: Name=Panelo

en: Comment=Child panel extension.
eo: Comment=Ido-panelaldono.

en: Name=Configure the Panel
eo: Name=Agordo de Panelo

en: Name=KDE Panel
eo: Name=Panelo

en: Name=Find
eo: Name=Trovu

en: Name=Find Files
eo: Name=Trovu dosierojn

en: Name=Web Search
eo: Name=TTT-serĉo

en: Name=Print System
eo: Name=Presosistemo

en: Name=Konqueror Profiles
eo: Name=Konkeranta agordaro

en: Name=Terminal Sessions
eo: Name=Terminalaplikaĵoj

en: Name=Recent Documents
eo: Name=Lastaj dokumentoj

en: Name=TOM
eo: Name=PTMS

en: Comment=A task oriented menu system
eo: Comment=Pertaska menusistemo

en: Name=CGI Scripts
eo: Name=CGI-Skriptaĵoj

en: Comment=Configure the CGI KIO slave
eo: Comment=Agordu CGI-enel-sklavon

en: Keywords=CGI,KIO,Slave,Paths
eo: Keywords=CGI,Enel,K-enel,sklavo,servo,vojoj

en: Comment=Embeddable Troff Viewer
eo: Comment=Enkonstruebla bildrigardilo

en: Name=KManPart
eo: Name=KMan-parto

en: Name=Medium Information
eo: Name=Konservejaj informoj

en: Name=KDED Media Manager
eo: Name=Konserveja administrilo

en: Comment=Keep track of media activities and allow to (un)mount (media:/)
eo: Comment=Sekvu spurojn de konservejaj aktivecoj kan permesu (ne)kroĉi (media:/)

en: Comment=Mounted CD-ROM
eo: Comment=Kroĉita CDROM

en: Comment=Unmounted CD-ROM
eo: Comment=Malkroĉita CDROM

en: Comment=Mounted CD Writer
eo: Comment=Kroĉita CDRW

en: Comment=Unmounted CD Writer
eo: Comment=Malkroĉita CDRW

en: Comment=Mounted DVD
eo: Comment=Kroĉita DVD

en: Comment=Unmounted DVD
eo: Comment=Malkroĉita DVD

en: Comment=Mounted 5¼" Floppy
eo: Comment=Kroĉita 5¼"-Disketingo

en: Comment=Unmounted 5¼" Floppy
eo: Comment=Malkroĉita 5¼"-Disketingo

en: Comment=Mounted Floppy
eo: Comment=Kroĉita Disketingo

en: Comment=Unmounted Floppy
eo: Comment=Malkroĉita Disketingo

en: Comment=Camera
eo: Comment=Kamero

en: Comment=Mounted Hard Disk Volume
eo: Comment=Kroĉita subdisko

en: Comment=Unmounted Hard Disk Volume
eo: Comment=Malkroĉita subdisko

en: Comment=Mounted NFS Share
eo: Comment=Kroĉita NFS-disko

en: Comment=Unmounted NFS Share
eo: Comment=Malkroĉita NFS-disko

en: Comment=Mounted Removable Medium
eo: Comment=Kroĉita forigebla konservejo

en: Comment=Unmounted Removable Medium
eo: Comment=Malkroĉita forigebla konservejo

en: Comment=Mounted Samba (Microsoft Network) Share
eo: Comment=Kroĉita Sambo-disko

en: Comment=Unmounted Samba (Microsoft Network) Share
eo: Comment=Malkroĉita Sambo-disko

en: Comment=Mounted Zip Disk
eo: Comment=Kroĉita ZIP-disko

en: Comment=Unmounted Zip Disk
eo: Comment=Malkroĉita ZIP-disko

en: Name=Mount
eo: Name=Kroĉo

en: Name=Unmount
eo: Name=Malkroĉo

en: Name=Samba Shares
eo: Name=Sambo-retdosierujoj

en: Comment=Windows Server
eo: Comment=Vindoza servilo

en: Comment=Windows Workgroup
eo: Comment=Vindoza laborgrupo

en: Name=Home Folder
eo: Name=Hejma dosierujo

en: Name=Cursor Files
eo: Name=Tipardosierojn

en: Name=DjVu Files
eo: Name=DjVu-dosieroj

en: Name=EXR Images
eo: Name=EXR-Bildoj

en: Name=HTML Files
eo: Name=HTML-dosieroj

en: Name=Images
eo: Name=Bildoj (im)

en: Name=Text Files
eo: Name=Tekstdosieroj

en: Comment=Thumbnail Handler
eo: Comment=Bildetotraktilo

en: Name=Trash File Info
eo: Name=Rubuja informo

en: Name=Klipper
eo: Name=Poŝilo

en: GenericName=Clipboard Tool
eo: GenericName=Ilo por la poŝo

en: Description=Jpeg-Image
eo: Description=JPEG-grafiko

en: Description=Launch K&View
eo: Description=Lanĉi &rigardilon

en: Description=Web-URL
eo: Description=TTT-URL

en: Description=Open with &Konqueror
eo: Description=Malfermi per &Konkeranto

en: Description=Open with &Mozilla
eo: Description=Malfermi per &Mozilo

en: Description=Send &URL
eo: Description=Sendi &URLon

en: Description=Send &Page
eo: Description=Sendi &paĝon

en: Description=Mail-URL
eo: Description=Retpoŝto-URL

en: Description=Launch &Kmail
eo: Description=Lanĉi &Poŝtilon

en: Description=Launch &mutt
eo: Description=Lanĉi poŝtilon "&Mutt"

en: Description=Text File
eo: Description=Tekstdosiero

en: Description=Launch K&Edit
eo: Description=Lanĉi &Kodredaktilon

en: Description=Launch K&Write
eo: Description=Lanĉas &simplan kodredaktilon

en: Description=Local file URL
eo: Description=URL al loka dosiero

en: Description=Send &File
eo: Description=Sendi &dosieron

en: Description=Gopher URL
eo: Description=Gofer-URL

en: Description=ftp URL
eo: Description=FTP-URL

en: Description=Open with &Netscape
eo: Description=Malfermi per &Netskapo

en: Name=Menu Editor
eo: Name=Menuredaktilo

en: Name=About-Page for Konqueror
eo: Name=Informpaĝo por Konkeranto

en: Name=Icon View
eo: Name=Piktogramrigardo

en: Name=MultiColumn View
eo: Name=Multkolumna rigardo

en: Name=Konqueror
eo: Name=Konkeranto

en: Comment=KDE File Manager & Web Browser
eo: Comment=KDE-dosieradministrilo kaj TTT-legilo

en: Name=File Manager - Super User Mode
eo: Name=Dosieradministrilo (kiel sistemestro)

en: Name=Detailed List View
eo: Name=Detala listrigardo

en: Name=Info List View
eo: Name=Inforigardo

en: Name=Text View
eo: Name=Tekstrigardo

en: Name=Tree View
eo: Name=Arba rigardo

en: Name=Konqueror Preloading During KDE startup
eo: Name=Konkeranto antaŭŝarĝante dum KDE-lanĉo

en: Name=KDED Konqueror Preloader Module
eo: Name=KDED-Konkeranta antaŭŝarĝomodulo

en: Comment=Reduces Konqueror startup time
eo: Comment=Mallongigas la Konkerantan starttempon

en: Name=File Management
eo: Name=Dosieradministrilo

en: Name=File Preview
eo: Name=Dosierantaŭrigardo

en: Name=KDE Development
eo: Name=KDE-Programado

en: Name=Midnight Commander
eo: Name=Meznokta komandanto

en: Name=Simple Browser
eo: Name=Simpla TTT-legilo

en: Name=Tabbed Browsing
eo: Name=TTTumado

en: Name=Web Browsing
eo: Name=TTTumado

en: Name=Print...
eo: Name=Presu...

en: Name=Navigation Panel
eo: Name=Navigila panelo

en: Name=Test
eo: Name=Testo

en: Name=History Sidebar
eo: Name=Historia flankzono

en: Comment=Configure the history sidebar
eo: Comment=Agordo de la historia flankzono

en: Keywords=history,expire
eo: Keywords=historio,malvalidiĝi

en: Name=Bookmarks
eo: Name=Legosignoj

en: Comment=This is the list of your bookmarks, for a faster access
eo: Comment=Jen la listo de viaj legosignoj por pli rapida aliro

en: Name=Folder
eo: Name=Dosierujo

en: Name=History
eo: Name=Historio

en: Comment=This is the history of the URLs you have recently visited. You can sort them in many ways.
eo: Comment=Jen la historio de la vizititaj URLoj. Vi povas ordigi ilin diversmaniere.

en: Comment=This folder contains your personal files
eo: Comment=Tiu ĉi dosierujo enhavas viajn personajn dosierojn

en: Name=Network
eo: Name=Reto

en: Name=KDE Official FTP
eo: Name=Oficiala FTP-arĥivo de KDE

en: Name=KDE Applications
eo: Name=KDE-Aplikaĵoj

en: Name=KDE News
eo: Name=KDE-Novaĵoj

en: Name=KDE Home Page
eo: Name=TTTejo de KDE

en: Name=Root Folder
eo: Name=Baza dosierujo

en: Comment=This is the root of the filesystem
eo: Comment=Jen la radiko de la dosieraro

en: Name=Services
eo: Name=Servoj

en: Name=Applications
eo: Name=Aplikaĵoj

en: Name=Audio CD Browser
eo: Name=Rigardilo por muzikaj lumdiskoj

en: Name=Print System Browser
eo: Name=Rigardilo por presosistemo

en: Name=Web SideBar Module
eo: Name=TTT-flankzona modulo

en: Comment=Konsole
eo: Comment=Konzolo

en: Name=Bell in visible session
eo: Name=Sono en videbla seanco

en: Comment=Bell emitted within a visible session
eo: Comment=Sono ekiĝis en videbla seanco

en: Name=Bell in non-visible session
eo: Name=Sono en nevidebla senaco

en: Comment=Bell emitted within a non-visible session
eo: Comment=Sono ekiĝis en ne videbla seanco

en: Name=Activity in monitored session
eo: Name=Maltrankvilo en rigardata seanco

en: Comment=Activity detected in a monitored session
eo: Comment=Maltrankvilo trovita en rigardata seanco

en: Name=Silence in monitored session
eo: Name=Trankvilo en rigardata seanco

en: Comment=Silence detected in a monitored session
eo: Comment=Trankvilo trovita en rigardata seanco

en: Name=Session finished with non-zero status
eo: Name=Seanco finigita kun eraro

en: Comment=A session has exited with non-zero status
eo: Comment=Seanco finiĝis kun eraro

en: Name=Console
eo: Name=Konzolo

en: GenericName=All Konsole Settings
eo: GenericName=Agordo de la Konzolo

en: Keywords=konsole,console,terminal
eo: Keywords=konzolo,pupitro,terminalo

en: Comment=File to Open a Shell
eo: Comment=Dosiero por malfermi komandinterpretilon

en: Name=Open Terminal Here
eo: Name=Startu terminalon ĉi tie

en: Name=Terminal Program - Super User Mode
eo: Name=Terminalprogramo - Superuzanta maniero

en: Name=KDE Write Daemon
eo: Name=Diskskrib-demono

en: Comment=Watch for messages from local users sent with write(1) or wall(1)
eo: Comment=Rigardu pri mesaĝoj de ĉi-lokaj uzantoj, senditaj per write(1) aŭ wall(1)

en: Name=Linux Console
eo: Name=Linuks-konzolo

en: Comment=New Linux Console
eo: Comment=Nova Linuks-konzolo

en: Comment=New Midnight Commander
eo: Comment=Dosieradministrilo "Meznokta komandanto"

en: Name=Screen Session
eo: Name=Seanco de komandinterpretilo "Screen"

en: Comment=New Screen Session
eo: Comment=Nova seanco de programo "Screen"

en: Comment=New Shell
eo: Comment=Nova komandinterpretilo

en: Name=Root Midnight Commander
eo: Name=Meznokta komandanto kiel sistemestro

en: Comment=New Root Midnight Commander
eo: Comment=Nova Meznokta komandanto kiel sistemestro

en: Name=KPager
eo: Name=Paĝilo

en: GenericName=Desktop Pager
eo: GenericName=Tabula paĝilo

en: Name=Desktop Settings Wizard
eo: Name=Asistilo por la tabulagordo

en: Name=Blank Screen
eo: Name=Nigra ekrano

en: Name=Setup...
eo: Name=Agordo...

en: Name=Display in Specified Window
eo: Name=Montru en indikita fenestro

en: Name=Display in Root Window
eo: Name=Montru en radika fenestro

en: Name=Random
eo: Name=Hazardo

en: Name=Splash Screen
eo: Name=Salutŝildo

en: Comment=Manager for Splash Screen Themes
eo: Comment=Administrilo por la salutŝildo

en: Keywords=splash screen,splash theme,startup
eo: Keywords=Kcm_salutŝildo,Salutŝildo,Saluto

en: Name=KSplash
eo: Name=Ksalutŝildo

en: Comment=KSplash Plugin
eo: Comment=Ksalutŝilda kromaĵo

en: Name=KSplashLegacy
eo: Name=Ksalutŝildotestamento

en: Name=KSplashRedmond
eo: Name=Redmondo

en: Name=KSplashStandard
eo: Name=Normala

en: Comment=KDE System Guard
eo: Comment=KDE-Sistemobservilo

en: Name=pattern_match
eo: Name=ŝablon_serĉo

en: Comment=Search pattern matched
eo: Comment=Serĉoŝablonesprimo kunvenita

en: Name=sensor_alarm
eo: Name=sentilo_alarmo

en: Comment=Sensor exceeded critical limit
eo: Comment=sentilo transiris danĝeran limon

en: Name=KSysGuard
eo: Name=Sistemobservilo

en: Name=KWM Theme
eo: Name=KWM-etoso

en: Name=Modern System
eo: Name=Moderna Sistemo

en: Name=Quartz
eo: Name=Kvarco

en: Name=Redmond
eo: Name=Redmondo

en: Name=KWin test
eo: Name=Testo de KDE-fenestroadministrilo

en: Name=Web
eo: Name=TTT

en: Comment=The KDE Window Manager
eo: Comment=KDE-fenestroadministrilo

en: Name=Change to Desktop 1
eo: Name=Al tabulo 1

en: Comment=Virtual desktop one is selected
eo: Comment=Tabulo unua estas elektita

en: Name=Change to Desktop 2
eo: Name=Al tabulo 2

en: Comment=Virtual desktop two is selected
eo: Comment=Tabulo dua estas elektita

en: Name=Change to Desktop 3
eo: Name=Al tabulo 3

en: Comment=Virtual desktop three is selected
eo: Comment=Tabulo tria estas elektita

en: Name=Change to Desktop 4
eo: Name=Al tabulo 4

en: Comment=Virtual desktop four is selected
eo: Comment=Tabulo kvara estas elektita

en: Name=Change to Desktop 5
eo: Name=Al tabulo 5

en: Comment=Virtual desktop five is selected
eo: Comment=Tabulo kvina estas elektita

en: Name=Change to Desktop 6
eo: Name=Al tabulo 6

en: Comment=Virtual desktop six is selected
eo: Comment=Tabulo sesa estas elektita

en: Name=Change to Desktop 7
eo: Name=Al tabulo 7

en: Comment=Virtual desktop seven is selected
eo: Comment=Tabulo sepa estas elektita

en: Name=Change to Desktop 8
eo: Name=Al tabulo 8

en: Comment=Virtual desktop eight is selected
eo: Comment=Tabulo oka estas elektita

en: Name=Activate Window
eo: Name=Aktiviĝo de fenestro

en: Comment=Another window is activated
eo: Comment=Alia fenestro aktiviĝis

en: Name=New Window
eo: Name=Nova fenestro

en: Comment=New window
eo: Comment=Nova fenestro

en: Name=Delete Window
eo: Name=Forigu fenestron

en: Comment=Delete window
eo: Comment=Forigu fenestron

en: Name=Window Close
eo: Name=Fenestro fermiĝĉs

en: Comment=A window closes
eo: Comment=Fenestro fermiĝas

en: Name=Window Shade Up
eo: Name=Fenestro supren volviĝas

en: Comment=A window is shaded up
eo: Comment=Fenestro volviĝis supren

en: Name=Window Shade Down
eo: Name=Fenestro malsupren volviĝas

en: Comment=A window is shaded down
eo: Comment=Fenestro volviĝis malsupren

en: Name=Window Minimize
eo: Name=Fenestro minimumiĝas

en: Comment=A window is minimized
eo: Comment=Fenestro minimumiĝas

en: Name=Window Unminimize
eo: Name=Fenestro neminimumiĝas

en: Comment=A Window is restored
eo: Comment=Fenestro reaperas

en: Name=Window Maximize
eo: Name=Fenestro maksimumiĝas

en: Comment=A window is maximized
eo: Comment=Fenestro maksimumiĝas

en: Name=Window Unmaximize
eo: Name=Fenestro nemaksimumiĝas

en: Comment=A window loses maximization
eo: Comment=Fenestro nemaksimumiĝis

en: Name=Window On All Desktops
eo: Name=Fenestro sur ĉiuj labortabloj

en: Comment=A window is made visible on all desktops
eo: Comment=Fenestro videbliĝis sur ĉiuj labortabloj

en: Name=Window Not On All Desktops
eo: Name=Fenestro ne sur ĉiuj labortabloj

en: Comment=A Window is no longer visible on all desktops
eo: Comment=Fenestro nevidebliĝis sur ĉiuj labortabloj

en: Name=New Dialog
eo: Name=Nova dialogo

en: Comment=Transient window (a dialog) appears
eo: Comment=Provizora fenestro (dialogo) aperas

en: Name=Delete Dialog
eo: Name=Forigo de dialogo

en: Comment=Transient window (a dialog) is removed
eo: Comment=Provizora fenestro (dialogo) malaperas

en: Name=Window Move Start
eo: Name=Komenco de fenestromovo

en: Comment=A window has begun moving
eo: Comment=Fenestro komencis movadon

en: Name=Window Move End
eo: Name=Fino de fenestromovo

en: Comment=A window has completed its moving
eo: Comment=Fenestro finis la movadon

en: Name=Window Resize Start
eo: Name=Komenco de fenestro-grandecŝanĝo

en: Comment=A window has begun resizing
eo: Comment=Vindozo komencis grandecŝanĝon

en: Name=Window Resize End
eo: Name=Fino de fenestro-grandecŝanĝo

en: Comment=A window has finished resizing
eo: Comment=Vindozo finis grandecŝanĝon

en: Name=Window Decorations
eo: Name=Fenestroaspekto

en: Comment=Configure the look and feel of window titles
eo: Comment=Agordu la fenestrajn titolojn

en: Keywords=kwin,window,manager,border,style,theme,look,feel,layout,button,handle,edge,kwm,decoration
eo: Keywords=kwin,fenestro,administrilo,rando,stilo,etoso,aspekto,konduto,aranĝo,butono,eĝo,kwm,ornamo

en: Name=Actions
eo: Name=Agoj

en: Comment=Configure keyboard and mouse settings
eo: Comment=Agordu la klaviaron kaj la muzo

en: Keywords=shade,maximise,maximize,minimize,minimise,lower,operations menu,titlebar,resize
eo: Keywords=maksimigi,minimumigi,menuo,titolo,grandecŝanĝi,grandigi

en: Name=Advanced
eo: Name=Pliaj

en: Comment=Configure advanced window management features
eo: Comment=Agordu la pli bonajn fenestroadministrilecojn

en: Keywords=shading,border,hover,active borders
eo: Keywords=bordo

en: Name=Focus
eo: Name=Fokuso

en: Comment=Configure the window focus policy
eo: Comment=Agordu la fenestran fokusdirektivon

en: Name=Moving
eo: Name=Movanta

en: Comment=Configure the way that windows are moved
eo: Comment=Agordu la manieron, per kiu oni movas la fenestrojn

en: Keywords=moving,smart,cascade,maximize,maximise,snap zone,snap,border
eo: Keywords=mavanta,maksimigi,bordo

en: Name=Window Behavior
eo: Name=Fenestrokonduto

en: Comment=Configure the window behavior
eo: Comment=Agordas la konduton de la fenestro

en: Keywords=focus,placement,window behavior,animation,raise,auto raise,windows,frame,titlebar,doubleclick
eo: Keywords=fokuso,lokigo,fenestrokonduto,spektaklo,malfonigo,aŭtomalfonigo,fenestro,kadro,titollistelo,duklako

en: Comment=Configure settings specifically for a window
eo: Comment=Agordu nur por fenestro

en: Keywords=size,position,state,window behavior,windows,specific,workarounds,remember,rules
eo: Keywords=grandeco,pozicio,stato,fenestra konduto,fenestroj,reguloj

en: Name=Keyboard
eo: Name=Klavaro

en: Comment=Keyboard settings
eo: Comment=Agordo de la klavaro

en: Keywords=Keyboard,Keyboard repeat,Click volume,Input Devices,repeat,volume
eo: Keywords=klavaro,klavripeto,klako,laŭteco,enigo,aparatoj,ripeto,laŭteco,aranĝo

en: Name=Keyboard Layout
eo: Name=Klavararanĝo

en: Comment=Keyboard Layout
eo: Comment=Klavararanĝo

en: Keywords=Keyboard,Layout,International
eo: Keywords=klavaro,aranĝo,internacia

en: Name=Keyboard Map Tool
eo: Name=Klavararanĝilo

en: Name=Default
eo: Name=Apriora

en: Name=Andorra
eo: Name=Andoro

en: Name=United Arab Emirates
eo: Name=Uniĝintaj Arabaj Emirlandoj

en: Name=Afghanistan
eo: Name=Afganio

en: Name=Antigua and Barbuda
eo: Name=Antigvo-Barbudo

en: Name=Anguilla
eo: Name=Angvilo

en: Name=Albania
eo: Name=Albanio

en: Name=Armenia
eo: Name=Armenio

en: Name=Netherlands Antilles
eo: Name=Nederlandaj Antiloj

en: Name=Angola
eo: Name=Angolo

en: Name=Argentina
eo: Name=Argentino

en: Name=American Samoa
eo: Name=Amerika Samoo

en: Name=Austria
eo: Name=Aŭstrio

en: Name=Australia
eo: Name=Aŭstralio

en: Name=Aruba
eo: Name=Arubo

en: Name=Azerbaijan
eo: Name=Azerbajĝano

en: Name=Bosnia and Herzegovina
eo: Name=Bosnio kaj Hercegovino

en: Name=Barbados
eo: Name=Barbado

en: Name=Bangladesh
eo: Name=Bangladeŝo

en: Name=Belgium
eo: Name=Belgio

en: Name=Burkina Faso
eo: Name=Burkino

en: Name=Bulgaria
eo: Name=Bulgario

en: Name=Bahrain
eo: Name=Barejno

en: Name=Burundi
eo: Name=Burundo

en: Name=Benin
eo: Name=Benino

en: Name=Bermuda
eo: Name=Bermudoj

en: Name=Brunei Darussalam
eo: Name=Brunejo

en: Name=Bolivia
eo: Name=Bolivio

en: Name=Brazil
eo: Name=Brazilo

en: Name=Bahamas
eo: Name=Bahamoj

en: Name=Bhutan
eo: Name=Butano

en: Name=Botswana
eo: Name=Bocvano

en: Name=Belarus
eo: Name=Belorusio

en: Name=Belize
eo: Name=Belizo

en: Name=Canada
eo: Name=Kanado

en: Name=Caribbean
eo: Name=Karibo

en: Name=Cocos (Keeling) Islands
eo: Name=Kokosinsuloj

en: Name=Congo, The Democratic Republic of the
eo: Name=Kongo, la Demokratia Respubliko de la

en: Name=Africa, Central
eo: Name=Afriko meza

en: Name=America, Central
eo: Name=Ameriko meza

en: Name=Asia, Central
eo: Name=Azio meza

en: Name=Europe, Central
eo: Name=Eŭropo meza

en: Name=Central African Republic
eo: Name=Mezafrika Respubliko

en: Name=Congo
eo: Name=Kongo (Brazavila)

en: Name=Switzerland
eo: Name=Svislando

en: Name=Cote d'ivoire
eo: Name=Eburio

en: Name=Cook islands
eo: Name=Kukinsuloj

en: Name=Chile
eo: Name=Ĉilio

en: Name=Cameroon
eo: Name=Kameruno

en: Name=China
eo: Name=Ĉinujo

en: Name=Colombia
eo: Name=Kolumbio

en: Name=Costa Rica
eo: Name=Kostariko

en: Name=Cuba
eo: Name=Kubo

en: Name=Cape Verde
eo: Name=Kapo-Verdo

en: Name=Christmas Island
eo: Name=Kristnaskinsulo

en: Name=Cyprus
eo: Name=Cipro

en: Name=Czechia
eo: Name=Ĉeĥio

en: Name=Germany
eo: Name=Germanio

en: Name=Djibouti
eo: Name=Ĝibutio

en: Name=Denmark
eo: Name=Danlando

en: Name=Dominica
eo: Name=Dominiko

en: Name=Dominican Republic
eo: Name=Dominika Respubliko

en: Name=Algeria
eo: Name=Algerio

en: Name=Asia, East
eo: Name=Azio orienta

en: Name=Europe, Eastern
eo: Name=Eŭropo orienta

en: Name=Equador
eo: Name=Ekvadoro

en: Name=Estonia
eo: Name=Estlando

en: Name=Egypt
eo: Name=Egiptujo

en: Name=Western Sahara
eo: Name=Okcidenta Saharo

en: Name=Eritrea
eo: Name=Eritreo

en: Name=Spain
eo: Name=Hispanio

en: Name=Ethiopia
eo: Name=Etiopio

en: Name=Finland
eo: Name=Finnlando

en: Name=Fiji
eo: Name=Fiĝioj

en: Name=Falkland Islands (Malvinas)
eo: Name=Falklandoj

en: Name=Micronesia, Federated States of
eo: Name=Mikronezio, Respubliko de

en: Name=Faroe Islands
eo: Name=Ferooj

en: Name=France
eo: Name=Francio

en: Name=Gabon
eo: Name=Gabono

en: Name=United Kingdom
eo: Name=Britio

en: Name=Grenada
eo: Name=Grenado

en: Name=Georgia
eo: Name=Georgino

en: Name=Ghana
eo: Name=Ganao

en: Name=Gibraltar
eo: Name=Gibraltaro

en: Name=Gambia
eo: Name=Gambio

en: Name=Guinea
eo: Name=Gvineo

en: Name=Guadeloupe
eo: Name=Gvadelupo

en: Name=Equatorial Guinea
eo: Name=Ekvatora Gvineo

en: Name=Greece
eo: Name=Grekujo

en: Name=Guatemala
eo: Name=Gvatemalo

en: Name=Guam
eo: Name=Gvamo

en: Name=Guinea-Bissau
eo: Name=Gvineo Bisaŭa

en: Name=Guyana
eo: Name=Gujano

en: Name=Honduras
eo: Name=Honduro

en: Name=Croatia
eo: Name=Kroatio

en: Name=Haiti
eo: Name=Haitio

en: Name=Hungary
eo: Name=Hungario

en: Name=Indonesia
eo: Name=Indonezio

en: Name=Ireland
eo: Name=Islando

en: Name=Israel
eo: Name=Israelo

en: Name=India
eo: Name=Hindujo

en: Name=Iraq
eo: Name=Irako

en: Name=Iran
eo: Name=Irano

en: Name=Iceland
eo: Name=Islando

en: Name=Italy
eo: Name=Italio

en: Name=Jamaica
eo: Name=Jamajko

en: Name=Jordan
eo: Name=Jordanio

en: Name=Japan
eo: Name=Japanio

en: Name=Kenya
eo: Name=Kenjo

en: Name=Kyrgyzstan
eo: Name=Kirgizujo

en: Name=Cambodia
eo: Name=Kamboĝo

en: Name=Kiribati
eo: Name=Kiribato

en: Name=Comoros
eo: Name=Komoroj

en: Name=St. Kitts and Nevis
eo: Name=Sent-Kristofo kaj Neviso

en: Name=North Korea
eo: Name=Nordkoreo

en: Name=South Korea
eo: Name=Sudkoreo

en: Name=Kuwait
eo: Name=Kuvajto

en: Name=Cayman Islands
eo: Name=Kejmanoj

en: Name=Kazakhstan
eo: Name=Kazaĥujo

en: Name=Laos
eo: Name=Laoso

en: Name=Lebanon
eo: Name=Libano

en: Name=St. Lucia
eo: Name=Sent-Lucio

en: Name=Liechtenstein
eo: Name=Liĥtenŝtejno

en: Name=Sri Lanka
eo: Name=Sri-Lanko

en: Name=Liberia
eo: Name=Liberio

en: Name=Lesotho
eo: Name=Lesoto

en: Name=Lithuania
eo: Name=Litovio

en: Name=Luxembourg
eo: Name=Luksemburgo

en: Name=Latvia
eo: Name=Latvio

en: Name=Libya
eo: Name=Libio

en: Name=Morocco
eo: Name=Maroko

en: Name=Monaco
eo: Name=Monako

en: Name=Moldova
eo: Name=Moldavujo

en: Name=Madagascar
eo: Name=Madagaskaro

en: Name=Marshall Islands
eo: Name=Marŝaloj

en: Name=Middle-East
eo: Name=Oriento meza

en: Name=Macedonia
eo: Name=Makedonujo

en: Name=Mali
eo: Name=Malio

en: Name=Myanmar
eo: Name=Mjanmao

en: Name=Mongolia
eo: Name=Mongolio

en: Name=Martinique
eo: Name=Martiniko

en: Name=Mauritania
eo: Name=Maŭritanujo

en: Name=Montserrat
eo: Name=Moncerato

en: Name=Malta
eo: Name=Malto

en: Name=Mauritius
eo: Name=Maŭricio

en: Name=Maldives
eo: Name=Maldivoj

en: Name=Malawi
eo: Name=Malavio

en: Name=Mexico
eo: Name=Meksiko

en: Name=Malaysia
eo: Name=Malajzio

en: Name=Mozambique
eo: Name=Mozambiko

en: Name=Namibia
eo: Name=Namibio

en: Name=New Caledonia
eo: Name=Nov-Kaledonio

en: Name=Niger
eo: Name=Niĝero

en: Name=Norfolk Island
eo: Name=Norfolkinsulo

en: Name=Nigeria
eo: Name=Niĝerio

en: Name=Nicaragua
eo: Name=Nikaragvo

en: Name=Netherlands
eo: Name=Nederlando

en: Name=Norway
eo: Name=Norvegio

en: Name=Africa, Northern
eo: Name=Afriko norda

en: Name=America, North
eo: Name=Ameriko norda

en: Name=Europe, Northern
eo: Name=Eŭropo norda

en: Name=Nepal
eo: Name=Nepalo

en: Name=Nauru
eo: Name=Naŭro

en: Name=Niue
eo: Name=Niuo

en: Name=New Zealand
eo: Name=Nov-Zelando

en: Name=Oceania
eo: Name=Oceanio

en: Name=Oman
eo: Name=Omano

en: Name=Panama
eo: Name=Panamo

en: Name=Peru
eo: Name=Peruo

en: Name=French Polynesia
eo: Name=Franca Polinezio

en: Name=Papua New Guinea
eo: Name=Papuo-Nov-Gvineo

en: Name=Philippines
eo: Name=Filipinoj

en: Name=Pakistan
eo: Name=Pakistano

en: Name=Poland
eo: Name=Pollando

en: Name=Saint Pierre and Miquelon
eo: Name=Sent-Piero kaj Mikelono

en: Name=Pitcairn
eo: Name=Pitkarna Insulo

en: Name=Puerto Rico
eo: Name=Puerto-Riko

en: Name=Palestinian Territory
eo: Name=Palestina Teritorio

en: Name=Portugal
eo: Name=Portugalo

en: Name=Palau
eo: Name=Palao

en: Name=Paraguay
eo: Name=Paragvajo

en: Name=Qatar
eo: Name=Kataro

en: Name=Romania
eo: Name=Rumanio

en: Name=Russia
eo: Name=Ruslando

en: Name=Rwanda
eo: Name=Ruando

en: Name=Saudi Arabia
eo: Name=Saŭda Arabio

en: Name=Solomon Islands
eo: Name=Salomonoj

en: Name=Seychelles
eo: Name=Sejŝeloj

en: Name=Sudan
eo: Name=Sudano

en: Name=Sweden
eo: Name=Svedio

en: Name=Singapore
eo: Name=Singapuro

en: Name=Saint Helena
eo: Name=Sent-Heleno

en: Name=Slovenia
eo: Name=Slovenio

en: Name=Slovakia
eo: Name=Slovakujo

en: Name=San Marino
eo: Name=San-Marino

en: Name=Senegal
eo: Name=Senegalo

en: Name=Somalia
eo: Name=Somalio

en: Name=Africa, Southern
eo: Name=Afriko suda

en: Name=America, South
eo: Name=Ameriko suda

en: Name=Asia, South
eo: Name=Azio suda

en: Name=Asia, South-East
eo: Name=Azio sudorienta

en: Name=Europe, Southern
eo: Name=Eŭropo suda

en: Name=Suriname
eo: Name=Surinamo

en: Name=Sao Tome and Principe
eo: Name=Sao-Tomeo kaj Principeo

en: Name=El Salvador
eo: Name=Salvadoro

en: Name=Syria
eo: Name=Sirio

en: Name=Swaziland
eo: Name=Svazilando

en: Name=Turks and Caicos Islands
eo: Name=Turkoj kaj Kajkoj

en: Name=Chad
eo: Name=Ĉado

en: Name=Thailand
eo: Name=Tajlando

en: Name=Tajikistan
eo: Name=Taĝikujo

en: Name=Tokelau
eo: Name=Tokelao

en: Name=Turkmenistan
eo: Name=Turkmenujo

en: Name=Tunisia
eo: Name=Tunizio

en: Name=Tonga
eo: Name=Tongo

en: Name=East Timor
eo: Name=Orienta Timoro

en: Name=Turkey
eo: Name=Turkujo

en: Name=Trinidad and Tobago
eo: Name=Trinidado kaj Tobago

en: Name=Tuvalu
eo: Name=Tuvalo

en: Name=Taiwan
eo: Name=Tajvano

en: Name=Tanzania, United Republic of
eo: Name=Tanzanio, Unuiĝinta Respubliko de

en: Name=Ukraine
eo: Name=Ukrainio

en: Name=Uganda
eo: Name=Ugando

en: Name=United States of America
eo: Name=Usono

en: Name=Uruguay
eo: Name=Urugvajo

en: Name=Uzbekistan
eo: Name=Uzbekujo

en: Name=Vatican City
eo: Name=Vatikano

en: Name=St. Vincent and the Grenadines
eo: Name=Sent-Vincento kaj la Grenadinoj

en: Name=Venezuela
eo: Name=Venezuelo

en: Name=Virgin Islands, British
eo: Name=Virgininsuloj, Britaj

en: Name=Virgin Islands, U.S.
eo: Name=Virgininsuloj, Usonaj

en: Name=Vietnam
eo: Name=Vjetnamio

en: Name=Vanuatu
eo: Name=Vanuatuo

en: Name=Africa, Western
eo: Name=Afriko okcidenta

en: Name=Europe, Western
eo: Name=Eŭropo okcidenta

en: Name=Wallis and Futuna
eo: Name=Valiso kaj Futuno

en: Name=Samoa
eo: Name=Samoo

en: Name=Yemen
eo: Name=Jemeno

en: Name=South Africa
eo: Name=Sudafriko

en: Name=Zambia
eo: Name=Zambio

en: Name=Zimbabwe
eo: Name=Zimbabvo

en: Name=Bookmark Toolbar
eo: Name=Legosigno-illistelo

en: Name=KDED Favicon Module
eo: Name=Modulo por interretaj preferataj piktogramoj

en: Comment=Shortcut icon support
eo: Comment=Subteno por klavkombinaj piktogramoj

en: Comment=Plugin for the Konqueror Popup Menu
eo: Comment=Kromaĵo por la menuo de Konkeranto

en: Name=Plugins
eo: Name=Kromaĵoj

en: Comment=Configure the browser plugins
eo: Comment=Agordu la foliumilajn kromaĵojn

en: Keywords=konqueror,kfm,browser,html,web,www,fonts,plugins
eo: Keywords=Konkeranto,Kfm,TTT,HTML,WWW,tiparo,koloro,Javo,Javoskripto,kursoro, kursilo,ligo,referenco,bildo,signaro,kodo

en: Name=All Good People
eo: Name=Ĉiu bonaj homoj

en: Name=Chicken Songs
eo: Name=Kokaj kantoj

en: Name=No One's Laughing
eo: Name=Rido de neniu

en: Name=Time For Lunch
eo: Name=Tempopunkto por tagmanĝo

en: Name=Won Ton Soup
eo: Name=Wontonsupo

en: Name=Blue Blend
eo: Name=Blua mikso

en: Name=Default Blue
eo: Name=Norma bluo

en: Name=Default Gears
eo: Name=Norma aparato

en: Name=Sea of Conero
eo: Name=Konera maro

en: Name=Triple Gears
eo: Name=Tria aparato
